Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Zakupy

13 marca 2020 r.
13:41

Galerie handlowe w Lublinie świecą pustkami. Straż Miejska ma zwracać uwagę na młodzież

Autor: Zdjęcie autora ask drs agdy
1669 27 A A

W lubelskich galeriach handlowych praktycznie nie ma klientów. Spotkać można w nich tylko pojedyncze osoby, które przyszły po z góry zaplanowane zakupy i sprzedawców czytających książki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Mieliśmy mnóstwo młodzieży w środę, kiedy poszczególny szkoły zwalniały uczniów do domu. Tłok wtedy był taki, jak w pierwszy dzień roku szkolnego albo w dniu rozdaniu świadectw. W czwartek nie było już nikogo – opowiada jedna ze sprzedawczyń w Vivo Lublin.

W piątek przed południem galeria była wyludniona. Spotkać można było tylko poszczególne osoby. Niektóre w maseczkach. Nikogo nie było w strefie gastronomicznej.

– Tak jest od dwóch dni – opowiada sprzedawczyni jednego ze sklepów odzieżowych. – W czwartek miałam jedną transakcję. To była osoba, która dokładnie wiedziała, po co przyszła. Od razu podeszła do mnie i spytała gdzie znajdzie rzecz, którą pokazała mi na zdjęciu w telefonie. Prosiła o podanie konkretnego rozmiaru. Nie mierzyła. Kupiła i wyszła. Dziś nie było nikogo. Pierwszy raz widzę taką sytuację. Zawsze mieliśmy w sklepie co najmniej kilkanaście osób chodzących między wieszakami.

Sprzedawcy, z których zdecydowana większość nosi jednorazowe rękawiczki, rozmawiają ze sobą albo czytają.

– Pierwszy raz wzięłam ze sobą do pracy książkę. Nigdy nie miałam czasu na chwilę odpoczynku, a dziś cały czas siedzę i czytam – przyznaje pracownica jednego z punktów gastronomicznych.

Sprzedawców z książkami w rękach widać także w Lublin Plaza. Jest ich zdecydowanie więcej niż klientów.

– Przyszłam tylko po zakupy spożywcze, do drogerii i apteki. Pomyślałam, że lepiej zrobić je w jednym miejscu niż biegać po całym mieście – mówi pani Marta. – Chyba miałam rację, bo ludzi praktycznie nie ma.

– Odkąd pracuję nie było takiej sytuacji, że tęskniłabym za tym żeby pojawił się jakiś klient. W życiu nie pomyślałabym że zatęsknię za kontaktem z ludźmi. Okazuje się jednak, że nadmiar pracy jest lepszy niż nuda – zdradza nam jedna z ekspedientek.

– Czy się boję? – zastanawia się inna. – Raczej nie, bo ludzie posłuchali zaleceń i zostali w domach. Galerie są puste. Dla mnie najważniejsze jest to, że tego zakazu posłuchali uczniowie. Najbardziej bałam się ich odwiedzin, bo mówi się, że dzieci bardzo często nie mają objawów chorobowych, ale mogą zarażać.

Gdyby stało się inaczej i młodzi ludzie ruszyli jednak do galerii handlowych spotkają się z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Ci na polecenie prezydenta Lublina zostaną skierowani do centrów i galerii handlowych.

– Będą zwracać uwagę obecnej tam młodzieży, że w obecnej sytuacji przebywanie w takich miejscach jest nierozsądne i może być niebezpieczne z powodu zagrożenia koronawirusem – tak prezydent Krzysztof Żuk wyjaśnia powody swojej decyzji.

Strażnicy mają przypominać młodzieży, że zawieszenie zajęć nie oznacza dodatkowych ferii. Mundurowi mają namawiać młodych ludzi do pozostania w domach.

– Przebywanie w dużych skupiskach ludzkich stwarza niepotrzebne ryzyko mnożenia zakażeń – podkreśla Żuk.

W Zamościu też patrolują

Policja i zamojska Straż Miejska wspólnie patrolują miasto. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca publiczne, w których najchętniej przebywa młodzież.

Młodzi ludzie będą legitymowani w celu ustalenia powodów przebywania poza domem, gdzie w tym czasie powinni być i realizować obowiązek szkolny, zgodnie z zaleceniami MEN. Działania patroli są wspierane przez zespół Centrum Monitoringu Miejskiego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 16:35
+34
zamknąć wszystkie galerie natychmiast, a także zamknąć granice, wszystkie granice z Polską, nic się nie stanie, a możemy zatrzymać rozprzestrzenianie się coronowirusa,
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 15:29
+24
Nienrozumiem najemców że nie zamykają sklepów, nie rozumiem właścicieli galerii ,że prowokują klientów otwartymi sklepami. Ktoś weźmie odpowiedzialność za osoby pracujące w galeriach i ich rodziny?? Galeria i właściciele sklepów będą płacić odszkodowania dzieciom jak któraś pracownica trafi do szpitala?? Kasa jest ważna, niż zdrowie pracowników
Avatar
abc / 13 marca 2020 r. o 14:04
+24
Bałem się, że ludzie nie usłuchają. Jednak taka informacja przywraca wiarę w rozsądek w naszym społeczeństwie. Brawo Polacy.
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 14:14
+22
Bardzo dobrze. Od ostrości przyjętych środków zależy skuteczność.
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 14:29
+20
Straż Miejska nie powinna być od perswazji i namawiania tylko egzekwowania i karania za głupotę!
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 14:59
+18
Może policjantom niech przełożeni najpierw załatwią maski i środki ochrony .. dotykają dowodów itp jeszcze im legitymowac i narażać się każą!!! Śmiech na sali !!
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 14:03
+16
Rodzinka z Niedrzwicy niech ZAPŁACI MAJĄTKIEM za leczenie własne i wszystkich zarażonych przez siebie. Świadomie zaryzykowali pozwalając syniowi odwiedzić teren objety kwarantanną. Zataili zawleczenie wirusa przez znaczny okres czasu powodujac własne zainfekowanie oraz potencjalnie wszystkich spotykanych osób. Cofnąć kobiecie uprawnienia pedagogiczne dożywotnio za skrajną nieodpowiedzialność i świadome narażenie młodzieży na tą niezwykle groźną śmiertelną chorobę. Dodatkowo powinni posłużyć wirusologom na próby wynalezienia szczepionki na zarazę którą sami przywlekli i obarczyli lubelskie społeczeństwo !
Rodzinka z Niedrzwicy niech ZAPŁACI MAJĄTKIEM za leczenie własne i wszystkich zarażonych przez siebie. Świadomie zaryzykowali pozwalając syniowi odwiedzić teren objety kwarantanną. Zataili zawleczenie wirusa przez znaczny okres czasu powodujac własne zainfekowanie oraz potencjalnie wszystkich spotykanych osób. Cofnąć kobiecie uprawnienia pedagogiczne dożywotnio za skrajną nieodpowiedzialność i świadome narażenie młodzieży na tą niezwykle groźną śmiertelną chorobę. Dodatkowo powinni posłużyć wirusologom na próby wynalezienia szczepionki na za... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 14:47
+13
Niesubordynowanych lałbym pałami po piętach
Avatar
. / 13 marca 2020 r. o 14:11
+13
bańka mydlana zaczyna powoli pękać, czekałem na to 12 lat !!!!!!!!!!!!!!!!
 Jak sytuacja wróci do normy to pomyśl o konsultacji psychiatrycznej, serio.
Avatar
GOŚCIU GOŚCIU. / 13 marca 2020 r. o 16:06
+12
A ja mieszkam na wsi mam swoją wodę ,ciepło ,jedzenie powietrze świerze ,ogród i żyje bez stresu nawet ptaszki dzis mi ćwierkaja a tym mieszczuchom co ostatnio drwili ze wsi i ich mieszkancom zycze zdrowia i spokoju w klatce betonowej .
Avatar
Lila / 17 marca 2020 r. o 07:02
0
Szkoda tylko że niektórzy pracodawcy patrz Monnari każą swoim pracownikom z galerii handlowych przychodzić do pracy na 8 godzin, bez handlu co prawda. W obliczu koronawirusa mamy zajmować się pracami logistyczni-magazynowymi. Serio? Teraz jest na to dobry moment? Ludzie zostali odesłani do domu jak to na portalach społecznościowych hucznie ogłoszono żeby za kilka dni dać im polecenie przyjścia do pracy (choć też na Fb zapierają się że pracownicy zostali poproszeni)
Avatar
czarek661966@o2.pl / 14 marca 2020 r. o 10:49
-1
Przyda się to wolnym i nowoczesnym europejczykom mających za nic Narodowość
Avatar
Kao. / 13 marca 2020 r. o 23:47
+3
Tępych i debili nie brakuję. Jak słucham nie których jak lekceważą powagę i zagrożenie. Szkoda pisać. Wystarczy wejść na face.. 
Avatar
ks. Robak / 13 marca 2020 r. o 18:55
+4
ZNOWU Państwo TEORETYCZNE !!! Co to znaczy : Straż Miejska - ma zwracać uwagę ??? Drogi narodzie : każdy przepis prawa winien mieć trzy podstawowe czynniki ( Hipotezę, Dyspozycję i Sankcję) Jeżeli tak nie ma to - jest POLSKA ???
Avatar
ja / 13 marca 2020 r. o 17:23
-57
a co mnie obchodza inne osoby ide do galerii na piwo bo bary zamknięte i co to kogo obchodzi
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 16:35
+34
zamknąć wszystkie galerie natychmiast, a także zamknąć granice, wszystkie granice z Polską, nic się nie stanie, a możemy zatrzymać rozprzestrzenianie się coronowirusa,
Avatar
GOŚCIU GOŚCIU. / 13 marca 2020 r. o 16:06
+12
A ja mieszkam na wsi mam swoją wodę ,ciepło ,jedzenie powietrze świerze ,ogród i żyje bez stresu nawet ptaszki dzis mi ćwierkaja a tym mieszczuchom co ostatnio drwili ze wsi i ich mieszkancom zycze zdrowia i spokoju w klatce betonowej .
Avatar
... / 13 marca 2020 r. o 15:44
-13
A jednak Polascy są prawie wszyscy nieodpowiedzialni żeli antybakteryjnych nie kupują bo drogie  może i drogo ale tanie nie będzie tylko jeszcze drożej bo producenci sprzedają codzień drożej. A wraz brakuje bo odpowiedzialni kupują. 
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 15:29
+24
Nienrozumiem najemców że nie zamykają sklepów, nie rozumiem właścicieli galerii ,że prowokują klientów otwartymi sklepami. Ktoś weźmie odpowiedzialność za osoby pracujące w galeriach i ich rodziny?? Galeria i właściciele sklepów będą płacić odszkodowania dzieciom jak któraś pracownica trafi do szpitala?? Kasa jest ważna, niż zdrowie pracowników
Avatar
Ga / 13 marca 2020 r. o 15:03
+1
Ponoc potwierdzony przypadek choroby u jednego z pracowników urzędu Marszałkowskiego. Pare dni temu panowie w kombinezonach dezynfekowali pomieszczenia na Grottgera. Ile osob mialo kontakt z tym pracownikiem?
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!