Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

12 lipca 2018 r.
7:49

To jedna z najstarszych ulic w Świdniku. Nadal nie ma ani asfaltu, ani oświetlenia

6 26 A A
Pani Anna mieszka przy ul. Gospodarczej od 14 lat. Mówi, że to jedna z najstarszych ulic w mieście. Mimo to nie ma ani asfaltu ani oświetlenia
Pani Anna mieszka przy ul. Gospodarczej od 14 lat. Mówi, że to jedna z najstarszych ulic w mieście. Mimo to nie ma ani asfaltu ani oświetlenia

To nie będzie docelowa budowa ulic Gospodarczej i Fiołkowej w Świdniku. Urzędnicy przekonują, że nowoczesna technologia przynajmniej pozwoli uporać się z kurzem i nierówną nawierzchnią dróg gruntowych. Miasto zastosuje metodę znaną w USA i Kanadzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ulica Gospodarcza to jest jedna z najstarszych ulic w mieście. Mimo to nie ma ani asfaltu ani oświetlenia – zaznacza Anna Kudeń, która mieszka przy tej ulicy od 14 lat. – Bardzo długo nawet tablicy z nazwą nie było.

Ciężko jest nie tylko podczas roztopów, ale też i upałów, bo z drogi bardzo się kurzy. – Wtedy to jest tragedia – mówi pani Danuta, kolejna z mieszkanek ul. Gospodarczej. – Nie można okna otworzyć.

– Niektórzy mają położona koło domu kostkę brukową, tylko jak błoto jest na ulicy to na tę kostkę się nanosi. Trzeba ją czyścić myjką ciśnieniową – dodaje pan Wojciech. I dodaje: Od 10 lat dopytujemy o budowę tej drogi i nie możemy się doprosić.

– Problem zdegradowanych dróg gruntowych powraca po każdej zimie – czytamy w informacji prasowej Urzędu Miasta w Świdniku. – Najlepiej wiedzą o tym mieszkańcy, którzy przeprowadzili się na nowopowstałe osiedla domków położone na peryferiach Świdnika. Coroczne nawożenie kruszcu i wyrównywanie wydaje się być syzyfową pracą, jednak budowa drogi asfaltowej wiąże się z wykupem gruntów oraz wykonaniem projektów i instalacji towarzyszących, co generuje niebotyczne koszty modernizacji nawierzchni.

Dlatego też światełkiem w tunelu może okazać się nowoczesna technologia – zaznacza świdnicki Ratusz. Urzędnicy zapowiadają, że miasto po raz pierwszy zastosuje technologię wykorzystywaną przy budowie dróg m.in. w USA i Kanadzie. Chodzi o metodę betonu wałowanego. Polega na użyciu mieszanki cementu z minimalną ilością wody i zagęszczenie nawierzchni za pomocą wałów. Z zastosowaniem tej technologii urząd che wykonać remont ul. Fiołkowej i Gospodarczej.

Na ostatniej sesji Rada Miasta przeznaczyła na obie te ulice milion złotych. Niestety pieniądze te wystarczą jedynie na zabezpieczenie podstawowych problemów zgłaszanych przez mieszkańców – tumanów kurzu i nierównej nawierzchni.

– Decyzja radnych pozwoli nam jeszcze w tym roku przystąpić do remontu dwóch ulic z wykorzystaniem nowatorskiej na naszym rynku metody betonu wałowanego. Jest to technologia ciesząca się większą wytrzymałością niż asfalt i umożliwiająca budowę w znacznie szybszym tempie – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika do spraw inwestycji. – Jest to technologia ciesząca się większą wytrzymałością niż asfalt i umożliwiająca budowę w znacznie szybszym tempie.

– W środę został ogłoszony przetarg na wykonanie zadania, a 26 lipca nastąpi otwarcie złożonych ofert przetargowych – wyjaśnia Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku. – Po wybraniu najkorzystniejszej oferty niezwłocznie zostanie podpisana umowa z wykonawca robót. Umowny termin zakłada zakończenie realizacji wszystkich prac przed końcem listopada.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Świdniczanka z wyboru / 12 lipca 2018 o 11:51
+7
A ulica Wiejska? tam często chodzi się na spacery, bo las - ale ciężko przejść gdy tłumany kurzu w powietrzu.. Poza tym nie rozumiem o co chodzi z tymi blokami i domkami - nie twórzmy jakiejś nagonki na to gdzie kto mieszka - w miejscie powinny być drogi asfaltowe, niektórzy mieszkają i gospodarzą (pozdrawiam Pana z najlepszą kapustą na targu ;-)) przy tych zakurzonych, gruntowych drogach od wielu lat... osobiście stawiam na drogi niż baseny...
Avatar
gość / 12 lipca 2018 o 09:23
+7
Mieszkańcy ul. Działkowca od lat nie mogą się doprosić utwardzonej nawierzchni i wdychają kurz z samochodów mieszkańców bloków "pędzących"na swe działeczki ogrodowe. Ulica Działkowca była już raz ujęta w planie inwestycji , ale pojawiły się inne ważniejsze wydatki (budowa lotniska), tak więc mieszkańcy nadal mogą marzyć o utwardzonej nawierzchni i wdychać kurz, nie mówiąc już o otwarciu okna.A tak na marginesie , to mieszkańcy domków a nie bloków płacą podatki do miejskiej kasy i to nie małe.
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 12:12
+6
często jest tak, że jedna osoba z domków płaci więcej w podatkach niż cały blok plebsu i to jest fakt, wystarczy że ma rocznie dochód powyżej miliona... kolejna sprawa, że powiat ma o wiele mniejsze dochody i to jest normalne w całym kraju, że gminy i miasta mają znacznie większe dochody niż powiaty - wynika to z podziału podatków. miasto finansuje Kusocińskiego w przeważającej mierze bo tylko miasto mogło uzyskać dofinansowanie unijne w ramach ZITów - taka była ugoda kilka lat temu między miastem i powiatem. problemem jest to, że miasto nie inwestuje w drogi regularnie co roku tylko w ostatnim roku kadencji, mogli co rok występować na przykład o schetynówki a nie robili tego, wniosek jest jeden - miasto jest źle zarządzane!
często jest tak, że jedna osoba z domków płaci więcej w podatkach niż cały blok plebsu i to jest fakt, wystarczy że ma rocznie dochód powyżej miliona... kolejna sprawa, że powiat ma o wiele mniejsze dochody i to jest normalne w całym kraju, że gminy i miasta mają znacznie większe dochody niż powiaty - wynika to z podziału podatków. miasto finansuje Kusocińskiego w przeważającej mierze bo tylko miasto mogło uzyskać dofinansowanie unijne w ramach ZITów - taka była ugoda kilka lat temu między miastem i powiatem. problemem jest to, że miasto nie... rozwiń
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:18
+4
poza tym odśnieŻanie plebsie
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:16
+2
do ciemej masy (komentarz z g, 17.44) najwięcej do kasy miasta wpływa z PITu, podatek od nieruchomości to grosze ...ale pewnie Ty nie wiesz co to jest bo jesteś głąb :P...
Avatar
lsw westside / 12 lipca 2018 o 11:28
+2
I dlaczego osoby promujące się za nasze pieniądze (Osina, Świdnik i inni) przy budowie dróg powiatowych, po raz drugi w ciągu 3 lat remontują ul. Racławicką, skoro również powiatowa Armii Krajowej i Maczka wołają o pomstę do nieba? Czyżby sekretarz Wilk miał zamiar organizować na nich prywatne rajdy OFF-Roadowe?
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 09:50
+2
Z tych podatków co płacicie za te domki to w 1000-ąc lat nie uzbiera na drogę. A na blokach podatki płacą wszyscy!!!
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 08:45
+2
A na Rejkowiźnie będzie piękny asfalcik i nawet donice z kwiatami i parkingi rowerowy. Kto tam qrwa mieszka?
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 16:45
+1
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Czy to oni tworzą Świdnik Wspólna Sprawa? Czy to prawda, że oni za nasze podatki tworzą Przegląd Świdnicki i LSW24 ukrywając się pod skrótami WTR, D.C itp?"
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Cz... rozwiń
Avatar
bart / 12 lipca 2018 o 12:15
+1
uczcie się urzędasy od ogarniętych kolegów z puław: ***s://***dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-nowe-ulice-w-miescie-prace-dobiegaja-konca,n,1000222234.html
Avatar
się troche znam / 6 dni temu o 15:16
0
"I dlaczego osoby promujące się za nasze pieniądze (Osina, Świdnik i inni) przy budowie dróg powiatowych, po raz drugi w ciągu 3 lat remontują ul. Racławicką, skoro również powiatowa Armii Krajowej i Maczka wołają o pomstę do nieba? Czyżby sekretarz Wilk miał zamiar organizować na nich prywatne rajdy OFF-Roadowe?" Armii Krajowej i Maczka mają nawierzchnię asfaltową, dużo lepsze do rajdów gdzie jeździ Wilk to żużlówki miejskie !!!
Avatar
Gość / 6 dni temu o 06:04
0
Jaka to metoda z Usa. U moich dziadków 40 lat temu robili betonówkę. Spychami DT 75 produkcji ZSRR. To wymyślił Rosyjski uczony Betonow.
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 22:02
-1
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Czy to oni tworzą Świdnik Wspólna Sprawa? Czy to prawda, że oni za nasze podatki tworzą Przegląd Świdnicki i LSW24 ukrywając się pod skrótami WTR, D.C itp?"
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Cz... rozwiń
Avatar
Działkowiec / 12 lipca 2018 o 19:30
0
Cosik nieświeżą kiełbasą wyborcza mi tu zalatuje... Latami nic sie nie działo, ludzie petycje pisali o drogi prosili wręcz na kolanach i nic....aż do teraz, akurat w roku wyborczym??? Ludzie przejrzyjcie na oczy... Pozyjemy to i obaczymy jak bedzie z tym drogami...czy wogóle zaczną coś robić?? czy jakikolwiek ciężki sprzęt wyjedzie na budowe??? Nqa razie to tylko bajanie na papierze....
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:18
+4
poza tym odśnieŻanie plebsie
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:16
+2
do ciemej masy (komentarz z g, 17.44) najwięcej do kasy miasta wpływa z PITu, podatek od nieruchomości to grosze ...ale pewnie Ty nie wiesz co to jest bo jesteś głąb :P...
Avatar
Swidniczanin / 12 lipca 2018 o 19:05
0
Jak pytamy sie kto jest kim w Świdnik Wspólna Sprawa to zapytajmy sie - Który radny z RIP rodzimego nowotworu zwanego PIS w Świdniku - dumnie kroczyl ze sztandarem Komitetu Zakladowego PZPR w WSK na pochodach 1Majomych w PRL i byl także aktywnym czlonkiem oraz Przewodniczącym Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej az do 1989???  Który radny ukrywał sie w krzakach robiąc zdjęcia ludziom idacym do kościoła ?? Który ze Świdnickich notabli jest synem zasłużonego Sekretarza p.o.p PZPR na Kuźni WSK??? Który radny zarejestrowany jest w aktach IPN jako TW Wojciech i donosił na kolegów studentów???'.... Hej Mlodzi Śledczy z PIS lub zainteresowani mieszkańcy Świdnika popytajcie swoich dziadków i ojców czyje nazwiska są skryte pod tymi opisami??? Nie próbujcie szukać tych danych w miejskich kronikach, przezornie niewygodne strony zostały juz zapewne wyrwane...
Jak pytamy sie kto jest kim w Świdnik Wspólna Sprawa to zapytajmy sie - Który radny z RIP rodzimego nowotworu zwanego PIS w Świdniku - dumnie kroczyl ze sztandarem Komitetu Zakladowego PZPR w WSK na pochodach 1Majomych w PRL i byl także aktywnym czlonkiem oraz Przewodniczącym Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej az do 1989???  Który radny ukrywał sie w krzakach robiąc zdjęcia ludziom idacym do kościoła ?? Który ze Świdnickich notabli jest synem zasłużonego Sekretarza p.o.p PZPR na Kuźni WSK??? Który radny zarejestrowany jest w aktach IPN... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 17:44
0
Do ccc: ty jesteś siakiś ułomny? Pisze o podatku od nieruchomości który w blokach płacimy wszyscy a z waszego z domków to pewno ledwo na odśnierzanie starcza. Sprawa jest prosta: pobudowałeś się w polu i przeszkadza kurz to sprzedaj wille i kup se mieszkanie. Po co to snobować?
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 16:45
+1
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Czy to oni tworzą Świdnik Wspólna Sprawa? Czy to prawda, że oni za nasze podatki tworzą Przegląd Świdnicki i LSW24 ukrywając się pod skrótami WTR, D.C itp?"
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Cz... rozwiń
Avatar
Regina / 12 lipca 2018 o 12:34
0
cyt. CCC: "wniosek jest jeden - miasto jest źle zarządzane!" Zgadzam się, że miasto mogłoby lepiej zarządzać infrastrukturą drogową, jednak w porównaniu do patologii jakie mają miejsce w świdnickim starostwie powiatowym, to władze miasta powinny być wzorem do naśladowania. Niestety instytucja starostwa w Świdniku okrutnie stoczyła się w ostatnich latach. Dobrzy pracownicy uciekają do pracy za mniejsze pieniądze, byle dalej od władz powiatu. Szkoda, bo już nic nie da się tam załatwić, panuje nerwowa atmosfera, urzędnicy opryskliwi, a znajomi skarżą się na mobbing w pracy;(
cyt. CCC: "wniosek jest jeden - miasto jest źle zarządzane!" Zgadzam się, że miasto mogłoby lepiej zarządzać infrastrukturą drogową, jednak w porównaniu do patologii jakie mają miejsce w świdnickim starostwie powiatowym, to władze miasta powinny być wzorem do naśladowania. Niestety instytucja starostwa w Świdniku okrutnie stoczyła się w ostatnich latach. Dobrzy pracownicy uciekają do pracy za mniejsze pieniądze, byle dalej od władz powiatu. Szkoda, bo już nic nie da się tam załatwić, panuje nerwowa atmosfera, urzędnicy opryskliwi,... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 0 0

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 2 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 9 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.