Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 grudnia 2008 r.
20:24
Edytuj ten wpis

13-latka urodziła dziecko własnemu ojcu

0 13 A A

Wyniki badań DNA nie pozostawiają wątpliwości. Ojcem dziecka 13-letniej dziewczynki jest jej własny ojciec. Mężczyzna został aresztowany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj do krasnostawskich śledczych trafiła opinia psychologiczna w tej bulwersującej sprawie. Wynika z niej, że dziewczynka nie dostrzega krzywdy, jaką wyrządził jej rodzony ojciec. Nie identyfikuje się z własnym dzieckiem, a na dodatek obwinia się za to, że jej ojciec trafił do więzienia.

Wszystko zaczęło się w lutym, gdy śledczy dostali informację, że na oddział pediatrii krasnostawskiego szpitala trafiła ciężarna uczennica szóstej klasy podstawówki. Trzynastolatka zeznała w sądzie, że na jesieni została zgwałcona w lesie przez dwóch młodych mężczyzn. Policjanci nie znaleźli sprawców. W lipcu dziewczynka urodziła synka, trafił do ośrodka adopcyjno-opiekuńczego.

Gdy do prokuratury dotarł sygnał, że ojcem maleństwa może być ojciec trzynastolatki, zdecydowano o badaniach DNA. Po otrzymaniu wyników 49-letni Ryszard M. został zatrzymany pod zarzutem zgwałcenia małoletniej córki i kazirodztwa. - Prawdopodobieństwo, że jest on ojcem dziecka, wynosi 99,99 proc. - mówi Andrzej Grochecki z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Sąd postanowił go tymczasowo aresztować. Mężczyzna się nie przyznaje. - Robiłem wszystko, żeby córka miała dobrze w życiu - wyjaśnił śledczym. Tymczasem jego córka w końcu przyznała, że miała kilka stosunków z ojcem.

Mieszkańcy Zażółkwi są zszokowani.

- Mężczyzna otrzymywał świadczenie pielęgnacyjne na córkę, zachowywał się normalnie, nic podejrzanego nie zauważyłam - mówi Grażyna Jaremek z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie.
To samo mówi sołtys. - Dziewczynka nie chodziła głodna, jej ojciec przestał nadużywać alkoholu, opiekował się domem - powiedziała nam Grażyna Atras.

Ale nie ma pobłażania. - Jeżeli skrzywdził dziecko, powinien gnić w więzieniu - podnosi starszy mieszkaniec Zażółkwi.

Ryszardowi M. grozi do 12 lat więzienia. Maleństwo trafiło do ośrodka opiekuńczo-adopcyjnego, a jego matka do placówki opiekuńczej.
- Ta dziewczynka w życiu już się wycierpiała, bo jak była malutka przeszła poważną operację, której skutki odczuwa do dziś. Teraz spotkała ją krzywda ze strony najbliższej osoby - mówi prok. Grochecki.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
HIPOLIT / 4 grudnia 2008 o 07:49
0
To jest totalna porażka rodziny, sąsiadów, czyli tego najbliższego kręgu społecznego, opieki społecznej, policji, samorządu terytorialnego i ....księdza. Gdzie oni byli???. Wstyd i hańba dla tej miejscowości-regionu.
--------------
Współczuję dziewczynce, która w swoim opiekunie -znalazła dewianta i zboczeńca. Jest tak uzależniona za zatarły się w jej świadomości podstawowe wartości moralne dobra i zła.
-----------
Proponuję przewrócić w Polsce karę przymusowej kary fizycznej. Taki powinien pracować ciężko w kamieniołomach i pracować na siebie, a nie do Z.K i siedzieć na zupinie podatników. Jedynie pozytywnego co go tam spotka, to że >cwele< zrobią też z nim taki sam >porządeczek>. Z serducha tego mu życzę.
Hipolit
To jest totalna porażka rodziny, sąsiadów, czyli tego najbliższego kręgu społecznego, opieki społecznej, policji, samorządu terytorialnego i ....księdza. Gdzie oni byli???. Wstyd i hańba dla tej miejscowości-regionu.
--------------
Współczuję dziewczynce, która w swoim opiekunie -znalazła dewianta i zboczeńca. Jest tak uzależniona za zatarły się w jej świadomości podstawowe wartości moralne dobra i zła.
-----------
Proponuję przewrócić w Polsce karę przymusowej kary fizycznej. Taki powinien pracować ciężko w kamie... rozwiń
Avatar
ewq / 3 grudnia 2008 o 19:54
0
~INKA~ napisał:
Moje ZDANIE jest takie dać mu ''TAKĄ RURĘ" żeby go zaj...ła śmierć bo żadna inna kara tu nie pomoże.

i może by zdechł na du***.
Avatar
~INKA~ / 2 grudnia 2008 o 18:33
0
Moje ZDANIE jest takie dać mu ''TAKĄ RURĘ" żeby go zaj...ła śmierć bo żadna inna kara tu nie pomoże.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 o 11:39
0
Anna napisał:
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te osoby, powołane do stosowania nadzoru i opieki jeżeli zaniechały jakichkolwiek działań, powinnny odpowiedzieć, włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym. W prawie karnym odpowaida się za czyny ( działanie) jak i za zaniechanie.



Nie jest łatwo zauważyć takie sytuacje, nawet doświadczeni pedagodzy, psychologowie mają z tym problem. Zeby dostrzec, ze coś jest nie tak trzeba czesto odwiedzać takie rodziny, uważnie się przyglądać i analizować wszelkie nieprawidłowości. Opiekunki społeczne nie odwiedzają swoich podopiecznych aż tak często, z drugiej strony jednak powinny być przeszkolone w wychwytywaniu dziwnych sytuacji i w zadawaniu właściwych pytań. Cięzko szukać winy tam gdzie jej nie widać na pierwszy rzut oka.
Zachowanie dziewczynki świadczy o tym iż była zastraszana i całkowicie uzalezniona od ojca - gwałciciela.



Nie jest łatwo zauważyć takie sytuacje, nawet doświadczeni pedagodzy, psychologowie mają z tym problem. Zeby dostrzec, ze coś jest nie tak trzeba czesto odwiedzać takie rodziny, uważnie się przyglądać i analizować wszelkie nieprawidłowości. Opiekunki społeczne nie odwiedzają swoich podopiecznych aż tak często, z drugiej strony jednak powinny być przeszkolone w wychwytywaniu dziwnych sytuacji i w zadawaniu właściwych pytań. Cięzko szukać winy tam gdzie jej nie widać na pierwszy rzut oka.
Zachowanie dzi... rozwiń
Avatar
anka / 2 grudnia 2008 o 11:29
0
myślący napisał:
deb***e z dziennikawschodniego jak mogliście podać nazwe miejscowości, w której to sie wydarzyło?????!!!!!!! Może jeszcze trzeba było zrobić zdjęcie dziecku, albo od razu wziąść nóż i zarżnąć to dziecko.... zero wyczucia, tacy sami z was skur.... jak ten ojciec.

a dlaczego maja nie pisać nazwy miejscowości, fakty trzeba rzetelnie przekazywać, a zdjecie zwyrodniałego ojca tez powinno być
Avatar
Atrakcyjny Kazimnierz / 2 grudnia 2008 o 10:27
0
IZKA napisał:
WYKASTROWAĆ TO ZA MAŁO!


Zgadzam się z tobą.
Powinni go wykastrować-tępym nożem żeby bardziej bolało
Avatar
Anna / 2 grudnia 2008 o 10:21
0
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te osoby, powołane do stosowania nadzoru i opieki jeżeli zaniechały jakichkolwiek działań, powinnny odpowiedzieć, włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym. W prawie karnym odpowaida się za czyny ( działanie) jak i za zaniechanie.
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te ... rozwiń
Avatar
myślący / 2 grudnia 2008 o 10:06
0
deb***e z dziennikawschodniego jak mogliście podać nazwe miejscowości, w której to sie wydarzyło?????!!!!!!! Może jeszcze trzeba było zrobić zdjęcie dziecku, albo od razu wziąść nóż i zarżnąć to dziecko.... zero wyczucia, tacy sami z was skur.... jak ten ojciec.
Avatar
keny zboczek / 2 grudnia 2008 o 09:40
0
Gratuluję Dziennikowi Wschodniemu - temat ściągnięty z tygodnika "Nowy Tydzień"
Avatar
IZKA / 2 grudnia 2008 o 09:30
0
WYKASTROWAĆ TO ZA MAŁO!
Avatar
HIPOLIT / 4 grudnia 2008 o 07:49
0
To jest totalna porażka rodziny, sąsiadów, czyli tego najbliższego kręgu społecznego, opieki społecznej, policji, samorządu terytorialnego i ....księdza. Gdzie oni byli???. Wstyd i hańba dla tej miejscowości-regionu.
--------------
Współczuję dziewczynce, która w swoim opiekunie -znalazła dewianta i zboczeńca. Jest tak uzależniona za zatarły się w jej świadomości podstawowe wartości moralne dobra i zła.
-----------
Proponuję przewrócić w Polsce karę przymusowej kary fizycznej. Taki powinien pracować ciężko w kamieniołomach i pracować na siebie, a nie do Z.K i siedzieć na zupinie podatników. Jedynie pozytywnego co go tam spotka, to że >cwele< zrobią też z nim taki sam >porządeczek>. Z serducha tego mu życzę.
Hipolit
To jest totalna porażka rodziny, sąsiadów, czyli tego najbliższego kręgu społecznego, opieki społecznej, policji, samorządu terytorialnego i ....księdza. Gdzie oni byli???. Wstyd i hańba dla tej miejscowości-regionu.
--------------
Współczuję dziewczynce, która w swoim opiekunie -znalazła dewianta i zboczeńca. Jest tak uzależniona za zatarły się w jej świadomości podstawowe wartości moralne dobra i zła.
-----------
Proponuję przewrócić w Polsce karę przymusowej kary fizycznej. Taki powinien pracować ciężko w kamie... rozwiń
Avatar
ewq / 3 grudnia 2008 o 19:54
0
~INKA~ napisał:
Moje ZDANIE jest takie dać mu ''TAKĄ RURĘ" żeby go zaj...ła śmierć bo żadna inna kara tu nie pomoże.

i może by zdechł na du***.
Avatar
~INKA~ / 2 grudnia 2008 o 18:33
0
Moje ZDANIE jest takie dać mu ''TAKĄ RURĘ" żeby go zaj...ła śmierć bo żadna inna kara tu nie pomoże.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 o 11:39
0
Anna napisał:
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te osoby, powołane do stosowania nadzoru i opieki jeżeli zaniechały jakichkolwiek działań, powinnny odpowiedzieć, włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym. W prawie karnym odpowaida się za czyny ( działanie) jak i za zaniechanie.



Nie jest łatwo zauważyć takie sytuacje, nawet doświadczeni pedagodzy, psychologowie mają z tym problem. Zeby dostrzec, ze coś jest nie tak trzeba czesto odwiedzać takie rodziny, uważnie się przyglądać i analizować wszelkie nieprawidłowości. Opiekunki społeczne nie odwiedzają swoich podopiecznych aż tak często, z drugiej strony jednak powinny być przeszkolone w wychwytywaniu dziwnych sytuacji i w zadawaniu właściwych pytań. Cięzko szukać winy tam gdzie jej nie widać na pierwszy rzut oka.
Zachowanie dziewczynki świadczy o tym iż była zastraszana i całkowicie uzalezniona od ojca - gwałciciela.



Nie jest łatwo zauważyć takie sytuacje, nawet doświadczeni pedagodzy, psychologowie mają z tym problem. Zeby dostrzec, ze coś jest nie tak trzeba czesto odwiedzać takie rodziny, uważnie się przyglądać i analizować wszelkie nieprawidłowości. Opiekunki społeczne nie odwiedzają swoich podopiecznych aż tak często, z drugiej strony jednak powinny być przeszkolone w wychwytywaniu dziwnych sytuacji i w zadawaniu właściwych pytań. Cięzko szukać winy tam gdzie jej nie widać na pierwszy rzut oka.
Zachowanie dzi... rozwiń
Avatar
anka / 2 grudnia 2008 o 11:29
0
myślący napisał:
deb***e z dziennikawschodniego jak mogliście podać nazwe miejscowości, w której to sie wydarzyło?????!!!!!!! Może jeszcze trzeba było zrobić zdjęcie dziecku, albo od razu wziąść nóż i zarżnąć to dziecko.... zero wyczucia, tacy sami z was skur.... jak ten ojciec.

a dlaczego maja nie pisać nazwy miejscowości, fakty trzeba rzetelnie przekazywać, a zdjecie zwyrodniałego ojca tez powinno być
Avatar
Atrakcyjny Kazimnierz / 2 grudnia 2008 o 10:27
0
IZKA napisał:
WYKASTROWAĆ TO ZA MAŁO!


Zgadzam się z tobą.
Powinni go wykastrować-tępym nożem żeby bardziej bolało
Avatar
Anna / 2 grudnia 2008 o 10:21
0
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te osoby, powołane do stosowania nadzoru i opieki jeżeli zaniechały jakichkolwiek działań, powinnny odpowiedzieć, włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym. W prawie karnym odpowaida się za czyny ( działanie) jak i za zaniechanie.
Dziewczynka chodziła, do szkoły, zyła wsrod ludzi. Czy Pani wychowawczyni, Pani Pedagog nie zauważyły niczego. Jeżeli nawet dziewczynka mówiła, że została zgwałcona, należalo nadać bieg sprawie bo jest małoletnia. Zresztą należało być czyjnym. ojciec pijak, nie pisza nic o matce i rodzeństwie. Jestem oburzona bo jetem prawnikirm i jednocześnie nauczycielem. Po co ludzie kończą pedagogikę, skoro potem nie umieja nic załatwić, albo nie chcą bo tak wygodniej.
A opieka społeczna, jak dba skoro nie zauważyli, 13- latki w ciązy.Wszystkie te ... rozwiń
Avatar
myślący / 2 grudnia 2008 o 10:06
0
deb***e z dziennikawschodniego jak mogliście podać nazwe miejscowości, w której to sie wydarzyło?????!!!!!!! Może jeszcze trzeba było zrobić zdjęcie dziecku, albo od razu wziąść nóż i zarżnąć to dziecko.... zero wyczucia, tacy sami z was skur.... jak ten ojciec.
Avatar
keny zboczek / 2 grudnia 2008 o 09:40
0
Gratuluję Dziennikowi Wschodniemu - temat ściągnięty z tygodnika "Nowy Tydzień"
Avatar
IZKA / 2 grudnia 2008 o 09:30
0
WYKASTROWAĆ TO ZA MAŁO!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób 0 6

Sala sportowo-widowiskowa na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, dwie sale do squasha, zewnętrzne boiska do koszykówki, piłki plażowej i tenisa, sala sportów walki. To tylko niektóre funkcje hali sportowo-widowiskowej, którą buduje Uniwersytet Medyczny. Wczoraj uczelnia podpisała umowę z wykonawcą – spółką Mirbud

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się!

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się! 81 33

W wielu miastach Polski, w tym w Lublinie, mają być prowadzone lekcje o mowie nienawiści. Ale Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris namawia rodziców, by się na to nie zgadzali

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna 0 10

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta"

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta" 0 9

O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd 73 12

W czwartek odbyło się walne zebranie Klubu Sportowego Wisła Puławy. Podczas spotkania podjęto decyzje o zmianach w zarządzie klubu.

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach
26 stycznia 2019, 16:00

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 stycznia o godz. 16 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zorganizowana zostanie druga odsłona Kolędowania z XX. Czartoryskimi.

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami?
galeria

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami? 58 36

Część lubelskich instytucji kulturalnych odwołuje lub przenosi zaplanowane na piątek i sobotę wydarzenia. Ma to związek z ogłoszoną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek 0 0

To będzie bardzo emocjonujący weekend dla kibiców. W naszym województwie odbędą się w weekend dwie duże imprezy. Dodatkowo, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, w niedzielę będzie walczyć o medal mistrzostw świata juniorek

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP 0 15

Marceli Niezgoda, polityk PSL, stracił fotel dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Instytucja podlega marszałkowi (PiS), który rozpisał już konkurs na nowego szefa.

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury 0 4

Nie ma już przeszkód, by Sejm zajął się wnioskiem prokuratury o wydanie zgody na pociągniecie do odpowiedzialności karnej posła Piotra Olszówki.

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało
film

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało 64 8

35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz 186 17

W sobotę otwarcie lokalu, który zajął miejsce po „Domku Saskim” LSS Społem. Przy głównym wejściu do parku będzie połączenie małej gastronomii ze sklepem

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 36 31

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie