Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

7 maja 2008 r.
16:16
Edytuj ten wpis

Chcą odwołać radnego PiS

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 14 A A

Nad głową radnego Michała Malca znowu zawisły czarne chmury, bo... choruje i nie pracuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Posadę dyrektora ekonomicznego w zamojskiej ZKE Dystrybucja już stracił. Teraz może rozstać się z funkcją szefa komisji oświaty Rady Miasta. Dlaczego? Bo podobno nie przykłada się do pracy.

- Czegoś takiego jeszcze nie widziałem - dziwił się na ostatniej sesji Wiesław Nowakowski (SLD), członek komisji oświaty, kultury, sportu, turystyki i promocji RM, której Malec jest szefem. - Pan Malec nie przychodzi na posiedzenia, nic nie podpisuje, a o tym co się dzieje, dowiaduje się... na sesji. Nie powinien być szefem komisji. Złożę wniosek o jego odwołanie.

Kłopoty Malca zaczęły się w lutym. ZKE Dystrybucja chciała go wtedy zwolnić z funkcji dyrektora ds. ekonomicznych i zlikwidować to stanowisko. W pismach do RM zarząd spółki stwierdził, że Malec "nie angażował się w realizację prac wynikających z zakresu jego obowiązków, co świadczy o jego niedbalstwie, a nawet nieporadności zawodowej”.

Radni uznali jednak, że likwidacja stanowiska dyrektora ekonomicznego jest pozorna, bo spółka powołała członka zarządu, który przejął już obowiązki Malca.

Dlatego 15 zagłosowało przeciwko zwolnieniu go ze stanowiska, a 5 się wstrzymało. Pracodawca radnego jednak dopiął swego. - Funkcji dyrektora już nie pełni, ale jest nadal naszym pracownikiem - mówi Piotr Powaga, rzecznik ZKE Dystrybucja. - Zarząd porozumiał się z nim w tej sprawie. Tyle mogę wam powiedzieć.

Okazuje się, że zastrzeżenia co do pracy Malca mają również radni. Dlaczego? W tym roku tylko raz pojawił się na sesji i tylko raz na posiedzeniu komisji budżetowej.

- To zdecydowanie za rzadko - kwituje Jerzy Nizoł (SLD), członek komisji budżetowej. Dużo lepiej sprawuje się natomiast jako szef komisji oświaty. Opuścił zaledwie jedno spotkanie. - Trudno tego radnego oceniać, bo można mu nieuzasadnioną krytyką zrobić krzywdę - tłumaczy Krzysztof Zwolan, wiceprzewodniczący RM i szef klubu PiS.

- Nie dostaliśmy żadnego sygnału, że prowadzona przez niego komisja działa niewłaściwie. Jego pracę trzeba oceniać za całokształt, a nie pod wpływem emocji jednego radnego.

Co na to zainteresowany? - W tym roku dwa i pół miesiąca byłem na zwolnieniu lekarskim i nie mogłem pracować - tłumaczy Michał Malec (PiS). - To jasne. A na ostatnią sesję nie mogłem przybyć, bo tego dnia przyjechał do Chełma... Jarosław Kaczyński. A ja pełnię funkcję sekretarza okręgu PiS... Działanie pana Nowakowskiego ma charakter polityczny.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zamościanin / 12 sierpnia 2008 o 09:10
0
ODNOśNIE WASZEGO MALCA ZNAM GO OD DAWNA TO CWANIACZEK! CHCIAł SIE DOSTAć DO WłADZY ABY SIę NACHAPAć I SIę DOSTAł PRZEZ LUDZI KTóRZY MYśLELI MłODY COś ZROBI:)A TAK NAPRAWDę TO WSZYSTKO ZA NIEGO ROBILI JEGO KOLEDZY A ON ZBIJAł śNIETANKę!!!
TERAZ WYGLąDA JAK KWAśNIEWSKI TEż MA TAKIE PYZY WIDAć U WłADZY:)))ON SIę TAK NADAje na radnego jak nadawał się na dyrektora czyli wcale
LUDZIE PRZEJRZYJCIE WRESZCIE NA OCZY JAK BęDą TACY LUDZIE RADNYMI TO NIGDY ZAMOść NIE BęDZIE MIASTEM LUDZI MłODYCH KTóRZY BęDą CHCIELI SIę TU OSIEDLIć BO BęDą PERSPEKTYWY NA PRZYSZłOść I DOBRE POBORY!!!!!!!!!!
ODNOśNIE WASZEGO MALCA ZNAM GO OD DAWNA TO CWANIACZEK! CHCIAł SIE DOSTAć DO WłADZY ABY SIę NACHAPAć I SIę DOSTAł PRZEZ LUDZI KTóRZY MYśLELI MłODY COś ZROBI:)A TAK NAPRAWDę TO WSZYSTKO ZA NIEGO ROBILI JEGO KOLEDZY A ON ZBIJAł śNIETANKę!!!
TERAZ WYGLąDA JAK KWAśNIEWSKI TEż MA TAKIE PYZY WIDAć U WłADZY:)))ON SIę TAK NADAje na radnego jak nadawał się na dyrektora czyli wcale
LUDZIE PRZEJRZYJCIE WRESZCIE NA OCZY JAK BęDą TACY LUDZIE RADNYMI TO NIGDY ZAMOść NIE BęDZIE MIASTEM LUDZI MłODYCH KTóRZY BęDą CHCIELI SIę TU OSI... rozwiń
Avatar
STYX / 19 maja 2008 o 09:21
0
Wyj...wszystkich PiS-owców !!! To radiomaryjowcy a tym samym zdrajcy Polski bo Platne Pachołki Watykanu !
Avatar
nauczyciel / 9 maja 2008 o 19:49
0
Nie znam tego Pana .Tym bardziej jako orędownika SP 7 i naszego środowiska .
O co w tym wszystkim chodzi ???????????????????????
Avatar
Nauczycielka / 9 maja 2008 o 12:32
0
Witam, chciałam sie odnieść do bezpodstawnej nagonki na Pana Michała Malca. Tak sie składa, że miałam okazje poznać p. Michała i zoabczyc jak walczy o sprawy zwykłych nauczycieli jestem pełna podziau jaka determinacja sie wykazał walczac o szkole nr 7 w Zamościu. Zarzuty padajace na tym forum sa nie sprawiedliwe ublewam nad tym faktem. czytajac to widze jakie argumenty maja jego przeciwnicy ja sa one po prosty smieszne. Odniesienia i ataki na poziomie dresiarzy z bloków. Panie Michale prosba do pana prosze sie nie poddawac my nauczyciele jestesmy calym sercem z Panem jest Pan czlowiekeim o wysokiej kulturze osobistej i duzej inteligencji pech sprawil ze działa Pan w partii politycznej wysoce niepoprawnej. Redaktorzy nie zadali sobie trudu by porozmaiwac z nami nauczycielami o tym jak nam sie z Panem wspołpracuje ten fakt w duzej mierze swiadczy o tendencyjnosci tego artykułu mam nadzieje ze moj post zostanei zamieszczony. Pozdrawiam i prosze trzymac tak dalej !
Witam, chciałam sie odnieść do bezpodstawnej nagonki na Pana Michała Malca. Tak sie składa, że miałam okazje poznać p. Michała i zoabczyc jak walczy o sprawy zwykłych nauczycieli jestem pełna podziau jaka determinacja sie wykazał walczac o szkole nr 7 w Zamościu. Zarzuty padajace na tym forum sa nie sprawiedliwe ublewam nad tym faktem. czytajac to widze jakie argumenty maja jego przeciwnicy ja sa one po prosty smieszne. Odniesienia i ataki na poziomie dresiarzy z bloków. Panie Michale prosba do pana prosze sie nie poddawac my nauczyciele jes... rozwiń
Avatar
obiektywny / 9 maja 2008 o 00:45
0
Uwazam ze mamy do czynnienia z nagonka polityczna proba dyskredytacji mlodego czlowieka przez ludzi, ktorych frakcje chyla sie ku upadkowi czysta ludzka zawisc i podlosc dla mnei zenada
Avatar
TOMEK CWELISEK / 9 maja 2008 o 00:32
0
.....znowu na Michala pasiesz na chlebodawce swego niewdzieczny d...
Avatar
Motyl Swintuch / 9 maja 2008 o 00:24
0
zadrosne bencwaly kumpl iudajecie w twarz sie USMIECHACIEmi szpileczki faryzeusze , w duspko wl;azicied michalowi a tu go pasiecie gdy nikt sie nei dowie zgnilki moralne tchorze!obyscie zyli jak najdlzuej falszywe bydlaki !
Avatar
BABCIA SKINA / 9 maja 2008 o 00:21
0
MALEC JEST NADZIEJA BIALYCH ! WY MASONSKIE SZUBRAWCE!
Avatar
RODZYN Z DUPY / 9 maja 2008 o 00:18
0
BZDURA WY KANALIE MALEC JEST MURZYNEM BRATEM RODZONYM BRADA PITA
Avatar
KINGA ... / 9 maja 2008 o 00:17
0
...CO W ....) JAKI TAM CZARNY OLEK BIALY JAK MAKA A CZY DUZY OD KIEDY..... TO DUZO? KLINGA JAK KLINGA. CHLOPAK UMYTE NOGI MIAL ZAWSZE I SPOLOWE CZEGO CHCECIE ? ZAZDROSNE KANALIE
Avatar
Zamościanin / 12 sierpnia 2008 o 09:10
0
ODNOśNIE WASZEGO MALCA ZNAM GO OD DAWNA TO CWANIACZEK! CHCIAł SIE DOSTAć DO WłADZY ABY SIę NACHAPAć I SIę DOSTAł PRZEZ LUDZI KTóRZY MYśLELI MłODY COś ZROBI:)A TAK NAPRAWDę TO WSZYSTKO ZA NIEGO ROBILI JEGO KOLEDZY A ON ZBIJAł śNIETANKę!!!
TERAZ WYGLąDA JAK KWAśNIEWSKI TEż MA TAKIE PYZY WIDAć U WłADZY:)))ON SIę TAK NADAje na radnego jak nadawał się na dyrektora czyli wcale
LUDZIE PRZEJRZYJCIE WRESZCIE NA OCZY JAK BęDą TACY LUDZIE RADNYMI TO NIGDY ZAMOść NIE BęDZIE MIASTEM LUDZI MłODYCH KTóRZY BęDą CHCIELI SIę TU OSIEDLIć BO BęDą PERSPEKTYWY NA PRZYSZłOść I DOBRE POBORY!!!!!!!!!!
ODNOśNIE WASZEGO MALCA ZNAM GO OD DAWNA TO CWANIACZEK! CHCIAł SIE DOSTAć DO WłADZY ABY SIę NACHAPAć I SIę DOSTAł PRZEZ LUDZI KTóRZY MYśLELI MłODY COś ZROBI:)A TAK NAPRAWDę TO WSZYSTKO ZA NIEGO ROBILI JEGO KOLEDZY A ON ZBIJAł śNIETANKę!!!
TERAZ WYGLąDA JAK KWAśNIEWSKI TEż MA TAKIE PYZY WIDAć U WłADZY:)))ON SIę TAK NADAje na radnego jak nadawał się na dyrektora czyli wcale
LUDZIE PRZEJRZYJCIE WRESZCIE NA OCZY JAK BęDą TACY LUDZIE RADNYMI TO NIGDY ZAMOść NIE BęDZIE MIASTEM LUDZI MłODYCH KTóRZY BęDą CHCIELI SIę TU OSI... rozwiń
Avatar
STYX / 19 maja 2008 o 09:21
0
Wyj...wszystkich PiS-owców !!! To radiomaryjowcy a tym samym zdrajcy Polski bo Platne Pachołki Watykanu !
Avatar
nauczyciel / 9 maja 2008 o 19:49
0
Nie znam tego Pana .Tym bardziej jako orędownika SP 7 i naszego środowiska .
O co w tym wszystkim chodzi ???????????????????????
Avatar
Nauczycielka / 9 maja 2008 o 12:32
0
Witam, chciałam sie odnieść do bezpodstawnej nagonki na Pana Michała Malca. Tak sie składa, że miałam okazje poznać p. Michała i zoabczyc jak walczy o sprawy zwykłych nauczycieli jestem pełna podziau jaka determinacja sie wykazał walczac o szkole nr 7 w Zamościu. Zarzuty padajace na tym forum sa nie sprawiedliwe ublewam nad tym faktem. czytajac to widze jakie argumenty maja jego przeciwnicy ja sa one po prosty smieszne. Odniesienia i ataki na poziomie dresiarzy z bloków. Panie Michale prosba do pana prosze sie nie poddawac my nauczyciele jestesmy calym sercem z Panem jest Pan czlowiekeim o wysokiej kulturze osobistej i duzej inteligencji pech sprawil ze działa Pan w partii politycznej wysoce niepoprawnej. Redaktorzy nie zadali sobie trudu by porozmaiwac z nami nauczycielami o tym jak nam sie z Panem wspołpracuje ten fakt w duzej mierze swiadczy o tendencyjnosci tego artykułu mam nadzieje ze moj post zostanei zamieszczony. Pozdrawiam i prosze trzymac tak dalej !
Witam, chciałam sie odnieść do bezpodstawnej nagonki na Pana Michała Malca. Tak sie składa, że miałam okazje poznać p. Michała i zoabczyc jak walczy o sprawy zwykłych nauczycieli jestem pełna podziau jaka determinacja sie wykazał walczac o szkole nr 7 w Zamościu. Zarzuty padajace na tym forum sa nie sprawiedliwe ublewam nad tym faktem. czytajac to widze jakie argumenty maja jego przeciwnicy ja sa one po prosty smieszne. Odniesienia i ataki na poziomie dresiarzy z bloków. Panie Michale prosba do pana prosze sie nie poddawac my nauczyciele jes... rozwiń
Avatar
obiektywny / 9 maja 2008 o 00:45
0
Uwazam ze mamy do czynnienia z nagonka polityczna proba dyskredytacji mlodego czlowieka przez ludzi, ktorych frakcje chyla sie ku upadkowi czysta ludzka zawisc i podlosc dla mnei zenada
Avatar
TOMEK CWELISEK / 9 maja 2008 o 00:32
0
.....znowu na Michala pasiesz na chlebodawce swego niewdzieczny d...
Avatar
Motyl Swintuch / 9 maja 2008 o 00:24
0
zadrosne bencwaly kumpl iudajecie w twarz sie USMIECHACIEmi szpileczki faryzeusze , w duspko wl;azicied michalowi a tu go pasiecie gdy nikt sie nei dowie zgnilki moralne tchorze!obyscie zyli jak najdlzuej falszywe bydlaki !
Avatar
BABCIA SKINA / 9 maja 2008 o 00:21
0
MALEC JEST NADZIEJA BIALYCH ! WY MASONSKIE SZUBRAWCE!
Avatar
RODZYN Z DUPY / 9 maja 2008 o 00:18
0
BZDURA WY KANALIE MALEC JEST MURZYNEM BRATEM RODZONYM BRADA PITA
Avatar
KINGA ... / 9 maja 2008 o 00:17
0
...CO W ....) JAKI TAM CZARNY OLEK BIALY JAK MAKA A CZY DUZY OD KIEDY..... TO DUZO? KLINGA JAK KLINGA. CHLOPAK UMYTE NOGI MIAL ZAWSZE I SPOLOWE CZEGO CHCECIE ? ZAZDROSNE KANALIE
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 2 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!