Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 września 2008 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Z lotniska na cmentarz

0 9 A A

Jesienią ma się rozpocząć przenoszenie wojennego cmentarza kolidującego z portem lotniczym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zgoda już jest, teraz trwa liczenie kosztów. Za przedsięwzięcie zapłacą władze Świdnika.

Wojenny cmentarz zajmuje powierzchnię 0,1 ha i leży przy drodze na Mełgiew. Wiosną tego roku, gdy poznaliśmy nową lokalizację portu lotniczego w Świdniku okazało się, że cmentarz znajduje się dokładnie pomiędzy planowaną bazą cargo a terminalem lotniska.

Władze Portu Lotniczego Lublin zdecydowały, że najlepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie cmentarza w nowe miejsce. - Inaczej dostęp do niego byłby utrudniony, a dodatkowo mogłoby to rodzić negatywne skojarzenia - tłumaczy Piotr Jankowski, rzecznik spółki PLL.

Na początku w grę wchodziły lokalizacje w Krzesimowie lub Lublinie. Ostatecznie stanęło na cmentarzu komunalnym w Świdniku. - Nie mieliśmy wątpliwości, że te groby powinny zostać przeniesione na nasz cmentarz - mówi Artur Soboń, rzecznik Urzędu Miasta w Świdniku.

- Jesteśmy stosunkowo młodym miastem, a w ten sposób możemy budować historyczne symbole. Chcemy, by każdego roku 1 listopada na grobach polskich, rosyjskich i austro-węgierskich żołnierzy świdniczanie palili znicze.

Zgodę na ekshumację i przeniesienie grobów wyraziła już Rada Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa w Warszawie. Trwają rozmowy z Austriackim Czarnym Krzyżem (odpowiednik PCK) o ewentualnym partycypowaniu w kosztach przedsięwzięcia. Wstępnie szacuje się, że ma kosztować ok. 200 tys. zł. Władze Świdnika postanowiły wziąć koszty na siebie.

Władze PLL i Świdnika planują, że na nowym wojennym cmentarzu stanie pomnik-mogiła poświęcony poległym żołnierzom. - Będą na nim tablice w 4 językach: polskim, niemieckim, rosyjskim i węgierskim. A także 4 krzyże, jeden prawosławny - zapowiada Jankowski. - Mamy już wstępny projekt.

Historycy nie mają wątpliwości: przeniesienie cmentarza jest konieczne, by ocalić go przed zapomnieniem i nadać mu odpowiednią rangę. Ich zdaniem, należy to zrobić jak najszybciej, zanim rozpoczną się prace przy budowie portu lotniczego. - Najlepiej późną jesienią i zimą - mówi Kornel Mareczko, lubelski historyk, który od lat bada historię tego cmentarza.

O takich terminach mówią władze PLL i Świdnika.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kwadratura kola / 8 września 2008 o 19:56
0
pl napisał:
Pani Bożko, tytuł artykułu powinien brzmieć: "LOTNISKO NA CMENTARZ". Cmentarz tam juz był (a lotnisko być może będzie) - na terenie cmentarza. Ale pani pisze tendencyjne artykuły! Można na pani "polegać".


Chyba chciałeś/łaś/ napisać "Cmentarz na lotnisko"? A tak na marginesie to ciekawe, że nie buduje się tam gdzie nie ma cmentarza np. Radawiec czy Niedźwiada a właśnie tu gdzie jest cmentarz. Aby patrzeć jak teraz pod drugą część Lublin Plaza ekshumują spoczywających na cmentarzu na Lipowej a kiedyś nas przeniosą tylko po to żeby powstał w te miejsce jakiś park rozrywki albo jakiś inny port morski lub rzeczny.


Chyba chciałeś/łaś/ napisać "Cmentarz na lotnisko"? A tak na marginesie to ciekawe, że nie buduje się tam gdzie nie ma cmentarza np. Radawiec czy Niedźwiada a właśnie tu gdzie jest cmentarz. Aby patrzeć jak teraz pod drugą część Lublin Plaza ekshumują spoczywających na cmentarzu na Lipowej a kiedyś nas przeniosą tylko po to żeby powstał w te miejsce jakiś park rozrywki albo jakiś inny port morski lub rzeczny. rozwiń
Avatar
pl / 8 września 2008 o 07:29
0
Pani Bożko, tytuł artykułu powinien brzmieć: "LOTNISKO NA CMENTARZ". Cmentarz tam juz był (a lotnisko być może będzie) - na terenie cmentarza. Ale pani pisze tendencyjne artykuły! Można na pani "polegać".
Avatar
ad / 4 września 2008 o 11:59
0
Władze Portu Lotniczego Lublin zdecydowały - Za przedsięwzięcie zapłacą władze Świdnika (czyli My wszyscy) Oto cała prawda! Nic dodać! Tak władza buduje sobie lotnisko.
Avatar
Obywatel / 3 września 2008 o 22:52
0
Anka napisał:
zachowujesz sie jak dupek starając sie wszystkim udowodnic ze jestes mądrzejszy od reszty ludzi. i nie gadaj mi ze przez warszawe jechales 2 godziny chyba ze w godzinach szczytu. wiem bo czesto jestem zmuszona byc w tym miescie i spokojnie mozna przejechac o wiele szybciej tyle ze nie glownymi ulicami. i na tym koncze i zostawiam ci do przemyslenia bardzo wiele i zastanow sie nastepnym razem 5 razy zanim napiszesz cos glupiego


Rozumiem, że jeżeli ktoś ma inne zdanie niż Ty to jest dupkiem, przemądrzalcem i głupkiem?
Szkoda, że wcześniej swoich spostrzeżeń co do sposobu i czasu przemieszczania się po stolicy nie podałaś ale lepiej późno niż wcale.
Przekazałem gorącą prośbę członkom rodziny żeby od dzisiaj bukowali odloty i przyloty tylko poza godzinami szczytu a sam udaję się na naukę jazdy nie głównymi ulicami Wa-wy.
Dziękuję serdecznie za wszystkie przeczytane wyżej mądrości i mam nadzieję, że sama je bardzo dobrze zapamietasz.


Rozumiem, że jeżeli ktoś ma inne zdanie niż Ty to jest dupkiem, przemądrzalcem i głupkiem?
Szkoda, że wcześniej swoich spostrzeżeń co do sposobu i czasu przemieszczania się po stolicy nie podałaś ale lepiej późno niż wcale.
Przekazałem gorącą prośbę członkom rodziny żeby od dzisiaj bukowali odloty i przyloty tylko poza godzinami szczytu a sam udaję się na naukę jazdy nie głównymi ulicami Wa-wy.
Dziękuję serdecznie za wszystkie przeczytane wyżej mądrości i mam nadzieję, że sama je bardzo dobrze z... rozwiń
Avatar
Anka / 3 września 2008 o 21:32
0
zachowujesz sie jak dupek starając sie wszystkim udowodnic ze jestes mądrzejszy od reszty ludzi. i nie gadaj mi ze przez warszawe jechales 2 godziny chyba ze w godzinach szczytu. wiem bo czesto jestem zmuszona byc w tym miescie i spokojnie mozna przejechac o wiele szybciej tyle ze nie glownymi ulicami. i na tym koncze i zostawiam ci do przemyslenia bardzo wiele i zastanow sie nastepnym razem 5 razy zanim napiszesz cos glupiego
Avatar
Obywatel / 3 września 2008 o 09:34
0
gość2 napisał:
Byle pretekst, by dowaliść Świdnikowi. Słuchaj frajerze, albo się z tym pogodzisz, albo nie (twoja sprawa). Lotnisku w Świdniku będzie, bo to najlepsza lokalizacja, nie jakieś zadupie do którego nie wiadomo nawet jak dojechać i którędy. Sami z kolesiami z PSL zróbcie sobie dla swojej wsi tam lotnisko.


Nie Świdnikowi dowalam a nieudolnej władzy - to raz.
Dwa - frajerem kolejny raz to byłem za przyczyną tejże samej władzy jedąc w miniony piatek z lotniska Okęcie przez samą tylko Wa-wę godziny dwie czyli tyle samo co z Warszawy do Lublina!!!
Trzy - w podobnym tonie trzydzieści lat temu słyszałem o Teatrze w Lublinie a do tego "zadupia" jedzie się z Lublina 99% szybciej niż do Wa-wy, Krakowa czy Rzeszowa i zdecydowanie bezpieczniej i wygodniej niż z Lublina do Świdnika.
Cztery - nie wybieraj mi kolegów bo:
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał
Wrogów poszukam sobie sam
Dlaczego ku*** mać, bez przerwy
Poucza ktoś, w co wierzyć mam?"
Andrzej Garczarek 20-22 sierpnia 1981 w hali Olivia w Gdańsku


Nie Świdnikowi dowalam a nieudolnej władzy - to raz.
Dwa - frajerem kolejny raz to byłem za przyczyną tejże samej władzy jedąc w miniony piatek z lotniska Okęcie przez samą tylko Wa-wę godziny dwie czyli tyle samo co z Warszawy do Lublina!!!
Trzy - w podobnym tonie trzydzieści lat temu słyszałem o Teatrze w Lublinie a do tego "zadupia" jedzie się z Lublina 99% szybciej niż do Wa-wy, Krakowa czy Rzeszowa i zdecydowanie bezpieczniej i wygodniej niż z Lublina do Świdnika.
Cz... rozwiń
Avatar
Kubuś / 3 września 2008 o 08:54
0
Dokumentne nieuctwo. Austrijacki Czarny Krzyż to żaden odpowiednik PCK. Organizacja ta powstała w celu sprawowania opieki nad grobami żołnierzy austrijackich. Zwłaszcza poległych podczas I w.ś. Trochę wiedzy potem gadanie.
Avatar
gość2 / 3 września 2008 o 08:42
0
I pomyslec, ze kiedys lornisko w Jasionce pod Rzeszowem to byl kiedys taki Radawiec pod Lublinem...

Byle pretekst, by dowaliść Świdnikowi. Słuchaj frajerze, albo się z tym pogodzisz, albo nie (twoja sprawa). Lotnisku w Świdniku będzie, bo to najlepsza lokalizacja, nie jakieś zadupie do którego nie wiadomo nawet jak dojechać i którędy. Sami z kolesiami z PSL zróbcie sobie dla swojej wsi tam lotnisko.
Avatar
Obywatel / 3 września 2008 o 06:53
0
I oto powstaje pomnik-symbol buty, rozrzutnosci, niegospodarnosci i nepotyzmu "nowej" wladzy.
200 tys. za samo przeniesienie cmentarza.
200 tys. poniesione nie przez inwestora a na koszt podatnikow.
Czlonkowie rady nadzorczej i zarzadu spolki prawa handlowego pelniacy jednoczesnie bardzo wazne funkcje w organach wladzy samorzadowej przerzucajac koszty na podatnikow i finansuja przez gmine koszty ktore sa wynikiem dzialania tejze spolki.
I pomyslec, ze kiedys lornisko w Jasionce pod Rzeszowem to byl kiedys taki Radawiec pod Lublinem...
Avatar
Kwadratura kola / 8 września 2008 o 19:56
0
pl napisał:
Pani Bożko, tytuł artykułu powinien brzmieć: "LOTNISKO NA CMENTARZ". Cmentarz tam juz był (a lotnisko być może będzie) - na terenie cmentarza. Ale pani pisze tendencyjne artykuły! Można na pani "polegać".


Chyba chciałeś/łaś/ napisać "Cmentarz na lotnisko"? A tak na marginesie to ciekawe, że nie buduje się tam gdzie nie ma cmentarza np. Radawiec czy Niedźwiada a właśnie tu gdzie jest cmentarz. Aby patrzeć jak teraz pod drugą część Lublin Plaza ekshumują spoczywających na cmentarzu na Lipowej a kiedyś nas przeniosą tylko po to żeby powstał w te miejsce jakiś park rozrywki albo jakiś inny port morski lub rzeczny.


Chyba chciałeś/łaś/ napisać "Cmentarz na lotnisko"? A tak na marginesie to ciekawe, że nie buduje się tam gdzie nie ma cmentarza np. Radawiec czy Niedźwiada a właśnie tu gdzie jest cmentarz. Aby patrzeć jak teraz pod drugą część Lublin Plaza ekshumują spoczywających na cmentarzu na Lipowej a kiedyś nas przeniosą tylko po to żeby powstał w te miejsce jakiś park rozrywki albo jakiś inny port morski lub rzeczny. rozwiń
Avatar
pl / 8 września 2008 o 07:29
0
Pani Bożko, tytuł artykułu powinien brzmieć: "LOTNISKO NA CMENTARZ". Cmentarz tam juz był (a lotnisko być może będzie) - na terenie cmentarza. Ale pani pisze tendencyjne artykuły! Można na pani "polegać".
Avatar
ad / 4 września 2008 o 11:59
0
Władze Portu Lotniczego Lublin zdecydowały - Za przedsięwzięcie zapłacą władze Świdnika (czyli My wszyscy) Oto cała prawda! Nic dodać! Tak władza buduje sobie lotnisko.
Avatar
Obywatel / 3 września 2008 o 22:52
0
Anka napisał:
zachowujesz sie jak dupek starając sie wszystkim udowodnic ze jestes mądrzejszy od reszty ludzi. i nie gadaj mi ze przez warszawe jechales 2 godziny chyba ze w godzinach szczytu. wiem bo czesto jestem zmuszona byc w tym miescie i spokojnie mozna przejechac o wiele szybciej tyle ze nie glownymi ulicami. i na tym koncze i zostawiam ci do przemyslenia bardzo wiele i zastanow sie nastepnym razem 5 razy zanim napiszesz cos glupiego


Rozumiem, że jeżeli ktoś ma inne zdanie niż Ty to jest dupkiem, przemądrzalcem i głupkiem?
Szkoda, że wcześniej swoich spostrzeżeń co do sposobu i czasu przemieszczania się po stolicy nie podałaś ale lepiej późno niż wcale.
Przekazałem gorącą prośbę członkom rodziny żeby od dzisiaj bukowali odloty i przyloty tylko poza godzinami szczytu a sam udaję się na naukę jazdy nie głównymi ulicami Wa-wy.
Dziękuję serdecznie za wszystkie przeczytane wyżej mądrości i mam nadzieję, że sama je bardzo dobrze zapamietasz.


Rozumiem, że jeżeli ktoś ma inne zdanie niż Ty to jest dupkiem, przemądrzalcem i głupkiem?
Szkoda, że wcześniej swoich spostrzeżeń co do sposobu i czasu przemieszczania się po stolicy nie podałaś ale lepiej późno niż wcale.
Przekazałem gorącą prośbę członkom rodziny żeby od dzisiaj bukowali odloty i przyloty tylko poza godzinami szczytu a sam udaję się na naukę jazdy nie głównymi ulicami Wa-wy.
Dziękuję serdecznie za wszystkie przeczytane wyżej mądrości i mam nadzieję, że sama je bardzo dobrze z... rozwiń
Avatar
Anka / 3 września 2008 o 21:32
0
zachowujesz sie jak dupek starając sie wszystkim udowodnic ze jestes mądrzejszy od reszty ludzi. i nie gadaj mi ze przez warszawe jechales 2 godziny chyba ze w godzinach szczytu. wiem bo czesto jestem zmuszona byc w tym miescie i spokojnie mozna przejechac o wiele szybciej tyle ze nie glownymi ulicami. i na tym koncze i zostawiam ci do przemyslenia bardzo wiele i zastanow sie nastepnym razem 5 razy zanim napiszesz cos glupiego
Avatar
Obywatel / 3 września 2008 o 09:34
0
gość2 napisał:
Byle pretekst, by dowaliść Świdnikowi. Słuchaj frajerze, albo się z tym pogodzisz, albo nie (twoja sprawa). Lotnisku w Świdniku będzie, bo to najlepsza lokalizacja, nie jakieś zadupie do którego nie wiadomo nawet jak dojechać i którędy. Sami z kolesiami z PSL zróbcie sobie dla swojej wsi tam lotnisko.


Nie Świdnikowi dowalam a nieudolnej władzy - to raz.
Dwa - frajerem kolejny raz to byłem za przyczyną tejże samej władzy jedąc w miniony piatek z lotniska Okęcie przez samą tylko Wa-wę godziny dwie czyli tyle samo co z Warszawy do Lublina!!!
Trzy - w podobnym tonie trzydzieści lat temu słyszałem o Teatrze w Lublinie a do tego "zadupia" jedzie się z Lublina 99% szybciej niż do Wa-wy, Krakowa czy Rzeszowa i zdecydowanie bezpieczniej i wygodniej niż z Lublina do Świdnika.
Cztery - nie wybieraj mi kolegów bo:
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał
Wrogów poszukam sobie sam
Dlaczego ku*** mać, bez przerwy
Poucza ktoś, w co wierzyć mam?"
Andrzej Garczarek 20-22 sierpnia 1981 w hali Olivia w Gdańsku


Nie Świdnikowi dowalam a nieudolnej władzy - to raz.
Dwa - frajerem kolejny raz to byłem za przyczyną tejże samej władzy jedąc w miniony piatek z lotniska Okęcie przez samą tylko Wa-wę godziny dwie czyli tyle samo co z Warszawy do Lublina!!!
Trzy - w podobnym tonie trzydzieści lat temu słyszałem o Teatrze w Lublinie a do tego "zadupia" jedzie się z Lublina 99% szybciej niż do Wa-wy, Krakowa czy Rzeszowa i zdecydowanie bezpieczniej i wygodniej niż z Lublina do Świdnika.
Cz... rozwiń
Avatar
Kubuś / 3 września 2008 o 08:54
0
Dokumentne nieuctwo. Austrijacki Czarny Krzyż to żaden odpowiednik PCK. Organizacja ta powstała w celu sprawowania opieki nad grobami żołnierzy austrijackich. Zwłaszcza poległych podczas I w.ś. Trochę wiedzy potem gadanie.
Avatar
gość2 / 3 września 2008 o 08:42
0
I pomyslec, ze kiedys lornisko w Jasionce pod Rzeszowem to byl kiedys taki Radawiec pod Lublinem...

Byle pretekst, by dowaliść Świdnikowi. Słuchaj frajerze, albo się z tym pogodzisz, albo nie (twoja sprawa). Lotnisku w Świdniku będzie, bo to najlepsza lokalizacja, nie jakieś zadupie do którego nie wiadomo nawet jak dojechać i którędy. Sami z kolesiami z PSL zróbcie sobie dla swojej wsi tam lotnisko.
Avatar
Obywatel / 3 września 2008 o 06:53
0
I oto powstaje pomnik-symbol buty, rozrzutnosci, niegospodarnosci i nepotyzmu "nowej" wladzy.
200 tys. za samo przeniesienie cmentarza.
200 tys. poniesione nie przez inwestora a na koszt podatnikow.
Czlonkowie rady nadzorczej i zarzadu spolki prawa handlowego pelniacy jednoczesnie bardzo wazne funkcje w organach wladzy samorzadowej przerzucajac koszty na podatnikow i finansuja przez gmine koszty ktore sa wynikiem dzialania tejze spolki.
I pomyslec, ze kiedys lornisko w Jasionce pod Rzeszowem to byl kiedys taki Radawiec pod Lublinem...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł 0 8

W piątek dobiega końca piąta kadencja sejmiku województwa lubelskiego. Sprawdziliśmy, dla których radnych była ona najbardziej opłacalna

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 4 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 6 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 122 16

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 71 13

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 66 19

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 5

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 27 13

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 18 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 31 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!