Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

25 listopada 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Prezydent Zamoyski pozwał prezesa Kaczyńskiego. Dziś wyrok

Autor: Zdjęcie autora (toma)
0 12 A A

Przed zamojskim sądem ruszył wczoraj proces w trybie wyborczym złożony przez prezydenta Zamościa Marcina Zamoyskiego przeciwko prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wyrok w tej sprawie poznamy dzisiaj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sądzie nie pojawił się ani Kaczyński, ani jego pełnomocnicy. Ci ostatni złożyli wniosek o odroczenie sprawy do wtorku. Sąd wniosku nie uwzględnił i rozpoczął proces. Wyrok ma zostać wydany dziś o godz. 15.

Sprawa dotyczy czwartkowej wizyty szefa PiS w Zamościu, podczas której udzielił on poparcia kandydatowi jego partii na prezydenta miasta Andrzejowi Wnukowi. Kaczyński miał stwierdzić wtedy, że obecny prezydent "załatwił za pomocą wojewody lubelskiego odzyskanie pałacu w Klemensowie”. Chodzi o rodzinną posiadłość rodu Zamoyskich, która decyzją wojewody może wrócić do spadkobierców prawowitych właścicieli, gdyż nie mogła być objęta reformą rolną z 1944 roku. Decyzja jednak nie jest jeszcze prawomocna.

Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Zamoyskiego domaga się od Jarosława Kaczyńskiego sprostowania nieprawdziwych informacji w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. Żąda też 100 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem” w Zamościu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zamościanin / 26 listopada 2014 r. o 11:07
0

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
 
Decyzja podjęta w UW uprawomocni się po miesiącu. Do tego czasu strony zaangażowane, czyli w tym przypadku głównie starostwo, które zarządzało nieruchomością w imieniu państwa mogą odwoływać się od decyzji. Na razie starosta tego nie zrobił.  
 
Zespół pałacowo-parkowy w Klemensowie od lat spędzał sen z powiek władzom powiatu. Kilka przetargów na jego sprzedaż zakończyło się fiaskiem. A utrzymanie posiadłości nie należało do najtańszych.  
 
Pałac w Klemensowie ma ponad 3,7 tys. metrów m. kw. powierzchni. W skład kompleksu wchodzi też ponad 130-hektarowy park.  
 
Pałac należał przed wojną do rodziny Zamoyskich dla których pełnił rolę letniej rezydencji. Rodzina utraciła go w 1944 roku na mocy dekretu PKWN o reformie rolnej.  
 
Dotychczasowe próby odzyskania nieruchomości przez rodzinę Zamoyskim spotykały się z odmownymi decyzjami władz. W 2009 wyprowadzili się stąd pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej. Od tego czasu pałac stoi pusty.

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
 
Decyzja p... rozwiń

Avatar
KABARECIARZ / 26 listopada 2014 r. o 06:10
0

czyżby świnia poznała świnię?

No bo tylko takim dawali paszporty i wizy do USA, Kanady itd.Masz racje ze to czerwona swinia.

Avatar
mec.Teodor Mowlik / 25 listopada 2014 r. o 15:17
0

No widzisz do czego POstkomuna okrągłostołowa  doprowadziła,osiem lat ich rządów a nie wiadomo kiedy koniec,jak tak dalej będą wyglądać kolejne wybory. ech. Polak ,Polakowi wilkiem,to tym warchołom wyszło najlepiej.


Avatar
"Drukarz" / 25 listopada 2014 r. o 15:09
0

Wciąż nadziwić się nie potrafię, jak ludzie biorą na poważnie wypowiedzi Pana Kaczyńskiego! Zauważam także swoiste dziwactwo polegające na obrzucaniu inwektywami oponentów. Im dalej od komunizmu, tym częściej przypina się komuś łatkę komunisty, im mniej Żydów w kraju, tym chętniej nazywa się kogoś "Jude"! Być może w ten sposób objawia się deficyt intelektualny oraz frustracja z poczucia braku jakiejkolwiek wartości ludzkiej przedstawianej przez różnych "prawdziwych Polaków"! Szkoda tylko, że żaden nie przyjmie do świadomości, iż to właśnie rodzina pana Kaczyńskiego należała do beneficjentów pro moskiewskiego reżimu właśnie w przeciwieństwie do rodu Zamoyskich. Trudno także podejrzewać ich o pochodzenie semickie.... A wręcz przeciwnie! Byli skoligaceni z rożnymi rodami Europy, ale nie słyszałem o jakichś żydowskich. Nie miałbym im tego za złe, a piszę jedynie gwoli jasności. PiS z Kaczyńskim na czele jest atrakcyjny dla ludzi nie potrafiących znaleźć się we współczesnym społeczeństwie. Na pewno szkodzi swoimi obłędnymi obiecankami, co w żaden sposób nie podsyca wśród zwolenników zwykłego głodu wiedzy. A bez tego trudno jest znaleźć dla siebie przyzwoite miejsce na ziemi ... Jest mi ich szkoda, ale czy mam obowiązek pochylać się nad ich niezaradnością i bezkrytycznie wyciągać rękę? Mnie i moim najbliższym żyje się dobrze ponieważ przykładaliśmy i przykładamy wiele starań celem ciągłego zdobywania wiedzy oraz poszerzania własnych horyzontów myślowych ...

Wciąż nadziwić się nie potrafię, jak ludzie biorą na poważnie wypowiedzi Pana Kaczyńskiego! Zauważam także swoiste dziwactwo polegające na obrzucaniu inwektywami oponentów. Im dalej od komunizmu, tym częściej przypina się komuś łatkę komunisty, im mniej Żydów w kraju, tym chętniej nazywa się kogoś "Jude"! Być może w ten sposób objawia się deficyt intelektualny oraz frustracja z poczucia braku jakiejkolwiek wartości ludzkiej przedstawianej przez różnych "prawdziwych Polaków"! Szkoda tylko, że żaden nie przyjmie do świadomości, iż to w... rozwiń

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 25 listopada 2014 r. o 10:12
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

JUDE ???

Avatar
Diego / 25 listopada 2014 r. o 09:17
0

Do "gościa": tacy jak "olo" i inni rzucający oszczerstwa na Kaczyńskiego oraz PiS, to typowe "odbiorniki" prorządowych mediów, oni siedzą  całymi godzinami przed ekranem, żrą ten szczaw i mirabelki od Niesiołowskiego i słuchają ,czy Kaczyński czknął, czy się potknął, co powiedział, a czego nie powiedział. A jak rżą przy tym szczawiu jak jakaś drobna aferka madrycka się pojawi, ale jak wielkie afery typu hazardowa, Amber Gold ( a czy taki "olo" wie, co to znaczy?) zegarkowa Nowaka,czy podsłuchowa, w której informują takiego "ola", że "... i kamieni kupa " to taki "olo" już się nad tym nie zastanawia, bo właśnie ogląda "Rolnik szuka żaby", albo "Taniec z gwizdami". No i przez takich "olów" w Polsce jest jak jest...

Do "gościa": tacy jak "olo" i inni rzucający oszczerstwa na Kaczyńskiego oraz PiS, to typowe "odbiorniki" prorządowych mediów, oni siedzą  całymi godzinami przed ekranem, żrą ten szczaw i mirabelki od Niesiołowskiego i słuchają ,czy Kaczyński czknął, czy się potknął, co powiedział, a czego nie powiedział. A jak rżą przy tym szczawiu jak jakaś drobna aferka madrycka się pojawi, ale jak wielkie afery typu hazardowa, Amber Gold ( a czy taki "olo" wie, co to znaczy?) zegarkowa Nowaka,czy podsłuchowa, w której informuj... rozwiń

Avatar
Marian / 25 listopada 2014 r. o 09:13
0

Żałosny jesteś !!!  komunistyczna świnio !!! a tak merytorycznie to nic cię nie stać ?

czyżby świnia poznała świnię?

Avatar
Gość / 25 listopada 2014 r. o 08:33
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

Żałosny jesteś !!!  komunistyczna świnio !!! a tak merytorycznie to nic cię nie stać ?

Avatar
olo / 25 listopada 2014 r. o 08:20
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

Avatar
Ada / 25 listopada 2014 r. o 07:58
0
 
CBA chcą odwołania Zamoyskiego ze względu na jego ogromny majątek ziemski. Prezydent wpisał do oświadczenia majątkowego, że ma gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 460 ha (330 ha przeliczeniowych). Sęk w tym, że samorządowiec może mieć gospodarstwo rodzinne, czyli tylko do 300 ha. Według CBA, prezydent naruszył tym samym tzw. ustawę antykorupcyjną. Dlatego w połowie czerwca Biuro wysłało do Rady Miasta Zamość wniosek o wygaszenie mandatu Zamoyskiego. Oznaczałoby to, że prezydent pożegnałby się z fotelem.
Avatar
Zamościanin / 26 listopada 2014 r. o 11:07
0

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
 
Decyzja podjęta w UW uprawomocni się po miesiącu. Do tego czasu strony zaangażowane, czyli w tym przypadku głównie starostwo, które zarządzało nieruchomością w imieniu państwa mogą odwoływać się od decyzji. Na razie starosta tego nie zrobił.  
 
Zespół pałacowo-parkowy w Klemensowie od lat spędzał sen z powiek władzom powiatu. Kilka przetargów na jego sprzedaż zakończyło się fiaskiem. A utrzymanie posiadłości nie należało do najtańszych.  
 
Pałac w Klemensowie ma ponad 3,7 tys. metrów m. kw. powierzchni. W skład kompleksu wchodzi też ponad 130-hektarowy park.  
 
Pałac należał przed wojną do rodziny Zamoyskich dla których pełnił rolę letniej rezydencji. Rodzina utraciła go w 1944 roku na mocy dekretu PKWN o reformie rolnej.  
 
Dotychczasowe próby odzyskania nieruchomości przez rodzinę Zamoyskim spotykały się z odmownymi decyzjami władz. W 2009 wyprowadzili się stąd pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej. Od tego czasu pałac stoi pusty.

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
 
Decyzja p... rozwiń

Avatar
KABARECIARZ / 26 listopada 2014 r. o 06:10
0

czyżby świnia poznała świnię?

No bo tylko takim dawali paszporty i wizy do USA, Kanady itd.Masz racje ze to czerwona swinia.

Avatar
mec.Teodor Mowlik / 25 listopada 2014 r. o 15:17
0

No widzisz do czego POstkomuna okrągłostołowa  doprowadziła,osiem lat ich rządów a nie wiadomo kiedy koniec,jak tak dalej będą wyglądać kolejne wybory. ech. Polak ,Polakowi wilkiem,to tym warchołom wyszło najlepiej.


Avatar
"Drukarz" / 25 listopada 2014 r. o 15:09
0

Wciąż nadziwić się nie potrafię, jak ludzie biorą na poważnie wypowiedzi Pana Kaczyńskiego! Zauważam także swoiste dziwactwo polegające na obrzucaniu inwektywami oponentów. Im dalej od komunizmu, tym częściej przypina się komuś łatkę komunisty, im mniej Żydów w kraju, tym chętniej nazywa się kogoś "Jude"! Być może w ten sposób objawia się deficyt intelektualny oraz frustracja z poczucia braku jakiejkolwiek wartości ludzkiej przedstawianej przez różnych "prawdziwych Polaków"! Szkoda tylko, że żaden nie przyjmie do świadomości, iż to właśnie rodzina pana Kaczyńskiego należała do beneficjentów pro moskiewskiego reżimu właśnie w przeciwieństwie do rodu Zamoyskich. Trudno także podejrzewać ich o pochodzenie semickie.... A wręcz przeciwnie! Byli skoligaceni z rożnymi rodami Europy, ale nie słyszałem o jakichś żydowskich. Nie miałbym im tego za złe, a piszę jedynie gwoli jasności. PiS z Kaczyńskim na czele jest atrakcyjny dla ludzi nie potrafiących znaleźć się we współczesnym społeczeństwie. Na pewno szkodzi swoimi obłędnymi obiecankami, co w żaden sposób nie podsyca wśród zwolenników zwykłego głodu wiedzy. A bez tego trudno jest znaleźć dla siebie przyzwoite miejsce na ziemi ... Jest mi ich szkoda, ale czy mam obowiązek pochylać się nad ich niezaradnością i bezkrytycznie wyciągać rękę? Mnie i moim najbliższym żyje się dobrze ponieważ przykładaliśmy i przykładamy wiele starań celem ciągłego zdobywania wiedzy oraz poszerzania własnych horyzontów myślowych ...

Wciąż nadziwić się nie potrafię, jak ludzie biorą na poważnie wypowiedzi Pana Kaczyńskiego! Zauważam także swoiste dziwactwo polegające na obrzucaniu inwektywami oponentów. Im dalej od komunizmu, tym częściej przypina się komuś łatkę komunisty, im mniej Żydów w kraju, tym chętniej nazywa się kogoś "Jude"! Być może w ten sposób objawia się deficyt intelektualny oraz frustracja z poczucia braku jakiejkolwiek wartości ludzkiej przedstawianej przez różnych "prawdziwych Polaków"! Szkoda tylko, że żaden nie przyjmie do świadomości, iż to w... rozwiń

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 25 listopada 2014 r. o 10:12
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

JUDE ???

Avatar
Diego / 25 listopada 2014 r. o 09:17
0

Do "gościa": tacy jak "olo" i inni rzucający oszczerstwa na Kaczyńskiego oraz PiS, to typowe "odbiorniki" prorządowych mediów, oni siedzą  całymi godzinami przed ekranem, żrą ten szczaw i mirabelki od Niesiołowskiego i słuchają ,czy Kaczyński czknął, czy się potknął, co powiedział, a czego nie powiedział. A jak rżą przy tym szczawiu jak jakaś drobna aferka madrycka się pojawi, ale jak wielkie afery typu hazardowa, Amber Gold ( a czy taki "olo" wie, co to znaczy?) zegarkowa Nowaka,czy podsłuchowa, w której informują takiego "ola", że "... i kamieni kupa " to taki "olo" już się nad tym nie zastanawia, bo właśnie ogląda "Rolnik szuka żaby", albo "Taniec z gwizdami". No i przez takich "olów" w Polsce jest jak jest...

Do "gościa": tacy jak "olo" i inni rzucający oszczerstwa na Kaczyńskiego oraz PiS, to typowe "odbiorniki" prorządowych mediów, oni siedzą  całymi godzinami przed ekranem, żrą ten szczaw i mirabelki od Niesiołowskiego i słuchają ,czy Kaczyński czknął, czy się potknął, co powiedział, a czego nie powiedział. A jak rżą przy tym szczawiu jak jakaś drobna aferka madrycka się pojawi, ale jak wielkie afery typu hazardowa, Amber Gold ( a czy taki "olo" wie, co to znaczy?) zegarkowa Nowaka,czy podsłuchowa, w której informuj... rozwiń

Avatar
Marian / 25 listopada 2014 r. o 09:13
0

Żałosny jesteś !!!  komunistyczna świnio !!! a tak merytorycznie to nic cię nie stać ?

czyżby świnia poznała świnię?

Avatar
Gość / 25 listopada 2014 r. o 08:33
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

Żałosny jesteś !!!  komunistyczna świnio !!! a tak merytorycznie to nic cię nie stać ?

Avatar
olo / 25 listopada 2014 r. o 08:20
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

Avatar
Ada / 25 listopada 2014 r. o 07:58
0
 
CBA chcą odwołania Zamoyskiego ze względu na jego ogromny majątek ziemski. Prezydent wpisał do oświadczenia majątkowego, że ma gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 460 ha (330 ha przeliczeniowych). Sęk w tym, że samorządowiec może mieć gospodarstwo rodzinne, czyli tylko do 300 ha. Według CBA, prezydent naruszył tym samym tzw. ustawę antykorupcyjną. Dlatego w połowie czerwca Biuro wysłało do Rady Miasta Zamość wniosek o wygaszenie mandatu Zamoyskiego. Oznaczałoby to, że prezydent pożegnałby się z fotelem.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

6 sekund. Pierwszy lot helikoptera Ingenuity na Marsie
wideo
film

6 sekund. Pierwszy lot helikoptera Ingenuity na Marsie

Marsjański helikopter Ingenuity wykonał pierwszy lot na Czerwonej Planecie.

Lubelskie. Wezwali rezerwistów. Pokażą im, jak jest u terytorialsów
galeria

Lubelskie. Wezwali rezerwistów. Pokażą im, jak jest u terytorialsów

Blisko setka rezerwistów – ochotników do wstąpienia w szeregi terytorialsów będzie się przez następne tygodnie szkolić w Chełmie i Zamościu. Jeśli sprawdzą się w wojennym rzemiośle, mają szansę zasilić kadrę zawodową w korpusie podoficerskim 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Powiat chełmski. W nocy spłonął drewniany dom. Tylko komin ocalał

Powiat chełmski. W nocy spłonął drewniany dom. Tylko komin ocalał

Dopiero w poniedziałek o świcie strażacy ugasili pożar, do którego doszło w Adamowie w powiecie chełmskim. Mimo wysiłków drewniany dom spłonął doszczętnie, uchowała się tylko ceglana konstrukcja pieca. Obyło się bez strat w ludziach.

Ciepły poniedziałek „na zmyłkę”. Teraz w Lublinie już tylko pogorszenie pogody
Prognoza pogody

Ciepły poniedziałek „na zmyłkę”. Teraz w Lublinie już tylko pogorszenie pogody

Od wtorku w Lublinie będzie chłodniej i ma padać.

Dr Misio i Król na scenie. Gdzie i kiedy wystąpią w Lublinie?

Dr Misio i Król na scenie. Gdzie i kiedy wystąpią w Lublinie?

Teatr Stary przedstawił repertuar na maj i czerwiec. Bilety na wydarzenia będzie można rezerwować od wtorku.

Cyców. Sąd zakazał mu prowadzić przez kolejne 70 lat. I tak wsiadł za kółko

Cyców. Sąd zakazał mu prowadzić przez kolejne 70 lat. I tak wsiadł za kółko

29-latek prowadził audi, mimo że sąd zakazał mu siadać za kółko do 2086 roku.

Rehabilitacja po COVID-19. Wiemy, które placówki w Lubelskiem przyjmą pacjentów
Pełna lista

Rehabilitacja po COVID-19. Wiemy, które placówki w Lubelskiem przyjmą pacjentów

11 placówek w województwie lubelskim może już przyjmować pacjentów na rehabilitację po przebytym COVID-19. Takich miejsc ma być w naszym regionie jeszcze więcej.

Lubelskie. Zakonnica miała zaklejać dzieciom usta taśmą. Kiedy proces?

Lubelskie. Zakonnica miała zaklejać dzieciom usta taśmą. Kiedy proces?

Zakonnica, była już nauczycielka przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie, za znęcanie się nad wychowankami ma stanąć przed sądem. Ale ten zlecił prokuraturze uzupełnienie postępowania przygotowawczego.

Piaski. Ludzkie zwłoki znalezione w rzece

Piaski. Ludzkie zwłoki znalezione w rzece

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 40-letniego mężczyzny.

Lubelskie. Tego nie widzi się codziennie. Pijany na skuterze z dziwnym ładunkiem
wideo
film

Lubelskie. Tego nie widzi się codziennie. Pijany na skuterze z dziwnym ładunkiem

Mężczyzna na skuterze wiózł rower i okazało się, że ma też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wartownik z obozu na Majdanku nie stanie przed sądem. Niemiec zmarł

Wartownik z obozu na Majdanku nie stanie przed sądem. Niemiec zmarł

Michael Weingärtner nie zostanie osądzony. IPN informuje o śmierci mężczyzny, który był wartownikiem w Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady w Lublinie.

Lubelskie. Policyjny dron poluje na piratów na trasie nr 747
Wideo
film

Lubelskie. Policyjny dron poluje na piratów na trasie nr 747

Ciężarowe iveco na zakręcie wyprzedziło inną ciężarówkę, a 100 metrów dalej zaczęło wyprzedzać cysternę. To jeden z kierowców złapanych przez policyjnego drona.

Rozpędzona kia roztrzaskała się na drzewie w Osmolicach. Na miejsce wezwano śmigłowiec
zdjęcia z akcji
galeria

Rozpędzona kia roztrzaskała się na drzewie w Osmolicach. Na miejsce wezwano śmigłowiec

Konferencja "Świat Wincentego Pola"
20 kwietnia 2021, 10:00

Konferencja "Świat Wincentego Pola"

Z okazji 214. urodzin poety-geografa, Wincentego Pola, już po raz 13. odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona jego życiu i twórczości. W tym roku wydarzenie odbędzie się online w dniach 20-21 kwietnia.

Oszukana emerytka z Lublina. Straciła dolary i złote zęby

Oszukana emerytka z Lublina. Straciła dolary i złote zęby

82-latka oddała oszustom kosztowności warte około 250 tys. złotych. Wśród łupów są złote zęby.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!