Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

28 grudnia 2011 r.
16:13
Edytuj ten wpis

Były dyrektor szpitala obiecywał pracę za seks

0 26 A A
Niezależnie od innych kar, sąd zakazał Edwardowi P. zajmowania stanowisk kierowniczych przez dwa lat
Niezależnie od innych kar, sąd zakazał Edwardowi P. zajmowania stanowisk kierowniczych przez dwa lat

Edward P., były dyrektor szpitala psychiatrycznego w Radecznicy, obiecywał kobietom pracę za seks. Został w środę skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dodatkowo oskarżony ma zapłacić 4,5 tys. zł grzywny, sąd zakazał mu także zajmowania stanowisk kierowniczych przez dwa lata i nakazał zapłacić część kosztów sądowych. Edwarda P. nie było na ogłoszeniu wyroku.

Przypomnijmy. We wrześniu 2007 r. zgłosiła się do naszej redakcji 23-letnia podwładna Edwarda P. z informacją, że nękał ją telefonami i SMS-ami, proponował wspólne wypady na grzyby, a gdy znalazła się w jego gabinecie zaczął się do niej dobierać.

46-letni Edward P. miał dobierać się także do 27-latki, która starała się o pracę w szpitalu. – Gdy znalazłam się w jego gabinecie, objął mnie i zaczął dotykać piersi – powiedziała nam mieszkanka powiatu biłgorajskiego.

Obie pokrzywdzone tego samego dnia złożyły w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wkrótce dołączyły do nich jeszcze trzy kobiety. Główna pokrzywdzona podczas śledztwa zeznała, że dyrektor nie tylko ją molestował, ale – wykorzystując zależność służbową – kilka razy doprowadził do obcowania płciowego.

Od pozostałych pokrzywdzonych, które również starały się o pracę w szpitalu, Edward P. żądał korzyści osobistej, czyli stosunku płciowego. „Będzie praca, jeśli zapłacisz mi w naturze” – miał powiedzieć do jednej z nich.

Śledczy postawili Edwardowi P. 11 zarzutów, ale sąd uniewinnił go od popełnienia czynów w stosunku do głównej po-krzywdzonej. – W ocenie sądu nie można uznać, że oskarżony wymuszał na niej określone zachowania – argumentowała sędzia Aneta Michałek z Sądu Rejonowego w Zamościu.

Świadczą o tym m.in. billingi, z których wynika, że kobieta częściej dzwoniła do swojego szefa, niż odwrotnie, jak również zeznania świadków. Według sądu, to był romans, dobrowolny układ, a nie wymuszanie stosunków płciowych.

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów. Twierdził, że to pomówienia. Zastosowano wobec niego 4 tys. zł poręczenia majątkowego, a także dozór policyjny z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych kobiet. Gdy o sprawie zrobiło się głośno, Edward P. pożegnał się ze stanowiskiem dyrektora Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy. Obecnie pracuje jako inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych i rozwoju Urzędu Miasta Frampol.

Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 03:43
0
dupcyngier w gumiakach?
Avatar
gość / 26 listopada 2014 o 23:16
0

Zainteresowanym radzę zorientować się jak TERAZ wygląda sprawa molestowania przez byłego dyrektora... Romansował- to na bank, ale raczej nazwałbym całą sprawę zemstą kochanki niż molestowaniem :)

Avatar
JarekFrampol / 25 listopada 2014 o 21:33
0

Tak Panie Marcinie, wszystko się zgadza z kilkoma małymi uwagami;)

1. Urząd Miasta we Frampolu ma dość tego człowieka ze względu na poważne uchybienia związane z prowadzonymi projektami Unijnymi. Podobno skala przekrętów jest tak wysoka, że mieszkańcy stracili zaufanie do Burmistrza i teraz ma problemy w ubieganiu się o reelekcję.

Jeśli ktoś ma wątpliwości do tego stwierdzenia, proszę sobie odpowiedzieć na jedno proste pytanie:
Dlaczego ucieka z naszych okolic i kandyduję na Wójta Gminy Radecznica, a nie zostaje we Frampolu?

2. Dlaczego został skazany "na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata" i otrzymał zakaz 2 lat zajmowania stanowisk kierowniczych?

3. Do użytkownika "Marcin", jeśli uważasz, że piece i solary to spełnienie marzeń mieszkańców gminy Radecznica, jesteś w błędzie. Może i owszem są to ciekawe inwestycje, ale nie wiem skąd niby mieszkańcy maja wziąć groszek lub pestki do tych pieców? Jeśli mają kupić to mogą kupić węgiel lub inny opał i po co inwestować w nowy piec, i modernizację ogrzewania centralnego. Solary sprawdzą się tylko przy dużym zapotrzebowaniu na gorąco wodę i jej ciągły zbyt, bo jeśli woda osiągnie zbyt wysoką temperaturę musi być schłodzona poprzez wykorzystanie energii elektrycznej do załączeniu urządzenia schładzającego lub jej spuszczenie. 1 i 2 przykład dają nam straty. Nie wspomnę już o kosztach eksploatacji, czy ewentualnej awarii.

4. Podejrzewam, że mieszkańcy Gminy Radecznica nie mają również zamiaru spłacać milionowych kredytów, które muszą zostać zaciągnięte na wkład własny do wszystkich wniosków realizowanych przez gminę zarządzaną przez tego otóż Pana.
 

Tak Panie Marcinie, wszystko się zgadza z kilkoma małymi uwagami;)

1. Urząd Miasta we Frampolu ma dość tego człowieka ze względu na poważne uchybienia związane z prowadzonymi projektami Unijnymi. Podobno skala przekrętów jest tak wysoka, że mieszkańcy stracili zaufanie do Burmistrza i teraz ma problemy w ubieganiu się o reelekcję.

Jeśli ktoś ma wątpliwości do tego stwierdzenia, proszę sobie odpowiedzieć na jedno proste pytanie:
Dlaczego ucieka z naszych okolic i kandyduję na Wójta Gminy Radecznic... rozwiń

Avatar
Marcin / 24 listopada 2014 o 21:11
0

Dzięki Panu P. mamy solary, piece  kanalizację ,oczyszczalnię ściekow itp: I w związku z tym mam ogromna nadzieję że nie wygra u was i zostanie u nas bo to właśnie dzięki niemu Gmina Frampol się tak rozwija . A te wasze oskarzenia są śmieszne......

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 o 17:04
0

http://plurl.pw/wypa...nym_skrzyowaniu

Wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu 2 osoby zgineły. 6 rannych (dwoje dzieci) Kobieta spowodowała wypadek miała prawie 4 promile alkoholu !!!

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 o 17:01
0

http://plurl.pw/wypa...nym_skrzyowaniu

2 osoby zgineły. 6 rannych (dwoje dzieci) Kobieta spowodowała wypadek miała prawie 4 promile alkoholu !!!

Avatar
Majka / 18 listopada 2014 o 13:59
0

Drodzy Państwo, natrafiłem na ten artykuł, ponieważ jednym z kandydatów na Wójta Gminy Radecznica jest nijaki Pan Edward Polak były dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy.

Czy orientuje się ktoś czy to napewno ten sam człowiek? Jeśli tak to mam kilka pytań:

Czy Pan Edward Polak ma prawomocny wyrok uniewinniający lub skazujący w tej sprawie?

Czy w Waszej opinii jest człowiekem godnym takiego Urzędu i czy w świetle prawa może sprawować taką funkcję?

Wiecie coś na temat tego człowieka, bo nie miał żadnego plakatu wyborczego, żadnej ulotki, nie robił kampani, a wygrał pierwszą turę wyborów na Wójta, wie ktoś może jak się dokonuję takiego czynu?

Drodzy Państwo, natrafiłem na ten artykuł, ponieważ jednym z kandydatów na Wójta Gminy Radecznica jest nijaki Pan Edward Polak były dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy.

Czy orientuje się ktoś czy to napewno ten sam człowiek? Jeśli tak to mam kilka pytań:

Czy Pan Edward Polak ma prawomocny wyrok uniewinniający lub skazujący w tej sprawie?

Czy w Waszej opinii jest człowiekem godnym takiego Urzędu i czy w świetle prawa może sprawować taką funkcję?

Wiecie coś na temat tego człowieka, bo nie miał żad... rozwiń

Avatar
Duży Wacek / 12 lipca 2013 o 11:04
0

Zgadzam sie na taki układ. Nie mam kasy więc zapłacę w naturze.Dam worek kartofli i marchewki oraz 40 jajek w zamian za pracę w budżetówce. Produkty dostarczy mój mąż :).

Niestety,takie czasy teraz nastały,że tylko KUŚKA się liczy a nie warzywka czy inne owoce morza.

Avatar
Dział kadr budżetówki / 12 lipca 2013 o 10:22
0

Zgadzam sie na taki układ. Nie mam kasy więc zapłacę w naturze.Dam worek kartofli i marchewki oraz 40 jajek w zamian za pracę w budżetówce. Produkty dostarczy mój mąż :).

Za czasów rządów obecnej żydokomuny,taki numer nie przejdzie, żadna kapusta,kartofle czy chabanina,tylko czysty seks,i nie można o tym nikomu mówić !!!!  a mężowi tym bardziej.

Avatar
wiejska baba / 12 lipca 2013 o 09:37
0

Zgadzam sie na taki układ. Nie mam kasy więc zapłacę w naturze.Dam worek kartofli i marchewki oraz 40 jajek w zamian za pracę w budżetówce. Produkty dostarczy mój mąż :).

Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 03:43
0
dupcyngier w gumiakach?
Avatar
gość / 26 listopada 2014 o 23:16
0

Zainteresowanym radzę zorientować się jak TERAZ wygląda sprawa molestowania przez byłego dyrektora... Romansował- to na bank, ale raczej nazwałbym całą sprawę zemstą kochanki niż molestowaniem :)

Avatar
JarekFrampol / 25 listopada 2014 o 21:33
0

Tak Panie Marcinie, wszystko się zgadza z kilkoma małymi uwagami;)

1. Urząd Miasta we Frampolu ma dość tego człowieka ze względu na poważne uchybienia związane z prowadzonymi projektami Unijnymi. Podobno skala przekrętów jest tak wysoka, że mieszkańcy stracili zaufanie do Burmistrza i teraz ma problemy w ubieganiu się o reelekcję.

Jeśli ktoś ma wątpliwości do tego stwierdzenia, proszę sobie odpowiedzieć na jedno proste pytanie:
Dlaczego ucieka z naszych okolic i kandyduję na Wójta Gminy Radecznica, a nie zostaje we Frampolu?

2. Dlaczego został skazany "na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata" i otrzymał zakaz 2 lat zajmowania stanowisk kierowniczych?

3. Do użytkownika "Marcin", jeśli uważasz, że piece i solary to spełnienie marzeń mieszkańców gminy Radecznica, jesteś w błędzie. Może i owszem są to ciekawe inwestycje, ale nie wiem skąd niby mieszkańcy maja wziąć groszek lub pestki do tych pieców? Jeśli mają kupić to mogą kupić węgiel lub inny opał i po co inwestować w nowy piec, i modernizację ogrzewania centralnego. Solary sprawdzą się tylko przy dużym zapotrzebowaniu na gorąco wodę i jej ciągły zbyt, bo jeśli woda osiągnie zbyt wysoką temperaturę musi być schłodzona poprzez wykorzystanie energii elektrycznej do załączeniu urządzenia schładzającego lub jej spuszczenie. 1 i 2 przykład dają nam straty. Nie wspomnę już o kosztach eksploatacji, czy ewentualnej awarii.

4. Podejrzewam, że mieszkańcy Gminy Radecznica nie mają również zamiaru spłacać milionowych kredytów, które muszą zostać zaciągnięte na wkład własny do wszystkich wniosków realizowanych przez gminę zarządzaną przez tego otóż Pana.
 

Tak Panie Marcinie, wszystko się zgadza z kilkoma małymi uwagami;)

1. Urząd Miasta we Frampolu ma dość tego człowieka ze względu na poważne uchybienia związane z prowadzonymi projektami Unijnymi. Podobno skala przekrętów jest tak wysoka, że mieszkańcy stracili zaufanie do Burmistrza i teraz ma problemy w ubieganiu się o reelekcję.

Jeśli ktoś ma wątpliwości do tego stwierdzenia, proszę sobie odpowiedzieć na jedno proste pytanie:
Dlaczego ucieka z naszych okolic i kandyduję na Wójta Gminy Radecznic... rozwiń

Avatar
Marcin / 24 listopada 2014 o 21:11
0

Dzięki Panu P. mamy solary, piece  kanalizację ,oczyszczalnię ściekow itp: I w związku z tym mam ogromna nadzieję że nie wygra u was i zostanie u nas bo to właśnie dzięki niemu Gmina Frampol się tak rozwija . A te wasze oskarzenia są śmieszne......

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 o 17:04
0

http://plurl.pw/wypa...nym_skrzyowaniu

Wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu 2 osoby zgineły. 6 rannych (dwoje dzieci) Kobieta spowodowała wypadek miała prawie 4 promile alkoholu !!!

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 o 17:01
0

http://plurl.pw/wypa...nym_skrzyowaniu

2 osoby zgineły. 6 rannych (dwoje dzieci) Kobieta spowodowała wypadek miała prawie 4 promile alkoholu !!!

Avatar
Majka / 18 listopada 2014 o 13:59
0

Drodzy Państwo, natrafiłem na ten artykuł, ponieważ jednym z kandydatów na Wójta Gminy Radecznica jest nijaki Pan Edward Polak były dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy.

Czy orientuje się ktoś czy to napewno ten sam człowiek? Jeśli tak to mam kilka pytań:

Czy Pan Edward Polak ma prawomocny wyrok uniewinniający lub skazujący w tej sprawie?

Czy w Waszej opinii jest człowiekem godnym takiego Urzędu i czy w świetle prawa może sprawować taką funkcję?

Wiecie coś na temat tego człowieka, bo nie miał żadnego plakatu wyborczego, żadnej ulotki, nie robił kampani, a wygrał pierwszą turę wyborów na Wójta, wie ktoś może jak się dokonuję takiego czynu?

Drodzy Państwo, natrafiłem na ten artykuł, ponieważ jednym z kandydatów na Wójta Gminy Radecznica jest nijaki Pan Edward Polak były dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy.

Czy orientuje się ktoś czy to napewno ten sam człowiek? Jeśli tak to mam kilka pytań:

Czy Pan Edward Polak ma prawomocny wyrok uniewinniający lub skazujący w tej sprawie?

Czy w Waszej opinii jest człowiekem godnym takiego Urzędu i czy w świetle prawa może sprawować taką funkcję?

Wiecie coś na temat tego człowieka, bo nie miał żad... rozwiń

Avatar
Duży Wacek / 12 lipca 2013 o 11:04
0

Zgadzam sie na taki układ. Nie mam kasy więc zapłacę w naturze.Dam worek kartofli i marchewki oraz 40 jajek w zamian za pracę w budżetówce. Produkty dostarczy mój mąż :).

Niestety,takie czasy teraz nastały,że tylko KUŚKA się liczy a nie warzywka czy inne owoce morza.

Avatar
Dział kadr budżetówki / 12 lipca 2013 o 10:22
0

Zgadzam sie na taki układ. Nie mam kasy więc zapłacę w naturze.Dam worek kartofli i marchewki oraz 40 jajek w zamian za pracę w budżetówce. Produkty dostarczy mój mąż :).

Za czasów rządów obecnej żydokomuny,taki numer nie przejdzie, żadna kapusta,kartofle czy chabanina,tylko czysty seks,i nie można o tym nikomu mówić !!!!  a mężowi tym bardziej.

Avatar
wiejska baba / 12 lipca 2013 o 09:37
0

Zgadzam sie na taki układ. Nie mam kasy więc zapłacę w naturze.Dam worek kartofli i marchewki oraz 40 jajek w zamian za pracę w budżetówce. Produkty dostarczy mój mąż :).