Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

14 lipca 2009 r.
21:06
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku otrzyma unijną pomoc

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 11 A A

Port Lotniczy Lublin jest jednym z 10 polskich portów, które otrzymają wsparcie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Taką wiadomość przekazały nam władze spółki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Komisja Europejska zdecydowała, że możemy skorzystać z unijnych pieniędzy bez konieczności wnoszenia wkładu własnego – informuje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. – Na razie ta wiadomość dotarła do nas z Brukseli nieoficjalnie, czekamy jeszcze na jej potwierdzenie.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 na budowę Portu Lotniczego Lublin jest zapisane 49 mln euro (ok. 200 mln zł). Do tej pory spółka mogła skorzystać z tej dotacji, ale pod warunkiem że połowę tej kwoty wyłożą akcjonariusze.
– Teraz możemy w każdej chwili wykorzystać na budowę lotniska 100 mln zł unijnej pomocy, nie wnosząc drugiej połowy – dodaje Jankowski.

Budowa portu lotniczego pod Świdnikiem ma kosztować ok. 350 mln zł. Brakującą kwotę spółka planuje pozyskać od akcjonariuszy (miasto Lublin, województwo lubelskie, gmina Świdnik) oraz z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Do tej pory spółka wydała ok. 50 mln zł na wykup gruntów i dokumentację projektową. Pieniądze pochodziły z dwóch kontraktów dla województwa lubelskiego i z kolejnych emisji akcji.

Zarówno zakup terenów potrzebnych do przeprowadzenia inwestycji, jak i prace projektowe dobiegają powoli końca. Budowa lotniska powinna się zacząć pod koniec tego roku.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Figaro / 22 lipca 2009 o 07:22
0
marek napisał:
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupotę naszych włodarzy z Sobczakiem na czele- GAZETA MILCZY -pewnie to takie naturalne ,ze kilka lat miały sie świetnie a jak zaczeły przeszkadzać to giną - za chwile ktos odtrąbi ,że niestety ale wyzdychały z korzyscią dla województwa bo będzie wreszcie gdzie zrobic cargo...
4.wszystkie konflikty środowiskowe i inne -Dziennik przewaznie przemilcza
5. moze by tak sprawdzić kto i jakie pieniązki dostał za skupione działki , zwłaszcza te pierwsze kupione szybko i za duze pieniądze..
6. dlaczego tak fachowi dziennikarze od lotnictwa nie piszą ,ze tak naprawde to lotniso w Świdniku nie istnieje? w swietle przepisów to mamy taka samą sytuacje jak w Niedżwiadzie , tu pole i tam pole- tyle ze nasze w Ś nazywa sie lotnisko- tak jak przy budowie domu dopiero jak się będzie włascicielem gruntów mozna rozpocząć proces przygotowywania dokumentacji OD POCZĄTKU czyli od wystąpienia do ULC o zgodę na założenie lotniska w Świdniku aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Na dzisiaj stan jest taki ,że nie wszystkie grunty są wykupione czyli jeszcze nic sie nie zaczęło co pozwoliłoby na rozpoczęcie budowy. A kasa jak ktos słusznie zauważył na pensyjki idzie...( ale o tym też cisza..)

Jesteś w błędzie. W Świdniku jest lotnisko. Ze wszystkimi koniecznymi dokumentami. Figuruje w dokumentach międzynarodowych (AIP). Dlatego PLL "podczepiło" się pod Ś. pomomo, iż planują budowę zupełnie nowego obiektu, na dziewiczym terenie. Reszta prawda.

Jesteś w błędzie. W Świdniku jest lotnisko. Ze wszystkimi koniecznymi dokumentami. Figuruje w dokumentach międzynarodowych (AIP). Dlatego PLL "podczepiło" się pod Ś. pomomo, iż planują budowę zupełnie nowego obiektu, na dziewiczym terenie. Reszta prawda. rozwiń
Avatar
marek / 21 lipca 2009 o 13:39
0
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupotę naszych włodarzy z Sobczakiem na czele- GAZETA MILCZY -pewnie to takie naturalne ,ze kilka lat miały sie świetnie a jak zaczeły przeszkadzać to giną - za chwile ktos odtrąbi ,że niestety ale wyzdychały z korzyscią dla województwa bo będzie wreszcie gdzie zrobic cargo...
4.wszystkie konflikty środowiskowe i inne -Dziennik przewaznie przemilcza
5. moze by tak sprawdzić kto i jakie pieniązki dostał za skupione działki , zwłaszcza te pierwsze kupione szybko i za duze pieniądze..
6. dlaczego tak fachowi dziennikarze od lotnictwa nie piszą ,ze tak naprawde to lotniso w Świdniku nie istnieje? w swietle przepisów to mamy taka samą sytuacje jak w Niedżwiadzie , tu pole i tam pole- tyle ze nasze w Ś nazywa sie lotnisko- tak jak przy budowie domu dopiero jak się będzie włascicielem gruntów mozna rozpocząć proces przygotowywania dokumentacji OD POCZĄTKU czyli od wystąpienia do ULC o zgodę na założenie lotniska w Świdniku aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Na dzisiaj stan jest taki ,że nie wszystkie grunty są wykupione czyli jeszcze nic sie nie zaczęło co pozwoliłoby na rozpoczęcie budowy. A kasa jak ktos słusznie zauważył na pensyjki idzie...( ale o tym też cisza..)
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupo... rozwiń
Avatar
RX / 17 lipca 2009 o 08:01
0
Moim zdaniem, budowa lotniska pod Świdnikiem jest zupełnym nieporozumieniem. Lokalizacja tak uciążliwej inwestycji tuż przy mieście, jest NIEDOPUSZCZALNA. Zostanie wcięte 135 ha lasu (tragedia!). Za ten absurdalny pomysł winą obarczam sobczaka. Gdyby nie ta persona prawdopodobnie już w tym roku pierwsze samoloty odlatywały by z NIEDŹWIADY!. Jestem mieszkańcem Świdnika i uważam, że sąsiedztwo portu lotniczego w takiej odległości, to katastrofa dla mieszkańców tego miasta. Szkoda, że "nasze" władze myślą tylko, jak ustawić się w PLL. A kto?? Proszę sprawdzić? Te osoby ciągle grzmią w lokalnych mediach o swoich "sukcesach" za nasze pieniądze.
...To się nazywa "dbałością o SWÓJ interes"...
Do red. "mag" Proszę nie usuwać moich krytycznych komentarzy.
Moim zdaniem, budowa lotniska pod Świdnikiem jest zupełnym nieporozumieniem. Lokalizacja tak uciążliwej inwestycji tuż przy mieście, jest NIEDOPUSZCZALNA. Zostanie wcięte 135 ha lasu (tragedia!). Za ten absurdalny pomysł winą obarczam sobczaka. Gdyby nie ta persona prawdopodobnie już w tym roku pierwsze samoloty odlatywały by z NIEDŹWIADY!. Jestem mieszkańcem Świdnika i uważam, że sąsiedztwo portu lotniczego w takiej odległości, to katastrofa dla mieszkańców tego miasta. Szkoda, że "nasze" władze myślą tylko, jak ustawić s... rozwiń
Avatar
krr / 16 lipca 2009 o 04:57
0
Kolejna piękna propaganda i znowu sprawa załatwiona na kilka dni. Znowu obiecanki - a w rzeczywistości nic się nie dzieje. Tylko kolejna okrągła pensyjka wpłynęła na konto pseudoprezesa Muszyńskiego i całej reszty.
Avatar
J23 / 15 lipca 2009 o 23:43
0
Lotnik napisał:
Gościu z Lublina, w Świdniku są zakłady lotnicze, najnowocześniejsza na Lubelszczyżnie technologia, w Lublinie poza uniwersytetami nie ma nic, kto tu jest wsią!!


Czy kiedyś byłeś w WSK - PRZESTAŃ ZCIEMNIAĆ !!!!
IDŹ na plac Bolka i Lolka i zobacz obiektywnie jak wygląda ten twój Świdnik
WIEŚ w jak Krasnik lub Bełżyce.
Avatar
Lotnik / 15 lipca 2009 o 17:52
0
Gościu z Lublina, w Świdniku są zakłady lotnicze, najnowocześniejsza na Lubelszczyżnie technologia, w Lublinie poza uniwersytetami nie ma nic, kto tu jest wsią!!
Avatar
zamoscianin / 15 lipca 2009 o 12:49
0
najwazniejsze zeby bylo to lotnisko bo jeszcze nic pewniego w polece duzo sie polemizuje ,lotnisko dla ryanair , trzymam kciuki
Avatar
analizator / 15 lipca 2009 o 11:52
0
Jak to dlaczego Lublin a nie Swidnik ? Co ma do tego swidnik ? Przeciez to wies i niech tak pozostanie. Niech sie ciesza ze za rogiem maja lotnisko i nie beda musieli wydawac na dojazdy ... NIEECH ZYJE LUBLIN! HOOAH!
Avatar
marek / 15 lipca 2009 o 08:29
0
pin napisał:
widzę, że czytanie ze zrozumieniem boli

dla ciebie zacząć i zakończyć to jest to samo?


O!! rzeczywiście przekręciłem słowa zwracam honor koledze...ale to pewnie wina tego ze jest rano:)
Avatar
pin / 15 lipca 2009 o 08:00
0
marek napisał:
"Budowa lotniska powinna się zacząć pod koniec tego roku" co oni chrzanią jak chcą zakończyć budowę pod koniec tego roku jak jeszcze gruntów nawet wszystkich nie wykupili !!! Skad redaktor bierze takie informacje, chyba se z palca wysysa!!1


widzę, że czytanie ze zrozumieniem boli

dla ciebie zacząć i zakończyć to jest to samo?
Avatar
Figaro / 22 lipca 2009 o 07:22
0
marek napisał:
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupotę naszych włodarzy z Sobczakiem na czele- GAZETA MILCZY -pewnie to takie naturalne ,ze kilka lat miały sie świetnie a jak zaczeły przeszkadzać to giną - za chwile ktos odtrąbi ,że niestety ale wyzdychały z korzyscią dla województwa bo będzie wreszcie gdzie zrobic cargo...
4.wszystkie konflikty środowiskowe i inne -Dziennik przewaznie przemilcza
5. moze by tak sprawdzić kto i jakie pieniązki dostał za skupione działki , zwłaszcza te pierwsze kupione szybko i za duze pieniądze..
6. dlaczego tak fachowi dziennikarze od lotnictwa nie piszą ,ze tak naprawde to lotniso w Świdniku nie istnieje? w swietle przepisów to mamy taka samą sytuacje jak w Niedżwiadzie , tu pole i tam pole- tyle ze nasze w Ś nazywa sie lotnisko- tak jak przy budowie domu dopiero jak się będzie włascicielem gruntów mozna rozpocząć proces przygotowywania dokumentacji OD POCZĄTKU czyli od wystąpienia do ULC o zgodę na założenie lotniska w Świdniku aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Na dzisiaj stan jest taki ,że nie wszystkie grunty są wykupione czyli jeszcze nic sie nie zaczęło co pozwoliłoby na rozpoczęcie budowy. A kasa jak ktos słusznie zauważył na pensyjki idzie...( ale o tym też cisza..)

Jesteś w błędzie. W Świdniku jest lotnisko. Ze wszystkimi koniecznymi dokumentami. Figuruje w dokumentach międzynarodowych (AIP). Dlatego PLL "podczepiło" się pod Ś. pomomo, iż planują budowę zupełnie nowego obiektu, na dziewiczym terenie. Reszta prawda.

Jesteś w błędzie. W Świdniku jest lotnisko. Ze wszystkimi koniecznymi dokumentami. Figuruje w dokumentach międzynarodowych (AIP). Dlatego PLL "podczepiło" się pod Ś. pomomo, iż planują budowę zupełnie nowego obiektu, na dziewiczym terenie. Reszta prawda. rozwiń
Avatar
marek / 21 lipca 2009 o 13:39
0
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupotę naszych włodarzy z Sobczakiem na czele- GAZETA MILCZY -pewnie to takie naturalne ,ze kilka lat miały sie świetnie a jak zaczeły przeszkadzać to giną - za chwile ktos odtrąbi ,że niestety ale wyzdychały z korzyscią dla województwa bo będzie wreszcie gdzie zrobic cargo...
4.wszystkie konflikty środowiskowe i inne -Dziennik przewaznie przemilcza
5. moze by tak sprawdzić kto i jakie pieniązki dostał za skupione działki , zwłaszcza te pierwsze kupione szybko i za duze pieniądze..
6. dlaczego tak fachowi dziennikarze od lotnictwa nie piszą ,ze tak naprawde to lotniso w Świdniku nie istnieje? w swietle przepisów to mamy taka samą sytuacje jak w Niedżwiadzie , tu pole i tam pole- tyle ze nasze w Ś nazywa sie lotnisko- tak jak przy budowie domu dopiero jak się będzie włascicielem gruntów mozna rozpocząć proces przygotowywania dokumentacji OD POCZĄTKU czyli od wystąpienia do ULC o zgodę na założenie lotniska w Świdniku aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Na dzisiaj stan jest taki ,że nie wszystkie grunty są wykupione czyli jeszcze nic sie nie zaczęło co pozwoliłoby na rozpoczęcie budowy. A kasa jak ktos słusznie zauważył na pensyjki idzie...( ale o tym też cisza..)
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupo... rozwiń
Avatar
RX / 17 lipca 2009 o 08:01
0
Moim zdaniem, budowa lotniska pod Świdnikiem jest zupełnym nieporozumieniem. Lokalizacja tak uciążliwej inwestycji tuż przy mieście, jest NIEDOPUSZCZALNA. Zostanie wcięte 135 ha lasu (tragedia!). Za ten absurdalny pomysł winą obarczam sobczaka. Gdyby nie ta persona prawdopodobnie już w tym roku pierwsze samoloty odlatywały by z NIEDŹWIADY!. Jestem mieszkańcem Świdnika i uważam, że sąsiedztwo portu lotniczego w takiej odległości, to katastrofa dla mieszkańców tego miasta. Szkoda, że "nasze" władze myślą tylko, jak ustawić się w PLL. A kto?? Proszę sprawdzić? Te osoby ciągle grzmią w lokalnych mediach o swoich "sukcesach" za nasze pieniądze.
...To się nazywa "dbałością o SWÓJ interes"...
Do red. "mag" Proszę nie usuwać moich krytycznych komentarzy.
Moim zdaniem, budowa lotniska pod Świdnikiem jest zupełnym nieporozumieniem. Lokalizacja tak uciążliwej inwestycji tuż przy mieście, jest NIEDOPUSZCZALNA. Zostanie wcięte 135 ha lasu (tragedia!). Za ten absurdalny pomysł winą obarczam sobczaka. Gdyby nie ta persona prawdopodobnie już w tym roku pierwsze samoloty odlatywały by z NIEDŹWIADY!. Jestem mieszkańcem Świdnika i uważam, że sąsiedztwo portu lotniczego w takiej odległości, to katastrofa dla mieszkańców tego miasta. Szkoda, że "nasze" władze myślą tylko, jak ustawić s... rozwiń
Avatar
krr / 16 lipca 2009 o 04:57
0
Kolejna piękna propaganda i znowu sprawa załatwiona na kilka dni. Znowu obiecanki - a w rzeczywistości nic się nie dzieje. Tylko kolejna okrągła pensyjka wpłynęła na konto pseudoprezesa Muszyńskiego i całej reszty.
Avatar
J23 / 15 lipca 2009 o 23:43
0
Lotnik napisał:
Gościu z Lublina, w Świdniku są zakłady lotnicze, najnowocześniejsza na Lubelszczyżnie technologia, w Lublinie poza uniwersytetami nie ma nic, kto tu jest wsią!!


Czy kiedyś byłeś w WSK - PRZESTAŃ ZCIEMNIAĆ !!!!
IDŹ na plac Bolka i Lolka i zobacz obiektywnie jak wygląda ten twój Świdnik
WIEŚ w jak Krasnik lub Bełżyce.
Avatar
Lotnik / 15 lipca 2009 o 17:52
0
Gościu z Lublina, w Świdniku są zakłady lotnicze, najnowocześniejsza na Lubelszczyżnie technologia, w Lublinie poza uniwersytetami nie ma nic, kto tu jest wsią!!
Avatar
zamoscianin / 15 lipca 2009 o 12:49
0
najwazniejsze zeby bylo to lotnisko bo jeszcze nic pewniego w polece duzo sie polemizuje ,lotnisko dla ryanair , trzymam kciuki
Avatar
analizator / 15 lipca 2009 o 11:52
0
Jak to dlaczego Lublin a nie Swidnik ? Co ma do tego swidnik ? Przeciez to wies i niech tak pozostanie. Niech sie ciesza ze za rogiem maja lotnisko i nie beda musieli wydawac na dojazdy ... NIEECH ZYJE LUBLIN! HOOAH!
Avatar
marek / 15 lipca 2009 o 08:29
0
pin napisał:
widzę, że czytanie ze zrozumieniem boli

dla ciebie zacząć i zakończyć to jest to samo?


O!! rzeczywiście przekręciłem słowa zwracam honor koledze...ale to pewnie wina tego ze jest rano:)
Avatar
pin / 15 lipca 2009 o 08:00
0
marek napisał:
"Budowa lotniska powinna się zacząć pod koniec tego roku" co oni chrzanią jak chcą zakończyć budowę pod koniec tego roku jak jeszcze gruntów nawet wszystkich nie wykupili !!! Skad redaktor bierze takie informacje, chyba se z palca wysysa!!1


widzę, że czytanie ze zrozumieniem boli

dla ciebie zacząć i zakończyć to jest to samo?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 0 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Gorąco podczas wiecu na placu Litewskim [wideo]
Na żywo
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Gorąco podczas wiecu na placu Litewskim [wideo] 0 16

O godz. 17:30 rozpocznie się na Placu Litewskim w Lublinie spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami Lublina i regionu.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 4

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 3

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 34 35

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 4 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 7

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 16

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 89 72