Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 czerwca 2008 r.
22:49
Edytuj ten wpis

Lotnisko kontra ludzie. Krok do porozumienia

0 10 A A

Podczas spotkania władz z mieszkańcami terenów, gdzie ma być lotnisko widać było, że obie strony są coraz bardziej skłonne do ustępstw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie było już mowy o blokowaniu inwestycji przez mieszkańców Wólki, ale o konkretnych oczekiwaniach ludzi. Padła deklaracja władz: będziemy z wami rozmawiać tak długo, aż się porozumiemy.

– Głupio mi, że dotąd nie wyczułem waszych nastrojów. Może umknęło nam coś ważnego – złożył samokrytykę Jacek Sobczak, marszałek województwa. – Dzielcie się z nami swoimi niepokojami.

Na odpowiedź ludzi nie trzeba było długo czekać. – Za dom i działkę chcecie mi dać 350 tys. zł. Co ja za to kupię?! – denerwowała się Elżbieta Juda. –To moja ojcowizna, a wy mnie chcecie na bruk wyrzucić!

Wątpliwości co do wycen mieli inni mieszkańcy. – Ja się nie godzę z tą wyceną. I nikt z nas się nie godzi – mówił Hubert Rodzik. – Mówicie, że jesteście skłonni do negocjacji? To po co zaniżacie ceny!

– Przedstawcie nam państwo swoją wycenę. Byle była ona sporządzona przez biegłego z listy wojewody – zaproponował Piotr Fałdyga, radca prawny. – Mamy świadomość, że wartość emocjonalna tych nieruchomości jest dla państwa wyższa od tej z wycen – dodał Sobczak. – Ale nas kontroluje CBA i inne służby. Będą nas rozliczać z tych pieniędzy, które wam zapłacimy.

Tymczasem władze Lublina i województwa postanowiły zorganizować mieszkańcom Wólki... festyn rodzinny. Imprezę zapowiedziała kilka godzin wcześniej wiceprezydent Lublina Elżbieta Kołodziej-Wnuk: – Wychodzimy do ludzi i pokazujemy, jak ta inwestycja jest dla nas wszystkich ważna. (MAG)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ab / 30 czerwca 2008 o 08:05
0
Miejsce na lotnisko, w tak niewielkiej odległości od miasta (Świdnika, Lublina) jest zupełnym nieporozumieniem (hałas, smród, ograniczenia inwestycyjne w strefie lotniska, ogromne odszkodowania za utratę wartości nieruchomości). Dodatkowo trzeba wyciąć 150 ha lasu!? Mam wrażenie, że ludzie, którzy forsują ten pomysł są niespełna rozumu. Była Niedzwiada - teren kupiony i teraz leży wszystko odłogiem (wszystko za publiczne pieniądze), bo " nasze władze" mają inną koncepcję. A Niedzwiada to jedyne rozsądne miejsce!!! Czy ktoś z CBA mógłby tych ludzi rozliczyć, za takie marnotrawstwo???
Miejsce na lotnisko, w tak niewielkiej odległości od miasta (Świdnika, Lublina) jest zupełnym nieporozumieniem (hałas, smród, ograniczenia inwestycyjne w strefie lotniska, ogromne odszkodowania za utratę wartości nieruchomości). Dodatkowo trzeba wyciąć 150 ha lasu!? Mam wrażenie, że ludzie, którzy forsują ten pomysł są niespełna rozumu. Była Niedzwiada - teren kupiony i teraz leży wszystko odłogiem (wszystko za publiczne pieniądze), bo " nasze władze" mają inną koncepcję. A Niedzwiada to jedyne rozsądne miejsce!!! C... rozwiń
Avatar
Artczi / 23 czerwca 2008 o 13:26
0
Niezła bajka! jakie porozumienie? niech sobie to lotnisko wsadzą w d...... i latają jak dalej.
Avatar
kolo / 23 czerwca 2008 o 08:49
0
A to dla tych co chcą zobaczyć wizualizację strefy przyległej do lotniska za jakieś ładne kilkanaście lat (albo jak mówią w bajkach dawno dawno temu albo zupełnie niedawno) [url="http://www.smog.pl/wideo/17528/chcialbys_widziec_z_okna_startujace_samoloty/"]http://www.smog.pl/wideo/17528/chcialbys_w...ujace_samoloty/[/url] . Warto zobaczyć - POLECAM.
Avatar
Ben / 22 czerwca 2008 o 20:59
0
"– Przedstawcie nam państwo swoją wycenę. Byle była ona sporządzona przez biegłego z listy wojewody – zaproponował Piotr Fałdyga, radca prawny."
Wybór jak w kołchozowej stołówce - można jeść albo nie jeść.
Avatar
nico / 21 czerwca 2008 o 22:06
0
Przepraszam za słowo obraźliwe.Poniosło mnie.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2008 o 22:04
0
Szanowny Panie Radco,
Nie byłem na tym spotkaniu,czytam tylko to co napisane powyżej.Cytuję:
" Przedstawcie nam państwo swoją wycenę. Byle była ona sporządzona przez biegłego z listy wojewody – zaproponował Piotr Fałdyga, radca prawny."
Nie wiem,czy Pan to powiedział,czy nie.Więc nie do mnie skarga,tylko do dziennikarza,że włożył w Pana usta takie słowa.To co,dziennikarz to sobie wymyślił???
Zresztą,podobne teksty wciąz pojawiają się w kolejnych relacjach ze spotkań z włąscicielami tych działek,raz w Dzienniku Wschodnim,raz w Kurierze Lubelskim.
Nie dziwcie się więc reakcjom ludzi postronnych.
Szanowny Panie Radco,
Nie byłem na tym spotkaniu,czytam tylko to co napisane powyżej.Cytuję:
" Przedstawcie nam państwo swoją wycenę. Byle była ona sporządzona przez biegłego z listy wojewody – zaproponował Piotr Fałdyga, radca prawny."
Nie wiem,czy Pan to powiedział,czy nie.Więc nie do mnie skarga,tylko do dziennikarza,że włożył w Pana usta takie słowa.To co,dziennikarz to sobie wymyślił???
Zresztą,podobne teksty wciąz pojawiają się w kolejnych relacjach ze spotkań z włąscicielami tych działek,raz w... rozwiń
Avatar
radca / 21 czerwca 2008 o 20:41
0
Szanowny Panie.
Ośmielam się zaprzeczyć,że podczas tego spotkania z moich ust padły słowa
o "rzeczoznawcach z listy wojewody".
Sugeruję unikanie obraźliwych słów. W przeciwnym razie będę zmuszony
wystąpić o przekazanie nr IP i podjąć kroki prawne.

nico napisał:
Panie nieszczęsny "radco",idź radzić,ale podobnym głupim sobie.Rzeczoznawców z listy wojewody- nie ma już dawno czegoś takiego!
Panie Sobczak:
A z drugiej strony,po co robiono przetarg na wyceny,skoro można wziąć sobie własnego??
Bezdenna głupota dwoch "prawników".
rozwiń
Avatar
radca / 21 czerwca 2008 o 20:34
0
nico napisał:
Panie nieszczęsny "radco",idź radzić,ale podobnym g... sobie.Rzeczoznawców z listy wojewody- nie ma już dawno czegoś takiego!
Panie Sobczak:
A z drugiej strony,po co robiono przetarg na wyceny,skoro można wziąć sobie własnego??
Bezdenna głupota dwoch "prawników".
Avatar
nico / 21 czerwca 2008 o 17:39
0
Panie nieszczęsny "radco",idź radzić,ale podobnym głupim sobie.Rzeczoznawców z listy wojewody- nie ma już dawno czegoś takiego!
Panie Sobczak:
A z drugiej strony,po co robiono przetarg na wyceny,skoro można wziąć sobie własnego??
Bezdenna g... dwoch "prawników".
Avatar
KK / 21 czerwca 2008 o 13:01
0
BARDZO CHCIAłBYM żEBY TO LOTNISKO POWSTAłO I KAżDA INFORMACJA ZAWIERAJąCA CHOCIAż MAłą DAWKę OPTYMIZMU CIESZY
Avatar
ab / 30 czerwca 2008 o 08:05
0
Miejsce na lotnisko, w tak niewielkiej odległości od miasta (Świdnika, Lublina) jest zupełnym nieporozumieniem (hałas, smród, ograniczenia inwestycyjne w strefie lotniska, ogromne odszkodowania za utratę wartości nieruchomości). Dodatkowo trzeba wyciąć 150 ha lasu!? Mam wrażenie, że ludzie, którzy forsują ten pomysł są niespełna rozumu. Była Niedzwiada - teren kupiony i teraz leży wszystko odłogiem (wszystko za publiczne pieniądze), bo " nasze władze" mają inną koncepcję. A Niedzwiada to jedyne rozsądne miejsce!!! Czy ktoś z CBA mógłby tych ludzi rozliczyć, za takie marnotrawstwo???
Miejsce na lotnisko, w tak niewielkiej odległości od miasta (Świdnika, Lublina) jest zupełnym nieporozumieniem (hałas, smród, ograniczenia inwestycyjne w strefie lotniska, ogromne odszkodowania za utratę wartości nieruchomości). Dodatkowo trzeba wyciąć 150 ha lasu!? Mam wrażenie, że ludzie, którzy forsują ten pomysł są niespełna rozumu. Była Niedzwiada - teren kupiony i teraz leży wszystko odłogiem (wszystko za publiczne pieniądze), bo " nasze władze" mają inną koncepcję. A Niedzwiada to jedyne rozsądne miejsce!!! C... rozwiń
Avatar
Artczi / 23 czerwca 2008 o 13:26
0
Niezła bajka! jakie porozumienie? niech sobie to lotnisko wsadzą w d...... i latają jak dalej.
Avatar
kolo / 23 czerwca 2008 o 08:49
0
A to dla tych co chcą zobaczyć wizualizację strefy przyległej do lotniska za jakieś ładne kilkanaście lat (albo jak mówią w bajkach dawno dawno temu albo zupełnie niedawno) [url="http://www.smog.pl/wideo/17528/chcialbys_widziec_z_okna_startujace_samoloty/"]http://www.smog.pl/wideo/17528/chcialbys_w...ujace_samoloty/[/url] . Warto zobaczyć - POLECAM.
Avatar
Ben / 22 czerwca 2008 o 20:59
0
"– Przedstawcie nam państwo swoją wycenę. Byle była ona sporządzona przez biegłego z listy wojewody – zaproponował Piotr Fałdyga, radca prawny."
Wybór jak w kołchozowej stołówce - można jeść albo nie jeść.
Avatar
nico / 21 czerwca 2008 o 22:06
0
Przepraszam za słowo obraźliwe.Poniosło mnie.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2008 o 22:04
0
Szanowny Panie Radco,
Nie byłem na tym spotkaniu,czytam tylko to co napisane powyżej.Cytuję:
" Przedstawcie nam państwo swoją wycenę. Byle była ona sporządzona przez biegłego z listy wojewody – zaproponował Piotr Fałdyga, radca prawny."
Nie wiem,czy Pan to powiedział,czy nie.Więc nie do mnie skarga,tylko do dziennikarza,że włożył w Pana usta takie słowa.To co,dziennikarz to sobie wymyślił???
Zresztą,podobne teksty wciąz pojawiają się w kolejnych relacjach ze spotkań z włąscicielami tych działek,raz w Dzienniku Wschodnim,raz w Kurierze Lubelskim.
Nie dziwcie się więc reakcjom ludzi postronnych.
Szanowny Panie Radco,
Nie byłem na tym spotkaniu,czytam tylko to co napisane powyżej.Cytuję:
" Przedstawcie nam państwo swoją wycenę. Byle była ona sporządzona przez biegłego z listy wojewody – zaproponował Piotr Fałdyga, radca prawny."
Nie wiem,czy Pan to powiedział,czy nie.Więc nie do mnie skarga,tylko do dziennikarza,że włożył w Pana usta takie słowa.To co,dziennikarz to sobie wymyślił???
Zresztą,podobne teksty wciąz pojawiają się w kolejnych relacjach ze spotkań z włąscicielami tych działek,raz w... rozwiń
Avatar
radca / 21 czerwca 2008 o 20:41
0
Szanowny Panie.
Ośmielam się zaprzeczyć,że podczas tego spotkania z moich ust padły słowa
o "rzeczoznawcach z listy wojewody".
Sugeruję unikanie obraźliwych słów. W przeciwnym razie będę zmuszony
wystąpić o przekazanie nr IP i podjąć kroki prawne.

nico napisał:
Panie nieszczęsny "radco",idź radzić,ale podobnym głupim sobie.Rzeczoznawców z listy wojewody- nie ma już dawno czegoś takiego!
Panie Sobczak:
A z drugiej strony,po co robiono przetarg na wyceny,skoro można wziąć sobie własnego??
Bezdenna głupota dwoch "prawników".
rozwiń
Avatar
radca / 21 czerwca 2008 o 20:34
0
nico napisał:
Panie nieszczęsny "radco",idź radzić,ale podobnym g... sobie.Rzeczoznawców z listy wojewody- nie ma już dawno czegoś takiego!
Panie Sobczak:
A z drugiej strony,po co robiono przetarg na wyceny,skoro można wziąć sobie własnego??
Bezdenna głupota dwoch "prawników".
Avatar
nico / 21 czerwca 2008 o 17:39
0
Panie nieszczęsny "radco",idź radzić,ale podobnym głupim sobie.Rzeczoznawców z listy wojewody- nie ma już dawno czegoś takiego!
Panie Sobczak:
A z drugiej strony,po co robiono przetarg na wyceny,skoro można wziąć sobie własnego??
Bezdenna g... dwoch "prawników".
Avatar
KK / 21 czerwca 2008 o 13:01
0
BARDZO CHCIAłBYM żEBY TO LOTNISKO POWSTAłO I KAżDA INFORMACJA ZAWIERAJąCA CHOCIAż MAłą DAWKę OPTYMIZMU CIESZY