Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 września 2008 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Przetarg na limuzynę dla urzędników

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 6 A A

Zamojscy urzędnicy chcą jeździć nową limuzyną. Przetarg na taki samochód ogłoszono właśnie na stronie internetowej samorządu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Auto musi mieć m.in. instalację radiową mp 3 z minimum 6 głośnikami, komputer pokładowy, "inteligentną” klimatyzację, czujniki parkowania i długość co najmniej 4,6 metra!

Zamojscy dealerzy są tymi wymogami zaskoczeni. - Bo spełnia je tylko skoda superb i honda acord - denerwuje się Wojciech Lachawiec z salonu renaulta.

- Co to będzie za przetarg? Tym bardziej że Honda nie ma w Zamościu i okolicach serwisu… Wątpliwości budzą też inne wymogi. Dlaczego auto musi mieć 1440 mm wysokości? Jeśli będzie o kilka centymetrów niższe, co się pasażerom stanie? U nas takie wymogi spełnia tylko laguna. Problem w tym, że nie jest sedanem.

Pomysł zakupu nowego samochodu w ogóle nie podoba się mieszkańcom miasta.

- Dostaję co miesiąc 800 zł emerytury i ledwo starcza mi na życie - denerwuje się 73-letni Antoni Pawlak z Zamościa. - A oni wydają pieniądze na takie niepotrzebne rzeczy. Bo gdzie będą jeździć tym autem, do Putina? Jeśli chcą podróżować po zamojskich drogach, to szkoda takiej limuzyny. Będzie wpadała w dziury i wyboje, i zaraz się popsuje… To zbędny wydatek.

A jednak radni z LiD, PO i Komitetu Wyborczego Marcina Zamoyskiego uchwalili, że trzeba kupić limuzynę za jakieś... 100 tys. zł. Na nic zdały się sprzeciwy radnych PiS. - Brakuje pieniędzy na remont budynku Urzędu Pracy czy zakup zbiorów dla biblioteki. Niedofinansowane jest też MZK. Chcieliśmy zdjąć te 100 tys. zł z budżetu. Nie udało się - złości się Krzysztof Zwolan, wiceprzewodniczący Rady Miasta (PiS).
Czy nowy samochód rzeczywiście jest niezbędny?

- Tak - zapewnia Tomasz Kossowski, sekretarz UM. - To nie jest tak, że siedzimy tylko za biurkami lub przemieszczamy się jedynie po mieście. Często są wyjazdy do Lublina i Warszawy. Bez tego trudno marzyć o pozyskiwaniu środków z UE, bo szczegółowe informacje na ten temat są w różnych ministerstwach. Ważne jest też bezpieczeństwo jazdy. Czasami dowiadujemy się, że jakieś spotkanie jest za 3 i pół godziny. I musimy zdążyć do Warszawy. Jak dojechać bez dobrego samochodu?

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ulka / 2 września 2008 o 15:01
0
Wymogi przetargowe spełnia tylko jedno auto, jednej firmu... hmm.. To naprawdę ciekawe...
Avatar
czytelnik / 2 września 2008 o 09:10
0
Gość napisał:
Radni PiS - nic do Was nie mam ale jedna uwaga na samym populizmie daleko i długo się nie pojedzie za 100 tys chcecie rozwiązywać problemy miasta? jest to po prostu żałosne pchać kasę w biblioteki i inne przecież to worek bez dna - śmiechu warty bardzo bym prosił o podanie chociaż jednego sukcesu, który Państwo odnieśliście. Bardzo żałuję że są tak niskie emerytury i renty ale obudźcie się takim gadaniem gadaniem niczego się nie zmieni. Do kolegów z PO panowie do roboty do roboty chyba na więcej was stać.

A co masz Pan do bibliotek? Byłeś chociaż jeden raz w zamojskiej bibliotece? Pewnie, że to worek bez dna, ponieważ książki stale trzeba kupować, a w większości zamościan nie stać na kupowanie książkowych nowości. Pan jesteś nieuk! Nakłady na kulturę i tak są niskie, skieruj więc Pan swoje żale w innym kierunku! Poza tym co ma piernik do wiatraka...

A co masz Pan do bibliotek? Byłeś chociaż jeden raz w zamojskiej bibliotece? Pewnie, że to worek bez dna, ponieważ książki stale trzeba kupować, a w większości zamościan nie stać na kupowanie książkowych nowości. Pan jesteś nieuk! Nakłady na kulturę i tak są niskie, skieruj więc Pan swoje żale w innym kierunku! Poza tym co ma piernik do wiatraka... rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2008 o 08:30
0
Radni PiS - nic do Was nie mam ale jedna uwaga na samym populizmie daleko i długo się nie pojedzie za 100 tys chcecie rozwiązywać problemy miasta? jest to po prostu żałosne pchać kasę w biblioteki i inne przecież to worek bez dna - śmiechu warty bardzo bym prosił o podanie chociaż jednego sukcesu, który Państwo odnieśliście. Bardzo żałuję że są tak niskie emerytury i renty ale obudźcie się takim gadaniem gadaniem niczego się nie zmieni. Do kolegów z PO panowie do roboty do roboty chyba na więcej was stać.
Avatar
Radek / 2 września 2008 o 08:22
0
Ladny samochód i taki powinien być no być może C6 zejdzie z ceny :-) Jestem za wydatkowaniem środków na samochód w naszym mieście!!! Co do kwoty skoro jest 100 tyś PLN to zadaniem urzędników chyba powinno być przygotowanie specyfikacji na najwyższym poziomi tak aby kupić coś dobrego jak najtaniej wg mnie ten SIWZ powinien być dużo bardziej szczegółowy ja bym dołożył jeszcze jakiś GPS i biksenony a nie ksenony i te obręcze 16 cali w aucie o takich gabarytach min 18 cali jak by była taka specyfikacja niech firmy walczą o zamówienie. Od i tyle.
Avatar
baton / 2 września 2008 o 08:14
0
zdaje się polonez ma ok 4,6m mp3 jest w każdym odbiorniku mogę dorzucić jeszcze nawigację garmin, instalację gazową, cb radio alufelgi klimę co prawda ręczną, ale działa jak należy aha jeszcze centralny zame, immobilaizer, elektryczne szyby, 4 zagłówki i komplet gum zimowych. jakieś 4 tys i urzędnicy będą jeździ jak się patrzy. a tak poważnie to jakaś epidemia na te samochody ze znakiem strzały czy co?
Avatar
jelcz392 / 2 września 2008 o 07:56
0
Mój polonez ma 300 tysięcy na liczniku i całkiem dobrze się trzyma, a taką skodą 400 tysięcy mozna wykręcić z palcem w d...
Avatar
ulka / 2 września 2008 o 15:01
0
Wymogi przetargowe spełnia tylko jedno auto, jednej firmu... hmm.. To naprawdę ciekawe...
Avatar
czytelnik / 2 września 2008 o 09:10
0
Gość napisał:
Radni PiS - nic do Was nie mam ale jedna uwaga na samym populizmie daleko i długo się nie pojedzie za 100 tys chcecie rozwiązywać problemy miasta? jest to po prostu żałosne pchać kasę w biblioteki i inne przecież to worek bez dna - śmiechu warty bardzo bym prosił o podanie chociaż jednego sukcesu, który Państwo odnieśliście. Bardzo żałuję że są tak niskie emerytury i renty ale obudźcie się takim gadaniem gadaniem niczego się nie zmieni. Do kolegów z PO panowie do roboty do roboty chyba na więcej was stać.

A co masz Pan do bibliotek? Byłeś chociaż jeden raz w zamojskiej bibliotece? Pewnie, że to worek bez dna, ponieważ książki stale trzeba kupować, a w większości zamościan nie stać na kupowanie książkowych nowości. Pan jesteś nieuk! Nakłady na kulturę i tak są niskie, skieruj więc Pan swoje żale w innym kierunku! Poza tym co ma piernik do wiatraka...

A co masz Pan do bibliotek? Byłeś chociaż jeden raz w zamojskiej bibliotece? Pewnie, że to worek bez dna, ponieważ książki stale trzeba kupować, a w większości zamościan nie stać na kupowanie książkowych nowości. Pan jesteś nieuk! Nakłady na kulturę i tak są niskie, skieruj więc Pan swoje żale w innym kierunku! Poza tym co ma piernik do wiatraka... rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2008 o 08:30
0
Radni PiS - nic do Was nie mam ale jedna uwaga na samym populizmie daleko i długo się nie pojedzie za 100 tys chcecie rozwiązywać problemy miasta? jest to po prostu żałosne pchać kasę w biblioteki i inne przecież to worek bez dna - śmiechu warty bardzo bym prosił o podanie chociaż jednego sukcesu, który Państwo odnieśliście. Bardzo żałuję że są tak niskie emerytury i renty ale obudźcie się takim gadaniem gadaniem niczego się nie zmieni. Do kolegów z PO panowie do roboty do roboty chyba na więcej was stać.
Avatar
Radek / 2 września 2008 o 08:22
0
Ladny samochód i taki powinien być no być może C6 zejdzie z ceny :-) Jestem za wydatkowaniem środków na samochód w naszym mieście!!! Co do kwoty skoro jest 100 tyś PLN to zadaniem urzędników chyba powinno być przygotowanie specyfikacji na najwyższym poziomi tak aby kupić coś dobrego jak najtaniej wg mnie ten SIWZ powinien być dużo bardziej szczegółowy ja bym dołożył jeszcze jakiś GPS i biksenony a nie ksenony i te obręcze 16 cali w aucie o takich gabarytach min 18 cali jak by była taka specyfikacja niech firmy walczą o zamówienie. Od i tyle.
Avatar
baton / 2 września 2008 o 08:14
0
zdaje się polonez ma ok 4,6m mp3 jest w każdym odbiorniku mogę dorzucić jeszcze nawigację garmin, instalację gazową, cb radio alufelgi klimę co prawda ręczną, ale działa jak należy aha jeszcze centralny zame, immobilaizer, elektryczne szyby, 4 zagłówki i komplet gum zimowych. jakieś 4 tys i urzędnicy będą jeździ jak się patrzy. a tak poważnie to jakaś epidemia na te samochody ze znakiem strzały czy co?
Avatar
jelcz392 / 2 września 2008 o 07:56
0
Mój polonez ma 300 tysięcy na liczniku i całkiem dobrze się trzyma, a taką skodą 400 tysięcy mozna wykręcić z palcem w d...
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 0 0

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 1

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 1 6

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 43 44

Zwolennicy obecnego prezydenta skrytykowali kandydata PiS na to stanowisko – posła Sylwestra Tułajewa - za to, że będąc radnym głosował przeciw kolejnym budżetom miasta.

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 57 63

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 13 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 32 9

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 5

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury 5 4

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie byłego zastępcy szefa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie i działacza „Solidarności”. Krzysztof Sudoł miał latami korzystać z samochodu i telefonu, za który płaciła kontrolowana przez niego firma.

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 2

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 8 15

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 7 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!