Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 grudnia 2007 r.
14:47
Edytuj ten wpis

Tłok na postojach

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 5 A A

Zamojscy taksówkarze domagali się od radnych zawieszenia wydawania nowych licencji na 2008 r. Powód?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niedostateczna liczba miejsc postojowych w mieście. Apel nie przyniósł jednak rezultatu.

- Nie zaproszono nas na sesję, radni nie wysłuchali naszych racji i zadziałali wbrew naszym interesom - denerwuje się Mariusz Boras, prezes zamojskiego Zrzeszenia Transportu "Super Taxi”. - To oburzające. Nic nie pomogło pismo wysłane m.in. do prezydenta Zamościa. Zresztą podobne prośby ślemy do magistratu od lat. Ale to tak, jakbyśmy tłukli głową w mur!
Taksówkarze z "Super Taxi” wysłali pismo do prezydenta w połowie listopada. Domagali się w nim bezwzględnego zakazu wydawania nowych licencji na 2008 r. Według nich, liczba miejsc postojowych jest w Zamościu niewystarczająca. Taksówkarze muszą tłoczyć się na postojach albo stawiać auta poza wyznaczony im obszar. Efektem są mandaty wypisywane im przez policjantów. Tak było m.in. przy zamojskim placu Stefanidesa, gdzie ukarano kilku taksówkarzy za naruszenie zakazu postoju w obrębie przystanku autobusowego. - Aby znaleźć miejsce, musimy jeździć po całym mieście - żali się Halina Kapłon, właścicielka "Damel Taxi”.
- W takich warunkach nie da się pracować - dodaje Boras. - Mówimy o tym od dawna. Lecz urzędnicy odpowiadają nam, że pracujemy... na telefon i nie musimy stać na postojach. To oburzające!
Pomimo protestów zamojskich korporacji taksówkarskich, radni ustalili na ostatniej sesji liczbę nowych licencji. W roku 2008 będzie ich 70. Podjęcie uchwały poprzedziła gorąca dyskusja. Radni nie byli jednomyślni. Padały różne propozycje. Jedni żądali wydania 20 licencji, inni 50, jeszcze inni nie chcieli uchwalać niczego. - Zostałem tym wszystkim tak skołatany, że już nie wiem, co mam głosować - zakrzyknął w końcu radny Eugeniusz Cybulski z SLD. - Ustalmy liczbę taksówek na tym samym poziomie, czyli wpiszmy w uchwałę liczbę 70. - A jak będzie licencji więcej, to każdy, kto zechce, ją otrzyma - dodał Marek Dziura z PiS. - W ten sposób nie ograniczymy konkurencji i wolnego rynku w tej dziedzinie.
Co na to tzw. zwykli taksówkarze? - Pracuję w korporacji i zarabiam najwyżej 700 zł na rękę miesięcznie - złości się 53-letni zamościanin. - Pewnie, że chciałbym pracować na własny rachunek, ale w tym mieście to niemożliwe. Konkurencja jest ogromna i nachalna. W korporacji mam wprawdzie dochody żałośnie małe, ale stałe. Nadmiar nowych licencji może mnie nawet i tego pozbawić...

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ioculus / 13 grudnia 2007 o 10:42
0
Najbardziej dziwi mnie sytuacja kiedy w zamościu pojawi się ITD- wtedy jest dużo miejsca na postojach-szczególnie szybko uciekają kierowcy z VAN Taxi- czy jakieś inne instytucje mogłyby się zająć kontrolą taxi, może to uzdrowi sytuację. Konkurencja -OK! ALE ZDROWA I UCZCIWA.
Wypowiedzi Panów radnych są też ciekawe- ,,nie wiem jak mam głosować" itp........... przecież to my ich wybieramy!! wydając nowe licencje powinni zapewnić możliwość wykonywania zawodu- co by było gdyby LOT sprzedał więcej biletów niż jest miejsc w samolocie???
PANOWIE RADN - PRZEMYŚLCIE TO
Najbardziej dziwi mnie sytuacja kiedy w zamościu pojawi się ITD- wtedy jest dużo miejsca na postojach-szczególnie szybko uciekają kierowcy z VAN Taxi- czy jakieś inne instytucje mogłyby się zająć kontrolą taxi, może to uzdrowi sytuację. Konkurencja -OK! ALE ZDROWA I UCZCIWA.
Wypowiedzi Panów radnych są też ciekawe- ,,nie wiem jak mam głosować" itp........... przecież to my ich wybieramy!! wydając nowe licencje powinni zapewnić możliwość wykonywania zawodu- co by było gdyby LOT sprzedał więcej biletów niż jest miejsc ... rozwiń
Avatar
BŁAd / 4 grudnia 2007 o 22:42
0
Pomyłka w stronie internetowej vana www.vantaxi.eu
Avatar
penisek ;) / 4 grudnia 2007 o 22:36
0
A ja jestem taxówkarzem z zamościa konkurencji się nie boje bo mam swoich wypracowanych klijentów więc niech się dobrze zastanowią ci nowi niech mierzą siły na zamiary, i pozdrawiam tego kolege co zrobił to zdjęcie świetna reklama dla Vana. Mikołaj za 2 dni ale dam wam prezent dzisiaj w zamościu powstaje nowa korporacja. Więc nie ma co marudzic w Zamościu lepiej jeżdzic taxówka niż mzk, to dobro dla całego miasta. Pozdrawiam...
Avatar
Borys / 4 grudnia 2007 o 15:41
0
Normalna rzecz - prawo popytu i podaży. Ja się nie skarżę, że koło mnie są konkurencyjne firmy i przez to mniej zarabiam. Lepsze to niż monopol 20 taksówkarzy, którzy liczą jak za zboże...
Avatar
AR / 4 grudnia 2007 o 07:49
0
Po prostu mało pasażerów do wożenia, chętnych do wożenia dużo, a przede wszystkim mało postojów taksówek.
Avatar
ioculus / 13 grudnia 2007 o 10:42
0
Najbardziej dziwi mnie sytuacja kiedy w zamościu pojawi się ITD- wtedy jest dużo miejsca na postojach-szczególnie szybko uciekają kierowcy z VAN Taxi- czy jakieś inne instytucje mogłyby się zająć kontrolą taxi, może to uzdrowi sytuację. Konkurencja -OK! ALE ZDROWA I UCZCIWA.
Wypowiedzi Panów radnych są też ciekawe- ,,nie wiem jak mam głosować" itp........... przecież to my ich wybieramy!! wydając nowe licencje powinni zapewnić możliwość wykonywania zawodu- co by było gdyby LOT sprzedał więcej biletów niż jest miejsc w samolocie???
PANOWIE RADN - PRZEMYŚLCIE TO
Najbardziej dziwi mnie sytuacja kiedy w zamościu pojawi się ITD- wtedy jest dużo miejsca na postojach-szczególnie szybko uciekają kierowcy z VAN Taxi- czy jakieś inne instytucje mogłyby się zająć kontrolą taxi, może to uzdrowi sytuację. Konkurencja -OK! ALE ZDROWA I UCZCIWA.
Wypowiedzi Panów radnych są też ciekawe- ,,nie wiem jak mam głosować" itp........... przecież to my ich wybieramy!! wydając nowe licencje powinni zapewnić możliwość wykonywania zawodu- co by było gdyby LOT sprzedał więcej biletów niż jest miejsc ... rozwiń
Avatar
BŁAd / 4 grudnia 2007 o 22:42
0
Pomyłka w stronie internetowej vana www.vantaxi.eu
Avatar
penisek ;) / 4 grudnia 2007 o 22:36
0
A ja jestem taxówkarzem z zamościa konkurencji się nie boje bo mam swoich wypracowanych klijentów więc niech się dobrze zastanowią ci nowi niech mierzą siły na zamiary, i pozdrawiam tego kolege co zrobił to zdjęcie świetna reklama dla Vana. Mikołaj za 2 dni ale dam wam prezent dzisiaj w zamościu powstaje nowa korporacja. Więc nie ma co marudzic w Zamościu lepiej jeżdzic taxówka niż mzk, to dobro dla całego miasta. Pozdrawiam...
Avatar
Borys / 4 grudnia 2007 o 15:41
0
Normalna rzecz - prawo popytu i podaży. Ja się nie skarżę, że koło mnie są konkurencyjne firmy i przez to mniej zarabiam. Lepsze to niż monopol 20 taksówkarzy, którzy liczą jak za zboże...
Avatar
AR / 4 grudnia 2007 o 07:49
0
Po prostu mało pasażerów do wożenia, chętnych do wożenia dużo, a przede wszystkim mało postojów taksówek.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 25

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 44 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 26

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!