Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

13 marca 2019 r.
8:13

Niedawno otworzyli nowy plac, a teraz go skuwają. "Wyborcze fajerwerki zakończyły się katastrofą"

473 104 A A

Został otwarty 11 listopada, po czym zamknięty i ogrodzony. Po czterech miesiącach część nowej nawierzchni placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku jest skuwana. – Wygląda na to, że wyborcze fajerwerki zakończyły się katastrofą – kwitują radni opozycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Plac bardzo się zmieni – zapowiadał ponad rok temu Michał Piotrowicz, ówczesny zastępca burmistrza Świdnika. Mówił, że przebudowa umożliwi swobodny dostęp do placu z każdej strony. – Łatwiej będzie poruszać się też osobom niepełnosprawnym, na całym placu zostanie wymieniona nawierzchnia – opisywał.

Rzeczywiście, plac wygląda inaczej. Kamienna nawierzchnia została wymieniona na betonową. Tyle że na placu pojawił się właśnie ciężki sprzęt i robotnicy, którzy skuwają dopiero co położoną nawierzchnię.

– Wygląda na to, że wyborcze fajerwerki zakończyły się katastrofą – komentuje radny miejski Mariusz Wilk, szef opozycyjnego klubu radnych Świdnik Wspólna Sprawa. – Przypomnę swoje słowa: początkujący adept szkoły budowlanej będzie wiedział, że nawierzchnia wykonana w tej technologii po prostu się rozpadnie. Pytanie tylko, czy po kolejnej zimie znowu trzeba będzie skuwać beton?

– Część nawierzchni jest skuwana, ponieważ wykonawcą źle ją wykonał – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – Tych robót nie odebraliśmy. Skończyła się zima i firma może wejść z powrotem na budowę i wykonać poprawki.

Wykonawca frezuje dolną część placu. – I wyleje tam nowy beton. Do tego dojdą punktowo poprawki w miejscach, gdzie mieliśmy zastrzeżenia. Za te roboty miasto nie płaci – podkreśla Dmowski.

Wykonawca poprawia również pasaż wzdłuż budynku. – Rozwiązania projektowe nie satysfakcjonowały właścicieli lokali, dlatego poleciliśmy poprawienie tego fragmentu – wyjaśnia zastępca burmistrza. – Rozważamy również wstąpienie na drogę sądową wobec projektanta w celu uzyskania zadośćuczynienia za opóźnienie prac oraz błędy w projekcie.

Jak długo potrwają prace? – Mają się zakończyć do 20 kwietnia, ale po rozmowie z właścicielem firmy myślę, że roboty te zostaną wykonane przed tym terminem – dodaje Dmowski.

Przebudowa placu Konstytucji 3 Maja kosztowała ponad 10 mln zł, z czego 8,2 mln zł to unijne dofinansowanie.

e-Wydanie

Komentarze 104

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antyLSW / 13 marca 2019 o 08:43
+35
Nie tylko dzieci ale też dorośli w Świdniku bawią się w miasto. A gdzie minister Soboń, wybitny spec od budownictwa wszelakiego i wszędzie? Wypowiada się na temat długowieczności budynków z wielkiej płyty a zwykłej wylewki nie przypilnował?
Avatar
kks / 13 marca 2019 o 08:34
+33
Nieudolny PIS-owski Jackson. Nie wiem jak tego człowieka można było kolejny raz wybrać na prezydenta. Infrastrukturalna katastrofa. Gdyby nie budowa obwodnicy czy lotniska i otaczającej infrastruktury drogowej to podróż do tego miasta byłaby przenosinami do lat 80-tych
Avatar
beata / 13 marca 2019 o 08:43
+28
No ale czytajcie ze zrozumieniem to wykonawca dał ciała nie miasto to dobrze że zamknęli i robią poprawki, ale jakby miasto odalo do użytku i potem musiało naprawiać na własny koszt to co by ta opozycja mówiła???
 A dla czego dał ciała ?? Bo musiał zakończyć przed wyborami. Inaczej była by wyborcza klapa. A tak, zapłacimy... I myślisz że na swój koszt ?? to się wlicza w cenę !!
Avatar
Gość / 13 marca 2019 o 09:16
+26
betonowe "amerykańskie" drogi w Świdniku też kują bo popękał beton.... ale najgorszy beton w Świdniku to beton urzędniczy bo jak można było taki projekt przyjąć do realizacji. Co w przypadku wymiany czy remontu instalacji podziemnych albo dołożenia nowej instalacji.,..znów kucie, matoły urzędasy... a wystarczyło pojechać do Lublina i zobaczyć jak to się robi w mieście gdzie decydenci mają trochę wyobraźni i smaku
Avatar
Snowman / 13 marca 2019 o 08:49
+26
" Łatwiej będzie poruszać się też osobom niepełnosprawnym, na całym placu zostanie wymieniona nawierzchnia – opisywał." Buahahaha raczej będzie przybywać niepełnosprawnych. Ale ważne że burmistrz zadowolony, będzie miał gdzie oddawać się swojej pasji marszów wojskowych i ględzenia o anioacha.  W rytm tych pierwszych, postac ślizgającego się emeryta przechodzącego do szybkiego  lotu nurkującego niczym aniol Już widzę agentów od odszkodowań siedzących na placu i świadczących usługi.
Avatar
Adam z Lublina / 13 marca 2019 o 08:43
+24
Tak wyglądają PiS-owskie rządy. Najważniejsze to się pokazać przed wyborami, a potem choćby potop. Tak samo będzie z 5 Kaczyńskiego, naobiecywać przed wyborami, a potem się zobaczy, albo się wycofa , albo się tak zadłuży kraj że doprowadzi się go do ruiny.
Avatar
Gość / 13 marca 2019 o 09:24
+22
bordello jak w sm świdnik za nowych rządów
Avatar
Gość / 13 marca 2019 o 09:29
+21
Rozkuć i zostawić. Będzie to pomnik nędzy i rozpaczy pissowskiej.
Avatar
new / 13 marca 2019 o 08:28
+20
Robota głupiego. Zamiast zrobić raz porządnie to będą poprawiać co roku. Za 10mln? Nie za dużo trochę. O połowę przynajmniej? Co tyle kosztowało? Pewnie kilka ławek po 80tyś.
Avatar
Edzio / 13 marca 2019 o 23:56
+19
Ohyda ohyda ohyda. Taki plac przypomina plac do składowania buraków.
Avatar
Świdniczanin / 4 dni temu o 18:25
0
Jak to kto zapłaci?Przecież wszyscy wiedzą kto.A konsekwencji nikt nie poniesie tak to już jest na tym świecie i nie ma co tu się dziwić,poprostu coś innego nie będzie zrobione
Avatar
Gość / 6 dni temu o 13:32
+2
Zapomnieli pewnie o pomiku lecha kaczyńskiegi hahhahaha
Avatar
Majkej dżekson / 16 marca 2019 o 19:44
+6
Ten remont/przebudowe zatwierdzali burmistrz loub inni urzędnicy ze Świdnika - to oni powinni odpowiadzc "finansowo" za to budowlane partactwo.
Avatar
Gość / 15 marca 2019 o 11:14
+10
Prace z remontem placu wykonywano szybko , może to byly celoee działania zeby wygrac wybory, wybory wygrali wyborcy dali sie nabrać czas rozpocząć właściwy remont, mysle ze tu jest pole do dzislania dla prokuratury o niegospodarnosc i marnotrastwo publicznych pieniędzy, zwalanie winy na projektanta hmmm moze warto zapytac biuro projektowe czy to.moze biuro z Białegostoku?tam sa bardzo zdolni projektanci panowie radni z opozycji SWS i radni slawnego Pana W.B. do dzialania, na placu rosły drzewa zamieniono je na inne moze zspytajcie o cene? ile takie drzewo kosztuje a moze warto rozwazyc i posadzic lipy a dookola pasieke z pszczolami wtedy jeszcze Pan burmistrz i starosta Reszka rozdawać swoim wyborcom wyborczy miód, ktory moglby byc okrzykniety hitem.
Prace z remontem placu wykonywano szybko , może to byly celoee działania zeby wygrac wybory, wybory wygrali wyborcy dali sie nabrać czas rozpocząć właściwy remont, mysle ze tu jest pole do dzislania dla prokuratury o niegospodarnosc i marnotrastwo publicznych pieniędzy, zwalanie winy na projektanta hmmm moze warto zapytac biuro projektowe czy to.moze biuro z Białegostoku?tam sa bardzo zdolni projektanci panowie radni z opozycji SWS i radni slawnego Pana W.B. do dzialania, na placu rosły drzewa zamieniono je na inne moze zspytajcie o cene? i... rozwiń
Avatar
obserwator dna / 14 marca 2019 o 12:30
+6
Poslugujac sie madroscia,ze glupota (glupota nie ma horyzontu) to jak najbardziej trafne powiedzenie.Najwiecej do powiedzenia na temat modernizacji placu wSwidniku maja ci ,ktorzy  maja niedostateczna wiedze na temat projektow i sztuki budowlanej oraz wykonawstwa.Nie obylo sie rowniez bez uszczypliwosci adn.wlodazy i wladz miasta.Jednym nie odp .za male otwory na drzewa nastepni domagaja sie kontenerow na smiecie etc.W japonii nigdzie na ulicy nie przy ulicy  takze w parkach i placach pojemnikow na nieczystosci.Jesli komus nie odpowiada Swidnik niech wraca skad przybyl amen
Za małe otwory na drzewa przede wszystkim nie odpowiadają drzewom, Wiedza o tym że drzewa rosną i zwiększa się obwód ich pnia jak widać nie jest wiedzą powszechną wśród projektantów.  Ale oczywiście można zaprojektować tak jak na załączonych zdjęciach i co roku odrywać te deski by powiększyć dziurki na kolejny rok.  A co do władz to może z tego być nowa świecka tradycja: Świdnickie Święto Powiększania Dziurek.
Za małe otwory na drzewa przede wszystkim nie odpowiadają drzewom, Wiedza o tym że drzewa rosną i zwiększa się obwód ich pnia jak widać nie jest wiedzą powszechną wśród projektantów.  Ale oczywiście można zaprojektować tak jak na załączonych zdjęciach i co roku odrywać te deski by powiększyć dziurki na kolejny rok.  A co do władz to może z tego być nowa świecka tradycja: Świdnickie Święto Powiększania Dziurek. rozwiń
Avatar
obserwator dna / 14 marca 2019 o 12:28
+5
"Najwiecej do powiedzenia na temat modernizacji placu wSwidniku maja ci ,ktorzy  maja niedostateczna wiedze na temat projektow i sztuki budowlanej oraz wykonawstwa.Nie obylo sie rowniez bez uszczypliwosci adn.wlodazy i wladz miasta.Jednym nie odp .za male otwory na drzewa..."  Za małe otwory na drzewa przede wszystkim nie odpowiadają drzewom, Wiedza o tym że drzewa rosną i zwiększa się obwód ich pnia jak widać nie jest wiedzą powszechną wśród projektantów.  Ale oczywiście można zaprojektować tak jak na załączonych zdjęciach i co roku odrywać te deski by powiększyć dziurki na kolejny rok. A co do władz to może z tego być nowa świecka tradycja: Świdnickie Święto Powiększania Dziurek.
"Najwiecej do powiedzenia na temat modernizacji placu wSwidniku maja ci ,ktorzy  maja niedostateczna wiedze na temat projektow i sztuki budowlanej oraz wykonawstwa.Nie obylo sie rowniez bez uszczypliwosci adn.wlodazy i wladz miasta.Jednym nie odp .za male otwory na drzewa..."  Za małe otwory na drzewa przede wszystkim nie odpowiadają drzewom, Wiedza o tym że drzewa rosną i zwiększa się obwód ich pnia jak widać nie jest wiedzą powszechną wśród projektantów.  Ale oczywiście można zaprojektować tak jak na załączonych zdjęciach i ... rozwiń
Avatar
do fana japonii / 14 marca 2019 o 10:45
+5
Poslugujac sie madroscia,ze glupota (glupota nie ma horyzontu) to jak najbardziej trafne powiedzenie.Najwiecej do powiedzenia na temat modernizacji placu wSwidniku maja ci ,ktorzy  maja niedostateczna wiedze na temat projektow i sztuki budowlanej oraz wykonawstwa.Nie obylo sie rowniez bez uszczypliwosci adn.wlodazy i wladz miasta.Jednym nie odp .za male otwory na drzewa nastepni domagaja sie kontenerow na smiecie etc.W japonii nigdzie na ulicy nie przy ulicy  takze w parkach i placach pojemnikow na nieczystosci.Jesli komus nie odpowiada Swidnik niech wraca skad przybyl amen
 Ja ci tak Japonia pasuje wybywaj!
 Ja ci tak Japonia pasuje wybywaj! rozwiń
Avatar
gość / 14 marca 2019 o 09:53
+11
najwidoczniej zaszła "pomyłka" i "cement" zamiast trafić na miejskie drogi lub chociażby miejskie targowisko , trafił na reprezentacyjny plac w centrum miasta!!!! Ciekawy jest fakt , kto zapłaci za te niekompetencje i nieudolność!!!!!!!!!!!
Avatar
Grzegorz / 14 marca 2019 o 09:50
-10
Poslugujac sie madroscia,ze glupota (glupota nie ma horyzontu) to jak najbardziej trafne powiedzenie.Najwiecej do powiedzenia na temat modernizacji placu wSwidniku maja ci ,ktorzy maja niedostateczna wiedze na temat projektow i sztuki budowlanej oraz wykonawstwa.Nie obylo sie rowniez bez uszczypliwosci adn.wlodazy i wladz miasta.Jednym nie odp .za male otwory na drzewa nastepni domagaja sie kontenerow na smiecie etc.W japonii nigdzie na ulicy nie przy ulicy takze w parkach i placach pojemnikow na nieczystosci.Jesli komus nie odpowiada Swidnik niech wraca skad przybyl amen
Avatar
Edzio / 13 marca 2019 o 23:56
+19
Ohyda ohyda ohyda. Taki plac przypomina plac do składowania buraków.
Zobacz wszystkie komentarze 104

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 63 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 184 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37