Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

14 lipca 2009 r.
21:06
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku otrzyma unijną pomoc

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 11 A A

Port Lotniczy Lublin jest jednym z 10 polskich portów, które otrzymają wsparcie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Taką wiadomość przekazały nam władze spółki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Komisja Europejska zdecydowała, że możemy skorzystać z unijnych pieniędzy bez konieczności wnoszenia wkładu własnego – informuje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. – Na razie ta wiadomość dotarła do nas z Brukseli nieoficjalnie, czekamy jeszcze na jej potwierdzenie.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 na budowę Portu Lotniczego Lublin jest zapisane 49 mln euro (ok. 200 mln zł). Do tej pory spółka mogła skorzystać z tej dotacji, ale pod warunkiem że połowę tej kwoty wyłożą akcjonariusze.
– Teraz możemy w każdej chwili wykorzystać na budowę lotniska 100 mln zł unijnej pomocy, nie wnosząc drugiej połowy – dodaje Jankowski.

Budowa portu lotniczego pod Świdnikiem ma kosztować ok. 350 mln zł. Brakującą kwotę spółka planuje pozyskać od akcjonariuszy (miasto Lublin, województwo lubelskie, gmina Świdnik) oraz z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Do tej pory spółka wydała ok. 50 mln zł na wykup gruntów i dokumentację projektową. Pieniądze pochodziły z dwóch kontraktów dla województwa lubelskiego i z kolejnych emisji akcji.

Zarówno zakup terenów potrzebnych do przeprowadzenia inwestycji, jak i prace projektowe dobiegają powoli końca. Budowa lotniska powinna się zacząć pod koniec tego roku.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Figaro / 22 lipca 2009 o 07:22
0
marek napisał:
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupotę naszych włodarzy z Sobczakiem na czele- GAZETA MILCZY -pewnie to takie naturalne ,ze kilka lat miały sie świetnie a jak zaczeły przeszkadzać to giną - za chwile ktos odtrąbi ,że niestety ale wyzdychały z korzyscią dla województwa bo będzie wreszcie gdzie zrobic cargo...
4.wszystkie konflikty środowiskowe i inne -Dziennik przewaznie przemilcza
5. moze by tak sprawdzić kto i jakie pieniązki dostał za skupione działki , zwłaszcza te pierwsze kupione szybko i za duze pieniądze..
6. dlaczego tak fachowi dziennikarze od lotnictwa nie piszą ,ze tak naprawde to lotniso w Świdniku nie istnieje? w swietle przepisów to mamy taka samą sytuacje jak w Niedżwiadzie , tu pole i tam pole- tyle ze nasze w Ś nazywa sie lotnisko- tak jak przy budowie domu dopiero jak się będzie włascicielem gruntów mozna rozpocząć proces przygotowywania dokumentacji OD POCZĄTKU czyli od wystąpienia do ULC o zgodę na założenie lotniska w Świdniku aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Na dzisiaj stan jest taki ,że nie wszystkie grunty są wykupione czyli jeszcze nic sie nie zaczęło co pozwoliłoby na rozpoczęcie budowy. A kasa jak ktos słusznie zauważył na pensyjki idzie...( ale o tym też cisza..)

Jesteś w błędzie. W Świdniku jest lotnisko. Ze wszystkimi koniecznymi dokumentami. Figuruje w dokumentach międzynarodowych (AIP). Dlatego PLL "podczepiło" się pod Ś. pomomo, iż planują budowę zupełnie nowego obiektu, na dziewiczym terenie. Reszta prawda.

Jesteś w błędzie. W Świdniku jest lotnisko. Ze wszystkimi koniecznymi dokumentami. Figuruje w dokumentach międzynarodowych (AIP). Dlatego PLL "podczepiło" się pod Ś. pomomo, iż planują budowę zupełnie nowego obiektu, na dziewiczym terenie. Reszta prawda. rozwiń
Avatar
marek / 21 lipca 2009 o 13:39
0
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupotę naszych włodarzy z Sobczakiem na czele- GAZETA MILCZY -pewnie to takie naturalne ,ze kilka lat miały sie świetnie a jak zaczeły przeszkadzać to giną - za chwile ktos odtrąbi ,że niestety ale wyzdychały z korzyscią dla województwa bo będzie wreszcie gdzie zrobic cargo...
4.wszystkie konflikty środowiskowe i inne -Dziennik przewaznie przemilcza
5. moze by tak sprawdzić kto i jakie pieniązki dostał za skupione działki , zwłaszcza te pierwsze kupione szybko i za duze pieniądze..
6. dlaczego tak fachowi dziennikarze od lotnictwa nie piszą ,ze tak naprawde to lotniso w Świdniku nie istnieje? w swietle przepisów to mamy taka samą sytuacje jak w Niedżwiadzie , tu pole i tam pole- tyle ze nasze w Ś nazywa sie lotnisko- tak jak przy budowie domu dopiero jak się będzie włascicielem gruntów mozna rozpocząć proces przygotowywania dokumentacji OD POCZĄTKU czyli od wystąpienia do ULC o zgodę na założenie lotniska w Świdniku aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Na dzisiaj stan jest taki ,że nie wszystkie grunty są wykupione czyli jeszcze nic sie nie zaczęło co pozwoliłoby na rozpoczęcie budowy. A kasa jak ktos słusznie zauważył na pensyjki idzie...( ale o tym też cisza..)
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupo... rozwiń
Avatar
RX / 17 lipca 2009 o 08:01
0
Moim zdaniem, budowa lotniska pod Świdnikiem jest zupełnym nieporozumieniem. Lokalizacja tak uciążliwej inwestycji tuż przy mieście, jest NIEDOPUSZCZALNA. Zostanie wcięte 135 ha lasu (tragedia!). Za ten absurdalny pomysł winą obarczam sobczaka. Gdyby nie ta persona prawdopodobnie już w tym roku pierwsze samoloty odlatywały by z NIEDŹWIADY!. Jestem mieszkańcem Świdnika i uważam, że sąsiedztwo portu lotniczego w takiej odległości, to katastrofa dla mieszkańców tego miasta. Szkoda, że "nasze" władze myślą tylko, jak ustawić się w PLL. A kto?? Proszę sprawdzić? Te osoby ciągle grzmią w lokalnych mediach o swoich "sukcesach" za nasze pieniądze.
...To się nazywa "dbałością o SWÓJ interes"...
Do red. "mag" Proszę nie usuwać moich krytycznych komentarzy.
Moim zdaniem, budowa lotniska pod Świdnikiem jest zupełnym nieporozumieniem. Lokalizacja tak uciążliwej inwestycji tuż przy mieście, jest NIEDOPUSZCZALNA. Zostanie wcięte 135 ha lasu (tragedia!). Za ten absurdalny pomysł winą obarczam sobczaka. Gdyby nie ta persona prawdopodobnie już w tym roku pierwsze samoloty odlatywały by z NIEDŹWIADY!. Jestem mieszkańcem Świdnika i uważam, że sąsiedztwo portu lotniczego w takiej odległości, to katastrofa dla mieszkańców tego miasta. Szkoda, że "nasze" władze myślą tylko, jak ustawić s... rozwiń
Avatar
krr / 16 lipca 2009 o 04:57
0
Kolejna piękna propaganda i znowu sprawa załatwiona na kilka dni. Znowu obiecanki - a w rzeczywistości nic się nie dzieje. Tylko kolejna okrągła pensyjka wpłynęła na konto pseudoprezesa Muszyńskiego i całej reszty.
Avatar
J23 / 15 lipca 2009 o 23:43
0
Lotnik napisał:
Gościu z Lublina, w Świdniku są zakłady lotnicze, najnowocześniejsza na Lubelszczyżnie technologia, w Lublinie poza uniwersytetami nie ma nic, kto tu jest wsią!!


Czy kiedyś byłeś w WSK - PRZESTAŃ ZCIEMNIAĆ !!!!
IDŹ na plac Bolka i Lolka i zobacz obiektywnie jak wygląda ten twój Świdnik
WIEŚ w jak Krasnik lub Bełżyce.
Avatar
Lotnik / 15 lipca 2009 o 17:52
0
Gościu z Lublina, w Świdniku są zakłady lotnicze, najnowocześniejsza na Lubelszczyżnie technologia, w Lublinie poza uniwersytetami nie ma nic, kto tu jest wsią!!
Avatar
zamoscianin / 15 lipca 2009 o 12:49
0
najwazniejsze zeby bylo to lotnisko bo jeszcze nic pewniego w polece duzo sie polemizuje ,lotnisko dla ryanair , trzymam kciuki
Avatar
analizator / 15 lipca 2009 o 11:52
0
Jak to dlaczego Lublin a nie Swidnik ? Co ma do tego swidnik ? Przeciez to wies i niech tak pozostanie. Niech sie ciesza ze za rogiem maja lotnisko i nie beda musieli wydawac na dojazdy ... NIEECH ZYJE LUBLIN! HOOAH!
Avatar
marek / 15 lipca 2009 o 08:29
0
pin napisał:
widzę, że czytanie ze zrozumieniem boli

dla ciebie zacząć i zakończyć to jest to samo?


O!! rzeczywiście przekręciłem słowa zwracam honor koledze...ale to pewnie wina tego ze jest rano:)
Avatar
pin / 15 lipca 2009 o 08:00
0
marek napisał:
"Budowa lotniska powinna się zacząć pod koniec tego roku" co oni chrzanią jak chcą zakończyć budowę pod koniec tego roku jak jeszcze gruntów nawet wszystkich nie wykupili !!! Skad redaktor bierze takie informacje, chyba se z palca wysysa!!1


widzę, że czytanie ze zrozumieniem boli

dla ciebie zacząć i zakończyć to jest to samo?
Avatar
Figaro / 22 lipca 2009 o 07:22
0
marek napisał:
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupotę naszych włodarzy z Sobczakiem na czele- GAZETA MILCZY -pewnie to takie naturalne ,ze kilka lat miały sie świetnie a jak zaczeły przeszkadzać to giną - za chwile ktos odtrąbi ,że niestety ale wyzdychały z korzyscią dla województwa bo będzie wreszcie gdzie zrobic cargo...
4.wszystkie konflikty środowiskowe i inne -Dziennik przewaznie przemilcza
5. moze by tak sprawdzić kto i jakie pieniązki dostał za skupione działki , zwłaszcza te pierwsze kupione szybko i za duze pieniądze..
6. dlaczego tak fachowi dziennikarze od lotnictwa nie piszą ,ze tak naprawde to lotniso w Świdniku nie istnieje? w swietle przepisów to mamy taka samą sytuacje jak w Niedżwiadzie , tu pole i tam pole- tyle ze nasze w Ś nazywa sie lotnisko- tak jak przy budowie domu dopiero jak się będzie włascicielem gruntów mozna rozpocząć proces przygotowywania dokumentacji OD POCZĄTKU czyli od wystąpienia do ULC o zgodę na założenie lotniska w Świdniku aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Na dzisiaj stan jest taki ,że nie wszystkie grunty są wykupione czyli jeszcze nic sie nie zaczęło co pozwoliłoby na rozpoczęcie budowy. A kasa jak ktos słusznie zauważył na pensyjki idzie...( ale o tym też cisza..)

Jesteś w błędzie. W Świdniku jest lotnisko. Ze wszystkimi koniecznymi dokumentami. Figuruje w dokumentach międzynarodowych (AIP). Dlatego PLL "podczepiło" się pod Ś. pomomo, iż planują budowę zupełnie nowego obiektu, na dziewiczym terenie. Reszta prawda.

Jesteś w błędzie. W Świdniku jest lotnisko. Ze wszystkimi koniecznymi dokumentami. Figuruje w dokumentach międzynarodowych (AIP). Dlatego PLL "podczepiło" się pod Ś. pomomo, iż planują budowę zupełnie nowego obiektu, na dziewiczym terenie. Reszta prawda. rozwiń
Avatar
marek / 21 lipca 2009 o 13:39
0
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupotę naszych włodarzy z Sobczakiem na czele- GAZETA MILCZY -pewnie to takie naturalne ,ze kilka lat miały sie świetnie a jak zaczeły przeszkadzać to giną - za chwile ktos odtrąbi ,że niestety ale wyzdychały z korzyscią dla województwa bo będzie wreszcie gdzie zrobic cargo...
4.wszystkie konflikty środowiskowe i inne -Dziennik przewaznie przemilcza
5. moze by tak sprawdzić kto i jakie pieniązki dostał za skupione działki , zwłaszcza te pierwsze kupione szybko i za duze pieniądze..
6. dlaczego tak fachowi dziennikarze od lotnictwa nie piszą ,ze tak naprawde to lotniso w Świdniku nie istnieje? w swietle przepisów to mamy taka samą sytuacje jak w Niedżwiadzie , tu pole i tam pole- tyle ze nasze w Ś nazywa sie lotnisko- tak jak przy budowie domu dopiero jak się będzie włascicielem gruntów mozna rozpocząć proces przygotowywania dokumentacji OD POCZĄTKU czyli od wystąpienia do ULC o zgodę na założenie lotniska w Świdniku aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Na dzisiaj stan jest taki ,że nie wszystkie grunty są wykupione czyli jeszcze nic sie nie zaczęło co pozwoliłoby na rozpoczęcie budowy. A kasa jak ktos słusznie zauważył na pensyjki idzie...( ale o tym też cisza..)
...lipa..lipa..lipa...nie widzicie ze DZIENNIK cały czas robi komus przysługę i pilotuje temat..propaganda sukcesu trwa!!!!!!!!! co z tegio że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :
1. Zajrzyjcie do archiwum DZIENNIKA - w 2009r pierwsze loty ze Świdnika
2.Nie robimy Niedźwiady bo za droga (400mln zł) Świdnik będzie tańszy tylko 150mln -juz wiadomo że ok 550 mln ale gazeta nabrała wody w usta
3.Susły- było ich kilkanascie tysiecy zostało kilkaset- pewnie same wyzdychały obserwując głupo... rozwiń
Avatar
RX / 17 lipca 2009 o 08:01
0
Moim zdaniem, budowa lotniska pod Świdnikiem jest zupełnym nieporozumieniem. Lokalizacja tak uciążliwej inwestycji tuż przy mieście, jest NIEDOPUSZCZALNA. Zostanie wcięte 135 ha lasu (tragedia!). Za ten absurdalny pomysł winą obarczam sobczaka. Gdyby nie ta persona prawdopodobnie już w tym roku pierwsze samoloty odlatywały by z NIEDŹWIADY!. Jestem mieszkańcem Świdnika i uważam, że sąsiedztwo portu lotniczego w takiej odległości, to katastrofa dla mieszkańców tego miasta. Szkoda, że "nasze" władze myślą tylko, jak ustawić się w PLL. A kto?? Proszę sprawdzić? Te osoby ciągle grzmią w lokalnych mediach o swoich "sukcesach" za nasze pieniądze.
...To się nazywa "dbałością o SWÓJ interes"...
Do red. "mag" Proszę nie usuwać moich krytycznych komentarzy.
Moim zdaniem, budowa lotniska pod Świdnikiem jest zupełnym nieporozumieniem. Lokalizacja tak uciążliwej inwestycji tuż przy mieście, jest NIEDOPUSZCZALNA. Zostanie wcięte 135 ha lasu (tragedia!). Za ten absurdalny pomysł winą obarczam sobczaka. Gdyby nie ta persona prawdopodobnie już w tym roku pierwsze samoloty odlatywały by z NIEDŹWIADY!. Jestem mieszkańcem Świdnika i uważam, że sąsiedztwo portu lotniczego w takiej odległości, to katastrofa dla mieszkańców tego miasta. Szkoda, że "nasze" władze myślą tylko, jak ustawić s... rozwiń
Avatar
krr / 16 lipca 2009 o 04:57
0
Kolejna piękna propaganda i znowu sprawa załatwiona na kilka dni. Znowu obiecanki - a w rzeczywistości nic się nie dzieje. Tylko kolejna okrągła pensyjka wpłynęła na konto pseudoprezesa Muszyńskiego i całej reszty.
Avatar
J23 / 15 lipca 2009 o 23:43
0
Lotnik napisał:
Gościu z Lublina, w Świdniku są zakłady lotnicze, najnowocześniejsza na Lubelszczyżnie technologia, w Lublinie poza uniwersytetami nie ma nic, kto tu jest wsią!!


Czy kiedyś byłeś w WSK - PRZESTAŃ ZCIEMNIAĆ !!!!
IDŹ na plac Bolka i Lolka i zobacz obiektywnie jak wygląda ten twój Świdnik
WIEŚ w jak Krasnik lub Bełżyce.
Avatar
Lotnik / 15 lipca 2009 o 17:52
0
Gościu z Lublina, w Świdniku są zakłady lotnicze, najnowocześniejsza na Lubelszczyżnie technologia, w Lublinie poza uniwersytetami nie ma nic, kto tu jest wsią!!
Avatar
zamoscianin / 15 lipca 2009 o 12:49
0
najwazniejsze zeby bylo to lotnisko bo jeszcze nic pewniego w polece duzo sie polemizuje ,lotnisko dla ryanair , trzymam kciuki
Avatar
analizator / 15 lipca 2009 o 11:52
0
Jak to dlaczego Lublin a nie Swidnik ? Co ma do tego swidnik ? Przeciez to wies i niech tak pozostanie. Niech sie ciesza ze za rogiem maja lotnisko i nie beda musieli wydawac na dojazdy ... NIEECH ZYJE LUBLIN! HOOAH!
Avatar
marek / 15 lipca 2009 o 08:29
0
pin napisał:
widzę, że czytanie ze zrozumieniem boli

dla ciebie zacząć i zakończyć to jest to samo?


O!! rzeczywiście przekręciłem słowa zwracam honor koledze...ale to pewnie wina tego ze jest rano:)
Avatar
pin / 15 lipca 2009 o 08:00
0
marek napisał:
"Budowa lotniska powinna się zacząć pod koniec tego roku" co oni chrzanią jak chcą zakończyć budowę pod koniec tego roku jak jeszcze gruntów nawet wszystkich nie wykupili !!! Skad redaktor bierze takie informacje, chyba se z palca wysysa!!1


widzę, że czytanie ze zrozumieniem boli

dla ciebie zacząć i zakończyć to jest to samo?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów 0 0

Nielegalne papierosy o wartości niemal 600 tysięcy złotych skonfiskowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali towar na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów
film

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów 24 1

Naruciak - znany youtuber i gracz w sobotę spotka się z fanami w Tarasach Zamkowych.

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie
18 listopada 2018, 12:00

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 12 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na terenie sektora Miasteczko (ratuszu z Głuska) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz.

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać 0 1

Osoby kupujące mieszkanie na rynku wtórnym narażone są na zupełnie inne zagrożenia niż ci, którzy zdecydowali się na lokal od dewelopera. Zwracamy uwagę na te najważniejsze.

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował"
galeria

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował" 0 3

30-latka z Łukowa kierując mercedesem uderzyła w 30 wagon pociągu towarowego. Kobieta chwilę wcześniej ominęła stojący przed przejazdem samochód oraz „opuszczoną” półzaporę.

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych 2 1

Trzy dni bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie zadłużenia. Tak będą wyglądać Bialskie Dni bez Długów, od 16 do 20 listopada.

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka
18 listopada 2018, 17:00

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 18 listopada o godz. 17 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miała miejsce polska premiera monodramu Eduardo Pavlovsky'ego Potestad.

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi 1 1

Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zostały rozegrane w Łodzi. Znowu sporo powodów do zadowolenia mieli zawodnicy AZS UMCS Lublin, którzy w sumie stawali na podium aż 42 razy

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia]
galeria

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia] 6 11

Starymi meblami zagracony został dziś rano jeden z przystanków komunikacji miejskiej w lubelskiej dzielnicy Czuby. MPK przyznaje, że to nie pierwszy taki przypadek, bo ekipom sprzątającym przystanek trafił się nawet… sedes

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku 0 0

Lubelski NFZ ogłosił konkurs na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie powiatu ryckiego. Oferty można składać do 26 listopada.

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie!
14 listopada 2018, 0:00
galeria

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie! 0

Suknie ślubne i wieczorowe, garnitury, kwiaty, obrączki i biżuteria, torty, dekoracje, zaproszenia, usługi foto, auta do ślubu – łącznie ponad 100 firm. To tylko fragment tego, co pojawi się na Targach ONA&ON – Ślub, Studniówka, Karnawał. Już 24-25 listopada hala Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) wypełni się po brzegi ślubnymi inspiracjami. Nie zabraknie też pokazów mody, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami i specjalnych rabatów. To już 16. edycja wydarzenia.

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła 0 1

Autobusy komunikacji miejskiej były jej terenem działania, w którym czuła się niezwykle swobodnie. 55-letnia kobieta wielokrotnie okradała pasażerów. W sumie, jej łupem padły przedmioty o łącznej wartości około 5,5 tysiąca złotych.

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Kto ma największe szanse?

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Kto ma największe szanse? 10 41

Za tydzień radni sejmiku województwa spotkają się już w nowym składzie, wybiorą marszałka. Kto ma największe szanse?

MKS Perła gra dzisiaj w Szczecinie

MKS Perła gra dzisiaj w Szczecinie 2 0

MKS Perła Lublin w środowy wieczór zmierzy się z SPR Pogoń Szczecin. Obie ekipy są nadal zamieszane w grę w europejskich pucharach

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia] 2 0

Do Małego CSK nie jest łatwo trafić. Trzeba się dostać do budynku bocznym wejściem (od strony ul. Radziszewskiego). Pod schodami są drzwi, a za drzwiami urządzona przez IKEA przestrzeń. Jest zestaw małego kucharza, przestrzeń do rysowania, wygodne kanapy i hamaki. To tu będą odbywać się cykliczne warsztaty dla dzieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!