Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 sierpnia 2019 r.
12:42

Budowa S19 od Lublina w kierunku Rzeszowa oficjalnie rozpoczęta. Kiedy pojedziemy całą trasą?

Autor: Zdjęcie autora p.p.
157 34 A A

Prace przy budowie S19 od Lublina w kierunku Rzeszowa trwają już dobre dwa miesiące, ale dzisiaj oficjalnie ogłoszono początek inwestycji. Wbiciem tzw. pierwszej łopaty zajął się Rafał Weber, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jako symboliczny odcinek inicjujący budowę S19 wybrano fragment od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ. Jest to jeden z sześciu odcinków S19 na terenie województwa lubelskiego. Wykonawca tego odcinka, firma Strabag, prowadzi wycinkę drzew, pierwsze roboty ziemne i wytycza przebieg przyszłej trasy w terenie. Prowadzone jest rozpoznanie saperskie i gromadzenie kruszywa.

– Dziś symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty przypieczętowano rozpoczęcie prac w terenie. Dodajmy, że jest to pierwszy z dwunastu odcinków przyszłej S19 pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim – mówił Rafał Weber, podsekretarz stanu w MI. Przy tej okazji nie udało się uniknąć kampanii wyborczej. Minister Weber podkreślił rolę PiS w realizacji tej inwestycji, akcentując zaangażowanie partii rządzącej, która zapewniła finansowanie S19.

Powstanie 130 km S19 pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim. Budowę podzielono na 12 odcinków, po sześć w województwie lubelskim i podkarpackim. Umowę na realizację trzech pierwszych odcinków podpisano 30 października 2017, a na ostatni 21 grudnia 2018. Dla czterech odcinków w woj. lubelskim wydano już decyzje zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID), kolejne dwie spodziewane są wkrótce. Na terenie województwa podkarpackiego w procedowaniu są cztery wnioski o wydanie ZRID, a dla dwóch odcinków przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do złożenia wniosku.

S19 Lublin - Rzeszów

Kiedy pojedziemy S19 na odcinku Lublin - Sokołów Małopolski?

Z pierwszych odcinków kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021, a z całej trasy pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim w połowie 2022. Tym samym Rzeszów poprzez Lublin połączy się drogą ekspresową z Warszawą.

Obecnie kierowcy jadący z Lublina do Rzeszowa korzystają z odcinków S19 na obwodnicy Lublina (ok. 10 km pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Lublin Rudnik) oraz ok. 19 km pomiędzy Sokołowem Małopolskim a węzłem Rzeszów Wschód na skrzyżowaniu z autostradą A4.

Po ukończeniu realizowanych obecnie odcinków blisko 160 km trasy pomiędzy węzłami Rzeszów Wschód i Lublin Sławinek będzie można przejechać zgodnie z przepisami w około 90 minut. Kolejne 70 minut potrwa przejazd ok. 140 km S17 do węzła Zakręt pod Warszawą. W efekcie na trasie z Rzeszowa do Warszawy kierowcy zaoszczędzą co najmniej godzinę. 

e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 15:15
+24
Droga S 19 bardzo potrzebna, ale większość ruchu pasażerskiego na tej trasie powinien przejąć transport szynowy.To zmniejszyłoby ruch drogowy, zwiększyłoby się bezpieczeństwo.Trasa kolejowa Lublin Rzeszów to dostęp do paneuropejskiego korytarza trasy kolejowej E 30 Lwów Rzeszów Kraków Wrocław itd.To jeden z 2 głównych korytarzy na osi Wschód Zachód
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 14:16
+21
Budowa już dawno trwa ale przed wyborami trzeba ogłosić kolejny raz, że rusza :D
Avatar
mike / 20 sierpnia 2019 o 22:52
+16
Proszę Państwa,  Fakty są takie, że od podjęcia decyzji o budowie drogi tej klasy do jej otwarcia mija około 10 lat, a sama budowa to już pikuś, taka wisienka na torcie. Grom tych prac, włączając to wybór przebiegu trasy, analizy środowiskowe, wydanie DŚU, opracowanie koncepcji programowej itd., miał miejsce za kadencji poprzedniej władzy, trwało to kilka lat (czyli standardowo) i zakończyło się ogłoszeniem przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie tej drogi, co miało miejsce dokładnie 21.08.2015r. Obecna władza, którą tak tu chwalicie, i której to rzekomo zawdzięczamy budowę tej drogi, potrzebowała PONAD DWÓCH LAT na rozstrzygnięcie tych przetargów - umowy z wykonawcami podpisano dopiero 30.10.2017r. Potem miały miejsce prace projektowe, które trwają zwykle około roku. Zezwolenie na realizację inwestycji na odcinek, na którym lansował się dzisiaj minister, wydano już  w czerwcu br. i to już wtedy rozpoczęły się tam prace budowlane. Dzisiejsze przedstawienie z udziałem ministra to tylko element cyrku wyborczego, bo jedynym osiągnięciem partii rządzącej w zakresie budowy tej drogi jest to, że jakimś cudem zdołali nie spieprzyć tego, co zrobili ich poprzednicy. Za 2-3 lata będą się chwalić, że wybudowali tę drogę, mimo, że mieli z jej realizacją niewiele wspólnego, a ciemny lud to kupi. Kupi, bo jest ciemny, i nie zdaje sobie sprawy z tego jak w rzeczywistośći wygląda proces inwestycyjny.
Proszę Państwa,  Fakty są takie, że od podjęcia decyzji o budowie drogi tej klasy do jej otwarcia mija około 10 lat, a sama budowa to już pikuś, taka wisienka na torcie. Grom tych prac, włączając to wybór przebiegu trasy, analizy środowiskowe, wydanie DŚU, opracowanie koncepcji programowej itd., miał miejsce za kadencji poprzedniej władzy, trwało to kilka lat (czyli standardowo) i zakończyło się ogłoszeniem przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie tej drogi, co miało miejsce dokładnie 21.08.2015r. Obecna władza, którą tak tu chwalicie, ... rozwiń
Avatar
Maciek / 20 sierpnia 2019 o 16:30
+16
Jak zaczną to pewnie doczekamy i końca budowy ,ale nie wiem dlaczego odcinek od Sokołowa do Rzeszowa zrobili tak dziwnie a teraz będą poszerzać . Przecież można było zostawić odpowiedniej szerokości pas dodatkowy a nie znowu robić wykopy zamykać ruch ponosić kolejne koszty itd itd.
Avatar
kierowca / 20 sierpnia 2019 o 20:56
+11
A kiedy Niemce???? Litości!
Avatar
kierowiec / 20 sierpnia 2019 o 14:19
+10
I co? To będzie taka niby ekspresówka jak od Sokołowa Małopolskiego? Po jednym pasie w każdym kierunku a trzeci pas przemiennie raz w jednym, raz w drugim kierunku? Jeśli tak to nie ma się czym chwalić, a wręcz jest to żenada.
 LOL wypowiadasz się nie wiedząc nic na ten temat? To będą po 2 pasy. A owy nieszczęsny fragment będa poprawiać w 2020r.
Avatar
Ksionc / 20 sierpnia 2019 o 13:56
+10
To ma być typowa eska czyli 2 jezdnie z 2 pasami ruchu w każdym kierunku?
Avatar
david / 20 sierpnia 2019 o 13:17
+9
Pytanie do osob ktore straciły działkę ,ziemie pod obwodnice. Ile płacą z metra2 przy terenie miejskim? Proszę o odpowiedź może ktoś zna stawki
Avatar
opozycja / 20 sierpnia 2019 o 17:16
+8
Ale to po prostu jest śmieszne i wkur...ące. Wbijali na Przekopie, wbijali w Świnoujściu, wbijali pod Chełmem, w bijali na trasie kolejowej z Lublina do Warszawy. Wbijają te swoje łopatki gdzie się tylko da. Gdańsk, Szczecin...
Avatar
kazik / 21 sierpnia 2019 o 11:34
+7
Jeszcze nie tak dawno Wałęsa i Pitera głosowali przeciw tej drodze w PE. W tak trudnym środowisku PIS jest mistrzem świata że to już robi.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2019 o 15:19
0
A kiedy zrobią trasę Puławy - Radom?
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 21:33
-2
Zamiast odcinka Lublin-Lubartów gęstego od ruchu lokalnego połączonego z tranzytowym i by udrożnić zatory w Ciecierzynie, Niemcach i Łucce to najpierw na Kraśnik i Janów Lubelski ale w końcu prezes "naczelnikiem" między innymi zwany chce ekspresowo docierać do tej przez siebie wygadanej mitycznej "Bawarii" a wola "zwykłego posła" niezwykłą ma moc.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 06:50
+1
No dobrze... Harmonogram prac na odcinku Lublin-Rzeszów już znamy, a co z budową trasy na S19 w kierunku Lublin-Białystok?
Avatar
tellchar / 23 sierpnia 2019 o 23:04
+1
@gość nie kłam. Odwołania były, ale na odcinkach podkarpackich między Niskiem a Sokołowem i tam rzeczywiście umowy podpisano najpóźniej. Natomiast na odcinkach lubelskich nic nie przeszkadzało, żeby podpisać je wcześniej, więc wniosek jest taki, że specjalnie spowalniano proces inwestycyjny, żeby umowy były podpisane w II połowie 2017 i w 2018 (przed wyborami samorządowymi), a ZRIDy były w połowie 2019 (przed wyborami do Sejmu).
Avatar
gość / 23 sierpnia 2019 o 11:23
0
Proszę Państwa, Fakty są takie, że od podjęcia decyzji o budowie drogi tej klasy do jej otwarcia mija około 10 lat, a sama budowa to już pikuś, taka wisienka na torcie. Grom tych prac, włączając to wybór przebiegu trasy, analizy środowiskowe, wydanie DŚU, opracowanie koncepcji programowej itd., miał miejsce za kadencji poprzedniej władzy, trwało to kilka lat (czyli standardowo) i zakończyło się ogłoszeniem przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie tej drogi, co miało miejsce dokładnie 21.08.2015r. Obecna władza, którą tak tu chwalicie, i której to rzekomo zawdzięczamy budowę tej drogi, potrzebowała PONAD DWÓCH LAT na rozstrzygnięcie tych przetargów - umowy z wykonawcami podpisano dopiero 30.10.2017r. Potem miały miejsce prace projektowe, które trwają zwykle około roku. Zezwolenie na realizację inwestycji na odcinek, na którym lansował się dzisiaj minister, wydano już  w czerwcu br. i to już wtedy rozpoczęły się tam prace budowlane. Dzisiejsze przedstawienie z udziałem ministra to tylko element cyrku wyborczego, bo jedynym osiągnięciem partii rządzącej w zakresie budowy tej drogi jest to, że jakimś cudem zdołali nie spieprzyć tego, co zrobili ich poprzednicy. Za 2-3 lata będą się chwalić, że wybudowali tę drogę, mimo, że mieli z jej realizacją niewiele wspólnego, a ciemny lud to kupi. Kupi, bo jest ciemny, i nie zdaje sobie sprawy z tego jak w rzeczywistośći wygląda proces inwestycyjny.
 Nadąłeś się tak, że chyba w pory poszło przed kompem. Ta droga już by była dawno bo od lat ją przygotowywano.Zaponiałeś dodać, że budowę S19 PO wstrzymywała jako karę dla lubelszczyzny za głosowanie na PIS. Do przetargów było mnóstwo skarg i odwołań. Dlatego roztrzygnięcie tyle trwało.
 Nadąłeś się tak, że chyba w pory poszło przed kompem. Ta droga już by była dawno bo od lat ją przygotowywano.Zaponiałeś dodać, że budowę S19 PO wstrzymywała jako karę dla lubelszczyzny za głosowanie na PIS. Do przetargów było mnóstwo skarg i odwołań. Dlatego roztrzygnięcie tyle trwało. rozwiń
Avatar
kazik / 21 sierpnia 2019 o 11:34
+7
Jeszcze nie tak dawno Wałęsa i Pitera głosowali przeciw tej drodze w PE. W tak trudnym środowisku PIS jest mistrzem świata że to już robi.
Avatar
józek / 21 sierpnia 2019 o 10:44
+1
Wbił łopatę, rozbabrał i co? Zostawił robotę innym.
 Ja bym to całą pożal się Boże ekipę na dzień czasu zatrzymał do kopania rowu obok ekspresówki. Gratulacje dla delegacji zarządu powiatu janowskiego - co łopat brakło? Macie panowie parcie na szkło. Brawo.
Avatar
qwa / 21 sierpnia 2019 o 09:53
+3
Proszę Państwa, Fakty są takie, że od podjęcia decyzji o budowie drogi tej klasy do jej otwarcia mija około 10 lat, a sama budowa to już pikuś, taka wisienka na torcie. Grom tych prac, włączając to wybór przebiegu trasy, analizy środowiskowe, wydanie DŚU, opracowanie koncepcji programowej itd., miał miejsce za kadencji poprzedniej władzy, trwało to kilka lat (czyli standardowo) i zakończyło się ogłoszeniem przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie tej drogi, co miało miejsce dokładnie 21.08.2015r. Obecna władza, którą tak tu chwalicie, i której to rzekomo zawdzięczamy budowę tej drogi, potrzebowała PONAD DWÓCH LAT na rozstrzygnięcie tych przetargów - umowy z wykonawcami podpisano dopiero 30.10.2017r. Potem miały miejsce prace projektowe, które trwają zwykle około roku. Zezwolenie na realizację inwestycji na odcinek, na którym lansował się dzisiaj minister, wydano już  w czerwcu br. i to już wtedy rozpoczęły się tam prace budowlane. Dzisiejsze przedstawienie z udziałem ministra to tylko element cyrku wyborczego, bo jedynym osiągnięciem partii rządzącej w zakresie budowy tej drogi jest to, że jakimś cudem zdołali nie spieprzyć tego, co zrobili ich poprzednicy. Za 2-3 lata będą się chwalić, że wybudowali tę drogę, mimo, że mieli z jej realizacją niewiele wspólnego, a ciemny lud to kupi. Kupi, bo jest ciemny, i nie zdaje sobie sprawy z tego jak w rzeczywistośći wygląda proces inwestycyjny.
 I to jest jedyny merytoryczny wpis pod tym artykułem. Droga niby priorytetowa dla władzy, powołano nawet komisje i zespoły (kasę się przytuliło) ale bije rekordy pod względem czasu rozstrzygnięcia przetargu. Wlecze im się to okrutnie...
 I to jest jedyny merytoryczny wpis pod tym artykułem. Droga niby priorytetowa dla władzy, powołano nawet komisje i zespoły (kasę się przytuliło) ale bije rekordy pod względem czasu rozstrzygnięcia przetargu. Wlecze im się to okrutnie... rozwiń
Avatar
kierowiec / 21 sierpnia 2019 o 07:43
+1
A niedrzwica keasnik w czarnej du... Ten wojewoda nic dla nas nie robi, czemu nie wydał jeszcze pozwolenia?
Lublin- Niedrzwica i Niedrzwica Kraśnik najwcześniej druga połowa września mogą ruszyć.
Niedrzwica Lublin to mogą ruszyć w każdej chwili bo mają już pozwolenie. Niedrzwica Krasnik to prawdopodobnie październik lub listopad bo czekają na zgodę. Podobnie z obwodnicą Krasnika.
Baju, baju: pozwolenie na co? W miejscowości Obroki były już pomiary działek przewidzianych do przejęcia (ba, nawet dokonano wpisów w księgach wieczystych), jednak o jakichkolwiek odszkodowaniach/opłatach za przejęcie nic nikomu niewiadomo. W miejscowości Sobieszczany (kol.) posiadacze działek nie zostali nawet powiadomieni o możliwych działaniach.
 Pozwolenie czyli ZRiD. To ostateczna zgoda na budowę i wypłacanie odszkodowań. Tej zgody brakuje. Bez tego można robić pomiary, wpisywac do ksiegi wieczystej ale niewiele więcej. I na ten ZRiD poczekamy do 2 miesięcy.
 Pozwolenie czyli ZRiD. To ostateczna zgoda na budowę i wypłacanie odszkodowań. Tej zgody brakuje. Bez tego można robić pomiary, wpisywac do ksiegi wieczystej ale niewiele więcej. I na ten ZRiD poczekamy do 2 miesięcy. rozwiń
Avatar
Podróżniczka / 20 sierpnia 2019 o 23:14
+2
Dobrze że robią , chwała tym co pilnują tempa dokumentów , terminów aby szybciej , szkoda ze nie zaczyna ją od najwęższych odcinków jezdni czyli Kock Radzyń, Radzyń Międzyrzec , przecież nie wszyscy jadą na Warszawę.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Remont na zamku odsłonił skarby i historię wzgórza [zdjęcia]
galeria

Lublin: Remont na zamku odsłonił skarby i historię wzgórza [zdjęcia] 0 0

Sporo pracy mają archeolodzy podczas trwającego remontu głównej siedziby Muzeum Lubelskiego. Przy okazji robót natrafili na wiele cennych znalezisk, które prezentują cały przekrój historii wzgórza zamkowego od epoki neolitu po XIX wiek

Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Prezydent dołączył do małżonki [zdjęcia]
galeria

Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Prezydent dołączył do małżonki [zdjęcia] 0 1

I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie to podsumowanie projektu „Piękna Lubelska” realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wzięła w nim udział małżonka prezydenta, która objęła wydarzenie patronatem honorowym. – Dzisiejsze spotkanie, ale przede wszystkim aktywność wszystkich pań, dobitnie pokazują, że my kobiety nie lubimy być bierne – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Front burzowy w woj. lubelskim. Ostrzeżenie IMGW

Front burzowy w woj. lubelskim. Ostrzeżenie IMGW 2 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa mazowieckiego i lubelskiego

"Cysterna wstydu" w Puławach. Happening PiS zakłócany przez przeciwników
galeria

"Cysterna wstydu" w Puławach. Happening PiS zakłócany przez przeciwników 0 15

Na parkingu przy ul. Słowackiego w Puławach pojawiła się dzisiaj "cysterna wstydu PO-PSL". Krzysztof Szulowski, poseł PiS, podczas konferencji prasowej mówił o odpowiedzialności poprzedniego rządu za gigantyczne straty finansowe powodowane przez przemytników i przestępczość zorganizowaną.

JSW z koncesją na rozpoznanie złoża węgla w woj. lubelskim

JSW z koncesją na rozpoznanie złoża węgla w woj. lubelskim 4 2

Jastrzębska Spółka Węglowa będzie szukać węgla w okolicach Rejowca. Minister środowiska udzielił koncesji na rozpoznawanie części złoża węgla kamiennego „Chełm II” w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Chodźcie z nami!

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Chodźcie z nami! 0 4

Kręcą amatorskie filmiki, zbierają po sklepach kartony i organizują wspólne malowanie transparentów. Na szkolnych korytarzach wieszają plakaty i rozdają wzory usprawiedliwień A w piątek zerwą się z lekcji i wyjdą na główne miejskie place. – Chodźcie z nami! – apelują

Przebudowa Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Spore zmiany dla pacjentów

Przebudowa Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Spore zmiany dla pacjentów 2 2

Mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie i ich rodzice muszą przygotować się na spore zmiany. W związku z przebudową placówki, która rozpocznie się już w październiku, oddziały będę przenoszone

Wojewoda lubelski i Marsz Równości. Sąd podjął decyzję ws. kolejnych przeprosin

Wojewoda lubelski i Marsz Równości. Sąd podjął decyzję ws. kolejnych przeprosin 18 21

Przemysław Czarnek nie będzie odpowiadał przed sądem za swoje słowa o Marszu Równości. Sąd uznał, że opublikowane wcześniej przeprosiny są wystarczające, chociaż wojewoda oświadczył później, że... nie przeprasza za swoje słowa

Kolejne przetargi na autostradę A2. Tym razem do Siedlec

Kolejne przetargi na autostradę A2. Tym razem do Siedlec 1 5

GDDKiA szuka wykonawców kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o odcinek z Mińska Mazowieckiego do Siedlec. W przygotowaniu są kolejne dwa, m.in. do granicy państwa.

Zbigniew Ziobro o agitacji w Ratuszu: Prawo jest równe dla wszystkich

Zbigniew Ziobro o agitacji w Ratuszu: Prawo jest równe dla wszystkich 0 8

- Prawo jest równe wobec wszystkich i nie ma tu wyjątków. To dotyczy zarówno ministra, jak i wiceministra sprawiedliwości - tak Zbigniew Ziobro komentuje niedawną konferencję prasową w zamojskim Ratuszu, podczas której udzielił poparcia swojemu zastępcy w wyborach parlamentarnych. Szef resortu sprawiedliwości może zostać ukarany grzywną za nielegalną agitację wyborczą.

Uzyskanie dopłaty do odszkodowań- jak otrzymać dla siebie dodatkowe pieniądze?

Uzyskanie dopłaty do odszkodowań- jak otrzymać dla siebie dodatkowe pieniądze? 0 0

Co drugi kosztorys zostaje zaniżony, stawia to niekiedy kierowców pod ścianą, ponieważ kwota, która zostaje im wypłacona, nie wystarcza na całkowitą naprawę samochodu. Bardzo często wielu z nich zgadza się na warunki, jakie proponuje im ubezpieczyciel. Dlatego warto wiedzieć, w jakich sytuacjach będzie się należeć dopłata do odszkodowania.

Henryk Gwardak na finał Świętokrzyskich Koncertów w Lublinie
20 września 2019, 19:00

Henryk Gwardak na finał Świętokrzyskich Koncertów w Lublinie 0 0

6. edycja Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Lublinie dobiega końca. Na finał tej edycji festiwalu zostanie zorganizowany koncert Henryka Gwardaka, który odbędzie się 20 września o godz. 19 w Kościele pw. Świętego Krzyża (ul. Pogodna 7).

Kolejna wyprzedaż garażowa na Targu pod Zamkiem w Lublinie

Kolejna wyprzedaż garażowa na Targu pod Zamkiem w Lublinie 6 0

Już w niedzielę 22 września na parkingu Targu Pod Zamkiem przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie kolejna wyprzedaż garażowa. Będzie można sprzedać wszystko to co jest dla nas zbędne, ale może stanowić wartość dla kogoś innego.

TBV Start Lublin zagra w Browar Kociewski Cup

TBV Start Lublin zagra w Browar Kociewski Cup 0 0

Turnieju w Skarszewie to dla „czerwono-czarnych” ostatni test przed rozpoczęciem rozgrywek – 29 września ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra

Mucha poparła Burego w wyborach do Senatu

Mucha poparła Burego w wyborach do Senatu 0 26

Kandydat w wyborach do Senatu Jacek Bury otrzymał poparcie od posłanki Joanny Muchy. Politycy zapowiadają mocną współpracę po wyborach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.