Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ryki

19 grudnia 2019 r.
8:59

Lubelskie: Śmiertelny wypadek. Kierowca autobusu PKS wyjechał z drogi podporządkowanej

7 29 A A

26-letni kierowca zginął w wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 48 w Sobieszynie. Prowadzony przez niego samochód osobowy zderzył się z autobusem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak wstępnie ustalili policjanci, wczoraj około godziny 15.30 peugeot, kierowany przez 26-latka, jechał drogą krajową nr 48. W Sobieszynie zderzył się z wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej autobusem.

Ratownicy przybyli na miejsce reanimowali kierowcę osobówki, ale mimo ich wysiłków zmarł. Natomiast 62-latek z autobusu i jego pasażerka nie doznali obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Przez kilka godzin ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Koziołek lubelski / 19 grudnia 2019 o 22:50
+34
Do jednych i drugich. Może to po prostu nieszczęśliwy wypadek ? Dajmy spokój. Dziadek i tak już ma sumienie sponiewierane na całe życie, a młodemu nic życia nie wróci. "Człowiek jest jak źdźbło trawy. Dziś kwitnie, a jutro mrozi go poranny przymrozek, albo idzie do pieca." Sam miałem wypadek. 45km/h, marznąca mżawka 1. Lutego 2017 i trzy razy odbiłem z poślizgu, a za czwartym mnie zakręciło na latarni. Samochód wyglądał tak samo, szczęka złamana, obojczyk na pasie, noga zmiażdżona w kilku miejscach, zęby z wypełnieniami zostały na kierownicy. Od złamania karku i pęknięcia czaszki uratował mnie gruby szalik, gruby wełniany sweter z kapturem i gruba kurtka wełniana z kapturem. Dwa inne podobne wypadki tego samego wieczoru i tylko ja mogłem poczytać, jak zwykle pełne współczucia i objawionej wiedzy komentarze skończonych debili. Po prostu dajmy spokój.
Do jednych i drugich. Może to po prostu nieszczęśliwy wypadek ? Dajmy spokój. Dziadek i tak już ma sumienie sponiewierane na całe życie, a młodemu nic życia nie wróci. "Człowiek jest jak źdźbło trawy. Dziś kwitnie, a jutro mrozi go poranny przymrozek, albo idzie do pieca." Sam miałem wypadek. 45km/h, marznąca mżawka 1. Lutego 2017 i trzy razy odbiłem z poślizgu, a za czwartym mnie zakręciło na latarni. Samochód wyglądał tak samo, szczęka złamana, obojczyk na pasie, noga zmiażdżona w kilku miejscach, zęby z wypełnieniami zostały na ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 o 09:58
+23
Możesz być dobrym kierowcą, jechać zgodnie z przepisami a wraz przez głupotę innych idziesz do grobu. Szkoda chłopaka.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 o 16:12
+12
Prędkość określą biegli, może jechał 200 km/ h w co wątpię patrząc na markę i model auta, natomiast to nie będzie miało wpływu na orzeczenie winy. Tutaj bezwzględnie winę ponosi kierowca autobusu. Prawda jest taka, że ten gościu mógł nawet za***ać z prędkością światła. To nic nie zmienia z perspektywy przepisów prawa. Włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej musisz się upewnić, że możesz to zrobić bezpiecznie. To jest warunek nadrzędny, rozumiesz już? Prawo jazdy kupione na Ukrainie czy jak? Kurwa ludzie. Ogarnijcie się. Przecież to są podstawy przepisów o ruchu drogowym, dosłownie elementarz.
Prędkość określą biegli, może jechał 200 km/ h w co wątpię patrząc na markę i model auta, natomiast to nie będzie miało wpływu na orzeczenie winy. Tutaj bezwzględnie winę ponosi kierowca autobusu. Prawda jest taka, że ten gościu mógł nawet za***ać z prędkością światła. To nic nie zmienia z perspektywy przepisów prawa. Włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej musisz się upewnić, że możesz to zrobić bezpiecznie. To jest warunek nadrzędny, rozumiesz już? Prawo jazdy kupione na Ukrainie czy jak? Kurwa ludzie. Ogarnijcie się. Przecież to s... rozwiń
Avatar
RSj / 19 grudnia 2019 o 14:40
+11
Dla tych co bronią kierowcę PKS. Nie ważne ile jechał tym peugeotem, wymuszenie pierwszeństwa to wymuszenie. Nie potrafił ocenić czy zdąży i to tylko jego wina. Co do tego że autobusem długo włącza się do ruchu. Nie ma to nic do tego. Powinien czekać na taki moment żeby zdążyć bezpiecznie włączyć się do ruchu. Tym Peugeotem strzelił w przedni róg więc nie widzę tu sensu dla tego typu argumentów.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 o 20:20
+10
Śledczy się znaleźli.. Było iść na krawężnika a nie takie komentarze wypisywać. Juz niedługo święta.. Wyrazy współczucia dla całej jego Rodziny
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 o 10:26
+10
Zakazać jazdy trzeźwym kierowcom pksu!
Avatar
ja / 19 grudnia 2019 o 10:37
+9
Z całym szacunkiem dla doświadczonych kierowców ale ktoś kiedyś wymyślił w swojej mądrości że kierowca autobusu to praca w szczególnych warunkach i ustawowo zapewnił 5 lat wcześniejsze przejście na emeryturę. A my jak zwykle jesteśmy mądrzejsi i co tam zalecenia fachowców wozimy ludzi w wieku 62 lat 65 a nie rzadko i więcej bo taniej ich zatrudnić bo co ja będę w domu robił . Każdy z nas widzi jaki jest odsetek kierowców emerytów za kierownicą autobusów i ciężarówek. I niech mi ktoś nie mówi że nie ma młodych bo to właśnie dla tego nie ma młodych kierowców bo jeżdżą emeryci zaniżają stawki i robi się błędne koło. Ogromna tragedia młodego człowieka i jego rodziny ale my jako społeczeństwo wyciągniemy z tego wnioski........................
Z całym szacunkiem dla doświadczonych kierowców ale ktoś kiedyś wymyślił w swojej mądrości że kierowca autobusu to praca w szczególnych warunkach i ustawowo zapewnił 5 lat wcześniejsze przejście na emeryturę. A my jak zwykle jesteśmy mądrzejsi i co tam zalecenia fachowców wozimy ludzi w wieku 62 lat 65 a nie rzadko i więcej bo taniej ich zatrudnić bo co ja będę w domu robił . Każdy z nas widzi jaki jest odsetek kierowców emerytów za kierownicą autobusów i ciężarówek. I niech mi ktoś nie mówi że nie ma młodych bo to właśnie dla tego nie ma mł... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 08:02
+7
Wczoraj na tej trasie panowały okropne warunki okropna mgła i widoczność ok 10 metrów
Avatar
żal.pl / 19 grudnia 2019 o 10:17
+7
Tak obecnie wyglądają kierowcy ZAWODOWI... (mowa o tym z tego PKS)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2019 o 09:06
+5
I to jest problem na Polskich drogach. Interpretacja przepisów przez ,,zawodowych kierowców''. Janusze twierdzący, że można wymuszać bo ktoś jedzie np. za szybko są dla mnie poprostu skończonymi idiotami. Nic więcej. Przez takich giną ludzie...
Avatar
Zbych / 24 grudnia 2019 o 15:56
-1
o Szeryf drogi z pierwszenstwem
Avatar
Pio / 24 grudnia 2019 o 14:33
0
Kierowcy PKS to komuniści
Avatar
meteorryt / 23 grudnia 2019 o 23:41
0
Nie można wymuszać, ale może być niemożliwe zauważyć kierowcę znacznie przekraczającego prędkość wyskakującego zza łuku drogi lub wzniesienia
Avatar
Gość / 21 grudnia 2019 o 09:06
+5
I to jest problem na Polskich drogach. Interpretacja przepisów przez ,,zawodowych kierowców''. Janusze twierdzący, że można wymuszać bo ktoś jedzie np. za szybko są dla mnie poprostu skończonymi idiotami. Nic więcej. Przez takich giną ludzie...
Avatar
908 / 20 grudnia 2019 o 21:28
+4
Prędkość określą biegli, może jechał 200 km/ h w co wątpię patrząc na markę i model auta, natomiast to nie będzie miało wpływu na orzeczenie winy. Tutaj bezwzględnie winę ponosi kierowca autobusu. Prawda jest taka, że ten gościu mógł nawet za***ać z prędkością światła. To nic nie zmienia z perspektywy przepisów prawa. Włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej musisz się upewnić, że możesz to zrobić bezpiecznie. To jest warunek nadrzędny, rozumiesz już? Prawo jazdy kupione na Ukrainie czy jak? Kurwa ludzie. Ogarnijcie się. Przecież to są podstawy przepisów o ruchu drogowym, dosłownie elementarz.
 Nie mógł za**ać z prędkością światła, bo wtedy byłby tak samo winny.  zanm przypadek uniewinienia kierowcy, który wyjeżdzał ( zestaw ciężarówka z przyczepą)z podporzadkowanej na skrzyżowaniu, niefortunnie usytuowanym na łuku drogi, ale... było tam ograniczenie do 70 km/h, a wjechał w niego jadący z pierwszeństwem, koleś, który miał na liczniku ponad 140 km/h, i biegli orzekli, że nie było szans go dostrzec i wyjechać w taki sposób żeby nie wymusić( biorąc pod uwagę, jego prędkość) 
 Nie mógł za**ać z prędkością światła, bo wtedy byłby tak samo winny.  zanm przypadek uniewinienia kierowcy, który wyjeżdzał ( zestaw ciężarówka z przyczepą)z podporzadkowanej na skrzyżowaniu, niefortunnie usytuowanym na łuku drogi, ale... było tam ograniczenie do 70 km/h, a wjechał w niego jadący z pierwszeństwem, koleś, który miał na liczniku ponad 140 km/h, i biegli orzekli, że nie było szans go dostrzec i wyjechać w taki sposób żeby nie wymusić( biorąc pod uwagę, jego prędkość)  rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 18:19
+1
No zawodowy kierowca kieruje najlepiej a rodzinie współczuję tak " wspaniałych” świat szczególnie rodzicom wiem przeżyłam
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 12:26
+5
Grzegorzu, może już nie dużo mu brakowało, zresztą takie wysokie te emerytury, że nie ma co sie dziwic, ze ludzie wolą dalej pracowac, no i 60 to nie jest tak bardzo dużo, mój teść ma tyle to co ma nie jeździć? Moze to nie wina wieku, tylko jak to mówią rytyna zabija.
Avatar
Ewa / 20 grudnia 2019 o 09:57
-19
W przypadku śmiertelnego zdarzenia komunikacyjnego należy pamiętać, iż rodzinie osoby zmarłej, należy się zadośćuczynienie z polisy OC sprawcy zdarzenia. Polecam skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą automobile expert, która pomoże ubiegać się o wszystkie przewidziane prawem świadczenia. Dla zainteresowanych podaję numer telefonu 533-200-004.
Avatar
Grzegorz / 20 grudnia 2019 o 08:14
-11
Dziadek po 60-tce to na emeryturę a ni w trasę autobusem. Znając życie to jeździł na czarno na jakiejś pobliskiej szkole. Bo to przecież wyjdzie taniej dla prywaciarza,.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 08:02
+7
Wczoraj na tej trasie panowały okropne warunki okropna mgła i widoczność ok 10 metrów
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej? 0 0

Przymus rozdzielania śmieci do pięciu osobnych koszy, zmiany sposobu naliczania opłat i niekończące się podwyżki – to efekt trwającej w naszym kraju rewolucji śmieciowej. Czy opłaty za wywóz śmieci będą już tylko rosły?

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa 1 2

Odwołania prezesa Portu Lotniczego Lublin chce marszałek województwa. I namawia do takiego rozwiązania prezydenta Lublina. Główni akcjonariusze lotniczej spółki decyzję w tej sprawie mogą podjąć już w marcu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r. 0 0

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM
28 lutego 2020, 18:00

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na nadchodzące koncerty, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W najbliższym okresie na scenie instytucji wystąpią m.in. Magdalena Stopa Trio i Lubelska Baszta.

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów 0 2

W spotkaniu rozegranym awansem LUK Politechnika Lublin pokonała SMS PZPS Spała 3:0.

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą?

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą? 6 1

Czy dron może służyć do nauki i to w szkole rolniczej? Okazuje się, że tak, przynajmniej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej w powiecie bialskim

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku?

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku? 18 9

535 umów zawarły władze powiatu puławskiego w zeszłym roku. Starostwo inwestowało m.in. w nowy sprzęt komputerowy, zamawiało materiały promocyjne i sponsorowane wywiady w mediach.

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie 12 91

Ośrodek dla seniorów ze świątynią zwieńczoną rzeźbą Michała Archanioła – taki pomysł na górki czechowskie pokazali społecznicy przeciwni stawianiu tu bloków. Chcą, by miasto zabrało teren spółce TBV Investment pod budowę proponowanego przez nich ośrodka. Sama spółka tłumaczyła się dzisiaj z działań za blaszanym płotem. Co jeszcze działo się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta?

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu 1 9

Rosną zarówno ceny zakupu, jak i wynajmu mieszkań. W Lublinie zanotowano rekordowe wzrosty – przekraczające 20 proc. w skali roku. Jeśli mieszkanie jest wynajęte przez całe 12 miesięcy, to rentowność takiej inwestycji wynosi ponad 7 proc. – wyliczają analitycy Expandera.

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie 0 6

Nocny pościg za pijanym kierowcą poderwał na nogi policjantów w trzech powiatach. 39-latka z Rejowca Fabrycznego zatrzymała dopiero blokada zorganizowana przez policjantów na wjeździe na obwodnicę Piask.

Lubelscy kibice żużlowi zebrali 4 tys. podpisów pod petycją w sprawie budowy nowego stadionu
film

Lubelscy kibice żużlowi zebrali 4 tys. podpisów pod petycją w sprawie budowy nowego stadionu 189 80

4 000 podpisów przynieśli do Ratusza kibice żużla popierający budowę stadionu w rejonie ul. Ciepłej i Krochmalnej. Boją się, że jeśli obiekt tam nie powstanie, to żużel zniknie z Lublina. Przeciwna budowie jest Rada Dzielnicy Za Cukrownią, która obawia się hałasu, kurzu i zalewania posesji

Utrudnienia na ul. Janowskiej w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu pod mostem kolejowym

Utrudnienia na ul. Janowskiej w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu pod mostem kolejowym 1 4

Od środy do 20 marca zamknięta ma być połowa jezdni pod mostem kolejowym w rejonie ul. Janowskiej.

Filip Springer gościem DDK Czuby Południowe
28 lutego 2020, 18:00

Filip Springer gościem DDK Czuby Południowe 0 0

W ramach cyklu Ciąg dalszy w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zostanie zorganizowane spotkanie autorskie z Filipem Springerem. Wydarzenie odbędzie się 28 lutego o godz. 19.

Wjechał w tłum ludzi w Niemczech. 52 osoby poszkodowane, motyw nadal nieznany
film

Wjechał w tłum ludzi w Niemczech. 52 osoby poszkodowane, motyw nadal nieznany 0 3

Volkmarsen, Niemcy. Rzecznik niemieckiej policji poinformował, że w poniedziałkowym zdarzeniu w miejscowości Volkmarsen poszkodowane zostały 52 osoby, w tym 18 dzieci. 29-letni kierowca wjechał samochodem w pochód karnawałowy. Jak dodał Henning Hinn, kierowca był mieszkańcem Volkmarsen.

Adrian Kostrzewski (Górnik Łęczna): Nie wiemy jeszcze na kogo postawi trener

Adrian Kostrzewski (Górnik Łęczna): Nie wiemy jeszcze na kogo postawi trener 0 0

Rozmowa z Adrianem Kostrzewskim, bramkarzem Górnika Łęczna

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!