Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 lipca 2019 r.
20:14

„Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci”. W czwartek protest przeciwko spalarni w Zamościu

19 28 A A
Spalarnia odpadów ma powstać na terenie ciepłowni miejskiej przy ul. Hrubieszowskiej
Spalarnia odpadów ma powstać na terenie ciepłowni miejskiej przy ul. Hrubieszowskiej (fot. Google Street View)

Przeciwnicy budowy spalarni śmieci na czwartek planują protest w pobliżu miejskiej ciepłowni. To tu spółka Veolia Wschód chce budować instalację, której obawiają się mieszkańcy. „Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci” – to jedno z ich haseł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Inwestycja budząca obawy to spalarnia odpadów w obiegu zamkniętym, którą chce uruchomić Veolia Wschód na terenie ciepłowni przy ul. Hrubieszowskiej. Od 2021 r. spalane miałby być w niej resztki pochodzące z przetwarzania odpadów komunalnych. Szefowie Veolii przekonują, że instalacja będzie nie tylko bezpieczna, ale i korzystna dla mieszkańców, bo przyczyni się do poprawy jakości powietrza i zmniejszy zużycie węgla o ok. 10 tys. ton rocznie.

Gdy tylko mieszkańcy usłyszeli o tych planach, zaczęli protestować. Inwestycji stanowczo sprzeciwili się też mieszkańcy Szopinka, Kalinowic, Wólki Panieńskiej oraz Jatutowa. Ludzie mówili, że boją się smrodu ze spalarni, ale też mówią „nie” hałasowi powodowemu przez samochody wiozące śmieci do spalarni. Podkreślali, że przez inwestycje ich działki stracą na wartości. Pomysł negatywnie zaopiniowała gmina Zamość i rada powiatu. Radni podzielili obawy mieszkańców dotyczące „zwiększonej emisji niebezpiecznych spalin oraz szkodliwych toksyn do atmosfery”.

– To nie jest tak, że kilka osób, jakiś mityczny komitet, zatrzyma powstanie spalani. To tak nie działa. Tylko zmasowana akcja protestacyjna może powstrzymać tego typu inwestycje. Dlatego zapraszam w najbliższy czwartek o godz. 15.30 na granicy miasta przy zjeździe do Veoli na protest przeciwko budowie tej instalacji. Chcemy, żeby to było widoczne, ale nie chcemy utrudniać ruchu – mówi Rafał Farion, przewodniczący komitetu „Nie dla spalarni śmieci w Zamościu”, który liczy, że mieszkańcy wspólnie będą walczyć o czyste powietrze w mieście.

– Nasze dzieci i wnuki będą narażone na działanie szkodliwych substancji, które powstają w wyniku spalania. Są to dioksyny. Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci – tak Agnieszka Klimczuk, radna miejska popierająca protest, zachęca kobiety, by wzięły udział w czwartkowym proteście.

– Takie akcje mają sens – uważa Konrad Dziuba, radny powiatu zamojskiego, który przypomina sytuację z okolic Grabowca, gdzie miały być odwierty gazu łupkowego, firma Chevron miała wszelkie pozwolenia, ale determinacja mieszkańców wstrzymała prace.

– Uważam, że przedstawiciele protestujących mijają się z prawdą, wprowadzają w błąd i straszą mieszkańców. Na spotkaniach Rady Społecznej wszystkie wątpliwości są wyjaśniane. My otwarcie rozmawiamy o wszystkich aspektach inwestycji. Teraz czekamy na decyzję środowiskową – mówi Roman Trześniowski, członek zarządu Veolia Wschód i dodaje, że spółka nie zamierza reagować na informacje o planowanym proteście w pobliżu elektrociepłowni ani nie będzie w nim brać udział. – O 15.30 my już będziemy po pracy o czym organizatorzy protestu pewnie wiedzą.

Procedury

– Raport, który złożyła do Urzędu Miasta spółka Veolia, został 16 kwietnia przekazany do: Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Wód Polskich. Każdy z nich ma miesiąc na wydanie postanowienia z opinią raportu. Do tej pory swoją opinię przesłał do nas Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu. Natomiast RDOŚ wystąpił o wydłużenie terminu uzgodnienia do 22 lipca. Jeśli RDOŚ lub Wody Polskie będą miały uwagi do raportu, Veolia będzie musiała je uwzględnić. Dopiero wtedy poprawiony/uzupełniony raport będzie mógł być wyłożony do konsultacji społecznych. Mieszkańcy będą mieli szansę, by złożyć do niego wnioski lub uwagi. Konsultacje odbędą się prawdopodobnie w sierpniu i będą trwały 30 dni. Po zebraniu opinii organów i stron postępowania, miasto będzie mogło wydać decyzję opartą na postanowieniach organów współdziałających – wyjaśnia Marta Lackorzyńska-Serafin, rzecznik prasowy UM Zamość.

e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotr / 16 lipca 2019 o 09:23
+7
No brawo Hrubieszów, oczywiście, że macie święty spokój, bo nikt tam inwestować nie chce. Młodzi uciekają do Lublina i dalej. Zresztą z Zamościa tak samo, nawet o turystów nie potraficie zadbać.
Avatar
Kacper / 15 lipca 2019 o 20:41
+7
Boże ale ciemnota w tym społeczeństwie. W dzisiejszej dobie taka spalarnia generuje mniej zanieczyszczeń jak kilka domów gdzie ludzie palą w piecu byle czym. W całej Europie czy na całym świecie spalarnie są budowane i wielu polaków je też tam buduje.... Ponadto w wielu Europejskich miastach budowane są spalarnie w centach miast jak choćby w Leeds, Wiedniu. Czy tam unosi się wielka czarna chmura i panuje smog jak w wielu Polskich miastach ? Nie lepiej spalić na polu czy w kominkach. Zacofane społeczeństwo.... bo kury nie będą się niosły itp. hasła w XXI wieku. Paranoja
Avatar
Gość / 16 lipca 2019 o 08:05
+6
Zamościanie, w środku Wiednia, to takie duże, eleganckie europejskie miasto jest spalarnia śmieci od dawna, a powietrze w tym mieście jest bardziej czyste i przejrzyste niż w waszym Zamościu, zatem, jak mówiła Maria Skłodowska- Curie, niczego nie trzeba się bać, a wszystko należy poznać.
Avatar
bjka / 16 lipca 2019 o 07:11
+6
Niestety mamy tak słabo wyedukowanie społeczeństwo, że zaczynają zamieniać białe z czarnym. Sprawa jest prosta - robimy w toalecie - musi być oczyszczalnia. Wytwarzamy śmieci - musi być spalarnia. A najlepiej taka spalarnia aby przez współspalanie jeszcze spaliła osady ściekowe. Czasami zastanawiam się czy to głupota mieszkańców czy liderzy nie są przypadkiem opłacani przez Januszy właścicieli bardziej dzikich i mniej dzikich składowisk.
Avatar
Człowiek / 15 lipca 2019 o 21:11
+6
Tak, a jak ciemnota pali śmieciami w piecach domowych to wszystko jest OK. Co za ciemnogród.....
Avatar
Gość / 15 lipca 2019 o 20:41
+5
nie palcie śmieci W DOMU... w spalarni śmieci są odpowiednie filtry i nie kurzy jak typowe polskie domostwo
Avatar
trolle w akcji straszenia ludzi / 17 lipca 2019 o 00:21
+4
Czy „Turysta” i „Turysta podroznik” to sam Pan Rafał Zwolak czy wynajęty troll? W ciągu siedmiu minut identyczne komentarze przeciw spalarni na zasadzie kopiuj/wklej w Dzienniku Wschodnim i Kurierze Lubelskim. Ciekawe w ilu jeszcze miejscach te same kłamstwa mające zastraszyć ludzi. Uwaga do ‚turysty’ - jak kłamiesz w komentarzach że będziesz omijać Zamość jak powstanie spalarnia to pamiętaj żeby omijać setki lokalizacji w UE bo tam są spalarnie. Aż szkoda bo tam nie ma smogu i zanieczyszczeń właśnie dlatego że dbają o środowisko
Avatar
observer / 17 lipca 2019 o 00:05
+4
"Skąd informacja, że spalarnie są monitorowane non stop" - bo są monitorowane non stop online a do tego w większości spalarni wyniki badań są wyświetlane całą dobę na zewnątrz budynku. Powaliło Was ludzie! Mylicie spalarnię z jakąś kotłownią sprzed 100 lat. A do kilku innych - w samym Wiedniu macie trzy spalarnie a takiego czystego powietrza nie będzie w Zamościu przez wiele lat, tu jest syf i smog a oni dostają nagrody za ekologię i czyste powietrze. Ktoś nieźle namieszał w głowach bo nie wierzę że sami z siebie piszecie takie bzdury
Avatar
terr / 16 lipca 2019 o 14:45
+4
do "Chyba Cie boli" - bo takie są wymogi UE tumanie i bez spełnienia wszystkich eko warunków spalarnia nie mogłaby działać, jest monitorowana non stop, zorientuj się w temacie zanim coś tak mądrego klepniesz
Avatar
Gość / 16 lipca 2019 o 07:28
+4
Jak ojciec w piecu śmieci i opony spali to dobrze bo podwórko "wyczyścił" i dzieci mają się gdzie bawić. I jeszcze w domku cieplunio!
Avatar
xoxo / 21 lipca 2019 o 10:01
0
was nie trzeba już ogłupiać ciemnoto
Avatar
Gość / 19 lipca 2019 o 11:36
+1
Jestem za spalarnią !!! a nie za wysypiskami które zanieczyszczają środowisko, nie mówiąc że lubią się palić !
Avatar
Do Turysty / 18 lipca 2019 o 21:23
+1
Turysto-warto wiedzieć, gdzie się podróżuje-Zamość nie leży na Roztoczu!!! Zamość także nie jest skansenem, chociaż co niektórzy chcieliby, aby tak było. Tutaj także żyją ludzie, którzy mają takie same potrzeby, jak mieszkańcy pozostałej części Polski.
Avatar
ferdek / 18 lipca 2019 o 10:57
+2
Co za brednie. Spalanie odpadów w piecu w cementowni w teperaturze ponad 1400 stopni to nieco inna historia niż palenie śmieci z całego tygodnia w swojej domowej kozie. Pierwsze nazywa się utylizają i jest to obecnie najlepszy sposób na pozbycie sie odpadów, żeby na zalegały na wysypiskach a drugie łamaniem prawa i działaniem wysoce szkodliwym dla zdrowia i środowiska.
Avatar
Gość / 17 lipca 2019 o 17:43
+3
W CHEŁMIE palą w cementowni na całego okna nie otworzysz i nikt się nawet nie zająknie
Avatar
trolle w akcji straszenia ludzi / 17 lipca 2019 o 00:21
+4
Czy „Turysta” i „Turysta podroznik” to sam Pan Rafał Zwolak czy wynajęty troll? W ciągu siedmiu minut identyczne komentarze przeciw spalarni na zasadzie kopiuj/wklej w Dzienniku Wschodnim i Kurierze Lubelskim. Ciekawe w ilu jeszcze miejscach te same kłamstwa mające zastraszyć ludzi. Uwaga do ‚turysty’ - jak kłamiesz w komentarzach że będziesz omijać Zamość jak powstanie spalarnia to pamiętaj żeby omijać setki lokalizacji w UE bo tam są spalarnie. Aż szkoda bo tam nie ma smogu i zanieczyszczeń właśnie dlatego że dbają o środowisko
Avatar
observer / 17 lipca 2019 o 00:05
+4
"Skąd informacja, że spalarnie są monitorowane non stop" - bo są monitorowane non stop online a do tego w większości spalarni wyniki badań są wyświetlane całą dobę na zewnątrz budynku. Powaliło Was ludzie! Mylicie spalarnię z jakąś kotłownią sprzed 100 lat. A do kilku innych - w samym Wiedniu macie trzy spalarnie a takiego czystego powietrza nie będzie w Zamościu przez wiele lat, tu jest syf i smog a oni dostają nagrody za ekologię i czyste powietrze. Ktoś nieźle namieszał w głowach bo nie wierzę że sami z siebie piszecie takie bzdury
Avatar
Chyba Cie boli bardziej niż wcześniej / 16 lipca 2019 o 22:42
-2
do "Chyba Cie boli" - bo takie są wymogi UE tumanie i bez spełnienia wszystkich eko warunków spalarnia nie mogłaby działać,  jest monitorowana non stop, zorientuj się w temacie zanim coś tak mądrego klepniesz
 Skąd informacja, że spalarnie są monitorowane non stop?  Kontrole robi się raz na jakiś czas, a urzędnik ma obowiązek poinformować miejsce kontrolowane kilka dni wczęsniej. Kilka dni to wystarczający czas, żeby zatuszowąc to i owo. Idź już veoliowy trolu spać.
Avatar
Turysta podroznik / 16 lipca 2019 o 18:53
-3
Jeśli w Zamościu powstanie spalarnia śmieci to więcej tu nie przyjadę. Miasto straci walory turystyczne jak i cale roztocze.
Avatar
Turysta. / 16 lipca 2019 o 18:51
-1
ROZTOCZE, natura, przyroda I SPALARNIA SMIECI !!!!!!! świetna antyreklama roztocza. Żadna spalarnia śmieci nie jest Eko, zawsze powstają trujące odpady i szkodliwe cząstki. Poczytajcie sobie. A teraz pytanie - dlaczego roztocze co takiego ma Zamość że musi tu powstać spalarnia śmieci? Powinno byc referendum - wiekszosc ludzi nie chce tego.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych
Wybory 2019

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych 0 9

Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa lubelskiego rozlicza senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) z niespełnionych obietnic wyborczych. Chodzi o pałac w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany 0 0

Nie chciał aby policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i zaczął grozić funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zdrowia. 34-letni kierowca z powiatu kraśnickiego stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat
Magazyn

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat 0 1

75 lat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Rozmowa z dziekanem, prof. dr hab. Andrzejem Wernickim.

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie 1 7

Radni Zjednoczonej Prawicy krytykują zmienioną formułę Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. W ubiegłym roku trwał on tydzień, a tegoroczna edycja zamknie się w jeden wieczór. Jednak, miasto tłumaczy, że tegoroczny festiwal nie jest kontynuacją tego ubiegłorocznego.

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA]
galeria

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA] 15 9

Były nie tylko obrady i dyskusje, przegląd filmowy i targi książki. Wczoraj, na zakończenie XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie na miejskim stadionie został wystawiony spektakl historyczny "Bogowie Wojny". To największy w Polsce Spektakl Rekonstrukcji Historycznych.

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny [zdjęcia]
galeria

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny [zdjęcia] 0 9

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 5 3

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 5

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 6 13

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 9 6

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 49 23

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 23 6

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 5 12

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.