Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 lipca 2009 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Tomaszów: 26-latek podpalił się przed pomnikiem Piłsudskiego

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 12 A A

26-letni Andrzej R. z Tomaszowa Lubelskiego oblal sie dziś olejem napedowym i podpalil. Gdy przyjechali strazacy juz nie zyl. Do dramatycznych wydarzen doszlo kolo godz. 13, obok pomnika Józefa Pilsudskiego w Tomaszowie Lubelskim.



AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie wiadomo jeszcze, dlaczego desperat zdecydowal sie na taki krok. Mieszkancy są w szoku.

– Kiedy przybieglem, zobaczylem tylko dopalające sie ludzkie szczątki – mówi jeden z pracowników pobliskiego nadleśnictwa. – Trudno taki widok zapomniec.

– Zrobiliśmy co sie dalo aby tego czlowieka uratowac – dodaje st. kap. Jacek Zwolak, rzecznik tomaszowskiego komendanta PSP. – Bylo po prostu za póLno a oparzenia zbyt powazne.

Pomnik znajduje sie na obrzezach miasta, w lesie, w poblizu nadleśnictwa. Wlaśnie jeden z jego pracowników zawiadomil strazaków, bo dostrzegl dym obok tablicy poświeconej marszalkowi. Do akcji wyslano dwa zastepy PSP.

Kiedy przybyli na miejsce, okazalo sie, ze to sploną czlowiek. Jego ubranie strawil ogien, a on juz nie zyl. Obok lezal kanister. To w nim denat przyniósl pod pomnik olej napedowy.

– Oblal sie nim i podpalil – mówi Zwolak. – Wcześniej ktoś z nadleśnictwa próbowal tego mezczyzne ratowac. Nawet uzyto gaśnicy. Bez skutku.

Na miejsce dotarli tomaszowscy policjanci i prokuratorzy. Wyjaśniają dlaczego mezczyzna zdecydowal sie na taki dramatyczny krok. – Na razie niewiele w tej sprawie wiemy – zapewnia Ireneusz Stromidlo, rzecznik policji w Tomaszowie. – Ustaliliśmy jedynie tozsamośc mezczyzny. To zamieszkaly w Tomaszowie 26-letni Andrzej. R.

Wiadomo, ze w niedziele Andrzej R. na jednej ze stacji paliw kupil 10 litrów oleju napedowego a póLniej jeszcze 10 litrów benzyny. Nie jest jednak wiadomo, dlaczego mlody mezczyzna zdecydowal sie na tak desperacki krok.

Przy denacie nie znaleziono zadnych dokumentów (jeśli byly w ubraniu, mogly splonąc), nie bylo tez listu pozegnalnego.

Po Tomaszowie wieśc o tragedii rozeszla sie bardzo szybki. Mieszkancy snują domysly dlaczego doszlo do tragedii. – Trudno podejrzewac, ze byl to jakiś rodzaj demonstracji – mówi 30-letni tomaszowianin. – Bo pomnik jest daleko od centrum, w miejscu dośc odludnym.

Antoni RzeLnik, tomaszowski nadleśniczy, o tragedii dowiedzial sie od nas. – Ten pomnik jest dla nas szczególny. Dbamy o niego. Trzeba wyjaśnic, dlaczego ten desperat zdecydowal sie na samobójstwo akurat tam.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
janoo / 13 lipca 2009 o 10:47
0
Kto pisał ten artykuł, uczeń pierwszej klasy podstawówki, a może obcokrajowiec?
Avatar
Gap / 13 lipca 2009 o 10:08
0
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów zostało zniekształcone. Drogi Dzienniku, a gdzie zasada rzetelności dziennikarskiej ???????????. Sensacja za wszelką cenę????? za cenę dezinformacji??????????? . Fe.
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwi... rozwiń
Avatar
czeslaw / 13 lipca 2009 o 08:52
0
a nik nie bieże watku że go może podpalili a wcześniej kazali kupić benzynę
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 08:52
0
Zdziwiona napisał:
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to pochodne ropy naftowej. Jedno jest pewna czescia drugiego wiec nie czepiaj sie szczegulow.

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to poc... rozwiń
Avatar
Podpałka / 13 lipca 2009 o 07:55
0
Chodziło o zniesienie konkordatu z Watykańskim okupantem! Lecz jak zwykle media przemilczą ten wątek.
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 07:35
0
A ja jestem w szoku, mimo, że jestem zupełnie przypadkowym czytelnikiem DW. Naprawdę - by zdecydować się na śmierć w płomieniach, trzeba być albo baaaardzo zdesperowanym, albo niespełna rozumu.... przecież to straszne męczarnie.... szok
Avatar
xxx / 12 lipca 2009 o 23:05
0
Ten człowiek to pasjonat histori ale policja zrobiła mu nieco koło tyłka i się załamał. Na znak protestu popełnił samobójstwo pod tym pomnikiem
Avatar
Zdziwiona / 12 lipca 2009 o 22:20
0
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!
Avatar
takijeden / 12 lipca 2009 o 21:04
0
A odróżniacie panowie redachtórowie benzynę (w tytule tekstu) od oleju napędowego?? (pierwszy wers tekstu)
Avatar
edi / 12 lipca 2009 o 20:54
0
Musiał się strasznie nie lubić.
Avatar
janoo / 13 lipca 2009 o 10:47
0
Kto pisał ten artykuł, uczeń pierwszej klasy podstawówki, a może obcokrajowiec?
Avatar
Gap / 13 lipca 2009 o 10:08
0
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów zostało zniekształcone. Drogi Dzienniku, a gdzie zasada rzetelności dziennikarskiej ???????????. Sensacja za wszelką cenę????? za cenę dezinformacji??????????? . Fe.
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwi... rozwiń
Avatar
czeslaw / 13 lipca 2009 o 08:52
0
a nik nie bieże watku że go może podpalili a wcześniej kazali kupić benzynę
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 08:52
0
Zdziwiona napisał:
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to pochodne ropy naftowej. Jedno jest pewna czescia drugiego wiec nie czepiaj sie szczegulow.

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to poc... rozwiń
Avatar
Podpałka / 13 lipca 2009 o 07:55
0
Chodziło o zniesienie konkordatu z Watykańskim okupantem! Lecz jak zwykle media przemilczą ten wątek.
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 07:35
0
A ja jestem w szoku, mimo, że jestem zupełnie przypadkowym czytelnikiem DW. Naprawdę - by zdecydować się na śmierć w płomieniach, trzeba być albo baaaardzo zdesperowanym, albo niespełna rozumu.... przecież to straszne męczarnie.... szok
Avatar
xxx / 12 lipca 2009 o 23:05
0
Ten człowiek to pasjonat histori ale policja zrobiła mu nieco koło tyłka i się załamał. Na znak protestu popełnił samobójstwo pod tym pomnikiem
Avatar
Zdziwiona / 12 lipca 2009 o 22:20
0
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!
Avatar
takijeden / 12 lipca 2009 o 21:04
0
A odróżniacie panowie redachtórowie benzynę (w tytule tekstu) od oleju napędowego?? (pierwszy wers tekstu)
Avatar
edi / 12 lipca 2009 o 20:54
0
Musiał się strasznie nie lubić.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko 0 1

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 0

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo]
film

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo] 0 0

W przyszłym sezonie Robert Kubica ma być podstawowym kierowcą Williamsa! "La Gazzetta dello Sport" podaje, że jest to jeden z największych powrotów w historii sportu.

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 1 0

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 54 17

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 5 5

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 3 1

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zaskakująca kandydatura na członka zarządu - policjant
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zaskakująca kandydatura na członka zarządu - policjant 5 28

Rozpoczyna się pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 3 3

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka 0 14

Magdalena Marek wraca do parlamentu. Podczas środowego posiedzenia Sejmu złożyła ślubowanie poselskie, zajmując miejsce Wojciecha Wilka.

W Białej Podlaskiej powstanie Centrum Wspierania Rodziny

W Białej Podlaskiej powstanie Centrum Wspierania Rodziny 0 3

Centrum Wspierania Rodziny powstanie w Białej Podlaskiej. Na utworzenie nowej placówki miasto pozyskało 1,4 mln zł z funduszy unijnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!