Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 września 2008 r.
18:14
Edytuj ten wpis

Mój ojciec nie był ubekiem!

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 7 A A

Zamojscy kombatanci Armii Krajowej i WiN domagają się zburzenia pomnika strażników miejscowego więzienia, którzy zginęli w 1946 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oburza to Leona Kutryna z Zamościa, syna jednego z zabitych. Mężczyzna zamierza bronić pamięć ojca.

- Pomysł zburzenia pomnika jest pomyłką - złości się Leon Kutryn. - Ojciec był strażnikiem więziennym, ale do UB nie należał.

O co chodzi? W maju 1946 r. oddział WiN pod dowództwem por. Romana Szczura, ps. "Urszula” przeprowadził akcję na miejscowe więzienie, podczas której uwolniono 300 więźniów. Byli to głównie członkowie WiN, NSZ i UPA. Zginęło kilku wartowników.

Wśród nich był Adam Kutryn, ojciec Leona. Na miejscowym cmentarzu wystawiono im pomnik. Znalazła się na nim tablica z informacją, że polegli "z rąk faszystowskich i reakcyjnych najemników”. - To nieporozumienie - złości się Jan Sitek, były żołnierz AK i WiN. - Napis zafałszowuje historię, myląc ofiary z oprawcami. Na to się zgodzić nie możemy!

Sprawę opisaliśmy w listopadzie ub. roku. Zajął się nią Waldemar Podsiadły, pełnomocnik wojewody lubelskiego m.in. ds. ochrony dziedzictwa Narodowego. W liście do Marcina Zamoyskiego, prezydenta Zamościa, wskazał m.in., że "jeśli jest to miejsce symboliczne, właściwe wydaje się rozebranie pomnika”.

Urzędnicy wybrali się do parafialnej kancelarii. Nazwisk funkcjonariuszy UB w księdze pochowanych na cmentarzu nie znaleźli. Pomnik uznano za symboliczny. Jednak starą tablicę zastąpiono nową, granitową (wydano na to 3 tys. zł). Znalazł się na niej napis "Bohaterskiej załodze więzienia” i kilka nazwisk. Znów wywołało to burzę.

- Pomnik jest symboliczny i należy go rozebrać, a nie odnawiać - uważa Sławomir Zawiślak, zamojski poseł i prezes kombatantów AK. - Napisaliśmy w tej sprawie m.in. do ministra Andrzeja Przewoźnika, sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Będziemy się o to starać gdzie się da. To dla nas ważna sprawa.

Okazuje się, że nie będzie to proste. - Ojciec był strażnikiem i zginął na posterunku - mówi Leon Kutryn. - Nie pozwolę szargać jego pamięci… Ten pomnik stoi na jego grobie. Byłem na jego pogrzebie i nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Kutryn zamierza napisać w obronie pomnika pismo m.in. do magistratu. - Nie znam tego przypadku - mówi Michał Durakiewicz z lubelskiego IPN. - Wprawdzie w przedwojennej Polsce powołano Korpus Straży Więziennej i jego członkowie pracowali potem m.in. w stalinowskich więzieniach. Jednak w PRL służbę więzienną powołano w 1954 r.

Durakiewicz nie ma wątpliwości, że zamojskie więzienie było kontrolowane przez UB, a pracujący tam ludzie zatrudnieni byli przez ten urząd na etatach.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rx / 28 stycznia 2009 o 04:38
0
Gość napisał:
A obecne watykańskie sługusy to ci dziadek nie przeszkadzają ??? Czy historię interpretujesz tylko po swojemu ???

Odpowiedż na opinie z 22.09.08
Człowieczku-fantazjuj, bo na rozum to jesteś za głupi.
Avatar
rx / 28 stycznia 2009 o 04:31
0
Gość napisał:
A obecne watykańskie sługusy to ci dziadek nie przeszkadzają ??? Czy historię interpretujesz tylko po swojemu ???

Odpowiedź dla "gościaa"
Lucz sie człowieczku,, bo na rozum jua za późno.
Avatar
Gość / 24 września 2008 o 19:07
0
zamojszczanin napisał:
Ten pomnik ZDECYDOWANIE TRZEBA ROZEBRAĆ!!! Nie zakłamywać historii!! A ojciec tego pana służył ÓCZESNEJ UBECKIEJ WŁADZY I MUSIAŁ JEJ ODDAĆ ZASŁUGI JAK MU I JEMU PODOBNYM wystawili TEN OLBRZYMI pomnik.
Ten żyjący syn POWINIEN SIĘ WSTYDZIĆ , ŻE MIAŁ TAKIEGO OJCA, a nie bronić tej haniebnej pamiątki na cmentarzu.
Teraz każdy sbek,ubek mówi, że nic takiego ZŁEGO NIE ROBIŁ!!!
Te sowieckie sługusy WYNISZCZYLI NASZĄ PRAWDZIWĄ INTELIGENCJĘ I WSPANIAŁYCH LUDZI, PATRIOTÓW, KTÓRZY WALCZYLI O wolną POLSKĘ!!
MOI RODZICE(rodowici zamojszczanie z dzida pradziada) ZAWSZE ILE RAZY CHODZIMY NA CMENTARZ i przechodzimy główną aleją obok tego pomnika MÓWIĄ, ŻE TO POMNIK ZDRAJCÓW, SŁUŻĄCYCH UBECJI(UB miała swoją katownię, gdzie siedział mój ojciec, w podziemiach narożnej kamienicy na ul.Kościuszki- za PRL BYŁO TAM MO).



A obecne watykańskie sługusy to ci dziadek nie przeszkadzają ??? Czy historię interpretujesz tylko po swojemu ???



A obecne watykańskie sługusy to ci dziadek nie przeszkadzają ??? Czy historię interpretujesz tylko po swojemu ??? rozwiń
Avatar
KARI / 22 września 2008 o 19:10
0
Do zamojścianin-czytałem komentarz "gość" i jestem też zdania ,że pomnika nie powinno się rozbierać ale nie odnawiać.Sam porządkowałem ten pomnik w szkole podstawowej kilka razy nawet nie wiedząc czemu jest poświęcony.A Ty jako wzorowy narodowiec i mam taką nadzieję ,że patriota -Polak ,w myśl reguł nie głoś że ktoś ma się wstydzić swojego ojca! po pierwsze-historia lubi robić z ludźmi różne rzeczy A po drugie -czy jesteś pewny ,że Twoi rodzice --oczywiście typowi"zamościanie " i oczywiście ludzie bez skazy są tacy jakimi ich opisujesz. Oby!!!!!!!!??????????????
Do zamojścianin-czytałem komentarz "gość" i jestem też zdania ,że pomnika nie powinno się rozbierać ale nie odnawiać.Sam porządkowałem ten pomnik w szkole podstawowej kilka razy nawet nie wiedząc czemu jest poświęcony.A Ty jako wzorowy narodowiec i mam taką nadzieję ,że patriota -Polak ,w myśl reguł nie głoś że ktoś ma się wstydzić swojego ojca! po pierwsze-historia lubi robić z ludźmi różne rzeczy A po drugie -czy jesteś pewny ,że Twoi rodzice --oczywiście typowi"zamościanie " i oczywiście ludzie bez skazy są tacy j... rozwiń
Avatar
zamojszczanin / 22 września 2008 o 12:14
0
Ten pomnik ZDECYDOWANIE TRZEBA ROZEBRAĆ!!! Nie zakłamywać historii!! A ojciec tego pana służył ÓCZESNEJ UBECKIEJ WŁADZY I MUSIAŁ JEJ ODDAĆ ZASŁUGI JAK MU I JEMU PODOBNYM wystawili TEN OLBRZYMI pomnik.
Ten żyjący syn POWINIEN SIĘ WSTYDZIĆ , ŻE MIAŁ TAKIEGO OJCA, a nie bronić tej haniebnej pamiątki na cmentarzu.
Teraz każdy sbek,ubek mówi, że nic takiego ZŁEGO NIE ROBIŁ!!!
Te sowieckie sługusy WYNISZCZYLI NASZĄ PRAWDZIWĄ INTELIGENCJĘ I WSPANIAŁYCH LUDZI, PATRIOTÓW, KTÓRZY WALCZYLI O wolną POLSKĘ!!
MOI RODZICE(rodowici zamojszczanie z dzida pradziada) ZAWSZE ILE RAZY CHODZIMY NA CMENTARZ i przechodzimy główną aleją obok tego pomnika MÓWIĄ, ŻE TO POMNIK ZDRAJCÓW, SŁUŻĄCYCH UBECJI(UB miała swoją katownię, gdzie siedział mój ojciec, w podziemiach narożnej kamienicy na ul.Kościuszki- za PRL BYŁO TAM MO).
Ten pomnik ZDECYDOWANIE TRZEBA ROZEBRAĆ!!! Nie zakłamywać historii!! A ojciec tego pana służył ÓCZESNEJ UBECKIEJ WŁADZY I MUSIAŁ JEJ ODDAĆ ZASŁUGI JAK MU I JEMU PODOBNYM wystawili TEN OLBRZYMI pomnik.
Ten żyjący syn POWINIEN SIĘ WSTYDZIĆ , ŻE MIAŁ TAKIEGO OJCA, a nie bronić tej haniebnej pamiątki na cmentarzu.
Teraz każdy sbek,ubek mówi, że nic takiego ZŁEGO NIE ROBIŁ!!!
Te sowieckie sługusy WYNISZCZYLI NASZĄ PRAWDZIWĄ INTELIGENCJĘ I WSPANIAŁYCH LUDZI, PATRIOTÓW, KTÓRZY WALCZYLI O wolną POLSK... rozwiń
Avatar
cos / 22 września 2008 o 08:16
0
Żenadą jest to, że ten pomnik odnowiono. Trzeba było zostawić go z dawnym napisem. Wtedy ludzie oceniliby czy to bohaterowie czy nie. Jednak obok trzeba było zamieścić informacje w jakich okolicznościach to się stało. Proste.
Avatar
Gość / 22 września 2008 o 06:53
0
Żenada,rozbieranie pomników historii narodu-jaka ona by nie była.Może energię i środki przeznaczyć zamiast na rozbiórkę to na renowację zabytków cmentarza na którym usytuowany jest ten pomnik.Może w końcu i posłowie zaangażują się w jakąś konstruktywną działalność dla dla dobra miasta a nie tak jak w opisanym wyżej przypadku.
Avatar
rx / 28 stycznia 2009 o 04:38
0
Gość napisał:
A obecne watykańskie sługusy to ci dziadek nie przeszkadzają ??? Czy historię interpretujesz tylko po swojemu ???

Odpowiedż na opinie z 22.09.08
Człowieczku-fantazjuj, bo na rozum to jesteś za głupi.
Avatar
rx / 28 stycznia 2009 o 04:31
0
Gość napisał:
A obecne watykańskie sługusy to ci dziadek nie przeszkadzają ??? Czy historię interpretujesz tylko po swojemu ???

Odpowiedź dla "gościaa"
Lucz sie człowieczku,, bo na rozum jua za późno.
Avatar
Gość / 24 września 2008 o 19:07
0
zamojszczanin napisał:
Ten pomnik ZDECYDOWANIE TRZEBA ROZEBRAĆ!!! Nie zakłamywać historii!! A ojciec tego pana służył ÓCZESNEJ UBECKIEJ WŁADZY I MUSIAŁ JEJ ODDAĆ ZASŁUGI JAK MU I JEMU PODOBNYM wystawili TEN OLBRZYMI pomnik.
Ten żyjący syn POWINIEN SIĘ WSTYDZIĆ , ŻE MIAŁ TAKIEGO OJCA, a nie bronić tej haniebnej pamiątki na cmentarzu.
Teraz każdy sbek,ubek mówi, że nic takiego ZŁEGO NIE ROBIŁ!!!
Te sowieckie sługusy WYNISZCZYLI NASZĄ PRAWDZIWĄ INTELIGENCJĘ I WSPANIAŁYCH LUDZI, PATRIOTÓW, KTÓRZY WALCZYLI O wolną POLSKĘ!!
MOI RODZICE(rodowici zamojszczanie z dzida pradziada) ZAWSZE ILE RAZY CHODZIMY NA CMENTARZ i przechodzimy główną aleją obok tego pomnika MÓWIĄ, ŻE TO POMNIK ZDRAJCÓW, SŁUŻĄCYCH UBECJI(UB miała swoją katownię, gdzie siedział mój ojciec, w podziemiach narożnej kamienicy na ul.Kościuszki- za PRL BYŁO TAM MO).



A obecne watykańskie sługusy to ci dziadek nie przeszkadzają ??? Czy historię interpretujesz tylko po swojemu ???



A obecne watykańskie sługusy to ci dziadek nie przeszkadzają ??? Czy historię interpretujesz tylko po swojemu ??? rozwiń
Avatar
KARI / 22 września 2008 o 19:10
0
Do zamojścianin-czytałem komentarz "gość" i jestem też zdania ,że pomnika nie powinno się rozbierać ale nie odnawiać.Sam porządkowałem ten pomnik w szkole podstawowej kilka razy nawet nie wiedząc czemu jest poświęcony.A Ty jako wzorowy narodowiec i mam taką nadzieję ,że patriota -Polak ,w myśl reguł nie głoś że ktoś ma się wstydzić swojego ojca! po pierwsze-historia lubi robić z ludźmi różne rzeczy A po drugie -czy jesteś pewny ,że Twoi rodzice --oczywiście typowi"zamościanie " i oczywiście ludzie bez skazy są tacy jakimi ich opisujesz. Oby!!!!!!!!??????????????
Do zamojścianin-czytałem komentarz "gość" i jestem też zdania ,że pomnika nie powinno się rozbierać ale nie odnawiać.Sam porządkowałem ten pomnik w szkole podstawowej kilka razy nawet nie wiedząc czemu jest poświęcony.A Ty jako wzorowy narodowiec i mam taką nadzieję ,że patriota -Polak ,w myśl reguł nie głoś że ktoś ma się wstydzić swojego ojca! po pierwsze-historia lubi robić z ludźmi różne rzeczy A po drugie -czy jesteś pewny ,że Twoi rodzice --oczywiście typowi"zamościanie " i oczywiście ludzie bez skazy są tacy j... rozwiń
Avatar
zamojszczanin / 22 września 2008 o 12:14
0
Ten pomnik ZDECYDOWANIE TRZEBA ROZEBRAĆ!!! Nie zakłamywać historii!! A ojciec tego pana służył ÓCZESNEJ UBECKIEJ WŁADZY I MUSIAŁ JEJ ODDAĆ ZASŁUGI JAK MU I JEMU PODOBNYM wystawili TEN OLBRZYMI pomnik.
Ten żyjący syn POWINIEN SIĘ WSTYDZIĆ , ŻE MIAŁ TAKIEGO OJCA, a nie bronić tej haniebnej pamiątki na cmentarzu.
Teraz każdy sbek,ubek mówi, że nic takiego ZŁEGO NIE ROBIŁ!!!
Te sowieckie sługusy WYNISZCZYLI NASZĄ PRAWDZIWĄ INTELIGENCJĘ I WSPANIAŁYCH LUDZI, PATRIOTÓW, KTÓRZY WALCZYLI O wolną POLSKĘ!!
MOI RODZICE(rodowici zamojszczanie z dzida pradziada) ZAWSZE ILE RAZY CHODZIMY NA CMENTARZ i przechodzimy główną aleją obok tego pomnika MÓWIĄ, ŻE TO POMNIK ZDRAJCÓW, SŁUŻĄCYCH UBECJI(UB miała swoją katownię, gdzie siedział mój ojciec, w podziemiach narożnej kamienicy na ul.Kościuszki- za PRL BYŁO TAM MO).
Ten pomnik ZDECYDOWANIE TRZEBA ROZEBRAĆ!!! Nie zakłamywać historii!! A ojciec tego pana służył ÓCZESNEJ UBECKIEJ WŁADZY I MUSIAŁ JEJ ODDAĆ ZASŁUGI JAK MU I JEMU PODOBNYM wystawili TEN OLBRZYMI pomnik.
Ten żyjący syn POWINIEN SIĘ WSTYDZIĆ , ŻE MIAŁ TAKIEGO OJCA, a nie bronić tej haniebnej pamiątki na cmentarzu.
Teraz każdy sbek,ubek mówi, że nic takiego ZŁEGO NIE ROBIŁ!!!
Te sowieckie sługusy WYNISZCZYLI NASZĄ PRAWDZIWĄ INTELIGENCJĘ I WSPANIAŁYCH LUDZI, PATRIOTÓW, KTÓRZY WALCZYLI O wolną POLSK... rozwiń
Avatar
cos / 22 września 2008 o 08:16
0
Żenadą jest to, że ten pomnik odnowiono. Trzeba było zostawić go z dawnym napisem. Wtedy ludzie oceniliby czy to bohaterowie czy nie. Jednak obok trzeba było zamieścić informacje w jakich okolicznościach to się stało. Proste.
Avatar
Gość / 22 września 2008 o 06:53
0
Żenada,rozbieranie pomników historii narodu-jaka ona by nie była.Może energię i środki przeznaczyć zamiast na rozbiórkę to na renowację zabytków cmentarza na którym usytuowany jest ten pomnik.Może w końcu i posłowie zaangażują się w jakąś konstruktywną działalność dla dla dobra miasta a nie tak jak w opisanym wyżej przypadku.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem 1 0

Rozmowa z Irminą Nikiel, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu
film

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu 55 4

Bełchatów (woj. łódzkie). Dwuletni chłopiec z 1,8 promila alkoholu we krwi trafił do szpitala w Bełchatowie.

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia]
galeria

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia] 3 1

Trwają intensywne prace w ramach przebudowy Domu Chemika. Jak informuje Termochem, zakończono już wymianę górnego dachu - nad salą widowiskową. Za kilka miesięcy zobaczymy natomiast nowy symbol budynku - zadaszoną kolumnadę od strony Placu Chopina.

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 6

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 4

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 2 9

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 18

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 14 7

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 41 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 2

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!