Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

3 grudnia 2012 r.
18:51
Edytuj ten wpis

Jest jasność w sprawie ciemnego ronda na S17

Autor: Zdjęcie autora p.p
0 20 A A
– Na 6 grudnia planujemy odbiór ronda od wykonawcy. Dopiero potem możemy ubiegać się w Zakładzie Ene
– Na 6 grudnia planujemy odbiór ronda od wykonawcy. Dopiero potem możemy ubiegać się w Zakładzie Ene

W poniedziałek rano kolejny kierowca wylądował na latarni na nowym rondzie w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W poniedziałek rano, przed godz. 7, widziałem mocno uszkodzonego dostawczego mercedesa. Miał skasowany przód. Samochód uderzył w rondo jadąc od strony S17. Skrzywił nowiutką latarnię. To już drugi taki wypadek w tym miejscu. Dlaczego rondo nie jest oświetlone – pyta internauta Zbyszek.

– Na 6 grudnia planujemy odbiór ronda od wykonawcy. Dopiero potem możemy ubiegać się w Zakładzie Energetycznym o uruchomienie oświetlenia. Myślę, że sprawę załatwimy do Bożego Narodzenia –mówi Radosław Brzózka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdniku. – Przypominam jednak, że przed rondem stoi cały las znaków ostrzegawczych wraz z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Kierowcy muszą respektować oznakowanie– dodaje rzecznik.

Niestety odwleka się oddanie do ruchu alei Solidarności, nowego wjazdu do Świdnika od strony S17. – Droga jest już gotowa, ale musimy poczekać na formalny odbiór i wszystkie dokumenty od wykonawcy. Kierowcy muszę się jeszcze uzbroić w trochę cierpliwości. Planujemy, że samochody pojadą aleją Solidarności w połowie miesiąca – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2012 r. o 20:46
0
las znaków - a tu grzyb i jak takiego grzyba nie zaliczyć . pytanie - jak odbiorą inwestycje bez oświetlenia które jest częścią inwestycji ?
Avatar
Wojtek / 5 grudnia 2012 r. o 17:11
0
Nie ośmieszajcie się tą S-17 i ta cała dyrekcja i gazeta która powtarza te brednie wjazdy i wyjazdy ze Świdnika to niedokończone ścieżki rowerowe a nie drogi serwisówka w kierunku Lublina na wysokości hurtowni piwa kończy się torem przeszkód i tak by można pisać i pisać utopione pieniądze w kilometry ekranów można było wykorzystać na bardziej pomysłowe rozwiązania
Avatar
gość / 5 grudnia 2012 r. o 16:10
0
Jeździcie z nadmierną prędkością! -i wszystko jasne! A wszystkie tłumaczenia typu "źle oświetlone" lub "nieoznakowane/słabo oznakowane" to nic innego jak tłumaczenie własnej głupoty i nieuwagi na drodze! Howgh!
Avatar
killer_debili / 4 grudnia 2012 r. o 20:47
0
Redaktorzyno z hamgurga -jakie S17?!??!?!?!?! Co ma do tego S17?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2012 r. o 18:22
0
[quote name='lolo' timestamp='1354640619' post='705602']
Ponieważ droga nie ma odbioru technicznego,na miejscu kierowców, którzy uszkodzili auto przez to rondo, zgłosiłbym sprawę na policję i domagał się odszkodowania od inwestora,
[/quote]
brak odbioru nie zwalnia z przestrzegania znaków którymi oznaczona jest droga i rondo.
Avatar
gościo / 4 grudnia 2012 r. o 18:21
0
ale co się czepiacie ? od dawna wiadomo że Świdnik o HAMburg , i mieszkają HAMy, tak więc to wszystko tłumaczy
Avatar
zbulwersowany wyborca / 4 grudnia 2012 r. o 18:20
0
Sprawe zalatwimy do Bozego Narodzenia ... Co to za menda pracuje w Urzedzie Poawiatowym? To my pana panie kolego zalatwimy na wyborach! I to na cacy!
Avatar
lolo / 4 grudnia 2012 r. o 18:03
0
Ponieważ droga nie ma odbioru technicznego,na miejscu kierowców, którzy uszkodzili auto przez to rondo, zgłosiłbym sprawę na policję i domagał się odszkodowania od inwestora,
Avatar
anty / 4 grudnia 2012 r. o 17:22
0
"Ograniczenie do 30km/h"deb***e...zróbcie do 5km/h lub wymyślcie nowy znak np:"tylko pchać ".
Avatar
Gość / 4 grudnia 2012 r. o 17:04
0
[quote name='koko' timestamp='1354636850' post='705581']
Generalnie nie ma co się dziwić ludzie jeżdzą na pamięć. Wystarczy trochę dobrej chęci ze strony naszych władz - np. ustawić elementy odblaskowe na środku ronda żeby każdy widział że przejazdu nie ma.
[/quote]
Jechałeś tamtędy ??
Chyba nie... tam jest pełno odblaskowych elementów. Trzeba tylko na nie patrzeć i rozumieć co oznaczają.

Latarnie morską mają postawić na środku ?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2012 r. o 20:46
0
las znaków - a tu grzyb i jak takiego grzyba nie zaliczyć . pytanie - jak odbiorą inwestycje bez oświetlenia które jest częścią inwestycji ?
Avatar
Wojtek / 5 grudnia 2012 r. o 17:11
0
Nie ośmieszajcie się tą S-17 i ta cała dyrekcja i gazeta która powtarza te brednie wjazdy i wyjazdy ze Świdnika to niedokończone ścieżki rowerowe a nie drogi serwisówka w kierunku Lublina na wysokości hurtowni piwa kończy się torem przeszkód i tak by można pisać i pisać utopione pieniądze w kilometry ekranów można było wykorzystać na bardziej pomysłowe rozwiązania
Avatar
gość / 5 grudnia 2012 r. o 16:10
0
Jeździcie z nadmierną prędkością! -i wszystko jasne! A wszystkie tłumaczenia typu "źle oświetlone" lub "nieoznakowane/słabo oznakowane" to nic innego jak tłumaczenie własnej głupoty i nieuwagi na drodze! Howgh!
Avatar
killer_debili / 4 grudnia 2012 r. o 20:47
0
Redaktorzyno z hamgurga -jakie S17?!??!?!?!?! Co ma do tego S17?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2012 r. o 18:22
0
[quote name='lolo' timestamp='1354640619' post='705602']
Ponieważ droga nie ma odbioru technicznego,na miejscu kierowców, którzy uszkodzili auto przez to rondo, zgłosiłbym sprawę na policję i domagał się odszkodowania od inwestora,
[/quote]
brak odbioru nie zwalnia z przestrzegania znaków którymi oznaczona jest droga i rondo.
Avatar
gościo / 4 grudnia 2012 r. o 18:21
0
ale co się czepiacie ? od dawna wiadomo że Świdnik o HAMburg , i mieszkają HAMy, tak więc to wszystko tłumaczy
Avatar
zbulwersowany wyborca / 4 grudnia 2012 r. o 18:20
0
Sprawe zalatwimy do Bozego Narodzenia ... Co to za menda pracuje w Urzedzie Poawiatowym? To my pana panie kolego zalatwimy na wyborach! I to na cacy!
Avatar
lolo / 4 grudnia 2012 r. o 18:03
0
Ponieważ droga nie ma odbioru technicznego,na miejscu kierowców, którzy uszkodzili auto przez to rondo, zgłosiłbym sprawę na policję i domagał się odszkodowania od inwestora,
Avatar
anty / 4 grudnia 2012 r. o 17:22
0
"Ograniczenie do 30km/h"deb***e...zróbcie do 5km/h lub wymyślcie nowy znak np:"tylko pchać ".
Avatar
Gość / 4 grudnia 2012 r. o 17:04
0
[quote name='koko' timestamp='1354636850' post='705581']
Generalnie nie ma co się dziwić ludzie jeżdzą na pamięć. Wystarczy trochę dobrej chęci ze strony naszych władz - np. ustawić elementy odblaskowe na środku ronda żeby każdy widział że przejazdu nie ma.
[/quote]
Jechałeś tamtędy ??
Chyba nie... tam jest pełno odblaskowych elementów. Trzeba tylko na nie patrzeć i rozumieć co oznaczają.

Latarnie morską mają postawić na środku ?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warsztaty projektowania online
5 grudnia 2020, 13:30

Warsztaty projektowania online

"Projektujemy bazę na Marsie!" oraz "Pomysł - projekt - prototyp!" - to dwie propozycje zajęć edukacyjnych online, które zostaną zrealizowane przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Pierwszy z warsztatów odbędzie się w dniach 5-6 grudnia, a drugi potrwa od 7 do 10 grudnia.

Nowe życie kamienicy przy ul. Kościuszki w Lublinie. Sprawdź, jak się zmieni

Nowe życie kamienicy przy ul. Kościuszki w Lublinie. Sprawdź, jak się zmieni

Gruntownie odnowiona ma zostać śródmiejska kamienica przy ul. Kościuszki 4. Do Urzędu Miasta trafił wniosek o pozwolenie na prace budowlane i zmianę sposobu użytkowania budynku. Wewnątrz mają powstać mieszkania.

Nauka śpiewu i gry na instrumentach - indywidualnie czy grupowo?
film

Nauka śpiewu i gry na instrumentach - indywidualnie czy grupowo?

Jak rozpocząć przygodę dziecka z muzyką? Czy może lepiej postawić na zajęcia indywidualne, czy raczej na grupową formę kształcenia umiejętności muzycznych? Prawdę mówiąc, wybór ten nie jest prosty, gdyż każda z powyższych metod ma swoje mocne i słabe strony.

Robert Lewandowski na podium klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów
film

Robert Lewandowski na podium klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów

W środę Bayern Monachium wygrał u siebie 3:1 z Red Bullem Salzburg. Dla Bawarczyków było to piętnaste z rzędu zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W 43. minucie Robert Lewandowski dobił strzał Thomasa Muellera i zdobył swoją 71. bramkę w tych rozgrywkach.

Biała Podlaska: Zmiana sterów w muzeum? Komisja rekomenduje kierownika zespołu ludowego

Biała Podlaska: Zmiana sterów w muzeum? Komisja rekomenduje kierownika zespołu ludowego

Wszystko wskazuje na to, że nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Południowego Podlasia. Komisja konkursowa zarekomendowała Rafała Izbickiego, związanego z zespołem ludowym „Biawena”, a nie dotychczasową szefową placówki.

Puławy: Pędził starym mostem, stracił prawo jazdy

Puławy: Pędził starym mostem, stracił prawo jazdy

W ostatnią środę starym mostem na Wiśle w Puławach jeden z kierowców pędził prawie 110 km/h, czyli znacznie powyżej limitu obowiązującego w terenie zabudowanym. Spotkała go za to kara.

Lublin: Siedem ofiar ubecji znalezionych po latach na cmentarzu przy Unickiej

Lublin: Siedem ofiar ubecji znalezionych po latach na cmentarzu przy Unickiej

Zabito ich strzałem w głowę i rzucono do dołu, jak worek kartofli. Zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji lubelskiego IPN znalazł szczątki kolejne kolejnych siedmiu osób zabitych prawdopodobnie na Zamku Lubelskim przez stalinowskich oprawców.

Masz dom? Musisz rozwiązać problem ścieków

Masz dom? Musisz rozwiązać problem ścieków

Wszystko wydaje się być banalnie proste: budujemy dom i podłączamy się do kanalizacji, ale co w przypadku, gdy nie ma takiej możliwości? Eko House ma alternatywę.

Czy pozycjonowanie na własną rękę ma sens?

Czy pozycjonowanie na własną rękę ma sens?

O lepszą widoczność w internecie codziennie walczą miliony firm, które nierzadko z tego powodu decydują się na zatrudnienie całej armii specjalistów od marketingu internetowego. Czy więc na tak trudnym polu walki samotny rycerz w postaci właściciela strony internetowej jest skazany na porażkę?

Finałowy weekend Lubelskiego Festiwalu Filmowego
27 listopada 2020, 10:00

Finałowy weekend Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Przed nami ostatnie dwa dni 14. edycji Lubelskiego Festiwalu Filmowego. W programie online wydarzenia znajdą się ciekawe dokumenty, filmy krótko- i pełnometrażowe, będzie także sekcja produkcji dla dzieci i rodzin. W ten weekend poznamy również zwycięzców festiwalu, którzy zostaną nagrodzeni Złotymi Mrówkojadami.

Sklep z odżywkami i suplementami dla sportowców – co warto kupić?

Sklep z odżywkami i suplementami dla sportowców – co warto kupić?

Mnogość dostępnych na rynku odżywek i suplementów diety dla sportowców jest w stanie niejednego wielbiciela aktywnego trybu życia przyprawić o zawrót głowy. Jakie produkty wybrać, a z których lepiej zrezygnować? Co profesjonalny sklep z odżywkami ma do zaoferowania?

Restauracje szukają pomysłów na przetrwanie. W Lublinie oferują miejsce do pracy

Restauracje szukają pomysłów na przetrwanie. W Lublinie oferują miejsce do pracy

W przyszłym roku restauracje będą masowo upadać – prognozuje Jacek Jakubczak, prezes Stowarzyszenia Lubelskich Kucharzy. Restauracje szukają ratunku w nowych pomysłach na działalność. Są takie, które zamiast na obiad zapraszają… do pracy.

Azoty Puławy - Łomża Vive Kielce, czyli w sobotę starcie niepokonanych

Azoty Puławy - Łomża Vive Kielce, czyli w sobotę starcie niepokonanych

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Azoty Puławy zagrają z mistrzem Polski i uczestnikiem Ligi Mistrzów Łomżą Vive Kielce. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.30 i obejrzymy je w TVP Sport

Akcja na granicy polsko-ukraińskiej. Oni ukrywali się w lesie
galeria

Akcja na granicy polsko-ukraińskiej. Oni ukrywali się w lesie

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech nielegalnych migrantów z Turcji. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski by docelowo dotrzeć do Francji.

Nieszczęśliwy wypadek w gospodarstwie. Mężczyzna zginął na miejscu

Nieszczęśliwy wypadek w gospodarstwie. Mężczyzna zginął na miejscu

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj na jednej z posesji w gminie Modliborzyce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!