Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 lipca 2009 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Tomaszów: 26-latek podpalił się przed pomnikiem Piłsudskiego

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 12 A A

26-letni Andrzej R. z Tomaszowa Lubelskiego oblal sie dziś olejem napedowym i podpalil. Gdy przyjechali strazacy juz nie zyl. Do dramatycznych wydarzen doszlo kolo godz. 13, obok pomnika Józefa Pilsudskiego w Tomaszowie Lubelskim.



AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie wiadomo jeszcze, dlaczego desperat zdecydowal sie na taki krok. Mieszkancy są w szoku.

– Kiedy przybieglem, zobaczylem tylko dopalające sie ludzkie szczątki – mówi jeden z pracowników pobliskiego nadleśnictwa. – Trudno taki widok zapomniec.

– Zrobiliśmy co sie dalo aby tego czlowieka uratowac – dodaje st. kap. Jacek Zwolak, rzecznik tomaszowskiego komendanta PSP. – Bylo po prostu za póLno a oparzenia zbyt powazne.

Pomnik znajduje sie na obrzezach miasta, w lesie, w poblizu nadleśnictwa. Wlaśnie jeden z jego pracowników zawiadomil strazaków, bo dostrzegl dym obok tablicy poświeconej marszalkowi. Do akcji wyslano dwa zastepy PSP.

Kiedy przybyli na miejsce, okazalo sie, ze to sploną czlowiek. Jego ubranie strawil ogien, a on juz nie zyl. Obok lezal kanister. To w nim denat przyniósl pod pomnik olej napedowy.

– Oblal sie nim i podpalil – mówi Zwolak. – Wcześniej ktoś z nadleśnictwa próbowal tego mezczyzne ratowac. Nawet uzyto gaśnicy. Bez skutku.

Na miejsce dotarli tomaszowscy policjanci i prokuratorzy. Wyjaśniają dlaczego mezczyzna zdecydowal sie na taki dramatyczny krok. – Na razie niewiele w tej sprawie wiemy – zapewnia Ireneusz Stromidlo, rzecznik policji w Tomaszowie. – Ustaliliśmy jedynie tozsamośc mezczyzny. To zamieszkaly w Tomaszowie 26-letni Andrzej. R.

Wiadomo, ze w niedziele Andrzej R. na jednej ze stacji paliw kupil 10 litrów oleju napedowego a póLniej jeszcze 10 litrów benzyny. Nie jest jednak wiadomo, dlaczego mlody mezczyzna zdecydowal sie na tak desperacki krok.

Przy denacie nie znaleziono zadnych dokumentów (jeśli byly w ubraniu, mogly splonąc), nie bylo tez listu pozegnalnego.

Po Tomaszowie wieśc o tragedii rozeszla sie bardzo szybki. Mieszkancy snują domysly dlaczego doszlo do tragedii. – Trudno podejrzewac, ze byl to jakiś rodzaj demonstracji – mówi 30-letni tomaszowianin. – Bo pomnik jest daleko od centrum, w miejscu dośc odludnym.

Antoni RzeLnik, tomaszowski nadleśniczy, o tragedii dowiedzial sie od nas. – Ten pomnik jest dla nas szczególny. Dbamy o niego. Trzeba wyjaśnic, dlaczego ten desperat zdecydowal sie na samobójstwo akurat tam.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
janoo / 13 lipca 2009 o 10:47
0
Kto pisał ten artykuł, uczeń pierwszej klasy podstawówki, a może obcokrajowiec?
Avatar
Gap / 13 lipca 2009 o 10:08
0
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów zostało zniekształcone. Drogi Dzienniku, a gdzie zasada rzetelności dziennikarskiej ???????????. Sensacja za wszelką cenę????? za cenę dezinformacji??????????? . Fe.
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwi... rozwiń
Avatar
czeslaw / 13 lipca 2009 o 08:52
0
a nik nie bieże watku że go może podpalili a wcześniej kazali kupić benzynę
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 08:52
0
Zdziwiona napisał:
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to pochodne ropy naftowej. Jedno jest pewna czescia drugiego wiec nie czepiaj sie szczegulow.

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to poc... rozwiń
Avatar
Podpałka / 13 lipca 2009 o 07:55
0
Chodziło o zniesienie konkordatu z Watykańskim okupantem! Lecz jak zwykle media przemilczą ten wątek.
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 07:35
0
A ja jestem w szoku, mimo, że jestem zupełnie przypadkowym czytelnikiem DW. Naprawdę - by zdecydować się na śmierć w płomieniach, trzeba być albo baaaardzo zdesperowanym, albo niespełna rozumu.... przecież to straszne męczarnie.... szok
Avatar
xxx / 12 lipca 2009 o 23:05
0
Ten człowiek to pasjonat histori ale policja zrobiła mu nieco koło tyłka i się załamał. Na znak protestu popełnił samobójstwo pod tym pomnikiem
Avatar
Zdziwiona / 12 lipca 2009 o 22:20
0
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!
Avatar
takijeden / 12 lipca 2009 o 21:04
0
A odróżniacie panowie redachtórowie benzynę (w tytule tekstu) od oleju napędowego?? (pierwszy wers tekstu)
Avatar
edi / 12 lipca 2009 o 20:54
0
Musiał się strasznie nie lubić.
Avatar
janoo / 13 lipca 2009 o 10:47
0
Kto pisał ten artykuł, uczeń pierwszej klasy podstawówki, a może obcokrajowiec?
Avatar
Gap / 13 lipca 2009 o 10:08
0
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów zostało zniekształcone. Drogi Dzienniku, a gdzie zasada rzetelności dziennikarskiej ???????????. Sensacja za wszelką cenę????? za cenę dezinformacji??????????? . Fe.
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwi... rozwiń
Avatar
czeslaw / 13 lipca 2009 o 08:52
0
a nik nie bieże watku że go może podpalili a wcześniej kazali kupić benzynę
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 08:52
0
Zdziwiona napisał:
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to pochodne ropy naftowej. Jedno jest pewna czescia drugiego wiec nie czepiaj sie szczegulow.

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to poc... rozwiń
Avatar
Podpałka / 13 lipca 2009 o 07:55
0
Chodziło o zniesienie konkordatu z Watykańskim okupantem! Lecz jak zwykle media przemilczą ten wątek.
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 07:35
0
A ja jestem w szoku, mimo, że jestem zupełnie przypadkowym czytelnikiem DW. Naprawdę - by zdecydować się na śmierć w płomieniach, trzeba być albo baaaardzo zdesperowanym, albo niespełna rozumu.... przecież to straszne męczarnie.... szok
Avatar
xxx / 12 lipca 2009 o 23:05
0
Ten człowiek to pasjonat histori ale policja zrobiła mu nieco koło tyłka i się załamał. Na znak protestu popełnił samobójstwo pod tym pomnikiem
Avatar
Zdziwiona / 12 lipca 2009 o 22:20
0
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!
Avatar
takijeden / 12 lipca 2009 o 21:04
0
A odróżniacie panowie redachtórowie benzynę (w tytule tekstu) od oleju napędowego?? (pierwszy wers tekstu)
Avatar
edi / 12 lipca 2009 o 20:54
0
Musiał się strasznie nie lubić.