Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 listopada 2012 r.
10:28
Edytuj ten wpis

CBA zatrzymało pracowników firm z branży energetycznej

Autor: Zdjęcie autora CBA opr. red
0 5 A A
Mężczyźni zostali zatrzymani w Radomiu (CBA)
Mężczyźni zostali zatrzymani w Radomiu (CBA)

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ciągu ostatniej doby zatrzymali dziewięciu pracowników trzech firm z branży energetycznej. CBA ma podejrzenia, że ustawiano zamówienia publiczne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
CBA podejrzewa, że ustawiane były zamówienia publiczne związane z wykonawstwem inwestycji na terenie województwa lubelskiego. - Wszystko wskazuje na to, że w sprawie wręczono łącznie blisko 100 tys. zł łapówki - wyjaśnia Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Rzecznik dodaje, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziewięć osób.

- Wszyscy to mężczyźni w wieku od 33 do 57 lat. Wśród nich jest właściciel prywatnego przedsiębiorstwa energetycznego, dwóch dyrektorów oraz trzech kierowników i trzech specjalistów jednej ze spółek energetycznych - wyjaśnia Dobrzyński.

Mężczyźni zostali zatrzymani w Radomiu i jego okolicach, w Zamościu oraz w Białymstoku. Sprawa trafi do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Drzazga / 12 listopada 2012 r. o 18:03
To kpina - CBA mając do dyspozycji niemal nieograniczone narzędzia do weryfikacji niemal wszystkiego co dzieje się w naszej rzeczywistości serwuje nam takie bzdety!!! Świadczy to jedynie o tym, że CBA prawdopodobnie zatrudnia totalnych dyletantów bądź ludzi, którzy być może cementują lokalne koterie i układy polityczne (patrz np. afera w lubelskim ZUS). Celem jest eliminacja "niepasujących do układu" osób przy wydatkowaniu ogromnych pieniędzy związanych z prowadzeniem pseudo kontroli. Średnio inteligentny i średnio zorientowany funkcjonariusz (funkcjonariusze) tej firmy rozpiep...liby te lokalne koterie w ciągu pół roku.
ALE TRZEBA CHCIEĆ I TRZEBA UMIEĆ !!!
To kpina - CBA mając do dyspozycji niemal nieograniczone narzędzia do weryfikacji niemal wszystkiego co dzieje się w naszej rzeczywistości serwuje nam takie bzdety!!! Świadczy to jedynie o tym, że CBA prawdopodobnie zatrudnia totalnych dyletantów bądź ludzi, którzy być może cementują lokalne koterie i układy polityczne (patrz np. afera w lubelskim ZUS). Celem jest eliminacja "niepasujących do układu" osób przy wydatkowaniu ogromnych pieniędzy związanych z prowadzeniem pseudo kontroli. Średnio inteligentny i średnio zori... rozwiń
Avatar
jj / 12 listopada 2012 r. o 17:41
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1352735736' post='692605']
Szacunek dla "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) za pilnowanie porządku i prawa w Firmach ale dzićwić może fakt, że po wyjściu z Urzędu Miejskiego w Ratuszu "NIK" (Najwyższa Izba Kontroli) problemem nie zainteresował się "CBA" (sic?). "NIK" przez 3 miesiące w Ratuszu nie mógł ustalić POMYSŁODAWCY BUDOWY STADIONU NA BAGNACH PO CUKROWNI (sic?). A przecież Wszyscy wiedzą w Ratuszu jak i poza Ratuszem, że jednoosobowo DOTACJAMI "UE" i Inwestycjami z tych DOTACJI zajmuje się Nikt Inny tylko sam Prezydent Lublina Krzysztof Zuk który za... 10 milionów ODKUPIŁ od kolegi Prezesa "Cu kier Polski" p.Kulickiego to BAGNO za które p.Kulicki płacił Miastu...podatek (sic?). Na tym BAGNIE nic nie można postawić!. Prezydent uparł się na tym BAGNIE stawiać stadion a by doszło do postawienia stadio nu, to najpierw trzeba ...PALE wbijać w to bagno i dopiero na tych PALACH ma stanąć stadion (SIC?). Jest zrozumiała obawa, że koszt tego stadionu 140 milionów zostanie stracony ! 140 milionów będzie UTO PIONE w tym BAGNIE . Na tych terenach może jedynie być LUNA PARK z karuzelami i fontannami tak jak sąsiadujący na tym bagnie Park Ludowy . Niech "CBA" pomoże URATOWAĆ DLA LUBLINA 140 mI lionów !. Będziemy "CBA" bardzo wdzięczni !. Pozdrowienia !.
[/quote]


[size=5]Napisz oficjalny donos, podpisz imieniem i nazwiskiem i sprawa ruszy.[/size]
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1352735736' post='692605']
Szacunek dla "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) za pilnowanie porządku i prawa w Firmach ale dzićwić może fakt, że po wyjściu z Urzędu Miejskiego w Ratuszu "NIK" (Najwyższa Izba Kontroli) problemem nie zainteresował się "CBA" (sic?). "NIK" przez 3 miesiące w Ratuszu nie mógł ustalić POMYSŁODAWCY BUDOWY STADIONU NA BAGNACH PO CUKROWNI (sic?). A przecież Wszyscy wiedzą w Ratuszu jak i... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 12 listopada 2012 r. o 16:55
Szacunek dla "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) za pilnowanie porządku i prawa w Firmach ale dzićwić może fakt, że po wyjściu z Urzędu Miejskiego w Ratuszu "NIK" (Najwyższa Izba Kontroli) problemem nie zainteresował się "CBA" (sic?). "NIK" przez 3 miesiące w Ratuszu nie mógł ustalić POMYSŁODAWCY BUDOWY STADIONU NA BAGNACH PO CUKROWNI (sic?). A przecież Wszyscy wiedzą w Ratuszu jak i poza Ratuszem, że jednoosobowo DOTACJAMI "UE" i Inwestycjami z tych DOTACJI zajmuje się Nikt Inny tylko sam Prezydent Lublina Krzysztof Zuk który za... 10 milionów ODKUPIŁ od kolegi Prezesa "Cu kier Polski" p.Kulickiego to BAGNO za które p.Kulicki płacił Miastu...podatek (sic?). Na tym BAGNIE nic nie można postawić!. Prezydent uparł się na tym BAGNIE stawiać stadion a by doszło do postawienia stadio nu, to najpierw trzeba ...PALE wbijać w to bagno i dopiero na tych PALACH ma stanąć stadion (SIC?). Jest zrozumiała obawa, że koszt tego stadionu 140 milionów zostanie stracony ! 140 milionów będzie UTO PIONE w tym BAGNIE . Na tych terenach może jedynie być LUNA PARK z karuzelami i fontannami tak jak sąsiadujący na tym bagnie Park Ludowy . Niech "CBA" pomoże URATOWAĆ DLA LUBLINA 140 mI lionów !. Będziemy "CBA" bardzo wdzięczni !. Pozdrowienia !.
Szacunek dla "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) za pilnowanie porządku i prawa w Firmach ale dzićwić może fakt, że po wyjściu z Urzędu Miejskiego w Ratuszu "NIK" (Najwyższa Izba Kontroli) problemem nie zainteresował się "CBA" (sic?). "NIK" przez 3 miesiące w Ratuszu nie mógł ustalić POMYSŁODAWCY BUDOWY STADIONU NA BAGNACH PO CUKROWNI (sic?). A przecież Wszyscy wiedzą w Ratuszu jak i poza Ratuszem, że jednoosobowo DOTACJAMI "UE" i Inwestycjami z tych DOTACJI zajmuje się ... rozwiń
Avatar
. / 12 listopada 2012 r. o 14:01
Jakieś małe te łapówki.
Avatar
lublinianka / 12 listopada 2012 r. o 12:53
i tak trzymać!!! jeszcze powinni dobrać się do "tyłków" innym dyrektorom i kierownikom we wszystkich przedsiębiorstwach
Avatar
Drzazga / 12 listopada 2012 r. o 18:03
To kpina - CBA mając do dyspozycji niemal nieograniczone narzędzia do weryfikacji niemal wszystkiego co dzieje się w naszej rzeczywistości serwuje nam takie bzdety!!! Świadczy to jedynie o tym, że CBA prawdopodobnie zatrudnia totalnych dyletantów bądź ludzi, którzy być może cementują lokalne koterie i układy polityczne (patrz np. afera w lubelskim ZUS). Celem jest eliminacja "niepasujących do układu" osób przy wydatkowaniu ogromnych pieniędzy związanych z prowadzeniem pseudo kontroli. Średnio inteligentny i średnio zorientowany funkcjonariusz (funkcjonariusze) tej firmy rozpiep...liby te lokalne koterie w ciągu pół roku.
ALE TRZEBA CHCIEĆ I TRZEBA UMIEĆ !!!
To kpina - CBA mając do dyspozycji niemal nieograniczone narzędzia do weryfikacji niemal wszystkiego co dzieje się w naszej rzeczywistości serwuje nam takie bzdety!!! Świadczy to jedynie o tym, że CBA prawdopodobnie zatrudnia totalnych dyletantów bądź ludzi, którzy być może cementują lokalne koterie i układy polityczne (patrz np. afera w lubelskim ZUS). Celem jest eliminacja "niepasujących do układu" osób przy wydatkowaniu ogromnych pieniędzy związanych z prowadzeniem pseudo kontroli. Średnio inteligentny i średnio zori... rozwiń
Avatar
jj / 12 listopada 2012 r. o 17:41
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1352735736' post='692605']
Szacunek dla "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) za pilnowanie porządku i prawa w Firmach ale dzićwić może fakt, że po wyjściu z Urzędu Miejskiego w Ratuszu "NIK" (Najwyższa Izba Kontroli) problemem nie zainteresował się "CBA" (sic?). "NIK" przez 3 miesiące w Ratuszu nie mógł ustalić POMYSŁODAWCY BUDOWY STADIONU NA BAGNACH PO CUKROWNI (sic?). A przecież Wszyscy wiedzą w Ratuszu jak i poza Ratuszem, że jednoosobowo DOTACJAMI "UE" i Inwestycjami z tych DOTACJI zajmuje się Nikt Inny tylko sam Prezydent Lublina Krzysztof Zuk który za... 10 milionów ODKUPIŁ od kolegi Prezesa "Cu kier Polski" p.Kulickiego to BAGNO za które p.Kulicki płacił Miastu...podatek (sic?). Na tym BAGNIE nic nie można postawić!. Prezydent uparł się na tym BAGNIE stawiać stadion a by doszło do postawienia stadio nu, to najpierw trzeba ...PALE wbijać w to bagno i dopiero na tych PALACH ma stanąć stadion (SIC?). Jest zrozumiała obawa, że koszt tego stadionu 140 milionów zostanie stracony ! 140 milionów będzie UTO PIONE w tym BAGNIE . Na tych terenach może jedynie być LUNA PARK z karuzelami i fontannami tak jak sąsiadujący na tym bagnie Park Ludowy . Niech "CBA" pomoże URATOWAĆ DLA LUBLINA 140 mI lionów !. Będziemy "CBA" bardzo wdzięczni !. Pozdrowienia !.
[/quote]


[size=5]Napisz oficjalny donos, podpisz imieniem i nazwiskiem i sprawa ruszy.[/size]
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1352735736' post='692605']
Szacunek dla "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) za pilnowanie porządku i prawa w Firmach ale dzićwić może fakt, że po wyjściu z Urzędu Miejskiego w Ratuszu "NIK" (Najwyższa Izba Kontroli) problemem nie zainteresował się "CBA" (sic?). "NIK" przez 3 miesiące w Ratuszu nie mógł ustalić POMYSŁODAWCY BUDOWY STADIONU NA BAGNACH PO CUKROWNI (sic?). A przecież Wszyscy wiedzą w Ratuszu jak i... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 12 listopada 2012 r. o 16:55
Szacunek dla "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) za pilnowanie porządku i prawa w Firmach ale dzićwić może fakt, że po wyjściu z Urzędu Miejskiego w Ratuszu "NIK" (Najwyższa Izba Kontroli) problemem nie zainteresował się "CBA" (sic?). "NIK" przez 3 miesiące w Ratuszu nie mógł ustalić POMYSŁODAWCY BUDOWY STADIONU NA BAGNACH PO CUKROWNI (sic?). A przecież Wszyscy wiedzą w Ratuszu jak i poza Ratuszem, że jednoosobowo DOTACJAMI "UE" i Inwestycjami z tych DOTACJI zajmuje się Nikt Inny tylko sam Prezydent Lublina Krzysztof Zuk który za... 10 milionów ODKUPIŁ od kolegi Prezesa "Cu kier Polski" p.Kulickiego to BAGNO za które p.Kulicki płacił Miastu...podatek (sic?). Na tym BAGNIE nic nie można postawić!. Prezydent uparł się na tym BAGNIE stawiać stadion a by doszło do postawienia stadio nu, to najpierw trzeba ...PALE wbijać w to bagno i dopiero na tych PALACH ma stanąć stadion (SIC?). Jest zrozumiała obawa, że koszt tego stadionu 140 milionów zostanie stracony ! 140 milionów będzie UTO PIONE w tym BAGNIE . Na tych terenach może jedynie być LUNA PARK z karuzelami i fontannami tak jak sąsiadujący na tym bagnie Park Ludowy . Niech "CBA" pomoże URATOWAĆ DLA LUBLINA 140 mI lionów !. Będziemy "CBA" bardzo wdzięczni !. Pozdrowienia !.
Szacunek dla "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) za pilnowanie porządku i prawa w Firmach ale dzićwić może fakt, że po wyjściu z Urzędu Miejskiego w Ratuszu "NIK" (Najwyższa Izba Kontroli) problemem nie zainteresował się "CBA" (sic?). "NIK" przez 3 miesiące w Ratuszu nie mógł ustalić POMYSŁODAWCY BUDOWY STADIONU NA BAGNACH PO CUKROWNI (sic?). A przecież Wszyscy wiedzą w Ratuszu jak i poza Ratuszem, że jednoosobowo DOTACJAMI "UE" i Inwestycjami z tych DOTACJI zajmuje się ... rozwiń
Avatar
. / 12 listopada 2012 r. o 14:01
Jakieś małe te łapówki.
Avatar
lublinianka / 12 listopada 2012 r. o 12:53
i tak trzymać!!! jeszcze powinni dobrać się do "tyłków" innym dyrektorom i kierownikom we wszystkich przedsiębiorstwach
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Randka z kulturą w SKENDE
11 lutego 2023, 10:00

Randka z kulturą w SKENDE

11 lutego w lubelskim SKENDE (al. Spółdzielczości Pracy 88) odbędą się bezpłatne spotkania i pokazy pod hasłem "Randka z kulturą". Na dzieci i młodzież czekają m.in. ciekawe warsztaty i wspólna zabawa.

Dziennik Wschodni wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Dziennik Wschodni wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Dziennik Wschodni zajął wysokie 7. miejsce na liście najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce.

Mazda jest dziś obiektem westchnień. Jakich samochodów używanych szukają teraz klienci

Mazda jest dziś obiektem westchnień. Jakich samochodów używanych szukają teraz klienci

Ludzie szukają małych aut miejskich z silnikiem benzynowym i najlepiej z automatyczną skrzynią biegów. W droższym segmencie królują SUV-y, a przebojem są Mazdy z serii CX.

Lublin. Radny nie chce przejścia w wąskim gardle

Lublin. Radny nie chce przejścia w wąskim gardle

O likwidację jednego z przejść dla pieszych przy ul. Sowińskiego prosi prezydenta Lublina jeden z miejskich radnych. Jak twierdzi, z takim wnioskiem zwracali się do niego okoliczni mieszkańcy.

Walentynkowa akcja w MBP. "Niech rozkwitnie miłość"
14 lutego 2023, 9:00

Walentynkowa akcja w MBP. "Niech rozkwitnie miłość"

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do udziału w czytelniczej akcji "Niech rozkwitnie miłość" - organizowanej w ramach Walentynek. Będzie można otrzymać wyjątkowe książki.

Dęblin. Nowy kierunek studiów dla tych, którzy chcą bronić nieba

Dęblin. Nowy kierunek studiów dla tych, którzy chcą bronić nieba

W tym roku rozpocznie się rekrutacja na nowy, pięcioletni kierunek studiów wojskowych w dęblińskiej Szkole Orląt. To inżynieria bezpieczeństwa powietrznego, która pozwoli podjąć służbę na stanowiskach związanych z obroną przeciwlotniczą i powietrzną.

Nie żyje dr Janusz Kowalczyk z UMCS. Ekspert od spraw Ukrainy

Nie żyje dr Janusz Kowalczyk z UMCS. Ekspert od spraw Ukrainy

Odszedł w wieku 54 lat. Janusz Kowalczyk był ekspertem w zakresie państw wschodnich. Nie raz był na ogarniętych wojną terenach Ukrainy.

Wystawa linorytu w Galerii w Pasażu
10 lutego 2023, 18:00

Wystawa linorytu w Galerii w Pasażu

W piątek, 10 lutego o godz. 18 w Galerii w Pasażu (ul. Hutnicza 28a) odbędzie się wernisaż wystawy miniatur graficznych wykonanych w technice linorytu - "Pasażerowie sztuki 3".

Zamiast węgla słoma. Ma być ekologiczniej

Zamiast węgla słoma. Ma być ekologiczniej

W Kraśniku będzie można głębiej odetchnąć czystszym powietrzem. W lokalnej ciepłowni uruchomiono kotły gazowe oraz przeprowadzono konwersję kotła, co oznacza, że węgiel został zastąpiony biomasą, czyli słomą.

Źle jeżdżą, źle parkują, za dużo piją. Lubartów oczami policjantów

Źle jeżdżą, źle parkują, za dużo piją. Lubartów oczami policjantów

Na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu lubartowskiego nanieśli w 2022 roku 977 niebezpiecznych punktów. Policjanci potwierdzili 678 z nich.

#twojachatka - nowa inicjatywa dla studentów

#twojachatka - nowa inicjatywa dla studentów

ACKiM Chatka Żaka prezentuje nową inicjatywę mającą na celu rozwój kultury studenckiej. W ramach akcji #twojachatka instytucja chce się stać miejscem, w którym będzie można się spotkać towarzysko, ale też pouczyć lub pracować. Przy ul. Radziszewskiego 16 będzie można wykorzystać bezpłatnie udostępnione w tym celu przestrzenie.

Biała Podlaska: Radni chcą uhonorować Janusza Daniluka

Biała Podlaska: Radni chcą uhonorować Janusza Daniluka

Klub radnych Zjednoczonej Prawicy chce uhonorować Janusza Daniluka, działacza sportowego, który zmarł w 2017 roku.

W Lubartowie rodzą w wodzie. Bezpiecznie i komfortowo

W Lubartowie rodzą w wodzie. Bezpiecznie i komfortowo

Pierwsze pacjentki oddziału położniczego w lubartowskim SP ZOZ urodziły w wodzie. To możliwe, bo szpital kupił specjalną wannę z aparaturą monitorującą stan dziecka i przebieg porodu.

Prezes Motoru odpowiada trenerowi. "Moim celem jest zbudowanie trwałych fundamentów pod rozwój klubu"

Prezes Motoru odpowiada trenerowi. "Moim celem jest zbudowanie trwałych fundamentów pod rozwój klubu"

Nie tak końcówkę przygotowań do rundy wiosennej wyobrażali sobie kibice Motoru. W sobotę po sparingu ze Stalą Rzeszów trener Goncalo Feio miał sporo pretensji do MOSiR Bystrzyca. Dzień później zarzucił… prezesowi ekipy z Lublina, że utrudnia rozwój klubu. Paweł Tomczyk odpowiedział szkoleniowcowi za pośrednictwem mediów społecznościowych. A wszyscy zastanawiają się teraz, co z tego wyniknie?

Córka płakała w słuchawkę „Tato miałam wypadek”. Tata nie uwierzył

Córka płakała w słuchawkę „Tato miałam wypadek”. Tata nie uwierzył

57-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej odebrał telefon z prośbą o wpłacenie 120 tys. zł kaucji. Pieniądze miały pomóc jego córce uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie wypadku.