Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

wybory2019

22 maja 2019 r.
18:18

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski

Autor: Zdjęcie autora eb
22 91 A A

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna namawiał w środę w Białej Podlaskiej do pójścia na wybory 26 maja. Towarzyszyła mu liczna delegacja czołowych polityków tej partii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W rządzonej dotychczas przez prezydenta z PiS Dariusza Stefaniuka Białej Podlaskiej politycy PO raczej nie byli częstymi gośćmi. Wszystko zmieniło się gdy wybory prezydenckie wygrał Michał Litwiniuk z PO.

– Każdy krzyżyk jest ważny na wyborczej karcie. Zależy nam aby pokazać mobilizację, bo mamy wielką szansę obecności w Unii Europejskiej – mówił na placu Wolności Schetyna. – Rząd PiS nie może wynegocjować tych 100 mld złotych więcej, bo ma konflikty w Parlamencie Europejskim i nie szuka partnerów, tylko wrogów. My obiecujemy 100 mld złotych więcej na następną perspektywę finansową w Unii – zapowiedział lider PO.

Część tych środków miałaby trafić właśnie do Polski Wschodniej. – Pieniądze należałoby zainwestować w zdrowie i modernizację polskiej wsi. Potrzebujemy pieniędzy europejskich. Będą one dobrze wykorzystane, gdy będzie dobra współpraca administracji rządowej i samorządów – podkreślił Schetyna.

Przewodniczącemu PO towarzyszyli m.in. szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka, posłanka PO Jpanna Mucha i poseł Stanisław Żmijan, a także prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Politycy skrytykowali reformę oświaty dokonaną przez rząd PiS. Skłonił ich do tego opublikowany w środę raport NIK na ten właśnie temat.

– Ten raport pokazuje że rację mieliśmy my, samorządowcy, mówiąc od dłuższego czasu, że reforma jest źle oszacowana i wywoła określone koszty finansowe i społeczne. Ten podwójny rocznik jest tego przykładem. Musimy pomieścić w szkołach dwa razy tyle uczniów. A odpowiedzialność została przerzucona na samorządy – stwierdził Żuk.

– Nasi samorządowcy stanęli na wysokości zadania, chociaż ta "deforma" edukacji była wyzwaniem i nadal będzie, zwłaszcza dla dzieci. Rozpoczyna się rekrutacja. Już wiemy że duża grupa uczniów nie dostanie się do wymarzonych szkół. To wina i odpowiedzialność pani minister Zalewskiej – dodała z kolei Joanna Mucha.

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej

Wideo: TVN 24 / x-news

e-Wydanie

Komentarze 91

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 maja 2019 o 18:31
+31
Już widzę oczami wyobraźni jak się te wałki drapały po głowie: Grzesiu, cza coś obiecać tej hołocie, no ch... tam z Polską wschodnią, ale czymś trzeba im zaświecić w ślepia. - A to może 100 miliardów? Ładnie brzmi, taka kwota okrągła rozumiesz hihihi. - Ano Aśka, jak ty coś powiesz to już powiesz. Dobra, niech im k...a będzie 100 miliardów. Angela się uśmieje. Zobaczą te miliardy jak umarły kadzidło buahahaha.
Avatar
jeju... / 22 maja 2019 o 18:55
+27
a ja się zastanawiam co pan skretyna łyka że tak mu łeb zlasowało ? co on myśli że ludzie są idiotami i w to wierzą ???
Avatar
Tomasz / 22 maja 2019 o 18:27
+27
a to szuja przyjachala obiecywac gruszki na wierzbie
Avatar
aswd / 22 maja 2019 o 20:19
+25
Nigdy nie zapomnę " ..uj z ta Polska wschodnią" schetyna nie masz tu czego szukać. Jedź agitować w polsce A.
Avatar
Prędzej ukradną platformersi 100 mld / 22 maja 2019 o 18:57
+25
platformen guten morgen ! Prędzej ukradną platformersi 100 mld niż coś dadzą, platformersi i lewacy już byli niech idą precz.
Avatar
Gość / 22 maja 2019 o 18:51
+25
Grzegorz teraz inny facet nie jest już upokarzany przez Tuska, nowe zęby, nowy pewny siebie człowiek, no i tyle obietnic dla każdego coś słodkiego.
Avatar
platformen guten morgen ! / 22 maja 2019 o 18:55
+24
Prędzej ukradną platformersi 100 mld niż coś dadzą, platformersi i lewacy już byli niech idą precz ...
Avatar
? / 22 maja 2019 o 18:47
+24
czy ktoś jeszcze słucha tych jego bredni ???
Avatar
Gość / 22 maja 2019 o 18:27
+24
kretino skończ bajać
Avatar
ttyle / 23 maja 2019 o 06:21
+23
Z rYŻYM OBIECYWALI ZIELONĄ WYSPĘ POLAKOM a zajumali z OFE150mld i kazali pracować do usranej śmierci tyle są warte obietnice totalniaków a teraz obiecują 100mld i heblowanie zadków aż zimnioki chłopom bedom wyskakiwać z zadów
Avatar
Durnie bez szkoły / 24 maja 2019 o 16:02
+3
Głosujmy na PiS on przynajmniej całą kasę wyśle do Torunia! no i kościół nam pomoże bo biskupi są za Pisem. Trochę prawdy ujawnił film Sekielskich o tym kogo chroni Pis ale co tam nasza Biała Podlaska dalej wlasne dzieci woli oddawać tym nygusom haha brawo PiS
Avatar
Gość / 24 maja 2019 o 06:54
+3
Obłuda Parti Oszustów totalna Kiedyś mówił ich wiceminister w aferze podsuchowej że mieć gdzieś wschodnią Polskę.To banda przez która wyludzono masę pieniędzy skarbu państwa Powinni siedzieć w pierdlu...Ja też mam ich gdzieś A kto jest pusty to niech głosuje na Partię Oszustów...
Avatar
może nie? / 23 maja 2019 o 17:46
+9
Atak PiS- Trolli.  Potraficie tylko pisać 8 lat, guten morgen, Peło, A zapominacie o sukcesach PiS.  Stadnina Koni, KNF, PCK, SKOKI, Deweloper, skupowanie działek ,to jest cząstka sukcesów PiS
 Chłopcze!. Dlaczego tak mało wymieniłeś tych niby aferek (naciągniętych , zmyślonych), a nie pamiętasz tych prawdziwych??. No to ja spróbuję ci i innym przypomnieć tylko kilka . 1) afera vatowska, 2)afer taśmowa, 3) afera hazardowa, 4) afera wyciągowa, 4) afera stadionowa, 5) a. autostradowa, 6) a. stoczniowa 7) a. amber- gold, 8)a. Elewaru, 9) a. z informatyzacją MSW, 10) a. z budową gazoportu w Świnoujściu, oraz dostawami gazu z Kataru, 11) Grabież pieniędzy z OFE, 12) wydłużenie wieku emerytalnego mimo sprzeciwu społeczeństwa, 13) zmniejszenie zasiłku pogrzebowego o 33%, 14) Obowiązkowy wiek 6 lat dzieci do edukacji szkolnej, 15) podpisanie niekorzystnej umowy z Rosją na zakup gazu i wiele, wiele innych, a ostatnio??.  "pucz w sejmie, strajk nauczycieli z wielką szkodą dla młodzieży, ataki na kościół, na święte wizerunki - symbole, donoszenie swoim "mocodawcom" na Polskę, głosowanie w PE przeciwko Polsce. To jest tylko"cząstka" wielce karygodnych działań przeciwko Polsce. 
 Chłopcze!. Dlaczego tak mało wymieniłeś tych niby aferek (naciągniętych , zmyślonych), a nie pamiętasz tych prawdziwych??. No to ja spróbuję ci i innym przypomnieć tylko kilka . 1) afera vatowska, 2)afer taśmowa, 3) afera hazardowa, 4) afera wyciągowa, 4) afera stadionowa, 5) a. autostradowa, 6) a. stoczniowa 7) a. amber- gold, 8)a. Elewaru, 9) a. z informatyzacją MSW, 10) a. z budową gazoportu w Świnoujściu, oraz dostawami gazu z Kataru, 11) Grabież pieniędzy z OFE, 12) wydłużenie wieku emerytalnego mimo sprzeciwu społeczeńs... rozwiń
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 16:56
+6
Szacunek dla PIS
Avatar
dośc mam takich "normalnych" / 23 maja 2019 o 16:48
+4
Chcę normalnej Polski i dlatego głosuję na Koalicję Obywatelską ! Dość dewastowania Polski przez Misiewiczów z PiS-u! Dość arogancji Mazurkowej i jej podobnych ! Dość niszczenia porządku prawnego przez Ziobrę i Piotrowicza ! Dość zawłaszczania całej władzy przez Kaczyńskiego!
 No przecież 3,5 roku temu przegrali - dlaczego?. Czy była to normalna Polska?. Wyprowadzenie - kradzież 350 miliardów to wg ciebie było normalne?. Czy ty jesteś normalny?.
Avatar
no pewnie / 23 maja 2019 o 16:42
+10
Lepiej głową strzelić w murek, niż głosować na Mazurek !
 Zrób to chłopie, bo p. Mazurek wygra. Idioci nie są nam POtrzebni.
Avatar
tzw. katol / 23 maja 2019 o 16:40
+3
Zastanawiam się co PiS zbudował przez 4 lata swoich rządów oprócz pomników smoleńskich. Tych to nastawiali w całym kraju. Ciekawe ile taki pomnik daje miejsc pracy, albo generuje dochodu narodowego ?
 Wystarczy nie oglądać komercyjnych tv. Gostku już jesteś z wiedzą do tyłu, ale cóż twój wybór.
Avatar
Lepiej widzę / 23 maja 2019 o 16:37
+6
Każdy ktoś chce głosować na PŁO polecam posłuchać co mówili politycy tej partii o Polsce wschodniej dodatkowo przypominam ze to za kadencji bÒla rozwiązano jednostkę wojskową w Bialej.  A obecnie wojsko wraca do Białej dzieki PIS
Tych z drewnianymi karabinami nazywasz wojskiem?
 Za czasów po+psl nie było nawet tych "z drewnianymi". Dzisiaj ma kto pomagać np. "powodzianom". Ty miałeś pewnie plastykowy karabin.
Avatar
ala / 23 maja 2019 o 16:36
0
Bolek dawał 300 milionów każdemu. Spokojnie czekam na tę kasę. Potem mi kapnie działka z 300 mld od Schetyny  i będe robił za Krezusa. PiSiory to taki  ostatni  król   Lidii , znany z bogactwa. Tłumaczę bo chcę sie z wami tłumoki, katole podzielić wiedzą. Co zrobię za tę kasę? Zaiwestuję w lotnisko w Niedzwiadzie. Mam blisko i na Bali, na Azory, na Hula Gula.
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 16:28
-1
Ja oczywiście wierzę tym pokurczom z mafii PO, a wy ?
Zobacz wszystkie komentarze 91

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

ME U-21. Sensacja w Bolonii! Polacy pokonali Włochów!

ME U-21. Sensacja w Bolonii! Polacy pokonali Włochów! 0 0

W drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21 Polska pokonała w Bolonii reprezentację Włoch 1:0, a bohaterem spotkania został Krystian Bielik

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia]
galeria

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia] 0 2

Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny 2018. To już XXIII edycja rankingu Złota Setka. Po raz pierwszy doceniliśmy też wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami przekonanie, że warto działać ekologicznie i w rodzinie.

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok 0 6

Córka Żołnierzy Wyklętych wywalczyła zadośćuczynienie za narodziny i dzieciństwo spędzone w więzieniu. Sąd przyznał jej milion złotych. Magdalena Zarzycka - Redwan nie wyklucza apelacji.

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków
Zdjęcia z drona
galeria

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków 187 16

Wierzchowiska Pierwsze i Drugie (pow. janowski) zostały zalane po ogromnej ulewie jaka przeszła nad tym terenem. Na miejscu pracuje ponad 120 strażaków.

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium
PILNE
galeria

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium 67 100

Decydujący dla przyszłości górek czechowskich projekt studium przestrzennego został dziś złożony do Rady Miasta przez prezydenta Lublina. Już 27 czerwca radni mają głosować nad dokumentem

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat 0 5

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło 4 3

Sezon jeszcze się nie zaczął, a w województwie lubelskim utonęło w tym roku już sześć osób. Część kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli zacznie działać pod koniec czerwca

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin 0 8

Scania zasilana gazem LNG jest testowana przez Pocztę Polską na trasie Lublin-Warszawa-Lublin. To kolejny krok w kierunku ekologicznych pojazdów.

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna 0 3

Mateusz Cetnarski i Kacper Jodłowski nie będą w kolejnym sezonie występować w „zielono-czarnych” barwach. Dwaj pomocnicy rozwiązali swoje umowy z klubem z Łęcznej za porozumieniem stron. Z kolei do Gryfa Wejherowo przenosi się Filip Szewczyk

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie
22 czerwca 2019, 0:00

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie 0 0

To będzie święto trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. 4. edycja Festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" zawita do Nałęczowa. W dniach 22-23 czerwca na placu przed Urzędem Miejskim zorganizowane zostaną kiermasz i moc kulinarnych atrakcji.

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia]
galeria

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia] 16 39

13-kilometrów nowego odcinka S17 od Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z serii odcinków Lublina-Warszawa, które będą oddane w tym roku. Za dwa lata kierowcy pojadą ekspresówką od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – zapewnił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje
galeria

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje 0 5

Po porannych mszach świętych uczniowie puławskich szkół udali się do sal gimnastycznych, gdzie najlepsi z nich odebrali dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem. - Bezpiecznych, beztroskich wakacji, pełnych miłych niespodzianek - życzyła podczas szkolnej uroczystości, dyrektor ZSO nr 1, Marta Gładysz.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. 0 0

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń 0 0

Przed Górnikiem Łęczna ciekawa przerwa wakacyjna. Kilka zawodniczek zdecydowało się opuścić drużynę

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci 0 10

Już trzeci raz władze miasta ogłaszają przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Wcześniej ceny proponowane przez dostawców przekraczały kwotę do wydania. Teraz miasto złagodziło o połowę swoje wymagania co do gwarancji na baterie. Nawet jeśli ceny od tego spadną, na dostawę i tak poczekamy długo

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!