Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 grudnia 2008 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Szpital zapłaci 830 tys. zł za błąd lekarza

0 7 A A

Szpital w Lubaczowie ma zapłacić 830 tys. zł rodzinie pacjentki, która zmarła po operacji. To nie jedyny błąd w sztuce lekarskiej, z którego musi tłumaczyć się przed sądem Zbigniew W.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Pieniądze nie zwrócą życia żonie, ale przynajmniej zapewnią godny byt naszym dzieciom - mówi Piotr Szpyt.

Zgodnie z decyzją sądu mieszkaniec Lubaczowa dostanie 140 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia, jego dwie córki po 220 tys. zł, zaś syn 250 tys. zł. Dzieci mają też otrzymywać rentę od 500 do 700 zł miesięcznie. Pieniądze ma wypłacić szpital oraz jego ubezpieczyciel. Wyrok nie jest prawomocny.

- Na 1000 proc. będziemy apelować, bo zasądzona kwota to 70 proc. przychodu miesięcznego naszego zakładu - mówi Witold Gimlewicz, dyrektor szpitala w Lubaczowie na Podkarpaciu.

W marcu 2005 roku 35-letnia mieszkanka Lubaczowa poddała się laparoskopowemu usunięciu pęcherzyka żółciowego. Zabieg prowadził Zbigniew W., ordynator lubaczowskiej chirurgii. - To miał być prosty zabieg - mówi Piotr Szpyt.

W trakcie operacji lekarz przebił aortę brzuszną i żyłę główną pacjentki. Gdy doszło do krwotoku, usiłował go tamować za pomocą nieprzystosowanych do tego narzędzi i nici, co spowodowało dalsze uszkodzenia naczyń. Mimo komplikacji kontynuował zabieg. Kobieta zmarła po sześciu tygodniach.

Sąd Rejonowy w Lubaczowie uznał Zbigniewa W. winnym nieumyślnego spowodowania śmierci pacjentki i skazał go na 2 lat więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Ponadto wydał mu 4-letni zakaz wykonywania zawodu. Taki sam werdykt zapadł przed sądem wyższej instancji. Wyrok jest prawomocny. Chirurg, który nie przyznał się do winy, zapowiedział wystąpienie o kasację. Stracił już pracę w szpitalu w Hrubieszowie, gdzie trafił z Lubaczowa.

- Sąd nie udowodnił, w jaki sposób zostały uszkodzone naczynia krwionośne - podnosi Zbigniew W. - Współczuję rodzinie zmarłej - dodaje.

Tymczasem Sąd Rejonowy w Zamościu bada, czy chirurg nie popełnił błędu w sztuce medycznej, w wyniku którego po operacji przepukliny i żylaków zmarł 61-letni pacjent.

Do nieszczęścia doszło w lipcu 2003 roku w zamojskim szpitalu "papieskim”, gdzie Zbigniew W. był ordynatorem chirurgii. Gdy pod koniec 2004 roku dyrektor nie przedłużył z nim umowy o pracę, lekarz znalazł zatrudnienie w Lubaczowie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomala / 26 stycznia 2010 o 15:17
0
Straszna tragedia dotknęła ta rodzinę. Dobrze że walczyli o swoje, o swoje prawa. Najważniejszy aby znać swoje prawa, jako pacjenci i w chwili kiedy dochodzi do nadużyć umieć walczyć o swoje. Polecam informator, który może przybliżyć tematykę Praw Pacjenta:
[url="http://www.prawapacjenta.eu/?pId=element_1_1203"]Prawa Pacjenta, Twoje Prawa[/url]
Avatar
zdrowa / 2 lipca 2009 o 11:35
0
dlaczego w dalszym ciągu szpital czyli my, przecież wystrajkowali po 10 000,00 tyś i więcej wynagrodzenia to niech płacą sami , albo niech się nauczą ubezpieczać, sami chcieli jak na zachodzie więc są prawa to powinny być obowiązki.
Avatar
Diana-Lidia / 17 lutego 2009 o 23:19
0
[font="Verdana"][/font][size=3][/size][size="4"][/size][color="#000080"][/color]
Na ten artykul natknelam sie zupelnie przypadkowo,szukajac powiazania z rodzina Szpyt z Lubaczowa.Jestem wstrzasnieta tym co sie stalo.Moje pytanie jest ,kto dopuszcza takich beznadziejnych lekarzy do pacjenta!!!´Kto kontroluje ich kwalifikacje zawodowe?Co to sa za ludzie?Laparaskopiczne operacje usuniecia woreczka zolciowego sa w Europie standardowa operacja,ktory kazdy chirurg musi potrafic zrobic,tylko niestety w Polsce jest cala masa lekarzy,ktorzy sie wogole do tego zawodu nie nadaja i sa tak inteligentni ,ze sami nie wpadna na to.Zycia ludzkiego nie przywroca zadne odszkodowania.Dzieci beda cierpialy,bo jeszcze potrzebuja matki ale mam wrazenie,ze w Polsce jest to i tak obojetne,gdyz licza sie tylko szybko zarobione pieniadze.Szczere wyrazy wspolczucia dla rodziny Szpyt. Diana-Lidia
[font="Verdana"][/font][size=3][/size][size="4"][/size][color="#000080"][/color]
Na ten artykul natknelam sie zupelnie przypadkowo,szukajac powiazania z rodzina Szpyt z Lubaczowa.Jestem wstrzasnieta tym co sie stalo.Moje pytanie jest ,kto dopuszcza takich beznadziejnych lekarzy do pacjenta!!!´Kto kontroluje ich kwalifikacje zawodowe?Co to sa za ludzie?Laparaskopiczne operacje usuniecia woreczka zolciowego sa w Europie standardowa operacja,ktory kazdy chirurg musi potrafic zrobic,tylko niestety ... rozwiń
Avatar
nina / 17 grudnia 2008 o 14:21
0
~tonymld~ napisał:
nieumyslne?

jak mozna nazwac tamowanie krwotoku, nieprzeznaczonymi do tego środkami nieumyślnym. o tym może nie wiedzieć zdzisio lub stachu spod sklepu ale nie ordunator!!

lekarze nie sa swieci, chca podwyzek, ok, ale powinni miec ubezpieczenie od bledow lekarskich, bo szpitale placa za ich bledy..




ten szpital powinien płacić co miesiąc odszkodowania to może by coś ich nauczyło,bo strach tu mieszkać z myślą że w razie z pozoru nie grożnego zabiegu można stracić życie.To przecież wcale nie jeden przypadek,tylko jeden człowiek miał odwagę powalczyć o swoje prawa.
Jeśli chodzi o podwyżki dla lekarzy to czy ktoś kiedyś słyszał o biednym lekarzu?Patałachów jest od groma w co drugim gabinecie ale żaden nie jest biedny!!!




ten szpital powinien płacić co miesiąc odszkodowania to może by coś ich nauczyło,bo strach tu mieszkać z myślą że w razie z pozoru nie grożnego zabiegu można stracić życie.To przecież wcale nie jeden przypadek,tylko jeden człowiek miał odwagę powalczyć o swoje prawa.
Jeśli chodzi o podwyżki dla lekarzy to czy ktoś kiedyś słyszał o biednym lekarzu?Patałachów jest od groma w co drugim gabinecie ale żaden nie jest biedny!!! rozwiń
Avatar
~tonymld~ / 14 grudnia 2008 o 16:23
0
nieumyslne?

jak mozna nazwac tamowanie krwotoku, nieprzeznaczonymi do tego środkami nieumyślnym. o tym może nie wiedzieć zdzisio lub stachu spod sklepu ale nie ordunator!!

lekarze nie sa swieci, chca podwyzek, ok, ale powinni miec ubezpieczenie od bledow lekarskich, bo szpitale placa za ich bledy..
Avatar
Zośka / 14 grudnia 2008 o 13:51
0
tAK SIĘ SKŁADA,ŻE TEN PAN MA PRACOWAĆ W COZL Lubblin.
I będzie Kierownikiem,WOK!!!!!!!!
Barawo pani dyrektor inwestuje pani w "dobrych" ludzi.
Zośka
Avatar
Michał23 / 14 grudnia 2008 o 11:53
0
Czyżby cichutko i nieśmiało,zaczęła pukać do Polskich drzwi sprawiedliwość na korzyść pacjenta.
Avatar
Tomala / 26 stycznia 2010 o 15:17
0
Straszna tragedia dotknęła ta rodzinę. Dobrze że walczyli o swoje, o swoje prawa. Najważniejszy aby znać swoje prawa, jako pacjenci i w chwili kiedy dochodzi do nadużyć umieć walczyć o swoje. Polecam informator, który może przybliżyć tematykę Praw Pacjenta:
[url="http://www.prawapacjenta.eu/?pId=element_1_1203"]Prawa Pacjenta, Twoje Prawa[/url]
Avatar
zdrowa / 2 lipca 2009 o 11:35
0
dlaczego w dalszym ciągu szpital czyli my, przecież wystrajkowali po 10 000,00 tyś i więcej wynagrodzenia to niech płacą sami , albo niech się nauczą ubezpieczać, sami chcieli jak na zachodzie więc są prawa to powinny być obowiązki.
Avatar
Diana-Lidia / 17 lutego 2009 o 23:19
0
[font="Verdana"][/font][size=3][/size][size="4"][/size][color="#000080"][/color]
Na ten artykul natknelam sie zupelnie przypadkowo,szukajac powiazania z rodzina Szpyt z Lubaczowa.Jestem wstrzasnieta tym co sie stalo.Moje pytanie jest ,kto dopuszcza takich beznadziejnych lekarzy do pacjenta!!!´Kto kontroluje ich kwalifikacje zawodowe?Co to sa za ludzie?Laparaskopiczne operacje usuniecia woreczka zolciowego sa w Europie standardowa operacja,ktory kazdy chirurg musi potrafic zrobic,tylko niestety w Polsce jest cala masa lekarzy,ktorzy sie wogole do tego zawodu nie nadaja i sa tak inteligentni ,ze sami nie wpadna na to.Zycia ludzkiego nie przywroca zadne odszkodowania.Dzieci beda cierpialy,bo jeszcze potrzebuja matki ale mam wrazenie,ze w Polsce jest to i tak obojetne,gdyz licza sie tylko szybko zarobione pieniadze.Szczere wyrazy wspolczucia dla rodziny Szpyt. Diana-Lidia
[font="Verdana"][/font][size=3][/size][size="4"][/size][color="#000080"][/color]
Na ten artykul natknelam sie zupelnie przypadkowo,szukajac powiazania z rodzina Szpyt z Lubaczowa.Jestem wstrzasnieta tym co sie stalo.Moje pytanie jest ,kto dopuszcza takich beznadziejnych lekarzy do pacjenta!!!´Kto kontroluje ich kwalifikacje zawodowe?Co to sa za ludzie?Laparaskopiczne operacje usuniecia woreczka zolciowego sa w Europie standardowa operacja,ktory kazdy chirurg musi potrafic zrobic,tylko niestety ... rozwiń
Avatar
nina / 17 grudnia 2008 o 14:21
0
~tonymld~ napisał:
nieumyslne?

jak mozna nazwac tamowanie krwotoku, nieprzeznaczonymi do tego środkami nieumyślnym. o tym może nie wiedzieć zdzisio lub stachu spod sklepu ale nie ordunator!!

lekarze nie sa swieci, chca podwyzek, ok, ale powinni miec ubezpieczenie od bledow lekarskich, bo szpitale placa za ich bledy..




ten szpital powinien płacić co miesiąc odszkodowania to może by coś ich nauczyło,bo strach tu mieszkać z myślą że w razie z pozoru nie grożnego zabiegu można stracić życie.To przecież wcale nie jeden przypadek,tylko jeden człowiek miał odwagę powalczyć o swoje prawa.
Jeśli chodzi o podwyżki dla lekarzy to czy ktoś kiedyś słyszał o biednym lekarzu?Patałachów jest od groma w co drugim gabinecie ale żaden nie jest biedny!!!




ten szpital powinien płacić co miesiąc odszkodowania to może by coś ich nauczyło,bo strach tu mieszkać z myślą że w razie z pozoru nie grożnego zabiegu można stracić życie.To przecież wcale nie jeden przypadek,tylko jeden człowiek miał odwagę powalczyć o swoje prawa.
Jeśli chodzi o podwyżki dla lekarzy to czy ktoś kiedyś słyszał o biednym lekarzu?Patałachów jest od groma w co drugim gabinecie ale żaden nie jest biedny!!! rozwiń
Avatar
~tonymld~ / 14 grudnia 2008 o 16:23
0
nieumyslne?

jak mozna nazwac tamowanie krwotoku, nieprzeznaczonymi do tego środkami nieumyślnym. o tym może nie wiedzieć zdzisio lub stachu spod sklepu ale nie ordunator!!

lekarze nie sa swieci, chca podwyzek, ok, ale powinni miec ubezpieczenie od bledow lekarskich, bo szpitale placa za ich bledy..
Avatar
Zośka / 14 grudnia 2008 o 13:51
0
tAK SIĘ SKŁADA,ŻE TEN PAN MA PRACOWAĆ W COZL Lubblin.
I będzie Kierownikiem,WOK!!!!!!!!
Barawo pani dyrektor inwestuje pani w "dobrych" ludzi.
Zośka
Avatar
Michał23 / 14 grudnia 2008 o 11:53
0
Czyżby cichutko i nieśmiało,zaczęła pukać do Polskich drzwi sprawiedliwość na korzyść pacjenta.