Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 września 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Mokre walczy o bezpieczną drogę

24 13 A A

W Mokrem koło Zamościa powstał Komitet Mieszkańców ds. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To oddolna inicjatywa. Kierowcy przejeżdżający przez naszą miejscowość notorycznie nie stosują się do ograniczeń prędkości, zagrażając mieszkańcom. Skala problemu rośnie z roku na rok. Jesteśmy zdesperowani, postanowiliśmy założyć komitet - tłumaczy Łukasz Sierak. - Doszło do tego, że ludzie boją się poruszać chodnikiem, bo nie trudno o tragedię.

Mieszkańcy mają kilka pomysłów na poprawę bezpieczeństwa na drodze powiatowej przebiegającej przez ich miejscowość: - Będziemy ściśle współpracować z policją w Zamościu, zabiegać w starostwie o zamontowanie progu zwalniającego przy Szkole Podstawowej oraz lepsze oznakowanie. Pragniemy działać dla naszego bezpieczeństwa - mówi Łukasz Sierak.

Według Józefa Łagowskiego, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych pomysł ustawienia progu zwalniającego jest jednak wykluczony: - Progów nie stosuje się na takich szlakach, to jest duża przeszkoda, która może powodować wypadki. Takie progi sprawdzają się na drogach osiedlowych.
Do poprawy bezpieczeństwa w Mokrem nie przyczynia się także zły stan nawierzchni drogi. - Co roku jest coraz gorzej, w dużej mierze ze względu na intensywny ruch ciężarówek, które również poruszają się zdecydowanie za szybko. Z tego powodu dochodzi też do uszkodzeń naszych domów - opowiada Łukasz Sierak.

Jak podkreśla Zarząd Dróg Powiatowych, nie można zakazać ciężarówkom przejeżdżania przez Mokre: - Nie ma podstaw prawnych, by zabronić ruchu ciężarówkom na tej drodze. Wszystkie pojazdy mogą z niej korzystać - przyznaje Józef Łagowski.

Policja zapewnia, że na wniosek komitetu w tym rejonie pojawi się więcej patroli. Mieszkańcy są pełni nadziei, że w końcu uda im się rozwiązać problem niebezpiecznej drogi. - W przyszłym tygodniu wystosujemy wniosek o pomoc

ze starostwa. Inicjatywę poparło ponad 200 mieszkańców, a także lokalne instytucje: Szkoła Podstawowa i Publiczna Biblioteka. Liczymy na to, że uda nam się coś zdziałać - kończy Łukasz Sierak.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fiat / 14 września 2014 o 13:39
0

Samowolne stawianie znaków drogowych jest karalne ,więc jutro tj 15 wrzesnia ten znak musi zniknąć ,w przeciwnym razie prokurator.

Avatar
september / 14 września 2014 o 07:32
0

Ma Sierak parcie na "szkło",stąd ta nagła inicjatywa,mówi ów działacz ze baner sfinansowała wspólnota gruntowa ,a dlaczego od 20 lat nikt ze wspólnoty nie zapłaci za obniżenie kratki ściekowej vis avis posesji Kłonicy notabene szefa ww wspólnoty .Większość mieszkańców Mokrego znam z imienia i nazwiska więc wiem na co kogo stać a problem prędkości 50 + to nie jest problem pierwszoplanowy ,jest w tej całej akcji dużo hipokryzji 

Avatar
Puknij się w łeb... / 11 września 2014 o 20:52
0

Wybory się zbliżają. Pan Sierak chciał zabłysnąć... ale nasłał policję na swoich sąsiadów... BRAWO!!!  poparcia mieć nie będzie... i dobrze :P lepiej byłoby gdyby się zajął problem wody, która znajduje się na ulicy po deszczu, wydaje mi się, że bardziej niszczy ulice niż te ciężarówki, które tam jeżdzą od lat i nikomu nie przeszkadzały. A pan Sierak niech nie myśli, że ma sąsiadów idiotów, którzy łapią się na walkę z piratami... !!!!

Avatar
september / 10 września 2014 o 20:11
0

Sierak opowiada bzdury ,prowadzi jakąś szemraną działalnośc gospodarczą bez wyraznego rezultatu więc szuka miejsca w gminie lub powiecie,a tak po za tym to Mokre to bardzo dziwna wieś niby blisko miasta ale buraków co niemiara

Avatar
123486543 / 3 września 2014 o 15:07
0

 wiocha ludzie tam jeżdzą tam pie....ć do lasu i tak im się spieszy bo wracają tacy wyluzowani

Avatar
P.G. / 3 września 2014 o 00:11
0

PANIE ŁUKASZU,

DOBRZE ZE KTOŚ SIE  ZAJĄŁ TYM PROBLEMEM

NIEKTÓRZY ZACZELI CZUĆ SIE CHYBA ZAGROŻENI WYPISUJĄĆ PRYMITYWNE KOMENTARZE, CÓŻ... TO JEST JEDYNE CO MIESZKAŃCY TEJ MIEJSCOWOŚCI POTRAFIĄ CZYNIĆ, GRYŹĆ JAK PSY.

PZDR

Avatar
kkkkkk / 2 września 2014 o 18:44
0

Totalna bzdura uszkodzeń domów gdzie u kogo?! Całe życie jezdziły ciężarówki i nic się nie działo teraz przeszkadza... ja tam nie wiem kto się podpisywał u mnie Pana S. nie było widocznie chodził po wybranych domach :) skąd tyh 200 podpisów proszę o dołaczenie listy bo jakoś nie dowierzam a swoja drogą dlaczego dopiero teraz Pan S się za to wzią czyżby wybory się szykowały na radnego i trzeba sobie kampanie zrobić :) pic na wodę lep na muchy z dobrego serca tego nie robi ani z troski o mieszkańców poprostu namota starym babciom w głowach i pójdą na niego głosować i to cała polityka Pana S paranoja :P

Totalna bzdura uszkodzeń domów gdzie u kogo?! Całe życie jezdziły ciężarówki i nic się nie działo teraz przeszkadza... ja tam nie wiem kto się podpisywał u mnie Pana S. nie było widocznie chodził po wybranych domach :) skąd tyh 200 podpisów proszę o dołaczenie listy bo jakoś nie dowierzam a swoja drogą dlaczego dopiero teraz Pan S się za to wzią czyżby wybory się szykowały na radnego i trzeba sobie kampanie zrobić :) pic na wodę lep na muchy z dobrego serca tego nie robi ani z troski o mieszkańców poprostu namota starym babciom w głowach ... rozwiń

Avatar
? / 2 września 2014 o 14:07
0

po co sie budują przy drogach ?i po co wydają "władze" pozwolenia na zabudowę przy drogach?

Avatar
12345 / 2 września 2014 o 13:22
0

A to, że stoi znak " 10 t " to nie jest podstawa prawna? A to, że droga w Mokrem  nie jest dostosowana do takich nacisków osi to nie jest podstawa prawna ? A to ,że dzieci boją się przechodzic koło szkoły przez drogę to nie jest wystarczający argument? A czy łatanie dziur jakimś grysem i udeptywanie go nogą jest oby zgodne ze sztuką budowlana ? Warto by się bliżej temu przyjżeć.

Avatar
krzychu / 2 września 2014 o 12:55
0

Wypowiedziami pana Dyrektora nie pzejmował bym się zupełnie. W obronie kolegów powiedział co wiedział...

Avatar
fiat / 14 września 2014 o 13:39
0

Samowolne stawianie znaków drogowych jest karalne ,więc jutro tj 15 wrzesnia ten znak musi zniknąć ,w przeciwnym razie prokurator.

Avatar
september / 14 września 2014 o 07:32
0

Ma Sierak parcie na "szkło",stąd ta nagła inicjatywa,mówi ów działacz ze baner sfinansowała wspólnota gruntowa ,a dlaczego od 20 lat nikt ze wspólnoty nie zapłaci za obniżenie kratki ściekowej vis avis posesji Kłonicy notabene szefa ww wspólnoty .Większość mieszkańców Mokrego znam z imienia i nazwiska więc wiem na co kogo stać a problem prędkości 50 + to nie jest problem pierwszoplanowy ,jest w tej całej akcji dużo hipokryzji 

Avatar
Puknij się w łeb... / 11 września 2014 o 20:52
0

Wybory się zbliżają. Pan Sierak chciał zabłysnąć... ale nasłał policję na swoich sąsiadów... BRAWO!!!  poparcia mieć nie będzie... i dobrze :P lepiej byłoby gdyby się zajął problem wody, która znajduje się na ulicy po deszczu, wydaje mi się, że bardziej niszczy ulice niż te ciężarówki, które tam jeżdzą od lat i nikomu nie przeszkadzały. A pan Sierak niech nie myśli, że ma sąsiadów idiotów, którzy łapią się na walkę z piratami... !!!!

Avatar
september / 10 września 2014 o 20:11
0

Sierak opowiada bzdury ,prowadzi jakąś szemraną działalnośc gospodarczą bez wyraznego rezultatu więc szuka miejsca w gminie lub powiecie,a tak po za tym to Mokre to bardzo dziwna wieś niby blisko miasta ale buraków co niemiara

Avatar
123486543 / 3 września 2014 o 15:07
0

 wiocha ludzie tam jeżdzą tam pie....ć do lasu i tak im się spieszy bo wracają tacy wyluzowani

Avatar
P.G. / 3 września 2014 o 00:11
0

PANIE ŁUKASZU,

DOBRZE ZE KTOŚ SIE  ZAJĄŁ TYM PROBLEMEM

NIEKTÓRZY ZACZELI CZUĆ SIE CHYBA ZAGROŻENI WYPISUJĄĆ PRYMITYWNE KOMENTARZE, CÓŻ... TO JEST JEDYNE CO MIESZKAŃCY TEJ MIEJSCOWOŚCI POTRAFIĄ CZYNIĆ, GRYŹĆ JAK PSY.

PZDR

Avatar
kkkkkk / 2 września 2014 o 18:44
0

Totalna bzdura uszkodzeń domów gdzie u kogo?! Całe życie jezdziły ciężarówki i nic się nie działo teraz przeszkadza... ja tam nie wiem kto się podpisywał u mnie Pana S. nie było widocznie chodził po wybranych domach :) skąd tyh 200 podpisów proszę o dołaczenie listy bo jakoś nie dowierzam a swoja drogą dlaczego dopiero teraz Pan S się za to wzią czyżby wybory się szykowały na radnego i trzeba sobie kampanie zrobić :) pic na wodę lep na muchy z dobrego serca tego nie robi ani z troski o mieszkańców poprostu namota starym babciom w głowach i pójdą na niego głosować i to cała polityka Pana S paranoja :P

Totalna bzdura uszkodzeń domów gdzie u kogo?! Całe życie jezdziły ciężarówki i nic się nie działo teraz przeszkadza... ja tam nie wiem kto się podpisywał u mnie Pana S. nie było widocznie chodził po wybranych domach :) skąd tyh 200 podpisów proszę o dołaczenie listy bo jakoś nie dowierzam a swoja drogą dlaczego dopiero teraz Pan S się za to wzią czyżby wybory się szykowały na radnego i trzeba sobie kampanie zrobić :) pic na wodę lep na muchy z dobrego serca tego nie robi ani z troski o mieszkańców poprostu namota starym babciom w głowach ... rozwiń

Avatar
? / 2 września 2014 o 14:07
0

po co sie budują przy drogach ?i po co wydają "władze" pozwolenia na zabudowę przy drogach?

Avatar
12345 / 2 września 2014 o 13:22
0

A to, że stoi znak " 10 t " to nie jest podstawa prawna? A to, że droga w Mokrem  nie jest dostosowana do takich nacisków osi to nie jest podstawa prawna ? A to ,że dzieci boją się przechodzic koło szkoły przez drogę to nie jest wystarczający argument? A czy łatanie dziur jakimś grysem i udeptywanie go nogą jest oby zgodne ze sztuką budowlana ? Warto by się bliżej temu przyjżeć.

Avatar
krzychu / 2 września 2014 o 12:55
0

Wypowiedziami pana Dyrektora nie pzejmował bym się zupełnie. W obronie kolegów powiedział co wiedział...

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 2 1

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 9 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 8 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 20 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 36 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 15 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!