Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 listopada 2008 r.
18:15
Edytuj ten wpis

Przenoszą cmentarz wojskowy z lotniska

0 6 A A

Dziś rozpoczęły się prace rozbiórkowe na wojennym cmentarzu przy drodze Lublin-Mełgiew, który koliduje z planowanym lotniskiem w Świdniku. Na pierwszy ogień poszło ogrodzenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W najbliższych dniach rozpocznie się ekshumacja szczątków żołnierzy i przeniesienie mogił na cmentarz komunalny w Świdniku.

- Prace odbywają się pod nadzorem archeologów - mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. - Zakończą się w ciągu 2 tygodni.
(mag)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktosik / 28 listopada 2008 r. o 15:43
Przykry widok. Nie ma już krzyży, wycinają drzewa. Mam nadzieję, że Sobczak nie zazna tez spokoju w grobie, ze będą go przenosić kilka razy tak by grób nie rzucał sie w oczy. Chyba że sie skremuje w swojej własnej spopielarnii, która tak bardzo chciano wybudować na Majdanku. Teraz bedzie okazja wybudować obok lotniska i tak będzie smród i hałas więc jednego wrzodu więcej nikt nie zauważy.
Avatar
SWIDNIK / 27 listopada 2008 r. o 08:25
hmmmm z lotniska....przenoszą cmentarz??? a tam jest lotnisko???? ale tytuł piękny!!! ))
Avatar
Mika / 27 listopada 2008 r. o 08:20
A co to za problem przenieść cmentarz? Wykopać, zakopać i po sprawie.
Avatar
czyt / 27 listopada 2008 r. o 01:23
Sobczak, Muszyński, Jankowski i reszta bandy to zwykłe hieny cmentarne. Nie ma świętości dla chciwości drani!
Avatar
Destr / 26 listopada 2008 r. o 20:14
Jak zdechną ci co zakłócają spokuj zmarłych żeby zarobić pieniądze bo maniakom jeb.... zachciało się lotniska , niech nigdy nie zaznają spokoju, i żeby nie mieli miejsca na znicz pamięci po nich i nie miał go kto zapalić
Avatar
ktosik / 26 listopada 2008 r. o 19:47
Może sami by się w ch....rę przenieśli na jakiś cmentarz, byle daleko stąd.
Avatar
ktosik / 28 listopada 2008 r. o 15:43
Przykry widok. Nie ma już krzyży, wycinają drzewa. Mam nadzieję, że Sobczak nie zazna tez spokoju w grobie, ze będą go przenosić kilka razy tak by grób nie rzucał sie w oczy. Chyba że sie skremuje w swojej własnej spopielarnii, która tak bardzo chciano wybudować na Majdanku. Teraz bedzie okazja wybudować obok lotniska i tak będzie smród i hałas więc jednego wrzodu więcej nikt nie zauważy.
Avatar
SWIDNIK / 27 listopada 2008 r. o 08:25
hmmmm z lotniska....przenoszą cmentarz??? a tam jest lotnisko???? ale tytuł piękny!!! ))
Avatar
Mika / 27 listopada 2008 r. o 08:20
A co to za problem przenieść cmentarz? Wykopać, zakopać i po sprawie.
Avatar
czyt / 27 listopada 2008 r. o 01:23
Sobczak, Muszyński, Jankowski i reszta bandy to zwykłe hieny cmentarne. Nie ma świętości dla chciwości drani!
Avatar
Destr / 26 listopada 2008 r. o 20:14
Jak zdechną ci co zakłócają spokuj zmarłych żeby zarobić pieniądze bo maniakom jeb.... zachciało się lotniska , niech nigdy nie zaznają spokoju, i żeby nie mieli miejsca na znicz pamięci po nich i nie miał go kto zapalić
Avatar
ktosik / 26 listopada 2008 r. o 19:47
Może sami by się w ch....rę przenieśli na jakiś cmentarz, byle daleko stąd.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie
magazyn

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

To już nie dołek, a wielki dół. Orlęta Łuków drugi raz z rzędu przegrały 0:7. Tym razem ze Świdniczanką. W sumie drużyna Macieja Sygi doznała czwartej kolejnej porażki. Co innego rywale. „Świdnia” po siedmiu kolejkach nadal ma koncie komplet punktów, a na dodatek nie straciła jeszcze gola. Obecnie może się pochwalić bilansem bramkowym 24-0.

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Urząd Miasta wybrał firmę, która na życzenie mieszkańców powiększy oraz odnowi budynek obsługujący stadion Sygnału przy ul. Zemborzyckiej.

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury
Złota Setka

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury

Rozmowa z Tomaszem Starzykiem, specjalistą do spraw public relations w firmie Dun & Bradstreet

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Na początku grudnia, zgodnie z szóstym pakietem unijnych sankcji, zacznie obowiązywać embargo na rosyjską ropę, co oznacza, że przestanie ona płynąć do państw UE drogą morską. W ocenie prezesa POPiHN Leszka Wiwały Polska jest na to dobrze przygotowana. – Ropy będziemy mieli pod dostatkiem. Tym, co jest najtrudniejsze, to nie skąd sprowadzać ropę, ale jak to zrobić, ponieważ pula tankowców jest dość ograniczona, a konkurencja duża – zauważa ekspert.

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Część mieszkańców Starej Wsi koło Końskowoli domaga się usunięcia polnej drogi, która przecina ich działki, utrudniając ich zagospodarowanie. Do petycji, jaką służyli, ze zrozumieniem podchodzą lokalne władze, które zamierzają pomóc obywatelom.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach
27 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach

We wtorek, 27 września o godz. 17 w Starostwie Powiatowym w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem.

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]

Z jednym robotem można porozmawiać, z drugim pograć w piłkę, ale możliwości zabawy i nauki jednocześnie jest dzisiaj w Zamościu znacznie więcej. I co ciekawe, dorośli korzystają z tej okazji równie chętnie jak dzieci.

Koncert "Pieśni Kresów Naszych"
30 września 2022, 19:00

Koncert "Pieśni Kresów Naszych"

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na koncert piosenek autorskich Jana Kondraka i Adama Szabata "Pieśni Kresów Naszych". Wydarzenie odbędzie się 30 września o godz. 19.

Spotkanie poetycko-muzyczne w Kazimierzu Dolnym
26 września 2022, 15:00

Spotkanie poetycko-muzyczne w Kazimierzu Dolnym

W poniedziałek, 26 września o godz. 15 w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34) odbędzie się spotkanie poetycko-muzyczne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!