Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 sierpnia 2017 r.
20:53

Świdnik: Ulica Kusocińskiego coraz bliżej, umowa podpisana

Autor: Zdjęcie autora aa
0 24 A A
Ulica Kusocińskiego połączy miasto z ekspresówką S-17<br />
Ulica Kusocińskiego połączy miasto z ekspresówką S-17
(fot. Maciej Kaczanowski)

Nabierają tempa działania związane z budową ulicy Kusocińskiego w Świdniku. To droga, która połączy miasto z ekspresówką S-17. Umowa z miastem jest już podpisana. Wczoraj władze powiatu świdnickiego złożyły wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Z radością informuję Państwa, że zgodnie z deklaracjami podpisaliśmy z miastem porozumienie ws. wspólnej realizacji inwestycji budowy ulicy Kusocińskiego w Świdniku” – pisze na Facebooku Jakub Osina, członek zarządu powiatu świdnickiego. „Powiat sfinansuje część kosztów wykupu gruntów oraz przeprowadzi procedurę ZRiD”.

We wtorek zarząd złożył wniosek o wszczęcie tej procedury. „Wniosek ten otwiera drogę do pozyskania gruntów pod budowę drogi, wypłaty odszkodowań za przejęte grunty oraz, co najważniejsze, budowy tak oczekiwanej przez Świdniczan ulicy Kusocińskiego” – dodaje Osina.

Po pacie w rozmowach na linii miasto-powiat w końcu udało się porozumieć w kwestiach pieniędzy. Władza miasta i powiatu podzielą się kosztami wykupu działek potrzebnych pod budowę drogi. – Tych gruntów jest sporo, ok. 6 hektarów – dodaje Osina.

Urząd Miasta w Świdniku przekaże na wykup gruntów 2,8 mln zł, zaś Starostwo Powiatowe w Świdniku: 1,7 mln zł. Powiat będzie mógł przejąć działki pod inwestycję i wypłacić odszkodowanie właścicielom.

Samą budową ulicy Kusocińskiego zajmie się już miasto. – Chcielibyśmy rozpocząć budowę w przyszłym roku – przyznaje Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Planowana od dawna inwestycja jest wyceniona na ok. 28 milionów złotych. Szanse na dofinansowanie pojawiły się w momencie utworzenia Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, do którego dołączył także Świdnik. Na LOF została przeznaczona pewna kwota pieniędzy, z której władzom Świdnika udało się zdobyć dofinansowanie w wysokości ok. 17 mln zł.

Budowa dotyczy ul. Kusocińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Olimpijczyków do węzła Świdnik z chodnikami i ścieżką rowerową. Planowana jest też m.in. budowa kilku skrzyżowań m.in. skrzyżowań z ul. NSZZ Solidarność i Modrzewskiego jak też ul. Konopnickiej i Turkusową, powstanie też oświetlenie.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 13:16
0
Fajnie, ze sie dogadali! Tak trzymac panowie i panie zarowno z powiatu jak i z miasta! Kusocinskiego to bardzo wazna arteria! Pozdrawiam
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 10:19
0
A co z Krępiecką? Trzy lata kadencji zleciało jak z bicza....... Dobrze, że idą kolejne wybory to pewnie będą chcieli zaplusować w roku wyborczym. Nie myślcie, że wyborcy to głupi i ciemny lud.....
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 19:02
0
Widział ktoś zdjęcie porozumienia z datą? Udowodnił Kołodziejczyk z Osiną, że nie kłamią?
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 18:56
0
Osina z Kołodziejczykiem ma zdjęcie nad jakimś papierem. Nie jest to porozumienie bo go fizycznie w starostwie nie mieli. Zresztą w pracy byli w innych krawatach i koszulach. Kłamczuszki
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 16:35
0
info z dnia 27-08-2017 z oficjalnego portalu miejskiego: ******swidnik.pl/nasze-miasto/item/10182-kusocinskiego-juz-umowiona.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:02
0
nie będę się odnosił do poprzednich wpisów, bo w większości to głupie wywody nic nie wnoszącego do sprawy. ale mam pytanie dotyczące szerokości ulicy czy będą to dwa pasy ruchu w jednym kierunku, to po pierwsze a po drugie pojawiła się informacja, że z ul. Kusocińskiego będą dwa skrzyżowania po stronie Świdnika z Aleją Solidarności i ul. Turkusową. czy wobec tego np. ulica Lazurowa, Rubinowa i Kolorowa będą ulicami "ślepymi" do Kusocińskiego ?! Jeśli tak to kto to projektował !!!!! BO to rozwiązanie jest bez sensu, cały ruch pójdzie ulicą Szafirową, która jest nie niedostosowana do tego. Gdzie jest projekt ulicy Kusocińskiego; powinien być podany pod dyskusję i zweryfikowany.
nie będę się odnosił do poprzednich wpisów, bo w większości to głupie wywody nic nie wnoszącego do sprawy. ale mam pytanie dotyczące szerokości ulicy czy będą to dwa pasy ruchu w jednym kierunku, to po pierwsze a po drugie pojawiła się informacja, że z ul. Kusocińskiego będą dwa skrzyżowania po stronie Świdnika z Aleją Solidarności i ul. Turkusową. czy wobec tego np. ulica Lazurowa, Rubinowa i Kolorowa będą ulicami "ślepymi" do Kusocińskiego ?! Jeśli tak to kto to projektował !!!!! BO to rozwiązanie jest bez sensu, cały ruch pójdzi... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 09:07
0
I co z tym prozumieniem?? Na 200% go nie było jak był artykuł!! Kłamczuszki powiatowe czekamy na dowody!! Jak możecie tak nas mieszkańców oszukiwać??
Avatar
Bolek donosiciel / 30 sierpnia 2017 o 14:58
0
Połączenia Świdnika z S17 to porażka, a to nowe niczego nie zmieni. Trza było lobbować za zjazdem przez Lotników Polski jak był na to czas. W tej chwili mamy absurdalne rozwiązanie z wiaduktem w tym miejscu. Z serwisówki nie da się wjechać na S17, trzeba wjeżdżać do miasta właśnie przez Lotników Polskich. Jadąc od strony Piask też do Świdnika nie wjedziemy, bo zjazd przy Mełgwi jest daleko poza miastem, następny zresztą też. Kto te głupoty powymyślał Ty myślisz, że drogi ekspresowe są projektowane dla Twojej wygody? Węzły i drogi serwisowe są tak zaprojektowane aby nie można było nimi omijać bramek VIATOL dla ruch tranzytowego. Tylko kasa się liczy a nie twoja wygoda.
Połączenia Świdnika z S17 to porażka, a to nowe niczego nie zmieni. Trza było lobbować za zjazdem przez Lotników Polski jak był na to czas. W tej chwili mamy absurdalne rozwiązanie z wiaduktem w tym miejscu. Z serwisówki nie da się wjechać na S17, trzeba wjeżdżać do miasta właśnie przez Lotników Polskich. Jadąc od strony Piask też do Świdnika nie wjedziemy, bo zjazd przy Mełgwi jest daleko poza miastem, następny zresztą też. Kto te głupoty powymyślał Ty myślisz, że drogi ekspresowe są projektowane dla Twojej wygody? Węzły i drogi serw... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 o 14:09
0
Panowie Osina i Kołodziejczyk czekamy na zdjęcie z podpisanym porozumieniem. Ale takie żeby było widać datę!! Zamknięcie usta niedowiarkom!!!!
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 o 13:36
0
Osina jaja sobie z nas robi. Zawsze to robił ale teraz wspiął się już na szczyt. Populista p...y! Nic nie podpisał a szopkę robi!
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 13:16
0
Fajnie, ze sie dogadali! Tak trzymac panowie i panie zarowno z powiatu jak i z miasta! Kusocinskiego to bardzo wazna arteria! Pozdrawiam
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 10:19
0
A co z Krępiecką? Trzy lata kadencji zleciało jak z bicza....... Dobrze, że idą kolejne wybory to pewnie będą chcieli zaplusować w roku wyborczym. Nie myślcie, że wyborcy to głupi i ciemny lud.....
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 19:02
0
Widział ktoś zdjęcie porozumienia z datą? Udowodnił Kołodziejczyk z Osiną, że nie kłamią?
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 18:56
0
Osina z Kołodziejczykiem ma zdjęcie nad jakimś papierem. Nie jest to porozumienie bo go fizycznie w starostwie nie mieli. Zresztą w pracy byli w innych krawatach i koszulach. Kłamczuszki
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 16:35
0
info z dnia 27-08-2017 z oficjalnego portalu miejskiego: ******swidnik.pl/nasze-miasto/item/10182-kusocinskiego-juz-umowiona.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:02
0
nie będę się odnosił do poprzednich wpisów, bo w większości to głupie wywody nic nie wnoszącego do sprawy. ale mam pytanie dotyczące szerokości ulicy czy będą to dwa pasy ruchu w jednym kierunku, to po pierwsze a po drugie pojawiła się informacja, że z ul. Kusocińskiego będą dwa skrzyżowania po stronie Świdnika z Aleją Solidarności i ul. Turkusową. czy wobec tego np. ulica Lazurowa, Rubinowa i Kolorowa będą ulicami "ślepymi" do Kusocińskiego ?! Jeśli tak to kto to projektował !!!!! BO to rozwiązanie jest bez sensu, cały ruch pójdzie ulicą Szafirową, która jest nie niedostosowana do tego. Gdzie jest projekt ulicy Kusocińskiego; powinien być podany pod dyskusję i zweryfikowany.
nie będę się odnosił do poprzednich wpisów, bo w większości to głupie wywody nic nie wnoszącego do sprawy. ale mam pytanie dotyczące szerokości ulicy czy będą to dwa pasy ruchu w jednym kierunku, to po pierwsze a po drugie pojawiła się informacja, że z ul. Kusocińskiego będą dwa skrzyżowania po stronie Świdnika z Aleją Solidarności i ul. Turkusową. czy wobec tego np. ulica Lazurowa, Rubinowa i Kolorowa będą ulicami "ślepymi" do Kusocińskiego ?! Jeśli tak to kto to projektował !!!!! BO to rozwiązanie jest bez sensu, cały ruch pójdzi... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 09:07
0
I co z tym prozumieniem?? Na 200% go nie było jak był artykuł!! Kłamczuszki powiatowe czekamy na dowody!! Jak możecie tak nas mieszkańców oszukiwać??
Avatar
Bolek donosiciel / 30 sierpnia 2017 o 14:58
0
Połączenia Świdnika z S17 to porażka, a to nowe niczego nie zmieni. Trza było lobbować za zjazdem przez Lotników Polski jak był na to czas. W tej chwili mamy absurdalne rozwiązanie z wiaduktem w tym miejscu. Z serwisówki nie da się wjechać na S17, trzeba wjeżdżać do miasta właśnie przez Lotników Polskich. Jadąc od strony Piask też do Świdnika nie wjedziemy, bo zjazd przy Mełgwi jest daleko poza miastem, następny zresztą też. Kto te głupoty powymyślał Ty myślisz, że drogi ekspresowe są projektowane dla Twojej wygody? Węzły i drogi serwisowe są tak zaprojektowane aby nie można było nimi omijać bramek VIATOL dla ruch tranzytowego. Tylko kasa się liczy a nie twoja wygoda.
Połączenia Świdnika z S17 to porażka, a to nowe niczego nie zmieni. Trza było lobbować za zjazdem przez Lotników Polski jak był na to czas. W tej chwili mamy absurdalne rozwiązanie z wiaduktem w tym miejscu. Z serwisówki nie da się wjechać na S17, trzeba wjeżdżać do miasta właśnie przez Lotników Polskich. Jadąc od strony Piask też do Świdnika nie wjedziemy, bo zjazd przy Mełgwi jest daleko poza miastem, następny zresztą też. Kto te głupoty powymyślał Ty myślisz, że drogi ekspresowe są projektowane dla Twojej wygody? Węzły i drogi serw... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 o 14:09
0
Panowie Osina i Kołodziejczyk czekamy na zdjęcie z podpisanym porozumieniem. Ale takie żeby było widać datę!! Zamknięcie usta niedowiarkom!!!!
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 o 13:36
0
Osina jaja sobie z nas robi. Zawsze to robił ale teraz wspiął się już na szczyt. Populista p...y! Nic nie podpisał a szopkę robi!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!