Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 stycznia 2008 r.
21:10
Edytuj ten wpis

Zaskakująca decyzja szefa policji w Świdniku

0 12 A A

Policjant ze Świdnika puścił wolno swoich kolegów, którzy skatowali niepełnosprawnego mężczyznę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale pracuje jak gdyby nigdy nic, bo jego szef... odstąpił od wymierzenia kary.

Mniej wyrozumiały jest prokurator, który też badał przebieg interwencji policyjnej. - Zostało już wydane postanowienie o przedstawieniu policjantowi zarzutu niedopełnienia obowiązków i utrudniania śledztwa - mówi Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu, która prowadzi sprawę. - Powinien zatrzymać podejrzanych o pobicie, a nie pozwalać na pójście do domu.

Prokuratura zdecydowała właśnie o postawieniu policjantowi zarzutów, ale ten nie pofatygował się, by ich wysłuchać - zamiast tego wysłał zwolnienie.

Wszystko zaczęło się nocą 30 maja ub. roku. Aż trzy osoby zaalarmowały policję, że dwóch mężczyzn bije kogoś na ulicy. Upośledzony umysłowo mieszkaniec Świdnika nawet nie zasłaniał się przed uderzeniami. Dyżurny świdnickiej policji wysłał dwuosobowy patrol. Funkcjonariusz, który pierwszy zjawił się na miejscu, zobaczył przy leżącym mężczyźnie Ireneusza S. i Rafała S. - swoich kolegów z komendy. Obydwaj wracali właśnie z imprezy integracyjnej.

- Policjant powiedział do nich spier..., bo ludzie dzwonią - relacjonował świadek zdarzenia w sądzie.

W komendzie toczyło się postępowanie służbowe wobec policjanta, który puścił napastników do domu. Jego zwierzchnicy uznali, że interweniował nieprawidłowo. - Został uznany winnym, ale komendant powiatowy odstąpił od wymierzenia kary - informuje Ryszard Nalewajko ze świdnickiej policji. - Ma to dla niego konsekwencje finansowe, bo traci połowę nagrody rocznej, równej ostatnim poborom.

Dlaczego został potraktowany tak łagodnie? - Przepisy mówią, że policjant powinien wezwać karetkę i zawieźć obu mężczyzn do komendy. Postąpił inaczej, ale jego zachowanie nie mogło doprowadzić do utrudniania postępowania czy utraty dowodów. Znał obu mężczyzn i wiedział, że nigdzie nie uciekną. Zaczął więc od zawiezienia pobitego do szpitala - tłumaczy Grzegorz Hołub, zastępca komendanta powiatowego policji w Świdniku.

Chronionych przez niego Ireneusza S. i Rafała S. zatrzymano kilka godzin po tym, jak pobili niepełnosprawnego. Zostali wyrzuceni z policji, ich proces dobiega właśnie końca.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ludzik / 1 października 2008 o 22:11
0
a tak to prawda ze to szmaty prawda beatoko k mam nadzieje ze bedziesz bita codziennie
Avatar
~anonim~ / 1 października 2008 o 22:02
0
policyjne laski to kurewki puszcxzaja sie na sluzbie to szmaty
Avatar
polak / 1 października 2008 o 15:16
0
Niepelnosprwawnym jest sie z przyczyn zdrowotnych,naglych zdarzen lecz nie z powodu systematycznego niemal od urodzenia spozywania roznych alkocholi.Zlasowany mozg ,marskosc watroby oraz urojenia iagresja to wg.Palikota wzorzec jego wyborcy. Zarobil na nich i teraz tez wykorzystuje.Komendat Policji w Swidniku powinien miec nie tylko szykowny mundur ale i kregoslup. Nie dosc ze spieprzyl sprawe nie przeprowadzajac rzetelnego postepowania (sad administracjny zdyskwalifikowal tego panajako komendanta) to jeszcze w programie TVP 3 zdarzenia w sposob nieodpowiedzialny podtrzymuje swoje stanowisko. Zlamal prawo nie pozwolil na przeprowadzenie rzetelnego postepowania czm naruszyl Ustawe o Policji.Rozdz.X.Nie chodzi tylko oetyke a odpowiedzialnosc.
Niepelnosprwawnym jest sie z przyczyn zdrowotnych,naglych zdarzen lecz nie z powodu systematycznego niemal od urodzenia spozywania roznych alkocholi.Zlasowany mozg ,marskosc watroby oraz urojenia iagresja to wg.Palikota wzorzec jego wyborcy. Zarobil na nich i teraz tez wykorzystuje.Komendat Policji w Swidniku powinien miec nie tylko szykowny mundur ale i kregoslup. Nie dosc ze spieprzyl sprawe nie przeprowadzajac rzetelnego postepowania (sad administracjny zdyskwalifikowal tego panajako komendanta) to jeszcze w programie TVP 3 zdarzenia... rozwiń
Avatar
ewelina / 17 września 2008 o 11:32
0
volf napisał:
no i tu pan pokazał swoją inteligencję równą mułowi pociągowemu. Szkoda z panem gadac .Bohater na odległosc sie znalazł

zgadzam sie z "gosciem" powinni mu dac pistolet i niech strzela do wszystkich przeciez mu wolno. sa inne sposoby utrzymanie spokoju!!
niektorzy je znaja pozdrawiam wszystkich terroryzowanych

zgadzam sie z "gosciem" powinni mu dac pistolet i niech strzela do wszystkich przeciez mu wolno. sa inne sposoby utrzymanie spokoju!!
niektorzy je znaja pozdrawiam wszystkich terroryzowanych rozwiń
Avatar
volf / 16 września 2008 o 23:55
0
no i tu pan pokazał swoją inteligencję równą mułowi pociągowemu. Szkoda z panem gadac .Bohater na odległosc sie znalazł
Avatar
~gosc~ / 16 września 2008 o 12:39
0
volf napisał:
O widze jaki pan odważny i oczernia kogos na forum moze pan sie sam zgłosi do tego pana Artura i mu w oczy powie ? nie wydaje mi sie zeby pan miał na tyle odwagi , najlepiej kogos na forum i anonimowo w dodatku objechać

hahahaha wolalbym koniowi zameldowac
a co pan artur ma wiecej problemow moze jakies grupowe spotkanie pokrzywdzonych??
Avatar
volf / 14 września 2008 o 22:42
0
Gość napisał:
teraz do policji biorą byle kogo nawet dawnych skinów którzy teraz wyżywaj się na niewinnych powinni im robić testy psychologioczne.prawda panie arturze m???pan pewnie oblał i to nie raz hahaha a mundur o niczym nie świadczy kulturę się ma albo nie niestety a tym bardziej mundur do czegoś zobowiązuje kultury więcej

O widze jaki pan odważny i oczernia kogos na forum moze pan sie sam zgłosi do tego pana Artura i mu w oczy powie ? nie wydaje mi sie zeby pan miał na tyle odwagi , najlepiej kogos na forum i anonimowo w dodatku objechać

O widze jaki pan odważny i oczernia kogos na forum moze pan sie sam zgłosi do tego pana Artura i mu w oczy powie ? nie wydaje mi sie zeby pan miał na tyle odwagi , najlepiej kogos na forum i anonimowo w dodatku objechać rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2008 o 03:02
0
teraz do policji biorą byle kogo nawet dawnych skinów którzy teraz wyżywaj się na niewinnych powinni im robić testy psychologioczne.prawda panie arturze m???pan pewnie oblał i to nie raz hahaha a mundur o niczym nie świadczy kulturę się ma albo nie niestety a tym bardziej mundur do czegoś zobowiązuje kultury więcej
Avatar
Marcin IOM / 15 lutego 2008 o 04:39
0
Policja powinna miec wladze.. ktos ja w koncu musi miec!
Robia co chca.. bo moga! chcesz miec takie przywileje wstap do policji, a nie glupio komentujesz z boku!
Avatar
JP / 21 stycznia 2008 o 12:27
0
JEBAĆ ŚWIDNICKĄ POLICJE!!
Avatar
ludzik / 1 października 2008 o 22:11
0
a tak to prawda ze to szmaty prawda beatoko k mam nadzieje ze bedziesz bita codziennie
Avatar
~anonim~ / 1 października 2008 o 22:02
0
policyjne laski to kurewki puszcxzaja sie na sluzbie to szmaty
Avatar
polak / 1 października 2008 o 15:16
0
Niepelnosprwawnym jest sie z przyczyn zdrowotnych,naglych zdarzen lecz nie z powodu systematycznego niemal od urodzenia spozywania roznych alkocholi.Zlasowany mozg ,marskosc watroby oraz urojenia iagresja to wg.Palikota wzorzec jego wyborcy. Zarobil na nich i teraz tez wykorzystuje.Komendat Policji w Swidniku powinien miec nie tylko szykowny mundur ale i kregoslup. Nie dosc ze spieprzyl sprawe nie przeprowadzajac rzetelnego postepowania (sad administracjny zdyskwalifikowal tego panajako komendanta) to jeszcze w programie TVP 3 zdarzenia w sposob nieodpowiedzialny podtrzymuje swoje stanowisko. Zlamal prawo nie pozwolil na przeprowadzenie rzetelnego postepowania czm naruszyl Ustawe o Policji.Rozdz.X.Nie chodzi tylko oetyke a odpowiedzialnosc.
Niepelnosprwawnym jest sie z przyczyn zdrowotnych,naglych zdarzen lecz nie z powodu systematycznego niemal od urodzenia spozywania roznych alkocholi.Zlasowany mozg ,marskosc watroby oraz urojenia iagresja to wg.Palikota wzorzec jego wyborcy. Zarobil na nich i teraz tez wykorzystuje.Komendat Policji w Swidniku powinien miec nie tylko szykowny mundur ale i kregoslup. Nie dosc ze spieprzyl sprawe nie przeprowadzajac rzetelnego postepowania (sad administracjny zdyskwalifikowal tego panajako komendanta) to jeszcze w programie TVP 3 zdarzenia... rozwiń
Avatar
ewelina / 17 września 2008 o 11:32
0
volf napisał:
no i tu pan pokazał swoją inteligencję równą mułowi pociągowemu. Szkoda z panem gadac .Bohater na odległosc sie znalazł

zgadzam sie z "gosciem" powinni mu dac pistolet i niech strzela do wszystkich przeciez mu wolno. sa inne sposoby utrzymanie spokoju!!
niektorzy je znaja pozdrawiam wszystkich terroryzowanych

zgadzam sie z "gosciem" powinni mu dac pistolet i niech strzela do wszystkich przeciez mu wolno. sa inne sposoby utrzymanie spokoju!!
niektorzy je znaja pozdrawiam wszystkich terroryzowanych rozwiń
Avatar
volf / 16 września 2008 o 23:55
0
no i tu pan pokazał swoją inteligencję równą mułowi pociągowemu. Szkoda z panem gadac .Bohater na odległosc sie znalazł
Avatar
~gosc~ / 16 września 2008 o 12:39
0
volf napisał:
O widze jaki pan odważny i oczernia kogos na forum moze pan sie sam zgłosi do tego pana Artura i mu w oczy powie ? nie wydaje mi sie zeby pan miał na tyle odwagi , najlepiej kogos na forum i anonimowo w dodatku objechać

hahahaha wolalbym koniowi zameldowac
a co pan artur ma wiecej problemow moze jakies grupowe spotkanie pokrzywdzonych??
Avatar
volf / 14 września 2008 o 22:42
0
Gość napisał:
teraz do policji biorą byle kogo nawet dawnych skinów którzy teraz wyżywaj się na niewinnych powinni im robić testy psychologioczne.prawda panie arturze m???pan pewnie oblał i to nie raz hahaha a mundur o niczym nie świadczy kulturę się ma albo nie niestety a tym bardziej mundur do czegoś zobowiązuje kultury więcej

O widze jaki pan odważny i oczernia kogos na forum moze pan sie sam zgłosi do tego pana Artura i mu w oczy powie ? nie wydaje mi sie zeby pan miał na tyle odwagi , najlepiej kogos na forum i anonimowo w dodatku objechać

O widze jaki pan odważny i oczernia kogos na forum moze pan sie sam zgłosi do tego pana Artura i mu w oczy powie ? nie wydaje mi sie zeby pan miał na tyle odwagi , najlepiej kogos na forum i anonimowo w dodatku objechać rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2008 o 03:02
0
teraz do policji biorą byle kogo nawet dawnych skinów którzy teraz wyżywaj się na niewinnych powinni im robić testy psychologioczne.prawda panie arturze m???pan pewnie oblał i to nie raz hahaha a mundur o niczym nie świadczy kulturę się ma albo nie niestety a tym bardziej mundur do czegoś zobowiązuje kultury więcej
Avatar
Marcin IOM / 15 lutego 2008 o 04:39
0
Policja powinna miec wladze.. ktos ja w koncu musi miec!
Robia co chca.. bo moga! chcesz miec takie przywileje wstap do policji, a nie glupio komentujesz z boku!
Avatar
JP / 21 stycznia 2008 o 12:27
0
JEBAĆ ŚWIDNICKĄ POLICJE!!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 3 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 24 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.