Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 września 2008 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Przetarg na limuzynę dla urzędników

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 6 A A

Zamojscy urzędnicy chcą jeździć nową limuzyną. Przetarg na taki samochód ogłoszono właśnie na stronie internetowej samorządu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Auto musi mieć m.in. instalację radiową mp 3 z minimum 6 głośnikami, komputer pokładowy, "inteligentną” klimatyzację, czujniki parkowania i długość co najmniej 4,6 metra!

Zamojscy dealerzy są tymi wymogami zaskoczeni. - Bo spełnia je tylko skoda superb i honda acord - denerwuje się Wojciech Lachawiec z salonu renaulta.

- Co to będzie za przetarg? Tym bardziej że Honda nie ma w Zamościu i okolicach serwisu… Wątpliwości budzą też inne wymogi. Dlaczego auto musi mieć 1440 mm wysokości? Jeśli będzie o kilka centymetrów niższe, co się pasażerom stanie? U nas takie wymogi spełnia tylko laguna. Problem w tym, że nie jest sedanem.

Pomysł zakupu nowego samochodu w ogóle nie podoba się mieszkańcom miasta.

- Dostaję co miesiąc 800 zł emerytury i ledwo starcza mi na życie - denerwuje się 73-letni Antoni Pawlak z Zamościa. - A oni wydają pieniądze na takie niepotrzebne rzeczy. Bo gdzie będą jeździć tym autem, do Putina? Jeśli chcą podróżować po zamojskich drogach, to szkoda takiej limuzyny. Będzie wpadała w dziury i wyboje, i zaraz się popsuje… To zbędny wydatek.

A jednak radni z LiD, PO i Komitetu Wyborczego Marcina Zamoyskiego uchwalili, że trzeba kupić limuzynę za jakieś... 100 tys. zł. Na nic zdały się sprzeciwy radnych PiS. - Brakuje pieniędzy na remont budynku Urzędu Pracy czy zakup zbiorów dla biblioteki. Niedofinansowane jest też MZK. Chcieliśmy zdjąć te 100 tys. zł z budżetu. Nie udało się - złości się Krzysztof Zwolan, wiceprzewodniczący Rady Miasta (PiS).
Czy nowy samochód rzeczywiście jest niezbędny?

- Tak - zapewnia Tomasz Kossowski, sekretarz UM. - To nie jest tak, że siedzimy tylko za biurkami lub przemieszczamy się jedynie po mieście. Często są wyjazdy do Lublina i Warszawy. Bez tego trudno marzyć o pozyskiwaniu środków z UE, bo szczegółowe informacje na ten temat są w różnych ministerstwach. Ważne jest też bezpieczeństwo jazdy. Czasami dowiadujemy się, że jakieś spotkanie jest za 3 i pół godziny. I musimy zdążyć do Warszawy. Jak dojechać bez dobrego samochodu?

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ulka / 2 września 2008 o 15:01
0
Wymogi przetargowe spełnia tylko jedno auto, jednej firmu... hmm.. To naprawdę ciekawe...
Avatar
czytelnik / 2 września 2008 o 09:10
0
Gość napisał:
Radni PiS - nic do Was nie mam ale jedna uwaga na samym populizmie daleko i długo się nie pojedzie za 100 tys chcecie rozwiązywać problemy miasta? jest to po prostu żałosne pchać kasę w biblioteki i inne przecież to worek bez dna - śmiechu warty bardzo bym prosił o podanie chociaż jednego sukcesu, który Państwo odnieśliście. Bardzo żałuję że są tak niskie emerytury i renty ale obudźcie się takim gadaniem gadaniem niczego się nie zmieni. Do kolegów z PO panowie do roboty do roboty chyba na więcej was stać.

A co masz Pan do bibliotek? Byłeś chociaż jeden raz w zamojskiej bibliotece? Pewnie, że to worek bez dna, ponieważ książki stale trzeba kupować, a w większości zamościan nie stać na kupowanie książkowych nowości. Pan jesteś nieuk! Nakłady na kulturę i tak są niskie, skieruj więc Pan swoje żale w innym kierunku! Poza tym co ma piernik do wiatraka...

A co masz Pan do bibliotek? Byłeś chociaż jeden raz w zamojskiej bibliotece? Pewnie, że to worek bez dna, ponieważ książki stale trzeba kupować, a w większości zamościan nie stać na kupowanie książkowych nowości. Pan jesteś nieuk! Nakłady na kulturę i tak są niskie, skieruj więc Pan swoje żale w innym kierunku! Poza tym co ma piernik do wiatraka... rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2008 o 08:30
0
Radni PiS - nic do Was nie mam ale jedna uwaga na samym populizmie daleko i długo się nie pojedzie za 100 tys chcecie rozwiązywać problemy miasta? jest to po prostu żałosne pchać kasę w biblioteki i inne przecież to worek bez dna - śmiechu warty bardzo bym prosił o podanie chociaż jednego sukcesu, który Państwo odnieśliście. Bardzo żałuję że są tak niskie emerytury i renty ale obudźcie się takim gadaniem gadaniem niczego się nie zmieni. Do kolegów z PO panowie do roboty do roboty chyba na więcej was stać.
Avatar
Radek / 2 września 2008 o 08:22
0
Ladny samochód i taki powinien być no być może C6 zejdzie z ceny :-) Jestem za wydatkowaniem środków na samochód w naszym mieście!!! Co do kwoty skoro jest 100 tyś PLN to zadaniem urzędników chyba powinno być przygotowanie specyfikacji na najwyższym poziomi tak aby kupić coś dobrego jak najtaniej wg mnie ten SIWZ powinien być dużo bardziej szczegółowy ja bym dołożył jeszcze jakiś GPS i biksenony a nie ksenony i te obręcze 16 cali w aucie o takich gabarytach min 18 cali jak by była taka specyfikacja niech firmy walczą o zamówienie. Od i tyle.
Avatar
baton / 2 września 2008 o 08:14
0
zdaje się polonez ma ok 4,6m mp3 jest w każdym odbiorniku mogę dorzucić jeszcze nawigację garmin, instalację gazową, cb radio alufelgi klimę co prawda ręczną, ale działa jak należy aha jeszcze centralny zame, immobilaizer, elektryczne szyby, 4 zagłówki i komplet gum zimowych. jakieś 4 tys i urzędnicy będą jeździ jak się patrzy. a tak poważnie to jakaś epidemia na te samochody ze znakiem strzały czy co?
Avatar
jelcz392 / 2 września 2008 o 07:56
0
Mój polonez ma 300 tysięcy na liczniku i całkiem dobrze się trzyma, a taką skodą 400 tysięcy mozna wykręcić z palcem w d...
Avatar
ulka / 2 września 2008 o 15:01
0
Wymogi przetargowe spełnia tylko jedno auto, jednej firmu... hmm.. To naprawdę ciekawe...
Avatar
czytelnik / 2 września 2008 o 09:10
0
Gość napisał:
Radni PiS - nic do Was nie mam ale jedna uwaga na samym populizmie daleko i długo się nie pojedzie za 100 tys chcecie rozwiązywać problemy miasta? jest to po prostu żałosne pchać kasę w biblioteki i inne przecież to worek bez dna - śmiechu warty bardzo bym prosił o podanie chociaż jednego sukcesu, który Państwo odnieśliście. Bardzo żałuję że są tak niskie emerytury i renty ale obudźcie się takim gadaniem gadaniem niczego się nie zmieni. Do kolegów z PO panowie do roboty do roboty chyba na więcej was stać.

A co masz Pan do bibliotek? Byłeś chociaż jeden raz w zamojskiej bibliotece? Pewnie, że to worek bez dna, ponieważ książki stale trzeba kupować, a w większości zamościan nie stać na kupowanie książkowych nowości. Pan jesteś nieuk! Nakłady na kulturę i tak są niskie, skieruj więc Pan swoje żale w innym kierunku! Poza tym co ma piernik do wiatraka...

A co masz Pan do bibliotek? Byłeś chociaż jeden raz w zamojskiej bibliotece? Pewnie, że to worek bez dna, ponieważ książki stale trzeba kupować, a w większości zamościan nie stać na kupowanie książkowych nowości. Pan jesteś nieuk! Nakłady na kulturę i tak są niskie, skieruj więc Pan swoje żale w innym kierunku! Poza tym co ma piernik do wiatraka... rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2008 o 08:30
0
Radni PiS - nic do Was nie mam ale jedna uwaga na samym populizmie daleko i długo się nie pojedzie za 100 tys chcecie rozwiązywać problemy miasta? jest to po prostu żałosne pchać kasę w biblioteki i inne przecież to worek bez dna - śmiechu warty bardzo bym prosił o podanie chociaż jednego sukcesu, który Państwo odnieśliście. Bardzo żałuję że są tak niskie emerytury i renty ale obudźcie się takim gadaniem gadaniem niczego się nie zmieni. Do kolegów z PO panowie do roboty do roboty chyba na więcej was stać.
Avatar
Radek / 2 września 2008 o 08:22
0
Ladny samochód i taki powinien być no być może C6 zejdzie z ceny :-) Jestem za wydatkowaniem środków na samochód w naszym mieście!!! Co do kwoty skoro jest 100 tyś PLN to zadaniem urzędników chyba powinno być przygotowanie specyfikacji na najwyższym poziomi tak aby kupić coś dobrego jak najtaniej wg mnie ten SIWZ powinien być dużo bardziej szczegółowy ja bym dołożył jeszcze jakiś GPS i biksenony a nie ksenony i te obręcze 16 cali w aucie o takich gabarytach min 18 cali jak by była taka specyfikacja niech firmy walczą o zamówienie. Od i tyle.
Avatar
baton / 2 września 2008 o 08:14
0
zdaje się polonez ma ok 4,6m mp3 jest w każdym odbiorniku mogę dorzucić jeszcze nawigację garmin, instalację gazową, cb radio alufelgi klimę co prawda ręczną, ale działa jak należy aha jeszcze centralny zame, immobilaizer, elektryczne szyby, 4 zagłówki i komplet gum zimowych. jakieś 4 tys i urzędnicy będą jeździ jak się patrzy. a tak poważnie to jakaś epidemia na te samochody ze znakiem strzały czy co?
Avatar
jelcz392 / 2 września 2008 o 07:56
0
Mój polonez ma 300 tysięcy na liczniku i całkiem dobrze się trzyma, a taką skodą 400 tysięcy mozna wykręcić z palcem w d...
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 0 0

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 25 2

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 11 18

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 82 2

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 46

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 16

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 1

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 15 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 1 20

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.