Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 lipca 2009 r.
14:37
Edytuj ten wpis

Bulwersujące nagranie z komendy: Wulgarny policjant zawieszony, zarzuty dla pobitego?

0 22 A A

Policjant ma zostać zawieszony w pracy, a sprawą zajmie się prokuratura. Jednak Adam S., który zarzucał funkcjonariuszowi m.in. wulgarność, także nie może spać spokojnie. To efekt awantury w biłgorajskim posterunku policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Grupa młodych ludzi została w piątek pobita przez ogolonych na łyso mężczyzn. Wśród poszkodowanych był Adam S. To on poprosił patrolujących ulice policjantów o pomoc. Jak twierdzi mundurowi zaczęli spisywać dane poszkodowanych, zamiast zająć się napastnikami. Zwrócił im uwagę i… trafił na komisariat.

Wersja policji jest inna. Funkcjonariusze mówią, że ruszyli w pościg za sprawcami pobicia. Gdy to nic nie dało, Adam S. zaczął być wobec nich agresywny i wulgarny. Dlatego znalazł się na komisariacie.

Tam jednemu z policjantów puściły nerwy. Adam S. nagrał go dyktafonem w telefonie komórkowym. – Ty jesteś gnojem, który wypił piwo i pajacuje – mówił policjant. – Sam bym ci w ryja walnął.

Nagranie trafiło do mediów. Efekty już są. Policja wszczęła w sprawie postępowanie. – Ten policjant będzie prawdopodobnie zawieszony w czynnościach służbowych – powiedziała Anna Smarzak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. – Wszczęte zostanie wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Sprawa trafiła też do prokuratury

Co grozi funkcjonariuszowi? – Trudno teraz o tym mówić – mówi Smarzak. – Najpierw trzeba sformułować zarzuty.
Jednak wiadomo już, co może grozić Adamowi S. – Z naszych ustaleń wynika, że ten pan znieważył policjanta – mówi rzecznik Smarzak. – Zastanawiamy się co z tym zrobić… Jeśli tak było, mężczyźnie grozi do roku pozbawienia wolności.

– Nadal czekam na policyjne przeprosiny – mówi tymczasem Adam S. – To mnie przecież znieważono.

(BN)


Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sędzia / 22 lipca 2009 o 16:39
0
Co grozi policjantom za składanie fałszywych zeznań ? Bo przecież w koncu wyjasni się kto kłamał.
Avatar
<-> / 22 lipca 2009 o 15:57
0
Czyli chlopak jest zamieszany w "kradzież Radia"-Koń Polski
Avatar
Lublinianka / 22 lipca 2009 o 12:00
0
No pani rzecznik wczoraj mowiła pani,że agresywny był zatrzymany, a policjanci zachowali się ok.Dzisiaj co innego.Głupich pani z nas robi ?Może tak sowo "przeprasza' za dezinformowanie czytelników?A pan aspirant z Bigoraja co nie wierzył w wine kolegów jak się ma?
Avatar
nick / 22 lipca 2009 o 06:57
0
Nie wszyscy policjanci to takie ćwoki ale ich zachowanie po kilku latach pracy wynika w dużej mierze z atmosfery jaka panuje obecnie w poszczególnych jednostkach. Na stanowiska kierownicze w wielu przypadkach mianowano osoby niekompetentne wręcz chamskie i wulgarne.
Na zwracane uwagi policjantów wyżsi przełożeni nie reagują .Są przypadki dyskryminacji takich policjantów co w szybkim czasie ujawnia się negatywnym zachowaniem w stosunku do ludzi na zewnątrz.Ale skąd młodzi maja brać wzorce jak część wyższych przełożonych wywodzi się z MO,ZOMO i mają lekceważący stosunek do wszystkiego prócz swego stołka i dobrej kasy. A przykładem może być jednostka ze zdjęcia wyżej / nie jest to zdjęcie z Biłgoraja/---- Były oraz obecny naczelniku obejrzyj się czasami w lustrz--- a nie przy biurku z zastępcą --- tacy i ich przydupasy luster nie mają.
Oczywiście wielu policjantów to porządne chłopaki i trzeba im życzyć wszystkiego dobrego z okazji ich święta.
Nie wszyscy policjanci to takie ćwoki ale ich zachowanie po kilku latach pracy wynika w dużej mierze z atmosfery jaka panuje obecnie w poszczególnych jednostkach. Na stanowiska kierownicze w wielu przypadkach mianowano osoby niekompetentne wręcz chamskie i wulgarne.
Na zwracane uwagi policjantów wyżsi przełożeni nie reagują .Są przypadki dyskryminacji takich policjantów co w szybkim czasie ujawnia się negatywnym zachowaniem w stosunku do ludzi na zewnątrz.Ale skąd młodzi maja brać wzorce jak część wyższych przełożonych wywodzi się z... rozwiń
Avatar
policjant / 22 lipca 2009 o 01:11
0
Jestem policjantem i podziwiam kolegę z Biłgoraja, że temu panu mordy nie stłukł. Mówi się, że policjantowi puściły nerwy. One nie puściły, on je trszymał na wodzy i panował nad sobą. Językiem klienta rozmawiał z nim. To jest zwykła codziennośc i tyle. Wielkie halo. Jak na interwencji powiedziałem do żula: szanowny panie, bądź pan łaskaw nie pić tutaj na ławce bo popełnia szanowny pan wykroczenie popatrzył na mnie, zapytał co ja pier.... i poprosił o mandat. Wszystko w temacie...
Avatar
~Marcin~ / 21 lipca 2009 o 23:06
0
To nie jest żaden dziennikarz, a jak policjanci się chamsko zachowywali to ich postraszył prasą i dobrze, że zamienił słowa w czyn.
Avatar
Déjà vu / 21 lipca 2009 o 23:06
0
Ja, niestety, w podobnej sytuacji nie miałem przy sobie sprzętu do nagrywania. Uzgodniona wersja policjantów i innych przestępców została w majestacie prawa przyjęta za prawdziwą. W wyroku sądu grodzkiego, do którego wcale nie byłem wzywany na rozprawę, był miedzy innymi zarzut: "zakłócanie porządku publicznego poprzez głośnie wołanie o świadków zdarzenia". Świadków było ponad dwudziestu, ale nikt z nich nie chciał robić sobie kłopotu... Wiem teraz, co to arogancja "władzy" i znieczulica społeczna.
jurodiwy@gazeta.pl
Avatar
heh.. / 21 lipca 2009 o 22:58
0
Wstyd mi że żyje w takim kraju, gdzie człowiek jest traktowany jak pies. Tylko w Polsce tak można potraktować poszkodowanego.
Avatar
a / 21 lipca 2009 o 21:16
0
Gość napisał:
Wypowiedź poprzednika to na bank odpowiedż policjanta na słuzbie. Tak wam się chłopaki nudzi na Pólocnej przy kompach, czy taki macie prikaz z góry, żeby bronić swoich na służbie?

Bo generalnie to jest tak. Policjant dostaje wezwanie na jakikolwiek adres. Po przyjezdzie na miejsce zgarnia i spisuje wszystko w zasięgu pałki służbowej. Jak jest nietrzexwe, to podejrzane. Zabiera się go na komisariat/komendę. A tak już hulaj dusza.


Hahaha uśmiałem się bo niejestem policjantem. Tylko zastanów się jaki to zbieg okoliczności poszkodowany to przypadkowo dziennikarz który to całkiem "przypadkowo i w niezawiniony sposób został napadnięty" i przypadkowo nagrał tylko to co jest przeciw policjantowi a nie są prawie wogóle przedstawione jego słowa. Nie dziwi was to?? Chłopak skończył studia dostał prace chciał się wykazać aferą która poszła w Polske. Poza tym niedziwe się policjantom którzy na codzień muszą zajmować się podpitymi gnojkami którzy nie przebierają w słowach w stosunku do nch. Jakby nie był chamski to policjant też by do niego z kulturką podszedł.


Hahaha uśmiałem się bo niejestem policjantem. Tylko zastanów się jaki to zbieg okoliczności poszkodowany to przypadkowo dziennikarz który to całkiem "przypadkowo i w niezawiniony sposób został napadnięty" i przypadkowo nagrał tylko to co jest przeciw policjantowi a nie są prawie wogóle przedstawione jego słowa. Nie dziwi was to?? Chłopak skończył studia dostał prace chciał się wykazać aferą która poszła w Polske. Poza tym niedziwe się policjantom którzy na codzień muszą zajmować się podpitymi gnojkami któ... rozwiń
Avatar
normalny / 21 lipca 2009 o 20:25
0
znamy krótka wersje tego zdemoralizowanego demokracja gnojka..byłem młody i byłek na komisariacie..ja kulturalnie i policjanci też-pełen profesjonalizm! A widzac nasza młodzież to co wyprawia robi mówi...to ten policjant i tak był opanowany...za granica z policjantami by tak nie rozmawiał tam sa krótkie pytania i takie maja być odpowiedzi a jak nie "dołek"dla "nabrania rozumu"
Avatar
sędzia / 22 lipca 2009 o 16:39
0
Co grozi policjantom za składanie fałszywych zeznań ? Bo przecież w koncu wyjasni się kto kłamał.
Avatar
<-> / 22 lipca 2009 o 15:57
0
Czyli chlopak jest zamieszany w "kradzież Radia"-Koń Polski
Avatar
Lublinianka / 22 lipca 2009 o 12:00
0
No pani rzecznik wczoraj mowiła pani,że agresywny był zatrzymany, a policjanci zachowali się ok.Dzisiaj co innego.Głupich pani z nas robi ?Może tak sowo "przeprasza' za dezinformowanie czytelników?A pan aspirant z Bigoraja co nie wierzył w wine kolegów jak się ma?
Avatar
nick / 22 lipca 2009 o 06:57
0
Nie wszyscy policjanci to takie ćwoki ale ich zachowanie po kilku latach pracy wynika w dużej mierze z atmosfery jaka panuje obecnie w poszczególnych jednostkach. Na stanowiska kierownicze w wielu przypadkach mianowano osoby niekompetentne wręcz chamskie i wulgarne.
Na zwracane uwagi policjantów wyżsi przełożeni nie reagują .Są przypadki dyskryminacji takich policjantów co w szybkim czasie ujawnia się negatywnym zachowaniem w stosunku do ludzi na zewnątrz.Ale skąd młodzi maja brać wzorce jak część wyższych przełożonych wywodzi się z MO,ZOMO i mają lekceważący stosunek do wszystkiego prócz swego stołka i dobrej kasy. A przykładem może być jednostka ze zdjęcia wyżej / nie jest to zdjęcie z Biłgoraja/---- Były oraz obecny naczelniku obejrzyj się czasami w lustrz--- a nie przy biurku z zastępcą --- tacy i ich przydupasy luster nie mają.
Oczywiście wielu policjantów to porządne chłopaki i trzeba im życzyć wszystkiego dobrego z okazji ich święta.
Nie wszyscy policjanci to takie ćwoki ale ich zachowanie po kilku latach pracy wynika w dużej mierze z atmosfery jaka panuje obecnie w poszczególnych jednostkach. Na stanowiska kierownicze w wielu przypadkach mianowano osoby niekompetentne wręcz chamskie i wulgarne.
Na zwracane uwagi policjantów wyżsi przełożeni nie reagują .Są przypadki dyskryminacji takich policjantów co w szybkim czasie ujawnia się negatywnym zachowaniem w stosunku do ludzi na zewnątrz.Ale skąd młodzi maja brać wzorce jak część wyższych przełożonych wywodzi się z... rozwiń
Avatar
policjant / 22 lipca 2009 o 01:11
0
Jestem policjantem i podziwiam kolegę z Biłgoraja, że temu panu mordy nie stłukł. Mówi się, że policjantowi puściły nerwy. One nie puściły, on je trszymał na wodzy i panował nad sobą. Językiem klienta rozmawiał z nim. To jest zwykła codziennośc i tyle. Wielkie halo. Jak na interwencji powiedziałem do żula: szanowny panie, bądź pan łaskaw nie pić tutaj na ławce bo popełnia szanowny pan wykroczenie popatrzył na mnie, zapytał co ja pier.... i poprosił o mandat. Wszystko w temacie...
Avatar
~Marcin~ / 21 lipca 2009 o 23:06
0
To nie jest żaden dziennikarz, a jak policjanci się chamsko zachowywali to ich postraszył prasą i dobrze, że zamienił słowa w czyn.
Avatar
Déjà vu / 21 lipca 2009 o 23:06
0
Ja, niestety, w podobnej sytuacji nie miałem przy sobie sprzętu do nagrywania. Uzgodniona wersja policjantów i innych przestępców została w majestacie prawa przyjęta za prawdziwą. W wyroku sądu grodzkiego, do którego wcale nie byłem wzywany na rozprawę, był miedzy innymi zarzut: "zakłócanie porządku publicznego poprzez głośnie wołanie o świadków zdarzenia". Świadków było ponad dwudziestu, ale nikt z nich nie chciał robić sobie kłopotu... Wiem teraz, co to arogancja "władzy" i znieczulica społeczna.
jurodiwy@gazeta.pl
Avatar
heh.. / 21 lipca 2009 o 22:58
0
Wstyd mi że żyje w takim kraju, gdzie człowiek jest traktowany jak pies. Tylko w Polsce tak można potraktować poszkodowanego.
Avatar
a / 21 lipca 2009 o 21:16
0
Gość napisał:
Wypowiedź poprzednika to na bank odpowiedż policjanta na słuzbie. Tak wam się chłopaki nudzi na Pólocnej przy kompach, czy taki macie prikaz z góry, żeby bronić swoich na służbie?

Bo generalnie to jest tak. Policjant dostaje wezwanie na jakikolwiek adres. Po przyjezdzie na miejsce zgarnia i spisuje wszystko w zasięgu pałki służbowej. Jak jest nietrzexwe, to podejrzane. Zabiera się go na komisariat/komendę. A tak już hulaj dusza.


Hahaha uśmiałem się bo niejestem policjantem. Tylko zastanów się jaki to zbieg okoliczności poszkodowany to przypadkowo dziennikarz który to całkiem "przypadkowo i w niezawiniony sposób został napadnięty" i przypadkowo nagrał tylko to co jest przeciw policjantowi a nie są prawie wogóle przedstawione jego słowa. Nie dziwi was to?? Chłopak skończył studia dostał prace chciał się wykazać aferą która poszła w Polske. Poza tym niedziwe się policjantom którzy na codzień muszą zajmować się podpitymi gnojkami którzy nie przebierają w słowach w stosunku do nch. Jakby nie był chamski to policjant też by do niego z kulturką podszedł.


Hahaha uśmiałem się bo niejestem policjantem. Tylko zastanów się jaki to zbieg okoliczności poszkodowany to przypadkowo dziennikarz który to całkiem "przypadkowo i w niezawiniony sposób został napadnięty" i przypadkowo nagrał tylko to co jest przeciw policjantowi a nie są prawie wogóle przedstawione jego słowa. Nie dziwi was to?? Chłopak skończył studia dostał prace chciał się wykazać aferą która poszła w Polske. Poza tym niedziwe się policjantom którzy na codzień muszą zajmować się podpitymi gnojkami któ... rozwiń
Avatar
normalny / 21 lipca 2009 o 20:25
0
znamy krótka wersje tego zdemoralizowanego demokracja gnojka..byłem młody i byłek na komisariacie..ja kulturalnie i policjanci też-pełen profesjonalizm! A widzac nasza młodzież to co wyprawia robi mówi...to ten policjant i tak był opanowany...za granica z policjantami by tak nie rozmawiał tam sa krótkie pytania i takie maja być odpowiedzi a jak nie "dołek"dla "nabrania rozumu"
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja 14 1

Czy podczas Marszu Równości w Lublinie doszło do publicznego znieważania godła państwowego? To sprawdza policja. Chodzi o baner z orłem na tęczowym tle.

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta 6 1

W miejscowości Struża (pow. świdnicki) doszło do tragicznego wypadku. Zginęła kobieta.

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 0 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 17 28

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 9 6

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 7 2

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 5 0

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 2 19

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 6

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 12 2

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!