Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ryki

3 września 2019 r.
17:13

S17: Nowy odcinek trasy Lublin-Warszawa udostępnią lada dzień. Będzie tu ograniczenie prędkości [zdjęcia, wideo]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
63 35 A A

Już w piątek otwarty dla ruchu może być nowy, 15-kilometrowy odcinek ekspresówki z Lublina do Warszawy. Fragmentem węzłami Skrudki i Ryki Północ jechaliśmy już we wtorek. Początkowo dopuszczona będzie tu jazda z prędkością nie większą niż 100 km/h

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na nowej drodze jest już niemal wszystko: równa nawierzchnia, świeże oznakowanie, a dziś montowano jeszcze siatkę ogrodzeniową i porządkowano pasy zieleni między jezdniami. Brakuje już tylko samochodów, ale lada dzień również one powinny się tu pojawić.

– Jeszcze w tym tygodniu kierowcy pojadą 15-kilometrowym odcinkiem S17 omijającym Ryki – zapewniła we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. – Tym samym zniknie wąskie gardło na trasie pomiędzy obwodnicą Garwolina a Piaskami.

Nieoficjalnie wiadomo, że droga między węzłem Skrudki a węzłem Ryki Północ powinna być udostępniona kierowcom już w najbliższy piątek, 6 września. Na nowej trasie ma na razie obowiązywać ograniczenie prędkości do 100 km/h, bo otwarcie 15-kilometrowego odcinka nie będzie wciąż oznaczać końca robót przy budowie ekspresówki do Warszawy. Drogowcy będą mieć jeszcze sporo zajęcia.

– Przełożenie ruchu umożliwi wykonawcy rozpoczęcie prac na dotychczasowym przebiegu DK17, dokończenie budowy przepustów powiązanych z S17, budowę ronda na skrzyżowaniu z DK48 w Moszczance oraz remont nawierzchni na dojeździe do Ryk – zapowiada dyrekcja. – Zrealizowanie tych wszystkich prac będzie oznaczało zakończenie całej inwestycji oraz uzyskanie końcowego pozwolenia na użytkowanie. Wtedy też zniknie ograniczenie prędkości i będzie tu można się rozpędzać do 120 km/h.

Po zniesieniu tego ograniczenia przejazd samochodem osobowym od początku obwodnicy Piask do końca obwodnicy Garwolina zajmie ok. 70 minut. Oczywiście przy założeniu, że kierowca porusza się z przepisową prędkością.

Kiedy doczekamy się ekspresówki między Garwolinem a Warszawą? Jesienią należy się spodziewać otwarcia nowej trasy między obwodnicą Garwolina a Kołbielą niemiło kojarzącą się z korkami przed rondem. Pierwsza jezdnia obwodnicy Kołbieli może być otwarta jeszcze w tym roku, a druga w połowie roku przyszłego. Przed sylwestrem możemy pojechać również dalszym odcinkiem trasy do węzła Lubelska. Natomiast do roku 2021 poczekamy na odcinek między węzłami Lubelska i Zakręt stanowiący fragment Wschodniej Obwodnicy Warszawy.

e-Wydanie

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 17:51
+25
Wielkie brawa dla Wykonawcy, Nadzoru i dla GDDKiA. Kawał dobrej roboty !!!
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 18:21
+19
Niestety w 2014 głosami PO zostało zablokowane finansowanie S19. A c...j z tą Polską wschodnią!
Avatar
tellchar / 3 września 2019 o 22:49
+11
Niestety w 2014 głosami PO zostało zablokowane finansowanie S19. A c...j z tą Polską wschodnią!
 Nie nudzi Wam się powtarzanie tego kłamstwa? W 2014 było głosowanie nad przedłużeniem ważności petycji dotyczącej wpisania drogi S19 do sieci TEN-T, a nie finansowania. Finansowanie drogi było zapewnione już z Funduszu Spójności i z budżetu państwa dzięki rządowi PO-PSL. Ten rząd przygotował dokumentację i przetargi na budowę tej trasy, a rząd PiS nie zrobił nic, tylko opóźniał budowę jak mógł. Budowa 4 lata po przetargu? W 4 lata ta trasa powinna być zbudowana. Zresztą podobnie jest w przypadku S17. Odcinki koło Ryk i do Garwolina są już gotowe, bo umowy podpisał i decyzje ZRID wydał rząd PO-PSL.  A odcinki od Garwolina do Zakrętu zostały podpisane już za PiS, decyzje ZRID wydane z opóźnieniem i dlatego budowa się ślimaczy.
 Nie nudzi Wam się powtarzanie tego kłamstwa? W 2014 było głosowanie nad przedłużeniem ważności petycji dotyczącej wpisania drogi S19 do sieci TEN-T, a nie finansowania. Finansowanie drogi było zapewnione już z Funduszu Spójności i z budżetu państwa dzięki rządowi PO-PSL. Ten rząd przygotował dokumentację i przetargi na budowę tej trasy, a rząd PiS nie zrobił nic, tylko opóźniał budowę jak mógł. Budowa 4 lata po przetargu? W 4 lata ta trasa powinna być zbudowana. Zresztą podobnie jest w przypadku S17. Odcinki koło Ryk i do Ga... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 19:40
+9
Dziennik Wschodni po raz kolejny podaje bzdurną informację, że odcinkiem Lubelska-Kołbiel pojedziemy pod koniec tego roku. Na to nie ma żadnych szans. Jeśli skonczą wszystko do końca przyszłego roku to będzie dobrze.
Avatar
fgfg / 3 września 2019 o 22:38
+6
Jak myslicie kogo z politykow zobaczymy na zdjęciu z łopatą z otwarcia? ja obstawiam Soboń, Czarnek , Tulajew haha
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 20:01
+6
Oby bylo prosto i równo bo ja jeżdżę powyżej 200 km/h
Avatar
M / 4 września 2019 o 08:04
+5
Tellchar! Czy naprawdę nie widzisz związku finansowania z wpisaniem do koncepcji sieci transeuropejskich? Zgodnie z zapisami artykułu 154 TUE sieci te mają przyczyniać się do sprawnego działania i rozwoju rynku wewnętrznego oraz zapewnienia spójności gospodarczej, społecznej i terytorialne nie głosując za wpisaniem europosłowie PO powiedzieli: ch...j z tą Polską wschodnią.
Avatar
_K_ / 4 września 2019 o 07:50
+5
Ja pitolę skąd Wy bierzecie tych dziennikarzyny??! "Fragmentem węzłami Skrudki i Ryki Północ jechaliśmy już we wtorek." Chłopie przeczytaj tekst przed publikacją, toż to od razu kłuje w język jak się czyta. I dalej "Na nowej drodze jest już niemal wszystko: równa nawierzchnia, świeże oznakowanie, a dziś montowano jeszcze siatkę ogrodzeniową i porządkowano pasy zieleni między jezdniami. Brakuje już tylko samochodów, ale lada dzień również one powinny się tu pojawić." Nie wiedziałem że na nowej "esce" będzie siatka ogrodzeniowa??!!
A nie przyszło ci do głowy, że to były przejazdy techniczne i dla dziennikarzy, matołku? Nikt nie napisał, że wszyscy jechali! A siatka ogrodzeniowa przy drodze ekspresowej być musi - takie są przepisy.
A nie przyszło ci do głowy, że to były przejazdy techniczne i dla dziennikarzy, matołku? Nikt nie napisał, że wszyscy jechali! A siatka ogrodzeniowa przy drodze ekspresowej być musi - takie są przepisy. rozwiń
Avatar
PLATFORMEN GUTEN MORGEN! ;) / 3 września 2019 o 18:29
+4
I to jest to! Dobre info. A PO chciało przyblokować kiedyś budowę S-17. Konieczne były protesty
Avatar
Rob / 3 września 2019 o 18:50
+3
Dokumentacja przetargi i cała otoczka przygotowana przez koalicję PO-PSL taki niewygodny fakt. Cóż trolle zaraz pojadą z moim komentarzem ale prawda jednak jest prawdą.
Avatar
Zaniepokojony Polak / 11 września 2019 o 16:53
0
Informacja, którą powinien poznać każdy Polak ... Stare przysłowie mówi: "ZŁY" najpierw rozdaje nieswoje pieniądze, potem wymaga lojalności, a na końcu zniewala... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu, budzi podejrzenie, że politycy szykują je na sprzedaż. Tym bardziej, że Orlen kupuje obecnie nowe cysterny mimo, że pozbył się w 2016 r. własnej firmy transportowej. Wygląda na to, że politycy dążą do podwyższenia wartości firmy. Ratujmy polskie firmy. OBUDŹMY SIĘ!! Rozmawiajmy o niecnym planie polityków PO i PiS, którzy dążą do stworzenia w Polsce systemu dwupartyjnego na wzór USA i do zniszczenia wszystkiego co polskie. Więcej O DZIWNYM POWIĄZANIU JAROSŁAWA KACYŃSKIEGO Z PREZESEM ORLENU ***s://madrapolska.blogspot.com/2019/09/daniel-wszystko-moge-obajtek-z-cyklu.html WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA PSEUDO KONFLIKT MIĘDZY POLITYKMI PO I PiS ***s://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html
Informacja, którą powinien poznać każdy Polak ... Stare przysłowie mówi: "ZŁY" najpierw rozdaje nieswoje pieniądze, potem wymaga lojalności, a na końcu zniewala... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu... rozwiń
Avatar
tellchar1 / 4 września 2019 o 23:04
0
M! Tyle że wpisanie do sieci TEN-T (co nastąpiło w 2019) do dopiero wstęp do szukania funduszy z CEF. Obecna perspektywa to lata 2014-20, a następna perspektywa CEF to lata 2020-27. Wtedy najwcześniej będą budowane odcinki od Rzeszowa od Barwinka. Gdyby nawet w 2014 petycja została przedłużona i np. w 2015 S-19 została wpisana do TEN-T to i tak na fundusze trzeba by było czekać do 2020, czyli trasa byłaby opóźnona. Dzięki PO budowę można było zacząć już w tym roku.
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 15:18
0
MOPy to generalnie miejsca gdzie śpią i odpoczywają kierowcy TIRów. Każdy MOP jest nieprzyjazny dla podróżujących z dziećmi i chcących odpocząć, NIE MA tam drzew, krzewów i cienia, a jak się podróżuje w wakacje to jest tam przysłowiowa patelnia. Zrobić siku i uciekać, niestety.
Avatar
Mieszkaniec76 / 4 września 2019 o 14:44
0
Ale MOP SARNY to jakaś porażka, a stacja paliw na górze poza mopem i dalej nie wiadomo jak tam sie dojedzie...
Avatar
Krzysiek / 4 września 2019 o 10:43
+2
Ja pitolę skąd Wy bierzecie tych dziennikarzyny??! "Fragmentem węzłami Skrudki i Ryki Północ jechaliśmy już we wtorek." Chłopie przeczytaj tekst przed publikacją, toż to od razu kłuje w język jak się czyta.
"Kłuje w język"? A może w oczy? Warto czasem przeczytać przed publikacją co się napisało :P.
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 09:35
+1
Panie Nalewajko, jak pan to wytłumaczy podatnikom: umowę z PORR w systemie Projektuj i buduj podpisano 5 listopada 2015. Czas realizacji to 34 miesiące (bez okersów zimowych, po 3 miesiące). Na waszej stronie internetowej jest info, że S-ka powinna być oddana w połowie 2019 roku. Mi wychodzi 9 czerwca 2019!!! Czyli koniec wszelkich prac. A Porr nie dość, że ma poślizg z główną jezdnią to jeszcze babrze się z dojazdówkami i starą S-ką. Czy jakiś dziennikarz zainterpeluje w Gdace czy też macie układ aby mnie wnikać, nie dociekać, lizanie sobie z dziubków. Hę?
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 08:49
0
Uważaj żeby trolle z Włocławka nie zaczęli.
Avatar
odp. / 4 września 2019 o 08:17
-5
Nieźle cie coś PO....o
Avatar
Hej trolle z Pisu! / 4 września 2019 o 08:13
-4
Hej trolle z Pisu, coś słabo komentujecie :) ale uważajcie, bo jak zacznie Emilka sypać ... :):) :)
Avatar
M / 4 września 2019 o 08:04
+5
Tellchar! Czy naprawdę nie widzisz związku finansowania z wpisaniem do koncepcji sieci transeuropejskich? Zgodnie z zapisami artykułu 154 TUE sieci te mają przyczyniać się do sprawnego działania i rozwoju rynku wewnętrznego oraz zapewnienia spójności gospodarczej, społecznej i terytorialne nie głosując za wpisaniem europosłowie PO powiedzieli: ch...j z tą Polską wschodnią.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 4:2. Z nieba do piekła

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 4:2. Z nieba do piekła 0 0

Sporo działo się w sobotnim meczu Avii z Podlasiem. Gospodarze przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów. Prowadzili 2:0, po przerwie goście wyrównali, ale ostatecznie żółto-niebiescy zgarnęli komplet punktów po wygranej 4:2. Dla świdniczan to było trzecie zwycięstwo z rzędu.

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach 0 0

Klub radnych Porozumienia Samorządowego w powiecie bialskim proponuje aby przyjąć stanowisko w sprawie złej sytuacji finansowej szpitala w Międzyrzecu Podlaskim i przekazać je premierowi. Pierwsze półrocze szpital zamknął ze stratą 1 mln zł. Z kolei, NFZ odpowiada że zapewnia szpitalom powiatowym dodatkowe środki.

Pogoda w niedzielę. Ma być słonecznie i ciepło
film

Pogoda w niedzielę. Ma być słonecznie i ciepło 0 0

W niedzielę prawie w całym kraju będzie pogodnie. Jedynie na północnym-wschodzie pojawi się więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie, 22 st. C w centrum kraju do 24 st. C na południowym-zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-zachodni i południowy.

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców"
Wybory 2019
film

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców" 0 7

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej w Katowicach obiecał „Pakt dla przedsiębiorców”. W skład programu ma wejść m.in. ulga w płatności ZUS dla małych firm i mikrofirm, która średnio wyniesie 500 złotych.

Najbliższa wyprzedaż garażowa już w niedzielę. Można znaleźć znaleźć m.in. pamiątki i antyki

Najbliższa wyprzedaż garażowa już w niedzielę. Można znaleźć znaleźć m.in. pamiątki i antyki 0 0

To już 11. edycja wydarzenia na terenie Targu pod Zamkiem. Tym razem organizatorzy zachęcają do jesiennych porządków. Zasady pozostają niezmienione. Każdy chętny może przyjść i sprzedać lub kupić dowolny przedmiot.

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 27:23

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 27:23 0 1

Mecz walki w Puławach. Azoty po bardzo trudnym spotkaniu pokonały u siebie Zagłębie Lubin różnicą czterech trafień

Górnik Łęczna czyli 40-latek z dużymi ambicjami
galeria

Górnik Łęczna czyli 40-latek z dużymi ambicjami 0 1

W piątkowy wieczór Górnik Łęczna na swoich obiektach świętował jubileusz 40-lecia istnienia. Na specjalnie przygotowanej uroczystości przed meczem z Gryfem Wejherowo pojawiło się wielu byłych zawodników i trenerów klubu z Łęcznej. Nie brakowało wobec tego wyróżnień dla osób, które na przestrzeni lat najbardziej przyczyniły się do rozwoju klubu

Wykopki w Skansenie
22 września 2019, 11:30

Wykopki w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza 22 września o godz. 11.30 na "Wykopki w Skansenie" - pokaz dawnych tradycji związanych z kopaniem ziemniaków.

Chełmianka – Hutnik Kraków 2:3. Pierwsza porażka u siebie

Chełmianka – Hutnik Kraków 2:3. Pierwsza porażka u siebie 0 1

Punkt był na wyciągnięcie ręki, ale piłkarze Artura Bożyka musieli obejść się smakiem. W sobotę Chełmianka doznała pierwszej porażki na swoim stadionie. Lepszy okazał się Hutnik Kraków, który wygrał w Chełmie 3:2.

Czwarta "Mila pamięci ofiar komunizmu". Wystartowało ponad 550 osób [ZDJĘCIA]
galeria

Czwarta "Mila pamięci ofiar komunizmu". Wystartowało ponad 550 osób [ZDJĘCIA] 0 5

To jedyny taki bieg nie tylko w Polsce, ale i na świecie. "Mila pamięci ofiar komunizmu" organizowana w Lublinie od 2016 r. odbywa się zawsze w okolicy rocznicy agresji ZSRR na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r.

Lublinianka – Powiślak 3:1. Koniec problemu ze skutecznością [zdjęcia]
galeria

Lublinianka – Powiślak 3:1. Koniec problemu ze skutecznością [zdjęcia] 0 1

Sporo działo się w sobotę na Wieniawie. Co najważniejsze, kibice gospodarzy powinni być zadowoleni. Lublinianka pokonała Powiślaka Końskowola 3:1, a bohaterem gospodarzy był Jarosław Milcz, którzy jeszcze w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka.

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu 40 52

W sobotę Motor Lublin przegrał na boisku w Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów 0:1. Beniaminek przed tym spotkaniem miał na koncie tylko cztery punkty i zajmował przedostatnie miejsce w tabeli grupy czwartej. Po końcowym gwizdku trener żółto-biało-niebieskich poinformował, że oddaje się do dyspozycji zarządu.

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA]
galeria

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA] 0 4

Rozbicie 600-litrowej beczki zainaugurowało Lubelskie Święto Cydru na Starym Mieście w Lublinie. Podczas odbywającej się dziś szóstej edycji tej imprezy z beczki popłynął Cydr Lubelski Niefiltrowany BIO - edycja limitowana. Powstała z jabłek z upraw ekologicznych.

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności 7 4

Szpital w Janowie Lubelskim buduje farmę fotowoltaiczną. To pierwsza taka inwestycja realizowana przez szpital w naszym województwie. Na solary stawiają też dwa największe lubelskie szpitale – przy al. Kraśnickiej i przy ul. Jaczewskiego.

Znalazł niewybuch i przyniósł go do domu. Służby ewakuowały mieszkańców

Znalazł niewybuch i przyniósł go do domu. Służby ewakuowały mieszkańców 0 4

Policję zaalarmowała matka 33-letniego mieszkańca gminy Kąkolewnica (powiat radzyński). Kobieta w piwnicy swojego domu znalazła bowiem przedmiot przypominający niewybuch.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.