Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

25 listopada 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Prezydent Zamoyski pozwał prezesa Kaczyńskiego. Dziś wyrok

Autor: Zdjęcie autora (toma)
0 12 A A

Przed zamojskim sądem ruszył wczoraj proces w trybie wyborczym złożony przez prezydenta Zamościa Marcina Zamoyskiego przeciwko prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wyrok w tej sprawie poznamy dzisiaj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sądzie nie pojawił się ani Kaczyński, ani jego pełnomocnicy. Ci ostatni złożyli wniosek o odroczenie sprawy do wtorku. Sąd wniosku nie uwzględnił i rozpoczął proces. Wyrok ma zostać wydany dziś o godz. 15.

Sprawa dotyczy czwartkowej wizyty szefa PiS w Zamościu, podczas której udzielił on poparcia kandydatowi jego partii na prezydenta miasta Andrzejowi Wnukowi. Kaczyński miał stwierdzić wtedy, że obecny prezydent "załatwił za pomocą wojewody lubelskiego odzyskanie pałacu w Klemensowie”. Chodzi o rodzinną posiadłość rodu Zamoyskich, która decyzją wojewody może wrócić do spadkobierców prawowitych właścicieli, gdyż nie mogła być objęta reformą rolną z 1944 roku. Decyzja jednak nie jest jeszcze prawomocna.

Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Zamoyskiego domaga się od Jarosława Kaczyńskiego sprostowania nieprawdziwych informacji w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. Żąda też 100 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem” w Zamościu.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zamościanin / 26 listopada 2014 o 11:07
0

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
 
Decyzja podjęta w UW uprawomocni się po miesiącu. Do tego czasu strony zaangażowane, czyli w tym przypadku głównie starostwo, które zarządzało nieruchomością w imieniu państwa mogą odwoływać się od decyzji. Na razie starosta tego nie zrobił.  
 
Zespół pałacowo-parkowy w Klemensowie od lat spędzał sen z powiek władzom powiatu. Kilka przetargów na jego sprzedaż zakończyło się fiaskiem. A utrzymanie posiadłości nie należało do najtańszych.  
 
Pałac w Klemensowie ma ponad 3,7 tys. metrów m. kw. powierzchni. W skład kompleksu wchodzi też ponad 130-hektarowy park.  
 
Pałac należał przed wojną do rodziny Zamoyskich dla których pełnił rolę letniej rezydencji. Rodzina utraciła go w 1944 roku na mocy dekretu PKWN o reformie rolnej.  
 
Dotychczasowe próby odzyskania nieruchomości przez rodzinę Zamoyskim spotykały się z odmownymi decyzjami władz. W 2009 wyprowadzili się stąd pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej. Od tego czasu pałac stoi pusty.

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
 
Decyzja p... rozwiń

Avatar
KABARECIARZ / 26 listopada 2014 o 06:10
0

czyżby świnia poznała świnię?

No bo tylko takim dawali paszporty i wizy do USA, Kanady itd.Masz racje ze to czerwona swinia.

Avatar
mec.Teodor Mowlik / 25 listopada 2014 o 15:17
0

No widzisz do czego POstkomuna okrągłostołowa  doprowadziła,osiem lat ich rządów a nie wiadomo kiedy koniec,jak tak dalej będą wyglądać kolejne wybory. ech. Polak ,Polakowi wilkiem,to tym warchołom wyszło najlepiej.


Avatar
"Drukarz" / 25 listopada 2014 o 15:09
0

Wciąż nadziwić się nie potrafię, jak ludzie biorą na poważnie wypowiedzi Pana Kaczyńskiego! Zauważam także swoiste dziwactwo polegające na obrzucaniu inwektywami oponentów. Im dalej od komunizmu, tym częściej przypina się komuś łatkę komunisty, im mniej Żydów w kraju, tym chętniej nazywa się kogoś "Jude"! Być może w ten sposób objawia się deficyt intelektualny oraz frustracja z poczucia braku jakiejkolwiek wartości ludzkiej przedstawianej przez różnych "prawdziwych Polaków"! Szkoda tylko, że żaden nie przyjmie do świadomości, iż to właśnie rodzina pana Kaczyńskiego należała do beneficjentów pro moskiewskiego reżimu właśnie w przeciwieństwie do rodu Zamoyskich. Trudno także podejrzewać ich o pochodzenie semickie.... A wręcz przeciwnie! Byli skoligaceni z rożnymi rodami Europy, ale nie słyszałem o jakichś żydowskich. Nie miałbym im tego za złe, a piszę jedynie gwoli jasności. PiS z Kaczyńskim na czele jest atrakcyjny dla ludzi nie potrafiących znaleźć się we współczesnym społeczeństwie. Na pewno szkodzi swoimi obłędnymi obiecankami, co w żaden sposób nie podsyca wśród zwolenników zwykłego głodu wiedzy. A bez tego trudno jest znaleźć dla siebie przyzwoite miejsce na ziemi ... Jest mi ich szkoda, ale czy mam obowiązek pochylać się nad ich niezaradnością i bezkrytycznie wyciągać rękę? Mnie i moim najbliższym żyje się dobrze ponieważ przykładaliśmy i przykładamy wiele starań celem ciągłego zdobywania wiedzy oraz poszerzania własnych horyzontów myślowych ...

Wciąż nadziwić się nie potrafię, jak ludzie biorą na poważnie wypowiedzi Pana Kaczyńskiego! Zauważam także swoiste dziwactwo polegające na obrzucaniu inwektywami oponentów. Im dalej od komunizmu, tym częściej przypina się komuś łatkę komunisty, im mniej Żydów w kraju, tym chętniej nazywa się kogoś "Jude"! Być może w ten sposób objawia się deficyt intelektualny oraz frustracja z poczucia braku jakiejkolwiek wartości ludzkiej przedstawianej przez różnych "prawdziwych Polaków"! Szkoda tylko, że żaden nie przyjmie do świadomości, iż to w... rozwiń

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 25 listopada 2014 o 10:12
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

JUDE ???

Avatar
Diego / 25 listopada 2014 o 09:17
0

Do "gościa": tacy jak "olo" i inni rzucający oszczerstwa na Kaczyńskiego oraz PiS, to typowe "odbiorniki" prorządowych mediów, oni siedzą  całymi godzinami przed ekranem, żrą ten szczaw i mirabelki od Niesiołowskiego i słuchają ,czy Kaczyński czknął, czy się potknął, co powiedział, a czego nie powiedział. A jak rżą przy tym szczawiu jak jakaś drobna aferka madrycka się pojawi, ale jak wielkie afery typu hazardowa, Amber Gold ( a czy taki "olo" wie, co to znaczy?) zegarkowa Nowaka,czy podsłuchowa, w której informują takiego "ola", że "... i kamieni kupa " to taki "olo" już się nad tym nie zastanawia, bo właśnie ogląda "Rolnik szuka żaby", albo "Taniec z gwizdami". No i przez takich "olów" w Polsce jest jak jest...

Do "gościa": tacy jak "olo" i inni rzucający oszczerstwa na Kaczyńskiego oraz PiS, to typowe "odbiorniki" prorządowych mediów, oni siedzą  całymi godzinami przed ekranem, żrą ten szczaw i mirabelki od Niesiołowskiego i słuchają ,czy Kaczyński czknął, czy się potknął, co powiedział, a czego nie powiedział. A jak rżą przy tym szczawiu jak jakaś drobna aferka madrycka się pojawi, ale jak wielkie afery typu hazardowa, Amber Gold ( a czy taki "olo" wie, co to znaczy?) zegarkowa Nowaka,czy podsłuchowa, w której informuj... rozwiń

Avatar
Marian / 25 listopada 2014 o 09:13
0

Żałosny jesteś !!!  komunistyczna świnio !!! a tak merytorycznie to nic cię nie stać ?

czyżby świnia poznała świnię?

Avatar
Gość / 25 listopada 2014 o 08:33
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

Żałosny jesteś !!!  komunistyczna świnio !!! a tak merytorycznie to nic cię nie stać ?

Avatar
olo / 25 listopada 2014 o 08:20
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

Avatar
Ada / 25 listopada 2014 o 07:58
0
 
CBA chcą odwołania Zamoyskiego ze względu na jego ogromny majątek ziemski. Prezydent wpisał do oświadczenia majątkowego, że ma gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 460 ha (330 ha przeliczeniowych). Sęk w tym, że samorządowiec może mieć gospodarstwo rodzinne, czyli tylko do 300 ha. Według CBA, prezydent naruszył tym samym tzw. ustawę antykorupcyjną. Dlatego w połowie czerwca Biuro wysłało do Rady Miasta Zamość wniosek o wygaszenie mandatu Zamoyskiego. Oznaczałoby to, że prezydent pożegnałby się z fotelem.
Avatar
Zamościanin / 26 listopada 2014 o 11:07
0

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
 
Decyzja podjęta w UW uprawomocni się po miesiącu. Do tego czasu strony zaangażowane, czyli w tym przypadku głównie starostwo, które zarządzało nieruchomością w imieniu państwa mogą odwoływać się od decyzji. Na razie starosta tego nie zrobił.  
 
Zespół pałacowo-parkowy w Klemensowie od lat spędzał sen z powiek władzom powiatu. Kilka przetargów na jego sprzedaż zakończyło się fiaskiem. A utrzymanie posiadłości nie należało do najtańszych.  
 
Pałac w Klemensowie ma ponad 3,7 tys. metrów m. kw. powierzchni. W skład kompleksu wchodzi też ponad 130-hektarowy park.  
 
Pałac należał przed wojną do rodziny Zamoyskich dla których pełnił rolę letniej rezydencji. Rodzina utraciła go w 1944 roku na mocy dekretu PKWN o reformie rolnej.  
 
Dotychczasowe próby odzyskania nieruchomości przez rodzinę Zamoyskim spotykały się z odmownymi decyzjami władz. W 2009 wyprowadzili się stąd pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej. Od tego czasu pałac stoi pusty.

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
 
Decyzja p... rozwiń

Avatar
KABARECIARZ / 26 listopada 2014 o 06:10
0

czyżby świnia poznała świnię?

No bo tylko takim dawali paszporty i wizy do USA, Kanady itd.Masz racje ze to czerwona swinia.

Avatar
mec.Teodor Mowlik / 25 listopada 2014 o 15:17
0

No widzisz do czego POstkomuna okrągłostołowa  doprowadziła,osiem lat ich rządów a nie wiadomo kiedy koniec,jak tak dalej będą wyglądać kolejne wybory. ech. Polak ,Polakowi wilkiem,to tym warchołom wyszło najlepiej.


Avatar
"Drukarz" / 25 listopada 2014 o 15:09
0

Wciąż nadziwić się nie potrafię, jak ludzie biorą na poważnie wypowiedzi Pana Kaczyńskiego! Zauważam także swoiste dziwactwo polegające na obrzucaniu inwektywami oponentów. Im dalej od komunizmu, tym częściej przypina się komuś łatkę komunisty, im mniej Żydów w kraju, tym chętniej nazywa się kogoś "Jude"! Być może w ten sposób objawia się deficyt intelektualny oraz frustracja z poczucia braku jakiejkolwiek wartości ludzkiej przedstawianej przez różnych "prawdziwych Polaków"! Szkoda tylko, że żaden nie przyjmie do świadomości, iż to właśnie rodzina pana Kaczyńskiego należała do beneficjentów pro moskiewskiego reżimu właśnie w przeciwieństwie do rodu Zamoyskich. Trudno także podejrzewać ich o pochodzenie semickie.... A wręcz przeciwnie! Byli skoligaceni z rożnymi rodami Europy, ale nie słyszałem o jakichś żydowskich. Nie miałbym im tego za złe, a piszę jedynie gwoli jasności. PiS z Kaczyńskim na czele jest atrakcyjny dla ludzi nie potrafiących znaleźć się we współczesnym społeczeństwie. Na pewno szkodzi swoimi obłędnymi obiecankami, co w żaden sposób nie podsyca wśród zwolenników zwykłego głodu wiedzy. A bez tego trudno jest znaleźć dla siebie przyzwoite miejsce na ziemi ... Jest mi ich szkoda, ale czy mam obowiązek pochylać się nad ich niezaradnością i bezkrytycznie wyciągać rękę? Mnie i moim najbliższym żyje się dobrze ponieważ przykładaliśmy i przykładamy wiele starań celem ciągłego zdobywania wiedzy oraz poszerzania własnych horyzontów myślowych ...

Wciąż nadziwić się nie potrafię, jak ludzie biorą na poważnie wypowiedzi Pana Kaczyńskiego! Zauważam także swoiste dziwactwo polegające na obrzucaniu inwektywami oponentów. Im dalej od komunizmu, tym częściej przypina się komuś łatkę komunisty, im mniej Żydów w kraju, tym chętniej nazywa się kogoś "Jude"! Być może w ten sposób objawia się deficyt intelektualny oraz frustracja z poczucia braku jakiejkolwiek wartości ludzkiej przedstawianej przez różnych "prawdziwych Polaków"! Szkoda tylko, że żaden nie przyjmie do świadomości, iż to w... rozwiń

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 25 listopada 2014 o 10:12
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

JUDE ???

Avatar
Diego / 25 listopada 2014 o 09:17
0

Do "gościa": tacy jak "olo" i inni rzucający oszczerstwa na Kaczyńskiego oraz PiS, to typowe "odbiorniki" prorządowych mediów, oni siedzą  całymi godzinami przed ekranem, żrą ten szczaw i mirabelki od Niesiołowskiego i słuchają ,czy Kaczyński czknął, czy się potknął, co powiedział, a czego nie powiedział. A jak rżą przy tym szczawiu jak jakaś drobna aferka madrycka się pojawi, ale jak wielkie afery typu hazardowa, Amber Gold ( a czy taki "olo" wie, co to znaczy?) zegarkowa Nowaka,czy podsłuchowa, w której informują takiego "ola", że "... i kamieni kupa " to taki "olo" już się nad tym nie zastanawia, bo właśnie ogląda "Rolnik szuka żaby", albo "Taniec z gwizdami". No i przez takich "olów" w Polsce jest jak jest...

Do "gościa": tacy jak "olo" i inni rzucający oszczerstwa na Kaczyńskiego oraz PiS, to typowe "odbiorniki" prorządowych mediów, oni siedzą  całymi godzinami przed ekranem, żrą ten szczaw i mirabelki od Niesiołowskiego i słuchają ,czy Kaczyński czknął, czy się potknął, co powiedział, a czego nie powiedział. A jak rżą przy tym szczawiu jak jakaś drobna aferka madrycka się pojawi, ale jak wielkie afery typu hazardowa, Amber Gold ( a czy taki "olo" wie, co to znaczy?) zegarkowa Nowaka,czy podsłuchowa, w której informuj... rozwiń

Avatar
Marian / 25 listopada 2014 o 09:13
0

Żałosny jesteś !!!  komunistyczna świnio !!! a tak merytorycznie to nic cię nie stać ?

czyżby świnia poznała świnię?

Avatar
Gość / 25 listopada 2014 o 08:33
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

Żałosny jesteś !!!  komunistyczna świnio !!! a tak merytorycznie to nic cię nie stać ?

Avatar
olo / 25 listopada 2014 o 08:20
0

Kaczka jak to kaczka, gdzie się nie pojawi to kwacze: kwa kwa kwa kwa..... i co z tego. Kwakania nie bierze sie poważnie....

Avatar
Ada / 25 listopada 2014 o 07:58
0
 
CBA chcą odwołania Zamoyskiego ze względu na jego ogromny majątek ziemski. Prezydent wpisał do oświadczenia majątkowego, że ma gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 460 ha (330 ha przeliczeniowych). Sęk w tym, że samorządowiec może mieć gospodarstwo rodzinne, czyli tylko do 300 ha. Według CBA, prezydent naruszył tym samym tzw. ustawę antykorupcyjną. Dlatego w połowie czerwca Biuro wysłało do Rady Miasta Zamość wniosek o wygaszenie mandatu Zamoyskiego. Oznaczałoby to, że prezydent pożegnałby się z fotelem.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r. 0 0

Włodawa na łamach światowych mediów. New York Times pisze o liście burmistrza

Włodawa na łamach światowych mediów. New York Times pisze o liście burmistrza 216 30

Burmistrz Włodawy napisał do Francji list, który cytuje cały świat. „Jesteśmy normalni. Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne” – te słowa trafiły m.in. na łamy New York Timesa.

Minister Kultury: Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki

Minister Kultury: Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki 0 3

- Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki – deklarował podczas dzisiejszej wizyty na Zamojszczyźnie Piotr Gliński. Wicepremier i minister kultury doglądał inwestycji realizowanych przy finansowym udziale jego resortu.

Nauczycielka wróciła z Włoch z  podejrzeniem koronawirusa. Szkoła zamknięta
film

Nauczycielka wróciła z Włoch z podejrzeniem koronawirusa. Szkoła zamknięta 0 4

Mazańcowice (woj. śląskie). Nauczycielka wróciła w niedzielę z Rzymu, w poniedziałek poszła do szkoły, a wieczorem zgłosiła się do szpitala i została skierowana na badania pod kątem koronawirusa. Wójt postanowił zamknąć szkołę i przedszkole. Do placówki, w której uczy się 700 dzieci, przyszło dzisiaj jedno.

Doprowadził uczennice do poddania się innej czynności seksualnej. Dlaczego 47-latek mieszkał w bursie szkolnej?
Skandal

Doprowadził uczennice do poddania się innej czynności seksualnej. Dlaczego 47-latek mieszkał w bursie szkolnej? 5

47-letni Ihor B., Ukrainiec, który mieszkał w Bursie Szkolnej nr 1 w Białej Podlaskiej, odpowie przed sądem za rozpijanie młodzieży i doprowadzenie wychowanek placówki do poddania się innej czynności seksualnej. Do incydentu doszło, bo bursa, wbrew prawu, prowadziła usługi hotelowe.

O kobietach dla młodzieży i dorosłych. Spektakle w Andersenie
27 lutego 2020, 10:00

O kobietach dla młodzieży i dorosłych. Spektakle w Andersenie 2 0

"Podwójne życie Weroniki" oraz "Ja, Maria Curie" to spektakle Teatru Andersena, które wkrótce będzie można zobaczyć w ramach oferty kierowanej do młodzieży powyżej 16 roku życia i dorosłych. Obie realizacje łączy wątek kobiecy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020 w Lublinie. Ruszyły zapisy również na dwie nowe trasy

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020 w Lublinie. Ruszyły zapisy również na dwie nowe trasy 0 8

Będzie osiem tras, w tym dwie nowe – kolejna po Lublinie – wokół Czechowa i kolejna do Lubartowa. Zapisy już się rozpoczęły. Dzisiaj organizatorzy lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej poinformowali o szczegółach nocnej wędrówki zaplanowanej na 20 marca

Jakie jest najmniejsze państwo świata? Sprawdź swoją wiedzę z geografii

Jakie jest najmniejsze państwo świata? Sprawdź swoją wiedzę z geografii 0 0

Trudny quiz dla prawdziwych ekspertów z geografii

Nowa fabryka powstała pod Lublinem. Ma zatrudniać nawet kilkaset osób [zdjęcia]
galeria

Nowa fabryka powstała pod Lublinem. Ma zatrudniać nawet kilkaset osób [zdjęcia] 17 21

Lampy do citroena jumpera są już produkowane, a jeszcze w tym roku w zakładzie Varroc Lighting Systems, który dziś został oficjalnie otwarty, będą montowane reflektory do opla vivaro, peugeota experta, a także volkswagenów. Nowa fabryka w podlubelskich Niemcach zatrudnia 170 osób, wkrótce będzie ich 400.

Rojek czy Kostrzewski w bramce Górnika Łęczna? Dwóch chętnych, a miejsce tylko jedno

Rojek czy Kostrzewski w bramce Górnika Łęczna? Dwóch chętnych, a miejsce tylko jedno 0 2

W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy w tym roku kalendarzowym mecz o punkty z Eleną Toruń na jej terenie. Wydaje się, że trener Kamil Kiereś na kilku pozycjach ma do gry „pewniaków”. Wciąż nie wiadomo jednak czy rundę wiosenną w bramce rozpocznie Adrian Kostrzewski czy Patryk Rojek

Astorię wezmą na dłużej

Astorię wezmą na dłużej 0 7

Nawet na 10 lat podpisana ma być umowa z potencjalnym najemcą lokalu po restauracjach KFC i Pizza Hut, które działały na parterze budynku Astorii.

Nietypowa rodzina zniknęła z placu w centrum Lublina. Gdzie ją zobaczymy w przyszłości?
galeria

Nietypowa rodzina zniknęła z placu w centrum Lublina. Gdzie ją zobaczymy w przyszłości? 14 7

Janusz, Grażyna i Seba – trójka drewnianych postaci zniknęła dzisiaj z placu im. Lecha Kaczyńskiego obok Centrum Kultury. Byli tu prawie rok

Trzech bandytów w kominiarkach przyjechało po dług. Demolka na posesji
galeria

Trzech bandytów w kominiarkach przyjechało po dług. Demolka na posesji 0 7