Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 listopada 2008 r.
14:54
Edytuj ten wpis

Wołają do ministerstwa o pomoc

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 6 A A

Radni Powiatu Zamojskiego wysłali do ministra rolnictwa i rozwoju wsi apel o "poprawę bytu rolników”. Domagają się m.in. wprowadzenia cła zaporowego na zboże importowane spoza UE i obniżenia cen nawozów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To efekt próśb zamojskich rolników, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Gdyby nie skromne renty i emerytury wielu z nich nie miałoby z czego żyć.

- To co się dzieje, to tragedia - żali się Maria Krzyszczak z Radecznicy.

- Utrzymujemy się z mężem jedynie z jednej emerytury. Z pola wyżyć się nie da. Do gospodarki trzeba dokładać. Tak jest w całej wsi. Nasi rolnicy ciągną resztkami sił.
Pani Maria ma wraz z mężem ok. 2 hektarów ziemi. Uprawiają głównie pszenicę.

Mają też jedną krowę i cielątko. Jak obliczyli, w tym roku na uprawie zboża nie zarobili ani grosza. Musieli do niej dołożyć. - Coraz więcej pól leży odłogiem - tłumaczy pani Maria. - I my nie wiemy co dalej robić. Mieszkamy sami i z trudem się utrzymujemy. Co się dziwić, że wieś wymiera.

Piotr Ciszewski z Grabowca w 2007 r uprawiał ponad dziesięć hektarów ziemi. Teraz całość oddał w dzierżawę. - Jeszcze w ub. roku za tonę pszenicy płacono na skupie od 800 do 900 zł, teraz dawali tylko ok. 390 zł - denerwuje się były gospodarz. - Jak tak można? Tak samo jest z żywcem, burakami i wszystkim.

Natomiast ceny nawozów i środków ochrony roślin poszły w górę. Mam rodzinę, ale nie mogłem jej utrzymać. Rzuciłem rolnictwo i zacząłem pracować na budowach.

Rolnicy są zrozpaczeni. Powiedzieli o tym m.in. swoim radnym. Ci na ostatniej sesji postanowili interweniować u ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Napisali specjalny apel "o podjęcie działań zmierzających do poprawy sytuacji w rolnictwie”. Domagają się m.in. wprowadzenia cła zaporowego na zboże importowane spoza krajów Unii Europejskiej, o usprawnienie i uszczelnienie jego kontroli na granicach (zboże sprowadzane do Polski m.in. z Ukrainy jest często złej jakości), obniżenie ceny nawozów sztucznych oraz ustalenia ceny minimalnej skupu pszenicy na poziomie 200 euro za tonę.

- Zamojszczyzna to jeden z najbiedniejszych regionów w Polsce - mówi Kazimierz Mielnicki, przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego. - Prawda nie jest wesoła. W powiecie zamojskim żyje ok. 100 tys. osób. Jest nam coraz ciężej. Jeżeli recesja jeszcze się pogłębi, sytuacja rolników będzie jeszcze bardziej dramatyczna. Co będzie dalej? - Mam nadzieję, że nasze wołanie usłyszą w ministerstwie i jakoś pomogą. Bez tego trudno sobie wyobrazić naszą rolniczą gospodarkę za kilka lat - dodaje.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rolnik / 1 grudnia 2008 o 18:25
0
Wystarczy przejechać się po zamojskich wioskach i łatwo przekonać się jak to wygląda. Bieda. Co ti można zrobić?
Avatar
bibi / 1 grudnia 2008 o 14:14
0
A po co mają przyjeżdżać skoro bardzo dobrze wiedzą jak wygląda sytuacja.Przecież sami do tego doprowadzili!Poselska dieta jest wyższa niż tona naszego produktu,w który najpierw trzeba zainwestować a do poselskiej diety....czysty zysk dlatego każdy kto dostanie się do koryta ma gdzieś rolnika i jego problemy gospodarcze...Wszyscy nas zdradzają,mimo,że wiele obiecują(tylko po to by dostać się na stołek).Potem wszyscy się na nas wypinają,bo chłop nigdy nie był zgrany i nic nie może zrobić(jeden do sasa,drugi do lasa).Pozostało nam tylko prosić "łaskawych"ministrów a to i tak niewiele da.Żadna klasa społeczna w naszym kraju nie jest tak pomiatana przez rządzących jak rolnicy i my sami na to pozwalamy....Wszyscy mają prawo do strajku i zgromadzeń a chłopa to się wodą polewa(dla otrzeżwienia?to powinno dotyczyć posłów PO)Robotnicy,stoczniowcy,lekarze i pielęgniarki-wszyscy wychodzą z kancelarii premiera z zapewnionymi postulatami i obietnicami ich realizacji-nas nikt nie wpuści do tego pomieszczenia,bo narobimy smrodu...a kto zreszta chciałby z nami rozmawiać?Nawet Ci, którzy sami są rolnikami i otrzymali nasze głosy przy wyborach nie chcą nam pomó,bo gdyby bylo inaczej,to nie doszloby do sytuacji,gdzie opakowanie zaprawy nasiennej kosztuje tyle co 120kg pszenicy.
A po co mają przyjeżdżać skoro bardzo dobrze wiedzą jak wygląda sytuacja.Przecież sami do tego doprowadzili!Poselska dieta jest wyższa niż tona naszego produktu,w który najpierw trzeba zainwestować a do poselskiej diety....czysty zysk dlatego każdy kto dostanie się do koryta ma gdzieś rolnika i jego problemy gospodarcze...Wszyscy nas zdradzają,mimo,że wiele obiecują(tylko po to by dostać się na stołek).Potem wszyscy się na nas wypinają,bo chłop nigdy nie był zgrany i nic nie może zrobić(jeden do sasa,drugi do lasa).Pozostało nam tylko pr... rozwiń
Avatar
~tonymld~ / 1 grudnia 2008 o 12:58
0
No coz, w liberalnych mediach az trzeszczy od tego jak to rolnikom jest dobrze i jeszcze lepiej, odkad polska w unii.

nikt jednak nie mowi ile podrozaly nawozy, i jak ma sie do tego parytet sily nabywczej w porownaniu do dochodow.

z jednej strony unia byla bardzo restrykcyjna dla krajow osciennych, teraz skolei nastapilo otwarcie i polacy jawnie dostaja po plecach.

jakby rolnicy sprzedawali zgodnie z ucyciwa cena, mogloby byc ich stac na inwestycje, placenie wiekszych skladek do krus, a takze na tworzenie nowych miejsc pracy.

w obecnej sytuacji. male gospodarstwa z zalozenia maja wymrzec i byc zniszczone. dodatkowo uzyskanie wsparcia z ue jest trudne (poza podstawowymi doplatami).

tak jak ujal moj przedmowca - psl guzik obchodzi polska wies, ich obchodza stolki i tylko stolki. dziwi jednak fakt, ze jakos ludzie do tej pory sie nie skapowali i dalej na nich glosuja - przeciez duzo glosow psl dostaje na wsi.

czy taki apel cos zmieni? pewnie sawicki cos tam obieca, a potem i tak nie dotrzyma. czyli wszyscy zgadzaja sie ze soba. a bedzie nadal tak jak jest..

po tez jakos sie nie jawi optymistycznie, oni upatruja w ludziach ubezpieczonych w krus samych kombinatorow. w ten sposob obrazaja rolnikow, niech po przestana mierzyc swoja miara.

zgadza sie ze jest jakis tam margines kombinatorstwa, ale po roku, chyba powinna byc jakas ustawa z zaczarowanej szafki ustaw, ktora by ten problem rozwiazala.

po zarzuca pis, ze za ich rzadow, byl ciagly konflikt i nagonka - a czy nie widzicie panstwo jak po dzieli ludzi na tych ze wsi i z miast? czy tak wypada?

co tam rolnicy, ile oni tam kombinuja, utrzymujemy ich etc... a czy wiece, ze w wielu wypadkach rolnicy ida prywatnie do lekarza, bo nie maja czasu chorowac - smieszne chorobowe.

a kto dal ludziom lewe renty, tez rolnicy, czy moze ci biedni lekarze, co bylejakimi autami niejezdza? kto kupi zadluzone szpitale, tez biedni lekarze pewnie.

no ale zostawmy to, nie wolno uogolniac: system jest chory i trzeba go uleczyc,

no i nie wiem czy nie powinna zajac sie jakas organizacja, od ochrony praw konsumentow, i sprawdzic ile rzeczywiscie kosztowaly najpopularniejsze nawozy od 2003 do teraz (polifoski, fosforany, moczniki etc.)

pozdrawiam wszystkich rolnikow!
No coz, w liberalnych mediach az trzeszczy od tego jak to rolnikom jest dobrze i jeszcze lepiej, odkad polska w unii.

nikt jednak nie mowi ile podrozaly nawozy, i jak ma sie do tego parytet sily nabywczej w porownaniu do dochodow.

z jednej strony unia byla bardzo restrykcyjna dla krajow osciennych, teraz skolei nastapilo otwarcie i polacy jawnie dostaja po plecach.

jakby rolnicy sprzedawali zgodnie z ucyciwa cena, mogloby byc ich stac na inwestycje, placenie wiekszych skladek do krus, a takze na tworze... rozwiń
Avatar
olek / 1 grudnia 2008 o 12:26
0
cóż pan minister ma w d... Was i całą Zamojszczyznę, on jeździ firmowym merolem w warszawce i jego głównym zadaniem teraz jest zaklepanie sobie intratnych posadek dla siebie i rodziny w przeróżnych agencjach i firmach po tym jak się ta kadencja sejmu skończy.
PSL już tyle razy rządziło i jakoś ani razu nie stworzyło jasnego programu dla wsi, zawsze było to gaszenie pożarów i obiecanki cacanki.
Czy ich wyborcy nie są w stanie zauważyć że PSL zależy na zachowaniu status-quo czyli nie za biednej ale nie za bogatej (bo by liznęła literatury, internetu i stała się liberalna) wsi. Która zawsze będzie dla nich źródłem potencjalnych wyborców.
cóż pan minister ma w d... Was i całą Zamojszczyznę, on jeździ firmowym merolem w warszawce i jego głównym zadaniem teraz jest zaklepanie sobie intratnych posadek dla siebie i rodziny w przeróżnych agencjach i firmach po tym jak się ta kadencja sejmu skończy.
PSL już tyle razy rządziło i jakoś ani razu nie stworzyło jasnego programu dla wsi, zawsze było to gaszenie pożarów i obiecanki cacanki.
Czy ich wyborcy nie są w stanie zauważyć że PSL zależy na zachowaniu status-quo czyli nie za biednej ale nie za bogatej (bo by liznęła lit... rozwiń
Avatar
baton / 1 grudnia 2008 o 11:01
0
jeszcze potrzeba lepszych argumentów tym darmozjadom i nierobom z typu Goliszewski, Mordasiewicz i innym. niech się przejadąna polską wieś to może do tych cymbałów dotrze cała prawda o polskiech gospodarstwach. Marzy się im powrót Leppera to wróci i przejmie całą władzę po POpoaprańcach. Tusk wyłysieje. Dobrze siedziało się w ławach poselskich i snuło fantasmagorie do spóły z Palikotem jako opozycja aak przyszło rządzić to fujara opadła?
Avatar
jkp / 1 grudnia 2008 o 08:08
0
Akurat to coś da.
Avatar
Rolnik / 1 grudnia 2008 o 18:25
0
Wystarczy przejechać się po zamojskich wioskach i łatwo przekonać się jak to wygląda. Bieda. Co ti można zrobić?
Avatar
bibi / 1 grudnia 2008 o 14:14
0
A po co mają przyjeżdżać skoro bardzo dobrze wiedzą jak wygląda sytuacja.Przecież sami do tego doprowadzili!Poselska dieta jest wyższa niż tona naszego produktu,w który najpierw trzeba zainwestować a do poselskiej diety....czysty zysk dlatego każdy kto dostanie się do koryta ma gdzieś rolnika i jego problemy gospodarcze...Wszyscy nas zdradzają,mimo,że wiele obiecują(tylko po to by dostać się na stołek).Potem wszyscy się na nas wypinają,bo chłop nigdy nie był zgrany i nic nie może zrobić(jeden do sasa,drugi do lasa).Pozostało nam tylko prosić "łaskawych"ministrów a to i tak niewiele da.Żadna klasa społeczna w naszym kraju nie jest tak pomiatana przez rządzących jak rolnicy i my sami na to pozwalamy....Wszyscy mają prawo do strajku i zgromadzeń a chłopa to się wodą polewa(dla otrzeżwienia?to powinno dotyczyć posłów PO)Robotnicy,stoczniowcy,lekarze i pielęgniarki-wszyscy wychodzą z kancelarii premiera z zapewnionymi postulatami i obietnicami ich realizacji-nas nikt nie wpuści do tego pomieszczenia,bo narobimy smrodu...a kto zreszta chciałby z nami rozmawiać?Nawet Ci, którzy sami są rolnikami i otrzymali nasze głosy przy wyborach nie chcą nam pomó,bo gdyby bylo inaczej,to nie doszloby do sytuacji,gdzie opakowanie zaprawy nasiennej kosztuje tyle co 120kg pszenicy.
A po co mają przyjeżdżać skoro bardzo dobrze wiedzą jak wygląda sytuacja.Przecież sami do tego doprowadzili!Poselska dieta jest wyższa niż tona naszego produktu,w który najpierw trzeba zainwestować a do poselskiej diety....czysty zysk dlatego każdy kto dostanie się do koryta ma gdzieś rolnika i jego problemy gospodarcze...Wszyscy nas zdradzają,mimo,że wiele obiecują(tylko po to by dostać się na stołek).Potem wszyscy się na nas wypinają,bo chłop nigdy nie był zgrany i nic nie może zrobić(jeden do sasa,drugi do lasa).Pozostało nam tylko pr... rozwiń
Avatar
~tonymld~ / 1 grudnia 2008 o 12:58
0
No coz, w liberalnych mediach az trzeszczy od tego jak to rolnikom jest dobrze i jeszcze lepiej, odkad polska w unii.

nikt jednak nie mowi ile podrozaly nawozy, i jak ma sie do tego parytet sily nabywczej w porownaniu do dochodow.

z jednej strony unia byla bardzo restrykcyjna dla krajow osciennych, teraz skolei nastapilo otwarcie i polacy jawnie dostaja po plecach.

jakby rolnicy sprzedawali zgodnie z ucyciwa cena, mogloby byc ich stac na inwestycje, placenie wiekszych skladek do krus, a takze na tworzenie nowych miejsc pracy.

w obecnej sytuacji. male gospodarstwa z zalozenia maja wymrzec i byc zniszczone. dodatkowo uzyskanie wsparcia z ue jest trudne (poza podstawowymi doplatami).

tak jak ujal moj przedmowca - psl guzik obchodzi polska wies, ich obchodza stolki i tylko stolki. dziwi jednak fakt, ze jakos ludzie do tej pory sie nie skapowali i dalej na nich glosuja - przeciez duzo glosow psl dostaje na wsi.

czy taki apel cos zmieni? pewnie sawicki cos tam obieca, a potem i tak nie dotrzyma. czyli wszyscy zgadzaja sie ze soba. a bedzie nadal tak jak jest..

po tez jakos sie nie jawi optymistycznie, oni upatruja w ludziach ubezpieczonych w krus samych kombinatorow. w ten sposob obrazaja rolnikow, niech po przestana mierzyc swoja miara.

zgadza sie ze jest jakis tam margines kombinatorstwa, ale po roku, chyba powinna byc jakas ustawa z zaczarowanej szafki ustaw, ktora by ten problem rozwiazala.

po zarzuca pis, ze za ich rzadow, byl ciagly konflikt i nagonka - a czy nie widzicie panstwo jak po dzieli ludzi na tych ze wsi i z miast? czy tak wypada?

co tam rolnicy, ile oni tam kombinuja, utrzymujemy ich etc... a czy wiece, ze w wielu wypadkach rolnicy ida prywatnie do lekarza, bo nie maja czasu chorowac - smieszne chorobowe.

a kto dal ludziom lewe renty, tez rolnicy, czy moze ci biedni lekarze, co bylejakimi autami niejezdza? kto kupi zadluzone szpitale, tez biedni lekarze pewnie.

no ale zostawmy to, nie wolno uogolniac: system jest chory i trzeba go uleczyc,

no i nie wiem czy nie powinna zajac sie jakas organizacja, od ochrony praw konsumentow, i sprawdzic ile rzeczywiscie kosztowaly najpopularniejsze nawozy od 2003 do teraz (polifoski, fosforany, moczniki etc.)

pozdrawiam wszystkich rolnikow!
No coz, w liberalnych mediach az trzeszczy od tego jak to rolnikom jest dobrze i jeszcze lepiej, odkad polska w unii.

nikt jednak nie mowi ile podrozaly nawozy, i jak ma sie do tego parytet sily nabywczej w porownaniu do dochodow.

z jednej strony unia byla bardzo restrykcyjna dla krajow osciennych, teraz skolei nastapilo otwarcie i polacy jawnie dostaja po plecach.

jakby rolnicy sprzedawali zgodnie z ucyciwa cena, mogloby byc ich stac na inwestycje, placenie wiekszych skladek do krus, a takze na tworze... rozwiń
Avatar
olek / 1 grudnia 2008 o 12:26
0
cóż pan minister ma w d... Was i całą Zamojszczyznę, on jeździ firmowym merolem w warszawce i jego głównym zadaniem teraz jest zaklepanie sobie intratnych posadek dla siebie i rodziny w przeróżnych agencjach i firmach po tym jak się ta kadencja sejmu skończy.
PSL już tyle razy rządziło i jakoś ani razu nie stworzyło jasnego programu dla wsi, zawsze było to gaszenie pożarów i obiecanki cacanki.
Czy ich wyborcy nie są w stanie zauważyć że PSL zależy na zachowaniu status-quo czyli nie za biednej ale nie za bogatej (bo by liznęła literatury, internetu i stała się liberalna) wsi. Która zawsze będzie dla nich źródłem potencjalnych wyborców.
cóż pan minister ma w d... Was i całą Zamojszczyznę, on jeździ firmowym merolem w warszawce i jego głównym zadaniem teraz jest zaklepanie sobie intratnych posadek dla siebie i rodziny w przeróżnych agencjach i firmach po tym jak się ta kadencja sejmu skończy.
PSL już tyle razy rządziło i jakoś ani razu nie stworzyło jasnego programu dla wsi, zawsze było to gaszenie pożarów i obiecanki cacanki.
Czy ich wyborcy nie są w stanie zauważyć że PSL zależy na zachowaniu status-quo czyli nie za biednej ale nie za bogatej (bo by liznęła lit... rozwiń
Avatar
baton / 1 grudnia 2008 o 11:01
0
jeszcze potrzeba lepszych argumentów tym darmozjadom i nierobom z typu Goliszewski, Mordasiewicz i innym. niech się przejadąna polską wieś to może do tych cymbałów dotrze cała prawda o polskiech gospodarstwach. Marzy się im powrót Leppera to wróci i przejmie całą władzę po POpoaprańcach. Tusk wyłysieje. Dobrze siedziało się w ławach poselskich i snuło fantasmagorie do spóły z Palikotem jako opozycja aak przyszło rządzić to fujara opadła?
Avatar
jkp / 1 grudnia 2008 o 08:08
0
Akurat to coś da.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rośliny owadożerne w Muzeum Wsi Lubelskiej
19 sierpnia 2018, 11:00

Rośliny owadożerne w Muzeum Wsi Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników roślin owadożernych! W niedzielę, 19 sierpnia w godz. 11-17 w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można zobaczyć wspaniałe okazy tego typu roślin i spotkać się ze specjalistą.

Pies pogryzł mu buty. Przywiązał go do grzejnika

Pies pogryzł mu buty. Przywiązał go do grzejnika 5 1

21- latek z Lublina przywiązał psa do grzejnika, bo zwierze zniszczyło mu buty. Mężczyzna może trafić na trzy lata do więzienia.

Jarmark Jagielloński. Koncert zauroczył Lublinian (dużo zdjęć)
galeria

Jarmark Jagielloński. Koncert zauroczył Lublinian (dużo zdjęć) 4 1

Na dziedzińcu Zamku Natalia Kukulska zaśpiewała rzeszowskie melodie z Heleną Szpytmą z Markowej. Paulina Przybysz wystąpiła z kapelę Pańczaków. Zobaczyć można było także panie z zespołu Gołcunecki oraz śpiewaczkę Marię Pęzik z Gałek Rusinowskich. Wojtek Mazolewski wystąpił z kapelą Jurka Wrony, a Barbara Wrońska z Anną Chudą.

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 155 10

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 3 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 32 23

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 19 13

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 16 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 5

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 2 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!