Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 listopada 2008 r.
14:54
Edytuj ten wpis

Wołają do ministerstwa o pomoc

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 6 A A

Radni Powiatu Zamojskiego wysłali do ministra rolnictwa i rozwoju wsi apel o "poprawę bytu rolników”. Domagają się m.in. wprowadzenia cła zaporowego na zboże importowane spoza UE i obniżenia cen nawozów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To efekt próśb zamojskich rolników, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Gdyby nie skromne renty i emerytury wielu z nich nie miałoby z czego żyć.

- To co się dzieje, to tragedia - żali się Maria Krzyszczak z Radecznicy.

- Utrzymujemy się z mężem jedynie z jednej emerytury. Z pola wyżyć się nie da. Do gospodarki trzeba dokładać. Tak jest w całej wsi. Nasi rolnicy ciągną resztkami sił.
Pani Maria ma wraz z mężem ok. 2 hektarów ziemi. Uprawiają głównie pszenicę.

Mają też jedną krowę i cielątko. Jak obliczyli, w tym roku na uprawie zboża nie zarobili ani grosza. Musieli do niej dołożyć. - Coraz więcej pól leży odłogiem - tłumaczy pani Maria. - I my nie wiemy co dalej robić. Mieszkamy sami i z trudem się utrzymujemy. Co się dziwić, że wieś wymiera.

Piotr Ciszewski z Grabowca w 2007 r uprawiał ponad dziesięć hektarów ziemi. Teraz całość oddał w dzierżawę. - Jeszcze w ub. roku za tonę pszenicy płacono na skupie od 800 do 900 zł, teraz dawali tylko ok. 390 zł - denerwuje się były gospodarz. - Jak tak można? Tak samo jest z żywcem, burakami i wszystkim.

Natomiast ceny nawozów i środków ochrony roślin poszły w górę. Mam rodzinę, ale nie mogłem jej utrzymać. Rzuciłem rolnictwo i zacząłem pracować na budowach.

Rolnicy są zrozpaczeni. Powiedzieli o tym m.in. swoim radnym. Ci na ostatniej sesji postanowili interweniować u ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Napisali specjalny apel "o podjęcie działań zmierzających do poprawy sytuacji w rolnictwie”. Domagają się m.in. wprowadzenia cła zaporowego na zboże importowane spoza krajów Unii Europejskiej, o usprawnienie i uszczelnienie jego kontroli na granicach (zboże sprowadzane do Polski m.in. z Ukrainy jest często złej jakości), obniżenie ceny nawozów sztucznych oraz ustalenia ceny minimalnej skupu pszenicy na poziomie 200 euro za tonę.

- Zamojszczyzna to jeden z najbiedniejszych regionów w Polsce - mówi Kazimierz Mielnicki, przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego. - Prawda nie jest wesoła. W powiecie zamojskim żyje ok. 100 tys. osób. Jest nam coraz ciężej. Jeżeli recesja jeszcze się pogłębi, sytuacja rolników będzie jeszcze bardziej dramatyczna. Co będzie dalej? - Mam nadzieję, że nasze wołanie usłyszą w ministerstwie i jakoś pomogą. Bez tego trudno sobie wyobrazić naszą rolniczą gospodarkę za kilka lat - dodaje.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rolnik / 1 grudnia 2008 r. o 18:25
Wystarczy przejechać się po zamojskich wioskach i łatwo przekonać się jak to wygląda. Bieda. Co ti można zrobić?
Avatar
bibi / 1 grudnia 2008 r. o 14:14
A po co mają przyjeżdżać skoro bardzo dobrze wiedzą jak wygląda sytuacja.Przecież sami do tego doprowadzili!Poselska dieta jest wyższa niż tona naszego produktu,w który najpierw trzeba zainwestować a do poselskiej diety....czysty zysk dlatego każdy kto dostanie się do koryta ma gdzieś rolnika i jego problemy gospodarcze...Wszyscy nas zdradzają,mimo,że wiele obiecują(tylko po to by dostać się na stołek).Potem wszyscy się na nas wypinają,bo chłop nigdy nie był zgrany i nic nie może zrobić(jeden do sasa,drugi do lasa).Pozostało nam tylko prosić "łaskawych"ministrów a to i tak niewiele da.Żadna klasa społeczna w naszym kraju nie jest tak pomiatana przez rządzących jak rolnicy i my sami na to pozwalamy....Wszyscy mają prawo do strajku i zgromadzeń a chłopa to się wodą polewa(dla otrzeżwienia?to powinno dotyczyć posłów PO)Robotnicy,stoczniowcy,lekarze i pielęgniarki-wszyscy wychodzą z kancelarii premiera z zapewnionymi postulatami i obietnicami ich realizacji-nas nikt nie wpuści do tego pomieszczenia,bo narobimy smrodu...a kto zreszta chciałby z nami rozmawiać?Nawet Ci, którzy sami są rolnikami i otrzymali nasze głosy przy wyborach nie chcą nam pomó,bo gdyby bylo inaczej,to nie doszloby do sytuacji,gdzie opakowanie zaprawy nasiennej kosztuje tyle co 120kg pszenicy.
A po co mają przyjeżdżać skoro bardzo dobrze wiedzą jak wygląda sytuacja.Przecież sami do tego doprowadzili!Poselska dieta jest wyższa niż tona naszego produktu,w który najpierw trzeba zainwestować a do poselskiej diety....czysty zysk dlatego każdy kto dostanie się do koryta ma gdzieś rolnika i jego problemy gospodarcze...Wszyscy nas zdradzają,mimo,że wiele obiecują(tylko po to by dostać się na stołek).Potem wszyscy się na nas wypinają,bo chłop nigdy nie był zgrany i nic nie może zrobić(jeden do sasa,drugi do lasa).Pozostało nam tylko pr... rozwiń
Avatar
~tonymld~ / 1 grudnia 2008 r. o 12:58
No coz, w liberalnych mediach az trzeszczy od tego jak to rolnikom jest dobrze i jeszcze lepiej, odkad polska w unii.

nikt jednak nie mowi ile podrozaly nawozy, i jak ma sie do tego parytet sily nabywczej w porownaniu do dochodow.

z jednej strony unia byla bardzo restrykcyjna dla krajow osciennych, teraz skolei nastapilo otwarcie i polacy jawnie dostaja po plecach.

jakby rolnicy sprzedawali zgodnie z ucyciwa cena, mogloby byc ich stac na inwestycje, placenie wiekszych skladek do krus, a takze na tworzenie nowych miejsc pracy.

w obecnej sytuacji. male gospodarstwa z zalozenia maja wymrzec i byc zniszczone. dodatkowo uzyskanie wsparcia z ue jest trudne (poza podstawowymi doplatami).

tak jak ujal moj przedmowca - psl guzik obchodzi polska wies, ich obchodza stolki i tylko stolki. dziwi jednak fakt, ze jakos ludzie do tej pory sie nie skapowali i dalej na nich glosuja - przeciez duzo glosow psl dostaje na wsi.

czy taki apel cos zmieni? pewnie sawicki cos tam obieca, a potem i tak nie dotrzyma. czyli wszyscy zgadzaja sie ze soba. a bedzie nadal tak jak jest..

po tez jakos sie nie jawi optymistycznie, oni upatruja w ludziach ubezpieczonych w krus samych kombinatorow. w ten sposob obrazaja rolnikow, niech po przestana mierzyc swoja miara.

zgadza sie ze jest jakis tam margines kombinatorstwa, ale po roku, chyba powinna byc jakas ustawa z zaczarowanej szafki ustaw, ktora by ten problem rozwiazala.

po zarzuca pis, ze za ich rzadow, byl ciagly konflikt i nagonka - a czy nie widzicie panstwo jak po dzieli ludzi na tych ze wsi i z miast? czy tak wypada?

co tam rolnicy, ile oni tam kombinuja, utrzymujemy ich etc... a czy wiece, ze w wielu wypadkach rolnicy ida prywatnie do lekarza, bo nie maja czasu chorowac - smieszne chorobowe.

a kto dal ludziom lewe renty, tez rolnicy, czy moze ci biedni lekarze, co bylejakimi autami niejezdza? kto kupi zadluzone szpitale, tez biedni lekarze pewnie.

no ale zostawmy to, nie wolno uogolniac: system jest chory i trzeba go uleczyc,

no i nie wiem czy nie powinna zajac sie jakas organizacja, od ochrony praw konsumentow, i sprawdzic ile rzeczywiscie kosztowaly najpopularniejsze nawozy od 2003 do teraz (polifoski, fosforany, moczniki etc.)

pozdrawiam wszystkich rolnikow!
No coz, w liberalnych mediach az trzeszczy od tego jak to rolnikom jest dobrze i jeszcze lepiej, odkad polska w unii.

nikt jednak nie mowi ile podrozaly nawozy, i jak ma sie do tego parytet sily nabywczej w porownaniu do dochodow.

z jednej strony unia byla bardzo restrykcyjna dla krajow osciennych, teraz skolei nastapilo otwarcie i polacy jawnie dostaja po plecach.

jakby rolnicy sprzedawali zgodnie z ucyciwa cena, mogloby byc ich stac na inwestycje, placenie wiekszych skladek do krus, a takze na tworze... rozwiń
Avatar
olek / 1 grudnia 2008 r. o 12:26
cóż pan minister ma w d... Was i całą Zamojszczyznę, on jeździ firmowym merolem w warszawce i jego głównym zadaniem teraz jest zaklepanie sobie intratnych posadek dla siebie i rodziny w przeróżnych agencjach i firmach po tym jak się ta kadencja sejmu skończy.
PSL już tyle razy rządziło i jakoś ani razu nie stworzyło jasnego programu dla wsi, zawsze było to gaszenie pożarów i obiecanki cacanki.
Czy ich wyborcy nie są w stanie zauważyć że PSL zależy na zachowaniu status-quo czyli nie za biednej ale nie za bogatej (bo by liznęła literatury, internetu i stała się liberalna) wsi. Która zawsze będzie dla nich źródłem potencjalnych wyborców.
cóż pan minister ma w d... Was i całą Zamojszczyznę, on jeździ firmowym merolem w warszawce i jego głównym zadaniem teraz jest zaklepanie sobie intratnych posadek dla siebie i rodziny w przeróżnych agencjach i firmach po tym jak się ta kadencja sejmu skończy.
PSL już tyle razy rządziło i jakoś ani razu nie stworzyło jasnego programu dla wsi, zawsze było to gaszenie pożarów i obiecanki cacanki.
Czy ich wyborcy nie są w stanie zauważyć że PSL zależy na zachowaniu status-quo czyli nie za biednej ale nie za bogatej (bo by liznęła lit... rozwiń
Avatar
baton / 1 grudnia 2008 r. o 11:01
jeszcze potrzeba lepszych argumentów tym darmozjadom i nierobom z typu Goliszewski, Mordasiewicz i innym. niech się przejadąna polską wieś to może do tych cymbałów dotrze cała prawda o polskiech gospodarstwach. Marzy się im powrót Leppera to wróci i przejmie całą władzę po POpoaprańcach. Tusk wyłysieje. Dobrze siedziało się w ławach poselskich i snuło fantasmagorie do spóły z Palikotem jako opozycja aak przyszło rządzić to fujara opadła?
Avatar
jkp / 1 grudnia 2008 r. o 08:08
Akurat to coś da.
Avatar
Rolnik / 1 grudnia 2008 r. o 18:25
Wystarczy przejechać się po zamojskich wioskach i łatwo przekonać się jak to wygląda. Bieda. Co ti można zrobić?
Avatar
bibi / 1 grudnia 2008 r. o 14:14
A po co mają przyjeżdżać skoro bardzo dobrze wiedzą jak wygląda sytuacja.Przecież sami do tego doprowadzili!Poselska dieta jest wyższa niż tona naszego produktu,w który najpierw trzeba zainwestować a do poselskiej diety....czysty zysk dlatego każdy kto dostanie się do koryta ma gdzieś rolnika i jego problemy gospodarcze...Wszyscy nas zdradzają,mimo,że wiele obiecują(tylko po to by dostać się na stołek).Potem wszyscy się na nas wypinają,bo chłop nigdy nie był zgrany i nic nie może zrobić(jeden do sasa,drugi do lasa).Pozostało nam tylko prosić "łaskawych"ministrów a to i tak niewiele da.Żadna klasa społeczna w naszym kraju nie jest tak pomiatana przez rządzących jak rolnicy i my sami na to pozwalamy....Wszyscy mają prawo do strajku i zgromadzeń a chłopa to się wodą polewa(dla otrzeżwienia?to powinno dotyczyć posłów PO)Robotnicy,stoczniowcy,lekarze i pielęgniarki-wszyscy wychodzą z kancelarii premiera z zapewnionymi postulatami i obietnicami ich realizacji-nas nikt nie wpuści do tego pomieszczenia,bo narobimy smrodu...a kto zreszta chciałby z nami rozmawiać?Nawet Ci, którzy sami są rolnikami i otrzymali nasze głosy przy wyborach nie chcą nam pomó,bo gdyby bylo inaczej,to nie doszloby do sytuacji,gdzie opakowanie zaprawy nasiennej kosztuje tyle co 120kg pszenicy.
A po co mają przyjeżdżać skoro bardzo dobrze wiedzą jak wygląda sytuacja.Przecież sami do tego doprowadzili!Poselska dieta jest wyższa niż tona naszego produktu,w który najpierw trzeba zainwestować a do poselskiej diety....czysty zysk dlatego każdy kto dostanie się do koryta ma gdzieś rolnika i jego problemy gospodarcze...Wszyscy nas zdradzają,mimo,że wiele obiecują(tylko po to by dostać się na stołek).Potem wszyscy się na nas wypinają,bo chłop nigdy nie był zgrany i nic nie może zrobić(jeden do sasa,drugi do lasa).Pozostało nam tylko pr... rozwiń
Avatar
~tonymld~ / 1 grudnia 2008 r. o 12:58
No coz, w liberalnych mediach az trzeszczy od tego jak to rolnikom jest dobrze i jeszcze lepiej, odkad polska w unii.

nikt jednak nie mowi ile podrozaly nawozy, i jak ma sie do tego parytet sily nabywczej w porownaniu do dochodow.

z jednej strony unia byla bardzo restrykcyjna dla krajow osciennych, teraz skolei nastapilo otwarcie i polacy jawnie dostaja po plecach.

jakby rolnicy sprzedawali zgodnie z ucyciwa cena, mogloby byc ich stac na inwestycje, placenie wiekszych skladek do krus, a takze na tworzenie nowych miejsc pracy.

w obecnej sytuacji. male gospodarstwa z zalozenia maja wymrzec i byc zniszczone. dodatkowo uzyskanie wsparcia z ue jest trudne (poza podstawowymi doplatami).

tak jak ujal moj przedmowca - psl guzik obchodzi polska wies, ich obchodza stolki i tylko stolki. dziwi jednak fakt, ze jakos ludzie do tej pory sie nie skapowali i dalej na nich glosuja - przeciez duzo glosow psl dostaje na wsi.

czy taki apel cos zmieni? pewnie sawicki cos tam obieca, a potem i tak nie dotrzyma. czyli wszyscy zgadzaja sie ze soba. a bedzie nadal tak jak jest..

po tez jakos sie nie jawi optymistycznie, oni upatruja w ludziach ubezpieczonych w krus samych kombinatorow. w ten sposob obrazaja rolnikow, niech po przestana mierzyc swoja miara.

zgadza sie ze jest jakis tam margines kombinatorstwa, ale po roku, chyba powinna byc jakas ustawa z zaczarowanej szafki ustaw, ktora by ten problem rozwiazala.

po zarzuca pis, ze za ich rzadow, byl ciagly konflikt i nagonka - a czy nie widzicie panstwo jak po dzieli ludzi na tych ze wsi i z miast? czy tak wypada?

co tam rolnicy, ile oni tam kombinuja, utrzymujemy ich etc... a czy wiece, ze w wielu wypadkach rolnicy ida prywatnie do lekarza, bo nie maja czasu chorowac - smieszne chorobowe.

a kto dal ludziom lewe renty, tez rolnicy, czy moze ci biedni lekarze, co bylejakimi autami niejezdza? kto kupi zadluzone szpitale, tez biedni lekarze pewnie.

no ale zostawmy to, nie wolno uogolniac: system jest chory i trzeba go uleczyc,

no i nie wiem czy nie powinna zajac sie jakas organizacja, od ochrony praw konsumentow, i sprawdzic ile rzeczywiscie kosztowaly najpopularniejsze nawozy od 2003 do teraz (polifoski, fosforany, moczniki etc.)

pozdrawiam wszystkich rolnikow!
No coz, w liberalnych mediach az trzeszczy od tego jak to rolnikom jest dobrze i jeszcze lepiej, odkad polska w unii.

nikt jednak nie mowi ile podrozaly nawozy, i jak ma sie do tego parytet sily nabywczej w porownaniu do dochodow.

z jednej strony unia byla bardzo restrykcyjna dla krajow osciennych, teraz skolei nastapilo otwarcie i polacy jawnie dostaja po plecach.

jakby rolnicy sprzedawali zgodnie z ucyciwa cena, mogloby byc ich stac na inwestycje, placenie wiekszych skladek do krus, a takze na tworze... rozwiń
Avatar
olek / 1 grudnia 2008 r. o 12:26
cóż pan minister ma w d... Was i całą Zamojszczyznę, on jeździ firmowym merolem w warszawce i jego głównym zadaniem teraz jest zaklepanie sobie intratnych posadek dla siebie i rodziny w przeróżnych agencjach i firmach po tym jak się ta kadencja sejmu skończy.
PSL już tyle razy rządziło i jakoś ani razu nie stworzyło jasnego programu dla wsi, zawsze było to gaszenie pożarów i obiecanki cacanki.
Czy ich wyborcy nie są w stanie zauważyć że PSL zależy na zachowaniu status-quo czyli nie za biednej ale nie za bogatej (bo by liznęła literatury, internetu i stała się liberalna) wsi. Która zawsze będzie dla nich źródłem potencjalnych wyborców.
cóż pan minister ma w d... Was i całą Zamojszczyznę, on jeździ firmowym merolem w warszawce i jego głównym zadaniem teraz jest zaklepanie sobie intratnych posadek dla siebie i rodziny w przeróżnych agencjach i firmach po tym jak się ta kadencja sejmu skończy.
PSL już tyle razy rządziło i jakoś ani razu nie stworzyło jasnego programu dla wsi, zawsze było to gaszenie pożarów i obiecanki cacanki.
Czy ich wyborcy nie są w stanie zauważyć że PSL zależy na zachowaniu status-quo czyli nie za biednej ale nie za bogatej (bo by liznęła lit... rozwiń
Avatar
baton / 1 grudnia 2008 r. o 11:01
jeszcze potrzeba lepszych argumentów tym darmozjadom i nierobom z typu Goliszewski, Mordasiewicz i innym. niech się przejadąna polską wieś to może do tych cymbałów dotrze cała prawda o polskiech gospodarstwach. Marzy się im powrót Leppera to wróci i przejmie całą władzę po POpoaprańcach. Tusk wyłysieje. Dobrze siedziało się w ławach poselskich i snuło fantasmagorie do spóły z Palikotem jako opozycja aak przyszło rządzić to fujara opadła?
Avatar
jkp / 1 grudnia 2008 r. o 08:08
Akurat to coś da.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żużlowiec Motoru Lublin mistrzem świata juniorów!

Żużlowiec Motoru Lublin mistrzem świata juniorów!

Mateusz Cierniak został indywidualnym mistrzem świata juniorów. Żużlowiec Motoru Lublin złoto zapewnił sobie zajmując trzecie miejsce w finałowej rundzie Grand Prix 2 w Toruniu. Drugi był inny zawodnik lubelskiej drużyny Wiktor Lampart, który może mówić o sporym pechu, bo medal przegrał zaledwie o włos.

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Sytuacja jest „trudna”, „bardzo ciężka”. Te słowa padały zarówno z ust przedstawiciela pracowników MPK Kraśnik, prezesa spółki jak i miejskich radnych. – Skoro o podwyżkach nie ma mowy, skoro przed nami jest widmo bankructwa naszej spółki, to jaką mamy mieć motywację do pracy? – dopytywał radnych przewodniczący zakładowej „Solidarności” Witold Bielski. Czy dojdzie do strajku pracowników?

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym. Ostatnie wydarzenia m.in. za naszą wschodnią granicą pokazały, że OZE to już nie tylko ekologia i rachunek ekonomiczny, a gwarancja bezpieczeństwa - rozmowa z Piotrem Droździewiczem, wiceprezesem firmy Sunprofi.

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym
7 października 2022, 18:00

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym

"Słyszę Cię" to tytuł wyjątkowego koncertu charytatywnego, który Teatr Muzyczny w Lublinie zrealizuje w ramach pomocy na rzecz młodych ludzi zmagających się z problemami psychicznymi. Gwiazdami wydarzenia będą Viki Gabor i Kayah. Koncert odbędzie się już 7 października o godz. 18.

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister:  Musimy być przygotowani na różne warianty

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister: Musimy być przygotowani na różne warianty

Okazuje się, że Państwowa Agencja Atomistyki już przeprowadziła symulacje pod kątem rosyjskich ataków na ukraińskie elektrownie atomowe.

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę
zdjęcia
1 października 2022, 16:00
galeria

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę

Artystów jest dwudziestu, miejsc gdzie pojawią się ich prace: 25. W sobotę rozpoczyna się Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City 2022.

Koncert dla Seniorów w Puławach
4 października 2022, 17:00

Koncert dla Seniorów w Puławach

4 października o godz. 17 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w ramach VIII Puławskiej Senioriady.

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca
wideo
film

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca

Słowo „przestrzeń” nie pada tu przypadkowo, ale równie ważne jest to, że w październiku miłośnicy tańca będą bardzo zadowoleni.

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto przegrało sądowe spory o własność gruntów położonych między ul. Jana Pawła II a wąwozem. Władze Lublina muszą zwrócić tę ziemię spadkobiercom dawnych właścicieli. Wydane przedwczoraj wyroki są już prawomocne.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Tytułu broni zespół 4-tego Piętra. O jego sile stanowili w poprzednim sezonie głównie gracze podkoszowi jak Marcin Ożga, Łukasz Łukawski czy Marek Macieszczuk. Drugie miejsce zajęło The Reds Iglo-Klima, a podium uzupełnił Symbit

Bridget Jones wraca.  Program TV 30 września - 2 października 2022
30 września 2022, 20:00

Bridget Jones wraca. Program TV 30 września - 2 października 2022

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. festiwalowy "Portret kobiety w ogniu". Nie zabraknie też rozrywki w postaci takich filmów, jak "Alita: battle Angel" czy "Krzyk". Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Zgodnie wytycznymi straży pożarnej, zarządcy osiedli mieszkaniowych muszą poprawić dojazd do wskazanych budynków wielorodzinnych. Chodzi o to, by w razie zagrożenia, strażacy mogli szybko dotrzeć pod każdy adres. Nowych dróg pożarowych najszybciej przybywa na os. Niwa.

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Od soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów.

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Cerrad Enea Czarni Radom będą przeciwnikiem LUK Lublin w pierwszej kolejce nowego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w hali Globus, w sobotę, o godz 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!