Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

28 września 2018 r.
8:52

Odszedł z polityki po głośnym procesie. Znowu kandyduje na burmistrza

0 22 A A
Piotr Szeliga będzie miał trzech kontrkandydatów
Piotr Szeliga będzie miał trzech kontrkandydatów (fot. Jacek Szydłowski)

Afera obyczajowa położyła się cieniem na jego karierze w parlamencie. Teraz byłemu posłowi Solidarnej Polski Piotrowi Szelidze znów marzy się władza. Po raz drugi wystartuje w wyborach na burmistrza Biłgoraja. Cztery lata temu się nie udało – przegrał z rządzącym miastem od 2002 roku Januszem Rosłanem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piotr Szeliga, z zawodu nauczyciel, w 2011 roku został posłem z listy PiS. Niespełna miesiąc po wyborach wstąpił do klubu parlamentarnego Solidarnej Polski, a niedługo później był już we władzach nowo powstałego ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

Cieniem na jego polityczną karierę położyła się afera obyczajowa. W 2013 roku był szantażowany przez Magdalenę I., która twierdziła, że parlamentarzysta nie zapłacił jej 200 zł za seks. Szeliga o próbie szantażu powiadomił policję, a kobieta i jej dwaj kompani – po trwającym dwa lata procesie – zostali skazani przez sąd. Polityk nigdy nie odniósł się do oskarżeń rzucanych przez prostytutkę. W sprawie miał status osoby pokrzywdzonej.

Tuż po nagłośnieniu sprawy został zawieszony w prawach członka Solidarnej Polski, a do końca upływającej w 2015 roku kadencji pozostawał posłem niezrzeszonym i raczej unikał publicznych wystąpień. Rok przed wygaśnięciem mandatu poselskiego po raz pierwszy wystartował w wyborach na burmistrza Biłgoraja. W pierwszej turze zdobył 1723 głosy, co było drugim wynikiem wśród siedmiu kandydatów. W drugiej poprawił wynik prawie dwukrotnie, ale niespełna 30-proc. poparcie nie zapewniło mu wygranej – burmistrzem miasta został Janusz Rosłan.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku Szeliga nie ubiegał się o reelekcję. Kilka miesięcy później został zatrudniony na menadżerskim stanowisku w sprywatyzowanym PKS Biłgoraj. Teraz ponownie zamierza walczyć o władzę w rodzinnym mieście.

Podobnie, jak cztery lata temu, wystartuje pod szyldem „Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Szeliga Razem dla Biłgoraja” (pisownia oryginalna).

Chcieliśmy zapytać kandydata o jego plany wyborcze. W rozmowie telefonicznej poprosił o wysłanie pytań mailem. Po ich otrzymaniu przesłał kilka wiadomości, ale w żadnej z nich nie udzielił odpowiedzi. Poinformował za to, że nie wyraża zgody na uwzględnienie w artykule tematu sprawy, w której był osobą pokrzywdzoną.

– Po licznych spotkaniach i rozmowach z mieszkańcami Biłgoraja, którzy namawiali mnie do kandydowania i wyrażali chęć poparcia mojej kandydatury na stanowisko burmistrza Biłgoraja, zdecydowałem się podjąć to wyzwanie – napisał natomiast w oświadczeniu cytowanym przez portal bilgoraj.com.pl.

Były poseł będzie miał trzech kontrkandydatów (termin zgłaszania minął o północy ze środy na czwartek). Oprócz urzędującego burmistrza, który także startuje z komitetu firmowanego własnym nazwiskiem, o najwyższe stanowisko w mieście walczyć będą także Wojciech Gleń (KW Prawo i Sprawiedliwość) oraz Jacek Piskorski (KWW Biłgoraj XXI).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 września 2018 r. o 09:26
+17
wow, mega afera jak KORWIN liściem trzepnął lewaka... - normą jest, że radni wybijali i nadal wybijaja sobie zęby na zakrapianych gminnych imprezach - i nad kandydują i biorą siano.
Avatar
Orwell / 28 września 2018 r. o 09:30
+10
popatrzcie na FACEBOOKI wójtow, starostów, sekretarzy - tam urzedniczki same wskakują włodarzom na... "raz ku*wa, zawsze ku*wa"
Avatar
ddd / 28 września 2018 r. o 10:37
+8
Przepraszam, jak oskarża sie kogoś z PO o przestępstwa, to cała opozycja krzyczy że DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI! To co domniemanie to działa tylko wobec działaczy PO? A tu gdyby fałszywie zawiadomił o przestępstwie, to powinien mieć sprawę karną. A właśnie była tez sprawa sławnego mecenasa autora scenariuszy do filmów Kieślowskiego. Ostatecznie skazano szantażystów, a sam w ty, roku został PRAWOMOCNIE uniewinniony. A gdyby nawet miał romans z prostytutką, to jego sprawa. Sa kraje, gdzie jurność kandydatów wcale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, (Włochy - Berlusconi, Francja - François Hollande, N. Sarkozy, Rosja - Putin, USA - Trump etc.)
Przepraszam, jak oskarża sie kogoś z PO o przestępstwa, to cała opozycja krzyczy że DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI! To co domniemanie to działa tylko wobec działaczy PO? A tu gdyby fałszywie zawiadomił o przestępstwie, to powinien mieć sprawę karną. A właśnie była tez sprawa sławnego mecenasa autora scenariuszy do filmów Kieślowskiego. Ostatecznie skazano szantażystów, a sam w ty, roku został PRAWOMOCNIE uniewinniony. A gdyby nawet miał romans z prostytutką, to jego sprawa. Sa kraje, gdzie jurność kandydatów wcale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie,... rozwiń
Avatar
Gość / 28 września 2018 r. o 09:23
+8
ciekawe czy jak zostanie włodarzem zacznie płacić dziwkoom ;)
Avatar
KL / 28 września 2018 r. o 09:19
+8
Ma tupet. Najpierw zrobił z Biłgoraja pośmiewisko na całą Polskę, a teraz chce być burmistrzem. Won z Biłgoraja, won.
Avatar
jurny elektor.............. / 28 września 2018 r. o 10:46
+7
....jeśli program oprze o łatwiejszy dostęp do "Agencji Towarzyskich" w naszym mieście, to ma wygraną już w pierwszej turze. Tylko kogo uczyni burdelmamą ..........
Avatar
Gość / 28 września 2018 r. o 09:36
+6
Wstydu nie ma
Avatar
Gość / 28 września 2018 r. o 09:11
+6
Pogonić dziada
Avatar
Mol / 30 września 2018 r. o 10:54
+5
Panie Szeliga Pana kandydatura na stanowisko burmistrza Biłgoraja przynosi wstyd i zażenowanie mieszkańcom tego miasta.
Avatar
Gość / 28 września 2018 r. o 10:33
+5
NO JAJA
Avatar
zorientowana / 9 października 2018 r. o 00:14
+1
Przynajmniej dziennik wschodni ma rzetelnych dziennikarzy- nie to co w Biłgoraju , każdy portal i prasa kupione lub zastraszone . Na Szelige same superlatywy.  Taki jak sam to mówi Człowiek z charyzma i porywający Tłumy ...
Avatar
Mol / 30 września 2018 r. o 10:54
+5
Panie Szeliga Pana kandydatura na stanowisko burmistrza Biłgoraja przynosi wstyd i zażenowanie mieszkańcom tego miasta.
Avatar
Gość / 29 września 2018 r. o 14:25
+4
Pachnie KORYTO ??????????????
Avatar
wyborca / 28 września 2018 r. o 23:33
+1
Moze wprowadzi w Biłgoraju jakies "Dziwka plus" - dopłata dla klientów burdeli. Ciekawe czy ten "święty człowiek" dalej korzysta z panienek????
Avatar
Tak wygra / 28 września 2018 r. o 22:55
+2
Gość nie ma żadnych szans tak mówią na mieście  a raczej większość parska śmiechem jak słyszy że znów startuje. Gość wygra ale talon 
Avatar
Tak mówią / 28 września 2018 r. o 14:15
0
Dobry organizator pracy z nowymi pomysłami dla rozwoju miasta, ma duze szanse zostać burmistrzem.
Avatar
opoul / 28 września 2018 r. o 13:06
+1
no z takim pyskiem to faktycznie musi słono płacić za dupconko :) współczuć chłopu trzeba a nie wyszydzać
Avatar
Ania / 28 września 2018 r. o 13:04
0
Szeliga na burmistrza! W Biłgoraju wygra.
Avatar
mieszkaniec / 28 września 2018 r. o 12:14
+1
Pan Szeliga w swoim programie obiecuje gruszki na wierzbie: 1. Chce utworzyć spółkę która będzie zarządzać szpitalem, nie wie że miasto nie nie może takiej działalności prowadzić. 2. Obiecuje obniżyć ceny na wywóz śmieci do 8 zł. na osobę, nie wie że wykonawca wyłaniany jest w przetargu. Co będzie jak tej kwoty nie uzyska dopłaci z własnych poborów? 3. Chce budować dworzec kolejowy, zadanie to należy do PKP, a po za tym Biłgoraj na tylko jedno połączenie kolejowe z którego korzysta prawie nikt przejeżdża. 4. Chce budować dworzec autobusowy dla PKSu którym teraz zarządza. 5. Chce budować hotel na terenie OSiRu, nie wie że prowadzenia takiej działalności nie jest zadaniem samorządu. 6. Chce przebudowywać drogę wojewódzką 835 w kierunku podkarpacia, nie wie że ZDW opracowuje już projekt. 7. Obiecuje stałe ceny wody, nie wie że taryfę zatwierdza "Wody Polskie" 8. Obiecuje przebudować basen, którym zarządza powiat . Tego obiektu nie można przebudować, to jest konstrukcja z początku lat 80. 9. Obiecuje przebudowę toru kartingowego, obiekt powiatu, jak również część działki na której zlokalizowany jest tor został zwrócony właścicielom. 10. obiecuje doposażyć przedszkola, nie wie że zostały już one doposażone n.im. ze środków RPO - może zobaczyć tablice na obiektach. Ma zastrzeżenia że została przebudowana ulica Widok którą uczęszcza młodzież do szkoły, a już nie zauważa że przebudowywana jest ulica 3-go Maja . I tak dalej obiecanki cacanki.
Pan Szeliga w swoim programie obiecuje gruszki na wierzbie: 1. Chce utworzyć spółkę która będzie zarządzać szpitalem, nie wie że miasto nie nie może takiej działalności prowadzić. 2. Obiecuje obniżyć ceny na wywóz śmieci do 8 zł. na osobę, nie wie że wykonawca wyłaniany jest w przetargu. Co będzie jak tej kwoty nie uzyska dopłaci z własnych poborów? 3. Chce budować dworzec kolejowy, zadanie to należy do PKP, a po za tym Biłgoraj na tylko jedno połączenie kolejowe z którego korzysta prawie nikt przejeżdża. 4. Chce budować dworzec autobuso... rozwiń
Avatar
Met / 28 września 2018 r. o 11:53
0
Nikt go nie niszczy - nie dorabiaj teorii, sam się zniszczył zdradzając żonę, zwykły cudzołożnik. Dziwię się tylko jego żonie że mu wybaczyła.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

S17. Nie ma już wąskiego gardła na trasie Lublin – Góraszka
galeria

S17. Nie ma już wąskiego gardła na trasie Lublin – Góraszka

Kierowcy mają już do dyspozycji dwie jezdnie S17 na obwodnicy Kołbieli. Wąskie gardło zniknęło.

W sprawie zalewanej Partyzantów w Puławach nadal pat. Zbada ją hydrolog
galeria

W sprawie zalewanej Partyzantów w Puławach nadal pat. Zbada ją hydrolog

Wojewódzcy drogowcy i kolej nadal nie doszli do porozumienia w kwestii odpowiedzialności za stan odwodnienia wiaduktu kolejowego nad aleją Partyzantów. Fragment ulicy jest regularnie zalewany. Sprawę ma zbadać biegły hydrolog.

Bizon Jeleniec – Powiślak Końskowola 2:3. Rzut wolny za trzy punkty

Bizon Jeleniec – Powiślak Końskowola 2:3. Rzut wolny za trzy punkty

Zacięty mecz w Łukowie. Bizon Jeleniec dwa razy odrabiał straty, ale na więcej nie miał już czasu. Piłkarze Powiślaka pokonali beniaminka po golu z... 94 minuty.

Ognisko koronawirusa w Tomaszowie Lubelskim. Może być dużo więcej zakażonych

Ognisko koronawirusa w Tomaszowie Lubelskim. Może być dużo więcej zakażonych

W sobotę rekordowo dużo, bo aż 122 nowe zakażenia koronawirusem w Lubelskiem. W niedzielę liczba nowych zakażeń może być niestety podobna – przewiduje wojewoda lubelski Lecha Sprawka, który przedstawił informacje dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie.

Nie ustąpił pierwszeństwa, kierowcę w poważnym stanie do szpitala zabrał śmigłowiec

Nie ustąpił pierwszeństwa, kierowcę w poważnym stanie do szpitala zabrał śmigłowiec

Nieprzytomnego kierowcę volkswagena do szpitala musiał zabrać helikopter. Policja stan mężczyzny określa jako „zagrażający życiu”.

Skra Częstochowa - Motor Lublin 1:1 (relacja na żywo)

Skra Częstochowa - Motor Lublin 1:1 (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Skra Częstochowa - Motor Lublin. Początek zawodów zaplanowano na godz. 16.

Sznur samochodów przy jednej ze stacji benzynowych w Lublinie. Powód?
ALARM24

Sznur samochodów przy jednej ze stacji benzynowych w Lublinie. Powód?

Kilkadziesiąt samochodów czeka w kolejce przed stacją benzynową przy ul. Związkowej w Lublinie. Powód? W ramach otwarcie pierwszej stacji pod szyldem Pegas Grupa, firma zapowiedziała, że przez "cały weekend paliwo będzie najtańsze w Polsce".

Lublinianka – Górnik II Łęczna 2:1. Gol bramkarza i nerwowa końcówka

Lublinianka – Górnik II Łęczna 2:1. Gol bramkarza i nerwowa końcówka

Po 45 minutach wydawało się, że Lublinianka nie będzie miała wielkich problemów z pokonaniem drugiej drużyny Górnika. Gospodarze prowadzili 2:0. Inne plany mieli jednak piłkarze z Łęcznej, bo napędzili jeszcze rywalom sporego stracha.

Kraśnik wycofa się z uchwały anty-LGBT? Jeśli tego nie zrobi, może stracić duże pieniądze

Kraśnik wycofa się z uchwały anty-LGBT? Jeśli tego nie zrobi, może stracić duże pieniądze

Jedni chcą wycofania uchwały anty-LGBT, a drudzy – wprowadzenia prorodzinnej karty światopoglądowej. Wtorkowa sesja w Kraśniku zapowiada się burzliwie, zwłaszcza, że minister spraw zagranicznych Norwegii podała, że Kraśnik i inne gminy, które mają tzw. strefy wolne od ideologii LGBT mogą nie otrzymać żadnych pieniędzy

Biała Podlaska: Budowa galerii Karuzela jeszcze nie ruszyła

Biała Podlaska: Budowa galerii Karuzela jeszcze nie ruszyła

Wznowienie budowy galerii Karuzela miało rozpocząć się jeszcze przed wakacjami. Ale na razie, na placu budowy cisza.

Tragiczny wypadek na działce letniskowej. Nie żyje mieszkaniec Lublina

Tragiczny wypadek na działce letniskowej. Nie żyje mieszkaniec Lublina

Nie żyje 68-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna, przebywając na działce letniskowej na terenie gminy Firlej postanowił przyciąć gałęzie drzew. To właśnie podczas tych prac doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Koronawirus w Lubelskiem. Nie żyje 46-latek. "Nie miał innych chorób współistniejących"
REKORD ZAKAŻEŃ

Koronawirus w Lubelskiem. Nie żyje 46-latek. "Nie miał innych chorób współistniejących"

Nie żyje 46-letni mieszkaniec Lublina, który był zakażony koronawirusem. Mężczyzna zmarł w szpitalu przy ul. Staszica. "Nie miał innych chorób współistniejących" – przekazały służby sanitarne. Liczba osób zakażonych w naszym regionie wzrosła w ciągu ostatniej doby o 122.

Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Koroną Kielce
film

Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Koroną Kielce

Po przymusowej pauzie w trzeciej kolejce piłkarze Górnika Łęczna wracają do walki o ligowe punkty. W niedzielę zespół trenera Kamila Kieresia zagra po raz pierwszy w tym sezonie na terenie rywala

Dzienny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Lubelskie na drugim miejscu

Dzienny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Lubelskie na drugim miejscu

1002 potwierdzone nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższy dzienny przyrost od początku epidemii w naszym kraju. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej. Zmarło 12 zakażonych osób, wśród nich jest 46-letni mieszkaniec Lublina

Pijany kierowca audi. 41-latek został zatrzymany po anonimowym zgłoszeniu

Pijany kierowca audi. 41-latek został zatrzymany po anonimowym zgłoszeniu

Anonimowe zgłoszenie na policję: Jadący trasą między Puchaczowem a Milejowem kierowca audi może znajdować się pod wpływem alkoholu. Osoba zawiadamiająca się nie pomyliła. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 41-letni kierowca z Łęcznej miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.