Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

12 lipca 2018 r.
7:49

To jedna z najstarszych ulic w Świdniku. Nadal nie ma ani asfaltu, ani oświetlenia

6 26 A A
Pani Anna mieszka przy ul. Gospodarczej od 14 lat. Mówi, że to jedna z najstarszych ulic w mieście. Mimo to nie ma ani asfaltu ani oświetlenia
Pani Anna mieszka przy ul. Gospodarczej od 14 lat. Mówi, że to jedna z najstarszych ulic w mieście. Mimo to nie ma ani asfaltu ani oświetlenia

To nie będzie docelowa budowa ulic Gospodarczej i Fiołkowej w Świdniku. Urzędnicy przekonują, że nowoczesna technologia przynajmniej pozwoli uporać się z kurzem i nierówną nawierzchnią dróg gruntowych. Miasto zastosuje metodę znaną w USA i Kanadzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ulica Gospodarcza to jest jedna z najstarszych ulic w mieście. Mimo to nie ma ani asfaltu ani oświetlenia – zaznacza Anna Kudeń, która mieszka przy tej ulicy od 14 lat. – Bardzo długo nawet tablicy z nazwą nie było.

Ciężko jest nie tylko podczas roztopów, ale też i upałów, bo z drogi bardzo się kurzy. – Wtedy to jest tragedia – mówi pani Danuta, kolejna z mieszkanek ul. Gospodarczej. – Nie można okna otworzyć.

– Niektórzy mają położona koło domu kostkę brukową, tylko jak błoto jest na ulicy to na tę kostkę się nanosi. Trzeba ją czyścić myjką ciśnieniową – dodaje pan Wojciech. I dodaje: Od 10 lat dopytujemy o budowę tej drogi i nie możemy się doprosić.

– Problem zdegradowanych dróg gruntowych powraca po każdej zimie – czytamy w informacji prasowej Urzędu Miasta w Świdniku. – Najlepiej wiedzą o tym mieszkańcy, którzy przeprowadzili się na nowopowstałe osiedla domków położone na peryferiach Świdnika. Coroczne nawożenie kruszcu i wyrównywanie wydaje się być syzyfową pracą, jednak budowa drogi asfaltowej wiąże się z wykupem gruntów oraz wykonaniem projektów i instalacji towarzyszących, co generuje niebotyczne koszty modernizacji nawierzchni.

Dlatego też światełkiem w tunelu może okazać się nowoczesna technologia – zaznacza świdnicki Ratusz. Urzędnicy zapowiadają, że miasto po raz pierwszy zastosuje technologię wykorzystywaną przy budowie dróg m.in. w USA i Kanadzie. Chodzi o metodę betonu wałowanego. Polega na użyciu mieszanki cementu z minimalną ilością wody i zagęszczenie nawierzchni za pomocą wałów. Z zastosowaniem tej technologii urząd che wykonać remont ul. Fiołkowej i Gospodarczej.

Na ostatniej sesji Rada Miasta przeznaczyła na obie te ulice milion złotych. Niestety pieniądze te wystarczą jedynie na zabezpieczenie podstawowych problemów zgłaszanych przez mieszkańców – tumanów kurzu i nierównej nawierzchni.

– Decyzja radnych pozwoli nam jeszcze w tym roku przystąpić do remontu dwóch ulic z wykorzystaniem nowatorskiej na naszym rynku metody betonu wałowanego. Jest to technologia ciesząca się większą wytrzymałością niż asfalt i umożliwiająca budowę w znacznie szybszym tempie – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika do spraw inwestycji. – Jest to technologia ciesząca się większą wytrzymałością niż asfalt i umożliwiająca budowę w znacznie szybszym tempie.

– W środę został ogłoszony przetarg na wykonanie zadania, a 26 lipca nastąpi otwarcie złożonych ofert przetargowych – wyjaśnia Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku. – Po wybraniu najkorzystniejszej oferty niezwłocznie zostanie podpisana umowa z wykonawca robót. Umowny termin zakłada zakończenie realizacji wszystkich prac przed końcem listopada.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Świdniczanka z wyboru / 12 lipca 2018 o 11:51
+7
A ulica Wiejska? tam często chodzi się na spacery, bo las - ale ciężko przejść gdy tłumany kurzu w powietrzu.. Poza tym nie rozumiem o co chodzi z tymi blokami i domkami - nie twórzmy jakiejś nagonki na to gdzie kto mieszka - w miejscie powinny być drogi asfaltowe, niektórzy mieszkają i gospodarzą (pozdrawiam Pana z najlepszą kapustą na targu ;-)) przy tych zakurzonych, gruntowych drogach od wielu lat... osobiście stawiam na drogi niż baseny...
Avatar
gość / 12 lipca 2018 o 09:23
+7
Mieszkańcy ul. Działkowca od lat nie mogą się doprosić utwardzonej nawierzchni i wdychają kurz z samochodów mieszkańców bloków "pędzących"na swe działeczki ogrodowe. Ulica Działkowca była już raz ujęta w planie inwestycji , ale pojawiły się inne ważniejsze wydatki (budowa lotniska), tak więc mieszkańcy nadal mogą marzyć o utwardzonej nawierzchni i wdychać kurz, nie mówiąc już o otwarciu okna.A tak na marginesie , to mieszkańcy domków a nie bloków płacą podatki do miejskiej kasy i to nie małe.
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 12:12
+6
często jest tak, że jedna osoba z domków płaci więcej w podatkach niż cały blok plebsu i to jest fakt, wystarczy że ma rocznie dochód powyżej miliona... kolejna sprawa, że powiat ma o wiele mniejsze dochody i to jest normalne w całym kraju, że gminy i miasta mają znacznie większe dochody niż powiaty - wynika to z podziału podatków. miasto finansuje Kusocińskiego w przeważającej mierze bo tylko miasto mogło uzyskać dofinansowanie unijne w ramach ZITów - taka była ugoda kilka lat temu między miastem i powiatem. problemem jest to, że miasto nie inwestuje w drogi regularnie co roku tylko w ostatnim roku kadencji, mogli co rok występować na przykład o schetynówki a nie robili tego, wniosek jest jeden - miasto jest źle zarządzane!
często jest tak, że jedna osoba z domków płaci więcej w podatkach niż cały blok plebsu i to jest fakt, wystarczy że ma rocznie dochód powyżej miliona... kolejna sprawa, że powiat ma o wiele mniejsze dochody i to jest normalne w całym kraju, że gminy i miasta mają znacznie większe dochody niż powiaty - wynika to z podziału podatków. miasto finansuje Kusocińskiego w przeważającej mierze bo tylko miasto mogło uzyskać dofinansowanie unijne w ramach ZITów - taka była ugoda kilka lat temu między miastem i powiatem. problemem jest to, że miasto nie... rozwiń
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:18
+4
poza tym odśnieŻanie plebsie
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:16
+2
do ciemej masy (komentarz z g, 17.44) najwięcej do kasy miasta wpływa z PITu, podatek od nieruchomości to grosze ...ale pewnie Ty nie wiesz co to jest bo jesteś głąb :P...
Avatar
lsw westside / 12 lipca 2018 o 11:28
+2
I dlaczego osoby promujące się za nasze pieniądze (Osina, Świdnik i inni) przy budowie dróg powiatowych, po raz drugi w ciągu 3 lat remontują ul. Racławicką, skoro również powiatowa Armii Krajowej i Maczka wołają o pomstę do nieba? Czyżby sekretarz Wilk miał zamiar organizować na nich prywatne rajdy OFF-Roadowe?
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 09:50
+2
Z tych podatków co płacicie za te domki to w 1000-ąc lat nie uzbiera na drogę. A na blokach podatki płacą wszyscy!!!
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 08:45
+2
A na Rejkowiźnie będzie piękny asfalcik i nawet donice z kwiatami i parkingi rowerowy. Kto tam qrwa mieszka?
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 16:45
+1
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Czy to oni tworzą Świdnik Wspólna Sprawa? Czy to prawda, że oni za nasze podatki tworzą Przegląd Świdnicki i LSW24 ukrywając się pod skrótami WTR, D.C itp?"
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Cz... rozwiń
Avatar
bart / 12 lipca 2018 o 12:15
+1
uczcie się urzędasy od ogarniętych kolegów z puław: ***s://***dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-nowe-ulice-w-miescie-prace-dobiegaja-konca,n,1000222234.html
Avatar
się troche znam / 6 dni temu o 15:16
0
"I dlaczego osoby promujące się za nasze pieniądze (Osina, Świdnik i inni) przy budowie dróg powiatowych, po raz drugi w ciągu 3 lat remontują ul. Racławicką, skoro również powiatowa Armii Krajowej i Maczka wołają o pomstę do nieba? Czyżby sekretarz Wilk miał zamiar organizować na nich prywatne rajdy OFF-Roadowe?" Armii Krajowej i Maczka mają nawierzchnię asfaltową, dużo lepsze do rajdów gdzie jeździ Wilk to żużlówki miejskie !!!
Avatar
Gość / 6 dni temu o 06:04
0
Jaka to metoda z Usa. U moich dziadków 40 lat temu robili betonówkę. Spychami DT 75 produkcji ZSRR. To wymyślił Rosyjski uczony Betonow.
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 22:02
-1
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Czy to oni tworzą Świdnik Wspólna Sprawa? Czy to prawda, że oni za nasze podatki tworzą Przegląd Świdnicki i LSW24 ukrywając się pod skrótami WTR, D.C itp?"
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Cz... rozwiń
Avatar
Działkowiec / 12 lipca 2018 o 19:30
0
Cosik nieświeżą kiełbasą wyborcza mi tu zalatuje... Latami nic sie nie działo, ludzie petycje pisali o drogi prosili wręcz na kolanach i nic....aż do teraz, akurat w roku wyborczym??? Ludzie przejrzyjcie na oczy... Pozyjemy to i obaczymy jak bedzie z tym drogami...czy wogóle zaczną coś robić?? czy jakikolwiek ciężki sprzęt wyjedzie na budowe??? Nqa razie to tylko bajanie na papierze....
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:18
+4
poza tym odśnieŻanie plebsie
Avatar
ccc / 12 lipca 2018 o 19:16
+2
do ciemej masy (komentarz z g, 17.44) najwięcej do kasy miasta wpływa z PITu, podatek od nieruchomości to grosze ...ale pewnie Ty nie wiesz co to jest bo jesteś głąb :P...
Avatar
Swidniczanin / 12 lipca 2018 o 19:05
0
Jak pytamy sie kto jest kim w Świdnik Wspólna Sprawa to zapytajmy sie - Który radny z RIP rodzimego nowotworu zwanego PIS w Świdniku - dumnie kroczyl ze sztandarem Komitetu Zakladowego PZPR w WSK na pochodach 1Majomych w PRL i byl także aktywnym czlonkiem oraz Przewodniczącym Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej az do 1989???  Który radny ukrywał sie w krzakach robiąc zdjęcia ludziom idacym do kościoła ?? Który ze Świdnickich notabli jest synem zasłużonego Sekretarza p.o.p PZPR na Kuźni WSK??? Który radny zarejestrowany jest w aktach IPN jako TW Wojciech i donosił na kolegów studentów???'.... Hej Mlodzi Śledczy z PIS lub zainteresowani mieszkańcy Świdnika popytajcie swoich dziadków i ojców czyje nazwiska są skryte pod tymi opisami??? Nie próbujcie szukać tych danych w miejskich kronikach, przezornie niewygodne strony zostały juz zapewne wyrwane...
Jak pytamy sie kto jest kim w Świdnik Wspólna Sprawa to zapytajmy sie - Który radny z RIP rodzimego nowotworu zwanego PIS w Świdniku - dumnie kroczyl ze sztandarem Komitetu Zakladowego PZPR w WSK na pochodach 1Majomych w PRL i byl także aktywnym czlonkiem oraz Przewodniczącym Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej az do 1989???  Który radny ukrywał sie w krzakach robiąc zdjęcia ludziom idacym do kościoła ?? Który ze Świdnickich notabli jest synem zasłużonego Sekretarza p.o.p PZPR na Kuźni WSK??? Który radny zarejestrowany jest w aktach IPN... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 17:44
0
Do ccc: ty jesteś siakiś ułomny? Pisze o podatku od nieruchomości który w blokach płacimy wszyscy a z waszego z domków to pewno ledwo na odśnierzanie starcza. Sprawa jest prosta: pobudowałeś się w polu i przeszkadza kurz to sprzedaj wille i kup se mieszkanie. Po co to snobować?
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 16:45
+1
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Czy to oni tworzą Świdnik Wspólna Sprawa? Czy to prawda, że oni za nasze podatki tworzą Przegląd Świdnicki i LSW24 ukrywając się pod skrótami WTR, D.C itp?"
Mocny cytat: "Kim są Ci Świdnik Wspólna Sprawa?? Czy Sadło to syn funkcjonariusza 4 departamentu Służby Bezpieczeństwa Minsterstwa Spraw Wewnętrznych w PRLu (tego który zwalczał Kościół Katolicki) tego samgo co zgwałcił niepełnosprawną dziewczynę? Czy to ten Osina wieczny totalny opozycjonista, nie ważne co robi Jackson i tak to trzeba skrytykować i opluć? Czy to ten sam Wilk nielegalny sekretarz powiatu za ponad 100 tys rocznie? A to ta sama Lipniowiecka, ładna blond buzia gotowa przeczytać na sesji wszystko co jej Osina przygotuje? Cz... rozwiń
Avatar
Regina / 12 lipca 2018 o 12:34
0
cyt. CCC: "wniosek jest jeden - miasto jest źle zarządzane!" Zgadzam się, że miasto mogłoby lepiej zarządzać infrastrukturą drogową, jednak w porównaniu do patologii jakie mają miejsce w świdnickim starostwie powiatowym, to władze miasta powinny być wzorem do naśladowania. Niestety instytucja starostwa w Świdniku okrutnie stoczyła się w ostatnich latach. Dobrzy pracownicy uciekają do pracy za mniejsze pieniądze, byle dalej od władz powiatu. Szkoda, bo już nic nie da się tam załatwić, panuje nerwowa atmosfera, urzędnicy opryskliwi, a znajomi skarżą się na mobbing w pracy;(
cyt. CCC: "wniosek jest jeden - miasto jest źle zarządzane!" Zgadzam się, że miasto mogłoby lepiej zarządzać infrastrukturą drogową, jednak w porównaniu do patologii jakie mają miejsce w świdnickim starostwie powiatowym, to władze miasta powinny być wzorem do naśladowania. Niestety instytucja starostwa w Świdniku okrutnie stoczyła się w ostatnich latach. Dobrzy pracownicy uciekają do pracy za mniejsze pieniądze, byle dalej od władz powiatu. Szkoda, bo już nic nie da się tam załatwić, panuje nerwowa atmosfera, urzędnicy opryskliwi,... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 0 0

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 2 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 9 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 44 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.