Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

16 września 2008 r.
20:52
Edytuj ten wpis

KWP sprawdza tomaszowską policję

0 6 A A

Pożyczał pieniądze i nie oddawał. Gdy wykiwanym puściły nerwy, sprawą zajęła się prokuratura, a… funkcjonariusz odszedł na emeryturę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na "do widzenia” tomaszowski komendant podwyższył mu o tysiąc złotych dodatek służbowy.

- To była gratyfikacja za dobrze pełnioną służbę - informuje nadkom. Marek Czerenko, rzecznik tomaszowskiej policji. - Funkcjonariusz przepracował 32 lata, w tym 25 w policji.

Młodszy aspirant Kazimierz S. ostatnio pracował w Rewirze Dzielnicowych w Tyszowcach. Odszedł na emeryturę na początku czerwca. Otrzymał odprawę w wysokości sześciokrotnego miesięcznego uposażenia. Z tytułu podwyższonego dodatku służbowego wpadło mu do kieszeni dodatkowo 6 tys. zł.

Gdy Kazimierz S. żegnał się z mundurem, pod nogami palił mu się grunt. O zwrot pożyczek zaczęli dopominać się oszukani mieszkańcy gmin Tyszowce i Łaszczów.

- Policjant pożyczał pieniądze i nie oddawał - mówi Zbigniew Reszczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, która prowadzi śledztwo w sprawie dokonania szeregu oszustw przez byłego już policjanta. - Funkcjonariusz wzbudzał zaufanie.
Był w mundurze, a do pożyczek dochodziło także w miejscu jego pracy.

Czy dopieszczając finansowo podwładnego na zakończenie współpracy szef tomaszowskiej policji wiedział o jego nieczystych praktykach? Z inspektorem Stanisławem Żukowskim nie udało się nam wczoraj skontaktować. Jego rzecznik zapewnia, że do pryncypała nie dotarła żadna oficjalna informacja na ten temat.

- Funkcjonariusz przeszedł na emeryturę w normalnym trybie: złożył raport, a komendant nie robił mu przeszkód - wskazuje Czerenko.

Śledztwo w sprawie Kazimierza S. potrwa jeszcze około miesiąca. - Trzeba zaznaczyć, że część osób nie czuje się pokrzywdzona. Twierdzą, że policjant nie oddawał długu, bo miał kłopoty finansowe. Obiecał, że odda pieniądze po przejściu na emeryturę - dodaje prokurator Reszczyński.

Sprawę wyjaśnia też Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Dotarł tam anonim, a jego autor twierdzi, że Kazimierz S. rozstał się z mundurem trzy dni po skardze, jaką złożyli u jego szefa naciągnięci ludzie. Opisuje też przypadek innego byłego funkcjonariusza, który pijany spał z bronią służbową na przystanku autobusowym w Rachaniach. Wobec policjanta - jak zaznacza anonimowy informator - nie wyciągnięto żadnych konsekwencji. Podobnie jak Kazimierz S. miał przejść na emeryturę. - Trwa postępowanie wyjaśniające. Prowadzi je Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskich policjantów.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Inspektor Ryba / 20 listopada 2008 o 19:03
0
..NIESŁAWNA TOMASZOWSKA POLICJA.... Funkcjonariusz, który pijany spał z bronią służbową na przystanku autobusowym w Rachaniach, teraz... wyłudzenia przez policjanta szeregu rzekomych pożyczek okolicach Tyszowiec, jak pisze dziś na swoich łamach Dziennik Wschodni, wcześniej karygodne przekroczenie uprawnień przez funcjonariuszy i bestialskie pobicie młodego człowieka na tomaszowskiej komendzie w dniou 12 paźdzaiernika.....i tak można jeszcze przytaczać.....a komendant milczy jak zaklęty.....a rzecznik nieudolni9e wciąz to wymyśla biedaczek nowe coraz to rozgrzeszenia ...ale bądźmy dobrej myśli , idą Święta ...może pójdą do spowiedzi i wszystko będzie OK! !
..NIESŁAWNA TOMASZOWSKA POLICJA.... Funkcjonariusz, który pijany spał z bronią służbową na przystanku autobusowym w Rachaniach, teraz... wyłudzenia przez policjanta szeregu rzekomych pożyczek okolicach Tyszowiec, jak pisze dziś na swoich łamach Dziennik Wschodni, wcześniej karygodne przekroczenie uprawnień przez funcjonariuszy i bestialskie pobicie młodego człowieka na tomaszowskiej komendzie w dniou 12 paźdzaiernika.....i tak można jeszcze przytaczać.....a komendant milczy jak zaklęty.....a rzecznik nieudolni9e wciąz to wymyśla biedaczek no... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2008 o 18:10
0
[color="#FF0000"]SZCZECIN - APEL DO SPOŁECZEŃSTWA 26 dzień protestu przed Sądem Okręgowym - "afera togowa" w Szczecinie.

I Głównymi bohaterami afery w sprawie delegacji sędziowskich są: Prezes SO Henryk Sobociński, Wiceprezes SO Bogumiła Matecka, Przewodniczący Wydziałów, Sędziowie, Kierownik Działu Kadr, Prezesi Sądów Rejonowych, Wizytatorzy i Lustratorzy itd.

A było tak:
Na podstawie fikcyjnych delegacji dla sędziów sądów rejonowych kierowanych do pracy w Sądzie Okręgowym za wiedzą i przyzwoleniem w/w osób, Sędziowie Sądów Rejonowych : Elżbieta Woźniak, Agnieszka Skrzypiec, Mariola Wojtkiewicz oraz Teresa Buczek-Markowska i inni – orzekali w postępowaniach toczących się w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Delegacje te rzekomo pochodziły od Podsekretarzy Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości : Krzysztofa Józefowicza, Małgorzaty Manowskiej i Beaty Kempy, z tym tylko, że w/w Podsekretarze Stanu nigdy nie podpisywali rzekomych delegacji. Tworzone one były na potrzeby i użytek Sądu Okręgowego i stanowiły tzw. sztampę komputerową, gdzie zmienia się tylko daty i nazwiska. Podczas głodówki wyniesiono z gmachu Sądu 2 komputery na oczach protestujących osób. Konsekwencje karne dla winnych tego przestępstwa to nie wszystko, ale należy również zgodnie z obowiązującym prawem wznowić wszystkie postępowania toczące się przy udziale tych sędziów ze wszystkimi następstwami prawnymi i materialnymi.

II Druga sprawa dotyczy SSR Elżbiety Woźniak, która jako przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej „ Bryza” tworzyła akty notarialne w przedmiocie przeniesienia własności lokali. Do aktów nie były celowo wpisywane piwnice lub części przynależne mieszkania. To dopiero przypisywano dodatkowym aneksem do aktu notarialnego wraz z olbrzymim zadłużeniem, ale dopiero po podpisaniu aktu notarialnego. Należy zaznaczyć, że akty notarialne są podpisywane w kancelarii notarialnej Pana Osińskiego – męża SSO Violetty Osińskiej, która wspólnie z SSR Elżbietą Woźniak ( na lewej delegacji) orzekają przeciwko członkom SM „Bryza” w Szczecinie.

III Trzeci aspekt sprawy dotyczy radców prawnych i adwokatów, którzy świadomie z obrazą prawa spółdzielczego na podstawie nieprawidłowych pełnomocnictw procesowych udzielonych przez Zarządy Spółdzielni wytaczali pozwy przeciwko członkom poszczególnych Spółdzielni Mieszkaniowych. Prawo Spółdzielcze w Art. 42 pkt 5 mówi jasno, że pełnomocnictwa procesowego z powództwa zarządu udziela Rada Nadzorcza Spółdzielni lub Walne Zgromadzenie Członków. W innych przypadkach pełnomocnika wyznacza Sąd. Do tego musi być również stosowany zapis w KRS. Tymczasem na podstawie nieprawidłowych pełnomocnictw procesowych ( art. 379 pkt 4) sędziowie orzekają nakazy zapłaty , często fikcyjnych zadłużeń, lub co gorsza orzekają eksmisję. To znaczy, że służba najemna ( Prezes SM) za przyzwoleniem tzw. wymiaru sprawiedliwości wyrzucają Spółdzielcę – właściciela z jego mieszkania, które w następnej kolejności panowie Komornicy dzielą sprawiedliwie pomiędzy znajomych na ustawionych licytacjach. Tak w imieniu prawa (rzekomego) pozbawia się obywateli dorobku całego życia. W tym procederze bierze udział wielu Sędziów obu instancji. Należy stwierdzić, że wszystkie sprawy Spółdzielcze prowadzone były na tak wadliwych pełnomocnictwach, co skutkuje nieważnością postępowań. Konsekwencją stwierdzenia nieważności jest wznowienie postępowania z urzędu.

Reasumując, można śmiało stwierdzić, że w Szczecinie działa zorganizowana grupa przestępcza w czarnych togach.

W imieniu 11 głodujących
Julia Jarosz
Grażyna Bobak

Szczecin 15.07.2008r.

APEL DO SPOŁECZEŃSTWA

SZANOWNI PAŃSTWO

Głodujący od 23 czerwca 2008r. od godziny 12.00 pod Sądem Okręgowym w Szczecinie-podjęli walkę z korupcjogennym systemem, jakim jest wymiar sprawiedliwości w naszym kraju oparty na instrukcji Stalina dla Bieruta, w którym jest zawartych 46 wytycznych zniewolenia narodu. W tej instrukcji- K.A.A./OC 113 MOSKWA 2.VI.1947r. (N.K./003/47)pkt 42 stwierdza: „Nie wolno stawiać przed sądem ludzi na stanowiskach kierowniczych obsadzonych przez partię, którzy swą działalnością spowodowali lub wywołali niezadowolenie podwładnych. W sytuacjach drastycznych należy ich odwołać ze stanowiska i przenieść do innych miejscowości na stanowiska równorzędne lub wyższe. W skrajnych sytuacjach ulokować na stanowiskach nie kierowniczych i traktować jako rezerwę kadrową do późniejszej wymiany.”

Okazuje się, że w roku 1997 komuniści wraz z Kwaśniewskim ten zapis wprowadzili do Konstytucji oraz do Ustawy o ustroju sądów powszechnych. Od tego czasu utworzono kastę nietykalnych. W art. 32 Konstytucji jest wpisane, że wszyscy według prawa są równi. W przypadku sędziów, prokuratorów, komorników, radców prawnych, adwokatów, notariuszy- nie wolno oskarżyć i skazać (kasta nietykalnych).

Okazuje się, że właśnie w 1947r. „togowi” przejęli władzę. Z naszych spostrzeżeń wynika, że Rząd, Sejm, Senat- to jest fikcja. Dlatego zasadny jest społeczny sprzeciw, aby przywrócić ład prawny w naszym kraju. Wszelkie prawo warte jest tyle, ile sumienie prawnika, który je stosuje. Aby sądzić sprawiedliwie, trzeba być człowiekiem, mieć nieskazitelne sumienie. Dlatego trzeba działać w myśl art. 4, pkt 1 Konstytucji RP- „ władza należy do narodu”, więc tym samym winniśmy podjąć stosowane działania, bo mamy świadomość z czym mamy do czynienia i z kim walczymy.

Proponujemy bojkot wszystkich instytucji związanych z wymiarem sprawiedliwości przez- nie odpowiadanie na wezwania do usuwania braków formalnych poprzez przesyłanie pustych odpowiedzi.

-nie odbieranie korespondencji sądowej i komorniczej

-spisywanie majątku należącego do osób w czarnych togach- a następnie zawiadomienie Urzędu Skarbowego o przeprowadzenie kontroli pochodzenia majątku.

-wnoszenie o wznowienie postępowania z urzędu nie podpisanych pod sentencją wszystkich wyroków, postanowień i uzasadnień przez skład orzekający własnym imieniem i nazwiskiem sędziego w oparciu o art. 358 k.p.c.w związku z Uchwałą S.N. z 26 września 2000r.

-zaskarżenie do postępowania karnego sędziów, którzy obrażają art. 48 ust. 1-5 do prokuratury w oparciu o WTK z dnia 20 lipca 2004r. SK. 19/02 NA PODSTAWIE WŁASNYCH DOKUMENTÓW
Natomiast pobieranie z akt:

-delegacji sędziowskich

-pełnomocnictw procesowych w szczególności dotyczących radców prawnych Spółdzielni
[color="#FF0000"]SZCZECIN - APEL DO SPOŁECZEŃSTWA 26 dzień protestu przed Sądem Okręgowym - "afera togowa" w Szczecinie.

I Głównymi bohaterami afery w sprawie delegacji sędziowskich są: Prezes SO Henryk Sobociński, Wiceprezes SO Bogumiła Matecka, Przewodniczący Wydziałów, Sędziowie, Kierownik Działu Kadr, Prezesi Sądów Rejonowych, Wizytatorzy i Lustratorzy itd.

A było tak:
Na podstawie fikcyjnych delegacji dla sędziów sądów rejonowych kierowanych do pracy w Sądzie Okręgowym za wiedzą i przyz... rozwiń
Avatar
STYX / 17 września 2008 o 13:10
0
Kiedy ktoś zacznie ograniczać te dodatki dla odchodzących na emeryturę ??? Najwyższe dostają tzw.podpier***acze a policjant który nie podpier***ał a zapier***ał dostaje grosze !!!
Avatar
Gość / 17 września 2008 o 12:44
0
KOMITET OBRONY POLICJANTÓW
STOWARZYSZENIE ZWYKŁE

l.dz. 2/2008/KOP/DT

Pan Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów
Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowny Panie Premierze,

Komitet Obrony Policjantów wzywa Pana do ukrócenia praktyk znęcania się nad policjantami, wykorzystywania przez kierownictwo Policji stanowisk służbowych w bezkarnym, bezprawnym usuwaniu policjantów z szeregów formacji i przekraczaniu swoich uprawnień. Nie wiemy czy jest Pan zorientowany jak naprawdę funkcjonuje polska Policja, jakie panują w niej układy interpersonalne, ale zwracamy się do Pana albowiem KGP i MSWiA pozostają głuche.

Kolejny już przypadek, z którym zwrócił się o pomoc policjant, ma jedynie zobrazować całą patologię, która się rozwija w tempie błyskawicy i to w całej Polsce. Taką korespondencję otrzymujemy od lat, codziennie. policjanci są coraz bardziej niezadowoleni z panujących układów, informują nas o tym tak szeregowi jak i wysocy rangą funkcjonariusze.

Przypadki łamania prawa przez kierownictwo policji i bezkarne akceptowanie takich działań min. przez Biuro Kontroli KGP, które zajmuje się tuszowaniem wszelakich niewygodnych spraw, nie może liczyć na przyzwolenie naszej organizacji, wszystkich uczciwych funkcjonariuszy ani obywateli.

Dziś jesteśmy gotowi w każdej chwili dostarczyć Panu dowodów na bezkarne łamanie prawa przez kierownictwo Policji. Począwszy od składania fałszywych zeznań po nierespektowanie wyroków sądów, celowe działanie KGP na szkodę funkcjonariuszy poprzez wprowadzanie sądów w błąd, gdzie pozwalano sobie na wnoszenie bezkarnie skargi po terminie. Wielu funkcjonariuszy zapewne nie ma świadomości, że ich wyroki powinny zostać unieważnione.

Cytujemy Panu Premierowi fragmenty niektórych tylko listów, jakie otrzymuje nasza organizacja, aby zobrazować patologię, którą dostrzegają policjanci.


„ ...Witam ! Czytałem Wasze wystąpienie do premiera. To jest odpowiedź dlaczego tak wewnętrznie jest kierowana policja - przecież to dalej ta sama grupa władzy. Jak więc mogą zrozumieć szarego policjanta. Liczy się układ. ...”

„ ... Postępowań dyscyplinarnych w KGP jest bardzo dużo i niestety w większości są one mocno naciągane i podczas ich prowadzenia łamanych jest wiele praw policjantów. Jeżeli na najwyższych szczeblach naszej instytucji tak ewidentnie łamie się prawo to co mówić o jednostkach niższego szczebla.”

„ ... mogę stwierdzić autorytatywnie, że na mobbing w Policji jest przyzwolenie przełożonych”

„ ... Czytam często informacje z waszej strony i opisywane przypadki są jak z mojego życia. Sposób działania jak widać wszystkich mobberów jest identyczny bez względu na półkę na jakiej zasiadają.”

„ ... znając życie i stan przyzwolenia na łamanie wszelkich przepisów przez przełożonych pomimo ewidentnych przewinień pewnie poumarzano im te sprawy. Na niektórych z nich wnioskowano nawet o awans w stopniu w tym roku w lipcu, a ja za nic nawet nie mogę otrzymać śmiesznej premii na jakiekolwiek święto ...”

„ ... Zaczęto przeciw niemu wszczynać postępowania dyscyplinarne z byle powodu (na czas ich trwania blokowane są wszystkie premie i dodatki do pensji), policjanci dostawali propozycje ekstra premii, za to że znajdą na niego kompromitującego haka, zmniejszano mu dodatki do pensji i wstrzymywano awanse ...”

„ ... Jeżeli sprawa nie nabierze takiego biegu, zmuszony będę osobiście wystąpić do Prokuratora Generalnego z żądaniem wdrożenia śledztwa osobiście przeciwko nadins. Andrzejowi Matejukowi za sprawstwo zwierzchnie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą- korupcyjną i kierowanie p-ko mojej osobie działań ...”

„ ... mogę powiedzieć że coraz więcej policjantów popiera to stowarzyszenie ponieważ związki zawodowe nie spełniają oczekiwań i nie zajmują się sprawami policjantów tylko swoimi.”

„...bardzo się ucieszyłem, że są ludzie którzy realizują tak szczytne cele. niestety również pracuję "w prywatnym folwarku" jaki zorganizowali sobie co niektórzy przełożeni. ..”

„ ... Po podjęciu przeze mnie kroków prawnych postępowanie z naruszeniem procedury i wszelkich możliwych terminów zakończone zostało w dniu (...) 2007 roku zwolnieniem mnie ze stanowiska i przeniesieniem do dyspozycji. Dodam, iż postępowanie nie zawierało żadnego materiału dowodowego, a organ nie uwzględnił żadnego mojego wniosku, w tym m. in. dot. efektów pracy , opinii i ocen okresowych itp.”

„ ... w dniu (...) 2008 roku na mój wniosek WSA w Warszawie wymierzył Komendantowi Głównemu Policji grzywnę za nieprzekazanie mojej Skargi na jego bezczynność w terminie ...”

„ ... komendant wszczął w stosunku do mnie postępowanie administracyjne w celu zwolnienia z zajmowanego stanowiska na zasadzie art 37 uop nie podając przyczyny żądania. Odpisałem, że nie wyrażam zgody, złożyłem wnioski dowodowe m.in. dot. przesłuchanie świadków oraz wskazałem na brak podstaw prawnych do działania w mojej sprawie. Przez ponad 2 miesiące była cisza, a teraz został wydany rozkaz o przeniesieniu mnie do dyspozycji (.......). Zwracałem
się z prośbą o zapoznanie mnie z materiałem dowodowym, uczestniczenia w przesłuchaniach świadków itd. Żadna czynność nie została wykonana.”

„ ... chcę dodać że oni jednoznacznie przy wydawaniu pisemnych stwierdzeń, nie decyzji czy rozkazu cały czas twierdzili iż nie mam drogi odwoławczej i wydane pismo jest ostateczne nie mam drogi dochodzenia przed sadem administracyjnym”

„ ... sugerowano mi podawać wyniki zgodne z przewidywaniami Komendy Głównej Policji. Sygnalizowałem, że fałszowanie statystyk nic nie daje w zakresie poprawy bezpieczeństwa i należy dążyć do efektywniejszego pełnienia służby oraz sygnalizowania wyższym przełożonym o konieczności zmian ...”

„ ... Przedmiotowa opinia została także bezprawnie włączona do akt osobowych policjanta (ponieważ nie można jej uznać za ostateczną). Zgodnie z § 11 ust. 7 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 czerwca 2002 r. w sprawie opiniowania służbowego funkcjonariuszy Policji oraz wzoru formularza opinii służbowej (Dz. U. z dnia 3 lipca 2002 r.) do akt osobowych włącza się opinię, którą przełożony utrzymał w mocy -podejmując ostateczną decyzję w formie rozkazu personalnego ...”

„ ... w moim odczuciu to postępowanie jak i i
KOMITET OBRONY POLICJANTÓW
STOWARZYSZENIE ZWYKŁE

l.dz. 2/2008/KOP/DT

Pan Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów
Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowny Panie Premierze,

Komitet Obrony Policjantów wzywa Pana do ukrócenia praktyk znęcania się nad policjantami, wykorzystywania przez kierownictwo Policji stanowisk służbowych w bezkarnym, bezprawnym usuwaniu policjantów z szeregów formacji i przekraczaniu swoich uprawnień. Nie wiemy czy jest Pan zorientowany jak naprawdę funkcjonuje po... rozwiń
Avatar
emeryt / 17 września 2008 o 10:44
0
Zastanawiam się jakim kalibrem wypali Działo i dokąd będzie nagradzane naganne zachowanie f-szy podwyżką dodatku?
Avatar
Gość / 17 września 2008 o 07:14
0
„…… Policja, prokuratura i sądy w dalszym ciągu pozostają na pasku władzy wykonawczej. I tu tkwi przyczyna, dla której obecna władza nie zwalcza tak jak powinna, tej władzy, która ustąpiła. A zmiany powinny być zasadnicze…….

mec. Piotrowski w wywiadzie dla tygodnika „NIE”

„…Ręka rękę myje, obie ręce myją twarz…”.

Policja i Prokuratura - Jak wskazuje i potwierdza przypadek policji z KMP w Katowicach, że szeregowi policjanci działają na zamówienie i zgodnie z wolą przełożonych. Przełożeni wszystkich szczebli policji i prokuratury, są mianowani przez swoich mocodawców politycznych działają wg ich wytycznych i na ich zapotrzebowanie, a nie w interesie bezpieczeństwa społeczeństwa. Dlatego wszelka pomoc na rzecz policji i prokuratury nie jest „właściwym” obowiązkiem obywatelskim. Zarówno prokuratorzy jak i policjanci wszystkich szczebli działają na zlecenie polityczne mocodawców ich mianujących, a nawet w szczególnych przypadkach kleru. Dlatego do czasu gdy szefowie policji i prokuratury będą mianowani, a nie wybierani przez społeczeństwo i nie będzie wprowadzona kadencyjność funkcji, to społeczeństwo powinno bronić się samo i ostrożnie traktować wszelkie próby „pomocy policji i prokuraturze”. Wszelka pomoc nie jest, ani w dobrym tonie, ani w „dobrej sprawie”. Przełożeni wszystkich szczebli policji i prokuratury działając na zlecenie swoich mocodawców (np. WSI…..) mogą szybko obrócić „sprawę” przeciwko informatorowi, bo będąc mianowani, a nie wybierani oraz w znacznej ilości przypadków z niewielkimi kompetencjami (absolwenci AWS i szkoły zawodowej policji omyłkowo zwaną Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie) i umiejętnościami zrobią wszystko lub prawie wszystko, aby się przypodobać swoim mocodawcom. Oczywiście bywają przypadki, co prawda nieliczne, że szeregowi policjanci i prokuratorzy chcą być (po cichu) uczciwi i działać na rzecz obywateli w celu zapewnienia im bezpieczeństwa, ale ich nieudacznicy i najczęściej niekompetentni przełożeni różnych szczebli (przykład mianowania aspiranta policji Surmacza wiceministrem MSWiA, a obecnie doradca prezydenta – to ten co policjantów wysyłał z kanapkami dla koleżanki) do mając w zasadzie władzę bez nadzoru społecznego i kontroli na zasadzie ekonoma pilnują, aby nie dopuścić nie swobody i autonomiczności działania jakie powinien mieć każdy policjant i prokurator. Zgodnie z „zasadą pełnienia roli służebnej w stosunku do swoich podwładnych” przełożeni mają tylko organizować im pracę i nadzorować służbę pod względem zgodności postępowania zgodnego prawem i procedurami prawa. Przełożeni w znacznej większości przypadków będąc niekompetentnymi mianowanymi przez popleczników politycznych nie organizują im pracy, a sterują przeprowadzając co raz to nowe „akcje” w celu polepszenia statystyk policyjnych na zlecenia polityczne mocodawców. Dlatego między innymi pobierane pensje przełożonych są kilkakrotnie wyższe od podwładnych co wyraźnie wskazuje, że promuje się nie wykonywanie obowiązków na szczeblu podstawowym, ale funkcje nadzorcze. Dlatego brakuje przede wszystkim policjantów na ulicach szczebla podstawowego, a komendantów. Po to żeby być policjantem podstawowego szczebla trzeba mieć wiedzę i umiejętności, a żeby zostać komendantem lub zastępcą to trzeba mieć „plecak” najlepiej polityczny, a jeszcze lepiej „kleru” i ukończyć szkołę zawodową policji w Szczytnie i „specjalne podyplomowe studia dedykowane dla policjantów” na wzór szkół średnich tylko dla policjantów”. Potwierdzeniem działania przeciwko zapotrzebowaniom społecznym jest fakt, że w KWP rozbudowano „wydziały” rzeczników prasowych do kilkunastu lub kilkudziesięciu osób na etatach policyjnych. Policja nie chce działać na rzecz społeczeństwa, a rozbudowuje komórki rzeczników prasowych, żeby przez media otumaniać społeczeństwo, aby nie było bezpieczne, a czuło się tylko bezpiecznie. Źle zarządzania policja przez nieudaczników komendantów różnego szczebla nie jest w stanie skutecznie działać na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa zwiększając wykrywalność. Może tylko fałszować statystyki lub rozbudowywać wydziały „rzeczników prasowych różnych maści” których zadaniem jest otumaniać społeczeństwo, a nie działać na rzecz jego bezpieczeństwa tj. wypełniania roli do jakiej została powołana. Tylko zmiana „naboru” komendantów policji z mianowanych na wybieranych przez społeczeństwo i kadencyjność mogą zmienić obecną sytuację.

Policja jest więc bardzo chora i nie tylko na podkarpaciu mogą się dziać takie zdarzenia, że
- okradają policję
- aresztanci uciekają z aresztów
- policjanci strzelają do siebie
- komendanci kradną służbową amunicję przeznaczoną do szkolenia podległych im policjantów
- komendanci jeżdżą po pijanemu
- policjanci biorą łapówki bo ich pensje w stosunku do wynagrodzeń ich przełożonych są symboliczne
- policjanci przymykają oko na fakt, że prokuratorzy i sędziowie kradną i jeżdżą po pijanemu itd, itp

Komendant policji podał się do dymisji (po dymisji przetrwał, został mianowany komendantem wojewódzkim w Lublinie, a następnie w Katowicach).Nadinspektor Dariusz Biel, komendant wojewódzki policji w Rzeszowie, podał się do dymisji. Jak stwierdził podczas środowej odprawy w komendzie, decyzję podjął ze względów osobistych. Dariusz Biel odchodzi nie tylko z komendy wojewódzkiej, ale całkowicie ze służby w policji.
Jego prośbę o zgodę na przejście na emeryturę pozytywnie zaopiniował komendant główny policji Konrad Kornatowski. O swojej decyzji Biel poinformował swoich najbliższych współpracowników w ostatni wtorek, a podczas środowej odprawy w KWP podał ją do wiadomości wszystkich policjantów garnizonu podkarpackiego. Oficjalnie podał, że odchodzi z policji ze względów osobistych i od środy przebywa na urlopie do końca lipca. Na emeryturę odejdzie 1 października. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy pierwszy zastępca inspektor Józef Gdański. - Na razie nie ma kandydata na miejsce komendanta Biela - powiedziała Danuta Wołk-Karaczewska z biura prasowego KGP.
W środę komendant Biel był nieuchwytny. Nie odbierał telefonu komórkowego, a w komendzie oficjalnie go nie było. - Komendant nie chce rozmawiać z dziennikarzami - usłyszeliśmy.
Odejścia Biela już od co najmniej kilku miesięcy domagali się lokalni politycy PiS. Wiceprzewodniczący podka
„…… Policja, prokuratura i sądy w dalszym ciągu pozostają na pasku władzy wykonawczej. I tu tkwi przyczyna, dla której obecna władza nie zwalcza tak jak powinna, tej władzy, która ustąpiła. A zmiany powinny być zasadnicze…….

mec. Piotrowski w wywiadzie dla tygodnika „NIE”

„…Ręka rękę myje, obie ręce myją twarz…”.

Policja i Prokuratura - Jak wskazuje i potwierdza przypadek policji z KMP w Katowicach, że szeregowi policjanci działają na ... rozwiń
Avatar
Inspektor Ryba / 20 listopada 2008 o 19:03
0
..NIESŁAWNA TOMASZOWSKA POLICJA.... Funkcjonariusz, który pijany spał z bronią służbową na przystanku autobusowym w Rachaniach, teraz... wyłudzenia przez policjanta szeregu rzekomych pożyczek okolicach Tyszowiec, jak pisze dziś na swoich łamach Dziennik Wschodni, wcześniej karygodne przekroczenie uprawnień przez funcjonariuszy i bestialskie pobicie młodego człowieka na tomaszowskiej komendzie w dniou 12 paźdzaiernika.....i tak można jeszcze przytaczać.....a komendant milczy jak zaklęty.....a rzecznik nieudolni9e wciąz to wymyśla biedaczek nowe coraz to rozgrzeszenia ...ale bądźmy dobrej myśli , idą Święta ...może pójdą do spowiedzi i wszystko będzie OK! !
..NIESŁAWNA TOMASZOWSKA POLICJA.... Funkcjonariusz, który pijany spał z bronią służbową na przystanku autobusowym w Rachaniach, teraz... wyłudzenia przez policjanta szeregu rzekomych pożyczek okolicach Tyszowiec, jak pisze dziś na swoich łamach Dziennik Wschodni, wcześniej karygodne przekroczenie uprawnień przez funcjonariuszy i bestialskie pobicie młodego człowieka na tomaszowskiej komendzie w dniou 12 paźdzaiernika.....i tak można jeszcze przytaczać.....a komendant milczy jak zaklęty.....a rzecznik nieudolni9e wciąz to wymyśla biedaczek no... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2008 o 18:10
0
[color="#FF0000"]SZCZECIN - APEL DO SPOŁECZEŃSTWA 26 dzień protestu przed Sądem Okręgowym - "afera togowa" w Szczecinie.

I Głównymi bohaterami afery w sprawie delegacji sędziowskich są: Prezes SO Henryk Sobociński, Wiceprezes SO Bogumiła Matecka, Przewodniczący Wydziałów, Sędziowie, Kierownik Działu Kadr, Prezesi Sądów Rejonowych, Wizytatorzy i Lustratorzy itd.

A było tak:
Na podstawie fikcyjnych delegacji dla sędziów sądów rejonowych kierowanych do pracy w Sądzie Okręgowym za wiedzą i przyzwoleniem w/w osób, Sędziowie Sądów Rejonowych : Elżbieta Woźniak, Agnieszka Skrzypiec, Mariola Wojtkiewicz oraz Teresa Buczek-Markowska i inni – orzekali w postępowaniach toczących się w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Delegacje te rzekomo pochodziły od Podsekretarzy Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości : Krzysztofa Józefowicza, Małgorzaty Manowskiej i Beaty Kempy, z tym tylko, że w/w Podsekretarze Stanu nigdy nie podpisywali rzekomych delegacji. Tworzone one były na potrzeby i użytek Sądu Okręgowego i stanowiły tzw. sztampę komputerową, gdzie zmienia się tylko daty i nazwiska. Podczas głodówki wyniesiono z gmachu Sądu 2 komputery na oczach protestujących osób. Konsekwencje karne dla winnych tego przestępstwa to nie wszystko, ale należy również zgodnie z obowiązującym prawem wznowić wszystkie postępowania toczące się przy udziale tych sędziów ze wszystkimi następstwami prawnymi i materialnymi.

II Druga sprawa dotyczy SSR Elżbiety Woźniak, która jako przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej „ Bryza” tworzyła akty notarialne w przedmiocie przeniesienia własności lokali. Do aktów nie były celowo wpisywane piwnice lub części przynależne mieszkania. To dopiero przypisywano dodatkowym aneksem do aktu notarialnego wraz z olbrzymim zadłużeniem, ale dopiero po podpisaniu aktu notarialnego. Należy zaznaczyć, że akty notarialne są podpisywane w kancelarii notarialnej Pana Osińskiego – męża SSO Violetty Osińskiej, która wspólnie z SSR Elżbietą Woźniak ( na lewej delegacji) orzekają przeciwko członkom SM „Bryza” w Szczecinie.

III Trzeci aspekt sprawy dotyczy radców prawnych i adwokatów, którzy świadomie z obrazą prawa spółdzielczego na podstawie nieprawidłowych pełnomocnictw procesowych udzielonych przez Zarządy Spółdzielni wytaczali pozwy przeciwko członkom poszczególnych Spółdzielni Mieszkaniowych. Prawo Spółdzielcze w Art. 42 pkt 5 mówi jasno, że pełnomocnictwa procesowego z powództwa zarządu udziela Rada Nadzorcza Spółdzielni lub Walne Zgromadzenie Członków. W innych przypadkach pełnomocnika wyznacza Sąd. Do tego musi być również stosowany zapis w KRS. Tymczasem na podstawie nieprawidłowych pełnomocnictw procesowych ( art. 379 pkt 4) sędziowie orzekają nakazy zapłaty , często fikcyjnych zadłużeń, lub co gorsza orzekają eksmisję. To znaczy, że służba najemna ( Prezes SM) za przyzwoleniem tzw. wymiaru sprawiedliwości wyrzucają Spółdzielcę – właściciela z jego mieszkania, które w następnej kolejności panowie Komornicy dzielą sprawiedliwie pomiędzy znajomych na ustawionych licytacjach. Tak w imieniu prawa (rzekomego) pozbawia się obywateli dorobku całego życia. W tym procederze bierze udział wielu Sędziów obu instancji. Należy stwierdzić, że wszystkie sprawy Spółdzielcze prowadzone były na tak wadliwych pełnomocnictwach, co skutkuje nieważnością postępowań. Konsekwencją stwierdzenia nieważności jest wznowienie postępowania z urzędu.

Reasumując, można śmiało stwierdzić, że w Szczecinie działa zorganizowana grupa przestępcza w czarnych togach.

W imieniu 11 głodujących
Julia Jarosz
Grażyna Bobak

Szczecin 15.07.2008r.

APEL DO SPOŁECZEŃSTWA

SZANOWNI PAŃSTWO

Głodujący od 23 czerwca 2008r. od godziny 12.00 pod Sądem Okręgowym w Szczecinie-podjęli walkę z korupcjogennym systemem, jakim jest wymiar sprawiedliwości w naszym kraju oparty na instrukcji Stalina dla Bieruta, w którym jest zawartych 46 wytycznych zniewolenia narodu. W tej instrukcji- K.A.A./OC 113 MOSKWA 2.VI.1947r. (N.K./003/47)pkt 42 stwierdza: „Nie wolno stawiać przed sądem ludzi na stanowiskach kierowniczych obsadzonych przez partię, którzy swą działalnością spowodowali lub wywołali niezadowolenie podwładnych. W sytuacjach drastycznych należy ich odwołać ze stanowiska i przenieść do innych miejscowości na stanowiska równorzędne lub wyższe. W skrajnych sytuacjach ulokować na stanowiskach nie kierowniczych i traktować jako rezerwę kadrową do późniejszej wymiany.”

Okazuje się, że w roku 1997 komuniści wraz z Kwaśniewskim ten zapis wprowadzili do Konstytucji oraz do Ustawy o ustroju sądów powszechnych. Od tego czasu utworzono kastę nietykalnych. W art. 32 Konstytucji jest wpisane, że wszyscy według prawa są równi. W przypadku sędziów, prokuratorów, komorników, radców prawnych, adwokatów, notariuszy- nie wolno oskarżyć i skazać (kasta nietykalnych).

Okazuje się, że właśnie w 1947r. „togowi” przejęli władzę. Z naszych spostrzeżeń wynika, że Rząd, Sejm, Senat- to jest fikcja. Dlatego zasadny jest społeczny sprzeciw, aby przywrócić ład prawny w naszym kraju. Wszelkie prawo warte jest tyle, ile sumienie prawnika, który je stosuje. Aby sądzić sprawiedliwie, trzeba być człowiekiem, mieć nieskazitelne sumienie. Dlatego trzeba działać w myśl art. 4, pkt 1 Konstytucji RP- „ władza należy do narodu”, więc tym samym winniśmy podjąć stosowane działania, bo mamy świadomość z czym mamy do czynienia i z kim walczymy.

Proponujemy bojkot wszystkich instytucji związanych z wymiarem sprawiedliwości przez- nie odpowiadanie na wezwania do usuwania braków formalnych poprzez przesyłanie pustych odpowiedzi.

-nie odbieranie korespondencji sądowej i komorniczej

-spisywanie majątku należącego do osób w czarnych togach- a następnie zawiadomienie Urzędu Skarbowego o przeprowadzenie kontroli pochodzenia majątku.

-wnoszenie o wznowienie postępowania z urzędu nie podpisanych pod sentencją wszystkich wyroków, postanowień i uzasadnień przez skład orzekający własnym imieniem i nazwiskiem sędziego w oparciu o art. 358 k.p.c.w związku z Uchwałą S.N. z 26 września 2000r.

-zaskarżenie do postępowania karnego sędziów, którzy obrażają art. 48 ust. 1-5 do prokuratury w oparciu o WTK z dnia 20 lipca 2004r. SK. 19/02 NA PODSTAWIE WŁASNYCH DOKUMENTÓW
Natomiast pobieranie z akt:

-delegacji sędziowskich

-pełnomocnictw procesowych w szczególności dotyczących radców prawnych Spółdzielni
[color="#FF0000"]SZCZECIN - APEL DO SPOŁECZEŃSTWA 26 dzień protestu przed Sądem Okręgowym - "afera togowa" w Szczecinie.

I Głównymi bohaterami afery w sprawie delegacji sędziowskich są: Prezes SO Henryk Sobociński, Wiceprezes SO Bogumiła Matecka, Przewodniczący Wydziałów, Sędziowie, Kierownik Działu Kadr, Prezesi Sądów Rejonowych, Wizytatorzy i Lustratorzy itd.

A było tak:
Na podstawie fikcyjnych delegacji dla sędziów sądów rejonowych kierowanych do pracy w Sądzie Okręgowym za wiedzą i przyz... rozwiń
Avatar
STYX / 17 września 2008 o 13:10
0
Kiedy ktoś zacznie ograniczać te dodatki dla odchodzących na emeryturę ??? Najwyższe dostają tzw.podpier***acze a policjant który nie podpier***ał a zapier***ał dostaje grosze !!!
Avatar
Gość / 17 września 2008 o 12:44
0
KOMITET OBRONY POLICJANTÓW
STOWARZYSZENIE ZWYKŁE

l.dz. 2/2008/KOP/DT

Pan Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów
Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowny Panie Premierze,

Komitet Obrony Policjantów wzywa Pana do ukrócenia praktyk znęcania się nad policjantami, wykorzystywania przez kierownictwo Policji stanowisk służbowych w bezkarnym, bezprawnym usuwaniu policjantów z szeregów formacji i przekraczaniu swoich uprawnień. Nie wiemy czy jest Pan zorientowany jak naprawdę funkcjonuje polska Policja, jakie panują w niej układy interpersonalne, ale zwracamy się do Pana albowiem KGP i MSWiA pozostają głuche.

Kolejny już przypadek, z którym zwrócił się o pomoc policjant, ma jedynie zobrazować całą patologię, która się rozwija w tempie błyskawicy i to w całej Polsce. Taką korespondencję otrzymujemy od lat, codziennie. policjanci są coraz bardziej niezadowoleni z panujących układów, informują nas o tym tak szeregowi jak i wysocy rangą funkcjonariusze.

Przypadki łamania prawa przez kierownictwo policji i bezkarne akceptowanie takich działań min. przez Biuro Kontroli KGP, które zajmuje się tuszowaniem wszelakich niewygodnych spraw, nie może liczyć na przyzwolenie naszej organizacji, wszystkich uczciwych funkcjonariuszy ani obywateli.

Dziś jesteśmy gotowi w każdej chwili dostarczyć Panu dowodów na bezkarne łamanie prawa przez kierownictwo Policji. Począwszy od składania fałszywych zeznań po nierespektowanie wyroków sądów, celowe działanie KGP na szkodę funkcjonariuszy poprzez wprowadzanie sądów w błąd, gdzie pozwalano sobie na wnoszenie bezkarnie skargi po terminie. Wielu funkcjonariuszy zapewne nie ma świadomości, że ich wyroki powinny zostać unieważnione.

Cytujemy Panu Premierowi fragmenty niektórych tylko listów, jakie otrzymuje nasza organizacja, aby zobrazować patologię, którą dostrzegają policjanci.


„ ...Witam ! Czytałem Wasze wystąpienie do premiera. To jest odpowiedź dlaczego tak wewnętrznie jest kierowana policja - przecież to dalej ta sama grupa władzy. Jak więc mogą zrozumieć szarego policjanta. Liczy się układ. ...”

„ ... Postępowań dyscyplinarnych w KGP jest bardzo dużo i niestety w większości są one mocno naciągane i podczas ich prowadzenia łamanych jest wiele praw policjantów. Jeżeli na najwyższych szczeblach naszej instytucji tak ewidentnie łamie się prawo to co mówić o jednostkach niższego szczebla.”

„ ... mogę stwierdzić autorytatywnie, że na mobbing w Policji jest przyzwolenie przełożonych”

„ ... Czytam często informacje z waszej strony i opisywane przypadki są jak z mojego życia. Sposób działania jak widać wszystkich mobberów jest identyczny bez względu na półkę na jakiej zasiadają.”

„ ... znając życie i stan przyzwolenia na łamanie wszelkich przepisów przez przełożonych pomimo ewidentnych przewinień pewnie poumarzano im te sprawy. Na niektórych z nich wnioskowano nawet o awans w stopniu w tym roku w lipcu, a ja za nic nawet nie mogę otrzymać śmiesznej premii na jakiekolwiek święto ...”

„ ... Zaczęto przeciw niemu wszczynać postępowania dyscyplinarne z byle powodu (na czas ich trwania blokowane są wszystkie premie i dodatki do pensji), policjanci dostawali propozycje ekstra premii, za to że znajdą na niego kompromitującego haka, zmniejszano mu dodatki do pensji i wstrzymywano awanse ...”

„ ... Jeżeli sprawa nie nabierze takiego biegu, zmuszony będę osobiście wystąpić do Prokuratora Generalnego z żądaniem wdrożenia śledztwa osobiście przeciwko nadins. Andrzejowi Matejukowi za sprawstwo zwierzchnie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą- korupcyjną i kierowanie p-ko mojej osobie działań ...”

„ ... mogę powiedzieć że coraz więcej policjantów popiera to stowarzyszenie ponieważ związki zawodowe nie spełniają oczekiwań i nie zajmują się sprawami policjantów tylko swoimi.”

„...bardzo się ucieszyłem, że są ludzie którzy realizują tak szczytne cele. niestety również pracuję "w prywatnym folwarku" jaki zorganizowali sobie co niektórzy przełożeni. ..”

„ ... Po podjęciu przeze mnie kroków prawnych postępowanie z naruszeniem procedury i wszelkich możliwych terminów zakończone zostało w dniu (...) 2007 roku zwolnieniem mnie ze stanowiska i przeniesieniem do dyspozycji. Dodam, iż postępowanie nie zawierało żadnego materiału dowodowego, a organ nie uwzględnił żadnego mojego wniosku, w tym m. in. dot. efektów pracy , opinii i ocen okresowych itp.”

„ ... w dniu (...) 2008 roku na mój wniosek WSA w Warszawie wymierzył Komendantowi Głównemu Policji grzywnę za nieprzekazanie mojej Skargi na jego bezczynność w terminie ...”

„ ... komendant wszczął w stosunku do mnie postępowanie administracyjne w celu zwolnienia z zajmowanego stanowiska na zasadzie art 37 uop nie podając przyczyny żądania. Odpisałem, że nie wyrażam zgody, złożyłem wnioski dowodowe m.in. dot. przesłuchanie świadków oraz wskazałem na brak podstaw prawnych do działania w mojej sprawie. Przez ponad 2 miesiące była cisza, a teraz został wydany rozkaz o przeniesieniu mnie do dyspozycji (.......). Zwracałem
się z prośbą o zapoznanie mnie z materiałem dowodowym, uczestniczenia w przesłuchaniach świadków itd. Żadna czynność nie została wykonana.”

„ ... chcę dodać że oni jednoznacznie przy wydawaniu pisemnych stwierdzeń, nie decyzji czy rozkazu cały czas twierdzili iż nie mam drogi odwoławczej i wydane pismo jest ostateczne nie mam drogi dochodzenia przed sadem administracyjnym”

„ ... sugerowano mi podawać wyniki zgodne z przewidywaniami Komendy Głównej Policji. Sygnalizowałem, że fałszowanie statystyk nic nie daje w zakresie poprawy bezpieczeństwa i należy dążyć do efektywniejszego pełnienia służby oraz sygnalizowania wyższym przełożonym o konieczności zmian ...”

„ ... Przedmiotowa opinia została także bezprawnie włączona do akt osobowych policjanta (ponieważ nie można jej uznać za ostateczną). Zgodnie z § 11 ust. 7 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 czerwca 2002 r. w sprawie opiniowania służbowego funkcjonariuszy Policji oraz wzoru formularza opinii służbowej (Dz. U. z dnia 3 lipca 2002 r.) do akt osobowych włącza się opinię, którą przełożony utrzymał w mocy -podejmując ostateczną decyzję w formie rozkazu personalnego ...”

„ ... w moim odczuciu to postępowanie jak i i
KOMITET OBRONY POLICJANTÓW
STOWARZYSZENIE ZWYKŁE

l.dz. 2/2008/KOP/DT

Pan Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów
Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowny Panie Premierze,

Komitet Obrony Policjantów wzywa Pana do ukrócenia praktyk znęcania się nad policjantami, wykorzystywania przez kierownictwo Policji stanowisk służbowych w bezkarnym, bezprawnym usuwaniu policjantów z szeregów formacji i przekraczaniu swoich uprawnień. Nie wiemy czy jest Pan zorientowany jak naprawdę funkcjonuje po... rozwiń
Avatar
emeryt / 17 września 2008 o 10:44
0
Zastanawiam się jakim kalibrem wypali Działo i dokąd będzie nagradzane naganne zachowanie f-szy podwyżką dodatku?
Avatar
Gość / 17 września 2008 o 07:14
0
„…… Policja, prokuratura i sądy w dalszym ciągu pozostają na pasku władzy wykonawczej. I tu tkwi przyczyna, dla której obecna władza nie zwalcza tak jak powinna, tej władzy, która ustąpiła. A zmiany powinny być zasadnicze…….

mec. Piotrowski w wywiadzie dla tygodnika „NIE”

„…Ręka rękę myje, obie ręce myją twarz…”.

Policja i Prokuratura - Jak wskazuje i potwierdza przypadek policji z KMP w Katowicach, że szeregowi policjanci działają na zamówienie i zgodnie z wolą przełożonych. Przełożeni wszystkich szczebli policji i prokuratury, są mianowani przez swoich mocodawców politycznych działają wg ich wytycznych i na ich zapotrzebowanie, a nie w interesie bezpieczeństwa społeczeństwa. Dlatego wszelka pomoc na rzecz policji i prokuratury nie jest „właściwym” obowiązkiem obywatelskim. Zarówno prokuratorzy jak i policjanci wszystkich szczebli działają na zlecenie polityczne mocodawców ich mianujących, a nawet w szczególnych przypadkach kleru. Dlatego do czasu gdy szefowie policji i prokuratury będą mianowani, a nie wybierani przez społeczeństwo i nie będzie wprowadzona kadencyjność funkcji, to społeczeństwo powinno bronić się samo i ostrożnie traktować wszelkie próby „pomocy policji i prokuraturze”. Wszelka pomoc nie jest, ani w dobrym tonie, ani w „dobrej sprawie”. Przełożeni wszystkich szczebli policji i prokuratury działając na zlecenie swoich mocodawców (np. WSI…..) mogą szybko obrócić „sprawę” przeciwko informatorowi, bo będąc mianowani, a nie wybierani oraz w znacznej ilości przypadków z niewielkimi kompetencjami (absolwenci AWS i szkoły zawodowej policji omyłkowo zwaną Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie) i umiejętnościami zrobią wszystko lub prawie wszystko, aby się przypodobać swoim mocodawcom. Oczywiście bywają przypadki, co prawda nieliczne, że szeregowi policjanci i prokuratorzy chcą być (po cichu) uczciwi i działać na rzecz obywateli w celu zapewnienia im bezpieczeństwa, ale ich nieudacznicy i najczęściej niekompetentni przełożeni różnych szczebli (przykład mianowania aspiranta policji Surmacza wiceministrem MSWiA, a obecnie doradca prezydenta – to ten co policjantów wysyłał z kanapkami dla koleżanki) do mając w zasadzie władzę bez nadzoru społecznego i kontroli na zasadzie ekonoma pilnują, aby nie dopuścić nie swobody i autonomiczności działania jakie powinien mieć każdy policjant i prokurator. Zgodnie z „zasadą pełnienia roli służebnej w stosunku do swoich podwładnych” przełożeni mają tylko organizować im pracę i nadzorować służbę pod względem zgodności postępowania zgodnego prawem i procedurami prawa. Przełożeni w znacznej większości przypadków będąc niekompetentnymi mianowanymi przez popleczników politycznych nie organizują im pracy, a sterują przeprowadzając co raz to nowe „akcje” w celu polepszenia statystyk policyjnych na zlecenia polityczne mocodawców. Dlatego między innymi pobierane pensje przełożonych są kilkakrotnie wyższe od podwładnych co wyraźnie wskazuje, że promuje się nie wykonywanie obowiązków na szczeblu podstawowym, ale funkcje nadzorcze. Dlatego brakuje przede wszystkim policjantów na ulicach szczebla podstawowego, a komendantów. Po to żeby być policjantem podstawowego szczebla trzeba mieć wiedzę i umiejętności, a żeby zostać komendantem lub zastępcą to trzeba mieć „plecak” najlepiej polityczny, a jeszcze lepiej „kleru” i ukończyć szkołę zawodową policji w Szczytnie i „specjalne podyplomowe studia dedykowane dla policjantów” na wzór szkół średnich tylko dla policjantów”. Potwierdzeniem działania przeciwko zapotrzebowaniom społecznym jest fakt, że w KWP rozbudowano „wydziały” rzeczników prasowych do kilkunastu lub kilkudziesięciu osób na etatach policyjnych. Policja nie chce działać na rzecz społeczeństwa, a rozbudowuje komórki rzeczników prasowych, żeby przez media otumaniać społeczeństwo, aby nie było bezpieczne, a czuło się tylko bezpiecznie. Źle zarządzania policja przez nieudaczników komendantów różnego szczebla nie jest w stanie skutecznie działać na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa zwiększając wykrywalność. Może tylko fałszować statystyki lub rozbudowywać wydziały „rzeczników prasowych różnych maści” których zadaniem jest otumaniać społeczeństwo, a nie działać na rzecz jego bezpieczeństwa tj. wypełniania roli do jakiej została powołana. Tylko zmiana „naboru” komendantów policji z mianowanych na wybieranych przez społeczeństwo i kadencyjność mogą zmienić obecną sytuację.

Policja jest więc bardzo chora i nie tylko na podkarpaciu mogą się dziać takie zdarzenia, że
- okradają policję
- aresztanci uciekają z aresztów
- policjanci strzelają do siebie
- komendanci kradną służbową amunicję przeznaczoną do szkolenia podległych im policjantów
- komendanci jeżdżą po pijanemu
- policjanci biorą łapówki bo ich pensje w stosunku do wynagrodzeń ich przełożonych są symboliczne
- policjanci przymykają oko na fakt, że prokuratorzy i sędziowie kradną i jeżdżą po pijanemu itd, itp

Komendant policji podał się do dymisji (po dymisji przetrwał, został mianowany komendantem wojewódzkim w Lublinie, a następnie w Katowicach).Nadinspektor Dariusz Biel, komendant wojewódzki policji w Rzeszowie, podał się do dymisji. Jak stwierdził podczas środowej odprawy w komendzie, decyzję podjął ze względów osobistych. Dariusz Biel odchodzi nie tylko z komendy wojewódzkiej, ale całkowicie ze służby w policji.
Jego prośbę o zgodę na przejście na emeryturę pozytywnie zaopiniował komendant główny policji Konrad Kornatowski. O swojej decyzji Biel poinformował swoich najbliższych współpracowników w ostatni wtorek, a podczas środowej odprawy w KWP podał ją do wiadomości wszystkich policjantów garnizonu podkarpackiego. Oficjalnie podał, że odchodzi z policji ze względów osobistych i od środy przebywa na urlopie do końca lipca. Na emeryturę odejdzie 1 października. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy pierwszy zastępca inspektor Józef Gdański. - Na razie nie ma kandydata na miejsce komendanta Biela - powiedziała Danuta Wołk-Karaczewska z biura prasowego KGP.
W środę komendant Biel był nieuchwytny. Nie odbierał telefonu komórkowego, a w komendzie oficjalnie go nie było. - Komendant nie chce rozmawiać z dziennikarzami - usłyszeliśmy.
Odejścia Biela już od co najmniej kilku miesięcy domagali się lokalni politycy PiS. Wiceprzewodniczący podka
„…… Policja, prokuratura i sądy w dalszym ciągu pozostają na pasku władzy wykonawczej. I tu tkwi przyczyna, dla której obecna władza nie zwalcza tak jak powinna, tej władzy, która ustąpiła. A zmiany powinny być zasadnicze…….

mec. Piotrowski w wywiadzie dla tygodnika „NIE”

„…Ręka rękę myje, obie ręce myją twarz…”.

Policja i Prokuratura - Jak wskazuje i potwierdza przypadek policji z KMP w Katowicach, że szeregowi policjanci działają na ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 0

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 18 4

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach
galeria

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach 9 2

Uwaga na prace prowadzone obecnie na al. Partyzantów w Puławach. W okolicy PIWET-u wykop ma już ponad metr głębokości. Ciężki sprzęt zablokował dwa pasy ruchu.

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo)
film

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo) 0 0

Czas zebrać ziemniaki i rozrzucić obornik. Dziś premiera gry Farming Simulator 19, w ktorej czeka na graczy ponad 300 maszyn i pojazdów rolniczych.

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci 1 1

58-latka z Białej Podlaskiej przekazała niemal 500 złotych osobom podającym się za policjantów. Dała się zwieść zapewnieniom, że gotówka zostanie przekazana na „paczki dla dzieci”.

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE 0 0

Już 25 listopada odbędzie się oficjalna premiera drugiego minialbumu zespołu CHØCØLATE. Krążek wyprodukuje dwukrotnie nominowany do nagród Grammy Bryan David.

Smog w Lublinie. Przedszkolaki nie powinny wychodzić na spacery?

Smog w Lublinie. Przedszkolaki nie powinny wychodzić na spacery? 5 7

Czy miejskie przedszkola dostaną zakaz wyprowadzania dzieci na spacer, gdy powietrze będzie gęste od smogu? O wydanie takiego zalecenia apeluje do Ratusza jeden z dzielnicowych radnych.

Ousmane Dembele na wylocie z Barcelony?
film

Ousmane Dembele na wylocie z Barcelony? 1 1

Ousmane Dembele na wylocie z Barcelony? Zawodnik, który - jak mogło się wydawać na początku sezonu - miał być ważną postacią "Dumy Katalonii", może pożegnać się z klubem już w letnim okienku transferowym.

Koncert "Dobranoc świecie" w Filharmonii Lubelskiej
23 listopada 2018, 19:00

Koncert "Dobranoc świecie" w Filharmonii Lubelskiej 2 1

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska zaprasza na koncert Dobranoc świecie w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

David Dedek (TBV Start Lublin): Upson wciąż uczy się zespołu

David Dedek (TBV Start Lublin): Upson wciąż uczy się zespołu 1 2

ROZMOWA Z Davidem Dedkiem, trenerem TBV Startu Lublin

Przegrał wybory na burmistrza, ale pracy długo nie szukał. Przenosi się o piętro wyżej

Przegrał wybory na burmistrza, ale pracy długo nie szukał. Przenosi się o piętro wyżej 8 4

Po przegranej w drugiej turze wyborów samorządowych niedawny burmistrz Dariusz Szustek (PiS) nie szukał długo nowego zajęcia. W poniedziałek został wybrany starostą powiatu łukowskiego.

LNBA: Matematyka nadal w czubie

LNBA: Matematyka nadal w czubie 0 1

W klasyku rozgrywek Matematyka pokonała Nadar. Na czele tabeli Konferencji A są jednak Bracia Mrozik

W powiecie kraśnickim PiS przejmuje władzę od PSL. Kto będzie nowym starostą?

W powiecie kraśnickim PiS przejmuje władzę od PSL. Kto będzie nowym starostą? 23 20

Wiele wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę w powiecie kraśnickim, w którym przez ostatnie 4 lata rządziło Polskie Stronnictwo Ludowe. Wśród kandydatów na starostę wymieniani są Karol Rychlewski, bliski współpracownik Jarosława Czerwa, jak też przedstawiciele PiS Krzysztof Staruch i Jacek Dubiel.

Smog w Białej Podlaskiej. Nowe czujniki jakości powietrza w mieście

Smog w Białej Podlaskiej. Nowe czujniki jakości powietrza w mieście 0 3

Biała Podlaska uruchomiła system pomiaru jakości powietrza. Na słupach oświetleniowych zamontowano 10 czujników.

5 czynników, jakie mają wpływ na tanie OC. To także Twoje miejsce zamieszkania

5 czynników, jakie mają wpływ na tanie OC. To także Twoje miejsce zamieszkania 0 0

Zastanawiasz się, jak kupić OC najtaniej? Poznaj ważne zasady, którymi kierują się firmy przy obliczaniu składek OC.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.