Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 maja 2014 r.
12:30
Edytuj ten wpis

Igła w sercu dziecka. Rodzice chcą milion złotych od szpitala

14 9 A A

Prawie pół roku rodzice 3-letniego dziś Dawida z Zamojszczyzny nie wiedzieli, że w jego sercu tkwi igła chirurgiczna. Żądają od szpitala milionowej rekompensaty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dobę po urodzeniu Dawida Kołedziejczuka z Czołek (gm. Sitno) lekarze z "papieskiego” szpitala w Zamościu stwierdzili u niego wrodzoną wadę serca, którs skutkuje ciągłym niedotlenieniem organizmu. Chłopiec od razu trafił na oddział intensywnej terapii, a po ok. dwóch tygodniach do DSK w Warszawie. 4 kwietnia 2011 r. przeszedł tam pierwszą operację.

- Lekarze powiedzieli nam, że da się żyć z tą wadą - opowiada Iwona Kołodziejczuk, mama chłopca. - Operacja się udała, wróciliśmy do domu. W lipcu, podczas kontroli, okazało się jednak, że konieczny jest kolejny zabieg.

Ten okazał się dla chłopca fatalny. Lekarze zostawili w jego sercu igłę chirurgiczną. - Najgorsze, że nikt nas o tym nie poinformował. Może nie doszłoby do późniejszych komplikacji - zaznacza pani Iwona.

Chłopiec walczył z sepsą i gronkowcem. Rodzice podejrzewają, że przyczyną trzeciej operacji nie był pogarszający się stan zdrowia Dawida, ale zaszyta igła. - Przy wypisie w styczniu 2012 r. dowiedzieliśmy się z dokumentacji, że obecność ciała obcego podejrzewano już wcześniej. Jak można było to zataić? - nie może zrozumieć pani Iwona. - Po powrocie do domu Dawid znowu dostał bardzo wysokiej gorączki. Trafił do DSK w Lublinie, gdzie spędził kilka miesięcy.

Jego stan trochę się poprawił, ale nadal nie chodzi, nie mówi, jest karmiony sondą. Wymaga kosztownej rehabilitacji. - Miesięcznie to koszt ok. 2 tysięcy złotych - mówi mama chłopca. - Gdyby nie pomoc Fundacji Polsat i TVN, WOŚP i lubelskiego hospicjum im. Małego Księcia, nie poradzilibyśmy sobie. Państwo Kołodziejczukowie domagają się rekompensaty od warszawskiego szpitala. Ich sprawę prowadzi Kancelaria Prawna Centrum Odszkodowań z Biłgoraja.
- Ustaliliśmy wstępne kwoty zadośćuczynienia i odszkodowania. Niewykluczone, że przekroczą milion złotych - mówi Adam Chorzępa, pełnomocnik kancelarii. - Wysłaliśmy do szpitala wezwanie do zapłaty z informacją, że wyrażamy chęć polubownego załatwienia sprawy. Placówka nie poczuwa się jednak odpowiedzialności. Pod koniec maja chcemy złożyć pozew - zapowiada pełnomocnik i argumentuje: Faktem jest, że igła została w sercu Dawida na ok. pół roku. Można więc stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, że przyczyną zakażenia były bakterie, które przedostały się do organizmu chłopca w związku z operacją, podczas której pozostawiono igłę.

Warszawski szpital przyznaje, że po drugiej operacji stwierdzono mały cień, który mógł odpowiadać pozostawionej igle. Twierdzi jednak, że nie ma dowodów, że zakażenie szpitalne, nawet, jeśli wystąpiło, było przyczyną obecnych problemów zdrowotnych chłopca.

- Sam fakt zakażenia szpitalnego nie jest niczym niezwykłym. Mają one miejsce w najlepszych szpitalach, przy zachowaniu wszelkich procedur - czytamy w przesłanej Kołodziejczukom odpowiedzi Marty Kuczabskiej, zastępcy dyrektora ds. lecznictwa DSK w Warszawie.
Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anioł / 18 września 2014 o 22:45
0

Moi drodzy

Każdy dobrze prowadzący się szpital winien mieć ubezpieczenie OC coś jak przy autach. Za tonie płacą podatnicy!!! więc nie wiem kto wam takich bzdur nagadał nie siejcie ciemnoty!!!

Zasadą jest że kto wyrządzi krzywdę drugiemu musi ją zrekompensować - to jest przecierz małe dziecko bogu ducha winne a lekarz jest jak mechanik jak coś pójdzie nie tak to umyje ręce i poczeka aby człowiek przyszedł jeszcze raz. Tak nie powinno być!!!

Walczcie i życzę powodzenia!!!

Avatar
karka7 / 16 lipca 2014 o 17:06
0

To co się dzieje w szpitalach to tragedia. Ale tu- http://www.superopinie.pl
 jest bezoperacyjny sposób na powiększenie.

Avatar
bolo / 9 maja 2014 o 22:04
0

Walczcie, a lekarze w końcu przestaną WAS/nas operować. Bo przecież błądzić ludzka rzecz... Wszystkim zdarzają się błędy. Lekarze ich nie chcą, ale niestety tak czasem bywa.

Natomiast Wasze podejście, mimo, że to dziecko powiedzmy 20 lat temu  zginęło by zaraz po porodzie, to zawsze ukarać. Niedługo nie będzie miał nas kto leczyć bo strach będzie dotknąć pacjenta.

Pediatrów już nie ma i myślicie, że to wina szkolenia lekarzy? Nie to wina społeczeństwa bo obserwując co się dzieje i roszczeniowość pacjentów mało kto próbuje się do tej pracy skłonić.

I kolejna sprawa pacjent, nawet 95 letni nie ma prawa umrzeć. Przyjeżdża taki z pękniętym tętniakiem trafia na blok wlewają w niego dziesiątki itrów krwi i mimo to nie przeżyje. Ale nie przeżywa też drugi człowiek, młody który z wypadku trafił do szpitala i wymagał operacji. Nie przeżywa bo brakło krwi dla niego. Została zużyta do ratowania 95 letniego pacjenta który i tak w 99% zginie mimo zabiegu.

Najprościej jest rzucić kamień, nie widząc tego, że Ci lekarze pewnie niejedno życie uratowali. Nikt z nich nie chciał pewnie dziecku zaszkodzić. Na pewno mieli dobre intencje. Wy chcecie ich pogrążyć. Mówicie o zaufaniu do lekarzy a budujecie negatywną atmosferę. Nikt Wam nie karze w takim razie do nich chodzić... Jest kościół wszak wiara czyni cuda. Poza tym wierzymy, przynajmniej część z nas, w lepsze życie po śmierci.

I kolejna rzecz to cudowne ogłupiające pisma z krzykliwymi obrazkami w których prawdy nie ma albo jest jej tylko odrobina. Patrzycie, nie czytacie nie szukacie prawdy. Liczą się obrazki i tytuł. 
Powiedz mi co czytasz powiem Ci kim jesteś. Niestety nie czytacie - oglądacie obrazki. Nie staracie się myśleć. No i takimi najłatwiej rządzić. A już niedługo w WC będzie musiała wisieć instrukcja obsługi deski bo jak przytniecie sobie nią palca to będzie wina jej braku nie Wasza.

 

Walczcie, a lekarze w końcu przestaną WAS/nas operować. Bo przecież błądzić ludzka rzecz... Wszystkim zdarzają się błędy. Lekarze ich nie chcą, ale niestety tak czasem bywa.

Natomiast Wasze podejście, mimo, że to dziecko powiedzmy 20 lat temu  zginęło by zaraz po porodzie, to zawsze ukarać. Niedługo nie będzie miał nas kto leczyć bo strach będzie dotknąć pacjenta.

Pediatrów już nie ma i myślicie, że to wina szkolenia lekarzy? Nie to wina społeczeństwa bo obserwując co się dzieje i roszczeniowość pacjentów mało kto próbu... rozwiń

Avatar
grammar / 9 maja 2014 o 07:55
0

"którs" ?

Avatar
matka jak każda inna / 8 maja 2014 o 21:23
0
To i tak zamaŁo ten milion bo staŁa sie wielka krzywda, ale dobre i to. Straszne jest t ylko podejście lekarzy którzy kiedyś przecież składali przysięge Hipokratesa a teraz mają to daleko w .... A ten kto napisał że te pieniądze pójdą. Z podatków to jest po prostu .......... Brak mi słów. Tąk czy inaczej trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam!
Avatar
king / 8 maja 2014 o 21:04
0

do GOŚĆ

nie wszyscy podatnicy tylko zakład ubezpieczeń gdzie szpital ma wykupioną polisę

Avatar
Gość / 8 maja 2014 o 15:40
0

Oczywiście nie zostało to podane, ale jeśli dostaną odszkodowanie to zapłacą je wszyscy podatnicy a nie szpital !

Avatar
misia / 8 maja 2014 o 15:01
0

Walczcie, chociaż się nie znamy, trzymam kciuki,żeby się udało,

dziecko zasługuje na godną,profesjonalną opiekę, a Wy po stresach na rekompensatę i spokojny sen. Zaufania do lekarzy już nie odzyskacie, ale może chociaż trochę sprawiedliwości 

Avatar
ss / 8 maja 2014 o 14:27
0

Ciekawe co mówiłaby Pani dyrektor gdyby sprawa dotyczyła jej dziecka. A na wszystkim najwięcej zarobią prawnicy.

Avatar
anioł / 18 września 2014 o 22:45
0

Moi drodzy

Każdy dobrze prowadzący się szpital winien mieć ubezpieczenie OC coś jak przy autach. Za tonie płacą podatnicy!!! więc nie wiem kto wam takich bzdur nagadał nie siejcie ciemnoty!!!

Zasadą jest że kto wyrządzi krzywdę drugiemu musi ją zrekompensować - to jest przecierz małe dziecko bogu ducha winne a lekarz jest jak mechanik jak coś pójdzie nie tak to umyje ręce i poczeka aby człowiek przyszedł jeszcze raz. Tak nie powinno być!!!

Walczcie i życzę powodzenia!!!

Avatar
karka7 / 16 lipca 2014 o 17:06
0

To co się dzieje w szpitalach to tragedia. Ale tu- http://www.superopinie.pl
 jest bezoperacyjny sposób na powiększenie.

Avatar
bolo / 9 maja 2014 o 22:04
0

Walczcie, a lekarze w końcu przestaną WAS/nas operować. Bo przecież błądzić ludzka rzecz... Wszystkim zdarzają się błędy. Lekarze ich nie chcą, ale niestety tak czasem bywa.

Natomiast Wasze podejście, mimo, że to dziecko powiedzmy 20 lat temu  zginęło by zaraz po porodzie, to zawsze ukarać. Niedługo nie będzie miał nas kto leczyć bo strach będzie dotknąć pacjenta.

Pediatrów już nie ma i myślicie, że to wina szkolenia lekarzy? Nie to wina społeczeństwa bo obserwując co się dzieje i roszczeniowość pacjentów mało kto próbuje się do tej pracy skłonić.

I kolejna sprawa pacjent, nawet 95 letni nie ma prawa umrzeć. Przyjeżdża taki z pękniętym tętniakiem trafia na blok wlewają w niego dziesiątki itrów krwi i mimo to nie przeżyje. Ale nie przeżywa też drugi człowiek, młody który z wypadku trafił do szpitala i wymagał operacji. Nie przeżywa bo brakło krwi dla niego. Została zużyta do ratowania 95 letniego pacjenta który i tak w 99% zginie mimo zabiegu.

Najprościej jest rzucić kamień, nie widząc tego, że Ci lekarze pewnie niejedno życie uratowali. Nikt z nich nie chciał pewnie dziecku zaszkodzić. Na pewno mieli dobre intencje. Wy chcecie ich pogrążyć. Mówicie o zaufaniu do lekarzy a budujecie negatywną atmosferę. Nikt Wam nie karze w takim razie do nich chodzić... Jest kościół wszak wiara czyni cuda. Poza tym wierzymy, przynajmniej część z nas, w lepsze życie po śmierci.

I kolejna rzecz to cudowne ogłupiające pisma z krzykliwymi obrazkami w których prawdy nie ma albo jest jej tylko odrobina. Patrzycie, nie czytacie nie szukacie prawdy. Liczą się obrazki i tytuł. 
Powiedz mi co czytasz powiem Ci kim jesteś. Niestety nie czytacie - oglądacie obrazki. Nie staracie się myśleć. No i takimi najłatwiej rządzić. A już niedługo w WC będzie musiała wisieć instrukcja obsługi deski bo jak przytniecie sobie nią palca to będzie wina jej braku nie Wasza.

 

Walczcie, a lekarze w końcu przestaną WAS/nas operować. Bo przecież błądzić ludzka rzecz... Wszystkim zdarzają się błędy. Lekarze ich nie chcą, ale niestety tak czasem bywa.

Natomiast Wasze podejście, mimo, że to dziecko powiedzmy 20 lat temu  zginęło by zaraz po porodzie, to zawsze ukarać. Niedługo nie będzie miał nas kto leczyć bo strach będzie dotknąć pacjenta.

Pediatrów już nie ma i myślicie, że to wina szkolenia lekarzy? Nie to wina społeczeństwa bo obserwując co się dzieje i roszczeniowość pacjentów mało kto próbu... rozwiń

Avatar
grammar / 9 maja 2014 o 07:55
0

"którs" ?

Avatar
matka jak każda inna / 8 maja 2014 o 21:23
0
To i tak zamaŁo ten milion bo staŁa sie wielka krzywda, ale dobre i to. Straszne jest t ylko podejście lekarzy którzy kiedyś przecież składali przysięge Hipokratesa a teraz mają to daleko w .... A ten kto napisał że te pieniądze pójdą. Z podatków to jest po prostu .......... Brak mi słów. Tąk czy inaczej trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam!
Avatar
king / 8 maja 2014 o 21:04
0

do GOŚĆ

nie wszyscy podatnicy tylko zakład ubezpieczeń gdzie szpital ma wykupioną polisę

Avatar
Gość / 8 maja 2014 o 15:40
0

Oczywiście nie zostało to podane, ale jeśli dostaną odszkodowanie to zapłacą je wszyscy podatnicy a nie szpital !

Avatar
misia / 8 maja 2014 o 15:01
0

Walczcie, chociaż się nie znamy, trzymam kciuki,żeby się udało,

dziecko zasługuje na godną,profesjonalną opiekę, a Wy po stresach na rekompensatę i spokojny sen. Zaufania do lekarzy już nie odzyskacie, ale może chociaż trochę sprawiedliwości 

Avatar
ss / 8 maja 2014 o 14:27
0

Ciekawe co mówiłaby Pani dyrektor gdyby sprawa dotyczyła jej dziecka. A na wszystkim najwięcej zarobią prawnicy.

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 2 1

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 9 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 8 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 20 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 36 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 15 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!