Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

20 września 2016 r.
19:41

Co pływa w jeziorze Białym? Nurkowie wydobyli górę śmieci

27 13 A A
Nurkowie z Hydrozagadki wyciągali z wody także… pełne butelki alkoholu
Nurkowie z Hydrozagadki wyciągali z wody także… pełne butelki alkoholu

Butelki, puszki, ręczniki, podpaski, a nawet kompletne stroje kąpielowe. Całą górę takich i innych rzeczy wydobyli nurkowie podczas dorocznego sprzątania dna Jeziora Białego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niestety po każdym sezonie dno jeziora, nazywanego perłą Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, zalegają śmieci. Po rocznej przerwie nurkowie z bazy Hydrozagadka w Okunince i ich przyjaciele z całej Lubelszczyzny wzorem poprzednich lat znowu je pozbierali.

– W sobotę pod wodę po dwa razy schodziło na ponad 20 nurków – mówi Robert Jaroszewicz, inicjator akcji z Hydrozagadki. – Poza dnem jeziora sprzątaliśmy także jego brzegi. Uczestniczyli w tym uczniowie szkół w Orchówku i Hańsku, włodawscy wędkarze związani z klubem „Sieja” nasi strażacy, grupa skazanych z włodawskiego Zakładu Karnego, którzy uczestniczą w programie ekologicznym oraz miłośnicy sztuk walki z klubu Eko Różanka Pankration.

– Dzieciaki włączyły się do akcji z całym właściwym ich wiekowi entuzjazmem – mówi Marcin Poźniak, trener MMA i nauczyciel w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w podwłodawskiej Kolorówce. – Cieszę się, że doceniają walory Jeziora Białego i jego znaczenie dla naszej Małej Ojczyzny. W końcu przecież to ich jezioro.

Do akcji przyłączyli się także żołnierze ze stacjonującego w Hrubieszowie 2 Pułku Rozpoznawczego. – Ci żołnierze mają specjalny powód, aby Jezioro Białe było czyste – mówi Marta Wawryszuk z Urzędu Gminy Włodawa, który wraz ze Starostwem Powiatowym również stanął do akcji. – Co roku ćwiczą u nas skoki do wody ze śmigłowców. Ostatni taki trening mieli w lipcu.

Tym razem żołnierze z Hrubieszowa nie skakali do wody. Prezentowali natomiast zainteresowanym, których nie brakowało, sprzęt do skoków spadochronowych. Można się było także przejechać sprowadzonym przez nich sprzętem bojowym, w tym opancerzonym samochodem. Terenówką z logo Zakładu Karnego we Włodawie dzieciaków obwozili po okolicy jeziora także funkcjonariusze Służby Więziennej.

Sami nurkowie są zaskoczeni coraz większą ilością śmieci pozostawianych przez letników w wodzie. – Na szczęście z wody nie wydobywamy już na przykład telewizorów, czy samochodowych opon – dodaje Jaroszewicz. – Przed laty jeden z nurków znalazł nawet granat. Prawdopodobnie ktoś cisnął go do wody, aby ogłuszyć ryby. Teraz zaskakujące jest chociażby to, że nurkowie podejmują z dna jeziora pełne butelki z alkoholem.

Dla wszystkich uczestników akcji organizatorzy przygotowali gorący posiłek, a dla najmłodszych także upominki. Oryginalnym tłem dla całego przedsięwzięcia były zorganizowane w tym samym czasie regaty o puchar burmistrza Włodawy.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
atlas / 26 września 2016 o 20:04
0
Encyklopedia PWN ,mapa regionów etnograficznych,wymienia się w obrębie granic woj.lubelskiego:[Lubelszczyzna,Ziemia Chełmska,Ziemia Łukowska,Polesie].
Avatar
Chełmianin N / 25 września 2016 o 22:27
0
Ustawa z dnia 24 lipca z 1998r. nie wprowadziła takiej nazwy jak woj. Lubelszczyzna!
Avatar
??? / 25 września 2016 o 22:04
0
A to Ustawa czy uchwała?
Avatar
Chełmianin N / 25 września 2016 o 22:00
0
HISTORIA SIĘ NIE LICZY! Żyjemy w nowej Polsce, to się zgadza, ale póki co, uczonych wsparła władza, a komu nie odpowiada, niech napisze i udowodni jej, iż uczony przeszkadza, gdyż lubelszczyzna, to woj. Lubelskie, i nie uznać historyczne nazwy Polskie. Polskę nazwę zmienić na Polszczyznę, a Polak zaś zostanie Polszczyźnakiem. Morał: demokrację i swobodę mamy, a zatem wprowadzajmy nazw zmiany! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. > Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.
HISTORIA SIĘ NIE LICZY! Żyjemy w nowej Polsce, to się zgadza, ale póki co, uczonych wsparła władza, a komu nie odpowiada, niech napisze i udowodni jej, iż uczony przeszkadza, gdyż lubelszczyzna, to woj. Lubelskie, i nie uznać historyczne nazwy Polskie. Polskę nazwę zmienić na Polszczyznę, a Polak zaś zostanie Polszczyźnakiem. Morał: demokrację i swobodę mamy, a zatem wprowadzajmy nazw zmiany! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY M... rozwiń
Avatar
serdecznie pozdrawiam / 25 września 2016 o 20:26
0
Panie a co to za uczeni określili,że to nie "lubelszczyzna",bo obecnie TK zastrzegł kilka Ustaw,że niezgodne z Konstytucją i co, na jakie autorytety Pan sie powołuje?ŻYJEMY W NOWEJ POLSCE tamto sprzed kilku,kilkunastu lat nie ma ważności,zejdź Pan na ziemię i nie męcz Pan Ludzi swoimi wiadomościami.Od nowego roku szkolnego 1917/18 może będzie w historii napisane,że Niemcy się poddali w 1940r i nikt nie musiał nas wyzwalać.Albo,że wyzwolił nas no "wiadomo kto"?
Avatar
Chełmianin N / 24 września 2016 o 11:32
0
                    BRUDZĄ! Ślepy nie widzi, tępy różnicy nie dostrzega myślący filozufuje i wie dobrze o co chodzi! Lubelszczyzna nie dotyczy woj. Lubelskiego, a kto w kłamstwie trwa, uchodzi za frajera, i co się dziwić, że taki niechlujnych popiera. Dzięki uczonym różnica została wyjaśniona, żeby historia z brudasów była oczyszczona, a niechlujstwo umysłowe, tego nie pojmuje. Morał: manię wyższości posiadają niechluje i brudzą obszar ładnie - gdzie im wypadnie!
Avatar
czyścioch / 23 września 2016 o 20:30
0
Panie Chełmianin N ,czy lubelszczyzna,czy lubelskie,jaka różnica jak "brudasy i niechluje" "SRAJĄ " pod siebie gdzie popadnie.
Avatar
Chełmianin N / 22 września 2016 o 18:31
0
             RYK JELENIA! Sprawdz sobie IQ, bo głowa byle jaka i nie strugaj tutaj lubliniaka cwaniaka, bo z treści wynika, że głowa puknięta, no i z nienawiści jest słabo rozwinięta! Z tego doradztwa można się wyleczyć ale wpierw trzeba mądrych podważyć, a bleee tępy niech przestanie marzyć, bo to, do wariatów może zaprowadzić! Morał: tępawy szuka aplauzu i wrażeń i myśli o sobie, iż jest mądry jak jeleń!
Avatar
bleeee / 22 września 2016 o 15:25
0
Chełmianin N napisał:
TRUDNY PRZYPADEK! Opętany Barczyński  całą Lubelszczyzną ludkom wmawia, a jak ją znalazł niech  udowodni,  bo to na drwiny zakrawa? Przez lata Jackowi się tłumaczy i dowody się przedstawia, a pismak  z nieznanych powodów manię lubelską uprawia i  przez wciskanie kłamstwa mieszkańców celowo obraża, historię znieważa i  woj. lubelskie - Lubelszczyzną nazywa, to z tego wynika, że Jacek Barczyński  depresję przeżywa, albo jest tak ograniczony i opętany, że na idiotę wychodzi! Morał taki:  prawda w oczy kole i boli, a Jacek to chromoli, a Wy rodacy pomóżcie Jackowi,  bo to osoba o słabej woli! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Chełmainim ja moge tobie pomóc, jest taki zakład na abramowickiej, chetnie cie tam zdiagnozują.
Chełmainim ja moge tobie pomóc, jest taki zakład na abramowickiej, chetnie cie tam zdiagnozują. rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 22 września 2016 o 12:07
0
TRUDNY PRZYPADEK! Opętany Barczyński całą Lubelszczyzną ludkom wmawia, a jak ją znalazł niech udowodni, bo to na drwiny zakrawa? Przez lata Jackowi się tłumaczy i dowody się przedstawia, a pismak z nieznanych powodów manię lubelską uprawia i przez wciskanie kłamstwa mieszkańców celowo obraża, historię znieważa i woj. lubelskie - Lubelszczyzną nazywa, to z tego wynika, że Jacek Barczyński depresję przeżywa, albo jest tak ograniczony i opętany, że na idiotę wychodzi! Morał taki: prawda w oczy kole i boli, a Jacek to chromoli, a Wy rodacy pomóżcie Jackowi, bo to osoba o słabej woli! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
TRUDNY PRZYPADEK! Opętany Barczyński całą Lubelszczyzną ludkom wmawia, a jak ją znalazł niech udowodni, bo to na drwiny zakrawa? Przez lata Jackowi się tłumaczy i dowody się przedstawia, a pismak z nieznanych powodów manię lubelską uprawia i przez wciskanie kłamstwa mieszkańców celowo obraża, historię znieważa i woj. lubelskie - Lubelszczyzną nazywa, to z tego wynika, że Jacek Barczyński depresję przeżywa, albo jest tak ograniczony i opętany, że na idiotę wychodzi! Morał taki: prawda w oczy kole i boli, a Jacek to chromoli, ... rozwiń
Avatar
atlas / 26 września 2016 o 20:04
0
Encyklopedia PWN ,mapa regionów etnograficznych,wymienia się w obrębie granic woj.lubelskiego:[Lubelszczyzna,Ziemia Chełmska,Ziemia Łukowska,Polesie].
Avatar
Chełmianin N / 25 września 2016 o 22:27
0
Ustawa z dnia 24 lipca z 1998r. nie wprowadziła takiej nazwy jak woj. Lubelszczyzna!
Avatar
??? / 25 września 2016 o 22:04
0
A to Ustawa czy uchwała?
Avatar
Chełmianin N / 25 września 2016 o 22:00
0
HISTORIA SIĘ NIE LICZY! Żyjemy w nowej Polsce, to się zgadza, ale póki co, uczonych wsparła władza, a komu nie odpowiada, niech napisze i udowodni jej, iż uczony przeszkadza, gdyż lubelszczyzna, to woj. Lubelskie, i nie uznać historyczne nazwy Polskie. Polskę nazwę zmienić na Polszczyznę, a Polak zaś zostanie Polszczyźnakiem. Morał: demokrację i swobodę mamy, a zatem wprowadzajmy nazw zmiany! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. > Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.
HISTORIA SIĘ NIE LICZY! Żyjemy w nowej Polsce, to się zgadza, ale póki co, uczonych wsparła władza, a komu nie odpowiada, niech napisze i udowodni jej, iż uczony przeszkadza, gdyż lubelszczyzna, to woj. Lubelskie, i nie uznać historyczne nazwy Polskie. Polskę nazwę zmienić na Polszczyznę, a Polak zaś zostanie Polszczyźnakiem. Morał: demokrację i swobodę mamy, a zatem wprowadzajmy nazw zmiany! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY M... rozwiń
Avatar
serdecznie pozdrawiam / 25 września 2016 o 20:26
0
Panie a co to za uczeni określili,że to nie "lubelszczyzna",bo obecnie TK zastrzegł kilka Ustaw,że niezgodne z Konstytucją i co, na jakie autorytety Pan sie powołuje?ŻYJEMY W NOWEJ POLSCE tamto sprzed kilku,kilkunastu lat nie ma ważności,zejdź Pan na ziemię i nie męcz Pan Ludzi swoimi wiadomościami.Od nowego roku szkolnego 1917/18 może będzie w historii napisane,że Niemcy się poddali w 1940r i nikt nie musiał nas wyzwalać.Albo,że wyzwolił nas no "wiadomo kto"?
Avatar
Chełmianin N / 24 września 2016 o 11:32
0
                    BRUDZĄ! Ślepy nie widzi, tępy różnicy nie dostrzega myślący filozufuje i wie dobrze o co chodzi! Lubelszczyzna nie dotyczy woj. Lubelskiego, a kto w kłamstwie trwa, uchodzi za frajera, i co się dziwić, że taki niechlujnych popiera. Dzięki uczonym różnica została wyjaśniona, żeby historia z brudasów była oczyszczona, a niechlujstwo umysłowe, tego nie pojmuje. Morał: manię wyższości posiadają niechluje i brudzą obszar ładnie - gdzie im wypadnie!
Avatar
czyścioch / 23 września 2016 o 20:30
0
Panie Chełmianin N ,czy lubelszczyzna,czy lubelskie,jaka różnica jak "brudasy i niechluje" "SRAJĄ " pod siebie gdzie popadnie.
Avatar
Chełmianin N / 22 września 2016 o 18:31
0
             RYK JELENIA! Sprawdz sobie IQ, bo głowa byle jaka i nie strugaj tutaj lubliniaka cwaniaka, bo z treści wynika, że głowa puknięta, no i z nienawiści jest słabo rozwinięta! Z tego doradztwa można się wyleczyć ale wpierw trzeba mądrych podważyć, a bleee tępy niech przestanie marzyć, bo to, do wariatów może zaprowadzić! Morał: tępawy szuka aplauzu i wrażeń i myśli o sobie, iż jest mądry jak jeleń!
Avatar
bleeee / 22 września 2016 o 15:25
0
Chełmianin N napisał:
TRUDNY PRZYPADEK! Opętany Barczyński  całą Lubelszczyzną ludkom wmawia, a jak ją znalazł niech  udowodni,  bo to na drwiny zakrawa? Przez lata Jackowi się tłumaczy i dowody się przedstawia, a pismak  z nieznanych powodów manię lubelską uprawia i  przez wciskanie kłamstwa mieszkańców celowo obraża, historię znieważa i  woj. lubelskie - Lubelszczyzną nazywa, to z tego wynika, że Jacek Barczyński  depresję przeżywa, albo jest tak ograniczony i opętany, że na idiotę wychodzi! Morał taki:  prawda w oczy kole i boli, a Jacek to chromoli, a Wy rodacy pomóżcie Jackowi,  bo to osoba o słabej woli! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Chełmainim ja moge tobie pomóc, jest taki zakład na abramowickiej, chetnie cie tam zdiagnozują.
Chełmainim ja moge tobie pomóc, jest taki zakład na abramowickiej, chetnie cie tam zdiagnozują. rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 22 września 2016 o 12:07
0
TRUDNY PRZYPADEK! Opętany Barczyński całą Lubelszczyzną ludkom wmawia, a jak ją znalazł niech udowodni, bo to na drwiny zakrawa? Przez lata Jackowi się tłumaczy i dowody się przedstawia, a pismak z nieznanych powodów manię lubelską uprawia i przez wciskanie kłamstwa mieszkańców celowo obraża, historię znieważa i woj. lubelskie - Lubelszczyzną nazywa, to z tego wynika, że Jacek Barczyński depresję przeżywa, albo jest tak ograniczony i opętany, że na idiotę wychodzi! Morał taki: prawda w oczy kole i boli, a Jacek to chromoli, a Wy rodacy pomóżcie Jackowi, bo to osoba o słabej woli! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
TRUDNY PRZYPADEK! Opętany Barczyński całą Lubelszczyzną ludkom wmawia, a jak ją znalazł niech udowodni, bo to na drwiny zakrawa? Przez lata Jackowi się tłumaczy i dowody się przedstawia, a pismak z nieznanych powodów manię lubelską uprawia i przez wciskanie kłamstwa mieszkańców celowo obraża, historię znieważa i woj. lubelskie - Lubelszczyzną nazywa, to z tego wynika, że Jacek Barczyński depresję przeżywa, albo jest tak ograniczony i opętany, że na idiotę wychodzi! Morał taki: prawda w oczy kole i boli, a Jacek to chromoli, ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 6 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 2

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 8 7

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 23 6

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 18

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 30 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.