Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zakupy

12 marca 2019 r.
18:09

Tarasy Zamkowe w Lublinie to teraz Vivo! Projektant budynku o logo: "różowe paskudztwo". A internauci chcą powrotu starej nazwy

602 84 A A

Centrum handlowe przy al. Unii Lubelskiej zmieniło nazwę. Tarasy Zamkowe zastąpiło VIVO! Różowe logo pojawiło się na frontonie budynku. Internauci domagają się przywrócenia starej nazwy. Nowe, krzykliwe logo krytykuje nawet projektant budynku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Vivo to galeria handlowa u zbiegu al. Unii Lubelskiej i al. Tysiąclecia należąca do austriackiej Immofinanz Group. Uroczyście, jako Tarasy Zamkowe, otwarto ją 4 marca 2015 r. Tylko pierwszego dnia zakupy chciało tam zrobić 50 tys. klientów. 7 marca 2019 r. Tarasy Zamkowe zaprosiły media na odsłonięcie różowego logo i obwieściły, że zmieniły nazwę.

Kwiatek do kożucha

Metamorfoza niemal natychmiast została skrytykowana. Na Facebooku powstało wydarzenie „Dawna nazwa dla Tarasów Zamkowych” zaplanowane na najbliższą sobotę. Udział zadeklarowało 1,6 tys. osób, a kolejnych 6,5 tys. jest tym zainteresowanych. Inicjatorzy grupy mają nadzieję, że właściciel galerii zmieni nazwę i logo, które ich zdaniem nie pasuje do miejsca i „kojarzy się tandetnie”.

Internauci rozpoczęli też zbiórkę podpisów domagając się powrotu starej nazwy.

– Kojarzyła się ona z dobrą architekturą, przy Starym Mieście. Po zmianie co najwyżej można sobie skojarzyć z wielkim różowym logiem sklepu z używaną odzieżą – uważa internauta, który zainicjował zbiórkę.

– Nazwa jest okropna i wpisuje się w tej części miasta jak kwiatek w klapę kożucha – uważa internautka Bożena.

– Nazwa idealnie wpisuje się w ład architektoniczny okolicy z bilbordami i całym tym cyrkiem koło PKS. Na tym tle wcale się nie wyróżnia – drwi Damian.

– Wygląda to teraz jak hangar z chińszczyzną. „Tarasy Zamkowe” to była prestiżowa nazwa – zauważa kolejna komentatorka Monika.

– Jak Tarasy Zamkowe były budowane to miały nawiązywać do terenu wokół. Wpasować się i wyglądem i nazwą i tak się stało. Teraz jak firma już dobrze sobie radzi to nie potrzebuje się z niczym liczyć taka rzeczywistość – denerwuje się Urszula.

Komentujący zaczęli też dociekać, czy wraz z nazwą nie zmienia się też podmiot prowadzący galerię i czy nie jest to sposób na częściowe uniknięcie podatków. Dziennikarze pytali o to już w dniu odsłonięcia nowego szyldu.

– Pod tym względem nic się nie zmienia. Właściciel pozostaje ten sam – zapewniała Magdalena Kowalewska z firmy Immofinanz.

Kpina z Zamku

Bez emocji o zmianach nie może mówić także Bolesław Stelmach. To jego pracownia architektoniczna przygotowała projekt galerii dla austriackiej Immofinanz Group.

– Nikt nie informował mnie o zmianie nazwy, ale nie było też takiego obowiązku – przyznaje Stelmach. – Zmiany uważam jednak za naruszenie przepisów. Zgodnie z planem miejscowym w tym miejscu nie mogą pojawiać się reklamy, takie jak ohydnie wyglądające i stanowiące oczywistą antyreklamę logo. To po prostu różowe paskudztwo.

Architekt podkreśla też, że miasto początkowo zabraniało budowy galerii handlowej przy ul. Unii Lubelskiej. Jednym z podstawowych argumentów używanych przez inwestora przed uzyskaniem pozwolenia na budowę było stworzenie obiektu wpisującego się w istniejący kontekst.

– Galeria miała współgrać z Zamkiem, z którym miała zresztą współpracować. Stąd właśnie taka jej nazwa. Rezygnacja z miana „Tarasów Zamkowych” to kpina z Zamku. Uważam, że Rada Miasta i prezydent powinni interweniować w tej sprawie, bo kiedy chodziło o pozwolenia inwestor opowiadał historię diametralnie różną od tego, co otrzymujemy w tej chwili. Była mowa o tym, że powstaje wyjątkowe centrum handlowe, zupełnie inne od tych istniejących na świecie ponieważ inwestorzy wiedzą, czym jest dla nas Zamek i 700 lat tradycji. Okazało się, że jednak nie wiedzą – stwierdza Stelmach.

Sonda: Która nazwa bardziej ci się podoba?

Liczba głosów: 3737
98.53%
Tarasy Zamkowe
1.47%
Vivo!

Jak w Rumunii i Pile

Jak informuje biuro prasowe Immofinanz, właściciel obiektu problemu nie widzi. Centra handlowe pod tą nazwą działają w Pile, Stalowej Woli i Krośnie, ale też w Rumunii, Słowacji i w Czechach.

– Zapoznajemy się ze wszystkimi uwagami dotyczącymi lubelskiego centrum handlowego, tymi krytycznymi, jak i tymi pozytywnymi, przekazywanymi choćby podczas Urodzinowych Metamorfoz, tak licznie odwiedzonych przez klientów. Mamy świadomość, że przystosowanie się do każdej zmiany, w tym tej związanej z nazwą, wymaga czasu. Mamy jednak nadzieję, że poprzez kompleksowość i zwiększenie dotychczasowej oferty, jak i zapowiedź nowych działań, w szczególności związanych z letnimi atrakcjami na dachu, obiekt w jeszcze szerszym znaczeniu będzie popularnym miejscem spotkań – tłumaczą przedstawiciele właściciela obiektu. – Pragniemy przypomnieć, że wprowadzenie nazwy to ostatni etap procesu związanego z inicjowaniem dużo szerszych zmian dotyczących obiektu, jego funkcjonalności i oferty kierowanej do rodzin. To domknięcie integracji centrum handlowego z marką VIVO! , zgodne ze strategią biznesową właściciela, opartą na rozwoju marek handlowych.

Immofinanz dodaje, że zmiana logotypu uzyskała stosowne zgody, w tym zgodę Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Lublin.

Pozytywnie przyjęte zgłoszenie

– Zmiana nazwy obiektu została przyjęta na podstawie pozytywnie przyjętego zgłoszenia robót budowlanych z 19 grudnia 2018 r. obejmowało instalację na elewacjach budynku dwóch napisów VIVO oraz liter przestrzennych. Urządzenia nie są sprzeczne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i nie wymagało to jego zmiany, gdyż nie są nośnikami reklamowymi a jedynie logo firmy o standardzie graficznym sieci – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Przyciągać klientów

– To jeden z nielicznych obiektów o czysto komercyjnej i rozrywkowej funkcji, który zerwał z funkcjonującymi wśród inwestorów przekonaniami na temat tego, co się ludziom podoba i co ich zachęca do zakupów. Okazuje się, że możliwość spacerowania po zielonym dachu może skuteczniej przyciągać klientów niż krzykliwe reklamy. Tych zresztą obiekt, co równie ważne, jest pozbawiony – napisali członkowie jury konkursu Stowarzyszenia Architektów Polskich na najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany w Polsce w roku 2015. I przyznali ówczesnym Tarasom Zamkowym wyróżnienie. W tym samym roku obiekt uznany został m.in. za najlepszy projekt regionalny 2015 roku w Europie.

Tarasy Zamkowe w Lublinie zmieniły nazwę na Vivo! Gwiazdy na imprezie

e-Wydanie

Komentarze 84

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 marca 2019 o 18:24
+50
Jeśli chcą tracić klientów, to proszę bardzo. Większość sklepów jest w innych galeriach. Ja nie zamierzam się "przyzwyczajać" do tej zmiany, skoro właściciel galerii tak bezczelnie pokazuje, że ma nasze miasto gdzieś.
Avatar
Andżej / 12 marca 2019 o 19:20
+44
Jak logotyp nie jest sprzeczny?? Różowe logo jak tandetna nazwa marketu spożywczego!! Jakoś inne loga sklepów mogą być czarnobiałe, np. Biedronka czy Rossmann lub H&M!? Można, można. Kolejna sprawa, nazwa nie wpisuje się w otoczenie Zamku Lubelskiego, co to znaczy Vivo!??? Po co zmieniać coś co było i brzmiało idealnie!!?? Tarasy Zamkowe: zamek w pobliżu, taras zieleni na dachu- super!!
Avatar
annonim / 12 marca 2019 o 18:27
+38
Jakby przez tydzień nikt tam nie zajrzał, to szybko przywrócili by poprzednią nazwę i jeszcze przeprosili.
Avatar
Gość / 12 marca 2019 o 18:33
+35
Na początek mały bojkot sklepów w galerii i nazwa powróci na 100 %
Avatar
Gość / 12 marca 2019 o 19:05
+31
W „VIVO” zakupów już robić nie będę!
Avatar
Gość / 12 marca 2019 o 18:44
+26
Nazwa dla szmatexu
Avatar
Gwidon / 13 marca 2019 o 06:34
+24
Jak nie lubię Stelmacha, tak teraz się z Nim w całej rozciągłosci zgadzam!
Avatar
Emil / 13 marca 2019 o 07:08
+23
Chcecie przywrócenia starej nazwy? Zagłosujcie porfelem i nogami. Tylko te wskaźniki liczą się dla właściciela Galerii handlowej. Pokrzyczeć na forach sobie można. Nikt się waszymi postulatami nie zainteresuje. Taki jest kapitalizm. Dziwię się natomiast urzędnikom miejskim, którzy dopuścili logo w krzykliwych kolorach. Tylko czekać jak reklamy sklepów eksponowane na ścianach centrum zmienią się na kolorowe i będziemy mieć pstrokaciznę w tym miejscu. Moim zdaniem osoba odpowiadająca za ład przestrzenny miasta nie dba o niego.
Avatar
Mieszkaniec / 12 marca 2019 o 19:18
+23
W komplecie z kompromitującą się na zdjęciach Panią prezydent... Czysta polityka... Lubelska bylejakość... Nasza specjalność...
Avatar
Gość / 12 marca 2019 o 19:05
+23
W referendum górek czechowskich głosujcie na NIE! developerzy przerobią was tak samo jak tutaj z vivo. Obiecywanie cudów a potem nikt tego nie dopilnuje i bedzie blokowisko, smog i smród.
Avatar
a / 5 dni temu o 14:33
+2
Różowe obrzydlistwo. Porzygac sie mozna jak się na to patrzy. 
Avatar
Gość / 6 dni temu o 09:40
+4
Nazwa "Tarasy Zamkowe" czyniła miejsce indywidualnym i dla klientów precyzyjnie w Lublinie zlokalizowanym. Z kolei VIVO nic nikomu nie mówi i klientów z czasem będzie o wiele mniej.
Avatar
Gość / 15 marca 2019 o 09:05
+1
Żeby chociaż zmienili na PIVO!
Avatar
Adam / 14 marca 2019 o 20:42
+4
Chodzi wyłącznie o płacenie podatków 5 lat mineło za 5 lat kolejna zmiana.
Avatar
Piotr36 / 14 marca 2019 o 19:06
+4
Lublin to nie Warszawa czy inny Słupsk. Tylko Tarasy Zamkowe!!!
Avatar
Aga / 14 marca 2019 o 18:49
+4
Przez następne 5 lat nie będzie płacony podatek i oto w tym tak naprawdę chodzi
Avatar
szer / 14 marca 2019 o 13:46
+3
Nie byłem w Tarasach to teraz w jakimś VOLVO na pewno nie będę i tyle w temacie
Avatar
ha ha ha ha / 13 marca 2019 o 16:19
+1
Dzieki pisowskiej  prl- wskiej propagandzie wiecej osób przekonało sie do parku - niech pisza dalej :)))
 To już nawet w tbv nie musza na reklame nic wydawać :))))
Avatar
Gość / 13 marca 2019 o 14:52
-4
Dzieki pisowskiej prl- wskiej propagandzie wiecej osób przekonało sie do parku - niech pisza dalej :)))
Avatar
Gość / 13 marca 2019 o 14:45
-1
A ten z Sztandaru to każdą okazję musi obstawić..
Zobacz wszystkie komentarze 84

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 62 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 181 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję ministerstwa kultury o odmowie wpisania Domu Chemika do rejestru zabytków. Według stowarzyszenia „Puławianie” oznacza to konieczność ponownego wstrzymania robót. Przeciwnego zdania są władze miasta zapewniając, że prace będą kontynuowane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.