Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

5 października 2018 r.
8:38

Dowiedzieli się, że mają okleić taksówki plakatami wyborczymi. Nie chcieli, więc ich wyrzucono

160 114 A A

– Usunięto nas z korporacji Elmo Taxi, bo nie zgodziliśmy się na oklejenie swoich samochodów plakatami wyborczymi kandydata na prezydenta miasta – skarży się dwóch puławskich taksówkarzy. Współwłaścicielka firmy zapewnia, że nikt takiego ultimatum im nie stawiał. I dodaje, że... wcale u niej nie pracowali.

Aktualizacja artykułu: 7 października 2018 r. 6:34
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Pracowałem w Elmo od maja i podobnie, jak wielu innych kierowców, nie miałem pisemnej umowy. Jeździliśmy własnymi samochodami, na własnej działalności gospodarczej, ale co miesiąc płaciliśmy firmie abonament. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że mamy okleić taksówki plakatami wyborczymi Pawła Maja, niezależnego kandydata na prezydenta Puław. Razem z kolegami uznaliśmy, że chcemy pozostać apolityczni, bo nasi klienci mają różne poglądy. Skutek był taki, że mnie i jeszcze jednemu koledze podziękowano za współpracę – opowiada kierowca Wojciech Bartuzi.

Bali się o pracę

Taksówkarz zapewnia, osobiście nie jest ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem Pawła Maja. Chciał jedynie uniknąć sytuacji, w której klienci czuliby się niekomfortowo jeżdżąc taksówką oklejonej wyborczymi materiałami. – Poza tym utrudniałoby to parkowanie, np. przy szkołach, gdzie nie wolno prowadzić agitacji – tłumaczy.

O sprawie zdecydował się opowiedzieć publicznie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zarzucił szefostwu Elmo zastraszanie kierowców, których część zgodziła się wówczas oplakatować samochody. – Zrobili to w obawie przed wyrzuceniem. To są moi koledzy, dlatego nie chciałbym szkodzić tej firmie, ale uznałem, że należy o tej sytuacji powiedzieć głośno – mówi Bartuzi.

Mogą iść do sądu

Udziałowcem Elmo Taxi jest Beata Kozik, kandydatka komitetu „Niezależnych Wyborców Pawła Maja” do rady miasta. Kozik twierdzi, że kierowca mija się z prawdą, a cała historia jest „polityczną zagrywką”.

– On nigdy nie był moim pracownikiem. Nie zawierałam z tym panem jakiejkolwiek umowy o współpracy. Z tego, co się orientuję, ten pan prowadzi własną działalność gospodarczą, posiada licencję taxi na własny samochód i nadal może świadczyć usługi taksówkarskie. Nie jest więc prawdą, że został zwolniony. Zapewniam, że z mojej strony nigdy nie było żadnych nacisków na to, żeby oklejać samochody korporacji plakatami wyborczymi – tłumaczy Beata Kozik. I dodaje, że jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony, może iśc do sądu.

Taksówkarz Dariusz Kruk, który również oddał korporacji Elmo Taxi tzw. koguta, potwierdza wersję Wojciecha Bartuziego.

– Dostałem od firmy SMS-a, żeby przyjechać z czystymi szybami, bo będzie oklejanie. Od początku byłem temu przeciwny, nie chciałem promować żadnej opcji politycznej. To kolidowałoby z moimi planami zawodowymi. Usłyszałem od tej pani, że albo się okleję, albo do widzenia – relacjonuje.

Nie miałem na to wpływu

Do sprawy odniósł się Paweł Maj. – Jestem zwolennikiem demokracji i wolności. Nie mam wpływu na politykę wewnętrzną korporacji, ani zasad wyklejania plakatów w poszczególnych taksówkach – zapewnia kandydat na prezydenta Puław. W rozmowie z nami tłumaczył, że w jego opinii decyzje o zamieszczeniu materiałów wyborczych na samochodach, powinny być dobrowolne.

– Nie wierzę w to, że ktokolwiek był szantażowany i że grożono taksówkarzom zakończeniem współpracy z firmą. Przecież nie na wszystkich pojazdach tej korporacji jest mój wizerunek – podkreśla kandydat.

Wojciech Bartuzi liczy teraz na zatrudnienie w innej puławskiej korporacji. Z kolei Dariusz Kruk rozważa zakończenie taksówkarskiej przygody, którą, jak sam przyznaje, traktował hobbystycznie. – Dlatego, w odróżnieniu od wielu kolegów, mogłem sobie pozwolić na taką decyzję i nie uginać się przed ultimatum, jakie nam postawiono – zaznacza.

Wczoraj na wniosek Pawła Maja jego plakaty wyborcze zostały zdjęte z tylnych szyb taksówek korporacji Elmo Taxi.

Tymczasem Leszek Mokijewski, prezes Elmo Taxi Puławy twierdzi, że zakończenie współpracy z Wojciechem Bartuzim miało miejsce jeszcze przed decyzją o oklejaniu szyb plakatami wyborczymi, 3 września tego roku. Powodem tego miało być naruszenie warunków umowy pomiędzy nimi (zawartej 1 czerwca). Szef korporacji zapewnia, że kierowcy mieli wybór, a ci z nich, którzy wyrażali obawy przed umieszczaniem materiałów wyborczych na swoich samochodach, nie byli oklejani. Zaprzecza również, jakby rozliczanie się z kierowcami odbywało się jedynie gotówkowo, jak informowali w rozmowie z nami kierowcy.

Inaczej sytuację tę opisuje Wojciech Bartuzi, który przyznaje, że na początku września faktycznie otrzymał ustne wypowiedzenie, ale to miało zostać cofnięte już następnego dnia. Jego zdaniem ostateczne zerwanie współpracy miało bezpośredni związek z brakiem zgody na oklejanie auta. Zaprzecza również, jakoby z firmą Elmo wiązała go jakakolwiek umowa pisemna, której warunki miałby naruszyć.

Ostra walka o Ratusz

O fotel prezydenta Puław walczy czterech kandydatów. To: Janusz Grobel (Samorządowcy), Paweł Maj (kandydat niezależny), Mariusz Cytryński (Koalicja Samorządowa) i Bożena Krygier (PiS).

Komentarze 114

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 09:28
+39
Czy plany zawodowe Dariusza Kruka byłego komendanta puławskiej policji nie sa związane przypadkiem z pracą w urzędzie w powiecie?
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 09:16
+24
Pan Bartuzi Stara się o pracę w innej korporacji, poza tym pracuje u człowieka który jest zagorzałym fanatykiem PO, natomiast Pan Dariusz Kruk Stara się o posadę w Starostwie...Czy trzeba coś więcej dodawać? Przecież na odległość widać, że to zwykła nagonka polityczna i działania na zlecenie.
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 09:36
+23
Pan Dariusz Kruk były komendant puławskiej Policji, który został usunięty ze służby, teraz szykuje sobie ciepłą posadkę w Starostwie co zapewne będzie można sprawdzić po wyborach. Cyrk na kółkach. :D
Avatar
ss / 5 października 2018 o 11:07
+22
Grobel już rozpoczął szczucie innych kandytatów, żeby nikt czasem mu nie zagroził, sprytnie. Najprościej wyeliminować kandytata, szmatławiec z artykułami na zamówienie Urzędu Miasta Puławy tylko mu w tym pomaga.
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 10:05
+22
Przecież to nie pierwszy atak na osobę Pawła Maja, czy ktoś naprawdę wierzy w te bzdury? Jego osoba jest solą w oku jaśnie panującej nam władzy i dlatego też nie cofną się przed niczym, by Tego Człowieka upokorzyć. Puławy z myślą o człowieku - ładne hasło, szkoda że tylko hasło, bo jak widać, ludzi w tym mieście zauważa się dopiero, gdy mają pójść do urny i postawić krzyżyk. A tak przez całą kadencję mają nas mieszkańców w dalekim poważaniu, bo kasę na konto za nic nie robienie dostają.
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 09:18
+22
Nie rozumiem człowieka, nie potrafił porozumieć się odnośnie zasad i od razu poszedł z tym do prasy? Trafił na okres przedwyborczy i szuka teraz pracy na pierwszej stronie gazety? Nie wszystkie taksówki były oklejone, widać inni umieli się dogadać.
Avatar
Marcin / 5 października 2018 o 09:48
+20
Cała sprawa wygląda na stosowanie brudnej kampanii przez Pana / Panów taksówkarzy wymienionych w artykule...
Avatar
Krzysiek / 5 października 2018 o 09:28
+20
Pan Bartuzi jest powiązany z puławskim środowiskiem KOD. Czy trzeba coś więcej mówić :D :D ?
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 08:55
+20
Dziwnym trafem w mieście tylko część samochodów jest oklejona a część nie :) Tak więc sprawa od razu wydaje się podejrzana... Jak to możliwe, że część taksówkarzy jeździ normalnie z nieoklejonymi samochodami dalej tylko akurat Ci dwaj panowie zostali "zwolnieni". Na kilometr widać, że obaj są z innej opcji politycznej a ta paplanina ma tylko zaszkodzić kandydatowi Majowi.
Avatar
moralniak / 5 października 2018 o 12:32
+19
Prawdziwym obrońcom moralności proponuję zająć się urzędującym prezydentem GROBLEM, który wystawia w wyborach podległych mu pracowników. Czy przypadkiem pracownicy byli zmuszeni do startu w wyborach, ewentualnie jakie profity czekają na nich po wyborach?
Avatar
Gość / wczoraj o 09:20
0
Dariusz Kruk zakończył karierę najgorzej z szefów policji w Puławach. Ale wiadomo za co - pomino że udaje grzecznego, kulturalnego chłopa tak naprawdę to jest taki jak uważają go policjanci z puław. Nawet zabrali mu dowód rejestracyjny bo nie miał wpisu taxi.
Avatar
mega / 9 października 2018 o 21:04
0
Gorzej fałszywego człowieka nie znam. Wieśniak i gbur
Avatar
???? / 9 października 2018 o 13:19
+1
Co to za gazeta która bez porządnej weryfikacji  puszcza taki artykuł.Dają się łatwo podpuścić i puszczają żeby tylko coś się działo.
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 07:53
+1
Skoro szuka roboty to dlaczego pożegnał się z mundurem. Czyżby musiał? Coś przeskrobał? A może dobrą zmiana poznała się na tym fałszywym człowieku.
Avatar
Gość / 8 października 2018 o 15:55
+2
Chcecie być mobingowani to przyjmijcie czuba do urzędu
Avatar
Gość / 8 października 2018 o 15:53
-1
Darek emerytury Ci brakuje TY DZIADU
Avatar
puławiak / 7 października 2018 o 20:55
+1
Sprawa jest banalnie prosta dla przeciętnie myślącego człowieka - brudna kampania wyborcza puławskiej "elyty" dla której Pan Paweł Maj jest poważnym zagrożeniem. Proszę zauważyć, że z plakatami jeździła tylko część taksówkarzy, nie wszyscy, świadczy to tylko o tym, że nia było żadnego nacisku i szantażu w tej sprawie. Wygląda to więc tak, że dwóch panów z jakiś względów postanowiło wyssać z brudnego palca historię po to tylko by zaszkodzić mocnemu kandytatowi na urząd Prezydenta Puław. Panie Pawle, ja i moja rodzina głosujemy na Pana.
Avatar
Gość / 7 października 2018 o 18:32
-1
Dobrze że taksówarze powiadomili prasę niech ludzie wiedzą co się dzieje w korporacjach i jakie metody maja szefowie. Jedynie pożna powiedzieć żenada
Avatar
Gość / 7 października 2018 o 17:19
-1
To ja będę czwarty. Proszę nie rezygnować z usług       ELMO       TAXI, bo odbije się to tylko na nas kierowcach. Każdy z nas co miesiąc musi płacić właścicielom korporacji       ELMO       TAXI ok. 400 złotych, nie licząc już innych kosztów związanych z działalnością TAXI. I nie ma znaczenia czy ja zrobiłem w miesiącu 1 kurs,       czy zrobiłem tych kursów 200. W momencie, kiedy zrezygnują Państwo z naszych usług to prezesostwo i tak będzie syte, a stracimy my taksówkarze bogu ducha winni. Pozdrawiam i proszę o przemyślenie swojej decyzji.
 400 tak za nic ? To po co by wyrzucali 2 taksiarzy, za głupie plakaty które i tak by ściągnęła za 2-3 tygodnie ? I to akurat kodowca i karierowicza zomowca. Coś tu się kupy nie trzyma.
 400 tak za nic ? To po co by wyrzucali 2 taksiarzy, za głupie plakaty które i tak by ściągnęła za 2-3 tygodnie ? I to akurat kodowca i karierowicza zomowca. Coś tu się kupy nie trzyma. rozwiń
Avatar
Zdziwiona / 7 października 2018 o 17:12
+3
Zastanawia mnie tylko jeden fakt, skoro ta pani startuje do RM i rzeczywiście może zmusić taksówkarzy, to dlaczego nie okleiła samochodów swoimi plakatami ? Przecież bardzie by to się jej opłaciło. 
Zobacz wszystkie komentarze 114

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 października 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 października 2018 roku 0 0

Wybory 2018: Kto na kogo oddał swój głos? Szczegóły sondażu wyborczego dla Lublina

Wybory 2018: Kto na kogo oddał swój głos? Szczegóły sondażu wyborczego dla Lublina 15 4

Na Krzysztofa Żuka chętniej głosowały kobiety niż mężczyźni. Wśród emerytów Żuk i Tułajew remisują. Kto głosował na poszczególnych kandydatów na prezydenta Lublina? Kolejne szczegóły sondażu Ipsos zleconego przez TVP, TVN i Polsat.

Wybory samorządowe 2018. Wyniki sondażowe w miastach. Trzaskowski prezydentem Warszawy!
film

Wybory samorządowe 2018. Wyniki sondażowe w miastach. Trzaskowski prezydentem Warszawy! 89 3

Według badania IPSOS dla TVN24 kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 54,1 proc. głosów i pokonał swojego najważniejszego rywala Patryka Jakiego już w pierwszej turze.

Wybory samorządowe 2018: Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego
galeria

Wybory samorządowe 2018: Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego 114 42

PiS, przed Koalicją Obywatelską i PSL. Takie są wstępne sondażowe wyniki wyborów samorządowych do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Wybory samorządowe w Lublinie. Krzysztof Żuk wygrywa w pierwszej turze! [wyniki sondażowe]
galeria
film

Wybory samorządowe w Lublinie. Krzysztof Żuk wygrywa w pierwszej turze! [wyniki sondażowe] 1383 20

Krzysztof Żuk prezydentem Lublina. Według sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Poparło go 59,7 proc. wyborców, tymczasem Sylwestra Tułajewa 33,2 proc.

Wybory samorządowe 2018. Wyniki sondażowe głosowania exit poll. Krzysztof Żuk 59,7 proc., Sylwester Tułajew 33,2 proc.
galeria
film

Wybory samorządowe 2018. Wyniki sondażowe głosowania exit poll. Krzysztof Żuk 59,7 proc., Sylwester Tułajew 33,2 proc. 213 88

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź sondażowe wyniki głosowania powstałe na podstawie badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla trzech stacji telewizyjnych.

Korona Łaszczów – Olimpiakos Tarnogród 4:1, wyniki zamojskiej okręgówki

Korona Łaszczów – Olimpiakos Tarnogród 4:1, wyniki zamojskiej okręgówki 1 0

Korona Łaszczów przed długi czas toczyła zaciętą walkę z Olimpiakosem Tarnogród, który przez ponad 45 minut zmuszony był grać w osłabieniu. Jednak w końcówce na murawie pojawił się Jan Oznański i w ciągu kilku minut zdobył dwa gole, zapewniając swojemu zespołowi bardzo cenną wygraną

Agitacja, wulgaryzmy, wynoszenie kart. PKW: 565 przestępstw i wykroczeń związanych z ciszą wyborczą
film

Agitacja, wulgaryzmy, wynoszenie kart. PKW: 565 przestępstw i wykroczeń związanych z ciszą wyborczą 0 0

– Jeżeli chodzi o wykroczenia z kodeksu wyborczego, najwięcej incydentów dotyczyło uszkadzania ogłoszeń: było ich 36, a z kodeksu wykroczeń 45 incydentów niedozwolonej agitacji wyborczej – podał członek Państwowej Komisji Wyborczej, Arkadiusz Despot-Mładanowicz.

Gryf Gmina Zamość – Roztocze Szczebrzeszyn 2:1. Wciąż niepokonani

Gryf Gmina Zamość – Roztocze Szczebrzeszyn 2:1. Wciąż niepokonani 2 0

Gryf Gmina Zamość w meczu derbowym pokonał u siebie Roztocze Szczebrzeszyn 2:1, a oba gole dla gospodarzy zdobyli byli gracze drużyny z miasta Chrząszcza

Wybory samorządowe 2018: Frekwencja o godz. 17 we wszystkich gminach Lubelskiego
galeria

Wybory samorządowe 2018: Frekwencja o godz. 17 we wszystkich gminach Lubelskiego 54 5

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź frekwencję o godz. 17 w poszczególnych gminach woj. lubelskiego. Najwyższa była w gminie Godziszów, a najniższa w gminie Stężyca.

Gala TFL 15 Noxy Night: Szymajda lepszy od Maciejowskiego (ZDJĘCIA)
galeria

Gala TFL 15 Noxy Night: Szymajda lepszy od Maciejowskiego (ZDJĘCIA) 0 0

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR odbyła się Gala TFL 15 „NOXY NIGHT”. W walce wieczoru Hubert „Małpa” Szymajda pokonał Roberta „Karpackie Serce” Maciejowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów. Sama impreza również okazała się olbrzymim organizacyjnym sukcesem

Hetman - Łada 4:1. Niesmak mimo zwycięstwa

Hetman - Łada 4:1. Niesmak mimo zwycięstwa 0 3

Świetna pierwsza połowa i znacznie gorsza druga. Mimo wszystko Hetman i tak pewnie pokonał Ładę Biłgoraj 4:1. A dzięki temu utrzymał siedem punktów przewagi nad drugą w tabeli Lublinianką

Ślęza Wrocław okazała się zbyt mocna dla lubelskich "Pszczółek"

Ślęza Wrocław okazała się zbyt mocna dla lubelskich "Pszczółek" 0 11

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zanotowała trzecią porażkę w tym sezonie. Akademiczki przegrały 78:80 ze Ślęzą Wrocław. Brianna Kiesel zdobyła 34 punkty, ale ona i jej koleżanki przespały większą część spotkania.

Motocyklista szalał na hondzie po polach. Nie był do końca trzeźwy

Motocyklista szalał na hondzie po polach. Nie był do końca trzeźwy 1 0

Pobytem w szpitalu zakończyła się przejażdżka 29-latka z gm. Zamość, który w sobotnie popołudnie postanowił przejechać się motocyklem honda polami w miejscowości Niedzieliska.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 380

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.