Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 września 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Mokre walczy o bezpieczną drogę

24 13 A A

W Mokrem koło Zamościa powstał Komitet Mieszkańców ds. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To oddolna inicjatywa. Kierowcy przejeżdżający przez naszą miejscowość notorycznie nie stosują się do ograniczeń prędkości, zagrażając mieszkańcom. Skala problemu rośnie z roku na rok. Jesteśmy zdesperowani, postanowiliśmy założyć komitet - tłumaczy Łukasz Sierak. - Doszło do tego, że ludzie boją się poruszać chodnikiem, bo nie trudno o tragedię.

Mieszkańcy mają kilka pomysłów na poprawę bezpieczeństwa na drodze powiatowej przebiegającej przez ich miejscowość: - Będziemy ściśle współpracować z policją w Zamościu, zabiegać w starostwie o zamontowanie progu zwalniającego przy Szkole Podstawowej oraz lepsze oznakowanie. Pragniemy działać dla naszego bezpieczeństwa - mówi Łukasz Sierak.

Według Józefa Łagowskiego, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych pomysł ustawienia progu zwalniającego jest jednak wykluczony: - Progów nie stosuje się na takich szlakach, to jest duża przeszkoda, która może powodować wypadki. Takie progi sprawdzają się na drogach osiedlowych.
Do poprawy bezpieczeństwa w Mokrem nie przyczynia się także zły stan nawierzchni drogi. - Co roku jest coraz gorzej, w dużej mierze ze względu na intensywny ruch ciężarówek, które również poruszają się zdecydowanie za szybko. Z tego powodu dochodzi też do uszkodzeń naszych domów - opowiada Łukasz Sierak.

Jak podkreśla Zarząd Dróg Powiatowych, nie można zakazać ciężarówkom przejeżdżania przez Mokre: - Nie ma podstaw prawnych, by zabronić ruchu ciężarówkom na tej drodze. Wszystkie pojazdy mogą z niej korzystać - przyznaje Józef Łagowski.

Policja zapewnia, że na wniosek komitetu w tym rejonie pojawi się więcej patroli. Mieszkańcy są pełni nadziei, że w końcu uda im się rozwiązać problem niebezpiecznej drogi. - W przyszłym tygodniu wystosujemy wniosek o pomoc

ze starostwa. Inicjatywę poparło ponad 200 mieszkańców, a także lokalne instytucje: Szkoła Podstawowa i Publiczna Biblioteka. Liczymy na to, że uda nam się coś zdziałać - kończy Łukasz Sierak.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fiat / 14 września 2014 r. o 13:39
0

Samowolne stawianie znaków drogowych jest karalne ,więc jutro tj 15 wrzesnia ten znak musi zniknąć ,w przeciwnym razie prokurator.

Avatar
september / 14 września 2014 r. o 07:32
0

Ma Sierak parcie na "szkło",stąd ta nagła inicjatywa,mówi ów działacz ze baner sfinansowała wspólnota gruntowa ,a dlaczego od 20 lat nikt ze wspólnoty nie zapłaci za obniżenie kratki ściekowej vis avis posesji Kłonicy notabene szefa ww wspólnoty .Większość mieszkańców Mokrego znam z imienia i nazwiska więc wiem na co kogo stać a problem prędkości 50 + to nie jest problem pierwszoplanowy ,jest w tej całej akcji dużo hipokryzji 

Avatar
Puknij się w łeb... / 11 września 2014 r. o 20:52
0

Wybory się zbliżają. Pan Sierak chciał zabłysnąć... ale nasłał policję na swoich sąsiadów... BRAWO!!!  poparcia mieć nie będzie... i dobrze :P lepiej byłoby gdyby się zajął problem wody, która znajduje się na ulicy po deszczu, wydaje mi się, że bardziej niszczy ulice niż te ciężarówki, które tam jeżdzą od lat i nikomu nie przeszkadzały. A pan Sierak niech nie myśli, że ma sąsiadów idiotów, którzy łapią się na walkę z piratami... !!!!

Avatar
september / 10 września 2014 r. o 20:11
0

Sierak opowiada bzdury ,prowadzi jakąś szemraną działalnośc gospodarczą bez wyraznego rezultatu więc szuka miejsca w gminie lub powiecie,a tak po za tym to Mokre to bardzo dziwna wieś niby blisko miasta ale buraków co niemiara

Avatar
123486543 / 3 września 2014 r. o 15:07
0

 wiocha ludzie tam jeżdzą tam pie....ć do lasu i tak im się spieszy bo wracają tacy wyluzowani

Avatar
P.G. / 3 września 2014 r. o 00:11
0

PANIE ŁUKASZU,

DOBRZE ZE KTOŚ SIE  ZAJĄŁ TYM PROBLEMEM

NIEKTÓRZY ZACZELI CZUĆ SIE CHYBA ZAGROŻENI WYPISUJĄĆ PRYMITYWNE KOMENTARZE, CÓŻ... TO JEST JEDYNE CO MIESZKAŃCY TEJ MIEJSCOWOŚCI POTRAFIĄ CZYNIĆ, GRYŹĆ JAK PSY.

PZDR

Avatar
kkkkkk / 2 września 2014 r. o 18:44
0

Totalna bzdura uszkodzeń domów gdzie u kogo?! Całe życie jezdziły ciężarówki i nic się nie działo teraz przeszkadza... ja tam nie wiem kto się podpisywał u mnie Pana S. nie było widocznie chodził po wybranych domach :) skąd tyh 200 podpisów proszę o dołaczenie listy bo jakoś nie dowierzam a swoja drogą dlaczego dopiero teraz Pan S się za to wzią czyżby wybory się szykowały na radnego i trzeba sobie kampanie zrobić :) pic na wodę lep na muchy z dobrego serca tego nie robi ani z troski o mieszkańców poprostu namota starym babciom w głowach i pójdą na niego głosować i to cała polityka Pana S paranoja :P

Totalna bzdura uszkodzeń domów gdzie u kogo?! Całe życie jezdziły ciężarówki i nic się nie działo teraz przeszkadza... ja tam nie wiem kto się podpisywał u mnie Pana S. nie było widocznie chodził po wybranych domach :) skąd tyh 200 podpisów proszę o dołaczenie listy bo jakoś nie dowierzam a swoja drogą dlaczego dopiero teraz Pan S się za to wzią czyżby wybory się szykowały na radnego i trzeba sobie kampanie zrobić :) pic na wodę lep na muchy z dobrego serca tego nie robi ani z troski o mieszkańców poprostu namota starym babciom w głowach ... rozwiń

Avatar
? / 2 września 2014 r. o 14:07
0

po co sie budują przy drogach ?i po co wydają "władze" pozwolenia na zabudowę przy drogach?

Avatar
12345 / 2 września 2014 r. o 13:22
0

A to, że stoi znak " 10 t " to nie jest podstawa prawna? A to, że droga w Mokrem  nie jest dostosowana do takich nacisków osi to nie jest podstawa prawna ? A to ,że dzieci boją się przechodzic koło szkoły przez drogę to nie jest wystarczający argument? A czy łatanie dziur jakimś grysem i udeptywanie go nogą jest oby zgodne ze sztuką budowlana ? Warto by się bliżej temu przyjżeć.

Avatar
krzychu / 2 września 2014 r. o 12:55
0

Wypowiedziami pana Dyrektora nie pzejmował bym się zupełnie. W obronie kolegów powiedział co wiedział...

Avatar
fiat / 14 września 2014 r. o 13:39
0

Samowolne stawianie znaków drogowych jest karalne ,więc jutro tj 15 wrzesnia ten znak musi zniknąć ,w przeciwnym razie prokurator.

Avatar
september / 14 września 2014 r. o 07:32
0

Ma Sierak parcie na "szkło",stąd ta nagła inicjatywa,mówi ów działacz ze baner sfinansowała wspólnota gruntowa ,a dlaczego od 20 lat nikt ze wspólnoty nie zapłaci za obniżenie kratki ściekowej vis avis posesji Kłonicy notabene szefa ww wspólnoty .Większość mieszkańców Mokrego znam z imienia i nazwiska więc wiem na co kogo stać a problem prędkości 50 + to nie jest problem pierwszoplanowy ,jest w tej całej akcji dużo hipokryzji 

Avatar
Puknij się w łeb... / 11 września 2014 r. o 20:52
0

Wybory się zbliżają. Pan Sierak chciał zabłysnąć... ale nasłał policję na swoich sąsiadów... BRAWO!!!  poparcia mieć nie będzie... i dobrze :P lepiej byłoby gdyby się zajął problem wody, która znajduje się na ulicy po deszczu, wydaje mi się, że bardziej niszczy ulice niż te ciężarówki, które tam jeżdzą od lat i nikomu nie przeszkadzały. A pan Sierak niech nie myśli, że ma sąsiadów idiotów, którzy łapią się na walkę z piratami... !!!!

Avatar
september / 10 września 2014 r. o 20:11
0

Sierak opowiada bzdury ,prowadzi jakąś szemraną działalnośc gospodarczą bez wyraznego rezultatu więc szuka miejsca w gminie lub powiecie,a tak po za tym to Mokre to bardzo dziwna wieś niby blisko miasta ale buraków co niemiara

Avatar
123486543 / 3 września 2014 r. o 15:07
0

 wiocha ludzie tam jeżdzą tam pie....ć do lasu i tak im się spieszy bo wracają tacy wyluzowani

Avatar
P.G. / 3 września 2014 r. o 00:11
0

PANIE ŁUKASZU,

DOBRZE ZE KTOŚ SIE  ZAJĄŁ TYM PROBLEMEM

NIEKTÓRZY ZACZELI CZUĆ SIE CHYBA ZAGROŻENI WYPISUJĄĆ PRYMITYWNE KOMENTARZE, CÓŻ... TO JEST JEDYNE CO MIESZKAŃCY TEJ MIEJSCOWOŚCI POTRAFIĄ CZYNIĆ, GRYŹĆ JAK PSY.

PZDR

Avatar
kkkkkk / 2 września 2014 r. o 18:44
0

Totalna bzdura uszkodzeń domów gdzie u kogo?! Całe życie jezdziły ciężarówki i nic się nie działo teraz przeszkadza... ja tam nie wiem kto się podpisywał u mnie Pana S. nie było widocznie chodził po wybranych domach :) skąd tyh 200 podpisów proszę o dołaczenie listy bo jakoś nie dowierzam a swoja drogą dlaczego dopiero teraz Pan S się za to wzią czyżby wybory się szykowały na radnego i trzeba sobie kampanie zrobić :) pic na wodę lep na muchy z dobrego serca tego nie robi ani z troski o mieszkańców poprostu namota starym babciom w głowach i pójdą na niego głosować i to cała polityka Pana S paranoja :P

Totalna bzdura uszkodzeń domów gdzie u kogo?! Całe życie jezdziły ciężarówki i nic się nie działo teraz przeszkadza... ja tam nie wiem kto się podpisywał u mnie Pana S. nie było widocznie chodził po wybranych domach :) skąd tyh 200 podpisów proszę o dołaczenie listy bo jakoś nie dowierzam a swoja drogą dlaczego dopiero teraz Pan S się za to wzią czyżby wybory się szykowały na radnego i trzeba sobie kampanie zrobić :) pic na wodę lep na muchy z dobrego serca tego nie robi ani z troski o mieszkańców poprostu namota starym babciom w głowach ... rozwiń

Avatar
? / 2 września 2014 r. o 14:07
0

po co sie budują przy drogach ?i po co wydają "władze" pozwolenia na zabudowę przy drogach?

Avatar
12345 / 2 września 2014 r. o 13:22
0

A to, że stoi znak " 10 t " to nie jest podstawa prawna? A to, że droga w Mokrem  nie jest dostosowana do takich nacisków osi to nie jest podstawa prawna ? A to ,że dzieci boją się przechodzic koło szkoły przez drogę to nie jest wystarczający argument? A czy łatanie dziur jakimś grysem i udeptywanie go nogą jest oby zgodne ze sztuką budowlana ? Warto by się bliżej temu przyjżeć.

Avatar
krzychu / 2 września 2014 r. o 12:55
0

Wypowiedziami pana Dyrektora nie pzejmował bym się zupełnie. W obronie kolegów powiedział co wiedział...