Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

10 września 2018 r.
12:44

Tułajew jedzie z obietnicami do okręgu wyborczego Żuka. Działacze odpowiadają

Autor: Zdjęcie autora drs
142 77 A A
Sylwester Tułajew podczas dzisiejszej konferencji prasowej
Sylwester Tułajew podczas dzisiejszej konferencji prasowej (fot. Dominik Smaga)

Mieszkańcom Kalinowszczyzny, Ponikwody, Tatar oraz Hajdowa-Zadębia składał w poniedziałek obietnice poseł Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina. – Poseł nie bardzo jest zorientowany w tym, co się dzieje w Lublinie. Obiecuje rzeczy, które są w realizacji – odpowiedzieli działacze komitetu Krzysztofa Żuka

Aktualizacja artykułu: 10 września 2018 r. 18:43
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Godz. 11, Sylwester Tułajew

Poniedziałkowa konferencja Sylwestra Tułajewa (na ul. Okrzei) dotyczyła dzielnic tworzących okręg wyborczy, z którego do Rady Miasta startuje Krzysztof Żuk. Poseł obiecał budowę podstawówki na Ponikwodzie i rozbudowę tej na Felinie. – W tej sprawie niewiele rzeczy niewiele zostało zrealizowanych – krytykował Żuka.

Obiecał też remont ul. Kalinowszczyzna, choć kilka dni temu miasto ogłosiło przetarg na jej przebudowę. – Przed wyborami prezydent podejmuje pewne działania, ale one są niewiarygodne – mówił poseł o Krzysztofie Żuku. – Przez osiem lat nie zainteresował się tą sprawą, a kiedy ja zacząłem mówić o remoncie ul. Kalinowszczyzna, wtedy dopiero się tym zainteresował i ogłosił przetarg, czyli typowe działanie pod wybory.

Co jeszcze obiecał kandydat PiS? Remont ul. Dożynkowej, Okrzei i Montażowej, doświetlenie ulic w dzielnicach, budowę basenu przy Odlewniczej i sadzenie drzew. – Chcę postawić na zieleń – mówił Tułajew, według którego „miasto jest zabetonowywane”. Zapowiedział skwer na Felinie i więcej placów zabaw. – W sposób szczególny myślę o placu zabaw przy Bluszczowej i Węglarza na Ponikwodzie oraz doposażeniu placu przy Koryznowej.

Tułajew ponowił też obietnicę zwiększenia funduszu na wydatki wskazane przez rady dzielnic. – Każda rada dzielnicy będzie miała do dyspozycji pół miliona – obiecał poseł.

Godz. 13, kandydaci Krzysztofa Żuka

Na słowa posła dwie godziny później odpowiedzieli kandydaci na radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztof Żuk, zwołując konferencję na kładce nad al. Andersa.

– To co mówi poseł Tułajew świadczy o tym, że jest oderwany od rzeczywistości, bo obiecuje rzeczy, które są w realizacji – komentuje Bartosz Margul (radny starający się o kolejną kadencję). Podkreśla, że gotowa jest koncepcja szkoły na Ponikwodzie, a kilka dni temu zarezerwowano w kasie miasta pieniądze na projekt rozbudowy szkoły na Felinie. Dodaje, że od trzech lat stopniowo wymieniane jest oświetlenie na Tatarach.

– Gdyby pan poseł Tułajew przeszedł się do wąwozu na Kalinie zobaczyłby, ile zostało dokonanych nasadzeń, że powstały place zabaw i miejsca do rekreacji – przekonywała ubiegająca się o reelekcję radna Marta Wcisło, wspominając też o parku przy Zawilcowej zbudowanym w miejscu dawnego wysypiska śmieci. Wyliczała ponadto odnowione drogi. – Za nami jest ul. Tumidajskiego, która została wyremontowana wraz z chodnikami i został wybudowany parking – mówiła Wcisło, wymieniając też ul. Lwowską, Kuronia, Zawilcową, Kleeberga i Koryznowej. Przypomniała też o ogłoszonym przetargu na ul. Kalinowszczyzna.

– Odnoszę wrażenie, że ktoś wprowadza w błąd kandydata. W ogóle nie zna Kalinowszczyzny – mówił o pośle Adam Osiński, kandydat na radnego.

Sonda: Wybory samorządowe 2018. Na jaki komitet zagłosujesz w wyborach do Rady Miasta Lublin?

Liczba głosów: 3269
57.45%
KWW Krzysztof Żuk
20.26%
KWW Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie
16.62%
PiS
4.65%
KWW Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski
1.01%
KWW My z Lublina

Komentarze 77

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stary Pryk / 10 września 2018 o 13:48
+113
Sylwuś podtrzymaj księdzu tacę czy tam inny parawan w Boże Ciało.. Nie pchaj się tam gdzie Cię nie chcą i tam gdzie nie masz pojęcia ocb.. Obietnice wyborcze masz takie na tej tabliczce jakby Ci to przedszkolaki zkleciły.. Poczytaj se ZOOma, idź na spacer i zostaw to, jakiejs uczciwej roboty się podejmij, nawet sobie siedź w radzie miasta jak lubisz dalej ale daj spokój z kandydowaniem.. bo to żenada jest z tym atakowaniem Żuka na każdym kroku.. i ogólnie ta cała ta kampania jest bardzo słaba.. 
Avatar
pn / 10 września 2018 o 14:08
+109
przecież ten gamoń naobiecuje wszystko i wszystkim a jak wygra to jedyne co zrobi to obsadzi ratusz i wszystkie spółki miejskie biernymi miernymi ale wiernymi pisiewiczami
Avatar
Tułajew won / 10 września 2018 o 13:43
+106
Nigdy nie pracował ale chce być prezydentem. Paszoł won z takimi pasożytami!
Avatar
ja / 10 września 2018 o 13:39
+105
bezrobotny ministrant? nie, dziękuję, wolę Żuka
Avatar
jerry / 10 września 2018 o 13:40
+100
Żuk wygra w cuglach. Reszta się nie liczy. Musiłabym na łeb upaść, żeby głosować na takich misiewiczów jak tułajew. 
Avatar
alos / 10 września 2018 o 14:01
+95
A jaki remont jest potrzebny ul. Okrzei? Co z nią nie tak?
 Tułajew jest beznadziejnie przygotowany. On nawet nie wie które ulice były niedawno remontowane, a które już za chwilę będą. Szkoda nawet strzępić ryja na tego kandydata.
Avatar
Żuk musi wygrać / 10 września 2018 o 13:53
+93
Co za obłuda - gdy był radnym miejskim to konsekwentnie głosował przeciwko WSZYSTKIM INWESTYCJOM a teraz chwali się ile to on nie zrobi i gdzie. Jedna wielka żenada ten pan.
Avatar
Lublin / 10 września 2018 o 13:45
+89
Oby ten nażelowany goguś, który w całym swoim dotychczasowym życiu nie przepracował uczciwie ani jednego dnia, PRZEGRAŁ. Trzymam kciuki za Żuka.
Avatar
Tułajew to zwykły kłamca / 10 września 2018 o 13:50
+86
lublin.onet.pl/sylwester-tulajew-minal-sie-z-prawda-ws-gruntow-na-tatarach-ministerstwo-informowalo/lm40s8t
Avatar
Gość / 10 września 2018 o 13:33
+86
Tułajew - 37 lat na karku a CV jak u absolwenta gimnazjum, skandal i kpina z wyborców
Avatar
Pani / 14 września 2018 o 10:20
0
Ta kandydatura to jakiś żart, człowiek, który nigdy w życiu nie podjął pracy zawodowej kandydatem na urząd prezydenta miasta. Najpierw niech nabędzie praktyki zawodowej, kierowniczej lub menadżerskiej, a potem niech sobie startuje w wyborach. Prezydent miasta, to jak główny menadżer w spółce. Gdzie kwalifikacje Panie Tułajew? Proponuję rozpocząc od stanowiska robotniczego, aby poznać pracę u podstaw, a potem piąć się po linie swojej partii
Avatar
niePiSmienny / 12 września 2018 o 19:11
0
Podobno Tułajew będzie chciał po wyborach wprowadzic komunikację trolejbusową?
Avatar
Stefan Jaracz / 12 września 2018 o 09:25
0
Wynajęta na POtrzeby zuczka agencja PR POsługując się programem do zmiany IP stara się spacyfikowac wszelką krytykę POczynań swojego sorosowego mocodawcy. Taki program może sobie zainstalowac każdy za pewną opłatą, na którą jednak większość tu komentujących PO prostu nie stać, a PO za tym nie mają oni czasu na tego typu przepychanki. DW-zeitung oczywiście toleruje tego typu patologie, bo dla nich liczy się wyłącznie liczba odsłon, a POza tym sami należą do grona POpleczników skompromitowanego sorosowca.
Przecież ten wasz kadnydat pracuje dla Sorosa, jest na oficjalnej liście lobbystów narodu wybr'anego.
 Jaka lista daj link albo zamilcz pisiewiczu
 Jaka lista daj link albo zamilcz pisiewiczu rozwiń
Avatar
Anty / 11 września 2018 o 13:20
+1
Żuk a potem długo, długo nic. Część wyborców PiS zagłosuje na Żuka a część pewnie na Kuleszę, bo Tułajew jest tak słaby, że aż niedobrze się robi. Mocno się zdziwię, jeśli kandydat PiS się nie skompromituje w tych wyborach.
 On już sie skompromitował. Wstawił na FB porównanie jego spotkania (wyglada jak fotka z oddziału geriatrycznego) do spotkania Żuka (zdjecie zrobione w połowie sali) że niby u Tułajewa wiecej ludzi przyszło. Poziom jak u gimnazjalisty. W tych wyborach nie ma innego kandydata jak Żuk. Na Tułajewka nawet szkoda słów a ten cały Jakub "bez układów" Kulesza z partyjnej przybudówki pisu nie ma innego pomysłu na Lublin jak zatrudniać urzednikow w drodze konkursu i pytac ich o preferencje polityczne. Czyli ogólnie patrzcie na mnie jestem młody kreatywny dajcie mi rządzic bo Żuk betonuje i zadłuża a ja wam zrobie el dorado tylko jeszcze nie wiem jak bo mam doświadczenie mniejsze jak Tułajew.
 On już sie skompromitował. Wstawił na FB porównanie jego spotkania (wyglada jak fotka z oddziału geriatrycznego) do spotkania Żuka (zdjecie zrobione w połowie sali) że niby u Tułajewa wiecej ludzi przyszło. Poziom jak u gimnazjalisty. W tych wyborach nie ma innego kandydata jak Żuk. Na Tułajewka nawet szkoda słów a ten cały Jakub "bez układów" Kulesza z partyjnej przybudówki pisu nie ma innego pomysłu na Lublin jak zatrudniać urzednikow w drodze konkursu i pytac ich o preferencje polityczne. Czyli ogólnie patrzcie n... rozwiń
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 10:42
-1
Całe forum upstrzone komentarzami trolli PO i PiSu. Pisanymi za nasze pieniądze. M.in dlatego na pewno nie zagłosuje na ten partyjny beton.
Avatar
mieszkanka / 11 września 2018 o 10:29
+1
Sylwester "moim jedynym pomysłem na kampanią jest krytykowania Żuka" Tułajew nie ma żadnego pomysłu na rządzenie miastem i to niestety widać. Dostał z centrali listę inwestycji które trzeba obiecać mieszkańcom i stąd takie kwiatki, że zapowiada remonty ulic, za które Żuk już się dawno zabrał.
Avatar
Heniek / 11 września 2018 o 10:29
+1
Widać, że kandydat nie ma zielonego pojęcia o inwestycjach jeśli zarzuca Żukowi, że ten ogłosił przetarg bo zaczął o tej inwestycji mówić. Panie Tułajew zapoznaj się z procesem inwestycyjnym - co kolejno się robi od koncepcji poprzez wykonanie projektu oraz uzgodnień zanim ogłosi się przetarg na wykonawstwo. Te prace nie trwają tydzień!!!!!! LUDZIE MAJĄ O TYM POJĘCIE.
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 09:30
-1
Panie TUŁAJEW a może przy ul.Zęborzyckiej wybuduje pan tor formuły F-1 a co to dopiero by było- kto za ??????????????
Avatar
Gospodyni domowa / 11 września 2018 o 08:59
-1
a czy Sylwek umie lepić pierogi? bo Żuk i Hetman lepili w swoich gazetkach, he, he, he
Avatar
Kichniak / 11 września 2018 o 08:43
0
Jedż Pan na Młyńską tam gdzie stary dworzec PKS. Łysoń kilka lat temu odebrał tę nieruchomość gościowi z Białej Podlaskiej, który wygrał przetarg i zobowiązał się tam POstawić nowoczesny Dworzec PKS. Były nawet w nasi prasie ( na papierze - papier wszystko przyjmie ) rysuneczki jak to będzie inwestycja. Minęły lata, minęły piosenki a z obietnic Łysonia ZERO. A teraz Nasi PO nasiemu: Tułajew obiecuje a Łysoń wszystko robi.
Zobacz wszystkie komentarze 77

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie?

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie? 0 29

Nauczyciele, to kolejna grupa zawodowa domagająca się podwyżek – o 1000 zł. Pedagodzy rozważają masowo branie zwolnień lekarskich w trakcie egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych i matur. Manewr z L4 przyniósł już sukces policjantom – dostali to, co chcieli

Cztery nowe karetki. Trafią do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy

Cztery nowe karetki. Trafią do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy 0 4

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek osobiście przekazali chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego cztery nowe karetki. Dwie zostaną w Chełmie, dwie trafią do Krasnegostawu i Włodawy

Podwyżki cen prądu mogą być nawet dwucyfrowe. O ile może podrożeć od 1 stycznia?

Podwyżki cen prądu mogą być nawet dwucyfrowe. O ile może podrożeć od 1 stycznia? 70 23

Wszyscy sprzedawcy energii elektrycznej złożyli już wnioski o wprowadzenie w nowym roku podwyżek dla klientów indywidualnych. Szczegóły są negocjowane z Urzędem Regulacji Energetyki, ale mówi się o wzroście od 20 do 40 procent.

Chełm: Remont odcinka krajowej dwunastki miał ruszyć, ale się opóźni

Chełm: Remont odcinka krajowej dwunastki miał ruszyć, ale się opóźni 0 3

Remont odcinka krajowej „dwunastki” w granicach miasta miał ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Już jednak wiadomo, że drogowcy wejdą na plac budowy najwcześniej w lutym

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja 91 7

Czy podczas Marszu Równości w Lublinie doszło do publicznego znieważania godła państwowego? To sprawdza policja. Chodzi o baner z orłem na tęczowym tle.

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta 8 1

W miejscowości Struża (pow. świdnicki) doszło do tragicznego wypadku. Zginęła kobieta.

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 1 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 30 41

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 12 6

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 12 2

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 17 1

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 2 19

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.