Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

27 lutego 2011 r.
19:44
Edytuj ten wpis

Jak Świdnik oszczędza pieniądze. Miasto odzyskało 3 mln zł

0 9 A A

Zatrudnienie gońców, jednolite ubezpieczenie całego miejskiego majątku – to tylko niektóre sposoby oszczędzania w Świdniku. Miasto wydało też wojnę dłużnikom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urząd Miasta w Świdniku na stałe zatrudnia jedną osobę na stanowisku gońca. – W sytuacjach, kiedy są np. wydawane decyzje podatkowe, to wtedy na jeden miesiąc zatrudniana jest grupa osób i oni doręczają korespondencję. Przynosi to znaczne oszczędności – podkreśla Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik.

Tylko w obecnym roku przez gońców doręczono 6,8 tys. nakazów podatkowych. Poczcie magistrat musiałby za to zapłacić 38,4 tys. zł. Tymczasem wynagrodzenie gońców wyniosło 16,4 tys. zł.

– Oszczędziliśmy 22 tys. zł. Poza tym, często były takie sytuacje, że opłata za użytkowanie wieczyste wynosi 3 zł, a miasto za samo wysłanie zawiadomienia o tym przez pocztę musiałoby zapłacić 5,65 zł. Teraz do takich absurdów już nie dochodzi – wyjaśnia sekretarz UM.

Miasto wydało również wojnę dłużnikom. – Przyjęliśmy system egzekwowania pieniędzy od dłużników alimentacyjnych. Przestrzegamy obowiązku wypełniania ankiet o dochodach. Pracownicy sprawdzają rzeczywistą sytuację dłużnika, robią wizje lokalne – mówi Soboń. W wyniku działań podjętych wobec dłużników alimentacyjnych miasto odzyskało 215 tys. zł w 2010 roku, a od początku tego roku blisko 28 tys. zł.

Jakiś czas temu zmienił się także system ściągania mandatów. – Ich windykacja przez Straż Miejską była nieskuteczna, zaległości były kilkuletnie. Dlatego przejęliśmy ją i mamy efekty – mówi sekretarz UM. Za lata 2007–2009 miasto ściągnęło należności za zaległe mandaty na kwotę ponad 28 tys. zł, w tym ponad 24 tys. zł przez komornika.

Z pomocy komornika miasto skorzystało również przy ściągnięciu należności podatkowych od PZL Świdnik. Pod koniec ubiegłego roku komornik pobrał z ich konta 2,7 mln zł. – W tym roku mamy również na ten cel zabezpieczone w budżecie 500 tys. zł, jeśli spółka będzie zwlekać ze spłatą zadłużenia. Ale robimy to tak, by nie zaszkodzić spółce, która daje pracę naszym mieszkańcom – zapewnia Soboń.

Po raz pierwszy w tym roku miasto wprowadziło również system jednolitego ubezpieczenia całego majątku gminy. – Do tej pory każda jednostka robiła to indywidualnie, a teraz my ubezpieczyliśmy urząd, drogi, szkoły i zaoszczędziliśmy 50 tys. zł. A zakres ubezpieczenia mamy większy – przekonuje Artur Soboń.

W planie jest także wspólne zamawianie energii dla wszystkich gminnych jednostek. – Pracujemy nad tym, bo dałoby to ogromne oszczędności – podkreśla Soboń.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stanisław / 8 marca 2011 o 09:00
0
Oczywiście ogólnie nie ma co narzekać, tylko, a no własnie...Panie Burmistrzu apelujemy do Pana. Szkoła Podstawowa nr 5. W jaki sposób rodzice mają dowozić swoje dzieci do szkoły? Brak parkingu podjazdowego do szkoły. Owszem jest z tyłu szkoły ze znakiem zakaz ruchu, tylko dla uprzywilejowanych nauczycieli, którzy na widok obcego samochodu dostaja furii, ponieważ jak twierdzą to ich parking. Natomiast z przodu szkoły wielki pas zieleni w postaci trawnika czasami wynajmowany na imprezy. Czy tak powinno być? Nie stac Was na zrobienie zatoki podjazdowej? a może jeszcze nikt na to nie wpadł? a może dzieci urzędników nie chodza do tej szkoły. My rodzice błagamy o podjazd do szkoły dla naszych dzieci...
Oczywiście ogólnie nie ma co narzekać, tylko, a no własnie...Panie Burmistrzu apelujemy do Pana. Szkoła Podstawowa nr 5. W jaki sposób rodzice mają dowozić swoje dzieci do szkoły? Brak parkingu podjazdowego do szkoły. Owszem jest z tyłu szkoły ze znakiem zakaz ruchu, tylko dla uprzywilejowanych nauczycieli, którzy na widok obcego samochodu dostaja furii, ponieważ jak twierdzą to ich parking. Natomiast z przodu szkoły wielki pas zieleni w postaci trawnika czasami wynajmowany na imprezy. Czy tak powinno być? Nie stac Was na zrobienie zatoki p... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 09:23
0
[quote name='góral' timestamp='1298876053' post='443612']
Ale jak trzeba dorzucić się do wspólnej komunikacji z Lublinem, to szkoda kutwom pieniędzy.
[/quote]
Nie dorzucić się do wspólnej komunikacji, a przede wszystkim świdnickimi pieniędzmi dofinansować ZTM pod pozorem poprawy obsługi linii Swidnik-Lublin przez wiadomą firmę która jeździ rzadko i drogo i wykoszenia konkurencyjnych prywaciarzy którzy jeżdżą często i też drogo, ale i tak taniej niż planowało to ZTM.
Avatar
PATRON / 28 lutego 2011 o 11:32
0
[quote name='f' timestamp='1298886322' post='443656']
Obawiają się z Rodziny i Prawa o powtórzenie wyborów do powiatu więc na wszelki wypadek kampanię sobie robią..
[/quote]
A z jakiego powodu niby mają być powtórzone wybory? Jeśli nie byłeś w Świdniku to przyjedź i zobacz jaki jest zadbany, a jeśli tu mieszkasz, to albo jesteś ślepy, albo głupi. "Robienie sobie kampanii" jest domeną PO. "Nie róbmy niczego, róbmy kampanię". Odpowiedz mi bo widzę, że jesteś kompetentny, czy... Żeby czerpać przyjemność z bycia dymanym trzeba być homoseksualistą, czy wystarczy nie lubić PiS-u?
[quote name='f' timestamp='1298886322' post='443656']
Obawiają się z Rodziny i Prawa o powtórzenie wyborów do powiatu więc na wszelki wypadek kampanię sobie robią..
[/quote]
A z jakiego powodu niby mają być powtórzone wybory? Jeśli nie byłeś w Świdniku to przyjedź i zobacz jaki jest zadbany, a jeśli tu mieszkasz, to albo jesteś ślepy, albo głupi. "Robienie sobie kampanii" jest domeną PO. "Nie róbmy niczego, róbmy kampanię". Odpowiedz mi bo widzę, że jesteś kompetentny, czy... Żeby... rozwiń
Avatar
PATRON / 28 lutego 2011 o 11:22
0
[quote name='góral' timestamp='1298876053' post='443612']
Ale jak trzeba dorzucić się do wspólnej komunikacji z Lublinem, to szkoda kutwom pieniędzy.
[/quote]
Z dojazdem do Lublina nie ma problemów. Przez 25 lat dojeżdżałem najpierw do szkoły, potem do pracy i podróż na miejsce zajmowała mi ok. godziny. Znajomi z drugiego końca Lublina musieli poświęcić tyle samo czasu. Proponowane przez MPK ceny biletów, częstotliwość połączeń i trasy były mniej korzystne od obecnie funkcjonujących. Poza tym trzeba mieć nie równo pod sufitem, żeby wchodzić w jakieś "spółki" z władzami Lublina. Tam PO w Świdniku PIS. Widać różnicę gołym okiem. Nie mam też ochoty, aby pieniądze z budżetu gminy Świdnik zasilały tak poronione, niepewne i niekalkulujące się pomysły jak "Europejska stolica kultury". Kulturalny lubelski poseł Palikot ,"polska kultura" prezentowana przez Szymke Pietrasiewicza (blokującego z bandą ćpunów patriotyczne marsze ku czci "Żołnierzy Niepodległościowych")i jego tate Tomasza z Ośrodka Brama Grodzka, który za pieniądze Lubelaków przekłamuje historię "Lubelskiego Lipca". Nie potępiam mieszkańców Lublina, ale wybory niektórych owszem.
[quote name='góral' timestamp='1298876053' post='443612']
Ale jak trzeba dorzucić się do wspólnej komunikacji z Lublinem, to szkoda kutwom pieniędzy.
[/quote]
Z dojazdem do Lublina nie ma problemów. Przez 25 lat dojeżdżałem najpierw do szkoły, potem do pracy i podróż na miejsce zajmowała mi ok. godziny. Znajomi z drugiego końca Lublina musieli poświęcić tyle samo czasu. Proponowane przez MPK ceny biletów, częstotliwość połączeń i trasy były mniej korzystne od obecnie funkcjonujących. Poza tym trzeba ... rozwiń
Avatar
MARCIN / 28 lutego 2011 o 10:53
0
JAKIE BRAKI W KASIE CZLOWIEKU? NIE ROZUMIEM TAKICH LUDZI, CIAGLE WAM COS NIE PASUJE, MOIM ZDANIEM SWIDNIK TO BARDZO ZADBANE I DOBRZE ZORGANIZOWANE MIASTO. JEST CZYSTO, WIEKSZOSC CHODNIKÓW TO TO KOSTKA BRUKOWA, FONTANNY ITP. NAWET SMIETNIKI CO 30 METRÓW. A LUBLIN? TAM JEST DOPIERO SYF, JA ROZUMIEM ZE TAKIM DUZYM MIASTEM JAK LUBLIN SIE TRUDNIEJ ZARZĄDZA BO JEST WIEKSZE ITD, ALE WIEKSZE MIASTO TO WIECEJ PIENIĘDZY TAK CZY NIE?
Avatar
f / 28 lutego 2011 o 10:45
0
Obawiają się z Rodziny i Prawa o powtórzenie wyborów do powiatu więc na wszelki wypadek kampanię sobie robią..
Avatar
wielkopolanin / 28 lutego 2011 o 08:43
0
Czy po kadęcji Żuka Swidnik będzie miał dobre połaczenie z Lublinem czy to linia tramwajowa a na razie szynobusy chociaz co 2 godz ??????????
Avatar
góral / 28 lutego 2011 o 07:54
0
Ale jak trzeba dorzucić się do wspólnej komunikacji z Lublinem, to szkoda kutwom pieniędzy.
Avatar
ik / 28 lutego 2011 o 06:59
0
Szkoda że dopiero jak braki w kasie to zaczynają oszczędzać, a tak powinni robić od początku
Avatar
Stanisław / 8 marca 2011 o 09:00
0
Oczywiście ogólnie nie ma co narzekać, tylko, a no własnie...Panie Burmistrzu apelujemy do Pana. Szkoła Podstawowa nr 5. W jaki sposób rodzice mają dowozić swoje dzieci do szkoły? Brak parkingu podjazdowego do szkoły. Owszem jest z tyłu szkoły ze znakiem zakaz ruchu, tylko dla uprzywilejowanych nauczycieli, którzy na widok obcego samochodu dostaja furii, ponieważ jak twierdzą to ich parking. Natomiast z przodu szkoły wielki pas zieleni w postaci trawnika czasami wynajmowany na imprezy. Czy tak powinno być? Nie stac Was na zrobienie zatoki podjazdowej? a może jeszcze nikt na to nie wpadł? a może dzieci urzędników nie chodza do tej szkoły. My rodzice błagamy o podjazd do szkoły dla naszych dzieci...
Oczywiście ogólnie nie ma co narzekać, tylko, a no własnie...Panie Burmistrzu apelujemy do Pana. Szkoła Podstawowa nr 5. W jaki sposób rodzice mają dowozić swoje dzieci do szkoły? Brak parkingu podjazdowego do szkoły. Owszem jest z tyłu szkoły ze znakiem zakaz ruchu, tylko dla uprzywilejowanych nauczycieli, którzy na widok obcego samochodu dostaja furii, ponieważ jak twierdzą to ich parking. Natomiast z przodu szkoły wielki pas zieleni w postaci trawnika czasami wynajmowany na imprezy. Czy tak powinno być? Nie stac Was na zrobienie zatoki p... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 09:23
0
[quote name='góral' timestamp='1298876053' post='443612']
Ale jak trzeba dorzucić się do wspólnej komunikacji z Lublinem, to szkoda kutwom pieniędzy.
[/quote]
Nie dorzucić się do wspólnej komunikacji, a przede wszystkim świdnickimi pieniędzmi dofinansować ZTM pod pozorem poprawy obsługi linii Swidnik-Lublin przez wiadomą firmę która jeździ rzadko i drogo i wykoszenia konkurencyjnych prywaciarzy którzy jeżdżą często i też drogo, ale i tak taniej niż planowało to ZTM.
Avatar
PATRON / 28 lutego 2011 o 11:32
0
[quote name='f' timestamp='1298886322' post='443656']
Obawiają się z Rodziny i Prawa o powtórzenie wyborów do powiatu więc na wszelki wypadek kampanię sobie robią..
[/quote]
A z jakiego powodu niby mają być powtórzone wybory? Jeśli nie byłeś w Świdniku to przyjedź i zobacz jaki jest zadbany, a jeśli tu mieszkasz, to albo jesteś ślepy, albo głupi. "Robienie sobie kampanii" jest domeną PO. "Nie róbmy niczego, róbmy kampanię". Odpowiedz mi bo widzę, że jesteś kompetentny, czy... Żeby czerpać przyjemność z bycia dymanym trzeba być homoseksualistą, czy wystarczy nie lubić PiS-u?
[quote name='f' timestamp='1298886322' post='443656']
Obawiają się z Rodziny i Prawa o powtórzenie wyborów do powiatu więc na wszelki wypadek kampanię sobie robią..
[/quote]
A z jakiego powodu niby mają być powtórzone wybory? Jeśli nie byłeś w Świdniku to przyjedź i zobacz jaki jest zadbany, a jeśli tu mieszkasz, to albo jesteś ślepy, albo głupi. "Robienie sobie kampanii" jest domeną PO. "Nie róbmy niczego, róbmy kampanię". Odpowiedz mi bo widzę, że jesteś kompetentny, czy... Żeby... rozwiń
Avatar
PATRON / 28 lutego 2011 o 11:22
0
[quote name='góral' timestamp='1298876053' post='443612']
Ale jak trzeba dorzucić się do wspólnej komunikacji z Lublinem, to szkoda kutwom pieniędzy.
[/quote]
Z dojazdem do Lublina nie ma problemów. Przez 25 lat dojeżdżałem najpierw do szkoły, potem do pracy i podróż na miejsce zajmowała mi ok. godziny. Znajomi z drugiego końca Lublina musieli poświęcić tyle samo czasu. Proponowane przez MPK ceny biletów, częstotliwość połączeń i trasy były mniej korzystne od obecnie funkcjonujących. Poza tym trzeba mieć nie równo pod sufitem, żeby wchodzić w jakieś "spółki" z władzami Lublina. Tam PO w Świdniku PIS. Widać różnicę gołym okiem. Nie mam też ochoty, aby pieniądze z budżetu gminy Świdnik zasilały tak poronione, niepewne i niekalkulujące się pomysły jak "Europejska stolica kultury". Kulturalny lubelski poseł Palikot ,"polska kultura" prezentowana przez Szymke Pietrasiewicza (blokującego z bandą ćpunów patriotyczne marsze ku czci "Żołnierzy Niepodległościowych")i jego tate Tomasza z Ośrodka Brama Grodzka, który za pieniądze Lubelaków przekłamuje historię "Lubelskiego Lipca". Nie potępiam mieszkańców Lublina, ale wybory niektórych owszem.
[quote name='góral' timestamp='1298876053' post='443612']
Ale jak trzeba dorzucić się do wspólnej komunikacji z Lublinem, to szkoda kutwom pieniędzy.
[/quote]
Z dojazdem do Lublina nie ma problemów. Przez 25 lat dojeżdżałem najpierw do szkoły, potem do pracy i podróż na miejsce zajmowała mi ok. godziny. Znajomi z drugiego końca Lublina musieli poświęcić tyle samo czasu. Proponowane przez MPK ceny biletów, częstotliwość połączeń i trasy były mniej korzystne od obecnie funkcjonujących. Poza tym trzeba ... rozwiń
Avatar
MARCIN / 28 lutego 2011 o 10:53
0
JAKIE BRAKI W KASIE CZLOWIEKU? NIE ROZUMIEM TAKICH LUDZI, CIAGLE WAM COS NIE PASUJE, MOIM ZDANIEM SWIDNIK TO BARDZO ZADBANE I DOBRZE ZORGANIZOWANE MIASTO. JEST CZYSTO, WIEKSZOSC CHODNIKÓW TO TO KOSTKA BRUKOWA, FONTANNY ITP. NAWET SMIETNIKI CO 30 METRÓW. A LUBLIN? TAM JEST DOPIERO SYF, JA ROZUMIEM ZE TAKIM DUZYM MIASTEM JAK LUBLIN SIE TRUDNIEJ ZARZĄDZA BO JEST WIEKSZE ITD, ALE WIEKSZE MIASTO TO WIECEJ PIENIĘDZY TAK CZY NIE?
Avatar
f / 28 lutego 2011 o 10:45
0
Obawiają się z Rodziny i Prawa o powtórzenie wyborów do powiatu więc na wszelki wypadek kampanię sobie robią..
Avatar
wielkopolanin / 28 lutego 2011 o 08:43
0
Czy po kadęcji Żuka Swidnik będzie miał dobre połaczenie z Lublinem czy to linia tramwajowa a na razie szynobusy chociaz co 2 godz ??????????
Avatar
góral / 28 lutego 2011 o 07:54
0
Ale jak trzeba dorzucić się do wspólnej komunikacji z Lublinem, to szkoda kutwom pieniędzy.
Avatar
ik / 28 lutego 2011 o 06:59
0
Szkoda że dopiero jak braki w kasie to zaczynają oszczędzać, a tak powinni robić od początku
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 0 0

PIŁKARSKA III LIGA Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 5 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 2

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 32 14

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 30 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 7

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!