Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ryki

28 sierpnia 2019 r.
20:18

S17. Ryki ominiemy ekspresowo. Już wiadomo, kiedy otwarcie trasy

Autor: Zdjęcie autora pp
460 36 A A
S17
S17 (fot. GDDKiA)

Już za tydzień, 6 września, kierowcy pojadą obwodnicą Ryk. To nie koniec dobrych informacji – otwarcie kolejnego odcinka ekspresówki planowane jest na listopad.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wykonawca obwodnicy Ryk zakończył inwestycję dzisiaj. - Kolejny odcinek drogi ekspresowej S17 przekażemy kierowcom 6 września – zapowiada Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA. 

Oddanie brakującego 15-kilometrowego fragmentu ekspresówki pozwoli w 70 minut przejechać 140 kilometrów od Piask do końca obwodnicy Garwolina.

Za dwa miesiące S17 wydłuży się kolejne 13 km. W listopadzie drogowcy zapowiadają oddanie odcinka od końca obwodnicy Garwolina do początku powstającej obwodnicy Kołbieli.

Na trasie do Warszawy pozostanie już tylko problematyczna obwodnica Kołbieli. W tym roku kierowcy skorzystają z jednej jezdni w obu kierunkach. Trasa w pełnym przekroju zostanie oddana do użytku w drugim kwartale 2020 r. 

Ostatni brakujący odcinek, czyli 15 km S17 od końca obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska, ma być gotowy do końca tego roku. Na węźle Lubelska pod Warszawą S17 skrzyżuje się z A2 i S2.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pis robi kierowców w balona!!!!???? / 28 sierpnia 2019 o 21:00
+83
Obwodnica Ryk mogłaby być już otwarta nawet jutro, ale nie będzie, wiecie czemu otwarcie będzie 6 września? Bo 7 września PiS ma w Lublinie konwencje, na której będą siać propagandę ze dzięki ich rządom wybudowano drogi, obwodnice i cała s17 to ich zasługa i ze przyspieszają i rozwijają woj lubelskie! A 8 września są dożynki wojewódzkie, wiec będą to samo Wam wmawiać! Bo dożynki organizuje PiS! Czysta propaganda, tylko cierpią ba tym kierowcy! Oczywiście otwarcia obwodnicy będą już dokonywać Tulajew - to ten, który po stażu dostał pierwsza praca od razu Minister, Czarnek, Soboń ten co załatwili produkcje śmigłowców w Świdniku, Sasin, to taki lubelski kandydat z dziada i pradziada jakby ktoś nie wiedział! I wielu innych artystów z tej partii, oczywiście już zapewne bez Pani Kruk i Mazurek, bo po co? One już maja mandat :) przygotujcie się na 3 dni propagandy :) powodzenia!
Obwodnica Ryk mogłaby być już otwarta nawet jutro, ale nie będzie, wiecie czemu otwarcie będzie 6 września? Bo 7 września PiS ma w Lublinie konwencje, na której będą siać propagandę ze dzięki ich rządom wybudowano drogi, obwodnice i cała s17 to ich zasługa i ze przyspieszają i rozwijają woj lubelskie! A 8 września są dożynki wojewódzkie, wiec będą to samo Wam wmawiać! Bo dożynki organizuje PiS! Czysta propaganda, tylko cierpią ba tym kierowcy! Oczywiście otwarcia obwodnicy będą już dokonywać Tulajew - to ten, który po stażu dostał pierwsza p... rozwiń
Avatar
Ja / 28 sierpnia 2019 o 23:30
+23
Jak to ominąć Ryczmont? W życiu! spóźnię się a zajade na chwile
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 20:29
+19
Ale tylko raz.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 08:50
+18
Świetna wiadomość, że w końcu wiadomo od kiedy Ryki i Moszczanka usłyszą ciszę, Tirowcy pojadą szybciej płynniej, osobówki też przyspieszą.
Avatar
Speed / 28 sierpnia 2019 o 20:40
+18
Ja te trase przejade w 40 minut, bo 70 minut to czas dla piernikow
To cienias jesteś, ja dam rade w 22 minuty :)
 poprosimy o numer rejestracyjny Twojego auta, markę, model i kolor. Przyda się
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 20:58
+16
Komentarze może by były dowcipne, gdyby nie były prawdziwe. Ekspresówki już od dawna są znane a nadal nie brakuje nastolatków, którym się wydaje że dużym osiągnięciem i sukcesem jest wdeptanie pedału gazu.
Avatar
ttt / 29 sierpnia 2019 o 08:18
+12
Obwodnica Ryk mogłaby być już otwarta nawet jutro, ale nie będzie, wiecie czemu otwarcie będzie 6 września? Bo 7 września PiS ma w Lublinie konwencje, na której będą siać propagandę ze dzięki ich rządom wybudowano drogi, obwodnice i cała s17 to ich zasługa i ze przyspieszają i rozwijają woj lubelskie! A 8 września są dożynki wojewódzkie, wiec będą to samo Wam wmawiać! Bo dożynki organizuje PiS! Czysta propaganda, tylko cierpią ba tym kierowcy! Oczywiście otwarcia obwodnicy będą już dokonywać Tulajew - to ten, który po stażu dostał pierwsza praca od razu Minister, Czarnek, Soboń ten co załatwili produkcje śmigłowców w Świdniku, Sasin, to taki lubelski kandydat z dziada i pradziada jakby ktoś nie wiedział! I wielu innych artystów z tej partii, oczywiście już zapewne bez Pani Kruk i Mazurek, bo po co? One już maja mandat :) przygotujcie się na 3 dni propagandy :) powodzenia!
 Otwarcie nowo wybudowanej drogi to propaganda czy fakt????  Jeśli propaganda to ja chcę jak najwięcej takiej propagandy, jak naczęściej... niech malkontnci nazywają to jak chcą ale ważniejsze są fakty niż zapowiedzi..
 Otwarcie nowo wybudowanej drogi to propaganda czy fakt????  Jeśli propaganda to ja chcę jak najwięcej takiej propagandy, jak naczęściej... niech malkontnci nazywają to jak chcą ale ważniejsze są fakty niż zapowiedzi.. rozwiń
Avatar
_K_ / 29 sierpnia 2019 o 12:42
+11
Gdyby nie PIS i gdyby nie działanie Pana Premiera Kaczyńskiego, nigdy by nie było ekspresówki S17 !!!! Za czasów PO nic nie było, a teraz proszę, PIS  w dwa lata to wszystko wybudował  !!!!!
To prawda. Jeżdżę tamtędy czasem i widziałem nieraz, jak z łopatą tam zaiwaniał... :-)
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 08:51
+9
Wydział hejtu nadal działa?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 18:21
+7
Same dziwy wczoraj ukończono budowę w ledwo tydzień wojewódzki nadzór budowlany obejrzy i zatwierdzi zgodność z dokumentacją dwa mosty na Wieprzu wiadukty na węzłach "Skrudki" i "Moszczanka" czy też "Ryki Południe" bo nie wiem jak go nazwą i nad linią kolejową z Dęblina do Łukowa. Ten sam nadzór, który ponad trzy miesiące badał i wstrzymywał wiadukty w Lublinie na ul. Grygowej. Czyli co jak buduje GDDKiA to w porządku podpisuje się w ciemno a jak miasto rządzone przez inną opcję to zwlekamy, zwlekamy, zarzucamy odchylenia od pionu, niedoróbki. Dwulicowe podejście. Dużo jest tu na forum o Warszawie i katastrofie ekologicznej w oczyszczalni. W tej samej Warszawie nadzór taki sam wojewódzki czwarty miesiąc analizuje dokumenty zbudowanego odcinka metra chyba dopatrując się torów zamocowanych pod sufitem oraz nieścisłości chyba typu kolor podpisów i tuszu pieczątek, a na S17 śmig-błysk i będzie otwarcie. Ale rozumiem pod Ryki zajedzie przeciąć wstęgę Wielki Znawca jazdy TIRami sam Jarozbaw Żoliborski. To po prostu MUSI wszystko grać.
Same dziwy wczoraj ukończono budowę w ledwo tydzień wojewódzki nadzór budowlany obejrzy i zatwierdzi zgodność z dokumentacją dwa mosty na Wieprzu wiadukty na węzłach "Skrudki" i "Moszczanka" czy też "Ryki Południe" bo nie wiem jak go nazwą i nad linią kolejową z Dęblina do Łukowa. Ten sam nadzór, który ponad trzy miesiące badał i wstrzymywał wiadukty w Lublinie na ul. Grygowej. Czyli co jak buduje GDDKiA to w porządku podpisuje się w ciemno a jak miasto rządzone przez inną opcję to zwlekamy, zwlekamy, zarzucamy ... rozwiń
Avatar
Bartek / 3 września 2019 o 20:42
0
To ciekawe czemu Warszawie od maja gotowego od maja metra nie oddają
Avatar
NIKI / 30 sierpnia 2019 o 10:20
-1
PIS to PIS tamto, przecież oni to wszystko robią za nasze pieniądze, powiat Rycki to PIS, pochodzę z tamtąd i jak słucham znajomych jak z uwielbieniem o nich mówią to.... a obwodnica Ok, odciąży miasto No i kierowcy nie będą stali w korku
Avatar
Henio / 30 sierpnia 2019 o 08:29
0
Świetna wiadomość, że w końcu wiadomo od kiedy Ryki i Moszczanka usłyszą ciszę, Tirowcy pojadą szybciej płynniej, osobówki też przyspieszą.
Będzie lepiej bo nie będzie takiego ruchu ale zupełnej ciszy to nie będzie. Mieszkam od S-ki około kilometra, za lasem. Kiedyś słychasć było szum aut tylko w mgliste, mokre wieczory, jako pogłos; po otwarciu S-ki z betonową nawierzchnią jest każdego wieczora permanentny szum, jakby samolot startował z oddali. A ruch będzie wzrastał, liczę tylko, że może ten beton się nagumuje i trochę będzie ciszej. Współczuję tym, którzy mieszkają blizej: ekrany NIC nie dają.
 Dają, dają. Całkiem niezły zarobek producentom i może jakiś odsyp jeszcze komuś.
 Dają, dają. Całkiem niezły zarobek producentom i może jakiś odsyp jeszcze komuś. rozwiń
Avatar
Kierowca z bombowca / 30 sierpnia 2019 o 00:08
-1
Ile w Was wyborcy PiSu nienawiści, tylko nie daj Boże wspomni się w zły sposób o 'jedynej słusznej partii' i już atak... 
Avatar
gośc / 29 sierpnia 2019 o 18:21
-1
Gdyby nie nasz Pan Kaczyński nic by nie było nawet byśmy nie wiedzieli jak  buty zawiązać dzięki PIS słońce świeci jaśniej a niebo jest błękitne w woda jest słotka w rzekach i jeziorach ziemia daje plony a powietrze przeszywa nasze płuca aż chce się żyć dla naszego wybawcy, chwała i cześć jedynemu właściwemu Wodzowi
 I jeszcze mamy ryby w żekach, ptaki w powietszu i w spodniach no i nareszcie lato... ale morze wudz spościl by troche deszczu?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 18:21
+7
Same dziwy wczoraj ukończono budowę w ledwo tydzień wojewódzki nadzór budowlany obejrzy i zatwierdzi zgodność z dokumentacją dwa mosty na Wieprzu wiadukty na węzłach "Skrudki" i "Moszczanka" czy też "Ryki Południe" bo nie wiem jak go nazwą i nad linią kolejową z Dęblina do Łukowa. Ten sam nadzór, który ponad trzy miesiące badał i wstrzymywał wiadukty w Lublinie na ul. Grygowej. Czyli co jak buduje GDDKiA to w porządku podpisuje się w ciemno a jak miasto rządzone przez inną opcję to zwlekamy, zwlekamy, zarzucamy odchylenia od pionu, niedoróbki. Dwulicowe podejście. Dużo jest tu na forum o Warszawie i katastrofie ekologicznej w oczyszczalni. W tej samej Warszawie nadzór taki sam wojewódzki czwarty miesiąc analizuje dokumenty zbudowanego odcinka metra chyba dopatrując się torów zamocowanych pod sufitem oraz nieścisłości chyba typu kolor podpisów i tuszu pieczątek, a na S17 śmig-błysk i będzie otwarcie. Ale rozumiem pod Ryki zajedzie przeciąć wstęgę Wielki Znawca jazdy TIRami sam Jarozbaw Żoliborski. To po prostu MUSI wszystko grać.
Same dziwy wczoraj ukończono budowę w ledwo tydzień wojewódzki nadzór budowlany obejrzy i zatwierdzi zgodność z dokumentacją dwa mosty na Wieprzu wiadukty na węzłach "Skrudki" i "Moszczanka" czy też "Ryki Południe" bo nie wiem jak go nazwą i nad linią kolejową z Dęblina do Łukowa. Ten sam nadzór, który ponad trzy miesiące badał i wstrzymywał wiadukty w Lublinie na ul. Grygowej. Czyli co jak buduje GDDKiA to w porządku podpisuje się w ciemno a jak miasto rządzone przez inną opcję to zwlekamy, zwlekamy, zarzucamy ... rozwiń
Avatar
szer / 29 sierpnia 2019 o 15:22
-5
Czyli 30 km będę musiał dymać z przyczepą campingową po źle oznakowanej uliczce? Wyjeżdżam 02.09 do Gdańska. Nie możecie już puscić kierowców a 06.09 przeciąć sobie wstęgę?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 15:09
0
Gdyby nie nasz Pan Kaczyński nic by nie było nawet byśmy nie wiedzieli jak buty zawiązać dzięki PIS słońce świeci jaśniej a niebo jest błękitne w woda jest słotka w rzekach i jeziorach ziemia daje plony a powietrze przeszywa nasze płuca aż chce się żyć dla naszego wybawcy, chwała i cześć jedynemu właściwemu Wodzowi
Avatar
tee / 29 sierpnia 2019 o 14:45
-2
pisdzielce to mogą se siać propagandę półgłówkom ze wsi. Nikt zdrowo myślący i tak na nich nie zagłosuje
 Ciekawe jaka będzie wściekłość na PIS za realne rozpoczęcie (w końcu) budowy ViaCarpatia z Lublina do Rzeszowa...
Avatar
_K_ / 29 sierpnia 2019 o 12:42
+11
Gdyby nie PIS i gdyby nie działanie Pana Premiera Kaczyńskiego, nigdy by nie było ekspresówki S17 !!!! Za czasów PO nic nie było, a teraz proszę, PIS  w dwa lata to wszystko wybudował  !!!!!
To prawda. Jeżdżę tamtędy czasem i widziałem nieraz, jak z łopatą tam zaiwaniał... :-)
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny 0 4

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 2 2

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 2

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 3 7

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 8 4

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 34 19

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 19 5

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 5 10

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 2 3

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 2

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!