Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

12 lipca 2018 r.
7:49

To jedna z najstarszych ulic w Świdniku. Nadal nie ma ani asfaltu, ani oświetlenia

6 25 A A
Pani Anna mieszka przy ul. Gospodarczej od 14 lat. Mówi, że to jedna z najstarszych ulic w mieście. Mimo to nie ma ani asfaltu ani oświetlenia
Pani Anna mieszka przy ul. Gospodarczej od 14 lat. Mówi, że to jedna z najstarszych ulic w mieście. Mimo to nie ma ani asfaltu ani oświetlenia

To nie będzie docelowa budowa ulic Gospodarczej i Fiołkowej w Świdniku. Urzędnicy przekonują, że nowoczesna technologia przynajmniej pozwoli uporać się z kurzem i nierówną nawierzchnią dróg gruntowych. Miasto zastosuje metodę znaną w USA i Kanadzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ulica Gospodarcza to jest jedna z najstarszych ulic w mieście. Mimo to nie ma ani asfaltu ani oświetlenia – zaznacza Anna Kudeń, która mieszka przy tej ulicy od 14 lat. – Bardzo długo nawet tablicy z nazwą nie było.

Ciężko jest nie tylko podczas roztopów, ale też i upałów, bo z drogi bardzo się kurzy. – Wtedy to jest tragedia – mówi pani Danuta, kolejna z mieszkanek ul. Gospodarczej. – Nie można okna otworzyć.

– Niektórzy mają położona koło domu kostkę brukową, tylko jak błoto jest na ulicy to na tę kostkę się nanosi. Trzeba ją czyścić myjką ciśnieniową – dodaje pan Wojciech. I dodaje: Od 10 lat dopytujemy o budowę tej drogi i nie możemy się doprosić.

– Problem zdegradowanych dróg gruntowych powraca po każdej zimie – czytamy w informacji prasowej Urzędu Miasta w Świdniku. – Najlepiej wiedzą o tym mieszkańcy, którzy przeprowadzili się na nowopowstałe osiedla domków położone na peryferiach Świdnika. Coroczne nawożenie kruszcu i wyrównywanie wydaje się być syzyfową pracą, jednak budowa drogi asfaltowej wiąże się z wykupem gruntów oraz wykonaniem projektów i instalacji towarzyszących, co generuje niebotyczne koszty modernizacji nawierzchni.

Dlatego też światełkiem w tunelu może okazać się nowoczesna technologia – zaznacza świdnicki Ratusz. Urzędnicy zapowiadają, że miasto po raz pierwszy zastosuje technologię wykorzystywaną przy budowie dróg m.in. w USA i Kanadzie. Chodzi o metodę betonu wałowanego. Polega na użyciu mieszanki cementu z minimalną ilością wody i zagęszczenie nawierzchni za pomocą wałów. Z zastosowaniem tej technologii urząd che wykonać remont ul. Fiołkowej i Gospodarczej.

Na ostatniej sesji Rada Miasta przeznaczyła na obie te ulice milion złotych. Niestety pieniądze te wystarczą jedynie na zabezpieczenie podstawowych problemów zgłaszanych przez mieszkańców – tumanów kurzu i nierównej nawierzchni.

– Decyzja radnych pozwoli nam jeszcze w tym roku przystąpić do remontu dwóch ulic z wykorzystaniem nowatorskiej na naszym rynku metody betonu wałowanego. Jest to technologia ciesząca się większą wytrzymałością niż asfalt i umożliwiająca budowę w znacznie szybszym tempie – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika do spraw inwestycji. – Jest to technologia ciesząca się większą wytrzymałością niż asfalt i umożliwiająca budowę w znacznie szybszym tempie.

– W środę został ogłoszony przetarg na wykonanie zadania, a 26 lipca nastąpi otwarcie złożonych ofert przetargowych – wyjaśnia Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku. – Po wybraniu najkorzystniejszej oferty niezwłocznie zostanie podpisana umowa z wykonawca robót. Umowny termin zakłada zakończenie realizacji wszystkich prac przed końcem listopada.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 12 lipca 2018 o 09:23
+10
Mieszkańcy ul. Działkowca od lat nie mogą się doprosić utwardzonej nawierzchni i wdychają kurz z samochodów mieszkańców bloków "pędzących"na swe działeczki ogrodowe. Ulica Działkowca była już raz ujęta w planie inwestycji , ale pojawiły się inne ważniejsze wydatki (budowa lotniska), tak więc mieszkańcy nadal mogą marzyć o utwardzonej nawierzchni i wdychać kurz, nie mówiąc już o otwarciu okna.A tak na marginesie , to mieszkańcy domków a nie bloków płacą podatki do miejskiej kasy i to nie małe.
Avatar
Świdniczanka z wyboru / 12 lipca 2018 o 11:51
+9
A ulica Wiejska? tam często chodzi się na spacery, bo las - ale ciężko przejść gdy tłumany kurzu w powietrzu.. Poza tym nie rozumiem o co chodzi z tymi blokami i domkami - nie twórzmy jakiejś nagonki na to gdzie kto mieszka - w miejscie powinny być drogi asfaltowe, niektórzy mieszkają i gospodarzą (pozdrawiam Pana z najlepszą kapustą na targu ;-)) przy tych zakurzonych, gruntowych drogach od wielu lat... osobiście stawiam na drogi niż baseny...
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 12:12
+7
często jest tak, że jedna osoba z domków płaci więcej w podatkach niż cały blok plebsu i to jest fakt, wystarczy że ma rocznie dochód powyżej miliona... kolejna sprawa, że powiat ma o wiele mniejsze dochody i to jest normalne w całym kraju, że gminy i miasta mają znacznie większe dochody niż powiaty - wynika to z podziału podatków. miasto finansuje Kusocińskiego w przeważającej mierze bo tylko miasto mogło uzyskać dofinansowanie unijne w ramach ZITów - taka była ugoda kilka lat temu między miastem i powiatem. problemem jest to, że miasto nie inwestuje w drogi regularnie co roku tylko w ostatnim roku kadencji, mogli co rok występować na przykład o schetynówki a nie robili tego, wniosek jest jeden - miasto jest źle zarządzane!
często jest tak, że jedna osoba z domków płaci więcej w podatkach niż cały blok plebsu i to jest fakt, wystarczy że ma rocznie dochód powyżej miliona... kolejna sprawa, że powiat ma o wiele mniejsze dochody i to jest normalne w całym kraju, że gminy i miasta mają znacznie większe dochody niż powiaty - wynika to z podziału podatków. miasto finansuje Kusocińskiego w przeważającej mierze bo tylko miasto mogło uzyskać dofinansowanie unijne w ramach ZITów - taka była ugoda kilka lat temu między miastem i powiatem. problemem jest to, że miasto nie... rozwiń
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:18
+5
poza tym odśnieŻanie plebsie
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 09:50
+4
Z tych podatków co płacicie za te domki to w 1000-ąc lat nie uzbiera na drogę. A na blokach podatki płacą wszyscy!!!
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 08:45
+4
A na Rejkowiźnie będzie piękny asfalcik i nawet donice z kwiatami i parkingi rowerowy. Kto tam qrwa mieszka?
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:16
+2
do ciemej masy (komentarz z g, 17.44) najwięcej do kasy miasta wpływa z PITu, podatek od nieruchomości to grosze ...ale pewnie Ty nie wiesz co to jest bo jesteś głąb :P...
Avatar
lsw westside / 12 lipca 2018 o 11:28
+2
I dlaczego osoby promujące się za nasze pieniądze (Osina, Świdnik i inni) przy budowie dróg powiatowych, po raz drugi w ciągu 3 lat remontują ul. Racławicką, skoro również powiatowa Armii Krajowej i Maczka wołają o pomstę do nieba? Czyżby sekretarz Wilk miał zamiar organizować na nich prywatne rajdy OFF-Roadowe?
Avatar
się troche znam / 13 lipca 2018 o 15:16
+1
"I dlaczego osoby promujące się za nasze pieniądze (Osina, Świdnik i inni) przy budowie dróg powiatowych, po raz drugi w ciągu 3 lat remontują ul. Racławicką, skoro również powiatowa Armii Krajowej i Maczka wołają o pomstę do nieba? Czyżby sekretarz Wilk miał zamiar organizować na nich prywatne rajdy OFF-Roadowe?" Armii Krajowej i Maczka mają nawierzchnię asfaltową, dużo lepsze do rajdów gdzie jeździ Wilk to żużlówki miejskie !!!
Avatar
bart / 12 lipca 2018 o 12:15
+1
uczcie się urzędasy od ogarniętych kolegów z puław: ***s://***dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-nowe-ulice-w-miescie-prace-dobiegaja-konca,n,1000222234.html
Avatar
świdniczanin / 24 lipca 2018 o 09:29
0
Nie zgadzam się aby miasto dokładało do ul. Racławickiej ponieważ ma dużo do zrobienia w zakresie swoich dróg w tym mam na myśli również ul. Gospodarczą. Warto było by aby władze widziały również ten problem, że przez wiele lat mieszkańcy borykają się z kurzem i błotem na ul. Gospodarczej. Należy budować ulice, które istnieją od wielu lat są zasiedlone a nie nowe dopiero powstające. Tak byłoby sprawiedliwie i każdy mieszkaniec miałby świadomość swojej kolejności, a nie zależności od ilości i przynależności wyborców.
Avatar
się troche znam / 13 lipca 2018 o 15:16
+1
"I dlaczego osoby promujące się za nasze pieniądze (Osina, Świdnik i inni) przy budowie dróg powiatowych, po raz drugi w ciągu 3 lat remontują ul. Racławicką, skoro również powiatowa Armii Krajowej i Maczka wołają o pomstę do nieba? Czyżby sekretarz Wilk miał zamiar organizować na nich prywatne rajdy OFF-Roadowe?" Armii Krajowej i Maczka mają nawierzchnię asfaltową, dużo lepsze do rajdów gdzie jeździ Wilk to żużlówki miejskie !!!
Avatar
Gość / 13 lipca 2018 o 06:04
0
Jaka to metoda z Usa. U moich dziadków 40 lat temu robili betonówkę. Spychami DT 75 produkcji ZSRR. To wymyślił Rosyjski uczony Betonow.
Avatar
Działkowiec / 12 lipca 2018 o 19:30
0
Cosik nieświeżą kiełbasą wyborcza mi tu zalatuje... Latami nic sie nie działo, ludzie petycje pisali o drogi prosili wręcz na kolanach i nic....aż do teraz, akurat w roku wyborczym??? Ludzie przejrzyjcie na oczy... Pozyjemy to i obaczymy jak bedzie z tym drogami...czy wogóle zaczną coś robić?? czy jakikolwiek ciężki sprzęt wyjedzie na budowe??? Nqa razie to tylko bajanie na papierze....
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:18
+5
poza tym odśnieŻanie plebsie
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:16
+2
do ciemej masy (komentarz z g, 17.44) najwięcej do kasy miasta wpływa z PITu, podatek od nieruchomości to grosze ...ale pewnie Ty nie wiesz co to jest bo jesteś głąb :P...
Avatar
Swidniczanin / 12 lipca 2018 o 19:05
0
Jak pytamy sie kto jest kim w Świdnik Wspólna Sprawa to zapytajmy sie - Który radny z RIP rodzimego nowotworu zwanego PIS w Świdniku - dumnie kroczyl ze sztandarem Komitetu Zakladowego PZPR w WSK na pochodach 1Majomych w PRL i byl także aktywnym czlonkiem oraz Przewodniczącym Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej az do 1989???  Który radny ukrywał sie w krzakach robiąc zdjęcia ludziom idacym do kościoła ?? Który ze Świdnickich notabli jest synem zasłużonego Sekretarza p.o.p PZPR na Kuźni WSK??? Który radny zarejestrowany jest w aktach IPN jako TW Wojciech i donosił na kolegów studentów???'.... Hej Mlodzi Śledczy z PIS lub zainteresowani mieszkańcy Świdnika popytajcie swoich dziadków i ojców czyje nazwiska są skryte pod tymi opisami??? Nie próbujcie szukać tych danych w miejskich kronikach, przezornie niewygodne strony zostały juz zapewne wyrwane...
Jak pytamy sie kto jest kim w Świdnik Wspólna Sprawa to zapytajmy sie - Który radny z RIP rodzimego nowotworu zwanego PIS w Świdniku - dumnie kroczyl ze sztandarem Komitetu Zakladowego PZPR w WSK na pochodach 1Majomych w PRL i byl także aktywnym czlonkiem oraz Przewodniczącym Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej az do 1989???  Który radny ukrywał sie w krzakach robiąc zdjęcia ludziom idacym do kościoła ?? Który ze Świdnickich notabli jest synem zasłużonego Sekretarza p.o.p PZPR na Kuźni WSK??? Który radny zarejestrowany jest w aktach IPN... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 17:44
0
Do ccc: ty jesteś siakiś ułomny? Pisze o podatku od nieruchomości który w blokach płacimy wszyscy a z waszego z domków to pewno ledwo na odśnierzanie starcza. Sprawa jest prosta: pobudowałeś się w polu i przeszkadza kurz to sprzedaj wille i kup se mieszkanie. Po co to snobować?
Avatar
Regina / 12 lipca 2018 o 12:34
0
cyt. CCC: "wniosek jest jeden - miasto jest źle zarządzane!" Zgadzam się, że miasto mogłoby lepiej zarządzać infrastrukturą drogową, jednak w porównaniu do patologii jakie mają miejsce w świdnickim starostwie powiatowym, to władze miasta powinny być wzorem do naśladowania. Niestety instytucja starostwa w Świdniku okrutnie stoczyła się w ostatnich latach. Dobrzy pracownicy uciekają do pracy za mniejsze pieniądze, byle dalej od władz powiatu. Szkoda, bo już nic nie da się tam załatwić, panuje nerwowa atmosfera, urzędnicy opryskliwi, a znajomi skarżą się na mobbing w pracy;(
cyt. CCC: "wniosek jest jeden - miasto jest źle zarządzane!" Zgadzam się, że miasto mogłoby lepiej zarządzać infrastrukturą drogową, jednak w porównaniu do patologii jakie mają miejsce w świdnickim starostwie powiatowym, to władze miasta powinny być wzorem do naśladowania. Niestety instytucja starostwa w Świdniku okrutnie stoczyła się w ostatnich latach. Dobrzy pracownicy uciekają do pracy za mniejsze pieniądze, byle dalej od władz powiatu. Szkoda, bo już nic nie da się tam załatwić, panuje nerwowa atmosfera, urzędnicy opryskliwi,... rozwiń
Avatar
bart / 12 lipca 2018 o 12:15
+1
uczcie się urzędasy od ogarniętych kolegów z puław: ***s://***dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-nowe-ulice-w-miescie-prace-dobiegaja-konca,n,1000222234.html
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 0 0

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 0 0

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 1 5

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawatce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 0

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 4 0

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom 0 0

O zwycięstwie rezerw TBV Startu w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka przesądziły posiłki z pierwszego zespołu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu 33 8

26-letnia kobieta odpowie za spowodowanie kolizji po pijanemu. Ale okazało się, że na sumieniu może mieć znacznie więcej.

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW 0 0

Górnik Łęczna z kolejnym kompletem punktów. Tym razem podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozbiły AZS PSW Biała Podlaska. Mistrzynie Polski w tym sezonie nie straciły jeszcze nawet punktu

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana 18 6

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych 0 0

MKS AZS UMCS Lublin gorszy od AZS AWF Warszawa. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego udało się jednak uratować jeden punkt.

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE 0 0

Przed przedsiębiorcami kolejna szansa na otrzymanie unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Setki firm dzięki europejskiemu wsparciu rozwinęła już swój biznes. Dołącz do grona innowacyjnych przedsiębiorców i skorzystaj z dofinansowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.