Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

25 listopada 2014 r.
16:56
Edytuj ten wpis

Sąd: Kaczyński tylko wyraził opinię, pozew Zamoyskiego oddalony

Autor: Zdjęcie autora toma
0 31 A A

Sąd Okręgowy w Zamościu oddalił pozew w trybie wyborczym złożony przez prezydenta miasta Marcina Zamoyskiego przeciwko prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa dotyczyła czwartkowej wizyty szefa PiS w Zamościu, podczas której udzielił on poparcia kandydatowi jego partii na prezydenta miasta Andrzejowi Wnukowi. Kaczyński stwierdził wtedy, że obecny prezydent "załatwił za pomocą wojewody lubelskiego odzyskanie pałacu w Klemensowie”. Chodzi o rodzinną posiadłość rodu Zamoyskich, która decyzją wojewody może wrócić do spadkobierców prawowitych właścicieli, gdyż nie mogła być objęta reformą rolną z 1944 roku. Decyzja nie jest jednak prawomocna, a niedawno odwołał się od niej zamojski starosta.

Zdaniem sądu Jarosław Kaczyński mówiąc te słowa wyraził własną opinię, a to nie może być przedmiotem orzekania w trybie wyborczym.

- Nie mogłem być obecny podczas odczytywania postanowienia sądu i nie znam jeszcze treści orzeczenia. Kiedy się z nim zapoznam, podejmę decyzję o ewentualnym wniesieniu zażalenia - mówi Marcin Zamoyski. Na złożenie odwołania ma 24 godziny.

Zamoyski domagał się od Kaczyńskiego sprostowania nieprawdziwych informacji w prasie lokalnej i ogólnopolskiej oraz 100 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem” w Zamościu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 27 listopada 2014 r. o 19:29

A kto bedzie liczyl glosy w dogrywce na stanowisko prezydenta? Czy mozna poznac sklad komisji?

ONI wyniki już znają,nie trzeba nic liczyć, jak POprzednio.

Avatar
VALDEE / 27 listopada 2014 r. o 17:32

A kto bedzie liczyl glosy w dogrywce na stanowisko prezydenta? Czy mozna poznac sklad komisji?

Avatar
aga / 27 listopada 2014 r. o 08:58

Wyniki wyborów do Rady Miasta Zamość
Prawo i Sprawiedliwość 6022 głosy(31,57%)
KWW Marcina Zamoyskiego 3755 (19,69%)
KW Platforma Obywatelska RP 3357 (17,60%)
KWW Jerzego Nizioła "Zamość-Nasz Wspólny Dom'' 2865 (15,02%)
Komitet Wyborczy PSL 1266 (6,64%)
KWW Wspólny Zamość 1245 (6,53%)
KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke 565 (2,95%)
Razem oddano 19.075 ważnych głosów

Wyniki wyborów do Rady Miasta Zamość
Prawo i Sprawiedliwość 6022 głosy(31,57%)
KWW Marcina Zamoyskiego 3755 (19,69%)
rozwiń

Avatar
Gość / 26 listopada 2014 r. o 13:53

Co Ty palisz/łykasz??

 Zależy kto pyta Miękka Pyta ?? Pytałeś już w tej kwestii,ten wywiad to dla mediów mętnego nurtu czy dla CBA ?

Avatar
marianek / 26 listopada 2014 r. o 13:42

kuriozalne uzasadnienie

Avatar
qwerty / 26 listopada 2014 r. o 10:32

Sovieci mają teczki.

Co Ty palisz/łykasz??

Avatar
szperacz / 26 listopada 2014 r. o 09:06
 

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
 
Decyzja podjęta w UW uprawomocni się po miesiącu. Do tego czasu strony zaangażowane, czyli w tym przypadku głównie starostwo, które zarządzało nieruchomością w imieniu państwa mogą odwoływać się od decyzji. Na razie starosta tego nie zrobił. 

 

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
&n... rozwiń

Avatar
Gość / 26 listopada 2014 r. o 08:41

I bardzo dobrze, że przegrał. Chciał być chytry i zrobić sobie darmową kampanię wyborczą, a tym  czasem wyszło na odwrót. Teraz wygląda to tak jakby rzeczywiście załatwił sobie ten pajacyk przez układy z wojewodą. Załatwił w sposób jak to powiedział kojarzący się jednoznacznie. A tak a propos wojewody, czy to przypadkiem nie ten sam wojewoda nie chciał go odwołać kilka miesięcy temu jak CBA zarzuciło Zamojowi łamanie ustawy antykorupcyjnej? Czy też uczyniła to jego poprzedniczka??

Sovieci mają teczki.

Sovieci mają teczki.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2014 r. o 08:40

Udowodnij. To jest dla ciebie za trudne. Naczytałeś się kołtunie faktów i mitów i w głowie ci sie po...lo.

O czym ty piszesz komunistyczna świnio ? co ci trzeba jeszcze udowodnić ? przydało by ci się chociaż DEKO rozumu czy inteligencji.Nie wyssałeś tego widzę z mlekiem matki.

Avatar
Gość / 26 listopada 2014 r. o 08:10

JUDE ???

???נאצי

Avatar
olo / 27 listopada 2014 r. o 19:29

A kto bedzie liczyl glosy w dogrywce na stanowisko prezydenta? Czy mozna poznac sklad komisji?

ONI wyniki już znają,nie trzeba nic liczyć, jak POprzednio.

Avatar
VALDEE / 27 listopada 2014 r. o 17:32

A kto bedzie liczyl glosy w dogrywce na stanowisko prezydenta? Czy mozna poznac sklad komisji?

Avatar
aga / 27 listopada 2014 r. o 08:58

Wyniki wyborów do Rady Miasta Zamość
Prawo i Sprawiedliwość 6022 głosy(31,57%)
KWW Marcina Zamoyskiego 3755 (19,69%)
KW Platforma Obywatelska RP 3357 (17,60%)
KWW Jerzego Nizioła "Zamość-Nasz Wspólny Dom'' 2865 (15,02%)
Komitet Wyborczy PSL 1266 (6,64%)
KWW Wspólny Zamość 1245 (6,53%)
KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke 565 (2,95%)
Razem oddano 19.075 ważnych głosów

Wyniki wyborów do Rady Miasta Zamość
Prawo i Sprawiedliwość 6022 głosy(31,57%)
KWW Marcina Zamoyskiego 3755 (19,69%)
rozwiń

Avatar
Gość / 26 listopada 2014 r. o 13:53

Co Ty palisz/łykasz??

 Zależy kto pyta Miękka Pyta ?? Pytałeś już w tej kwestii,ten wywiad to dla mediów mętnego nurtu czy dla CBA ?

Avatar
marianek / 26 listopada 2014 r. o 13:42

kuriozalne uzasadnienie

Avatar
qwerty / 26 listopada 2014 r. o 10:32

Sovieci mają teczki.

Co Ty palisz/łykasz??

Avatar
szperacz / 26 listopada 2014 r. o 09:06
 

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
 
Decyzja podjęta w UW uprawomocni się po miesiącu. Do tego czasu strony zaangażowane, czyli w tym przypadku głównie starostwo, które zarządzało nieruchomością w imieniu państwa mogą odwoływać się od decyzji. Na razie starosta tego nie zrobił. 

 

12.11.2014 
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk podjął decyzję w sprawie pałacu w Klemensowie na przełomie października i listopada. Budynek wróci do rodziny prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego, bo - jak tłumaczy nam Marcin Bielesz z Urzędu Wojewódzkiego - wojewoda uznał, że reforma rolna na podstawie, której budynek przejęło państwo nie mogła objąć pałacu:  
- Kompleks pałacowy nie podlegał pod dekret, bo był wykorzystywany na cele mieszkalne a nie rolnicze - tłumaczy rzecznik wojewody.  
&n... rozwiń

Avatar
Gość / 26 listopada 2014 r. o 08:41

I bardzo dobrze, że przegrał. Chciał być chytry i zrobić sobie darmową kampanię wyborczą, a tym  czasem wyszło na odwrót. Teraz wygląda to tak jakby rzeczywiście załatwił sobie ten pajacyk przez układy z wojewodą. Załatwił w sposób jak to powiedział kojarzący się jednoznacznie. A tak a propos wojewody, czy to przypadkiem nie ten sam wojewoda nie chciał go odwołać kilka miesięcy temu jak CBA zarzuciło Zamojowi łamanie ustawy antykorupcyjnej? Czy też uczyniła to jego poprzedniczka??

Sovieci mają teczki.

Sovieci mają teczki.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2014 r. o 08:40

Udowodnij. To jest dla ciebie za trudne. Naczytałeś się kołtunie faktów i mitów i w głowie ci sie po...lo.

O czym ty piszesz komunistyczna świnio ? co ci trzeba jeszcze udowodnić ? przydało by ci się chociaż DEKO rozumu czy inteligencji.Nie wyssałeś tego widzę z mlekiem matki.

Avatar
Gość / 26 listopada 2014 r. o 08:10

JUDE ???

???נאצי

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wokulski i świnka Peppa w szczytnym celu. 100 aktorów wystąpi w spektaklu "Szalone wakacje"
Zdjęcia
galeria

Wokulski i świnka Peppa w szczytnym celu. 100 aktorów wystąpi w spektaklu "Szalone wakacje"

Aż około 100 aktorów wystąpi na scenie Centrum Spotkania Kultur 18 i 19 października. Osoby w Lublinie znane i lubiane wystąpią w spektaklu „Szalone wakacje”. Pieniądze ze sprzedaży biletów wesprą zaś Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży SPSK 1 przy ul. Głuskiej w Lublinie.

Startuje nowy klub w Lublinie. Na początek Peja, a potem Illusion i Abelard Giza

Startuje nowy klub w Lublinie. Na początek Peja, a potem Illusion i Abelard Giza

Już w najbliższy piątek Rychu Peja zainauguruje działalność Fabryka Kultury Zgrzyt. Nowy na mapie Lublina klub muzyczny zajął miejsce dawnego Graffiti.

Na półmetku rundy trzy zespoły nadają ton rywalizacji chełmskiej klasy okręgowej

Na półmetku rundy trzy zespoły nadają ton rywalizacji chełmskiej klasy okręgowej

Z 18 punktami prowadzi Ruch Izbica. Drużyna grającego trenera Romana Blonki z siedmiu spotkań wygrała sześć. Jedynej porażki doznała na wyjeździe z Victorią Żmudź (1:4). Po siedmiu kolejkach Ruch ma punkt przewagi na drugim Kłosem Gmina Chełm i dwa nad Ogniwem Wierzbica

Świdnik. Jednak potrzeba więcej pieniędzy na targ

Świdnik. Jednak potrzeba więcej pieniędzy na targ

Co najmniej 4 miliony złotych będzie musiał dołożyć świdnicki Urząd Miasta, by podpisać umowę z wykonawcą, dotyczącą przebudowy miejskiego targowiska. Do ostatniego przetargu wpłynęły trzy oferty, wszystkie dużo powyżej kwoty zakładanej na sfinansowanie tej inwestycji.

Marie zaśpiewa w Sercu. Sławę zdobyła na YouTube
7 października 2022, 18:00

Marie zaśpiewa w Sercu. Sławę zdobyła na YouTube

W piątek, 7 października o godz. 18 w klubie Serce (ul. Kapucyńska 1-3) wystąpi popularna Marie. Artystka będzie promować swój pierwszy album "Babyhands".

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Znajdujemy się w przełomowym momencie. Jeszcze nigdy, tak mocno jak dziś, rzeczywistość nie pokazała, jak bardzo potrzebujemy odnawialnych źródeł energii.

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Władze Lublina poleciły zastąpić autobusami część trolejbusów, żeby zmniejszyć koszty kursowania komunikacji miejskiej. Tłumaczą tę decyzję drastycznym wzrostem cen energii elektrycznej. Jazda na dieslu okazuje się zdecydowanie tańsza

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu
zdjęcia
galeria

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu

Na pokazy chemiczne do Lublina jechali uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły ponadpodstawowej w Chełmie. – Najważniejsze, że dzieci żyją – mówi dyrektor placówki. Kierowca autokaru jest w stanie ciężkim.

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj po ośmiu kolejkach ma na koncie 24 punkty, a więc maksymalną pulę jaka była do zdobycia. Zespół Jarosława Czarnieckiego pewnie przewodzi w tabeli i dąży do awansu, ale zdaje sobie sprawę, że do końcowego rozstrzygnięcia jest jeszcze daleko

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób
galeria

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób

Pożar w jednej z sal sądowych Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu 47 w Lublinie.

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Zatwierdzony został projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą zdegradowanych mostów. Wojewoda wydał zezwolenie na realizację robót drogowych, teraz władzom miasta pozostaje „tylko” zdobyć pieniądze na przebudowę.

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka
30 września 2022, 18:00
galeria

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka

- Potrzebujemy dobrze dobranych słów, żeby móc opowiedzieć o sobie i poradzić sobie ze światem, w którym tak wiele się dzieje - mówią pomysłodawcy Sceny Poetyckiej, inicjatywy która stanowi odpowiedź na to zapotrzebowanie. Tej jesieni projekt Fundacji Heuresis objawi się w formie trzech wydarzeń literackich. Pierwsze już 30 września.

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

Na czwartek zaplanowano uroczystości pogrzebowe Edmunda Dąbrowskiego, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublinie

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Czwarta liga przy ul. Zemborzyckiej jest jak najbardziej realna.

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem
Złota Setka 2021

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem

Tylko w zeszłym roku przetworzyli 3 tysiące ton pomidorów. Sprzedali 283 tony ketchupów, ponad 1,7 tys. ton sosów oraz blisko 3,5 tys. ton farszy. Reypol to dzisiaj największa firma zarejestrowana w gminie Janowiec i jeden z wiodących producentów przetworów w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!