Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 listopada 2008 r.
11:11
Edytuj ten wpis

Oszust naciągnął rolnika na 1 tys. futnów

Autor: Zdjęcie autora (LEW)
0 4 A A

Policja szuka oszusta, który naciągnął jednego z rolników na 1 tys. funtów brytyjskich. Grozi za to do 8 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przestępstwo zgłosił w czwartek 43-letni mieszkaniec gminy Sułów na Zamojszczyźnie. Zeznał, że w październiku znalazł w popularnej gazecie z anonsami ogłoszenie o sprzedaży ciągnika rolniczego.

- Poszkodowany skontaktował się z oferentem przez telefon - opowiada nadkom. Joanna Kopeć, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. - Nadawca ogłoszenia powiedział, że jest współwłaścicielem firmy, która sprowadza z Anglii maszyny rolnicze.

Gospodarz otrzymał pocztą elektroniczną informacje na temat firmy oraz numer konta w Wielkiej Brytanii, na które miał przelać 1 tys. funtów zaliczki, czyli 10 proc. wartości wymarzonego traktora. Resztę należności miał uregulować przy odbiorze "przesyłki”. Oferent zobowiązał się do zrealizowania zadania w ciągu 7 dni.

Poszkodowany zrobił, co mu kazano, ale minął tydzień, a traktora nie było widać.

- Podający się za biznesmena mężczyzna przepraszał za opóźnienie, ale zapewniał, że ciągnik dotrze pod wskazany adres - mówi nadkom. Kopeć. - W końcu przestał odpowiadać na sygnały mieszkańca gminy Sułów, a w gazecie pojawiło się identyczne ogłoszenie, ale już z innym numerem telefonu.

Po miesiącu czekania, gospodarz powiadomił policję. Poszkodowanych może być dużo więcej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rolnik / 17 grudnia 2008 r. o 13:05
witam wszystkich poszkodowoanych gosc znowu uderzył teraz ciagników kilka na otomoto wystawił ale mam jego całkowite dane i czekam na czas by zgłosic to na policje to jest nie jeden z jego przekretów mam nadzieje ze wkoncu go wsadza na upragnione wakacje 8 lat
Avatar
kupiec / 22 listopada 2008 r. o 16:39
Sadze,ze dla polcji ni bedzie problemem zajac sie oszustem.Natomiast zona nauczycielka peknie ze wstydu przed gronem nauczycielskim i dziecmi ktore sa wrazliwe na ludzka krzywde.
Avatar
jach / 22 listopada 2008 r. o 11:40
Znam takiego oszusta którym może być rolnik z Strzeszkowic Dużych k. Lublina. Ten gość pokazał mi przyczepę rolniczą do sprzedaży, a że w nocy poprzedniej spadło 2 cm śniegu podłoga była biała i równa jak lusterko. Wręczyłem mu 500 zł zadatku i umówiłem się że on załatwi i pokryje transport a ja zapłacę pozostałą część kierowcy.Moje zdziwienie było ogromne gdy za 3 dni dostarczono mi przyczepę z pofatygowaną podłogą, zaczepem w innym kolorze i widocznymi śladami odkręcania wszystkich kół. Zadzwoniłem więc do sprzedawcy że nie ta przyczepa była przedmiotem umowy i żądam zwrotu zadatku. Dopiero postraszenie policją że nie wypuszczę kierowcy z mojego podwórka i że wszystkie dokumenty dostarczone przez jego kierowcę mam zkserowane na swiom kompie , wymusiły przyjazd oszusta swoim autem i zwrot zaliczki. Przyczepa ta figurowała na poprzedniego właściciela a zawarta umowa była zawarta z aktualnym właścicielem i to pozwoliło mi na zerwanie umowy. Dziwi mnie fakt że na takie oszustwo pozwolił sobie mąż nauczycielki z Strzeszkowic D.
Znam takiego oszusta którym może być rolnik z Strzeszkowic Dużych k. Lublina. Ten gość pokazał mi przyczepę rolniczą do sprzedaży, a że w nocy poprzedniej spadło 2 cm śniegu podłoga była biała i równa jak lusterko. Wręczyłem mu 500 zł zadatku i umówiłem się że on załatwi i pokryje transport a ja zapłacę pozostałą część kierowcy.Moje zdziwienie było ogromne gdy za 3 dni dostarczono mi przyczepę z pofatygowaną podłogą, zaczepem w innym kolorze i widocznymi śladami odkręcania wszystkich kół. Zadzwoniłem więc do sprzedawcy że nie ta przyczepa... rozwiń
Avatar
wrecz / 22 listopada 2008 r. o 08:27
Niekończąca się opowieść...
Avatar
rolnik / 17 grudnia 2008 r. o 13:05
witam wszystkich poszkodowoanych gosc znowu uderzył teraz ciagników kilka na otomoto wystawił ale mam jego całkowite dane i czekam na czas by zgłosic to na policje to jest nie jeden z jego przekretów mam nadzieje ze wkoncu go wsadza na upragnione wakacje 8 lat
Avatar
kupiec / 22 listopada 2008 r. o 16:39
Sadze,ze dla polcji ni bedzie problemem zajac sie oszustem.Natomiast zona nauczycielka peknie ze wstydu przed gronem nauczycielskim i dziecmi ktore sa wrazliwe na ludzka krzywde.
Avatar
jach / 22 listopada 2008 r. o 11:40
Znam takiego oszusta którym może być rolnik z Strzeszkowic Dużych k. Lublina. Ten gość pokazał mi przyczepę rolniczą do sprzedaży, a że w nocy poprzedniej spadło 2 cm śniegu podłoga była biała i równa jak lusterko. Wręczyłem mu 500 zł zadatku i umówiłem się że on załatwi i pokryje transport a ja zapłacę pozostałą część kierowcy.Moje zdziwienie było ogromne gdy za 3 dni dostarczono mi przyczepę z pofatygowaną podłogą, zaczepem w innym kolorze i widocznymi śladami odkręcania wszystkich kół. Zadzwoniłem więc do sprzedawcy że nie ta przyczepa była przedmiotem umowy i żądam zwrotu zadatku. Dopiero postraszenie policją że nie wypuszczę kierowcy z mojego podwórka i że wszystkie dokumenty dostarczone przez jego kierowcę mam zkserowane na swiom kompie , wymusiły przyjazd oszusta swoim autem i zwrot zaliczki. Przyczepa ta figurowała na poprzedniego właściciela a zawarta umowa była zawarta z aktualnym właścicielem i to pozwoliło mi na zerwanie umowy. Dziwi mnie fakt że na takie oszustwo pozwolił sobie mąż nauczycielki z Strzeszkowic D.
Znam takiego oszusta którym może być rolnik z Strzeszkowic Dużych k. Lublina. Ten gość pokazał mi przyczepę rolniczą do sprzedaży, a że w nocy poprzedniej spadło 2 cm śniegu podłoga była biała i równa jak lusterko. Wręczyłem mu 500 zł zadatku i umówiłem się że on załatwi i pokryje transport a ja zapłacę pozostałą część kierowcy.Moje zdziwienie było ogromne gdy za 3 dni dostarczono mi przyczepę z pofatygowaną podłogą, zaczepem w innym kolorze i widocznymi śladami odkręcania wszystkich kół. Zadzwoniłem więc do sprzedawcy że nie ta przyczepa... rozwiń
Avatar
wrecz / 22 listopada 2008 r. o 08:27
Niekończąca się opowieść...
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej
12 grudnia 2022, 18:00

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN (ul. Grodzka 21) zaprasza na spotkanie wokół książki Anny Wylegały "Był dwór, nie ma dworu. Reforma rolna w Polsce". Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę Kodeksu karnego, zaostrzającą m.in. kary za najcięższe przestępstwa. Część zmian, jak wprowadzenie tzw. bezwzględnego dożywocia czy konfiskatę aut nietrzeźwych kierowców krytykowali przedstawiciele środowiska prawniczego.

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wymaga szczególnej troski. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto wybierać te, które mają bezpieczne i przebadane składy.

 W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

Dla podopiecznych Anatolija Ławryszyna będzie to podsumowanie bardzo udanej rundy wiosennej

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

6 grudnia w losowaniu Lotto padła główna wygraną w wysokości 2 mln złotych. Gracz zagrał w jednym z punktów w województwie lubelskim.

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Ukradł audi, opla i BMW. Najbliższe trzy miesiące 30-letni złodziej samochodów spędzi w areszcie.

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury
11 grudnia 2022, 15:00

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury

Artystyczny Kolektyw Holobiont zaprezentuje w Lublinie spektakl dla najmłodszych widzów. Humorystyczne przedstawienie o ewolucji pt. "Mój ogon i ja" będzie można zobaczyć w niedzielę, 11 grudnia o godz. 15 i 17.

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Mieszkańcy sołectwa Nadwiślanka przed laty sami pomogli swojej gminie zbudować wodociąg. Teraz za korzystanie z wody płacą dwa razy więcej, niż pozostałe miejscowości, prawie 7 zł za metr. Ich zdaniem to nieuczciwe. Pokazują rachunki i proszą o pomoc.

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

W pięciu meczach Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku padło aż 51 bramek.

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Nie należy uważać się za wybrańca losu, bo w każdej chwili może się to skończyć. Zresztą ten koniec jest najbardziej fascynującą stroną życia człowieka. Mężczyzna, który nie umie odchodzić, jest trupem za życia. Więc trzeba się powoli zbierać. Sprzątać po sobie. Wybudować rodzinny grób. I napisać "Moje psie myśli".

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Teren targowiska przy ul. Krańcowej nie będzie mógł być przeznaczony na inny cel – taką gwarancję ma dawać plan zagospodarowania Bronowic, którego nowy projekt został ogłoszony przez Ratusz. Pierwsza wersja projektu nie zawierała takiej gwarancji.

Trzeci koncert Festiwalu Adventus
11 grudnia 2022, 19:00

Trzeci koncert Festiwalu Adventus

Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie wystąpi w ramach trzeciego z koncertów Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego Adventus. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 19 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Wybór odpowiednich rozwiązań do optymalizacji transportu w magazynie, sortowni, sklepie czy warsztacie samochodowym pozwala nie tylko znacznie oszczędzić czas, ale także znacząco poprawić wydajność pracy i ją ułatwić. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest platforma transportowa. W artykule przedstawiamy, jak wybrać zestaw transportowy dopasowany do potrzeb firmy.

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Nie żyje wybitny aktor, Jan Nowicki. O jego śmierci poinformowano w środę rano.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!