Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studia

10 lipca 2019 r.
20:18

Najpopularniejsze kierunki studiów w Lublinie. Politechnika wywiesiła listy przyjętych

3 13 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Stomatologia, medycyna i analityka medyczna – to tradycyjnie najpopularniejsze kierunki studiów na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Pod względem liczby kandydatów walczących o jedno miejsce na Politechnice Lubelskiej największym zainteresowaniem cieszą się inżynieria logistyki, finanse i rachunkowość, a także architektura oraz informatyka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystkie lubelskie szkoły wyższe zakończyły już rejestrację chętnych na pierwszy rok studiów w nadchodzącym roku akademickim. W środę jako pierwsza listy przyjętych wywiesiła politechnika.

– Ogólnie na 1860 miejsc rozpatrzyliśmy ponad 3600 podań. Jest to ok. 250 podań mniej niż w roku ubiegłym – informuje dr inż. Paweł Komada, sekretarz Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. – Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia mają teraz czas potwierdzić swój wybór i dokonać rejestracji na studia. Muszą to zrobić do 16 lipca.

Najwięcej maturzystów starało się o przyjęcie na informatykę, budownictwo, finanse i rachunkowość, inżynierię logistyki oraz mechanikę i budowę maszyn. Pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce najbardziej obleganymi kierunkami są: inżynieria logistyki oraz finanse i rachunkowość (3,7 osoby), architektura (3,3), informatyka (3) i mechatronika (2,5).

Politechnika Lubelska wciąż prowadzi rekrutację na sześć kierunków: edukację techniczno-informatyczną, inżynierię bezpieczeństwa, matematykę, inżynierię odnawialnych źródeł energii, inżynierię środowiska i elektrotechnikę. – Decyzja o ewentualnych kolejnych turach naborów będzie podjęta 17 lipca – dodaje dr inż. Komada.

Wstępnie rekrutację podsumował już Uniwersytet Medyczny, choć pierwsze listy przyjęć zostaną ogłoszone w piątek. O 1170 miejsc na pierwszym roku studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich ubiega się 9847 kandydatów. – Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszą się kierunki lekarsko-dentystyczny i lekarski oraz analityka medyczna – mówi Krystyna Walkowska, kierownik Działu Jakości Kształcenia.

O jeden indeks na stomatologii rywalizuje ponad 16 osób, a na medycynie – ponad 10. W przypadku analityki medycznej na jedno miejsce przypada ponad siedmiu kandydatów. Mniej chętnych niż miejsc było na ratownictwie medycznym. Wiadomo już, że we wrześniu odbędzie się dodatkowa rekrutacja na ten kierunek.

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stażysta z UK / 10 lipca 2019 o 22:42
+7
.... a na koniec targi pracy z udziałem firm zagranicznych i drenaż specjalistów. Szkolnictwo wyższe sięga dna.
Avatar
gość / 10 lipca 2019 o 21:06
+4
Właśnie o to chodzi, żeby myślący rodzice mogli nazbierać na studia.
 to sobie uzbieraj z nainizszej krajowej jakiś madry, nie każdy ma znajomosci przy korycie aby dostać dobrze płatną pracę
Avatar
Paweł / 11 lipca 2019 o 01:30
+3
Na medycynie najpopularniejsze kierunki to: Kraków, Warszawa i Poznań.
 Medycyna to wszystko jedno, gdzie studiujesz, robotę w zawodzie zawsze znajdziesz. Ale po PL to możesz  być  co najwyzej spawaczem, czyli robić to samo co po technikum czy zawodowce.
Avatar
Herman / 10 lipca 2019 o 21:52
+3
Na medycynie najpopularniejsze kierunki to: Kraków, Warszawa i Poznań.
Avatar
Gość / 11 lipca 2019 o 07:53
+2
i bardzo dobrze wybierajcie kierunki medyczne plus język obcy na perfekt ; córka pracuje we francji jest rehabilitantem; żyć nie umierać
Avatar
OLAF / 11 lipca 2019 o 04:22
+2
A NA PIELEGNIARSTWO NIE MA CHETNYCH ZA CWILE CHORY BEDZIE SZEDL Z RODZINA DO SZPITALA MLODE KOBIETY OMIJAJCIE TEN KIERUNEK SZEROKIM LUKIEM BO PO SKONCZENIU I TAK NIE BEDZIECIE MIALY PRACY BRDZIECIE PONIZANE PRZEZ STARE PIELEGNIARKI KTORE W PAMPERSACH PRACUJA BO IM WCIAZ MALO I UWAZAJA SIE ZA NAJMONDRZEJSZE BO MAJA DOSWIADCZENIE W PRL WSZYSTKO STUDIUJCIE ABY NIE PIELEGNIARSTWO CHYBA JAK CHCECIE WYJECHAC ZA GRANICE BO W LUBELSKICH SZPITALACH BEDA WAS TRAKTOWAC JAK NIEWOLNICE
Avatar
Andrzej / 11 lipca 2019 o 10:56
+1
A NA PIELEGNIARSTWO NIE MA CHETNYCH ZA CWILE CHORY BEDZIE SZEDL Z RODZINA DO SZPITALA  MLODE KOBIETY OMIJAJCIE TEN KIERUNEK SZEROKIM LUKIEM   BO PO SKONCZENIU I TAK NIE BEDZIECIE MIALY PRACY BRDZIECIE PONIZANE PRZEZ STARE PIELEGNIARKI KTORE W PAMPERSACH PRACUJA BO IM WCIAZ MALO I UWAZAJA SIE ZA NAJMONDRZEJSZE BO MAJA DOSWIADCZENIE W PRL WSZYSTKO STUDIUJCIE ABY NIE PIELEGNIARSTWO CHYBA JAK CHCECIE WYJECHAC ZA GRANICE BO W LUBELSKICH SZPITALACH BEDA WAS TRAKTOWAC JAK NIEWOLNICE
 Co ty durnoto piszesz? Kto poniża młode poielegniarki????? Chyba ty. Jak można wypisywać takie brednie? Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego, że pielęgniarka sama się nie zatrudnia w szpitalu, lecz zatrudnia ją przełożona lub naczelna, która ocenia jej zdolność do pracy? Jak moża napisać, że "stare" pracują w pampersach??? Masz ty mózg??? Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że wiele oddziałów szpitalnych funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki tym "starym", bo inaczej byłyby pozamykane z powodu braku personelu?  Czy w twej małej główce mieści się fakt, że nikt nie będzie pracował wiecznie, każdy kiedyś odejdzie tak z pracy, jak i z tego świata? A młode też, nawet szybciej niż ci się zdaje, będą stare?  Jak można wypisywać takie brednie? Chyba trzeba nie mieć mózgu :( 
 Co ty durnoto piszesz? Kto poniża młode poielegniarki????? Chyba ty. Jak można wypisywać takie brednie? Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego, że pielęgniarka sama się nie zatrudnia w szpitalu, lecz zatrudnia ją przełożona lub naczelna, która ocenia jej zdolność do pracy? Jak moża napisać, że "stare" pracują w pampersach??? Masz ty mózg??? Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że wiele oddziałów szpitalnych funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki tym "starym", bo inaczej byłyby pozamykane z powodu braku persone... rozwiń
Avatar
gosc / 3 dni temu o 18:43
0
a ktoś wybiera się na magisterkę na WSB ?
Avatar
Yoo / 11 lipca 2019 o 00:17
0
Niech sam sobie zarobi i idzie na zaoczne!! 
Avatar
HENIO / 11 lipca 2019 o 13:17
-1
do andrzeja jezeli TAK MOWISZ TO DLACZEGO NIE MA MLODYCH PIELEGNIAREK OBSERWUJE JAK TE STARE BABY JAK POSTEPUJA Z MLODYMI JAKBY WSZYSTKIE ROZUMY ZJADLY A TE MLODE WEDRUJA OD SZPITALA DO SZPITALA W KONCU RZUCAJA TEN ZAWOD LUB WYJEZDZAJA ZA GRANICE NIE ZAKRZYCZYSZ MNIE BO JA DOKLADNIE WIDZE JAK TE MLODE SA TRAKTOWANE JAKBY BYLY JAKIMS ODRZUTEM SPOLECZNYM A NIECH JESZCZE MLODA MA MGR TO JA ZNISZCZA BEDA KRZYCZEC ZE NIC NIE UMIE ZE JEST GLUPIA A ZWLASZCZA TE CO PRACUJA NA UMOWE ZLECENIE ZA KILKA ZLOTYCH ZAROBIONYCH DODATKOWO WYSADZILY BY CIE W POWIETRZE KAZDA PIELEGNIARKA KTORA SKONCZY 60 LAT Z AUTOMATU POWINNA ISC NA EMERYTURE TAK JAK JEST W INNYCH PANSTWACH A NIE CZOLGAC SIE PO ODDZIALE I UDAWAC WIELKA DOSWIADCZONA KIEDYS TRZEBA USTAPIC MIEJSCA MLODYM KOLEZANKO
do andrzeja jezeli TAK MOWISZ TO DLACZEGO NIE MA MLODYCH PIELEGNIAREK OBSERWUJE JAK TE STARE BABY JAK POSTEPUJA Z MLODYMI JAKBY WSZYSTKIE ROZUMY ZJADLY A TE MLODE WEDRUJA OD SZPITALA DO SZPITALA W KONCU RZUCAJA TEN ZAWOD LUB WYJEZDZAJA ZA GRANICE NIE ZAKRZYCZYSZ MNIE BO JA DOKLADNIE WIDZE JAK TE MLODE SA TRAKTOWANE JAKBY BYLY JAKIMS ODRZUTEM SPOLECZNYM A NIECH JESZCZE MLODA MA MGR TO JA ZNISZCZA BEDA KRZYCZEC ZE NIC NIE UMIE ZE JEST GLUPIA A ZWLASZCZA TE CO PRACUJA NA UMOWE ZLECENIE ZA KILKA ZLOTYCH ZAROBIONYCH DODATKOWO WYSADZILY BY CI... rozwiń
Avatar
gosc / 3 dni temu o 18:43
0
a ktoś wybiera się na magisterkę na WSB ?
Avatar
HENIO / 11 lipca 2019 o 13:17
-1
do andrzeja jezeli TAK MOWISZ TO DLACZEGO NIE MA MLODYCH PIELEGNIAREK OBSERWUJE JAK TE STARE BABY JAK POSTEPUJA Z MLODYMI JAKBY WSZYSTKIE ROZUMY ZJADLY A TE MLODE WEDRUJA OD SZPITALA DO SZPITALA W KONCU RZUCAJA TEN ZAWOD LUB WYJEZDZAJA ZA GRANICE NIE ZAKRZYCZYSZ MNIE BO JA DOKLADNIE WIDZE JAK TE MLODE SA TRAKTOWANE JAKBY BYLY JAKIMS ODRZUTEM SPOLECZNYM A NIECH JESZCZE MLODA MA MGR TO JA ZNISZCZA BEDA KRZYCZEC ZE NIC NIE UMIE ZE JEST GLUPIA A ZWLASZCZA TE CO PRACUJA NA UMOWE ZLECENIE ZA KILKA ZLOTYCH ZAROBIONYCH DODATKOWO WYSADZILY BY CIE W POWIETRZE KAZDA PIELEGNIARKA KTORA SKONCZY 60 LAT Z AUTOMATU POWINNA ISC NA EMERYTURE TAK JAK JEST W INNYCH PANSTWACH A NIE CZOLGAC SIE PO ODDZIALE I UDAWAC WIELKA DOSWIADCZONA KIEDYS TRZEBA USTAPIC MIEJSCA MLODYM KOLEZANKO
do andrzeja jezeli TAK MOWISZ TO DLACZEGO NIE MA MLODYCH PIELEGNIAREK OBSERWUJE JAK TE STARE BABY JAK POSTEPUJA Z MLODYMI JAKBY WSZYSTKIE ROZUMY ZJADLY A TE MLODE WEDRUJA OD SZPITALA DO SZPITALA W KONCU RZUCAJA TEN ZAWOD LUB WYJEZDZAJA ZA GRANICE NIE ZAKRZYCZYSZ MNIE BO JA DOKLADNIE WIDZE JAK TE MLODE SA TRAKTOWANE JAKBY BYLY JAKIMS ODRZUTEM SPOLECZNYM A NIECH JESZCZE MLODA MA MGR TO JA ZNISZCZA BEDA KRZYCZEC ZE NIC NIE UMIE ZE JEST GLUPIA A ZWLASZCZA TE CO PRACUJA NA UMOWE ZLECENIE ZA KILKA ZLOTYCH ZAROBIONYCH DODATKOWO WYSADZILY BY CI... rozwiń
Avatar
Andrzej / 11 lipca 2019 o 10:56
+1
A NA PIELEGNIARSTWO NIE MA CHETNYCH ZA CWILE CHORY BEDZIE SZEDL Z RODZINA DO SZPITALA  MLODE KOBIETY OMIJAJCIE TEN KIERUNEK SZEROKIM LUKIEM   BO PO SKONCZENIU I TAK NIE BEDZIECIE MIALY PRACY BRDZIECIE PONIZANE PRZEZ STARE PIELEGNIARKI KTORE W PAMPERSACH PRACUJA BO IM WCIAZ MALO I UWAZAJA SIE ZA NAJMONDRZEJSZE BO MAJA DOSWIADCZENIE W PRL WSZYSTKO STUDIUJCIE ABY NIE PIELEGNIARSTWO CHYBA JAK CHCECIE WYJECHAC ZA GRANICE BO W LUBELSKICH SZPITALACH BEDA WAS TRAKTOWAC JAK NIEWOLNICE
 Co ty durnoto piszesz? Kto poniża młode poielegniarki????? Chyba ty. Jak można wypisywać takie brednie? Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego, że pielęgniarka sama się nie zatrudnia w szpitalu, lecz zatrudnia ją przełożona lub naczelna, która ocenia jej zdolność do pracy? Jak moża napisać, że "stare" pracują w pampersach??? Masz ty mózg??? Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że wiele oddziałów szpitalnych funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki tym "starym", bo inaczej byłyby pozamykane z powodu braku personelu?  Czy w twej małej główce mieści się fakt, że nikt nie będzie pracował wiecznie, każdy kiedyś odejdzie tak z pracy, jak i z tego świata? A młode też, nawet szybciej niż ci się zdaje, będą stare?  Jak można wypisywać takie brednie? Chyba trzeba nie mieć mózgu :( 
 Co ty durnoto piszesz? Kto poniża młode poielegniarki????? Chyba ty. Jak można wypisywać takie brednie? Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego, że pielęgniarka sama się nie zatrudnia w szpitalu, lecz zatrudnia ją przełożona lub naczelna, która ocenia jej zdolność do pracy? Jak moża napisać, że "stare" pracują w pampersach??? Masz ty mózg??? Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że wiele oddziałów szpitalnych funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki tym "starym", bo inaczej byłyby pozamykane z powodu braku persone... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2019 o 07:53
+2
i bardzo dobrze wybierajcie kierunki medyczne plus język obcy na perfekt ; córka pracuje we francji jest rehabilitantem; żyć nie umierać
Avatar
OLAF / 11 lipca 2019 o 04:22
+2
A NA PIELEGNIARSTWO NIE MA CHETNYCH ZA CWILE CHORY BEDZIE SZEDL Z RODZINA DO SZPITALA MLODE KOBIETY OMIJAJCIE TEN KIERUNEK SZEROKIM LUKIEM BO PO SKONCZENIU I TAK NIE BEDZIECIE MIALY PRACY BRDZIECIE PONIZANE PRZEZ STARE PIELEGNIARKI KTORE W PAMPERSACH PRACUJA BO IM WCIAZ MALO I UWAZAJA SIE ZA NAJMONDRZEJSZE BO MAJA DOSWIADCZENIE W PRL WSZYSTKO STUDIUJCIE ABY NIE PIELEGNIARSTWO CHYBA JAK CHCECIE WYJECHAC ZA GRANICE BO W LUBELSKICH SZPITALACH BEDA WAS TRAKTOWAC JAK NIEWOLNICE
Avatar
Paweł / 11 lipca 2019 o 01:30
+3
Na medycynie najpopularniejsze kierunki to: Kraków, Warszawa i Poznań.
 Medycyna to wszystko jedno, gdzie studiujesz, robotę w zawodzie zawsze znajdziesz. Ale po PL to możesz  być  co najwyzej spawaczem, czyli robić to samo co po technikum czy zawodowce.
Avatar
Yoo / 11 lipca 2019 o 00:17
0
Niech sam sobie zarobi i idzie na zaoczne!! 
Avatar
stażysta z UK / 10 lipca 2019 o 22:42
+7
.... a na koniec targi pracy z udziałem firm zagranicznych i drenaż specjalistów. Szkolnictwo wyższe sięga dna.
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 22:02
-3
To są chętni na PL ???
Avatar
Herman / 10 lipca 2019 o 21:52
+3
Na medycynie najpopularniejsze kierunki to: Kraków, Warszawa i Poznań.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 2

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 0

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 6

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 17 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 2 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 1

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 119 33

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid 397 16

Martwy chłopiec znaleziony przez policjantów to najprawdopodobniej 5-letni Dawid poszukiwany od 10 lipca.

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę!

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę! 0 1

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym „zielono-czarni” zremisowali bezbramkowo w Radomiu z beniaminkiem Fortuna I Ligi Radomiakiem. Już w przyszłą sobotę Górnika czeka pierwszy mecz o punkty