Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ryki

3 września 2019 r.
17:13

S17: Nowy odcinek trasy Lublin-Warszawa udostępnią lada dzień. Będzie tu ograniczenie prędkości [zdjęcia, wideo]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
63 35 A A

Już w piątek otwarty dla ruchu może być nowy, 15-kilometrowy odcinek ekspresówki z Lublina do Warszawy. Fragmentem węzłami Skrudki i Ryki Północ jechaliśmy już we wtorek. Początkowo dopuszczona będzie tu jazda z prędkością nie większą niż 100 km/h

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na nowej drodze jest już niemal wszystko: równa nawierzchnia, świeże oznakowanie, a dziś montowano jeszcze siatkę ogrodzeniową i porządkowano pasy zieleni między jezdniami. Brakuje już tylko samochodów, ale lada dzień również one powinny się tu pojawić.

– Jeszcze w tym tygodniu kierowcy pojadą 15-kilometrowym odcinkiem S17 omijającym Ryki – zapewniła we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. – Tym samym zniknie wąskie gardło na trasie pomiędzy obwodnicą Garwolina a Piaskami.

Nieoficjalnie wiadomo, że droga między węzłem Skrudki a węzłem Ryki Północ powinna być udostępniona kierowcom już w najbliższy piątek, 6 września. Na nowej trasie ma na razie obowiązywać ograniczenie prędkości do 100 km/h, bo otwarcie 15-kilometrowego odcinka nie będzie wciąż oznaczać końca robót przy budowie ekspresówki do Warszawy. Drogowcy będą mieć jeszcze sporo zajęcia.

– Przełożenie ruchu umożliwi wykonawcy rozpoczęcie prac na dotychczasowym przebiegu DK17, dokończenie budowy przepustów powiązanych z S17, budowę ronda na skrzyżowaniu z DK48 w Moszczance oraz remont nawierzchni na dojeździe do Ryk – zapowiada dyrekcja. – Zrealizowanie tych wszystkich prac będzie oznaczało zakończenie całej inwestycji oraz uzyskanie końcowego pozwolenia na użytkowanie. Wtedy też zniknie ograniczenie prędkości i będzie tu można się rozpędzać do 120 km/h.

Po zniesieniu tego ograniczenia przejazd samochodem osobowym od początku obwodnicy Piask do końca obwodnicy Garwolina zajmie ok. 70 minut. Oczywiście przy założeniu, że kierowca porusza się z przepisową prędkością.

Kiedy doczekamy się ekspresówki między Garwolinem a Warszawą? Jesienią należy się spodziewać otwarcia nowej trasy między obwodnicą Garwolina a Kołbielą niemiło kojarzącą się z korkami przed rondem. Pierwsza jezdnia obwodnicy Kołbieli może być otwarta jeszcze w tym roku, a druga w połowie roku przyszłego. Przed sylwestrem możemy pojechać również dalszym odcinkiem trasy do węzła Lubelska. Natomiast do roku 2021 poczekamy na odcinek między węzłami Lubelska i Zakręt stanowiący fragment Wschodniej Obwodnicy Warszawy.

e-Wydanie

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 17:51
+25
Wielkie brawa dla Wykonawcy, Nadzoru i dla GDDKiA. Kawał dobrej roboty !!!
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 18:21
+19
Niestety w 2014 głosami PO zostało zablokowane finansowanie S19. A c...j z tą Polską wschodnią!
Avatar
tellchar / 3 września 2019 o 22:49
+11
Niestety w 2014 głosami PO zostało zablokowane finansowanie S19. A c...j z tą Polską wschodnią!
 Nie nudzi Wam się powtarzanie tego kłamstwa? W 2014 było głosowanie nad przedłużeniem ważności petycji dotyczącej wpisania drogi S19 do sieci TEN-T, a nie finansowania. Finansowanie drogi było zapewnione już z Funduszu Spójności i z budżetu państwa dzięki rządowi PO-PSL. Ten rząd przygotował dokumentację i przetargi na budowę tej trasy, a rząd PiS nie zrobił nic, tylko opóźniał budowę jak mógł. Budowa 4 lata po przetargu? W 4 lata ta trasa powinna być zbudowana. Zresztą podobnie jest w przypadku S17. Odcinki koło Ryk i do Garwolina są już gotowe, bo umowy podpisał i decyzje ZRID wydał rząd PO-PSL.  A odcinki od Garwolina do Zakrętu zostały podpisane już za PiS, decyzje ZRID wydane z opóźnieniem i dlatego budowa się ślimaczy.
 Nie nudzi Wam się powtarzanie tego kłamstwa? W 2014 było głosowanie nad przedłużeniem ważności petycji dotyczącej wpisania drogi S19 do sieci TEN-T, a nie finansowania. Finansowanie drogi było zapewnione już z Funduszu Spójności i z budżetu państwa dzięki rządowi PO-PSL. Ten rząd przygotował dokumentację i przetargi na budowę tej trasy, a rząd PiS nie zrobił nic, tylko opóźniał budowę jak mógł. Budowa 4 lata po przetargu? W 4 lata ta trasa powinna być zbudowana. Zresztą podobnie jest w przypadku S17. Odcinki koło Ryk i do Ga... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 19:40
+9
Dziennik Wschodni po raz kolejny podaje bzdurną informację, że odcinkiem Lubelska-Kołbiel pojedziemy pod koniec tego roku. Na to nie ma żadnych szans. Jeśli skonczą wszystko do końca przyszłego roku to będzie dobrze.
Avatar
fgfg / 3 września 2019 o 22:38
+6
Jak myslicie kogo z politykow zobaczymy na zdjęciu z łopatą z otwarcia? ja obstawiam Soboń, Czarnek , Tulajew haha
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 20:01
+6
Oby bylo prosto i równo bo ja jeżdżę powyżej 200 km/h
Avatar
M / 4 września 2019 o 08:04
+5
Tellchar! Czy naprawdę nie widzisz związku finansowania z wpisaniem do koncepcji sieci transeuropejskich? Zgodnie z zapisami artykułu 154 TUE sieci te mają przyczyniać się do sprawnego działania i rozwoju rynku wewnętrznego oraz zapewnienia spójności gospodarczej, społecznej i terytorialne nie głosując za wpisaniem europosłowie PO powiedzieli: ch...j z tą Polską wschodnią.
Avatar
_K_ / 4 września 2019 o 07:50
+5
Ja pitolę skąd Wy bierzecie tych dziennikarzyny??! "Fragmentem węzłami Skrudki i Ryki Północ jechaliśmy już we wtorek." Chłopie przeczytaj tekst przed publikacją, toż to od razu kłuje w język jak się czyta. I dalej "Na nowej drodze jest już niemal wszystko: równa nawierzchnia, świeże oznakowanie, a dziś montowano jeszcze siatkę ogrodzeniową i porządkowano pasy zieleni między jezdniami. Brakuje już tylko samochodów, ale lada dzień również one powinny się tu pojawić." Nie wiedziałem że na nowej "esce" będzie siatka ogrodzeniowa??!!
A nie przyszło ci do głowy, że to były przejazdy techniczne i dla dziennikarzy, matołku? Nikt nie napisał, że wszyscy jechali! A siatka ogrodzeniowa przy drodze ekspresowej być musi - takie są przepisy.
A nie przyszło ci do głowy, że to były przejazdy techniczne i dla dziennikarzy, matołku? Nikt nie napisał, że wszyscy jechali! A siatka ogrodzeniowa przy drodze ekspresowej być musi - takie są przepisy. rozwiń
Avatar
PLATFORMEN GUTEN MORGEN! ;) / 3 września 2019 o 18:29
+4
I to jest to! Dobre info. A PO chciało przyblokować kiedyś budowę S-17. Konieczne były protesty
Avatar
Rob / 3 września 2019 o 18:50
+3
Dokumentacja przetargi i cała otoczka przygotowana przez koalicję PO-PSL taki niewygodny fakt. Cóż trolle zaraz pojadą z moim komentarzem ale prawda jednak jest prawdą.
Avatar
Zaniepokojony Polak / 11 września 2019 o 16:53
0
Informacja, którą powinien poznać każdy Polak ... Stare przysłowie mówi: "ZŁY" najpierw rozdaje nieswoje pieniądze, potem wymaga lojalności, a na końcu zniewala... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu, budzi podejrzenie, że politycy szykują je na sprzedaż. Tym bardziej, że Orlen kupuje obecnie nowe cysterny mimo, że pozbył się w 2016 r. własnej firmy transportowej. Wygląda na to, że politycy dążą do podwyższenia wartości firmy. Ratujmy polskie firmy. OBUDŹMY SIĘ!! Rozmawiajmy o niecnym planie polityków PO i PiS, którzy dążą do stworzenia w Polsce systemu dwupartyjnego na wzór USA i do zniszczenia wszystkiego co polskie. Więcej O DZIWNYM POWIĄZANIU JAROSŁAWA KACYŃSKIEGO Z PREZESEM ORLENU ***s://madrapolska.blogspot.com/2019/09/daniel-wszystko-moge-obajtek-z-cyklu.html WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA PSEUDO KONFLIKT MIĘDZY POLITYKMI PO I PiS ***s://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html
Informacja, którą powinien poznać każdy Polak ... Stare przysłowie mówi: "ZŁY" najpierw rozdaje nieswoje pieniądze, potem wymaga lojalności, a na końcu zniewala... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu... rozwiń
Avatar
tellchar1 / 4 września 2019 o 23:04
0
M! Tyle że wpisanie do sieci TEN-T (co nastąpiło w 2019) do dopiero wstęp do szukania funduszy z CEF. Obecna perspektywa to lata 2014-20, a następna perspektywa CEF to lata 2020-27. Wtedy najwcześniej będą budowane odcinki od Rzeszowa od Barwinka. Gdyby nawet w 2014 petycja została przedłużona i np. w 2015 S-19 została wpisana do TEN-T to i tak na fundusze trzeba by było czekać do 2020, czyli trasa byłaby opóźnona. Dzięki PO budowę można było zacząć już w tym roku.
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 15:18
0
MOPy to generalnie miejsca gdzie śpią i odpoczywają kierowcy TIRów. Każdy MOP jest nieprzyjazny dla podróżujących z dziećmi i chcących odpocząć, NIE MA tam drzew, krzewów i cienia, a jak się podróżuje w wakacje to jest tam przysłowiowa patelnia. Zrobić siku i uciekać, niestety.
Avatar
Mieszkaniec76 / 4 września 2019 o 14:44
0
Ale MOP SARNY to jakaś porażka, a stacja paliw na górze poza mopem i dalej nie wiadomo jak tam sie dojedzie...
Avatar
Krzysiek / 4 września 2019 o 10:43
+2
Ja pitolę skąd Wy bierzecie tych dziennikarzyny??! "Fragmentem węzłami Skrudki i Ryki Północ jechaliśmy już we wtorek." Chłopie przeczytaj tekst przed publikacją, toż to od razu kłuje w język jak się czyta.
"Kłuje w język"? A może w oczy? Warto czasem przeczytać przed publikacją co się napisało :P.
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 09:35
+1
Panie Nalewajko, jak pan to wytłumaczy podatnikom: umowę z PORR w systemie Projektuj i buduj podpisano 5 listopada 2015. Czas realizacji to 34 miesiące (bez okersów zimowych, po 3 miesiące). Na waszej stronie internetowej jest info, że S-ka powinna być oddana w połowie 2019 roku. Mi wychodzi 9 czerwca 2019!!! Czyli koniec wszelkich prac. A Porr nie dość, że ma poślizg z główną jezdnią to jeszcze babrze się z dojazdówkami i starą S-ką. Czy jakiś dziennikarz zainterpeluje w Gdace czy też macie układ aby mnie wnikać, nie dociekać, lizanie sobie z dziubków. Hę?
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 08:49
0
Uważaj żeby trolle z Włocławka nie zaczęli.
Avatar
odp. / 4 września 2019 o 08:17
-5
Nieźle cie coś PO....o
Avatar
Hej trolle z Pisu! / 4 września 2019 o 08:13
-4
Hej trolle z Pisu, coś słabo komentujecie :) ale uważajcie, bo jak zacznie Emilka sypać ... :):) :)
Avatar
M / 4 września 2019 o 08:04
+5
Tellchar! Czy naprawdę nie widzisz związku finansowania z wpisaniem do koncepcji sieci transeuropejskich? Zgodnie z zapisami artykułu 154 TUE sieci te mają przyczyniać się do sprawnego działania i rozwoju rynku wewnętrznego oraz zapewnienia spójności gospodarczej, społecznej i terytorialne nie głosując za wpisaniem europosłowie PO powiedzieli: ch...j z tą Polską wschodnią.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 4:2. Z nieba do piekła

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 4:2. Z nieba do piekła 0 0

Sporo działo się w sobotnim meczu Avii z Podlasiem. Gospodarze przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów. Prowadzili 2:0, po przerwie goście wyrównali, ale ostatecznie żółto-niebiescy zgarnęli komplet punktów po wygranej 4:2. Dla świdniczan to było trzecie zwycięstwo z rzędu.

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach 0 0

Klub radnych Porozumienia Samorządowego w powiecie bialskim proponuje aby przyjąć stanowisko w sprawie złej sytuacji finansowej szpitala w Międzyrzecu Podlaskim i przekazać je premierowi. Pierwsze półrocze szpital zamknął ze stratą 1 mln zł. Z kolei, NFZ odpowiada że zapewnia szpitalom powiatowym dodatkowe środki.

Pogoda w niedzielę. Ma być słonecznie i ciepło
film

Pogoda w niedzielę. Ma być słonecznie i ciepło 0 0

W niedzielę prawie w całym kraju będzie pogodnie. Jedynie na północnym-wschodzie pojawi się więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie, 22 st. C w centrum kraju do 24 st. C na południowym-zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-zachodni i południowy.

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców"
Wybory 2019
film

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców" 0 7

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej w Katowicach obiecał „Pakt dla przedsiębiorców”. W skład programu ma wejść m.in. ulga w płatności ZUS dla małych firm i mikrofirm, która średnio wyniesie 500 złotych.

Najbliższa wyprzedaż garażowa już w niedzielę. Można znaleźć znaleźć m.in. pamiątki i antyki

Najbliższa wyprzedaż garażowa już w niedzielę. Można znaleźć znaleźć m.in. pamiątki i antyki 0 0

To już 11. edycja wydarzenia na terenie Targu pod Zamkiem. Tym razem organizatorzy zachęcają do jesiennych porządków. Zasady pozostają niezmienione. Każdy chętny może przyjść i sprzedać lub kupić dowolny przedmiot.

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 27:23

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 27:23 0 1

Mecz walki w Puławach. Azoty po bardzo trudnym spotkaniu pokonały u siebie Zagłębie Lubin różnicą czterech trafień

Górnik Łęczna czyli 40-latek z dużymi ambicjami
galeria

Górnik Łęczna czyli 40-latek z dużymi ambicjami 0 1

W piątkowy wieczór Górnik Łęczna na swoich obiektach świętował jubileusz 40-lecia istnienia. Na specjalnie przygotowanej uroczystości przed meczem z Gryfem Wejherowo pojawiło się wielu byłych zawodników i trenerów klubu z Łęcznej. Nie brakowało wobec tego wyróżnień dla osób, które na przestrzeni lat najbardziej przyczyniły się do rozwoju klubu

Wykopki w Skansenie
22 września 2019, 11:30

Wykopki w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza 22 września o godz. 11.30 na "Wykopki w Skansenie" - pokaz dawnych tradycji związanych z kopaniem ziemniaków.

Chełmianka – Hutnik Kraków 2:3. Pierwsza porażka u siebie

Chełmianka – Hutnik Kraków 2:3. Pierwsza porażka u siebie 0 1

Punkt był na wyciągnięcie ręki, ale piłkarze Artura Bożyka musieli obejść się smakiem. W sobotę Chełmianka doznała pierwszej porażki na swoim stadionie. Lepszy okazał się Hutnik Kraków, który wygrał w Chełmie 3:2.

Czwarta "Mila pamięci ofiar komunizmu". Wystartowało ponad 550 osób [ZDJĘCIA]
galeria

Czwarta "Mila pamięci ofiar komunizmu". Wystartowało ponad 550 osób [ZDJĘCIA] 0 5

To jedyny taki bieg nie tylko w Polsce, ale i na świecie. "Mila pamięci ofiar komunizmu" organizowana w Lublinie od 2016 r. odbywa się zawsze w okolicy rocznicy agresji ZSRR na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r.

Lublinianka – Powiślak 3:1. Koniec problemu ze skutecznością [zdjęcia]
galeria

Lublinianka – Powiślak 3:1. Koniec problemu ze skutecznością [zdjęcia] 0 1

Sporo działo się w sobotę na Wieniawie. Co najważniejsze, kibice gospodarzy powinni być zadowoleni. Lublinianka pokonała Powiślaka Końskowola 3:1, a bohaterem gospodarzy był Jarosław Milcz, którzy jeszcze w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka.

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu 40 52

W sobotę Motor Lublin przegrał na boisku w Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów 0:1. Beniaminek przed tym spotkaniem miał na koncie tylko cztery punkty i zajmował przedostatnie miejsce w tabeli grupy czwartej. Po końcowym gwizdku trener żółto-biało-niebieskich poinformował, że oddaje się do dyspozycji zarządu.

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA]
galeria

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA] 0 4

Rozbicie 600-litrowej beczki zainaugurowało Lubelskie Święto Cydru na Starym Mieście w Lublinie. Podczas odbywającej się dziś szóstej edycji tej imprezy z beczki popłynął Cydr Lubelski Niefiltrowany BIO - edycja limitowana. Powstała z jabłek z upraw ekologicznych.

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności 7 4

Szpital w Janowie Lubelskim buduje farmę fotowoltaiczną. To pierwsza taka inwestycja realizowana przez szpital w naszym województwie. Na solary stawiają też dwa największe lubelskie szpitale – przy al. Kraśnickiej i przy ul. Jaczewskiego.