Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 kwietnia 2011 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Radecznica: Mężczyzna ogrodził przystanek autobusowy siatką

0 29 A A
Jak można odgrodzić przystanek i zrobić pośmiewisko na całą okolicę? – dziwią się mieszkańcy. (Lesze
Jak można odgrodzić przystanek i zrobić pośmiewisko na całą okolicę? – dziwią się mieszkańcy. (Lesze

Podróżni nie mogą korzystać z przystanku autobusowego w podzamojskiej Radecznicy. Bo został ogrodzony. – Stoi na moim prywatnym terenie, a nie w pasie drogowym – mówi właściciel działki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Teraz jest OK, ale jak wieje albo pada, to zawsze lepiej schować się pod dachem – powiedzieli nam wczoraj uczniowie, którzy rano czekali przed ogrodzeniem z siatki na autobus do Zamościa.

Tak jest od marca, od momentu, gdy 73-letni mieszkaniec ul. Zamojskiej ogrodził 25-arową działkę wraz z przystankiem. – Za komuny wszystko było wolno, ale teraz czasy się zmieniły – mówi pan Eugeniusz (nazwisko do wiadomości redakcji). – Zainteresowani kupnem działki pytali: "Ale co z tym ustępem?”, bo na przystanku nie tylko walały się śmieci, ale niektórzy tam się załatwiali. Musiałem coś z tym zrobić.

Mieszkańcy Radecznicy uważają, że sytuacja jest komiczna. – Niby jest przystanek, ale jakby go nie było – mówi napotkana kobieta. – Szkoda dzieci, które stoją na deszczu. Jak można tak po prostu odgrodzić przystanek od podróżnych i zrobić pośmiewisko na całą okolicę?
Pan Eugeniusz odpiera zarzuty. – Ciekawe, co by miała do powiedzenia jedna czy druga pani, gdyby postawiono jej taki wychodek w ogródku – zżyma się 73-latek. – Narobiłem sobie wrogów, bo upomniałem się o swoje.

Ma i sprzymierzeńców. – Jeżeli postawili przystanek na jego działce, to dlaczego ma się na to godzić? – pyta mieszkaniec ul. Zamojskiej. – A przecież gołym okiem widać, że jest poza pasem drogowym – pokazuje mężczyzna.

To prawda. – Sprawdzaliśmy dokładnie dokumentację i przystanek ewidentnie stoi na działce tego pana – przyznaje wójt Radecznicy Gabriel Gąbka. – Ale mógł przyjść i spokojnie porozmawiać, a nie okręcać ogrodzenie drutem kolczastym, bo się tylko ośmieszył. Nie będziemy się jednak sądzić.

Bo problem wkrótce zostanie rozwiązany. – Planujemy wybudowanie przy ul. Zamojskiej chodnika i zatoki autobusowej, stanie tam również nowy przystanek, oczywiście, w pasie drogowym – powiedział nam Gąbka.

– Nie chcemy żadnych konfliktów, mieszkańcy wiedzą, że to sytuacja przejściowa – mówi Krzysztof Kłodnicki, sołtys Radecznicy.
Przystanek stoi przy ul. Zamojskiej od 25 lat. Gdy go ustawiano, pan Eugeniusz mieszkał na drugim końcu Polski. Co się teraz stanie z blaszaną konstrukcją? – Postawili ją na mojej działce, to niech się martwią – wskazuje pan Eugeniusz. – Jeżeli jednak nikt nie zabierze przystanku, to trzeba go będzie przenieść w inne miejsce.

A kto jest właścicielem blaszanej wiaty? – Albo samorząd, albo zarządca drogi – wskazuje Tadeusz Kuna, dyrektor PKS Zamość.
Ale ani gmina, ani Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu nie mają takiej pewności.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
K. :P / 16 kwietnia 2011 o 11:13
0
Sasqatch na prezydenta!!
Avatar
:) / 15 kwietnia 2011 o 21:11
0
Co ty analfabeto mozesz widziec jak ty pisac nie umiesz ,, zamojzka" lol
Avatar
Sasqatch RpK RpK / 14 kwietnia 2011 o 22:14
0
Co to ma byc? ludzie ogarnijcie sie ... wywnioskowalem z tego ze ma byc niby nowy przystanek ? Moze tak pierwsze byscie zbudowali orlika dla mlodziezy mniejsze gminy niz Radecznica posiadaja boisko z sztuczna nawieszchnia zwane "Orlik"... robicie awanture z niczego zamiast zajac sie przyszloscia mlodziezy... Pamietajcie to wlasnie wspolczesna mlodziez bedzie opiekowac sie i zajmowac waszymi dziecmi !!! Przemyslcie to!!!
Avatar
Misio / 14 kwietnia 2011 o 22:08
0
Przystanki są dla ludzi oddajcie nam przystanek złodzieje. Pierwsze krzyż teraz przystanek w tej Polsce to spokoju nie ma tylko wszystko zabierają. Nasza władza uraża tym że nie potrafi odpowiednio zareagować na takie sytuacje na funkcje są wybierani nie kompetentni ludzie. Oddajcie przystanek
Avatar
Sasqatch RpK RpK / 14 kwietnia 2011 o 21:57
0
urzekla mnie wasza historia kolega sensi ma racje chuja wiecie a pier***icie ^^
Avatar
ul.zamojzka / 14 kwietnia 2011 o 20:49
0
Inteligenci to nie wojta wina tylko tego pan ze nie uzgodnil tego z gmina. ja sam mieszkam na tej ulicy i wiem jak to bylo.
Avatar
wewewewewew / 14 kwietnia 2011 o 14:15
0
jest drut kolczasty .. haha . oj poebało go juz kompletnie... widziałam nawet jak tą siatke montowali .. żal
Avatar
sensi / 13 kwietnia 2011 o 20:58
0
gówno wiecie wiec zamknijcie sie..

Miejskie tempaki..
Avatar
m / 13 kwietnia 2011 o 20:30
0
przystanek stroi juz od kilkudziesieciu lat wlasciciel jest ten sam od kiedy tylko moja babci pamieta i jak to ona stwierdzila "na storosc ludziom odpier***a "

Kocie zostan Top Madyl ;dd
Avatar
mieszkanka / 13 kwietnia 2011 o 20:09
0
Dla wiadomość wszystkich przystanek został ogrodzony i siatką, ale i małym drutem kolczastym.
Proszę powiększyć sobie zdjęcie lub poszukać większego wtedy bedzie widoczny!!
Avatar
K. :P / 16 kwietnia 2011 o 11:13
0
Sasqatch na prezydenta!!
Avatar
:) / 15 kwietnia 2011 o 21:11
0
Co ty analfabeto mozesz widziec jak ty pisac nie umiesz ,, zamojzka" lol
Avatar
sensi / 14 kwietnia 2011 o 22:18
-1
koledzy macie racje trzeba to samemu rozebrac i bedzie wszystko po staremu!!

Zrobmy to sami..
Avatar
Sasqatch RpK RpK / 14 kwietnia 2011 o 22:14
0
Co to ma byc? ludzie ogarnijcie sie ... wywnioskowalem z tego ze ma byc niby nowy przystanek ? Moze tak pierwsze byscie zbudowali orlika dla mlodziezy mniejsze gminy niz Radecznica posiadaja boisko z sztuczna nawieszchnia zwane "Orlik"... robicie awanture z niczego zamiast zajac sie przyszloscia mlodziezy... Pamietajcie to wlasnie wspolczesna mlodziez bedzie opiekowac sie i zajmowac waszymi dziecmi !!! Przemyslcie to!!!
Avatar
Misio / 14 kwietnia 2011 o 22:08
0
Przystanki są dla ludzi oddajcie nam przystanek złodzieje. Pierwsze krzyż teraz przystanek w tej Polsce to spokoju nie ma tylko wszystko zabierają. Nasza władza uraża tym że nie potrafi odpowiednio zareagować na takie sytuacje na funkcje są wybierani nie kompetentni ludzie. Oddajcie przystanek
Avatar
Sasqatch RpK RpK / 14 kwietnia 2011 o 21:57
0
urzekla mnie wasza historia kolega sensi ma racje chuja wiecie a pier***icie ^^
Avatar
ul.zamojzka / 14 kwietnia 2011 o 20:49
0
Inteligenci to nie wojta wina tylko tego pan ze nie uzgodnil tego z gmina. ja sam mieszkam na tej ulicy i wiem jak to bylo.
Avatar
wewewewewew / 14 kwietnia 2011 o 14:15
0
jest drut kolczasty .. haha . oj poebało go juz kompletnie... widziałam nawet jak tą siatke montowali .. żal
Avatar
sensi / 13 kwietnia 2011 o 20:58
0
gówno wiecie wiec zamknijcie sie..

Miejskie tempaki..
Avatar
m / 13 kwietnia 2011 o 20:30
0
przystanek stroi juz od kilkudziesieciu lat wlasciciel jest ten sam od kiedy tylko moja babci pamieta i jak to ona stwierdzila "na storosc ludziom odpier***a "

Kocie zostan Top Madyl ;dd
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 411 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!