Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

19 października 2018 r.
6:40

Wybierz sobie prezydenta Lublina. Sprawdź co kandydaci sądzą o najważniejszych sprawach dla miasta

0 29 A A

Ktoś z powyższej szóstki zostanie kolejnym prezydentem Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że walka rozstrzygnie się pomiędzy Krzysztofem Żukiem a Sylwestrem Tułajewem. Ale wybory to możliwość wskazania kandydata, do którego nam najbliżej pod względem programu wyborczego, światopoglądu, propozycji rozwiązania najpilniejszych problemów. Dlatego dziś do rąk Czytelników oddajemy wyborczą ściągawkę.

Wszystkich pretendentów poprosiliśmy o odpowiedzi na osiemnaście takich samych pytań, aby można było porównać stanowiska kandydatów na urząd prezydenta. Każdy może ocenić, na ile kandydat jest konkretny, a gdzie nie chciał wprost powiedzieć, co o danej sprawie myśli. Życzymy samych mądrych wyborów.

Kandydaci odpowiedzieli na takie pytania:

• Czy górki czechowskie powinny być zabudowane? Jeśli tak, to na jakiej powierzchni i w jaki sposób?

• W jaki sposób zamierza Pani/Pan  jako prezydent walczyć ze smogiem w Lublinie?

• Czy strefa płatnego parkowania powinna być poszerzona czy ograniczona? Czy należy podnieść opłaty? Jak ograniczyć ruch w centrum miasta?

• Czy miasto powinno dofinansowywać zawodowy sport?

• Czy należy wyznaczać na jezdniach buspasy kosztem miejsca dla samochodów?

• Proszę podać trzy miejsca, w których zamontuje Pani/Pan sygnalizację świetlną.

• Czy niektóre ulice powinny być zwężone kosztem wyznaczenia miejsca pod ścieżki rowerowe? Jeśli tak, to na jakich ulicach widzi Pani/Pan taką możliwość, szczególnie w centrum miasta?

• Czy w Lublinie powinien się odbyć Marsz Równości?

• Proszę podać nazwiska swoich zastępców w razie wyborczego zwycięstwa.

• Zmniejszać czy zwiększać podatki od nieruchomości?

• Ile powinien zarabiać prezydent Lublina. Prosimy o podanie konkretnej kwoty netto – „na rękę”.

• Proszę podać trzy najważniejsze inwestycje, które chce Pani/Pan przeprowadzić w najbliższej kadencji.

• Jak zachęci Pani/Pan młodych ludzi do pozostania w Lublinie po studiach?

• Czy poprze Pani/Pan pomysł bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich?

• Co Pani/Pan zrobi, by uniknąć paraliżu szkół wobec nadchodzącego tzw. zdublowanego rocznika?

• Gdzie widzi Pani miejsce, w którym mogłaby działać spopielarnia zwłok?

• Czy należy zbudować tzw. południową obwodnicę biegnącą przy krawędzi Starego Gaju i w ciągu ul. Żeglarskiej?

• Proszę podać swój majątek, w tym wchodzący w małżeńską wspólnotę majątkową (nieruchomości, oszczędności, samochody, wartościowe ruchomości, kredyty) i miesięczne dochody.

ODPOWIEDZI W GALERII PONIŻEJ:

Co kandydaci na prezydenta Lublina sądzą o najważniejszych sprawach - ankieta

Sonda: Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta Lublina?

Liczba głosów: 3450
68.41%
Krzysztof Żuk
19.51%
Sylwester Tułajew
5.28%
Marian Kowalski
3.86%
Jakub Kulesza
2.26%
Magdalena Długosz
0.7%
Joanna Kunc
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ziom / 19 października 2018 r. o 07:56
+43
Ten Tułajew nie mam nic do powiedzenia. Zero konkretów. Tylko idiotyczne ogólniki typu zrobimy to lub zmienimy to oraz atak na Pana Prezydenta Żuka. Tego się czytać nie chce.
Avatar
Gość / 19 października 2018 r. o 09:14
+35
Żuk to właściwy człowiek na właściwym miejscu
Avatar
Gość / 19 października 2018 r. o 09:16
+33
Wywiad z Tułajewem w skrócie wyglądał tak: "nie wiem ile to będzie kosztować", "Krzysztof Żuk" "Krzysztofowi Żukowi", "Krzysztofa Żuka", "Krzysztofie Żuku", "jeszcze tego nie wiem", "Krzysztof Żuk", "powołam zespół ekspertów który to policzy", "Krzysztofa Żuka", "jestem za a nawet przeciw", "Krzysztof Żuk", "trzeba rozwiązywać problemy", "Krzysztofa Żuka" "spotykam się z mieszkańcami", itp itd. Materiał na dobrą komedię
Avatar
brawo i dalej do przodu / 19 października 2018 r. o 08:08
+29
Podoba mi się rozwój miasta jak również podejście Pana Prezydenta, który robi swoje pomimo iż radni z pisu nie ułatwiają mu zadania ciągłe rzucanie kłód pod nogi a nasz prezydent niezłomnie krok po kroku inwestuje, rewitalizuje i zmienia Lublina
Avatar
Gość / 19 października 2018 r. o 09:34
+24
Przy p. Tułajewie nawet p. Marian Kowalski wypada bardziej merytorycznie :)
Avatar
basia / 19 października 2018 r. o 08:05
+23
Tylko P. Żuk. Jedyny prezydent, który oddał miasto w ręce mieszkańcow, budżet obywatelski teraz Budżet zielony, jedyny w Polsce.Miasto pięknieje, skwery na osiedlach, siłownie pod chmurką. Czuć tą dbałość o mieszkańca na każdym kroku w mieście.
Avatar
Marcel / 19 października 2018 r. o 08:03
+22
No to zbyt wiele nie dowiedzieliśmy się od Pana posła Tułajewa. Człowiek który boi się debat publicznych pokazuje, że nie ma pomysłu na sterowanie miastem. Duże brawa dla Pana Kuleszy, tak jak sam powiedział Prezydent Żuk nie jest najgorszym Prezydentem ale ma za dużą władzę mając i Urząd Prezydenta i Radę Miasta. Jak dla mnie dużą hipokryzją są obietnice wszystkich kandydatów. ,, Obiecam to, obiecuje tamto''- przepraszam a za czyje pieniądze Pan czy Pani to obiecuje? Czy zostanie to zrealizowane ze środków prywatnych danego kandydata? Środki publiczne należą do obywateli i to My powinniśmy decydować na co zostaną przeznaczone.
No to zbyt wiele nie dowiedzieliśmy się od Pana posła Tułajewa. Człowiek który boi się debat publicznych pokazuje, że nie ma pomysłu na sterowanie miastem. Duże brawa dla Pana Kuleszy, tak jak sam powiedział Prezydent Żuk nie jest najgorszym Prezydentem ale ma za dużą władzę mając i Urząd Prezydenta i Radę Miasta. Jak dla mnie dużą hipokryzją są obietnice wszystkich kandydatów. ,, Obiecam to, obiecuje tamto''- przepraszam a za czyje pieniądze Pan czy Pani to obiecuje? Czy zostanie to zrealizowane ze środków prywatnych danego kandydata? Środk... rozwiń
Avatar
gość / 19 października 2018 r. o 08:00
+19
no naprawdę tylu niemyślących ludzi tu jest? Poseł Tułajew powiedział Islamizm i od wczoraj słowo klucz do wszystkiego?? Czy przez ostatnie lata Prezydent Żuk naprawdę urządził w Lublinie Islam??? Samorząd potrzebuje menagera, a nie kogos kto będzie się uczył pracy na żywym organiźmie jakim jest miasto. Z szacunkiem do posła jako człowieka...ale zarządzanie miastem, zarządzanie finansami, zarządzanie to tysiące mechanizmów, które trzeba znać, tu po prostu potrzebna jest wiedza, decyzyjność, a tego partia nie uczy.
Avatar
lilka / 19 października 2018 r. o 08:04
+12
PIS nie oszczędza Okazuje się, że rocznie za ochronę Jarosława Kaczyńskiego wydajemy 1,5 mln złotych. Osobno opłacana jest ochrona m.in. podczas miesięcznic oraz wizyt prezesa na Wawelu. Od lat usługi ochroniarskie świadczy firma Grom Group, zatrudniająca byłych oficerów służb specjalnych i funkcjonariuszy BOR.  Wynajem siedziby przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Stawki wahają się w zależności od miesiąca, przykładowo w styczniu – 24,3 tys. zł i 33,4 tys. zł, w lutym – 34,3 tys. i 18,7 tys. złotych. Zazwyczaj co miesiąc wpłata płynie także na konto fundacji o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis. Przeważnie jest to około 37 tys. złotych. Ponadto 990 tys. złotych idzie na fundusz ekspercki, a więc finansowanie m.in. badań sondażowych i analiz. 3 mln złotych przeznaczane jest na wynagrodzenia.
PIS nie oszczędza Okazuje się, że rocznie za ochronę Jarosława Kaczyńskiego wydajemy 1,5 mln złotych. Osobno opłacana jest ochrona m.in. podczas miesięcznic oraz wizyt prezesa na Wawelu. Od lat usługi ochroniarskie świadczy firma Grom Group, zatrudniająca byłych oficerów służb specjalnych i funkcjonariuszy BOR.  Wynajem siedziby przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Stawki wahają się w zależności od miesiąca, przykładowo w styczniu – 24,3 tys. zł i 33,4 tys. zł, w lutym – 34,3 tys. i 18,7 tys. złotych. Zazwyczaj co miesiąc wpłata płynie także... rozwiń
Avatar
dojna / 19 października 2018 r. o 08:03
+10
"dobra zmiana" nie ma sie co dziwić tyle lat "posuchy" a obiecywali, sam Prezes mówił , zero nepotyzmu, że będzie inaczej ojjj ten ciemny lud wszystko kupi, że tak słowa Kurskiego z PIS-u zacytuję
Avatar
Gość / 19 października 2018 r. o 23:14
+1
Tylko Żuk !
Avatar
po pis / 19 października 2018 r. o 22:12
+1
dobrze obecny prezydent Zuk duzo inwestuje remontuje i zmienia Lublin wiecej niz inni przed nim ale dlaczego no jest łatwiej bo ma Unie Europejska ,dlaczego tak ciezko jest wyremontowac np cała ul Kunickiego głowna ulica wjazdowa do miasta dlatego ze wsi juz tam trakcja trolebusowa i juz z Uni dofinansowania 80% nie bedzie :) kolejna Witosa od makro do felina dlaczego jej nie wyremontuja? nie ma dofinansowania z Uni ? i juz jest ciezko?
Avatar
josef / 19 października 2018 r. o 20:56
+1
Mslę,że warto i to po raz pierwszy rozważyc poparcie dla kandydata bezpartyjnego.Partyjni jedynie obiecują i na niczym się kończy.Sitwy partyjne mają własny interes ,a nie społeczny.Rozważmy tę propozycję.
Avatar
Radny z Dopiewa. / 19 października 2018 r. o 20:32
+1
Tylko kowalski i Żuk odpowiadają na pytania, reszta coś dodaje, Ale od konkretnych odpowiedzi się miga.
Avatar
Lub / 19 października 2018 r. o 19:30
+2
Każdy kandydat ma swoje plusy i minusy ale tylko Żuk jest warty zostać prezydentem Lublina. Taka jest prawda czy to się wam podoba czy nie.
Avatar
wir / 19 października 2018 r. o 16:16
+1
"-Zobacz Kochanie ten Żuk rozdaje pieniądze, tak jak obiecywał..." -Ale, on ma Twój portfel." Pozdrawiam Wszystkich miłośników życia na kredyt. Wszystkich, którzy nigdy nie byli i nie będą na stadionie i w aquaparku, ale się solidarnie zrzucili. Pozdrawiam tylko dziś, bo po wyborach skończą mi się dobre chęci, jak politykom. ps. dla tych co myślą, że głosuję na Tułajewa - przedstawiciela socjalistów, odpowiadam - to również nie moja bajka.
Avatar
Gość / 19 października 2018 r. o 15:50
0
Nie interesuje mnie co sądzą. Ważne żeby żaden pisowiec nie wygrał.
Avatar
Gość / 19 października 2018 r. o 12:23
+1
Mieszkańcy Wapiennej czekają na ulicę i kanalizację bo kto by nie był prezydentem naobiecuje i nic nie robi na tej dzielnicy jestesmy zapomnienia przez Pana prezydenta i miasto ciekawe jak długo będziemy się barach w błocie i wjechać kurz z ulicy?!
Avatar
Gość / 19 października 2018 r. o 11:16
-2
Tak naprawdę nie ma na kogo głosować. Żuk powinien odpaść za autostrady i ciągłe cackanie się z górkami i pozwalanie na rozlewanie się miasta z niewydolną komunikacją, ale na bezrybiu i rak ryba.
Avatar
Lublinianin / 19 października 2018 r. o 09:43
+5
Pan T powinien się schować!!
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostatniej doby policjanci skontrolowali 114 tys. osób poddanych kwarantannie. Nie wszyscy stosowali się do zaleceń

Ostatniej doby policjanci skontrolowali 114 tys. osób poddanych kwarantannie. Nie wszyscy stosowali się do zaleceń

Ostatniej doby policjanci skontrolowali ponad 114 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W ok. 300 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

30 lat temu Hans Nielsen dołączył do żużlowego Motoru Lublin

30 lat temu Hans Nielsen dołączył do żużlowego Motoru Lublin

30 lat temu Lublin zajaśniał żywym ogniem na sportowej mapie Polski. Kontrakt z Motorem podpisał pierwszy obcokrajowiec – Hans Nielsen. Transfer Duńczyka nie tylko otworzył szeroko drzwi dla kolejnych „stranieri”, ale do dzisiaj jest wspominany z rozrzewnieniem przez świadków tego, co wydarzyło się za jego sprawą w kolejnych latach

LUK Politechnika Lublin myśli już o nowym sezonie

LUK Politechnika Lublin myśli już o nowym sezonie

Pierwszym działaniem lubelskiego klubu było rozwiązanie sprawy opiekuna drużyny.

Lublin: Kolejna grupa osób zwolniona z opłat za parkingi

Lublin: Kolejna grupa osób zwolniona z opłat za parkingi

Pracownicy kolejnej placówki będą mogli za darmo korzystać z miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania. Swoją decyzję w tej sprawie ogłosił dzisiaj prezydent Krzysztof Żuk, który wcześniej zwolnił z opłat za postój pracowników szpitala przy ul. Staszica

Pielęgniarka z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej: "Następny może być każdy z nas"

Pielęgniarka z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej: "Następny może być każdy z nas"

– Mamy znacznie więcej pacjentów, m.in. ze względu na ograniczenia przyjęć planowych w innych placówkach. W związku z tym z dnia na dzień rosną automatycznie nasze potrzeby dotyczące środków ochrony osobistej – rozmowa z pielęgniarką, która pracuje w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

W naturze ludzkiej myślenie o przyszłości zwykle jest bardzo życzeniowe. Do nadchodzących wydarzeń podchodzimy optymistycznie lub pesymistycznie, rzadko jednak zakładamy scenariusz tragiczny. Osoby, które chcą porozmawiać z bliskimi o potencjalnym końcu zbywane są syknięciami i ostrymi spojrzeniami, a nierzadko i kłótnią. Nic dziwnego - perspektywa tego, że bliska nam osoba odejdzie jest równie tragiczna, co nieunikniona i wszystko jest kwestią czasu.

Nauka tenisa pod okiem profesjonalnego trenera

Nauka tenisa pod okiem profesjonalnego trenera

Gra w tenisa cieszy się dużą popularnością, która wynika między innymi z tego, że jest to wciągający sport, który w przyjemny sposób dostarcza organizmowi niezbędnej porcji ruchu.

Lublin: Wypadek na ul. Kunickiego. Są utrudnienia w ruchu
Aktualizacja

Lublin: Wypadek na ul. Kunickiego. Są utrudnienia w ruchu

Utrudniony jest ruch na ul. Kunickiego, gdzie doszło do wypadku. Jedna osoba została ranna. Komunikacja miejska kursuje objazdem przez Nowy Świat.

Aplikacja ProteGO pomoże sprawdzić, czy nie miałeś kontaktu z osobą zakażoną

Aplikacja ProteGO pomoże sprawdzić, czy nie miałeś kontaktu z osobą zakażoną

Aplikacja ProteGO pomoże zweryfikować, czy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną wirusem; to przyspiesza i pomaga wyjść gospodarce z najcięższego kryzysu i funkcjonować w miarę normalnie - powiedział w poniedziałek minister cyfryzacji Marek Zagórski.

99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, także z woj. lubelskiego. Zmarły cztery kolejne osoby

99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, także z woj. lubelskiego. Zmarły cztery kolejne osoby

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 99 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 6 osób jest z woj. lubelskiego. Niestety, zmarła czwórka pacjentów.

Zamiast odbywać kwarantannę, pojechała odwiedzić swoich rodziców. Teraz musi zapłacić karę

Zamiast odbywać kwarantannę, pojechała odwiedzić swoich rodziców. Teraz musi zapłacić karę

27-letnia kobieta powinna odbywać kwarantannę, ale zamiast tego pojechała odwiedzić swoich rodziców. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radzyniu Podlaskim wymierzył wobec niej karę w wysokości 5 tys. zł. Co więcej, kobieta stanie też przed sądem.

To będą największe magazyny w Lublinie. Wybuduje je krakowska spółka

To będą największe magazyny w Lublinie. Wybuduje je krakowska spółka

Pięć hal magazynowych zamierza zbudować przy ul. Mełgiewskiej krakowska spółka 7R. Jest ona jednym z deweloperów budujących obiekty magazynowe i hale produkcyjne do wynajęcia przez inne firmy

AZS AWF Biała Podlaska zakończył sezon na piątym miejscu, będą obniżki pensji

AZS AWF Biała Podlaska zakończył sezon na piątym miejscu, będą obniżki pensji

Akademicy z Białej Podlaskiej zakończyli rozgrywki na piątym miejscu. Prezes klubu Mariusz Lichota: to niżej niż rok temu, ale była szansa na wskoczenie na podium. W związku z obecną sytuacją klub zmniejszy zawodnikom kontrakty.

Koronawirus: Trwa wyścig o dostawy wyrobów medycznych. Padają oskarżenia o "współczesne piractwo"

Koronawirus: Trwa wyścig o dostawy wyrobów medycznych. Padają oskarżenia o "współczesne piractwo"

W związku z nagłym wzrostem zapotrzebowania na wyroby medyczne, spowodowanym pandemią nowego koronawirusa, kraje rywalizują o ich dostawy z Azji. Niektóre państwa uważają, że USA przejmują ich zamówienia i nie postępują uczciwe. Berlin mówi nawet o "współczesnym piractwie".

Wakacje kredytowe. Jedno z rozwiązań na przetrwanie kryzysu

Wakacje kredytowe. Jedno z rozwiązań na przetrwanie kryzysu

Zawieszenie płatności rat kredytu, czyli tzw. „wakacje kredytowe”, dla wielu gospodarstw domowych w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa mogą być szansą na przetrwanie. Podpowiadamy, co należy wiedzieć o tym rozwiązaniu i jak rozmawiać z bankiem.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.