Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 sierpnia 2017 r.
20:53

Świdnik: Ulica Kusocińskiego coraz bliżej, umowa podpisana

Autor: Zdjęcie autora aa
0 24 A A
Ulica Kusocińskiego połączy miasto z ekspresówką S-17<br />
Ulica Kusocińskiego połączy miasto z ekspresówką S-17
(fot. Maciej Kaczanowski)

Nabierają tempa działania związane z budową ulicy Kusocińskiego w Świdniku. To droga, która połączy miasto z ekspresówką S-17. Umowa z miastem jest już podpisana. Wczoraj władze powiatu świdnickiego złożyły wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Z radością informuję Państwa, że zgodnie z deklaracjami podpisaliśmy z miastem porozumienie ws. wspólnej realizacji inwestycji budowy ulicy Kusocińskiego w Świdniku” – pisze na Facebooku Jakub Osina, członek zarządu powiatu świdnickiego. „Powiat sfinansuje część kosztów wykupu gruntów oraz przeprowadzi procedurę ZRiD”.

We wtorek zarząd złożył wniosek o wszczęcie tej procedury. „Wniosek ten otwiera drogę do pozyskania gruntów pod budowę drogi, wypłaty odszkodowań za przejęte grunty oraz, co najważniejsze, budowy tak oczekiwanej przez Świdniczan ulicy Kusocińskiego” – dodaje Osina.

Po pacie w rozmowach na linii miasto-powiat w końcu udało się porozumieć w kwestiach pieniędzy. Władza miasta i powiatu podzielą się kosztami wykupu działek potrzebnych pod budowę drogi. – Tych gruntów jest sporo, ok. 6 hektarów – dodaje Osina.

Urząd Miasta w Świdniku przekaże na wykup gruntów 2,8 mln zł, zaś Starostwo Powiatowe w Świdniku: 1,7 mln zł. Powiat będzie mógł przejąć działki pod inwestycję i wypłacić odszkodowanie właścicielom.

Samą budową ulicy Kusocińskiego zajmie się już miasto. – Chcielibyśmy rozpocząć budowę w przyszłym roku – przyznaje Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Planowana od dawna inwestycja jest wyceniona na ok. 28 milionów złotych. Szanse na dofinansowanie pojawiły się w momencie utworzenia Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, do którego dołączył także Świdnik. Na LOF została przeznaczona pewna kwota pieniędzy, z której władzom Świdnika udało się zdobyć dofinansowanie w wysokości ok. 17 mln zł.

Budowa dotyczy ul. Kusocińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Olimpijczyków do węzła Świdnik z chodnikami i ścieżką rowerową. Planowana jest też m.in. budowa kilku skrzyżowań m.in. skrzyżowań z ul. NSZZ Solidarność i Modrzewskiego jak też ul. Konopnickiej i Turkusową, powstanie też oświetlenie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 września 2017 r. o 13:16
0
Fajnie, ze sie dogadali! Tak trzymac panowie i panie zarowno z powiatu jak i z miasta! Kusocinskiego to bardzo wazna arteria! Pozdrawiam
Avatar
Gość / 4 września 2017 r. o 10:19
0
A co z Krępiecką? Trzy lata kadencji zleciało jak z bicza....... Dobrze, że idą kolejne wybory to pewnie będą chcieli zaplusować w roku wyborczym. Nie myślcie, że wyborcy to głupi i ciemny lud.....
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 r. o 19:02
0
Widział ktoś zdjęcie porozumienia z datą? Udowodnił Kołodziejczyk z Osiną, że nie kłamią?
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 r. o 18:56
0
Osina z Kołodziejczykiem ma zdjęcie nad jakimś papierem. Nie jest to porozumienie bo go fizycznie w starostwie nie mieli. Zresztą w pracy byli w innych krawatach i koszulach. Kłamczuszki
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 r. o 16:35
0
info z dnia 27-08-2017 z oficjalnego portalu miejskiego: ******swidnik.pl/nasze-miasto/item/10182-kusocinskiego-juz-umowiona.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 r. o 10:02
0
nie będę się odnosił do poprzednich wpisów, bo w większości to głupie wywody nic nie wnoszącego do sprawy. ale mam pytanie dotyczące szerokości ulicy czy będą to dwa pasy ruchu w jednym kierunku, to po pierwsze a po drugie pojawiła się informacja, że z ul. Kusocińskiego będą dwa skrzyżowania po stronie Świdnika z Aleją Solidarności i ul. Turkusową. czy wobec tego np. ulica Lazurowa, Rubinowa i Kolorowa będą ulicami "ślepymi" do Kusocińskiego ?! Jeśli tak to kto to projektował !!!!! BO to rozwiązanie jest bez sensu, cały ruch pójdzie ulicą Szafirową, która jest nie niedostosowana do tego. Gdzie jest projekt ulicy Kusocińskiego; powinien być podany pod dyskusję i zweryfikowany.
nie będę się odnosił do poprzednich wpisów, bo w większości to głupie wywody nic nie wnoszącego do sprawy. ale mam pytanie dotyczące szerokości ulicy czy będą to dwa pasy ruchu w jednym kierunku, to po pierwsze a po drugie pojawiła się informacja, że z ul. Kusocińskiego będą dwa skrzyżowania po stronie Świdnika z Aleją Solidarności i ul. Turkusową. czy wobec tego np. ulica Lazurowa, Rubinowa i Kolorowa będą ulicami "ślepymi" do Kusocińskiego ?! Jeśli tak to kto to projektował !!!!! BO to rozwiązanie jest bez sensu, cały ruch pójdzi... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 r. o 09:07
0
I co z tym prozumieniem?? Na 200% go nie było jak był artykuł!! Kłamczuszki powiatowe czekamy na dowody!! Jak możecie tak nas mieszkańców oszukiwać??
Avatar
Bolek donosiciel / 30 sierpnia 2017 r. o 14:58
0
Połączenia Świdnika z S17 to porażka, a to nowe niczego nie zmieni. Trza było lobbować za zjazdem przez Lotników Polski jak był na to czas. W tej chwili mamy absurdalne rozwiązanie z wiaduktem w tym miejscu. Z serwisówki nie da się wjechać na S17, trzeba wjeżdżać do miasta właśnie przez Lotników Polskich. Jadąc od strony Piask też do Świdnika nie wjedziemy, bo zjazd przy Mełgwi jest daleko poza miastem, następny zresztą też. Kto te głupoty powymyślał Ty myślisz, że drogi ekspresowe są projektowane dla Twojej wygody? Węzły i drogi serwisowe są tak zaprojektowane aby nie można było nimi omijać bramek VIATOL dla ruch tranzytowego. Tylko kasa się liczy a nie twoja wygoda.
Połączenia Świdnika z S17 to porażka, a to nowe niczego nie zmieni. Trza było lobbować za zjazdem przez Lotników Polski jak był na to czas. W tej chwili mamy absurdalne rozwiązanie z wiaduktem w tym miejscu. Z serwisówki nie da się wjechać na S17, trzeba wjeżdżać do miasta właśnie przez Lotników Polskich. Jadąc od strony Piask też do Świdnika nie wjedziemy, bo zjazd przy Mełgwi jest daleko poza miastem, następny zresztą też. Kto te głupoty powymyślał Ty myślisz, że drogi ekspresowe są projektowane dla Twojej wygody? Węzły i drogi serw... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 14:09
0
Panowie Osina i Kołodziejczyk czekamy na zdjęcie z podpisanym porozumieniem. Ale takie żeby było widać datę!! Zamknięcie usta niedowiarkom!!!!
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 13:36
0
Osina jaja sobie z nas robi. Zawsze to robił ale teraz wspiął się już na szczyt. Populista p...y! Nic nie podpisał a szopkę robi!
Avatar
Gość / 11 września 2017 r. o 13:16
0
Fajnie, ze sie dogadali! Tak trzymac panowie i panie zarowno z powiatu jak i z miasta! Kusocinskiego to bardzo wazna arteria! Pozdrawiam
Avatar
Gość / 4 września 2017 r. o 10:19
0
A co z Krępiecką? Trzy lata kadencji zleciało jak z bicza....... Dobrze, że idą kolejne wybory to pewnie będą chcieli zaplusować w roku wyborczym. Nie myślcie, że wyborcy to głupi i ciemny lud.....
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 r. o 19:02
0
Widział ktoś zdjęcie porozumienia z datą? Udowodnił Kołodziejczyk z Osiną, że nie kłamią?
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 r. o 18:56
0
Osina z Kołodziejczykiem ma zdjęcie nad jakimś papierem. Nie jest to porozumienie bo go fizycznie w starostwie nie mieli. Zresztą w pracy byli w innych krawatach i koszulach. Kłamczuszki
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 r. o 16:35
0
info z dnia 27-08-2017 z oficjalnego portalu miejskiego: ******swidnik.pl/nasze-miasto/item/10182-kusocinskiego-juz-umowiona.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 r. o 10:02
0
nie będę się odnosił do poprzednich wpisów, bo w większości to głupie wywody nic nie wnoszącego do sprawy. ale mam pytanie dotyczące szerokości ulicy czy będą to dwa pasy ruchu w jednym kierunku, to po pierwsze a po drugie pojawiła się informacja, że z ul. Kusocińskiego będą dwa skrzyżowania po stronie Świdnika z Aleją Solidarności i ul. Turkusową. czy wobec tego np. ulica Lazurowa, Rubinowa i Kolorowa będą ulicami "ślepymi" do Kusocińskiego ?! Jeśli tak to kto to projektował !!!!! BO to rozwiązanie jest bez sensu, cały ruch pójdzie ulicą Szafirową, która jest nie niedostosowana do tego. Gdzie jest projekt ulicy Kusocińskiego; powinien być podany pod dyskusję i zweryfikowany.
nie będę się odnosił do poprzednich wpisów, bo w większości to głupie wywody nic nie wnoszącego do sprawy. ale mam pytanie dotyczące szerokości ulicy czy będą to dwa pasy ruchu w jednym kierunku, to po pierwsze a po drugie pojawiła się informacja, że z ul. Kusocińskiego będą dwa skrzyżowania po stronie Świdnika z Aleją Solidarności i ul. Turkusową. czy wobec tego np. ulica Lazurowa, Rubinowa i Kolorowa będą ulicami "ślepymi" do Kusocińskiego ?! Jeśli tak to kto to projektował !!!!! BO to rozwiązanie jest bez sensu, cały ruch pójdzi... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 r. o 09:07
0
I co z tym prozumieniem?? Na 200% go nie było jak był artykuł!! Kłamczuszki powiatowe czekamy na dowody!! Jak możecie tak nas mieszkańców oszukiwać??
Avatar
Bolek donosiciel / 30 sierpnia 2017 r. o 14:58
0
Połączenia Świdnika z S17 to porażka, a to nowe niczego nie zmieni. Trza było lobbować za zjazdem przez Lotników Polski jak był na to czas. W tej chwili mamy absurdalne rozwiązanie z wiaduktem w tym miejscu. Z serwisówki nie da się wjechać na S17, trzeba wjeżdżać do miasta właśnie przez Lotników Polskich. Jadąc od strony Piask też do Świdnika nie wjedziemy, bo zjazd przy Mełgwi jest daleko poza miastem, następny zresztą też. Kto te głupoty powymyślał Ty myślisz, że drogi ekspresowe są projektowane dla Twojej wygody? Węzły i drogi serwisowe są tak zaprojektowane aby nie można było nimi omijać bramek VIATOL dla ruch tranzytowego. Tylko kasa się liczy a nie twoja wygoda.
Połączenia Świdnika z S17 to porażka, a to nowe niczego nie zmieni. Trza było lobbować za zjazdem przez Lotników Polski jak był na to czas. W tej chwili mamy absurdalne rozwiązanie z wiaduktem w tym miejscu. Z serwisówki nie da się wjechać na S17, trzeba wjeżdżać do miasta właśnie przez Lotników Polskich. Jadąc od strony Piask też do Świdnika nie wjedziemy, bo zjazd przy Mełgwi jest daleko poza miastem, następny zresztą też. Kto te głupoty powymyślał Ty myślisz, że drogi ekspresowe są projektowane dla Twojej wygody? Węzły i drogi serw... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 14:09
0
Panowie Osina i Kołodziejczyk czekamy na zdjęcie z podpisanym porozumieniem. Ale takie żeby było widać datę!! Zamknięcie usta niedowiarkom!!!!
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 13:36
0
Osina jaja sobie z nas robi. Zawsze to robił ale teraz wspiął się już na szczyt. Populista p...y! Nic nie podpisał a szopkę robi!