Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 lutego 2010 r.
10:06
Edytuj ten wpis

Ohydna elewacja szpeci Zamość

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 11 A A

Zamojski Powiatowy Urząd Pracy wygląda obskurnie. Elewacja budynku odpada wielkimi płatami. Marek Dziura, zamojski radny miejski ma już tego dosyć. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej zrobił "w tej sprawie” awanturę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Od dwóch czy nawet trzech lat mówię o potrzebie remontu tego budynku! – złościł się na sesji radny Dziura (PiS). – I nic się nie dzieję. PUP wygląda ohydnie. Nie można na to patrzeć! Takie zaniedbanie przynosi wstyd całemu Zamościowi.

Według radnego najbardziej cierpią na tym bezrobotni. Dlaczego?

– Mamy w mieście ponad 14-procentowe bezrobocie – tłumaczył radny Dziura. – Zakłady upadają jeden po drugim. Są już tylko markety. I co? Nie ma warunków do tego, żeby bezrobotny mógł się z przedsiębiorcą spotkać. Te ściany ich odstraszają! Warunki dla PUP muszą się wreszcie poprawić!

O potrzebie remontu elewacji budynku zamojskiego PUP mówi się na sesjach rzeczywiście od dawna. Apelują o to radni PiS.

Elewacja budynku wygląda fatalnie. Farba obłazi z niego całymi płatami. Widać też liszaje zacieków, różne plamy i pogięte rynny. Zamojscy bezrobotni także nie są z tego zadowoleni.

– Tak poważny urząd nie powinien wyglądać – przekonuje jedna z kobiet stojąca wczoraj pod urzędem pracy. – Jak się na to patrzy człowiek traci nadzieję, że tu się polepszy jego los… Na szczęście w środku budynek wygląda dużo lepiej. Obsługa jest też profesjonalna… Liczy się jednak pierwsze wrażenie.

Jan Kozyra, dyrektor zamojskiego PUP był na sesji, ale nie wypowiadał się na temat zniszczonej elewacji. Czy myśli o remontach?

– Nie mamy pieniędzy na taką inwestycję – tłumaczy dyrektor Kozyra. – Prowadzimy jednak remonty w środku (w PUP powstaje Centrum Aktywności Zawodowej za 300 tys. zł-red.). Mam nadzieję, że uda się wygospodarować jakąś kwotę także na remont elewacji budynku. Myślimy o tym. To nie będzie łatwe. Bo bieżących potrzeb jest naprawdę dużo.

Organem prowadzącym PUP jest zamojski magistrat. Starostwo Powiatowe w Zamościu go dofinansowuje. Czy dyrektor Kozyra może liczyć na wsparcie samorządów?

– W tym roku nie zarezerwowano w budżecie pieniędzy na taki remont – mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. – Nastawiliśmy się na pozyskiwanie funduszy zewnętrznych.

– Budynek PUP nie jest naszym obiektem – mówi tymczasem Jerzy Zawadzki, sekretarz Starostwa Powiatowego w Zamościu. – Staramy się go jednak wspierać w miarę naszych możliwości. Niewykluczone, że wygospodarujemy na remont jakieś pieniądze.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
P.Ł. / 25 lutego 2010 o 08:55
0
gdzie jak gdzie ale tam radni nie chodzą - a nawet omijają to miejsce szerokim łukiem - więc remont im jest nie potrzebny
Avatar
sikor / 24 lutego 2010 o 22:59
0
Dużym rozczarowaniem jest pan wiceprezydent K.
Avatar
a / 24 lutego 2010 o 20:31
0
Ściana a takie emocje
Avatar
kk / 24 lutego 2010 o 18:40
0
Brednie profesora Kowalczyka??????
Avatar
Zyndram z Maszkowic / 24 lutego 2010 o 18:33
0
DW jest gazetą, która pisze o codziennych, prostych sprawach. Jest wiele tekstów interwencyjnych, a dziennikarze piszą prawdopodobnie bez nacisków i strachu. Tak to przynajmniej wygląda z perspektywy Zamościa. A ta codzienność jest największa bolączka miasta. Lepsze to niż bujanie w obłokach.
Avatar
JK / 24 lutego 2010 o 18:29
0
Radny się wściekł i takie jego prawo. Po to go ludzie wybrali? Czy nie ma racji? Ma. Bo urząd tak nie powinien wyglądać. A zasłanianie się we wszystkich sprawach renowacją zabytków nie jest w porzadku. Przejść ulicacami w błocie nie można - ale macie zabytki, zakłady upadają - macie zabytki, młodzi uciekają - ale są zabytki, rządzi nami stara nomenklatura - patrzecie jakie zabytki! Zabytki, zabytki, zabytki. Ciągle ta sama śpiewka. Tymczaem bezrobocie w Zamościu sięga już 14 procent. Opamiętajmy się. Urząd jest od wszystkich spraw, a nie tylko konserwacji zabytków. Jak jest fatalna elewacja, to jest fatalna elewacja. Śnieg to śnieg, a bezrobocie to bezrobocie. Tyle.
Radny się wściekł i takie jego prawo. Po to go ludzie wybrali? Czy nie ma racji? Ma. Bo urząd tak nie powinien wyglądać. A zasłanianie się we wszystkich sprawach renowacją zabytków nie jest w porzadku. Przejść ulicacami w błocie nie można - ale macie zabytki, zakłady upadają - macie zabytki, młodzi uciekają - ale są zabytki, rządzi nami stara nomenklatura - patrzecie jakie zabytki! Zabytki, zabytki, zabytki. Ciągle ta sama śpiewka. Tymczaem bezrobocie w Zamościu sięga już 14 procent. Opamiętajmy się. Urząd jest od wszystkich spraw, a nie... rozwiń
Avatar
s / 24 lutego 2010 o 18:07
0
Niektórzy ludzie mogą sądzić,że nie podlegają prawom socjologicznym. Wtedy poradziłbym im by sie zapoznali z wynikami raczej powszechnie znanego eksperymentu o"strażnikach i więźniach". Zadam pytanie. Czy nie jest przypadkiem tak, że tak jak wspomniani strażnicy - "nakręcać" się mogą także ludzie innych zawodów sądząc że spełniają jakiś obywatelski obowiązek i z nieistotnej sprawy robią ogromne zamieszanie? Wydaje się, że czasami może wynikać z tego wielka szkoda lub krzywda.
Avatar
dd / 24 lutego 2010 o 18:04
0
Racja w Zamościu bardzo dużo remontują i to jest kwestia czasu żeby wyremontowali PUP czy inne zabytki. Natomiast w Lublinie bardzo mało się robi i do tego DW już się nie przyczepi ??..
Avatar
alik / 24 lutego 2010 o 14:41
0
To co ta elewacja jest fajna? Na głowy się ludziom pozawala. Wtedy to będzie biały PR.
Avatar
tkm / 24 lutego 2010 o 14:13
0
Proponuję PUP przeniść do budynku Pana radnego D. przy ulicy Peowiaków i wtedy nie trzeba go rozbierać.
Avatar
P.Ł. / 25 lutego 2010 o 08:55
0
gdzie jak gdzie ale tam radni nie chodzą - a nawet omijają to miejsce szerokim łukiem - więc remont im jest nie potrzebny
Avatar
sikor / 24 lutego 2010 o 22:59
0
Dużym rozczarowaniem jest pan wiceprezydent K.
Avatar
a / 24 lutego 2010 o 20:31
0
Ściana a takie emocje
Avatar
kk / 24 lutego 2010 o 18:40
0
Brednie profesora Kowalczyka??????
Avatar
Zyndram z Maszkowic / 24 lutego 2010 o 18:33
0
DW jest gazetą, która pisze o codziennych, prostych sprawach. Jest wiele tekstów interwencyjnych, a dziennikarze piszą prawdopodobnie bez nacisków i strachu. Tak to przynajmniej wygląda z perspektywy Zamościa. A ta codzienność jest największa bolączka miasta. Lepsze to niż bujanie w obłokach.
Avatar
JK / 24 lutego 2010 o 18:29
0
Radny się wściekł i takie jego prawo. Po to go ludzie wybrali? Czy nie ma racji? Ma. Bo urząd tak nie powinien wyglądać. A zasłanianie się we wszystkich sprawach renowacją zabytków nie jest w porzadku. Przejść ulicacami w błocie nie można - ale macie zabytki, zakłady upadają - macie zabytki, młodzi uciekają - ale są zabytki, rządzi nami stara nomenklatura - patrzecie jakie zabytki! Zabytki, zabytki, zabytki. Ciągle ta sama śpiewka. Tymczaem bezrobocie w Zamościu sięga już 14 procent. Opamiętajmy się. Urząd jest od wszystkich spraw, a nie tylko konserwacji zabytków. Jak jest fatalna elewacja, to jest fatalna elewacja. Śnieg to śnieg, a bezrobocie to bezrobocie. Tyle.
Radny się wściekł i takie jego prawo. Po to go ludzie wybrali? Czy nie ma racji? Ma. Bo urząd tak nie powinien wyglądać. A zasłanianie się we wszystkich sprawach renowacją zabytków nie jest w porzadku. Przejść ulicacami w błocie nie można - ale macie zabytki, zakłady upadają - macie zabytki, młodzi uciekają - ale są zabytki, rządzi nami stara nomenklatura - patrzecie jakie zabytki! Zabytki, zabytki, zabytki. Ciągle ta sama śpiewka. Tymczaem bezrobocie w Zamościu sięga już 14 procent. Opamiętajmy się. Urząd jest od wszystkich spraw, a nie... rozwiń
Avatar
s / 24 lutego 2010 o 18:07
0
Niektórzy ludzie mogą sądzić,że nie podlegają prawom socjologicznym. Wtedy poradziłbym im by sie zapoznali z wynikami raczej powszechnie znanego eksperymentu o"strażnikach i więźniach". Zadam pytanie. Czy nie jest przypadkiem tak, że tak jak wspomniani strażnicy - "nakręcać" się mogą także ludzie innych zawodów sądząc że spełniają jakiś obywatelski obowiązek i z nieistotnej sprawy robią ogromne zamieszanie? Wydaje się, że czasami może wynikać z tego wielka szkoda lub krzywda.
Avatar
dd / 24 lutego 2010 o 18:04
0
Racja w Zamościu bardzo dużo remontują i to jest kwestia czasu żeby wyremontowali PUP czy inne zabytki. Natomiast w Lublinie bardzo mało się robi i do tego DW już się nie przyczepi ??..
Avatar
alik / 24 lutego 2010 o 14:41
0
To co ta elewacja jest fajna? Na głowy się ludziom pozawala. Wtedy to będzie biały PR.
Avatar
tkm / 24 lutego 2010 o 14:13
0
Proponuję PUP przeniść do budynku Pana radnego D. przy ulicy Peowiaków i wtedy nie trzeba go rozbierać.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 15 5

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 8

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 13 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.