Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 maja 2008 r.
19:44
Edytuj ten wpis

Będzie nowe boisko ze sztuczną trawą

0 7 A A

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 lada dzień będą rozgrywać mecze na nowym boisku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jego budowę pomógł sfinansować świdnicki Ratusz.

- Do tej pory kopaliśmy piłkę na asfalcie. Nieraz zdarłem sobie kolano. Teraz będziemy mieć wielki plac ze sztuczną trawą. Super - cieszy się 11-letni Piotrek.

Do niedawna szkoła miała dwa boiska. Oba powstały prawie 25 lat temu, były mocno wyeksploatowane, kwalifikowały się do generalnego remontu. - Tu była dziura na dziurze. Mój syn często wracał posiniaczony. Dobrze, że nie doszło tu do jakiejś tragedii - mówi mama 10-letniego Damiana.

Dyrekcja szkoły wzięła sobie do serca te uwagi i postanowiła zbudować zupełnie nowy obiekt. - Dzieci muszą mieć odpowiednie warunki do uprawiania sportu. Duże bezpieczne boisko jest niezbędne - przekonuje Ryszard Borowiec, dyrektor ZSO nr 1.

- Tym bardziej że nasi uczniowie od lat zajmują czołowe lokaty na imprezach sportowych rangi wojewódzkiej i krajowej. Zwłaszcza w piłce siatkowej, koszykówce i pływaniu - dodaje.

Koszt inwestycji to 600 tys. zł. Część środków dała gmina, resztę dołożył resort sportu w ramach programu "Blisko boisko”. Zakończenie budowy - o ile dopisze pogoda - jest planowane na koniec maja.

Nowy obiekt będzie miał 64 metry długości i 32 szerokości. Całość zostanie ogrodzona wysoką siatką. Pod płytą boiska zostaną ułożone dreny odwadniające, dzięki którym z placu będzie można korzystać mimo brzydkiej pogody. Płyta zostanie pokryta tzw. sztuczną trawą. W przyszłości pojawią się też boiska do gry w piłkę ręczną oraz siatkową, a także bieżnia.

- Będzie to jedyne w ten sposób zorganizowane boisko w powiecie. Nasi uczniowie przestaną narzekać na wystające z boiska kamienie - twierdzi dyrektor placówki.

Dla kogo boisko

Obecnie w ZSO nr 1 jest ponad tysiąc uczniów - w tym około 600 uczniów liceum ogólnokształcącego i 400 szkoły podstawowej. Do tego dochodzą dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Lekcje wychowania fizycznego prowadzi 5 nauczycieli w dwóch salach sportowych. Jedna jest pełnowymiarowa, druga mniejsza - do ćwiczeń gimnastycznych.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Tomek~ / 12 czerwca 2008 o 15:12
0
aga napisał:
Masz rację, będzie daleko, ale żeby załatwić dotację, trzeba było mieć układy w starostwie


Przecież Pan Dyrektor Ryszard Borowic jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Powiatu w Starostwie w Świdniku - już chyba wiadomo dlaczego przy tej szkole wybudowano pierwsze sztuczne boisko w Świdniku. Po drugie dlaczego to boisko wybudowano w tak skrajnej dzielnicy Świdnika w której mieszka chyba najmniej młodych ludzi ? (ale za to mieszka pewnie sporo decydentów). Jeśli już to powinno byż wykonane przy szkole położonej na osiedlu o największej ilości młodych ludzi. A zresztą Pan zastępca busmistrza Andrzej Radek na pytanie dlaczego przy tej szkole -mówi : nie wypowiadam się na temat wyboru lokalizacji.
Inną ciekawostką jest to, że wszystkie szkoły średnie w innych starostwach są utrzymywane przez starostwa, natomiast w Świdniku właśnie to (i tylko to) liceum utrzymuje gmina dlaczego ? Odpowiedź jest prosta bo dyrektorem tej szkoły jest Ryszard Borowic - Przewodniczący Rady Powiatu w Starostwie w Świdniku. Taka to świdnicka sprawiedliwość.


Przecież Pan Dyrektor Ryszard Borowic jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Powiatu w Starostwie w Świdniku - już chyba wiadomo dlaczego przy tej szkole wybudowano pierwsze sztuczne boisko w Świdniku. Po drugie dlaczego to boisko wybudowano w tak skrajnej dzielnicy Świdnika w której mieszka chyba najmniej młodych ludzi ? (ale za to mieszka pewnie sporo decydentów). Jeśli już to powinno byż wykonane przy szkole położonej na osiedlu o największej ilości młodych ludzi. A zresztą Pan zastępca busmistrza Andrzej Radek... rozwiń
Avatar
little nick / 21 maja 2008 o 12:32
0
Nie lubię ludzi, którzy tylko potrafią krytykować... przecież akurat to boisko to świetna rzecz! (Czego nie można powiedzieć o dniach Świdnika) no tak ale Wy potraficie tylko krytykować...
pamiętajcie o bojkocie Dni Świdnika! NIKT MA TAM NIE IŚĆ, a ZAMIAST tego WSZYSCY na lotnisko i PIJEMY i zabawa do rana! WSZYSTKICH PRZECIEŻ NIE UKARZĄ! TO BĘDĄ NOWE ŚWIDNICKIE SPACERY!
NIE BĘDĄ Z NAS ROBIĆ JEŁOPÓW I DNI ŚWIDNIKA URZĄDZAĆ BEZ ALKOHOLU I ZE SZCZYPKAMI POD KOŚCIOŁEM!
Avatar
xyz / 21 maja 2008 o 10:53
0
Dyrektor się chwali sukcesami, tylko kto na te sukcesy pracuje?
Wiadomo sukces ma wielu ojców.
Nie ma to jak wciskać ludziom medialny kit.

"Dyrekcja szkoły wzięła sobie do serca te uwagi i postanowiła zbudować zupełnie nowy obiekt...." .
Jaka dobra dyrekcja. Niemożliwe, że taka zatroskana, pewnie przed nową kadencją była taka dobra?

Świdnicka obłuda !!!
Avatar
aga / 21 maja 2008 o 10:44
0
bolek napisał:
Dziwne, że Pan Dyrektor cały czas mówi o boisku dla uczniów swojej szkoły. A przecież jak sama nazwa programu budowy boisk mówi "Blisko boisko" zasadą jest, że boisko ma być ogólnodostępne a nie tylko dla wybranej grupy osób. Nie dość, że w dziwny sposób wybrano na budowę tego boiska tereny przy ZSO nr 1, a przecież miało być "blisko", to teraz Pan Dyrektor stara się wmówić opinii publicznej, że boisko będzie tylko dla uczniów ZSO. Śmierdzi ..... oj śmierdzi

Masz rację, będzie daleko, ale żeby załatwić dotację, trzeba było mieć układy w starostwie

Masz rację, będzie daleko, ale żeby załatwić dotację, trzeba było mieć układy w starostwie rozwiń
Avatar
obserwator / 21 maja 2008 o 10:30
0
Ale ten Swidnik sie teraz dynamicznie rozwija!
Nawet niepelnowymiarowe boisko powstalo!
I nie dla wszystkich.
Istny szczyt rozwoju.
Brawo Andrzej Radek - pierwsza inwestycja dla osob ponizej 70 roku zycia, ktora zrealizowal od prawie 2 lat.
Tytan pracy, co za tempo prosze Panstwa!
Avatar
horse / 21 maja 2008 o 09:33
0
Boisko pewnie będzie dobrze ogrodzone... bo inaczej byłoby zniszczone! Podejrzewam, że za ok. 20 zł będzie można sobie je wynająć na jakąś godzinkę. Przy założeniu, że składka będzie po ok. 2 zł (grać będzie ok 10 osó nie jest to ŻADEN wydatek, szkoła troszkę zarobi, a i boisko będzie strzeżone przed wandalami... ŚWIETNY POMYSŁ ! pozdrawiam
ps. Oczywiście szkoda tylko, że nie bezie to boisko pełnowymiarowe... to tak naprawde jest skandal! reszta naprawde OK!
Boisko pewnie będzie dobrze ogrodzone... bo inaczej byłoby zniszczone! Podejrzewam, że za ok. 20 zł będzie można sobie je wynająć na jakąś godzinkę. Przy założeniu, że składka będzie po ok. 2 zł (grać będzie ok 10 osó nie jest to ŻADEN wydatek, szkoła troszkę zarobi, a i boisko będzie strzeżone przed wandalami... ŚWIETNY POMYSŁ ! pozdrawiam
ps. Oczywiście szkoda tylko, że nie bezie to boisko pełnowymiarowe... to tak naprawde jest skandal! reszta naprawde OK! rozwiń
Avatar
bolek / 21 maja 2008 o 07:56
0
Dziwne, że Pan Dyrektor cały czas mówi o boisku dla uczniów swojej szkoły. A przecież jak sama nazwa programu budowy boisk mówi "Blisko boisko" zasadą jest, że boisko ma być ogólnodostępne a nie tylko dla wybranej grupy osób. Nie dość, że w dziwny sposób wybrano na budowę tego boiska tereny przy ZSO nr 1, a przecież miało być "blisko", to teraz Pan Dyrektor stara się wmówić opinii publicznej, że boisko będzie tylko dla uczniów ZSO. Śmierdzi ..... oj śmierdzi
Avatar
~Tomek~ / 12 czerwca 2008 o 15:12
0
aga napisał:
Masz rację, będzie daleko, ale żeby załatwić dotację, trzeba było mieć układy w starostwie


Przecież Pan Dyrektor Ryszard Borowic jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Powiatu w Starostwie w Świdniku - już chyba wiadomo dlaczego przy tej szkole wybudowano pierwsze sztuczne boisko w Świdniku. Po drugie dlaczego to boisko wybudowano w tak skrajnej dzielnicy Świdnika w której mieszka chyba najmniej młodych ludzi ? (ale za to mieszka pewnie sporo decydentów). Jeśli już to powinno byż wykonane przy szkole położonej na osiedlu o największej ilości młodych ludzi. A zresztą Pan zastępca busmistrza Andrzej Radek na pytanie dlaczego przy tej szkole -mówi : nie wypowiadam się na temat wyboru lokalizacji.
Inną ciekawostką jest to, że wszystkie szkoły średnie w innych starostwach są utrzymywane przez starostwa, natomiast w Świdniku właśnie to (i tylko to) liceum utrzymuje gmina dlaczego ? Odpowiedź jest prosta bo dyrektorem tej szkoły jest Ryszard Borowic - Przewodniczący Rady Powiatu w Starostwie w Świdniku. Taka to świdnicka sprawiedliwość.


Przecież Pan Dyrektor Ryszard Borowic jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Powiatu w Starostwie w Świdniku - już chyba wiadomo dlaczego przy tej szkole wybudowano pierwsze sztuczne boisko w Świdniku. Po drugie dlaczego to boisko wybudowano w tak skrajnej dzielnicy Świdnika w której mieszka chyba najmniej młodych ludzi ? (ale za to mieszka pewnie sporo decydentów). Jeśli już to powinno byż wykonane przy szkole położonej na osiedlu o największej ilości młodych ludzi. A zresztą Pan zastępca busmistrza Andrzej Radek... rozwiń
Avatar
little nick / 21 maja 2008 o 12:32
0
Nie lubię ludzi, którzy tylko potrafią krytykować... przecież akurat to boisko to świetna rzecz! (Czego nie można powiedzieć o dniach Świdnika) no tak ale Wy potraficie tylko krytykować...
pamiętajcie o bojkocie Dni Świdnika! NIKT MA TAM NIE IŚĆ, a ZAMIAST tego WSZYSCY na lotnisko i PIJEMY i zabawa do rana! WSZYSTKICH PRZECIEŻ NIE UKARZĄ! TO BĘDĄ NOWE ŚWIDNICKIE SPACERY!
NIE BĘDĄ Z NAS ROBIĆ JEŁOPÓW I DNI ŚWIDNIKA URZĄDZAĆ BEZ ALKOHOLU I ZE SZCZYPKAMI POD KOŚCIOŁEM!
Avatar
xyz / 21 maja 2008 o 10:53
0
Dyrektor się chwali sukcesami, tylko kto na te sukcesy pracuje?
Wiadomo sukces ma wielu ojców.
Nie ma to jak wciskać ludziom medialny kit.

"Dyrekcja szkoły wzięła sobie do serca te uwagi i postanowiła zbudować zupełnie nowy obiekt...." .
Jaka dobra dyrekcja. Niemożliwe, że taka zatroskana, pewnie przed nową kadencją była taka dobra?

Świdnicka obłuda !!!
Avatar
aga / 21 maja 2008 o 10:44
0
bolek napisał:
Dziwne, że Pan Dyrektor cały czas mówi o boisku dla uczniów swojej szkoły. A przecież jak sama nazwa programu budowy boisk mówi "Blisko boisko" zasadą jest, że boisko ma być ogólnodostępne a nie tylko dla wybranej grupy osób. Nie dość, że w dziwny sposób wybrano na budowę tego boiska tereny przy ZSO nr 1, a przecież miało być "blisko", to teraz Pan Dyrektor stara się wmówić opinii publicznej, że boisko będzie tylko dla uczniów ZSO. Śmierdzi ..... oj śmierdzi

Masz rację, będzie daleko, ale żeby załatwić dotację, trzeba było mieć układy w starostwie

Masz rację, będzie daleko, ale żeby załatwić dotację, trzeba było mieć układy w starostwie rozwiń
Avatar
obserwator / 21 maja 2008 o 10:30
0
Ale ten Swidnik sie teraz dynamicznie rozwija!
Nawet niepelnowymiarowe boisko powstalo!
I nie dla wszystkich.
Istny szczyt rozwoju.
Brawo Andrzej Radek - pierwsza inwestycja dla osob ponizej 70 roku zycia, ktora zrealizowal od prawie 2 lat.
Tytan pracy, co za tempo prosze Panstwa!
Avatar
horse / 21 maja 2008 o 09:33
0
Boisko pewnie będzie dobrze ogrodzone... bo inaczej byłoby zniszczone! Podejrzewam, że za ok. 20 zł będzie można sobie je wynająć na jakąś godzinkę. Przy założeniu, że składka będzie po ok. 2 zł (grać będzie ok 10 osó nie jest to ŻADEN wydatek, szkoła troszkę zarobi, a i boisko będzie strzeżone przed wandalami... ŚWIETNY POMYSŁ ! pozdrawiam
ps. Oczywiście szkoda tylko, że nie bezie to boisko pełnowymiarowe... to tak naprawde jest skandal! reszta naprawde OK!
Boisko pewnie będzie dobrze ogrodzone... bo inaczej byłoby zniszczone! Podejrzewam, że za ok. 20 zł będzie można sobie je wynająć na jakąś godzinkę. Przy założeniu, że składka będzie po ok. 2 zł (grać będzie ok 10 osó nie jest to ŻADEN wydatek, szkoła troszkę zarobi, a i boisko będzie strzeżone przed wandalami... ŚWIETNY POMYSŁ ! pozdrawiam
ps. Oczywiście szkoda tylko, że nie bezie to boisko pełnowymiarowe... to tak naprawde jest skandal! reszta naprawde OK! rozwiń
Avatar
bolek / 21 maja 2008 o 07:56
0
Dziwne, że Pan Dyrektor cały czas mówi o boisku dla uczniów swojej szkoły. A przecież jak sama nazwa programu budowy boisk mówi "Blisko boisko" zasadą jest, że boisko ma być ogólnodostępne a nie tylko dla wybranej grupy osób. Nie dość, że w dziwny sposób wybrano na budowę tego boiska tereny przy ZSO nr 1, a przecież miało być "blisko", to teraz Pan Dyrektor stara się wmówić opinii publicznej, że boisko będzie tylko dla uczniów ZSO. Śmierdzi ..... oj śmierdzi