Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

3 stycznia 2017 r.
7:57

Jak wydłużyć sezon turystyczny nad jeziorem Białym?

Autor: Zdjęcie autora bar
49 12 A A
Okuninka latem i zimą (fot. UG Włodawa)
Okuninka latem i zimą (fot. UG Włodawa)

Tegoroczny sezon nad Jeziorem Białym był dłuższy od poprzednich o niemal miesiąc. Właściciele hoteli i pensjonatów mają nadzieję, że w przyszłości Okuninka będzie się cieszyć zainteresowaniem turystów przez cały rok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez lata Okuninka tętniła życiem jedynie w lipcu i sierpniu – przyznaje Piotr Sawicki, właściciel jednego z hoteli w Okunince i prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Polesie Lubelskie. – W tym roku za sprawą znakomitej pogody mieliśmy gości jeszcze przez cały wrzesień. Były weekendy, kiedy podobnie jak inni hotelarze, nie miałem u siebie ani jednego wolnego miejsca.

Sawicki zakłada, że przyszłoroczny sezon rozpocznie się już w weekend Bożego Ciała, a więc w połowie czerwca. Jego zdaniem optymalna sytuacja dla jego branży byłaby wtedy, gdyby sezon turystyczny w Okunince trwał co najmniej pięć miesięcy. Właściciele hoteli i ośrodków gotowi są przyjmować gości, a zwłaszcza grupy zorganizowane, nawet już w kwietniu. Są świadomi, że wymaga to odpowiedniej promocji i wzbogacenia oferty turystycznej.

– Niestety, za sprawą łagodnych zim trudno nam przyciągać gości takimi zimowymi atrakcjami jak kuligi czy bojery – mówi Sawicki. – Na nizinnym terenie nie możemy też liczyć na narciarzy. Dlatego szukając pomysłów na wydłużenie sezonu koncentrujemy się na miesiącach wiosennych i jesiennych.

Według prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej Polesie Lubelskie, zimową porą atrakcją dla gości hoteli i pensjonatów w Okunince może być oddalony o 40 km Chełmski Park Wodny. Będzie o tym rozmawiał z gospodarzami aquaparku.

Oceniając tegoroczną ofertę animatorów turystyki nad Jez. Białym ocenia, że szczególnym wzięciem cieszyły się spływy kajakowe rzeką Włodawką i Bugiem. Wbrew pozorom ze znacznie mniejszym zainteresowaniem spotkały się zaproszenia na rowerowe rajdy i wycieczki.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 16:28
0
ja wiem należy robić policyjne kontrole w sposób ciągły
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 21:55
0
Płatny parking całą dobę przy głownej ulicy super
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 21:00
0
Przecież sezon w Okunince startuje 1 maja, a kończy się 30 września. Bite 5 miesięcy O co temu gościowi chodzi?
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 16:52
0
Stawiajcie na wędkarzy ! Duże zarybienia i kontrole, sprzęt pływający do wypożyczenia, licencje jednodniowe itp. Reklama superłowiska z faktycznym stanem znacznej ilości ryb.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 14:38
0
Byłem tam raz, drugi raz się tam nie wybieram, polecam by włodarze wybrali się nad Firlej, zobaczyli jak można zorganizować przestrzeń wokół jeziora.
Avatar
lublinianin / 4 stycznia 2017 o 20:46
0
Witam, jeżdżę 3 rok z rzędu wraz z rodzinką nad jezioro białe na Ośrodek Eko Różanka. Znajduje się w cichym miejscu, fajna miejscówa z dobrą michą i przede wszystkim super ustronną plażą. Typowe miejsce dla rodzin z dziećmi. Dla mnie bomba!!!! polecam
Avatar
Okuninka jest te best / 3 stycznia 2017 o 11:11
0
No właśnie! Najpierw ktoś pisze że od 20 lat jeżdzi do swojego domku nad Białe i od 20 lat mu się nie podoba! To po co się katuje! Jest tyle miejsc w Polsce gdzie nie ma nic, żadnych sklepów, dyskotek, barów, restauracji, nawet ludzi. Niech tam jeżdżą spragnienie odosobnienia. Normalni ludzie po to czekają cały rok na wakacje żeby oderwać się od roboty, szkoły, nudnego życia w blokowisku. I dlatego ja jeżdżę i będę nad białe jeździć! Jakiś czas jeździłem na mazury, byłem nad Soliną, ale to nie to! Nie ma wakacji bez szarka, piwka u Drwala i grilla w Edenie! Okuninka jest te best!!!!!!!
No właśnie! Najpierw ktoś pisze że od 20 lat jeżdzi do swojego domku nad Białe i od 20 lat mu się nie podoba! To po co się katuje! Jest tyle miejsc w Polsce gdzie nie ma nic, żadnych sklepów, dyskotek, barów, restauracji, nawet ludzi. Niech tam jeżdżą spragnienie odosobnienia. Normalni ludzie po to czekają cały rok na wakacje żeby oderwać się od roboty, szkoły, nudnego życia w blokowisku. I dlatego ja jeżdżę i będę nad białe jeździć! Jakiś czas jeździłem na mazury, byłem nad Soliną, ale to nie to! Nie ma wakacji bez szarka, piwka u Drwala i ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 10:52
0
Dla mnie Okuninka jest super. Jeżdżę tam już z 15 lat i nie wyobrażam sobie wakacji bez Białego Jeziora. W tamtym roku woda i plaże byly super. Duzo ludzi? No duzo, ale dzięki policjantom jest bardzo bezpiecznie. Jedyne miejsce na Lubelszczyźnie gdzie i w dzień i w nocy jest co robić. A jak ktoś chce ciszę i spokój to niech spada do babci na wieś. Najlepiej tam gdzie psy dupami szczekają. Będzie sobie siedział na ławeczce pod drzewem i wspominał co to on nie robił jak był młody
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 09:08
0
jeżdżę do Okuninki od 20 lat na działkę i jest coraz gorzej, tam się już nie da wypoczywać, stado ludzi, nad jeziorem jeden drugiemu na głowie siedzi. Chca przyciągac ludzi a nic w zamian tylko ceny rosną, muzyka dudni przez całą noc, chamstwo drze się do białego rana. żenada a oni chcą jeszcze więcej ludzi.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 08:55
0
zajebisty temat na miesiąc styczeń bravo autor
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 16:28
0
ja wiem należy robić policyjne kontrole w sposób ciągły
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 21:55
0
Płatny parking całą dobę przy głownej ulicy super
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 21:00
0
Przecież sezon w Okunince startuje 1 maja, a kończy się 30 września. Bite 5 miesięcy O co temu gościowi chodzi?
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 16:52
0
Stawiajcie na wędkarzy ! Duże zarybienia i kontrole, sprzęt pływający do wypożyczenia, licencje jednodniowe itp. Reklama superłowiska z faktycznym stanem znacznej ilości ryb.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 14:38
0
Byłem tam raz, drugi raz się tam nie wybieram, polecam by włodarze wybrali się nad Firlej, zobaczyli jak można zorganizować przestrzeń wokół jeziora.
Avatar
lublinianin / 4 stycznia 2017 o 20:46
0
Witam, jeżdżę 3 rok z rzędu wraz z rodzinką nad jezioro białe na Ośrodek Eko Różanka. Znajduje się w cichym miejscu, fajna miejscówa z dobrą michą i przede wszystkim super ustronną plażą. Typowe miejsce dla rodzin z dziećmi. Dla mnie bomba!!!! polecam
Avatar
Okuninka jest te best / 3 stycznia 2017 o 11:11
0
No właśnie! Najpierw ktoś pisze że od 20 lat jeżdzi do swojego domku nad Białe i od 20 lat mu się nie podoba! To po co się katuje! Jest tyle miejsc w Polsce gdzie nie ma nic, żadnych sklepów, dyskotek, barów, restauracji, nawet ludzi. Niech tam jeżdżą spragnienie odosobnienia. Normalni ludzie po to czekają cały rok na wakacje żeby oderwać się od roboty, szkoły, nudnego życia w blokowisku. I dlatego ja jeżdżę i będę nad białe jeździć! Jakiś czas jeździłem na mazury, byłem nad Soliną, ale to nie to! Nie ma wakacji bez szarka, piwka u Drwala i grilla w Edenie! Okuninka jest te best!!!!!!!
No właśnie! Najpierw ktoś pisze że od 20 lat jeżdzi do swojego domku nad Białe i od 20 lat mu się nie podoba! To po co się katuje! Jest tyle miejsc w Polsce gdzie nie ma nic, żadnych sklepów, dyskotek, barów, restauracji, nawet ludzi. Niech tam jeżdżą spragnienie odosobnienia. Normalni ludzie po to czekają cały rok na wakacje żeby oderwać się od roboty, szkoły, nudnego życia w blokowisku. I dlatego ja jeżdżę i będę nad białe jeździć! Jakiś czas jeździłem na mazury, byłem nad Soliną, ale to nie to! Nie ma wakacji bez szarka, piwka u Drwala i ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 10:52
0
Dla mnie Okuninka jest super. Jeżdżę tam już z 15 lat i nie wyobrażam sobie wakacji bez Białego Jeziora. W tamtym roku woda i plaże byly super. Duzo ludzi? No duzo, ale dzięki policjantom jest bardzo bezpiecznie. Jedyne miejsce na Lubelszczyźnie gdzie i w dzień i w nocy jest co robić. A jak ktoś chce ciszę i spokój to niech spada do babci na wieś. Najlepiej tam gdzie psy dupami szczekają. Będzie sobie siedział na ławeczce pod drzewem i wspominał co to on nie robił jak był młody
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 09:08
0
jeżdżę do Okuninki od 20 lat na działkę i jest coraz gorzej, tam się już nie da wypoczywać, stado ludzi, nad jeziorem jeden drugiemu na głowie siedzi. Chca przyciągac ludzi a nic w zamian tylko ceny rosną, muzyka dudni przez całą noc, chamstwo drze się do białego rana. żenada a oni chcą jeszcze więcej ludzi.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 08:55
0
zajebisty temat na miesiąc styczeń bravo autor
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 132 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 26 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.