Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

4 czerwca 2008 r.
16:40
Edytuj ten wpis

Unia "błogosławi" lotnisko w Świdniku

0 16 A A

296 mln zł - tyle środków publicznych, wedle Komisji Europejskiej można wydać na budowę lotniska w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na tą decyzję Departamentu Transportu i Energii KE czekaliśmy od wielu miesięcy - mówi Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa. - O taką opinię starało się 10 lotnisk. Tylko Lublin i Gdańsk otrzymały pozytywną. Potrzebowaliśmy tego "błogosławieństwa” unii choćby po to, żeby finalizować umowy na zakup nieruchomości pod lotnisko.

Tymczasem transakcje w gminie Wólka Lubelska stanęły pod znakiem zapytania. Wszystko po tym, jak dwa tygodnie temu Rada Gminy nie zgodziła się na zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Wólki oraz na wycięcie lasu pod pas startowy. Bez tego nie ma mowy o rozpoczęciu inwestycji budowy portu lotniczego.

A to jest na rękę części mieszkańców, którzy nie chcą pozbywać się swoich domów.

- Cały czas prowadzimy negocjacje i będziemy prowadzić do końca. Jesteśmy gotowi nie tylko kupować nieruchomości, ale przedstawiać oferty odtworzeniowe, np. zaproponować dom za dom - dodaje Sobczak.

Sprawą niekorzystnych dla lotniska uchwał zainteresowała się wojewoda lubelska. Wszczęte zostało postępowanie nadzorcze, które ma wykazać, czy uchwały zostały podjęte zgodnie z prawem. Genowefa Tokarska poprosiła radnych, żeby wyjaśnili jej swoje stanowisko. Dziś otrzymała od nich odpowiedź.

- Podtrzymujemy swoje stanowisko. Działaliśmy zgodnie z prawem i w ramach swoich uprawnień - przekonuje Krzysztof Więckowski, przewodniczący Rady Gminy.

Teraz wojewoda ma miesiąc, żeby zamknąć postępowanie kontrolne. - Może ono się zakończyć unieważnieniem uchwał, ale wcale nie musi. Wszystkie dokumenty zostaną poddane dokładnej analizie prawnej - mówi Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody.

Władze spółki Port Lotniczy Lublin przekonują, że weto radnych z Wólki nie opóźni, ani tym bardziej nie przekreśli ich planów.

- Właśnie zamknęliśmy przyjmowanie ofert projektowych na modernizację i rozbudowę lotniska w Świdniku - mówi Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin. - Zainteresowanie było ogromne, wpłynęły 44 oferty z biur projektowych z całego świata. To świadczy o wielkim prestiżu tej inwestycji. Podtrzymujemy wcześniejsze deklaracje: lotnisko powstanie najpóźniej za 4 lata. (mag)

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Latawiec / 20 sierpnia 2008 o 23:39
0
jerry napisał:
lotnisko oczywiście przy takim zaparciu władz będzie.
tylko czy przypadkiem tylko wiatr będzie sobie po nim latał .
obawy uzasadnione ,
właśnie czytam informację, że CentralWings , 2 raz w tym roku ogranicza swoje połączenia.
inni przewoźnicy podobnie latający po naszym kraju podobnie.
czy w takiej sytuacji lotnisko zarobi na swoje utrzymanie oraz całej tej spółki ?
proponuję , na wszelki wypadek , wszystkich miłośników lotniska w świdniku opodatkować - specjalnie na ten cel.


Bo to wszystko jest o 5 lat za pozno. Zamiast kupczyc publicznymi pieniedzmi w Niedziwiadzie i Swidniku wystarczylo te same pieniadze zainwestowac w Radawcu. Swidnik ma 0 szans na osiagniecie rentownosci przed uplywem 50 lat od oddania PLL do uzytku bo ze wzgledu na lokalizacje bedzie to jeden z najdrozszych jak nie najdrozszy port lotniczy na swiecie.
Tak na marginesie: [url="http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html"]http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html[/url]


Bo to wszystko jest o 5 lat za pozno. Zamiast kupczyc publicznymi pieniedzmi w Niedziwiadzie i Swidniku wystarczylo te same pieniadze zainwestowac w Radawcu. Swidnik ma 0 szans na osiagniecie rentownosci przed uplywem 50 lat od oddania PLL do uzytku bo ze wzgledu na lokalizacje bedzie to jeden z najdrozszych jak nie najdrozszy port lotniczy na swiecie.
Tak na marginesie: [url="http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html"]http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html[/url] rozwiń
Avatar
jerry / 20 sierpnia 2008 o 21:25
0
lotnisko oczywiście przy takim zaparciu władz będzie.
tylko czy przypadkiem tylko wiatr będzie sobie po nim latał .
obawy uzasadnione ,
właśnie czytam informację, że CentralWings , 2 raz w tym roku ogranicza swoje połączenia.
inni przewoźnicy podobnie latający po naszym kraju podobnie.
czy w takiej sytuacji lotnisko zarobi na swoje utrzymanie oraz całej tej spółki ?
proponuję , na wszelki wypadek , wszystkich miłośników lotniska w świdniku opodatkować - specjalnie na ten cel.
Avatar
Mysli-wy / 7 czerwca 2008 o 08:39
0
think napisał:
Lotnisko lotniskiem.. Pomyslaly by te glaby pokroju wieckowskiego czy innego szujewskiego... nie, przepraszam. oni nie pomysla, oni licza swoja kase.
Jeszcze raz wiec - pomysleli by ludzie z wolki jakie pieniadze moga przejsc im kolo nosa, jakie inwestycje, infrastruktura, drogi, miejsca pracy, rozwoj regionu, wieksze zarobki, wartosc ziemi itd.. Ta gmina moze byc jedna z najatrakcyjniejszych na lubelszczyznie. Lotnisko to nie jest diabel wcielony, to tylko lotnisko;) Przestancie histeryzowac, pomyslcie.


Alez Oni wlasnie o korzysciach dla swojej gminy i jej mieszkancow mysla. Zamiasta obdzielac innych epitetami wez moze tylek w troki, pojedz na miejsce i zobacz jak to wszystko wyglada.
Jak wrocisz z tej wizji lokalnej do udaj sie do jednego z wspoludzialowcow spolki port lotniczy w budowie od lat 8 i popros o kosztorys oraz wysokosc wyplaconych naleznosci na rzecz firmy ktora pod pretekstem rewitalizacji terenu zrobila tor crossowy w miejscu objetym Natura 2000.
Jak dowiesz sie o wartosci wykonanej tam pracy to pojedz na wizje lokalna do Niedziwiady, popatrz ile i jakich gruntow wykupil drugi wspoludzialowiec spolki port lotniczy w budowie. Jak wrocisz to udaj sie do Urzedu Marszalkowskiego i popros o podanie kosztow wykupu gruntow w Niedzwiadzie. Jak to wszystko poznasz osobiscie to napisz ogloszenie "Ja nizej podpisany zwolennik dozywotniej budowy lotniska w budowie, na rzecz tej budowy i rozwoju regionu, pozwalam przejac wszystkie swoje dobra za 1/10 ich wartosci" Jak juz zostaniesz z jalmuzna za caly swoj majatek to wtedy pojedz jeszcze raz do Wolki i powiedz-bierzcie przyklad ze mnie, oddalem wszystko co mialem dla dobra ogolu!!!


Alez Oni wlasnie o korzysciach dla swojej gminy i jej mieszkancow mysla. Zamiasta obdzielac innych epitetami wez moze tylek w troki, pojedz na miejsce i zobacz jak to wszystko wyglada.
Jak wrocisz z tej wizji lokalnej do udaj sie do jednego z wspoludzialowcow spolki port lotniczy w budowie od lat 8 i popros o kosztorys oraz wysokosc wyplaconych naleznosci na rzecz firmy ktora pod pretekstem rewitalizacji terenu zrobila tor crossowy w miejscu objetym Natura 2000.
Jak dowiesz sie o wartosci wykonanej t... rozwiń
Avatar
think / 6 czerwca 2008 o 20:09
0
Lotnisko lotniskiem.. Pomyslaly by te glaby pokroju wieckowskiego czy innego szujewskiego... nie, przepraszam. oni nie pomysla, oni licza swoja kase.
Jeszcze raz wiec - pomysleli by ludzie z wolki jakie pieniadze moga przejsc im kolo nosa, jakie inwestycje, infrastruktura, drogi, miejsca pracy, rozwoj regionu, wieksze zarobki, wartosc ziemi itd.. Ta gmina moze byc jedna z najatrakcyjniejszych na lubelszczyznie. Lotnisko to nie jest diabel wcielony, to tylko lotnisko;) Przestancie histeryzowac, pomyslcie.
Avatar
miks / 5 czerwca 2008 o 20:52
0
Unia chyba nie wie tak naprawde co czeka Świdnik. Kiedy się przyjrzą od razu zmienia zdanie...
Avatar
andy / 5 czerwca 2008 o 18:47
0
Ten naród nigdy nie dojrzeje, zawsze będzie ciemny, a nasz region się stoczy i pozostanie Ciemnogrodem.
Avatar
andzia / 5 czerwca 2008 o 14:31
0
To mogli nie kombinować z Niedźwiadą. Po co było to całe zamieszanie. Jakoś do czasu kiedy nie zdecydowali o budowie tam lotniska na terenach teraz podlegajacych po budew Świdnickiego nikt sie nie budował. I kolejną sprawą jest to, że Ci ludzie nie zasługują na to żeby ich obrażać w ten sposób jak niektórzy to czynią.
Avatar
Brygida / 5 czerwca 2008 o 14:29
0
Jak zaczną wycinać te 150 h lasu to zieloni wejdą na drzewa (tylko czekają). Pryśnie mit o porozumieniu z ekologami i ta sama UE która dała "błogosławieństwo" zatrzyma inwestycję.
Avatar
Pav3L / 5 czerwca 2008 o 12:36
0
andzia napisał:
Ludzie zastanówcie sie wszyscy co Wy piszecie, czego oceniacie nie mając pojecia o co chodzi, usłyszeliscie kilka pięknych sloganów i myślicie że wszystko wiecie. Pomyślcie jak Wy byście sie czuli gdyby Wam chieli odebrać dorobek całego życia, nie ważne za jakie pieniądze. Rozwój regionu jest bardzo ważny ale nie za wszelka cene.


...A KOGO TO?!?
Odrazu było wiadomo (ponad 20 lat), że tam będie lotnisko. Kiedy Felin powstawał, wiadomo było, że tam będzie lotnisko. A teraz zgrzyt zębami. Pozostaje jedyne najważniejsze pytanie: KOGO TO OBCHODZI?!?
STFU!.


...A KOGO TO?!?
Odrazu było wiadomo (ponad 20 lat), że tam będie lotnisko. Kiedy Felin powstawał, wiadomo było, że tam będzie lotnisko. A teraz zgrzyt zębami. Pozostaje jedyne najważniejsze pytanie: KOGO TO OBCHODZI?!?
STFU!. rozwiń
Avatar
andzia / 5 czerwca 2008 o 09:13
0
Ludzie zastanówcie sie wszyscy co Wy piszecie, czego oceniacie nie mając pojecia o co chodzi, usłyszeliscie kilka pięknych sloganów i myślicie że wszystko wiecie. Pomyślcie jak Wy byście sie czuli gdyby Wam chieli odebrać dorobek całego życia, nie ważne za jakie pieniądze. Rozwój regionu jest bardzo ważny ale nie za wszelka cene.
Avatar
Latawiec / 20 sierpnia 2008 o 23:39
0
jerry napisał:
lotnisko oczywiście przy takim zaparciu władz będzie.
tylko czy przypadkiem tylko wiatr będzie sobie po nim latał .
obawy uzasadnione ,
właśnie czytam informację, że CentralWings , 2 raz w tym roku ogranicza swoje połączenia.
inni przewoźnicy podobnie latający po naszym kraju podobnie.
czy w takiej sytuacji lotnisko zarobi na swoje utrzymanie oraz całej tej spółki ?
proponuję , na wszelki wypadek , wszystkich miłośników lotniska w świdniku opodatkować - specjalnie na ten cel.


Bo to wszystko jest o 5 lat za pozno. Zamiast kupczyc publicznymi pieniedzmi w Niedziwiadzie i Swidniku wystarczylo te same pieniadze zainwestowac w Radawcu. Swidnik ma 0 szans na osiagniecie rentownosci przed uplywem 50 lat od oddania PLL do uzytku bo ze wzgledu na lokalizacje bedzie to jeden z najdrozszych jak nie najdrozszy port lotniczy na swiecie.
Tak na marginesie: [url="http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html"]http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html[/url]


Bo to wszystko jest o 5 lat za pozno. Zamiast kupczyc publicznymi pieniedzmi w Niedziwiadzie i Swidniku wystarczylo te same pieniadze zainwestowac w Radawcu. Swidnik ma 0 szans na osiagniecie rentownosci przed uplywem 50 lat od oddania PLL do uzytku bo ze wzgledu na lokalizacje bedzie to jeden z najdrozszych jak nie najdrozszy port lotniczy na swiecie.
Tak na marginesie: [url="http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html"]http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html[/url] rozwiń
Avatar
jerry / 20 sierpnia 2008 o 21:25
0
lotnisko oczywiście przy takim zaparciu władz będzie.
tylko czy przypadkiem tylko wiatr będzie sobie po nim latał .
obawy uzasadnione ,
właśnie czytam informację, że CentralWings , 2 raz w tym roku ogranicza swoje połączenia.
inni przewoźnicy podobnie latający po naszym kraju podobnie.
czy w takiej sytuacji lotnisko zarobi na swoje utrzymanie oraz całej tej spółki ?
proponuję , na wszelki wypadek , wszystkich miłośników lotniska w świdniku opodatkować - specjalnie na ten cel.
Avatar
Mysli-wy / 7 czerwca 2008 o 08:39
0
think napisał:
Lotnisko lotniskiem.. Pomyslaly by te glaby pokroju wieckowskiego czy innego szujewskiego... nie, przepraszam. oni nie pomysla, oni licza swoja kase.
Jeszcze raz wiec - pomysleli by ludzie z wolki jakie pieniadze moga przejsc im kolo nosa, jakie inwestycje, infrastruktura, drogi, miejsca pracy, rozwoj regionu, wieksze zarobki, wartosc ziemi itd.. Ta gmina moze byc jedna z najatrakcyjniejszych na lubelszczyznie. Lotnisko to nie jest diabel wcielony, to tylko lotnisko;) Przestancie histeryzowac, pomyslcie.


Alez Oni wlasnie o korzysciach dla swojej gminy i jej mieszkancow mysla. Zamiasta obdzielac innych epitetami wez moze tylek w troki, pojedz na miejsce i zobacz jak to wszystko wyglada.
Jak wrocisz z tej wizji lokalnej do udaj sie do jednego z wspoludzialowcow spolki port lotniczy w budowie od lat 8 i popros o kosztorys oraz wysokosc wyplaconych naleznosci na rzecz firmy ktora pod pretekstem rewitalizacji terenu zrobila tor crossowy w miejscu objetym Natura 2000.
Jak dowiesz sie o wartosci wykonanej tam pracy to pojedz na wizje lokalna do Niedziwiady, popatrz ile i jakich gruntow wykupil drugi wspoludzialowiec spolki port lotniczy w budowie. Jak wrocisz to udaj sie do Urzedu Marszalkowskiego i popros o podanie kosztow wykupu gruntow w Niedzwiadzie. Jak to wszystko poznasz osobiscie to napisz ogloszenie "Ja nizej podpisany zwolennik dozywotniej budowy lotniska w budowie, na rzecz tej budowy i rozwoju regionu, pozwalam przejac wszystkie swoje dobra za 1/10 ich wartosci" Jak juz zostaniesz z jalmuzna za caly swoj majatek to wtedy pojedz jeszcze raz do Wolki i powiedz-bierzcie przyklad ze mnie, oddalem wszystko co mialem dla dobra ogolu!!!


Alez Oni wlasnie o korzysciach dla swojej gminy i jej mieszkancow mysla. Zamiasta obdzielac innych epitetami wez moze tylek w troki, pojedz na miejsce i zobacz jak to wszystko wyglada.
Jak wrocisz z tej wizji lokalnej do udaj sie do jednego z wspoludzialowcow spolki port lotniczy w budowie od lat 8 i popros o kosztorys oraz wysokosc wyplaconych naleznosci na rzecz firmy ktora pod pretekstem rewitalizacji terenu zrobila tor crossowy w miejscu objetym Natura 2000.
Jak dowiesz sie o wartosci wykonanej t... rozwiń
Avatar
think / 6 czerwca 2008 o 20:09
0
Lotnisko lotniskiem.. Pomyslaly by te glaby pokroju wieckowskiego czy innego szujewskiego... nie, przepraszam. oni nie pomysla, oni licza swoja kase.
Jeszcze raz wiec - pomysleli by ludzie z wolki jakie pieniadze moga przejsc im kolo nosa, jakie inwestycje, infrastruktura, drogi, miejsca pracy, rozwoj regionu, wieksze zarobki, wartosc ziemi itd.. Ta gmina moze byc jedna z najatrakcyjniejszych na lubelszczyznie. Lotnisko to nie jest diabel wcielony, to tylko lotnisko;) Przestancie histeryzowac, pomyslcie.
Avatar
miks / 5 czerwca 2008 o 20:52
0
Unia chyba nie wie tak naprawde co czeka Świdnik. Kiedy się przyjrzą od razu zmienia zdanie...
Avatar
andy / 5 czerwca 2008 o 18:47
0
Ten naród nigdy nie dojrzeje, zawsze będzie ciemny, a nasz region się stoczy i pozostanie Ciemnogrodem.
Avatar
andzia / 5 czerwca 2008 o 14:31
0
To mogli nie kombinować z Niedźwiadą. Po co było to całe zamieszanie. Jakoś do czasu kiedy nie zdecydowali o budowie tam lotniska na terenach teraz podlegajacych po budew Świdnickiego nikt sie nie budował. I kolejną sprawą jest to, że Ci ludzie nie zasługują na to żeby ich obrażać w ten sposób jak niektórzy to czynią.
Avatar
Brygida / 5 czerwca 2008 o 14:29
0
Jak zaczną wycinać te 150 h lasu to zieloni wejdą na drzewa (tylko czekają). Pryśnie mit o porozumieniu z ekologami i ta sama UE która dała "błogosławieństwo" zatrzyma inwestycję.
Avatar
Pav3L / 5 czerwca 2008 o 12:36
0
andzia napisał:
Ludzie zastanówcie sie wszyscy co Wy piszecie, czego oceniacie nie mając pojecia o co chodzi, usłyszeliscie kilka pięknych sloganów i myślicie że wszystko wiecie. Pomyślcie jak Wy byście sie czuli gdyby Wam chieli odebrać dorobek całego życia, nie ważne za jakie pieniądze. Rozwój regionu jest bardzo ważny ale nie za wszelka cene.


...A KOGO TO?!?
Odrazu było wiadomo (ponad 20 lat), że tam będie lotnisko. Kiedy Felin powstawał, wiadomo było, że tam będzie lotnisko. A teraz zgrzyt zębami. Pozostaje jedyne najważniejsze pytanie: KOGO TO OBCHODZI?!?
STFU!.


...A KOGO TO?!?
Odrazu było wiadomo (ponad 20 lat), że tam będie lotnisko. Kiedy Felin powstawał, wiadomo było, że tam będzie lotnisko. A teraz zgrzyt zębami. Pozostaje jedyne najważniejsze pytanie: KOGO TO OBCHODZI?!?
STFU!. rozwiń
Avatar
andzia / 5 czerwca 2008 o 09:13
0
Ludzie zastanówcie sie wszyscy co Wy piszecie, czego oceniacie nie mając pojecia o co chodzi, usłyszeliscie kilka pięknych sloganów i myślicie że wszystko wiecie. Pomyślcie jak Wy byście sie czuli gdyby Wam chieli odebrać dorobek całego życia, nie ważne za jakie pieniądze. Rozwój regionu jest bardzo ważny ale nie za wszelka cene.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub
22 lutego 2019, 20:00

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 lutego o godz. 20 na scenie Rider's Pub (3 Maja 9) odbędzie się koncert grupy Yellow Horse.

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych 0 2

Wyraźnie spadła liczba kierowców przekraczających 24 punkty karne. Nie wiadomo tylko, czy bardziej trzymamy się przepisów, czy drogówka jest bardziej pobłażliwa.

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy 0 1

Rozmowa z Jarosławem Kaczorukiem, trenerem Olimpii Miączyn

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 0

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 9 0

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 2 1

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 1

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 30 2

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 15 22

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 1 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 92 3

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 2 1

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 52

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!