Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 czerwca 2009 r.
15:42
Edytuj ten wpis

Awantura o bezdomne psy i koty z zamojskiego schroniska dla zwierząt

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 90 A A

Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "Emir” zarzuca pracownikom zamojskiego schroniska dla psów zaniedbania. Szef placówki uważa to za nagonkę. Twierdzi, że wolontariusze nie mają do takich ocen kompetencji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Trzeba tę sytuację jakoś przerwać - mówi Marta Pfeifer z "Emira”. - Nie możemy też pozwolić na obrażanie nas.

O co chodzi? Wolontariusze "Emira” odwiedzają schronisko dla psów regularnie. Mają wiele zastrzeżeń.

Stwierdzili m.in., że jeden z kotów był po sterylizacji niewłaściwie "utrzymywany”. Doprowadziło do ostrego stanu zapalnego skóry zwierzęcia. Ponadto szczenięta w wieku 5-6 tygodni były przetrzymywane zimą w nieogrzewanej budzie bez dachu.

Wolontariusze stwierdzili też nieprawidłowy dobór psów w boksach oraz zły stan zoohigieniczny w tzw. szpitaliku.

Napisali o tym m.in. do dyrektora Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Odpowiedź ich zaskoczyła.

Wyliczył w niej swoje referencje (20-letni staż pracy ze zwierzętami i 35-letnie doświadczenie kynologiczne) oraz m.in. kierownika schroniska i weterynarzy, z którymi współpracuje.

A potem stwierdził m.in.: "Jedyne osoby mające właściwe rozeznanie i kompetencje to: zootechniczna bez doświadczenia zawodowego, emerytowany policjant, woźna w prokuraturze, nauczycielka WF, fryzjerka, opiekunka świetlicy. Rozumiem, że tylko te osoby mają zaliczone odpowiednie kursy, szkolenia i seminaria !!!!!!!” (tak jest w oryginale).

- Zrobiono dobry wywiad, bo wykonujemy takie zawody - mówi Marta Pfeifer. - Ale jaki jest powód do tak niewłaściwej i obraźliwej ironii? W naszym gronie są przecież inspektorzy, którym zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt przysługują uprawnienia kontrolne. Dyrektor o tym zapomniał. Efekt? Dwóm wolontariuszkom nie przedłużono umów ze schroniskiem.

- Wystawiono też krzywdzące opinie o naszej pracy - dodają Beata Gruszkiewicz i Katarzyna Kozak z "Emira”. - Jesteśmy podobno niezdyscyplinowane i mało efektywne. Bo mamy serce dla bezdomnych zwierząt?

Grzegorz Garbuz, dyrektor zamojskiego ZOO uważa jednak, że ich zarzuty są krzywdzące.

- Byłem otwarty na współpracę, ale oni chcą rządzić - tłumaczy. - Zarzucają nam brak kompetencji i robią nagonki. Nie możemy na to pozwalać, bo nie mają racji. W schronisku nie ma nieprawidłowości. Te zarzuty są bezpodstawne. Potwierdziły to m.in. liczne ostatnio kontrole.

Czy pismo do fundacji było ironiczne? - Wymieniłem zawody tych ludzi, nie ma nic w tym złego - zapewnia Garbuz. - Oni pisują do mnie w ostrzejszy sposób. Czy są wśród nich inspektorzy? Tacy, którzy zostali powołani według wewnętrznego regulaminu fundacji. Trudno to respektować… Ta cała sytuacja jest naprawdę przykra. Ale to my jesteśmy pokrzywdzeni.

Komentarze 90

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 czerwca 2009 o 22:27
0
Gość napisał:
Wystarczy wejść na ich stronę i przeczytać, a że Zamość jest mały, to o wielu osobach się słyszy, mówi... I Student z czasem się wielu rzeczy nauczy...

żaden z wolontariysz nie ma pokonczonych kursow,chybaz e sami je sobie robicie.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2009 o 19:46
0
Wystarczy wejść na ich stronę i przeczytać, a że Zamość jest mały, to o wielu osobach się słyszy, mówi... I Student z czasem się wielu rzeczy nauczy...
Avatar
~gość~ / 23 czerwca 2009 o 23:35
0
Ktory z wolontariuszy Emiru ma skonczonych tyle kursow?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 23:29
0
olek napisał:
No właśnie. Student stwierdza na końcu swojej wypowiedzi, że studia nie wystarczą. A jakie studia ma kierownik schroniska? Nie dyrektor zoo, tylko kierownik schroniska? Skoro studia nie wystarczą, to rozumiem, że ma co najmniej kilka fakultetów. Co prawda, nie znam tego Pana, ale chyba Student to zna świetnie.
A na jakiej podstawie Student twierdzi, że wolontariusze z Emira nie mają żadnego doświadczenia? A może kilkanaście lat wolontariatu w schronisku to też nie jest żadne doświadczenie. To po pierwsze. A po drugie. Skoro Student uważa, że do pomocy zwierzętom zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt nie wystarczy znajomość ustawy i przepisów wykonawczych, wiedza, wykształcenie, 20 lat zajmowania się zwierzętami , ogrom szkoleń przez wiele lat, czytanie prasy kierunkowej, książek związanych tematycznie, kursy z behawioryzmu u zwierząt i.t.d., to jakie kwalifikacje ma Student do oceny kwalifikacji wolontariuszy Emira?
Po trzecie. W mojej poprzedniej wypowiedzi ani razu nie zasugerowałem, że kierownik schroniska jest "niewykwalifikowanym człowiekiem, bez studiów", niech Student nie manipuluje mojej wypowiedzi.
A wracając do prowadzenia sklepu zoologicznego. Czy naprawdę Student uważa, że można przez wiele lat prowadzić taki sklep bez jakiejkolwiek wiedzy na temat zwierząt, że klienci to tak by sobie chodzili do tego sklepu poczytać ulotki? Ja osobiście więcej bym nie poszedł do sklepu, w którym obsługiwałby mnie ktoś, kto nie ma pojęcia o zwierzętach. To nie sklep z bułkami. Nawet, żeby sprzedać głupią karmę, trzeba się co nieco znać. Naprawdę dziwne sugestie. Czyżby Student był jakoś szczególnie zainteresowany w deprecjacji wolontariuszy Emira? Podejrzewam, że gdyby to była jakakakolwiek inna fundacja czy organizacja walcząca o lepszy byt zwierząt, to Student reagowałby tak samo histerycznie.
Po czwarte. mam wrażenie , że Student coś ma do Pani, która jest Z-cą Szefa Emira, bo jakoś wyraźnie nawiązuje do niej, a w artykule, do którego sie odniosłem jest mowa generalnie o wolontariuszach Emira.

Nie bede sie rozpisywac:
-Jako student uważam nadal,że studia nie wystarczą, doświadczenie ma największe znaczenie w pracy jaką się wykonuje. ja doswiadczenia w swojej pracy nie mam, ale liczę że nabędę.
-Nie zasugerował Pan tego, cytuję z innych stron.
-Sklep zoologiczny to nie schronisko.
PS. Nie zna Pan kierownika,ale wie kto jest z-ca szefa emiru?

Nie bede sie rozpisywac:
-Jako student uważam nadal,że studia nie wystarczą, doświadczenie ma największe znaczenie w pracy jaką się wykonuje. ja doswiadczenia w swojej pracy nie mam, ale liczę że nabędę.
-Nie zasugerował Pan tego, cytuję z innych stron.
-Sklep zoologiczny to nie schronisko.
PS. Nie zna Pan kierownika,ale wie kto jest z-ca szefa emiru? rozwiń
Avatar
olek / 23 czerwca 2009 o 22:37
0
Student napisał:
Pięknie napisane, miało to na celu poruszyć serca. Studia to studia,praktyka to praktyka. Zgodze się z faktem, że nie trzeba miec kwalifikacji by kochac zwierzęta,ale aby się nimi zajmowac tak. Skoro sugeruje Pan,że to wystarczy to dlaczego uważacie,że kierownik schodniska jest "niewykwalifikowanym człowiekiem, bez studiów"? Przecież wedle tego co Pan pisze to nie ma znaczenia. W życiu liczy się DOŚWIADCZENIE i wlaśnie to będę powtarzał. Nie wystarczą studia z zootechniki ani prowadzenie sklepu zoologicznego. Można kochać,można pomagać, ale trzeba wiedzieć jak, do tego potrzebne jest doświadczenie. Studia tu nie wystarczą.

No właśnie. Student stwierdza na końcu swojej wypowiedzi, że studia nie wystarczą. A jakie studia ma kierownik schroniska? Nie dyrektor zoo, tylko kierownik schroniska? Skoro studia nie wystarczą, to rozumiem, że ma co najmniej kilka fakultetów. Co prawda, nie znam tego Pana, ale chyba Student to zna świetnie.
A na jakiej podstawie Student twierdzi, że wolontariusze z Emira nie mają żadnego doświadczenia? A może kilkanaście lat wolontariatu w schronisku to też nie jest żadne doświadczenie. To po pierwsze. A po drugie. Skoro Student uważa, że do pomocy zwierzętom zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt nie wystarczy znajomość ustawy i przepisów wykonawczych, wiedza, wykształcenie, 20 lat zajmowania się zwierzętami , ogrom szkoleń przez wiele lat, czytanie prasy kierunkowej, książek związanych tematycznie, kursy z behawioryzmu u zwierząt i.t.d., to jakie kwalifikacje ma Student do oceny kwalifikacji wolontariuszy Emira?
Po trzecie. W mojej poprzedniej wypowiedzi ani razu nie zasugerowałem, że kierownik schroniska jest "niewykwalifikowanym człowiekiem, bez studiów", niech Student nie manipuluje mojej wypowiedzi.
A wracając do prowadzenia sklepu zoologicznego. Czy naprawdę Student uważa, że można przez wiele lat prowadzić taki sklep bez jakiejkolwiek wiedzy na temat zwierząt, że klienci to tak by sobie chodzili do tego sklepu poczytać ulotki? Ja osobiście więcej bym nie poszedł do sklepu, w którym obsługiwałby mnie ktoś, kto nie ma pojęcia o zwierzętach. To nie sklep z bułkami. Nawet, żeby sprzedać głupią karmę, trzeba się co nieco znać. Naprawdę dziwne sugestie. Czyżby Student był jakoś szczególnie zainteresowany w deprecjacji wolontariuszy Emira? Podejrzewam, że gdyby to była jakakakolwiek inna fundacja czy organizacja walcząca o lepszy byt zwierząt, to Student reagowałby tak samo histerycznie.
Po czwarte. mam wrażenie , że Student coś ma do Pani, która jest Z-cą Szefa Emira, bo jakoś wyraźnie nawiązuje do niej, a w artykule, do którego sie odniosłem jest mowa generalnie o wolontariuszach Emira.

No właśnie. Student stwierdza na końcu swojej wypowiedzi, że studia nie wystarczą. A jakie studia ma kierownik schroniska? Nie dyrektor zoo, tylko kierownik schroniska? Skoro studia nie wystarczą, to rozumiem, że ma co najmniej kilka fakultetów. Co prawda, nie znam tego Pana, ale chyba Student to zna świetnie.
A na jakiej podstawie Student twierdzi, że wolontariusze z Emira nie mają żadnego doświadczenia? A może kilkanaście lat wolontariatu w schronisku to też nie jest żadne doświadczenie. To po pierwsze. A po drugi... rozwiń
Avatar
Student / 23 czerwca 2009 o 21:43
0
olek napisał:
W urzędach pracują urzędnicy. Ale nie wszyscy muszą mieć skończone studia z administracji. Mogą mieć inne wykształcenie, ale odbywają kursy, staże, dokształcają się. W sklepach pracują handlowcy. Ale nie wszyscy mają ukończone studia z zakresu handlu. Ale może nie muszą mieć ukończonych studiów z zakresu handlu, żeby sprzedawać w sklepie. W autobusach wożą nas kierowcy. Ale nie mają studiów z zakresu kierowania autobusem. Wystarczy, że mają odpowiednie prawo jazdy plus dodatkowe wymagania, ale nie dotyczą one wykształcenia. Można tak ciągnąć godzinami. A magister zootechniki wg niektórych władz nie zna się na zwierzętach. Mimo studiów, wielu lat współprowadzenia przychodni dla zwierząt, wielu szkoleń kierunkowych. Ciekawe. Czyżby to jakieś nowe unijne przepisy? Że tylko lekarze weterynarii (i to tylko wybrani) mają prawo pracować ze zwierzętami. A jakie wg Was trzeba mieć kwalifikacje, żeby móc kochać zwierzęta? I żeby im pomagać?

Pięknie napisane, miało to na celu poruszyć serca. Studia to studia,praktyka to praktyka. Zgodze się z faktem, że nie trzeba miec kwalifikacji by kochac zwierzęta,ale aby się nimi zajmowac tak. Skoro sugeruje Pan,że to wystarczy to dlaczego uważacie,że kierownik schodniska jest "niewykwalifikowanym człowiekiem, bez studiów"? Przecież wedle tego co Pan pisze to nie ma znaczenia. W życiu liczy się DOŚWIADCZENIE i wlaśnie to będę powtarzał. Nie wystarczą studia z zootechniki ani prowadzenie sklepu zoologicznego. Można kochać,można pomagać, ale trzeba wiedzieć jak, do tego potrzebne jest doświadczenie. Studia tu nie wystarczą.

Pięknie napisane, miało to na celu poruszyć serca. Studia to studia,praktyka to praktyka. Zgodze się z faktem, że nie trzeba miec kwalifikacji by kochac zwierzęta,ale aby się nimi zajmowac tak. Skoro sugeruje Pan,że to wystarczy to dlaczego uważacie,że kierownik schodniska jest "niewykwalifikowanym człowiekiem, bez studiów"? Przecież wedle tego co Pan pisze to nie ma znaczenia. W życiu liczy się DOŚWIADCZENIE i wlaśnie to będę powtarzał. Nie wystarczą studia z zootechniki ani prowadzenie sklepu zoologicznego. Mo... rozwiń
Avatar
olek / 23 czerwca 2009 o 18:32
0
W urzędach pracują urzędnicy. Ale nie wszyscy muszą mieć skończone studia z administracji. Mogą mieć inne wykształcenie, ale odbywają kursy, staże, dokształcają się. W sklepach pracują handlowcy. Ale nie wszyscy mają ukończone studia z zakresu handlu. Ale może nie muszą mieć ukończonych studiów z zakresu handlu, żeby sprzedawać w sklepie. W autobusach wożą nas kierowcy. Ale nie mają studiów z zakresu kierowania autobusem. Wystarczy, że mają odpowiednie prawo jazdy plus dodatkowe wymagania, ale nie dotyczą one wykształcenia. Można tak ciągnąć godzinami. A magister zootechniki wg niektórych władz nie zna się na zwierzętach. Mimo studiów, wielu lat współprowadzenia przychodni dla zwierząt, wielu szkoleń kierunkowych. Ciekawe. Czyżby to jakieś nowe unijne przepisy? Że tylko lekarze weterynarii (i to tylko wybrani) mają prawo pracować ze zwierzętami. A jakie wg Was trzeba mieć kwalifikacje, żeby móc kochać zwierzęta? I żeby im pomagać?
W urzędach pracują urzędnicy. Ale nie wszyscy muszą mieć skończone studia z administracji. Mogą mieć inne wykształcenie, ale odbywają kursy, staże, dokształcają się. W sklepach pracują handlowcy. Ale nie wszyscy mają ukończone studia z zakresu handlu. Ale może nie muszą mieć ukończonych studiów z zakresu handlu, żeby sprzedawać w sklepie. W autobusach wożą nas kierowcy. Ale nie mają studiów z zakresu kierowania autobusem. Wystarczy, że mają odpowiednie prawo jazdy plus dodatkowe wymagania, ale nie dotyczą one wykształcenia. Można tak ciągną... rozwiń
Avatar
olek / 23 czerwca 2009 o 18:23
0
W portalu www.roztocze.net internauci mogą odnosić się do przeczytanych artykułów. Jest o.k. pod warunkiem, że treści są tylko pozytywne i wszyscy wszystko chwalą. Z chwilą, gdy ktoś ma zgoła odmienne zdanie niż autor, administrator wpisuje klauzulę straszącą prokuratorem. I wszystko jest super. Przedstawiciele miasta mogą być z siebie dumni. I nagle widzimy inną stronę przedstawicieli Miasta. Obrażających innych. Ale im można. Są przecież Przedstawicielami Miasta. Od razu przychodzi na myśl "Folwark zwierzęcy" Orwella. Są zwierzęta równe i równiejsze.
Avatar
Wujek zza miedzy / 23 czerwca 2009 o 09:57
0
Te. Wujek. napisał:
Wujek. Ty chyba nie myślisz, że te pomieszczenia mają wielkość właściwą?[/quote]
Te. Nie mają wielkości właściwej, ale nie mają też kilku metrów kwadratowych.
[quote name='Gość' post='143252' date='23.06.2009, 08:27:13']Wujek jest zaślepiony szybkimi ripostami obronnymi zoo i schronu ,nie dziwcie sie jemu przeciez to wujek zza miedzy.,..

Cieszę się, że doceniłoś moją szybkość w odpisywaniu. A czy bronie zoo i schron? Raczej podkreślam absurdalność niektórych zarzutów.

Cieszę się, że doceniłoś moją szybkość w odpisywaniu. A czy bronie zoo i schron? Raczej podkreślam absurdalność niektórych zarzutów. rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 08:27
0
Wujek jest zaślepiony szybkimi ripostami obronnymi zoo i schronu ,nie dziwcie sie jemu przeciez to wujek zza miedzy.,..
Avatar
Gość / 26 czerwca 2009 o 22:27
0
Gość napisał:
Wystarczy wejść na ich stronę i przeczytać, a że Zamość jest mały, to o wielu osobach się słyszy, mówi... I Student z czasem się wielu rzeczy nauczy...

żaden z wolontariysz nie ma pokonczonych kursow,chybaz e sami je sobie robicie.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2009 o 19:46
0
Wystarczy wejść na ich stronę i przeczytać, a że Zamość jest mały, to o wielu osobach się słyszy, mówi... I Student z czasem się wielu rzeczy nauczy...
Avatar
~gość~ / 23 czerwca 2009 o 23:35
0
Ktory z wolontariuszy Emiru ma skonczonych tyle kursow?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 23:29
0
olek napisał:
No właśnie. Student stwierdza na końcu swojej wypowiedzi, że studia nie wystarczą. A jakie studia ma kierownik schroniska? Nie dyrektor zoo, tylko kierownik schroniska? Skoro studia nie wystarczą, to rozumiem, że ma co najmniej kilka fakultetów. Co prawda, nie znam tego Pana, ale chyba Student to zna świetnie.
A na jakiej podstawie Student twierdzi, że wolontariusze z Emira nie mają żadnego doświadczenia? A może kilkanaście lat wolontariatu w schronisku to też nie jest żadne doświadczenie. To po pierwsze. A po drugie. Skoro Student uważa, że do pomocy zwierzętom zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt nie wystarczy znajomość ustawy i przepisów wykonawczych, wiedza, wykształcenie, 20 lat zajmowania się zwierzętami , ogrom szkoleń przez wiele lat, czytanie prasy kierunkowej, książek związanych tematycznie, kursy z behawioryzmu u zwierząt i.t.d., to jakie kwalifikacje ma Student do oceny kwalifikacji wolontariuszy Emira?
Po trzecie. W mojej poprzedniej wypowiedzi ani razu nie zasugerowałem, że kierownik schroniska jest "niewykwalifikowanym człowiekiem, bez studiów", niech Student nie manipuluje mojej wypowiedzi.
A wracając do prowadzenia sklepu zoologicznego. Czy naprawdę Student uważa, że można przez wiele lat prowadzić taki sklep bez jakiejkolwiek wiedzy na temat zwierząt, że klienci to tak by sobie chodzili do tego sklepu poczytać ulotki? Ja osobiście więcej bym nie poszedł do sklepu, w którym obsługiwałby mnie ktoś, kto nie ma pojęcia o zwierzętach. To nie sklep z bułkami. Nawet, żeby sprzedać głupią karmę, trzeba się co nieco znać. Naprawdę dziwne sugestie. Czyżby Student był jakoś szczególnie zainteresowany w deprecjacji wolontariuszy Emira? Podejrzewam, że gdyby to była jakakakolwiek inna fundacja czy organizacja walcząca o lepszy byt zwierząt, to Student reagowałby tak samo histerycznie.
Po czwarte. mam wrażenie , że Student coś ma do Pani, która jest Z-cą Szefa Emira, bo jakoś wyraźnie nawiązuje do niej, a w artykule, do którego sie odniosłem jest mowa generalnie o wolontariuszach Emira.

Nie bede sie rozpisywac:
-Jako student uważam nadal,że studia nie wystarczą, doświadczenie ma największe znaczenie w pracy jaką się wykonuje. ja doswiadczenia w swojej pracy nie mam, ale liczę że nabędę.
-Nie zasugerował Pan tego, cytuję z innych stron.
-Sklep zoologiczny to nie schronisko.
PS. Nie zna Pan kierownika,ale wie kto jest z-ca szefa emiru?

Nie bede sie rozpisywac:
-Jako student uważam nadal,że studia nie wystarczą, doświadczenie ma największe znaczenie w pracy jaką się wykonuje. ja doswiadczenia w swojej pracy nie mam, ale liczę że nabędę.
-Nie zasugerował Pan tego, cytuję z innych stron.
-Sklep zoologiczny to nie schronisko.
PS. Nie zna Pan kierownika,ale wie kto jest z-ca szefa emiru? rozwiń
Avatar
olek / 23 czerwca 2009 o 22:37
0
Student napisał:
Pięknie napisane, miało to na celu poruszyć serca. Studia to studia,praktyka to praktyka. Zgodze się z faktem, że nie trzeba miec kwalifikacji by kochac zwierzęta,ale aby się nimi zajmowac tak. Skoro sugeruje Pan,że to wystarczy to dlaczego uważacie,że kierownik schodniska jest "niewykwalifikowanym człowiekiem, bez studiów"? Przecież wedle tego co Pan pisze to nie ma znaczenia. W życiu liczy się DOŚWIADCZENIE i wlaśnie to będę powtarzał. Nie wystarczą studia z zootechniki ani prowadzenie sklepu zoologicznego. Można kochać,można pomagać, ale trzeba wiedzieć jak, do tego potrzebne jest doświadczenie. Studia tu nie wystarczą.

No właśnie. Student stwierdza na końcu swojej wypowiedzi, że studia nie wystarczą. A jakie studia ma kierownik schroniska? Nie dyrektor zoo, tylko kierownik schroniska? Skoro studia nie wystarczą, to rozumiem, że ma co najmniej kilka fakultetów. Co prawda, nie znam tego Pana, ale chyba Student to zna świetnie.
A na jakiej podstawie Student twierdzi, że wolontariusze z Emira nie mają żadnego doświadczenia? A może kilkanaście lat wolontariatu w schronisku to też nie jest żadne doświadczenie. To po pierwsze. A po drugie. Skoro Student uważa, że do pomocy zwierzętom zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt nie wystarczy znajomość ustawy i przepisów wykonawczych, wiedza, wykształcenie, 20 lat zajmowania się zwierzętami , ogrom szkoleń przez wiele lat, czytanie prasy kierunkowej, książek związanych tematycznie, kursy z behawioryzmu u zwierząt i.t.d., to jakie kwalifikacje ma Student do oceny kwalifikacji wolontariuszy Emira?
Po trzecie. W mojej poprzedniej wypowiedzi ani razu nie zasugerowałem, że kierownik schroniska jest "niewykwalifikowanym człowiekiem, bez studiów", niech Student nie manipuluje mojej wypowiedzi.
A wracając do prowadzenia sklepu zoologicznego. Czy naprawdę Student uważa, że można przez wiele lat prowadzić taki sklep bez jakiejkolwiek wiedzy na temat zwierząt, że klienci to tak by sobie chodzili do tego sklepu poczytać ulotki? Ja osobiście więcej bym nie poszedł do sklepu, w którym obsługiwałby mnie ktoś, kto nie ma pojęcia o zwierzętach. To nie sklep z bułkami. Nawet, żeby sprzedać głupią karmę, trzeba się co nieco znać. Naprawdę dziwne sugestie. Czyżby Student był jakoś szczególnie zainteresowany w deprecjacji wolontariuszy Emira? Podejrzewam, że gdyby to była jakakakolwiek inna fundacja czy organizacja walcząca o lepszy byt zwierząt, to Student reagowałby tak samo histerycznie.
Po czwarte. mam wrażenie , że Student coś ma do Pani, która jest Z-cą Szefa Emira, bo jakoś wyraźnie nawiązuje do niej, a w artykule, do którego sie odniosłem jest mowa generalnie o wolontariuszach Emira.

No właśnie. Student stwierdza na końcu swojej wypowiedzi, że studia nie wystarczą. A jakie studia ma kierownik schroniska? Nie dyrektor zoo, tylko kierownik schroniska? Skoro studia nie wystarczą, to rozumiem, że ma co najmniej kilka fakultetów. Co prawda, nie znam tego Pana, ale chyba Student to zna świetnie.
A na jakiej podstawie Student twierdzi, że wolontariusze z Emira nie mają żadnego doświadczenia? A może kilkanaście lat wolontariatu w schronisku to też nie jest żadne doświadczenie. To po pierwsze. A po drugi... rozwiń
Avatar
Student / 23 czerwca 2009 o 21:43
0
olek napisał:
W urzędach pracują urzędnicy. Ale nie wszyscy muszą mieć skończone studia z administracji. Mogą mieć inne wykształcenie, ale odbywają kursy, staże, dokształcają się. W sklepach pracują handlowcy. Ale nie wszyscy mają ukończone studia z zakresu handlu. Ale może nie muszą mieć ukończonych studiów z zakresu handlu, żeby sprzedawać w sklepie. W autobusach wożą nas kierowcy. Ale nie mają studiów z zakresu kierowania autobusem. Wystarczy, że mają odpowiednie prawo jazdy plus dodatkowe wymagania, ale nie dotyczą one wykształcenia. Można tak ciągnąć godzinami. A magister zootechniki wg niektórych władz nie zna się na zwierzętach. Mimo studiów, wielu lat współprowadzenia przychodni dla zwierząt, wielu szkoleń kierunkowych. Ciekawe. Czyżby to jakieś nowe unijne przepisy? Że tylko lekarze weterynarii (i to tylko wybrani) mają prawo pracować ze zwierzętami. A jakie wg Was trzeba mieć kwalifikacje, żeby móc kochać zwierzęta? I żeby im pomagać?

Pięknie napisane, miało to na celu poruszyć serca. Studia to studia,praktyka to praktyka. Zgodze się z faktem, że nie trzeba miec kwalifikacji by kochac zwierzęta,ale aby się nimi zajmowac tak. Skoro sugeruje Pan,że to wystarczy to dlaczego uważacie,że kierownik schodniska jest "niewykwalifikowanym człowiekiem, bez studiów"? Przecież wedle tego co Pan pisze to nie ma znaczenia. W życiu liczy się DOŚWIADCZENIE i wlaśnie to będę powtarzał. Nie wystarczą studia z zootechniki ani prowadzenie sklepu zoologicznego. Można kochać,można pomagać, ale trzeba wiedzieć jak, do tego potrzebne jest doświadczenie. Studia tu nie wystarczą.

Pięknie napisane, miało to na celu poruszyć serca. Studia to studia,praktyka to praktyka. Zgodze się z faktem, że nie trzeba miec kwalifikacji by kochac zwierzęta,ale aby się nimi zajmowac tak. Skoro sugeruje Pan,że to wystarczy to dlaczego uważacie,że kierownik schodniska jest "niewykwalifikowanym człowiekiem, bez studiów"? Przecież wedle tego co Pan pisze to nie ma znaczenia. W życiu liczy się DOŚWIADCZENIE i wlaśnie to będę powtarzał. Nie wystarczą studia z zootechniki ani prowadzenie sklepu zoologicznego. Mo... rozwiń
Avatar
olek / 23 czerwca 2009 o 18:32
0
W urzędach pracują urzędnicy. Ale nie wszyscy muszą mieć skończone studia z administracji. Mogą mieć inne wykształcenie, ale odbywają kursy, staże, dokształcają się. W sklepach pracują handlowcy. Ale nie wszyscy mają ukończone studia z zakresu handlu. Ale może nie muszą mieć ukończonych studiów z zakresu handlu, żeby sprzedawać w sklepie. W autobusach wożą nas kierowcy. Ale nie mają studiów z zakresu kierowania autobusem. Wystarczy, że mają odpowiednie prawo jazdy plus dodatkowe wymagania, ale nie dotyczą one wykształcenia. Można tak ciągnąć godzinami. A magister zootechniki wg niektórych władz nie zna się na zwierzętach. Mimo studiów, wielu lat współprowadzenia przychodni dla zwierząt, wielu szkoleń kierunkowych. Ciekawe. Czyżby to jakieś nowe unijne przepisy? Że tylko lekarze weterynarii (i to tylko wybrani) mają prawo pracować ze zwierzętami. A jakie wg Was trzeba mieć kwalifikacje, żeby móc kochać zwierzęta? I żeby im pomagać?
W urzędach pracują urzędnicy. Ale nie wszyscy muszą mieć skończone studia z administracji. Mogą mieć inne wykształcenie, ale odbywają kursy, staże, dokształcają się. W sklepach pracują handlowcy. Ale nie wszyscy mają ukończone studia z zakresu handlu. Ale może nie muszą mieć ukończonych studiów z zakresu handlu, żeby sprzedawać w sklepie. W autobusach wożą nas kierowcy. Ale nie mają studiów z zakresu kierowania autobusem. Wystarczy, że mają odpowiednie prawo jazdy plus dodatkowe wymagania, ale nie dotyczą one wykształcenia. Można tak ciągną... rozwiń
Avatar
olek / 23 czerwca 2009 o 18:23
0
W portalu www.roztocze.net internauci mogą odnosić się do przeczytanych artykułów. Jest o.k. pod warunkiem, że treści są tylko pozytywne i wszyscy wszystko chwalą. Z chwilą, gdy ktoś ma zgoła odmienne zdanie niż autor, administrator wpisuje klauzulę straszącą prokuratorem. I wszystko jest super. Przedstawiciele miasta mogą być z siebie dumni. I nagle widzimy inną stronę przedstawicieli Miasta. Obrażających innych. Ale im można. Są przecież Przedstawicielami Miasta. Od razu przychodzi na myśl "Folwark zwierzęcy" Orwella. Są zwierzęta równe i równiejsze.
Avatar
Wujek zza miedzy / 23 czerwca 2009 o 09:57
0
Te. Wujek. napisał:
Wujek. Ty chyba nie myślisz, że te pomieszczenia mają wielkość właściwą?[/quote]
Te. Nie mają wielkości właściwej, ale nie mają też kilku metrów kwadratowych.
[quote name='Gość' post='143252' date='23.06.2009, 08:27:13']Wujek jest zaślepiony szybkimi ripostami obronnymi zoo i schronu ,nie dziwcie sie jemu przeciez to wujek zza miedzy.,..

Cieszę się, że doceniłoś moją szybkość w odpisywaniu. A czy bronie zoo i schron? Raczej podkreślam absurdalność niektórych zarzutów.

Cieszę się, że doceniłoś moją szybkość w odpisywaniu. A czy bronie zoo i schron? Raczej podkreślam absurdalność niektórych zarzutów. rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 08:27
0
Wujek jest zaślepiony szybkimi ripostami obronnymi zoo i schronu ,nie dziwcie sie jemu przeciez to wujek zza miedzy.,..
Zobacz wszystkie komentarze 90

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 140 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 390 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!