Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 czerwca 2009 r.
15:36
Edytuj ten wpis

Tragedia nad zamojskim zalewem. Utonęła 16-letnia dziewczyna

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 124 A A

Grubo ponad godzinę trwała reanimacja 16-latki , która zaczęła się topić w zamojskim zalewie. Niestety, życia dziewczyny nie udało się uratować. Po wypadku nad wodą w Lublinie 21-latek trafił do szpitala z urazami kręgosłupa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, że 16-latka znalazła się pod wodą, ratowników powiadomił ktoś z plażowiczów.

- Ona kąpała się w miejscu zupełnie niedozwolonym, bardzo daleko od wyznaczonego kąpieliska. Zanim ratownicy do niej dobiegli, znaleźli ją pod wodą i wydobyli na brzeg minęło sporo czasu. Z naszych szacunków wynika, że dziewczyna znajdowała się pod wodą co najmniej pięć minut. Nie wiem, czy uda się jej przeżyć - powiedział nam po godz. 15 Piotr Synowiec, szef zamojskiego WOPR.

Ratownicy reanimowali dziewczynę do czasu, gdy na miejsce dotarło pogotowie. Później zastąpili ich lekarze z pogotowia. - Reanimacja trwała ponad godzinę, okazała się niestety nieskuteczna - zakomunikował nam przed chwilą Grzegorz Martyniuk, dyspozytor pogotowia w Zamościu.

Na razie wiadomo tylko, że 16-latka z gminy Zamość pływała w okolicach przepustu łączącego część rekreacyjną zalewu z fragmentem, który udostępniany jest wyłącznie wędkarzom. Nad wodę wybrała się wspólnie z grupą koleżanek. Gdy zobaczyły, że znikneła pod wodą, zaczęły wzywać pomocy.

- Ta dziewczyna spędziła pod wodą tak długi czas, że szanse na jej uratowanie były właściwie równe zeru. Ratownicy robili jednak, co było w ich mocy - zapewnia Synowiec.

- Wakacje właściwie się rozpoczynają. Może ta tragedia będzie przestroga dla innych - zastanawia się Joanna Kopeć, rzeczniczka policji w Zamościu i apeluje o rozwagę do wszystkich plażowiczów.

Przypomina, że z kąpieli można korzystać wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach, a do wody pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić po alkoholu.

Do kolejnego wypadku doszło we wtorek popołudniu nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. 21-letni mieszkaniec Lublina doznał ciężkich obrażeń po niefortunnym skoku na główkę z wieży ratowniczej. Mężczyzna spadł na betonowe molo. Z poważnymi obrażeniami kręgosłupa i głowy został przewieziony do szpitala. Jego stan jest ciężki.

Komentarze 124

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
klaudia / 19 marca 2011 o 15:38
0
[quote name='niepowiem' timestamp='1246488673' post='146532']
a wy wszyscy jestescie poje***i ludzie... po co te dyskusje,komentarze??? stalo sie to sie stalo... szkoda dziewczyny ale takie zycie. teraz to ejst przestroga dla innych deb***i... juz nie jedna osoba sie utopila i po jakiego huja ona tam lazla??? a kolezanki to ku*** pies?? nei moglyscie jej powstrzymac nic??? boze ku*** trzeba troche myslec.!!!!!!
[/quote]

ty wes sie zastanów co ty gadasz ona byla z paroma typkami i koleżankami myslisz ze nie prubowali jej wyciagnac???? jeden typ wskoczyl do niej bo ona nie umiala plywać bo oni szli sobie i tam byla taka gorka mala i zniej spadla do wody a nie ze niektozy pisza ze sie guwniara napila p.... jestescie
[quote name='niepowiem' timestamp='1246488673' post='146532']
a wy wszyscy jestescie poje***i ludzie... po co te dyskusje,komentarze??? stalo sie to sie stalo... szkoda dziewczyny ale takie zycie. teraz to ejst przestroga dla innych deb***i... juz nie jedna osoba sie utopila i po jakiego huja ona tam lazla??? a kolezanki to ku*** pies?? nei moglyscie jej powstrzymac nic??? boze ku*** trzeba troche myslec.!!!!!!
[/quote]

ty wes sie zastanów co ty gadasz ona by... rozwiń
Avatar
~Anonim~ / 30 lipca 2009 o 18:20
0
Nasza społeczeństwo jest conajmniej chore... Plotka na pierwszym miejscu. Wszyscy muszą wiedzieć szczególy-bo nie przezyją. Ludzie! Czy to ważne jak to się stało? W każdej gazecie mogliście sobie przeczytać, że była w miejscu zakazanym( jak wół pisało"zakaz kąpieli") i po alkoholu(śladowe ilości, ale jednak.)
TO POWINNO BYĆ NAUCZKĄ: 1 kąpiel dozwolona jest tylko w miejsach do tego wyznaczonych
2.nigdy nie wchodzi się do wody po spożyciu alkoholu...
bo jej życia już nie wrócicie... Natomiast możecie uratować siebie

kolejny przykład jak chore jest społeczeństwo - wszystkich tak strasznie interesują szczególy wypadku, a jedynie 2 osoby na forum wyszły z pytaniem:"kiedy pogrzeb"..... (bliskich nie pocieszą, nie pomodlą się, bo umieją tylko plotkować....)

NAJWAŻNIEJSZE: (w 30 dzień po śmierci) 31.07 - w Kościele św. Krzyża w Zamościu o godz 7.00 jest msza za dusze Kulinki

PJD
Nasza społeczeństwo jest conajmniej chore... Plotka na pierwszym miejscu. Wszyscy muszą wiedzieć szczególy-bo nie przezyją. Ludzie! Czy to ważne jak to się stało? W każdej gazecie mogliście sobie przeczytać, że była w miejscu zakazanym( jak wół pisało"zakaz kąpieli") i po alkoholu(śladowe ilości, ale jednak.)
TO POWINNO BYĆ NAUCZKĄ: 1 kąpiel dozwolona jest tylko w miejsach do tego wyznaczonych
2.nigdy nie wchodzi się do wody po spożyciu alkoholu...
... rozwiń
Avatar
na123 / 28 lipca 2009 o 10:50
0
wiesz co masz racje bardzo dobrze ze nie wskoczyly bo wszystkie by sie potopily a ratownicy to niewiem
Avatar
Darek z Elbląga / 21 lipca 2009 o 23:10
0
Ja mam do Ciebie tylko jedna prośbę Ola postaw kwiatek i znicz na 1 listoapda odemnie dla Karoliny.
Avatar
Ola / 19 lipca 2009 o 22:22
0
Gość napisał:
dziewczyna była trzeźwa, a jej koleżanka przyznała się, że zepchnęła ją do wody.. tak myślałem, że tutaj była wina koleżanek jak pisałem w saoim poprzednim komentaqrzu..



a skąd to wiesz? nie zaprzeczam że tak nie było ale masz jakieś potwierdzone informacje na ten temat??
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 15:49
0
dziewczyna była trzeźwa, a jej koleżanka przyznała się, że zepchnęła ją do wody.. tak myślałem, że tutaj była wina koleżanek jak pisałem w saoim poprzednim komentaqrzu..
Avatar
Gość / 12 lipca 2009 o 15:33
0
tyCityCia napisał:
Tak, obwinianie ratowników jest całkowicie nie na miejscu ponieważ oni nie mają pilnować całego zalewu tylko wyznaczonego terenu. To, że przeprowadzili akcję ratunkową jest oczywiście wielkim plusem, a było szansą na uratowanie jej życia.
Karolina była po alkoholu- to wiadome jest na pewno i nie podlega żadnym wątpliwościom, więc ludzie nie piszcie nawet, że była trzeźwa bo to jakiś paradoks. Samo to, że byli z drugiej strony zalewu przeznaczonego dla wędkarzy a nie na terenie kąpieliska daje do myślenia.
Zachowanie przyjaciół. Tutaj zaczyna się problem. Nie wierzę, żeby nikt ze znajomych nie potrafił na tyle dobrze pływać, żeby jak najszybciej ją stamtąd wyciągnąć. Wszyscy byli po alkoholu, więc może nawet i lepiej, że nie skakali za nią, co jednak nie zmienia faktu, że zamiast jak najszybciej się opanować stracili głowę. W takich sytuacjach koniecznie trzeba zachować zimną krew.
Jej wychowanie i rodzina. Karolina była jedynaczką więc dla jej rodziców to na pewno ogromna strata. Jednak jej rodzice trzymali ją krótko. I co z tego wyszło ? Zrobiła jak chciała, bo nie wiedziała co to jest odpowiedzialność. Nie pomyślała co mogło się stać. Oprócz tego, jej matka nie chciała jej wypuścić, ale koleżance Karoliny udało się ją przekonać. I teraz rodzice obwiniają ją. Czy to jest normalne ? Teoretycznie tak. Zachowanie i bezmyślność typowego jedynaka.
Proszę, nie sapcie się teraz do mnie, bo to jest prawda a nie jakieś kłamstwa wyssane z palca. Ja sama codziennie się za nią modlę, bo modlitwa teraz jest jej najbardziej potrzebna, jednak samo rozstrząsanie tej sprawy jest potrzebne. Być może dzięki temu forum uratujemy mnóstwo ludzi. Na pewno nie wszystkich, bo ludzie nie są przewidywalni.
Apeluję: LUDZIE NIE WAŻCIE WCHODZIĆ SIĘ DO WODY PO ALKOHOLU!





Co Ty w ogóle piszesz za głupoty,że ona była jedynaczką Nie wiesz jak jest to po co piszesz?! Chore





Co Ty w ogóle piszesz za głupoty,że ona była jedynaczką Nie wiesz jak jest to po co piszesz?! Chore rozwiń
Avatar
tyCityCia / 10 lipca 2009 o 14:26
0
Tak, obwinianie ratowników jest całkowicie nie na miejscu ponieważ oni nie mają pilnować całego zalewu tylko wyznaczonego terenu. To, że przeprowadzili akcję ratunkową jest oczywiście wielkim plusem, a było szansą na uratowanie jej życia.
Karolina była po alkoholu- to wiadome jest na pewno i nie podlega żadnym wątpliwościom, więc ludzie nie piszcie nawet, że była trzeźwa bo to jakiś paradoks. Samo to, że byli z drugiej strony zalewu przeznaczonego dla wędkarzy a nie na terenie kąpieliska daje do myślenia.
Zachowanie przyjaciół. Tutaj zaczyna się problem. Nie wierzę, żeby nikt ze znajomych nie potrafił na tyle dobrze pływać, żeby jak najszybciej ją stamtąd wyciągnąć. Wszyscy byli po alkoholu, więc może nawet i lepiej, że nie skakali za nią, co jednak nie zmienia faktu, że zamiast jak najszybciej się opanować stracili głowę. W takich sytuacjach koniecznie trzeba zachować zimną krew.
Jej wychowanie i rodzina. Karolina była jedynaczką więc dla jej rodziców to na pewno ogromna strata. Jednak jej rodzice trzymali ją krótko. I co z tego wyszło ? Zrobiła jak chciała, bo nie wiedziała co to jest odpowiedzialność. Nie pomyślała co mogło się stać. Oprócz tego, jej matka nie chciała jej wypuścić, ale koleżance Karoliny udało się ją przekonać. I teraz rodzice obwiniają ją. Czy to jest normalne ? Teoretycznie tak. Zachowanie i bezmyślność typowego jedynaka.
Proszę, nie sapcie się teraz do mnie, bo to jest prawda a nie jakieś kłamstwa wyssane z palca. Ja sama codziennie się za nią modlę, bo modlitwa teraz jest jej najbardziej potrzebna, jednak samo rozstrząsanie tej sprawy jest potrzebne. Być może dzięki temu forum uratujemy mnóstwo ludzi. Na pewno nie wszystkich, bo ludzie nie są przewidywalni.
Apeluję: LUDZIE NIE WAŻCIE WCHODZIĆ SIĘ DO WODY PO ALKOHOLU!
Tak, obwinianie ratowników jest całkowicie nie na miejscu ponieważ oni nie mają pilnować całego zalewu tylko wyznaczonego terenu. To, że przeprowadzili akcję ratunkową jest oczywiście wielkim plusem, a było szansą na uratowanie jej życia.
Karolina była po alkoholu- to wiadome jest na pewno i nie podlega żadnym wątpliwościom, więc ludzie nie piszcie nawet, że była trzeźwa bo to jakiś paradoks. Samo to, że byli z drugiej strony zalewu przeznaczonego dla wędkarzy a nie na terenie kąpieliska daje do myślenia.
Zachowanie przyjaciół. ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2009 o 13:18
0
NO AKUTAR ZNALAM DOSKONALE TE DZIEWCZYNE BYLA BARDZO MILA OSOBA I SYMPATYCZNA K...... WROC DO NAS:(((
Avatar
Raasczxca / 5 lipca 2009 o 16:11
0
Ratownicy nie mają obowiązku pilnowania niestrzeżonego kąpieliska poza tym to miejsce nie jest nawet dobrze widoczne to nie wiem skąd pretensje do ratowników.Winni są tylko znajomi którzy nie udzieli żadnej pomocy,sami nie wezwali karetki,nie przypilnowali koleżanki po alkoholu która nawet dobrze nie potrafiła pływać totalna głupota
Avatar
klaudia / 19 marca 2011 o 15:38
0
[quote name='niepowiem' timestamp='1246488673' post='146532']
a wy wszyscy jestescie poje***i ludzie... po co te dyskusje,komentarze??? stalo sie to sie stalo... szkoda dziewczyny ale takie zycie. teraz to ejst przestroga dla innych deb***i... juz nie jedna osoba sie utopila i po jakiego huja ona tam lazla??? a kolezanki to ku*** pies?? nei moglyscie jej powstrzymac nic??? boze ku*** trzeba troche myslec.!!!!!!
[/quote]

ty wes sie zastanów co ty gadasz ona byla z paroma typkami i koleżankami myslisz ze nie prubowali jej wyciagnac???? jeden typ wskoczyl do niej bo ona nie umiala plywać bo oni szli sobie i tam byla taka gorka mala i zniej spadla do wody a nie ze niektozy pisza ze sie guwniara napila p.... jestescie
[quote name='niepowiem' timestamp='1246488673' post='146532']
a wy wszyscy jestescie poje***i ludzie... po co te dyskusje,komentarze??? stalo sie to sie stalo... szkoda dziewczyny ale takie zycie. teraz to ejst przestroga dla innych deb***i... juz nie jedna osoba sie utopila i po jakiego huja ona tam lazla??? a kolezanki to ku*** pies?? nei moglyscie jej powstrzymac nic??? boze ku*** trzeba troche myslec.!!!!!!
[/quote]

ty wes sie zastanów co ty gadasz ona by... rozwiń
Avatar
~Anonim~ / 30 lipca 2009 o 18:20
0
Nasza społeczeństwo jest conajmniej chore... Plotka na pierwszym miejscu. Wszyscy muszą wiedzieć szczególy-bo nie przezyją. Ludzie! Czy to ważne jak to się stało? W każdej gazecie mogliście sobie przeczytać, że była w miejscu zakazanym( jak wół pisało"zakaz kąpieli") i po alkoholu(śladowe ilości, ale jednak.)
TO POWINNO BYĆ NAUCZKĄ: 1 kąpiel dozwolona jest tylko w miejsach do tego wyznaczonych
2.nigdy nie wchodzi się do wody po spożyciu alkoholu...
bo jej życia już nie wrócicie... Natomiast możecie uratować siebie

kolejny przykład jak chore jest społeczeństwo - wszystkich tak strasznie interesują szczególy wypadku, a jedynie 2 osoby na forum wyszły z pytaniem:"kiedy pogrzeb"..... (bliskich nie pocieszą, nie pomodlą się, bo umieją tylko plotkować....)

NAJWAŻNIEJSZE: (w 30 dzień po śmierci) 31.07 - w Kościele św. Krzyża w Zamościu o godz 7.00 jest msza za dusze Kulinki

PJD
Nasza społeczeństwo jest conajmniej chore... Plotka na pierwszym miejscu. Wszyscy muszą wiedzieć szczególy-bo nie przezyją. Ludzie! Czy to ważne jak to się stało? W każdej gazecie mogliście sobie przeczytać, że była w miejscu zakazanym( jak wół pisało"zakaz kąpieli") i po alkoholu(śladowe ilości, ale jednak.)
TO POWINNO BYĆ NAUCZKĄ: 1 kąpiel dozwolona jest tylko w miejsach do tego wyznaczonych
2.nigdy nie wchodzi się do wody po spożyciu alkoholu...
... rozwiń
Avatar
na123 / 28 lipca 2009 o 10:50
0
wiesz co masz racje bardzo dobrze ze nie wskoczyly bo wszystkie by sie potopily a ratownicy to niewiem
Avatar
Darek z Elbląga / 21 lipca 2009 o 23:10
0
Ja mam do Ciebie tylko jedna prośbę Ola postaw kwiatek i znicz na 1 listoapda odemnie dla Karoliny.
Avatar
Ola / 19 lipca 2009 o 22:22
0
Gość napisał:
dziewczyna była trzeźwa, a jej koleżanka przyznała się, że zepchnęła ją do wody.. tak myślałem, że tutaj była wina koleżanek jak pisałem w saoim poprzednim komentaqrzu..



a skąd to wiesz? nie zaprzeczam że tak nie było ale masz jakieś potwierdzone informacje na ten temat??
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 15:49
0
dziewczyna była trzeźwa, a jej koleżanka przyznała się, że zepchnęła ją do wody.. tak myślałem, że tutaj była wina koleżanek jak pisałem w saoim poprzednim komentaqrzu..
Avatar
Gość / 12 lipca 2009 o 15:33
0
tyCityCia napisał:
Tak, obwinianie ratowników jest całkowicie nie na miejscu ponieważ oni nie mają pilnować całego zalewu tylko wyznaczonego terenu. To, że przeprowadzili akcję ratunkową jest oczywiście wielkim plusem, a było szansą na uratowanie jej życia.
Karolina była po alkoholu- to wiadome jest na pewno i nie podlega żadnym wątpliwościom, więc ludzie nie piszcie nawet, że była trzeźwa bo to jakiś paradoks. Samo to, że byli z drugiej strony zalewu przeznaczonego dla wędkarzy a nie na terenie kąpieliska daje do myślenia.
Zachowanie przyjaciół. Tutaj zaczyna się problem. Nie wierzę, żeby nikt ze znajomych nie potrafił na tyle dobrze pływać, żeby jak najszybciej ją stamtąd wyciągnąć. Wszyscy byli po alkoholu, więc może nawet i lepiej, że nie skakali za nią, co jednak nie zmienia faktu, że zamiast jak najszybciej się opanować stracili głowę. W takich sytuacjach koniecznie trzeba zachować zimną krew.
Jej wychowanie i rodzina. Karolina była jedynaczką więc dla jej rodziców to na pewno ogromna strata. Jednak jej rodzice trzymali ją krótko. I co z tego wyszło ? Zrobiła jak chciała, bo nie wiedziała co to jest odpowiedzialność. Nie pomyślała co mogło się stać. Oprócz tego, jej matka nie chciała jej wypuścić, ale koleżance Karoliny udało się ją przekonać. I teraz rodzice obwiniają ją. Czy to jest normalne ? Teoretycznie tak. Zachowanie i bezmyślność typowego jedynaka.
Proszę, nie sapcie się teraz do mnie, bo to jest prawda a nie jakieś kłamstwa wyssane z palca. Ja sama codziennie się za nią modlę, bo modlitwa teraz jest jej najbardziej potrzebna, jednak samo rozstrząsanie tej sprawy jest potrzebne. Być może dzięki temu forum uratujemy mnóstwo ludzi. Na pewno nie wszystkich, bo ludzie nie są przewidywalni.
Apeluję: LUDZIE NIE WAŻCIE WCHODZIĆ SIĘ DO WODY PO ALKOHOLU!





Co Ty w ogóle piszesz za głupoty,że ona była jedynaczką Nie wiesz jak jest to po co piszesz?! Chore





Co Ty w ogóle piszesz za głupoty,że ona była jedynaczką Nie wiesz jak jest to po co piszesz?! Chore rozwiń
Avatar
tyCityCia / 10 lipca 2009 o 14:26
0
Tak, obwinianie ratowników jest całkowicie nie na miejscu ponieważ oni nie mają pilnować całego zalewu tylko wyznaczonego terenu. To, że przeprowadzili akcję ratunkową jest oczywiście wielkim plusem, a było szansą na uratowanie jej życia.
Karolina była po alkoholu- to wiadome jest na pewno i nie podlega żadnym wątpliwościom, więc ludzie nie piszcie nawet, że była trzeźwa bo to jakiś paradoks. Samo to, że byli z drugiej strony zalewu przeznaczonego dla wędkarzy a nie na terenie kąpieliska daje do myślenia.
Zachowanie przyjaciół. Tutaj zaczyna się problem. Nie wierzę, żeby nikt ze znajomych nie potrafił na tyle dobrze pływać, żeby jak najszybciej ją stamtąd wyciągnąć. Wszyscy byli po alkoholu, więc może nawet i lepiej, że nie skakali za nią, co jednak nie zmienia faktu, że zamiast jak najszybciej się opanować stracili głowę. W takich sytuacjach koniecznie trzeba zachować zimną krew.
Jej wychowanie i rodzina. Karolina była jedynaczką więc dla jej rodziców to na pewno ogromna strata. Jednak jej rodzice trzymali ją krótko. I co z tego wyszło ? Zrobiła jak chciała, bo nie wiedziała co to jest odpowiedzialność. Nie pomyślała co mogło się stać. Oprócz tego, jej matka nie chciała jej wypuścić, ale koleżance Karoliny udało się ją przekonać. I teraz rodzice obwiniają ją. Czy to jest normalne ? Teoretycznie tak. Zachowanie i bezmyślność typowego jedynaka.
Proszę, nie sapcie się teraz do mnie, bo to jest prawda a nie jakieś kłamstwa wyssane z palca. Ja sama codziennie się za nią modlę, bo modlitwa teraz jest jej najbardziej potrzebna, jednak samo rozstrząsanie tej sprawy jest potrzebne. Być może dzięki temu forum uratujemy mnóstwo ludzi. Na pewno nie wszystkich, bo ludzie nie są przewidywalni.
Apeluję: LUDZIE NIE WAŻCIE WCHODZIĆ SIĘ DO WODY PO ALKOHOLU!
Tak, obwinianie ratowników jest całkowicie nie na miejscu ponieważ oni nie mają pilnować całego zalewu tylko wyznaczonego terenu. To, że przeprowadzili akcję ratunkową jest oczywiście wielkim plusem, a było szansą na uratowanie jej życia.
Karolina była po alkoholu- to wiadome jest na pewno i nie podlega żadnym wątpliwościom, więc ludzie nie piszcie nawet, że była trzeźwa bo to jakiś paradoks. Samo to, że byli z drugiej strony zalewu przeznaczonego dla wędkarzy a nie na terenie kąpieliska daje do myślenia.
Zachowanie przyjaciół. ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2009 o 13:18
0
NO AKUTAR ZNALAM DOSKONALE TE DZIEWCZYNE BYLA BARDZO MILA OSOBA I SYMPATYCZNA K...... WROC DO NAS:(((
Avatar