Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 grudnia 2008 r.
20:24
Edytuj ten wpis

13-latka urodziła dziecko własnemu ojcu

0 13 A A

Wyniki badań DNA nie pozostawiają wątpliwości. Ojcem dziecka 13-letniej dziewczynki jest jej własny ojciec. Mężczyzna został aresztowany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj do krasnostawskich śledczych trafiła opinia psychologiczna w tej bulwersującej sprawie. Wynika z niej, że dziewczynka nie dostrzega krzywdy, jaką wyrządził jej rodzony ojciec. Nie identyfikuje się z własnym dzieckiem, a na dodatek obwinia się za to, że jej ojciec trafił do więzienia.

Wszystko zaczęło się w lutym, gdy śledczy dostali informację, że na oddział pediatrii krasnostawskiego szpitala trafiła ciężarna uczennica szóstej klasy podstawówki. Trzynastolatka zeznała w sądzie, że na jesieni została zgwałcona w lesie przez dwóch młodych mężczyzn. Policjanci nie znaleźli sprawców. W lipcu dziewczynka urodziła synka, trafił do ośrodka adopcyjno-opiekuńczego.

Gdy do prokuratury dotarł sygnał, że ojcem maleństwa może być ojciec trzynastolatki, zdecydowano o badaniach DNA. Po otrzymaniu wyników 49-letni Ryszard M. został zatrzymany pod zarzutem zgwałcenia małoletniej córki i kazirodztwa. - Prawdopodobieństwo, że jest on ojcem dziecka, wynosi 99,99 proc. - mówi Andrzej Grochecki z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Sąd postanowił go tymczasowo aresztować. Mężczyzna się nie przyznaje. - Robiłem wszystko, żeby córka miała dobrze w życiu - wyjaśnił śledczym. Tymczasem jego córka w końcu przyznała, że miała kilka stosunków z ojcem.

Mieszkańcy Zażółkwi są zszokowani.

- Mężczyzna otrzymywał świadczenie pielęgnacyjne na córkę, zachowywał się normalnie, nic podejrzanego nie zauważyłam - mówi Grażyna Jaremek z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie.
To samo mówi sołtys. - Dziewczynka nie chodziła głodna, jej ojciec przestał nadużywać alkoholu, opiekował się domem - powiedziała nam Grażyna Atras.

Ale nie ma pobłażania. - Jeżeli skrzywdził dziecko, powinien gnić w więzieniu - podnosi starszy mieszkaniec Zażółkwi.

Ryszardowi M. grozi do 12 lat więzienia. Maleństwo trafiło do ośrodka opiekuńczo-adopcyjnego, a jego matka do placówki opiekuńczej.
- Ta dziewczynka w życiu już się wycierpiała, bo jak była malutka przeszła poważną operację, której skutki odczuwa do dziś. Teraz spotkała ją krzywda ze strony najbliższej osoby - mówi prok. Grochecki.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
HIPOLIT / 4 grudnia 2008 r. o 07:49
0
To jest totalna porażka rodziny, sąsiadów, czyli tego najbliższego kręgu społecznego, opieki społecznej, policji, samorządu terytorialnego i ....księdza. Gdzie oni byli???. Wstyd i hańba dla tej miejscowości-regionu.
--------------
Współczuję dziewczynce, która w swoim opiekunie -znalazła dewianta i zboczeńca. Jest tak uzależniona za zatarły się w jej świadomości podstawowe wartości moralne dobra i zła.
-----------
Proponuję przewrócić w Polsce karę przymusowej kary fizycznej. Taki powinien pracować ciężko w kamieniołomach i pracować na siebie, a nie do Z.K i siedzieć na zupinie podatników. Jedynie pozytywnego co go tam spotka, to że >cwele< zrobią też z nim taki sam >porządeczek>. Z serducha tego mu życzę.
Hipolit
To jest totalna porażka rodziny, sąsiadów, czyli tego najbliższego kręgu społecznego, opieki społecznej, policji, samorządu terytorialnego i ....księdza. Gdzie oni byli???. Wstyd i hańba dla tej miejscowości-regionu.
--------------
Współczuję dziewczynce, która w swoim opiekunie -znalazła dewianta i zboczeńca. Jest tak uzależniona za zatarły się w jej świadomości podstawowe wartości moralne dobra i zła.
-----------
Proponuję przewrócić w Polsce karę przymusowej kary fizycznej. Taki powinien pracować ciężko w kamie... rozwiń
Avatar
ewq / 3 grudnia 2008 r. o 19:54
0
~INKA~ napisał:
Moje ZDANIE jest takie dać mu ''TAKĄ RURĘ" żeby go zaj...ła śmierć bo żadna inna kara tu nie pomoże.

i może by zdechł na du***.
Avatar
~INKA~ / 2 grudnia 2008 r. o 18:33
0
Moje ZDANIE jest takie dać mu ''TAKĄ RURĘ" żeby go zaj...ła śmierć bo żadna inna kara tu nie pomoże.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 r. o 11:39
0
Anna napisał:
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te osoby, powołane do stosowania nadzoru i opieki jeżeli zaniechały jakichkolwiek działań, powinnny odpowiedzieć, włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym. W prawie karnym odpowaida się za czyny ( działanie) jak i za zaniechanie.



Nie jest łatwo zauważyć takie sytuacje, nawet doświadczeni pedagodzy, psychologowie mają z tym problem. Zeby dostrzec, ze coś jest nie tak trzeba czesto odwiedzać takie rodziny, uważnie się przyglądać i analizować wszelkie nieprawidłowości. Opiekunki społeczne nie odwiedzają swoich podopiecznych aż tak często, z drugiej strony jednak powinny być przeszkolone w wychwytywaniu dziwnych sytuacji i w zadawaniu właściwych pytań. Cięzko szukać winy tam gdzie jej nie widać na pierwszy rzut oka.
Zachowanie dziewczynki świadczy o tym iż była zastraszana i całkowicie uzalezniona od ojca - gwałciciela.



Nie jest łatwo zauważyć takie sytuacje, nawet doświadczeni pedagodzy, psychologowie mają z tym problem. Zeby dostrzec, ze coś jest nie tak trzeba czesto odwiedzać takie rodziny, uważnie się przyglądać i analizować wszelkie nieprawidłowości. Opiekunki społeczne nie odwiedzają swoich podopiecznych aż tak często, z drugiej strony jednak powinny być przeszkolone w wychwytywaniu dziwnych sytuacji i w zadawaniu właściwych pytań. Cięzko szukać winy tam gdzie jej nie widać na pierwszy rzut oka.
Zachowanie dzi... rozwiń
Avatar
anka / 2 grudnia 2008 r. o 11:29
0
myślący napisał:
deb***e z dziennikawschodniego jak mogliście podać nazwe miejscowości, w której to sie wydarzyło?????!!!!!!! Może jeszcze trzeba było zrobić zdjęcie dziecku, albo od razu wziąść nóż i zarżnąć to dziecko.... zero wyczucia, tacy sami z was skur.... jak ten ojciec.

a dlaczego maja nie pisać nazwy miejscowości, fakty trzeba rzetelnie przekazywać, a zdjecie zwyrodniałego ojca tez powinno być
Avatar
Atrakcyjny Kazimnierz / 2 grudnia 2008 r. o 10:27
0
IZKA napisał:
WYKASTROWAĆ TO ZA MAŁO!


Zgadzam się z tobą.
Powinni go wykastrować-tępym nożem żeby bardziej bolało
Avatar
Anna / 2 grudnia 2008 r. o 10:21
0
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te osoby, powołane do stosowania nadzoru i opieki jeżeli zaniechały jakichkolwiek działań, powinnny odpowiedzieć, włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym. W prawie karnym odpowaida się za czyny ( działanie) jak i za zaniechanie.
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te ... rozwiń
Avatar
myślący / 2 grudnia 2008 r. o 10:06
0
deb***e z dziennikawschodniego jak mogliście podać nazwe miejscowości, w której to sie wydarzyło?????!!!!!!! Może jeszcze trzeba było zrobić zdjęcie dziecku, albo od razu wziąść nóż i zarżnąć to dziecko.... zero wyczucia, tacy sami z was skur.... jak ten ojciec.
Avatar
keny zboczek / 2 grudnia 2008 r. o 09:40
0
Gratuluję Dziennikowi Wschodniemu - temat ściągnięty z tygodnika "Nowy Tydzień"
Avatar
IZKA / 2 grudnia 2008 r. o 09:30
0
WYKASTROWAĆ TO ZA MAŁO!
Avatar
HIPOLIT / 4 grudnia 2008 r. o 07:49
0
To jest totalna porażka rodziny, sąsiadów, czyli tego najbliższego kręgu społecznego, opieki społecznej, policji, samorządu terytorialnego i ....księdza. Gdzie oni byli???. Wstyd i hańba dla tej miejscowości-regionu.
--------------
Współczuję dziewczynce, która w swoim opiekunie -znalazła dewianta i zboczeńca. Jest tak uzależniona za zatarły się w jej świadomości podstawowe wartości moralne dobra i zła.
-----------
Proponuję przewrócić w Polsce karę przymusowej kary fizycznej. Taki powinien pracować ciężko w kamieniołomach i pracować na siebie, a nie do Z.K i siedzieć na zupinie podatników. Jedynie pozytywnego co go tam spotka, to że >cwele< zrobią też z nim taki sam >porządeczek>. Z serducha tego mu życzę.
Hipolit
To jest totalna porażka rodziny, sąsiadów, czyli tego najbliższego kręgu społecznego, opieki społecznej, policji, samorządu terytorialnego i ....księdza. Gdzie oni byli???. Wstyd i hańba dla tej miejscowości-regionu.
--------------
Współczuję dziewczynce, która w swoim opiekunie -znalazła dewianta i zboczeńca. Jest tak uzależniona za zatarły się w jej świadomości podstawowe wartości moralne dobra i zła.
-----------
Proponuję przewrócić w Polsce karę przymusowej kary fizycznej. Taki powinien pracować ciężko w kamie... rozwiń
Avatar
ewq / 3 grudnia 2008 r. o 19:54
0
~INKA~ napisał:
Moje ZDANIE jest takie dać mu ''TAKĄ RURĘ" żeby go zaj...ła śmierć bo żadna inna kara tu nie pomoże.

i może by zdechł na du***.
Avatar
~INKA~ / 2 grudnia 2008 r. o 18:33
0
Moje ZDANIE jest takie dać mu ''TAKĄ RURĘ" żeby go zaj...ła śmierć bo żadna inna kara tu nie pomoże.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 r. o 11:39
0
Anna napisał:
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te osoby, powołane do stosowania nadzoru i opieki jeżeli zaniechały jakichkolwiek działań, powinnny odpowiedzieć, włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym. W prawie karnym odpowaida się za czyny ( działanie) jak i za zaniechanie.



Nie jest łatwo zauważyć takie sytuacje, nawet doświadczeni pedagodzy, psychologowie mają z tym problem. Zeby dostrzec, ze coś jest nie tak trzeba czesto odwiedzać takie rodziny, uważnie się przyglądać i analizować wszelkie nieprawidłowości. Opiekunki społeczne nie odwiedzają swoich podopiecznych aż tak często, z drugiej strony jednak powinny być przeszkolone w wychwytywaniu dziwnych sytuacji i w zadawaniu właściwych pytań. Cięzko szukać winy tam gdzie jej nie widać na pierwszy rzut oka.
Zachowanie dziewczynki świadczy o tym iż była zastraszana i całkowicie uzalezniona od ojca - gwałciciela.



Nie jest łatwo zauważyć takie sytuacje, nawet doświadczeni pedagodzy, psychologowie mają z tym problem. Zeby dostrzec, ze coś jest nie tak trzeba czesto odwiedzać takie rodziny, uważnie się przyglądać i analizować wszelkie nieprawidłowości. Opiekunki społeczne nie odwiedzają swoich podopiecznych aż tak często, z drugiej strony jednak powinny być przeszkolone w wychwytywaniu dziwnych sytuacji i w zadawaniu właściwych pytań. Cięzko szukać winy tam gdzie jej nie widać na pierwszy rzut oka.
Zachowanie dzi... rozwiń
Avatar
anka / 2 grudnia 2008 r. o 11:29
0
myślący napisał:
deb***e z dziennikawschodniego jak mogliście podać nazwe miejscowości, w której to sie wydarzyło?????!!!!!!! Może jeszcze trzeba było zrobić zdjęcie dziecku, albo od razu wziąść nóż i zarżnąć to dziecko.... zero wyczucia, tacy sami z was skur.... jak ten ojciec.

a dlaczego maja nie pisać nazwy miejscowości, fakty trzeba rzetelnie przekazywać, a zdjecie zwyrodniałego ojca tez powinno być
Avatar
Atrakcyjny Kazimnierz / 2 grudnia 2008 r. o 10:27
0
IZKA napisał:
WYKASTROWAĆ TO ZA MAŁO!


Zgadzam się z tobą.
Powinni go wykastrować-tępym nożem żeby bardziej bolało
Avatar
Anna / 2 grudnia 2008 r. o 10:21
0
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te osoby, powołane do stosowania nadzoru i opieki jeżeli zaniechały jakichkolwiek działań, powinnny odpowiedzieć, włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym. W prawie karnym odpowaida się za czyny ( działanie) jak i za zaniechanie.
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te ... rozwiń
Avatar
myślący / 2 grudnia 2008 r. o 10:06
0
deb***e z dziennikawschodniego jak mogliście podać nazwe miejscowości, w której to sie wydarzyło?????!!!!!!! Może jeszcze trzeba było zrobić zdjęcie dziecku, albo od razu wziąść nóż i zarżnąć to dziecko.... zero wyczucia, tacy sami z was skur.... jak ten ojciec.
Avatar
keny zboczek / 2 grudnia 2008 r. o 09:40
0
Gratuluję Dziennikowi Wschodniemu - temat ściągnięty z tygodnika "Nowy Tydzień"
Avatar
IZKA / 2 grudnia 2008 r. o 09:30
0
WYKASTROWAĆ TO ZA MAŁO!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dworczyk o zapowiedziach przedsiębiorców: wierzymy w dyscyplinę

Dworczyk o zapowiedziach przedsiębiorców: wierzymy w dyscyplinę

Wierzymy w odpowiedzialność, dyscyplinę i solidarność wszystkich Polaków; wierzymy też, że to ostatnia prosta, po której zacznie się powrót do normalnego życia - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o zapowiedzi części przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć swoje biznesy.

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci z bialskiej komendy otrzymali siedem zgłoszeń o oszustwach na BLIK. Sprawcy włamują się na konta portali społecznościowych, po czym podszywając się pod ich właścicieli wysyłają wiadomości z prośbą o pożyczkę.

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą także piłkarze z Kraśnika. Stal przegrała w sobotę z trzecioligowcem z grupy pierwszej – Bronią Radom 1:4.

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień w ramach rządowej kampanii #SzczepimySię. "Urodziłem się w 1923 r., młodość zabrała mi wojna. Dziś mam 98 lat, mam dla kogo żyć, ty również. Bądź bohaterem, zaszczep się" - przekonuje w spocie wideo Skorupka.

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!
film

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!

W sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi Polacy prowadzili po pierwszej serii, ale ostatecznie zakończyli zmagania na drugim miejscu. W niedzielę w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]
galeria

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]

Lasy Kozłowieckie przyciągają coraz więcej osób spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu. W sobotę na najbardziej uczęszczanych ścieżkach spotkać można było wielu spacerowiczów. Nie zabrakło też miłośników nart.

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna wzmocniony nowym zawodnikiem rozpoczął serię meczów sparingowych. W sobotę zawodnicy trenera Kamila Kieresia okazali się minimalnie słabsi od drugoligowej Stali Rzeszów ulegając 1:2

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami
film

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami

Premier Holandii Mark Rutte podał rząd do dymisji. Jest to pokłosie opublikowanego w grudniu raportu komisji parlamentarnej zajmującej się sprawą nieuprawnionych działań urzędów skarbowych w Holandii, które błędnie oskarżyły tysiące rodzin o wyłudzenie świadczeń socjalnych.

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku
18 stycznia 2021, 9:00

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) zaprasza na drugą odsłonę wystawy "W Starym Kinie" dostępnej w gablotach przy CK. Jeszcze do końca tygodnia można w ten sposób oglądać obecną ekspozycję, a od poniedziałku, 18 stycznia rozpocznie się prezentacja kolejnych prac.

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego. Noc z soboty na niedzielę będzie wyjątkowo mroźna.

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

W przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy 0, natomiast zgodnie z planem 50 tys. dawek trafi do punktów na drugie szczepienia, a 120 tys. dawek na pierwsze szczepienia do DPS-ów - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Kiepskie wieści otrzymali dzisiaj kibice Lewartu. Beniaminek stracił kapitana – Michała Budzyńskiego. Kontrakt zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Wszystko wskazuje na to, że „Budyń” przeniesie się do trzecioligowej Chełmianki.

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki
Magazyn

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki

Kto pamięta placki na sodzie, pieczone na węglowej kuchni? Po domu roznosił się zapach, jakiego nie zapomni się nigdy. Proziaki, zwane także fajercarzami, można upiec na patelni lub na grillu elektrycznym. Są pyszne

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu
film

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu

41-latek, recydywista z Częstochowy, podczas ostatniej próby kradzieży napotkał ogromne trudności z wydostaniem się z okradanego sklepu. Mężczyzna najpierw wszedł do niego przez okno, ale później nie potrafił wyjść, bo okno okazał się być zbyt wysoko. Jego bolesne próby uchwyciła kamera monitoringu.

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Trener trzecioligowca Łukasz Mierzejewski może być zadowolony. W pierwszym meczu kontrolnym Avia wysoko pokonała Świdniczankę 7:2.