Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 grudnia 2008 r.
20:48
Edytuj ten wpis

Mają dość dzikich lokatorów

0 7 A A

Ciągłe awantury, krzyki, strach - tak wygląda życie mieszkańców baraków przy ul. Kolejowej, odkąd wprowadziły się tam dwie nowe rodziny. - Zajęły lokale bezprawnie. Chcemy je odzyskać - zapowiada miasto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Odkąd się wprowadzili, nie ma tu spokoju. Kłócą się nie tylko między sobą, ale też z innymi mieszkańcami. Krzyczą, wrzeszczą, są bardzo agresywni. Strach wychodzić po zmroku - mówi jedna z mieszkanek. W obawie o swoje bezpieczeństwo nie chce podać nawet swojego imienia.

Baraki przy ul. Kolejowej w Świdniku służą jako mieszkania socjalne. Niektórzy czekali na własny lokal nawet ponad dwa lata.

- Mamy już dość tych lokatorów. Poza tym, my długo czekaliśmy na lokal socjalny i to jest niesprawiedliwe, że im się pozwala mieszkać na dziko - uważa inny mieszkaniec. - Najgorszy jest taki kilkunastoletni chłopak. Zachowuje się skandalicznie. Wszystkich zaczepia.

Sprawa "dzikich lokatorów” trafiła do świdnickich radnych. - Dwie rodziny zajęły nielegalnie dwa mieszkania, a przecież w naszej gminie jest problem z lokalami socjalnymi - mówi Andrzej Gumienniak, radny miejski. - Burmistrz powinien coś zrobić, żeby je odzyskać. Z tego, co mi wiadomo, te osoby stać na kupno lub wynajem mieszkania, bo swoje niedawno sprzedały.

Miasto zapewnia, że trzyma "rękę na pulsie”. - Sprawa jest w toku, na pewno chcemy te mieszkania odzyskać - podkreśla Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. - Policja prowadzi już dochodzenie w tej sprawie i czekamy na jego zakończenie.

Burmistrz Radek przyznaje, że wyprowadzenie z baraków "dzikich lokatorów” przy pomocy interwencji Straży Miejskiej nie powiodło się.

- Słyszałem, że ta rodzina dostała pismo z urzędu o możliwości zamieszkania w tym budynku. Czy to prawda, że ich pobyt został już zalegalizowany? - pyta radny Mirosław Tarkowski. Ratusz zaprzecza. - Wpłynęła od nich taka prośba do urzędu, ale legalizacja nie nastąpiła - zapewnia burmistrz Radek.

Co na to policja? - Postępowanie trwa. Jest prowadzone w kierunku naruszenia miru domowego - mówi Tomasz Dejer ze świdnickiej policji.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 września 2016 r. o 19:21
Barraczezy .wiadomo
Avatar
niki / 12 grudnia 2008 r. o 16:15
Jak wiadomo, straż miejska zajmuje się tym co nie trzeba i czepia się o głupoty zamiast zająć porządną robotą!
Avatar
Guma / 12 grudnia 2008 r. o 14:28
Rob nic nie wiesz a głos zabierasz, asysta była Policji i Straży Miejskiej a odstąpił od eksmisji Pegimek bo się nie przygotował !!! nie lubię jak pchła beka cze
Avatar
? / 12 grudnia 2008 r. o 11:37
Jeśli zajęli to było wolne a dlaczego było wolne skoro ludzie czekają?
Avatar
gosciu / 12 grudnia 2008 r. o 10:26
Z tego co mi wiadomo to byla tam też Policja i też nic nie zrobili, a po za tym to SM jak i Policja przy eksmisji dzikich lokatorów są jako asysta i nic nie mogą zrobić, a Panu Z Pegimeku który dowodził całą eksmisją nawet nie znał przepisów dot eksmisji podobno nawet po otwarciu mieszkania nie chciało mu się spisać wszystkich rzeczy jakie znajdowały się w mieszkaniu (chciał aby cały protokól spisały Policja i SM), a po przybyciu rzekomej nielegalnej właścicielki wstawił zamki i przekazał klucze do mieszkania. Czyli oficjalnie wprowadził nielegalną mieszkankę do mieszkania i teraz to może sobie już legalnie mieszkać.
Z tego co mi wiadomo to byla tam też Policja i też nic nie zrobili, a po za tym to SM jak i Policja przy eksmisji dzikich lokatorów są jako asysta i nic nie mogą zrobić, a Panu Z Pegimeku który dowodził całą eksmisją nawet nie znał przepisów dot eksmisji podobno nawet po otwarciu mieszkania nie chciało mu się spisać wszystkich rzeczy jakie znajdowały się w mieszkaniu (chciał aby cały protokól spisały Policja i SM), a po przybyciu rzekomej nielegalnej właścicielki wstawił zamki i przekazał klucze do mieszkania. Czyli oficjalnie wprowadził nie... rozwiń
Avatar
Rob / 12 grudnia 2008 r. o 08:38
A gdzie słynna świdnicka Straż Miejska? Głowa w piasku a goła d.. na wierzchu ;o)
Avatar
Gość / 12 grudnia 2008 r. o 11:14
bo najłatwiej jest "umyć ręce" i zrzucić z siebie odpowiedzialność. A ponadto polskie prawo jest do dupy. Policja prowadzi postępowanie tylko o naruszenie miru-czyli w najgorszym wypadku dostanie karę grzywny za nielegalne wtargnięcie do lokalu,ale nijak to ma do jej wyrzucenia stamtąd-dostanie conajwyżej karę grzywny,ale mieszkać będzie dalej,bo kto wyrzuci na bruk matkę z dziećmi.Porażka! Żadnej sprawiedliwości,ludzie starają sie o lolake i ich nie mają bo chcą załatwić sprawy formalnie. jaki z tego morał??- zamiast latać po Urzędach, trzeba wchodzić na dziko!...normalnie szkoda gadać.
bo najłatwiej jest "umyć ręce" i zrzucić z siebie odpowiedzialność. A ponadto polskie prawo jest do dupy. Policja prowadzi postępowanie tylko o naruszenie miru-czyli w najgorszym wypadku dostanie karę grzywny za nielegalne wtargnięcie do lokalu,ale nijak to ma do jej wyrzucenia stamtąd-dostanie conajwyżej karę grzywny,ale mieszkać będzie dalej,bo kto wyrzuci na bruk matkę z dziećmi.Porażka! Żadnej sprawiedliwości,ludzie starają sie o lolake i ich nie mają bo chcą załatwić sprawy formalnie. jaki z tego morał??- zamiast latać po... rozwiń
Avatar
Gość / 7 września 2016 r. o 19:21
Barraczezy .wiadomo
Avatar
niki / 12 grudnia 2008 r. o 16:15
Jak wiadomo, straż miejska zajmuje się tym co nie trzeba i czepia się o głupoty zamiast zająć porządną robotą!
Avatar
Guma / 12 grudnia 2008 r. o 14:28
Rob nic nie wiesz a głos zabierasz, asysta była Policji i Straży Miejskiej a odstąpił od eksmisji Pegimek bo się nie przygotował !!! nie lubię jak pchła beka cze
Avatar
? / 12 grudnia 2008 r. o 11:37
Jeśli zajęli to było wolne a dlaczego było wolne skoro ludzie czekają?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2008 r. o 11:14
bo najłatwiej jest "umyć ręce" i zrzucić z siebie odpowiedzialność. A ponadto polskie prawo jest do dupy. Policja prowadzi postępowanie tylko o naruszenie miru-czyli w najgorszym wypadku dostanie karę grzywny za nielegalne wtargnięcie do lokalu,ale nijak to ma do jej wyrzucenia stamtąd-dostanie conajwyżej karę grzywny,ale mieszkać będzie dalej,bo kto wyrzuci na bruk matkę z dziećmi.Porażka! Żadnej sprawiedliwości,ludzie starają sie o lolake i ich nie mają bo chcą załatwić sprawy formalnie. jaki z tego morał??- zamiast latać po Urzędach, trzeba wchodzić na dziko!...normalnie szkoda gadać.
bo najłatwiej jest "umyć ręce" i zrzucić z siebie odpowiedzialność. A ponadto polskie prawo jest do dupy. Policja prowadzi postępowanie tylko o naruszenie miru-czyli w najgorszym wypadku dostanie karę grzywny za nielegalne wtargnięcie do lokalu,ale nijak to ma do jej wyrzucenia stamtąd-dostanie conajwyżej karę grzywny,ale mieszkać będzie dalej,bo kto wyrzuci na bruk matkę z dziećmi.Porażka! Żadnej sprawiedliwości,ludzie starają sie o lolake i ich nie mają bo chcą załatwić sprawy formalnie. jaki z tego morał??- zamiast latać po... rozwiń
Avatar
gosciu / 12 grudnia 2008 r. o 10:26
Z tego co mi wiadomo to byla tam też Policja i też nic nie zrobili, a po za tym to SM jak i Policja przy eksmisji dzikich lokatorów są jako asysta i nic nie mogą zrobić, a Panu Z Pegimeku który dowodził całą eksmisją nawet nie znał przepisów dot eksmisji podobno nawet po otwarciu mieszkania nie chciało mu się spisać wszystkich rzeczy jakie znajdowały się w mieszkaniu (chciał aby cały protokól spisały Policja i SM), a po przybyciu rzekomej nielegalnej właścicielki wstawił zamki i przekazał klucze do mieszkania. Czyli oficjalnie wprowadził nielegalną mieszkankę do mieszkania i teraz to może sobie już legalnie mieszkać.
Z tego co mi wiadomo to byla tam też Policja i też nic nie zrobili, a po za tym to SM jak i Policja przy eksmisji dzikich lokatorów są jako asysta i nic nie mogą zrobić, a Panu Z Pegimeku który dowodził całą eksmisją nawet nie znał przepisów dot eksmisji podobno nawet po otwarciu mieszkania nie chciało mu się spisać wszystkich rzeczy jakie znajdowały się w mieszkaniu (chciał aby cały protokól spisały Policja i SM), a po przybyciu rzekomej nielegalnej właścicielki wstawił zamki i przekazał klucze do mieszkania. Czyli oficjalnie wprowadził nie... rozwiń
Avatar
Rob / 12 grudnia 2008 r. o 08:38
A gdzie słynna świdnicka Straż Miejska? Głowa w piasku a goła d.. na wierzchu ;o)