Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 lipca 2013 r.
15:37
Edytuj ten wpis

Żurawlów: policja naciska na protestujących

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 8 A A
Pat w sprawie odwiertów w Żurawlowie trwa już miesiąc (Jacek Szydłowski)
Pat w sprawie odwiertów w Żurawlowie trwa już miesiąc (Jacek Szydłowski)

Policja zwraca uwagę władzom gminy, że na miejscu protestu dochodzi do łamania prawa. Wójt odpowiada, że niewiele może z tym zrobić. Z kolei uczestnicy pikiety apelują o wsparcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Blokada na polu w Żurawlowie trwa od miesiąca. Mieszkańcy chcą, by koncern Chevron zrezygnował z poszukiwań gazu łupkowego w ich okolicy. Zablokowali wjazd na działkę wynajętą przez amerykańską firmę. Obie strony rozstawiły na miejscu swoje obozowiska.

– Wczoraj wójt wezwał nas na rozmowę i powiedział, że wywierane są a niego naciski, by zlikwidować blokadę – mówi Emil Jabłoński, sołtys Żurawlowa. – Dostał pismo z policji, w którym oskarża się nas o powodowanie zagrożenia. Wspomina się też o 87 zarzutach postawionych protestującym.

Uczestnicy akcji utrzymują, że nie popełnili żadnych wykroczeń. – Protestujemy na prywatnym polu. Po prostu ktoś chce rękami wójta załatwić sprawę – dodaje Jabłoński.
Pismo do Tadeusza Goździejewskiego, wójta gminy Grabowiec, skierował szef zamojskiej policji.

Mundurowi zapewniają jednak, że nie jest to próba nacisku. – To jedynie informacja o tym, co dzieje się na miejscu – mówi Joanna Kopeć, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – W związku z konfliktową sytuacją popełniono kilkadziesiąt wykroczeń. Tymczasem zgodnie z przepisami, do zadań własnych gminy należą sprawy porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

– To policja ma utrzymywać porządek. Ja sam nie mam do tego odpowiednich instrumentów – ripostuje wójt Goździejewski. Wysłał już do komendanta stosowne pismo. Gmina czeka też na reakcję marszałka województwa – w sobotę Krzysztof Hetman odwiedził protestujących.

– Przedstawili oni poważne zastrzeżenia wobec działalności firmy Chevron – twierdzi Goździejewski. – Marszałek obiecał, ze zapozna się z dokumentami i zajmie stanowisko.
Tymczasem protestujący apelują w Internecie o pomoc w akcji. Liczą na wsparcie w prowadzeniu blokady. W ostatnich dniach do mieszkańców Żurawlowa dołączyli m.in. przeciwnicy „łupków” z Lublina i Wadowic.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
poznaniak / 5 lipca 2013 o 22:36
0


Chodzą słuchy że protest rozpoczęto bo Chevron szuka nie na tej działce co trzeba, zarobił nie ten co trzeba - takie drobne lokalne przepychanki o miedzę i kasę a nie o 'ekologię' :)

A że teraz pod 'protest' podpinają się eko-cwaniaczki to inna sprawa.

Może zabrać rolnikom traktory i inne maszyny, odciąć energię elektryczną i telefony - przecież wiadome jest że od tych wynalazków kury dają ścięte jajka a krowy kwaśne mleko :)

I czas na bramę wjazdową i napis 'Welcome to Ciemnogród' :)

ty żalosna k...o!   ile ci płacą za taka rozbijacką robotę, szpicluuuu, kablu,   genetyczny UBeku?

Ci ludzie  stoja tam dzień i noc, żebys i TY, gnoju, pił czystą Nieskazona Wode, żeby i twoje dzieci - mialy szanse nie dostac nowotworów od fluidów frakturacyjnych od Halliburtona, o ktorych sie nawet nie dowiesz, bo objęte sa tzw , ha ha , tajemnicą handlowa, ale wiadomo, że :"

„Produktem ubocznym szczelinowania hydraulicznego jest duża ilość wody zanieczyszczonej substancjami rakotwórczymi, biobójczymi, promieniotwórczym radonem i dodatkowymi niebezpiecznymi chemikaliami (patrz rozdział  2.6). (str.51)” -

  /.../

Substancje te mogą znaleźć ujście do podziemnego  źródła wody pitnej ,JEŻELI SZCZELINY ROZCIĄGAJĄ SIĘ POZA DOCELOWĄ FORMACJĘ LUB JEŻELI OSŁONA BĄDŹ CEMENTOWANIE ODWIERTU NIE WYTRZYMAJĄ CISNIEŃ WYTWARZANYCH PODCZAS SZCZELINOWANIA HYDRAULICZNEGO .

 Inne substancje toksyczne mogą powstawać wskutek złożonych reakcji biogeochemicznych z dodatkami chemicznymi używanymi w płynie szczelinującym [EPA, 2011].  (str.35)

 i jeszcze

Po ukończeniu szczelinowania hydraulicznego w ziemi pozostaje mieszanina niebezpiecznych materiałów. Chemikalia te przemieszczają się w miarę upływu czasu w przestrzeni w sposób NIEKONTROLOWANY I NIEPRZEWIDYWALNY   

 Rozdz.4..3., PDF str.63

To jest  w przeciwieństwie do  slodzonych gadek-szmatek - waszych koncernowych klamcow - profesjonalna Ekspertyza Parlamentu Europejskiego, pt. „Wpływ wydobycia gazu łupkowego i ropy łupkowej na  środowisko naturalne i zdrowie ludzi” - Bruksela, czerwiec, 2011 -  najbardziej kompleksowy raport UE nt.  szans i niebezpieczeństw związanych z gazem/ ropą łupkową. Oparty na opracowaniach naukowców z całego świata ( ponad 100 pozycji w bibliografii!!)  również na raportach amerykańskich , plik PDF, 96 str. do pobrania na Googlach  

ZNAŁEŚ  TOOO?

WIDZIALEŚ, ŻE TAKIE COŚ MOŻNA POBRAĆ W NECIE??

jakos w żadnej gazecie nas o tym nie poinformowali!  Ani w TV!  Ale pobierac polska wode, handlować po pasersku polską  ziemią, wodą, zdrowiem ludzi - to potrafią QUUUUUUR.....Y!!!!!

Ciekawe, że żadna  k...a z gaz-lobby - żaden euro-oseł gaz-lobbystyczny - nie próbował MERYTORYCZNEJ  POLEMIKI, nawet nigdy NIE  ZACYTOWAŁ FRAGMENTU  tej Ekspertyzy !!!

A chyba JEST  o czym rozmawiać?!

" Nieeee, a po cooo?"  

Zeby ludzie zaczeli zadawać niewygodne pytania?

Przecież sam Kaczyński- ZABRANIA  NAWET -  Z A D A W A N I A   - S A M Y C H  -  P Y T A Ń  -    WŁASNIE !!!

Ha ha ha ha! Prawy i Sprawiedliwy ale Prawdy - NIECIEKAW !

  (   http://www.youtube.com/watch?v=2SP8wb999ys  min 1: 22 )

Wszystko - O S Z U Ś C I  !!!

...o!   ile ci płacą za taka rozbijacką robotę, szpicluuuu, kablu,   genetyczny UBeku?

Ci ludzie  stoja tam dzień i noc, żebys i TY, gnoju, pił czystą Nieskazona Wode, żeby i twoje dzieci - mialy szanse nie dostac nowotworów od fluidów frakturacyjnych od Halliburtona, o ktorych sie nawet nie dowiesz, bo objęte sa tzw , ha ha , tajemnicą handlowa, ale wiadomo, że :"

„Produktem ubocznym szczelinowania hydrauliczn... rozwiń

Avatar
jan kowalski, ojciec / 5 lipca 2013 o 18:22
0

Oooo... widac, że gaz-agentura pracuje na forach, ciekawe - ile dostajecie, kure*ki, za jednego posta?

Natomiast poczciwym gaz-idiotom, zmanipulowany, gaz-propagandą gaz-entuzjastom - radzę  zacząć samodzielną edukację nt gazu łupkowego i wielorakich jego aspektów.

Raczej n ie polegajcie na opiniach i haslach ludzi oplacanych przez gaz-lobby i koncerny.

Ja- nie jeste,m żadnym EKO, ani agentem Gaspromu, należe do milionowej, miliardowej rzeszy ludzi na Ziemi, którzy chcą pić  nieskazoną przez  gaz-koncerny, Wodę.

Czy to JUZ  jest agenturalnoooość?

.

Natomiast ja  i wielu znajomych, równiez całkiem zwyklych ludzi (ojców i matek dzieciom),   ludzi śledzących  temat z troski o los własnych rodzin,  złapaliśmy   gaz-lobbystów po wielokroć na po prostu ... o r d y n a r n y c h ,  b e z c z e l n y c h  - k ł a m s t w a c h ! (np. W Y P I C I E  na oczach milionów  telewidzów przed kamerami w TVP Info, w programie "Po Dwudziestej", 31  października 2012. - przez gaz-ministra Budzanowskiego -  z prywatnie przyniesionej przez niego buteleczki - rzekomego ... jak stwierdził minister, uwaga: p ł y n u   do   s z c z z e l i n o w a n i a ! – (prawdziwy płyn do szczelinowania zawiera setki trucizn: kancerogenów, neurotkosyn, mutagenów, do których nawet nie wolno się ZBLIŻAĆ bez odzieży ochronnej!) żeby pokazać Polakom, jaki to ów płyn jest niegroźny, stając sie idolem  kabareciarzy na Zachodzie i żywą juz legendą światowego frackingu. Obecna obok  ( dzis już również – była, ale bynajmniej nie z powodu propagandowych kłamstw, które inni gaz-lobbyści  uskuteczniają z równym sukcesem_ szefowa PGNiG -Grazyna Piotrowska-Oliwa zagrzewała ministra slowami: "tak, potwierdzam, to jest płyn szczelinujący dostarczony przez nas", obecny był przy tym wlasnie m. in. p. Sonik. NIE PROTESTOWAŁ.M I L C Z A Ł )

Google: "NO FRACKING" - na dziś ponad  50 mln str! z protestami  anty - frackingowymi  na całym świecie!: od USA, przez Europe, po RPA i Australię  oraz

http://www.marcellusprotest.org/bans-and-moratoria -  albo, google: Bans, Moratoria & Resolutions as of April 28,  2013, potem – kliknąć  w  attachment – załącznik. To jest  aktualizowany rejestr ogólnomerykańskiego Protestu Przeciw Frackingowi i łupkom, steki, tysiące  miejscowości, miast, okręgów, gdzie ludzie kategorycznie żądaja p Zakazów i moratoriów na wydobywanie gazu łupkowego gdzie te zakazy i moratoria . . . otrzymują

Jest oczywiste, że dla Europy  im większa podaż gazu , tym lepiej, ceny bedą niższe, a  jeszcze ,jeszcze , ha ha, rynek dla produktów rolnych francuskich, holenderskich, niemieckich etc - się poszerzy, gdy zniknie konkurencja z Polski i produkty polskiego rolnictwa "Made By Poland / GASLAND" - po prostu przestaną istnieć

A że Polacy  będą mieli z tego głównie - dożywotne skażenia ziemi, wody, powietrza i koniec rolnictwa?

No skoro tak bardzo chcąąą?!

 A chcą, bo w Polsce, jak widac:

 n i e -   m ó w i - s i ę  -  p r a w d y  -  o -  R e w o l u c j i -  Ł u p k o w e j  - i jej  ciemnym  zapleczu  u jej źródeł, w USA.

Euro-posłanka Lena Kolarska-Bobińska zapowiedziała w EuroParlamencie, że przywiezie do Brukseli (która ,niczym Piłat, "umywa rece" i zaleca  tylko uzaleznienie wydobycia od  akceptacji tego przemysłu  przez społeczeństwo), a więc L. K-Bobinska, nastepona , która twierdi, że 'Nie ma skażeń",  obiecała, że przywiezie do Brukseli -  " masowe sondazowe poparcie Polaków dla Gazu Łupkowego" !

Co obiecała, to i uczyniła. Ogłosiła wyniki zamówionego przez siebie sondażu nt  stosunku Polaków do wydobycia g. łupkowego w Polsce. Wynikało   z tego  z tego „sondazu”,( gdzies tak w marcu, 2013) że, uwaga 86% Polaków popiera  to wydobycie w Polsce,  a na  Lubelszczyźnie , słynnej z   najlepszych w Polsce ziem i głębokich  tradycji  rolniczych, gospodarskich , gdzie nastapiły pierwsze wiercenia za g. łupkowym ( koncern Chevron) i gdzie  były/ są  potężne protesty ludzi w Rogowie, Grabowcu, , tam, na tej Lubelszczyźnie,

Europoslance Lenie Kolarskiej - Bobińskiej wyszło w sondażu, że  -cytuje dosłownie : „" 72 proc. mieszkańców Lubelszczyzny zgodziłoby się na to, by gaz łupkowy był wydobywany w pobliżu ich miejsca zamieszkania” Czy  owe 72% to może 7 osób na 10 –  spośród krewnych i znajomych  Leny K.B., a owe 2% to glos  zaprzyjaźnionego kota?

Sumując: teraz juz rozumiem, dlaczego cały świat,  Europa, Australia itd. - nie chcą tego gazu, ba nawet Chińczycy są 10-krotnie mniej (proporcjonalnie) zaangażowani w poszukiwania łupek i tylko Polska, j e d y n a   na świecie (prócz  pomysłodawców i włascicieli patentu - Amerykanów, którzy na eksporcie Frackingu, toksycznej technologii wydobywania gazu z lupkow - zwyczajnie tłuka forsę)  tak bardzo  "kocha" łupki.

Bo my mamy  najmądrzejszych,  najszlachetniejszych , najbardziej dalekowzrocznych i najuczciwszych polityków i decydentów i europoslów.

Oooo... widac, że gaz-agentura pracuje na forach, ciekawe - ile dostajecie, kure*ki, za jednego posta?

Natomiast poczciwym gaz-idiotom, zmanipulowany, gaz-propagandą gaz-entuzjastom - radzę  zacząć samodzielną edukację nt gazu łupkowego i wielorakich jego aspektów.

Raczej n ie polegajcie na opiniach i haslach ludzi oplacanych przez gaz-lobby i koncerny.

Ja- nie jeste,m żadnym EKO, ani agentem Gaspromu, należe do milionowej, miliardowej rzeszy ludzi na Ziemi, którzy chcą pić  nieskazoną przez  gaz-konc... rozwiń

Avatar
mm / 2 lipca 2013 o 22:28
0

W 2010 roku Komisja Europejska złożyła pozew przeciw Polsce do Trybunały Sprawiedliwości UE, który wydał wyrok stanowiący, że Polska złamała unijne prawo przyznając koncesje na eksploatację gazu łupkowego i ropy naftowej bez zastosowania otwartej procedury przetargowej.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości, może oznaczać, że Polska zamiast czerpać zyski z łupków będzie zmuszona wypłacić wysokie odszkodowania poszkodowanym podczas rozdzielania koncesji. Co więcej, także przepis, który miał się pojawić w nowelizacji Ustawy prawa geologicznego i górniczego, na mocy którego posiadacze koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego mieliby bez przetargu otrzymywać koncesję na jego wydobycie, może okazać się niezgodny z prawem unijnym.

W 2010 roku Komisja Europejska złożyła pozew przeciw Polsce do Trybunały Sprawiedliwości UE, który wydał wyrok stanowiący, że Polska złamała unijne prawo przyznając koncesje na eksploatację gazu łupkowego i ropy naftowej bez zastosowania otwartej procedury przetargowej.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości, może oznaczać, że Polska zamiast czerpać zyski z łupków będzie zmuszona wypłacić wysokie odszkodowania poszkodowanym podczas rozdzielania koncesji. Co więcej, także przepis, któ... rozwiń

Avatar
z ciemnogrodu... / 2 lipca 2013 o 21:10
0

Och, jakich to my mamy mądrych ludzi tam w mieście! Rusz duppę jeden z drugim i idz zapie.....alać na polu. Ciekawe ile wytrzymasz. A i będziesz mógł perzy okazji posłuchać super muzyki w fantastycznie wypasionych traktorach! :)

Boże i oni piszą, że na wsi ciemnogród..

Oni wszyscy tacy mądrzy,że rozgarnięty chłop ze wsi przerasta ich o niebo kulturą,inteligencją i zdrowym rozsądkiem.Ja mam wokół samych  oświeconych,mądrych,myślących i pracowitych ludzi,którzy to co mają osiągnęli własną ciężką pracą.Mają także te wypasione traktory,kombajny,samochody i to mnie cieszy.

Oni wszyscy tacy mądrzy,że rozgarnięty chłop ze wsi przerasta ich o niebo kulturą,inteligencją i zdrowym rozsądkiem.Ja mam wokół samych  oświeconych,mądrych,myślących i pracowitych ludzi,którzy to co mają osiągnęli własną ciężką pracą.Mają także te wypasione traktory,kombajny,samochody i to mnie cieszy.

rozwiń
Avatar
lolol / 2 lipca 2013 o 20:54
0

Och, jakich to my mamy mądrych ludzi tam w mieście! Rusz duppę jeden z drugim i idz zapie.....alać na polu. Ciekawe ile wytrzymasz. A i będziesz mógł perzy okazji posłuchać super muzyki w fantastycznie wypasionych traktorach! :)

Boże i oni piszą, że na wsi ciemnogród..

Avatar
dziadek / 2 lipca 2013 o 17:35
0

Ekolodzy = cwaniaczki od kasy

Znajomy z północnej Polski opowiedział mi o praktyce "działalności" ekologów.

Żądali po 10 tys. rocznie i chłopina chcąć uzyskać koncesję na wydobywanie odkrywkowe żwiru płacił; nawet dostawał "kwit" na te 10 tys.

Po uzyskaniu koncesji rzekł iż będzie wpłacał tym złodziejom, ale na konto bankowe i poprosił o nr konta.

Od tej pory ma spokój - nie podano mu nr-u konta.

Złodzieje, a nie ekolodzy - im ekologia zwisa i powiewa

Avatar
Paweł / 2 lipca 2013 o 16:48
0

Buraki blokujący rozwoj regionu. Każdemu po kolegium i przynajmniej będzie z tych nierobów jakiś pożytek.

Avatar
Welcome to Ciemnogród / 2 lipca 2013 o 16:39
0

Chodzą słuchy że protest rozpoczęto bo Chevron szuka nie na tej działce co trzeba, zarobił nie ten co trzeba - takie drobne lokalne przepychanki o miedzę i kasę a nie o 'ekologię' :)

A że teraz pod 'protest' podpinają się eko-cwaniaczki to inna sprawa.

Może zabrać rolnikom traktory i inne maszyny, odciąć energię elektryczną i telefony - przecież wiadome jest że od tych wynalazków kury dają ścięte jajka a krowy kwaśne mleko :)

I czas na bramę wjazdową i napis 'Welcome to Ciemnogród' :)

Chodzą słuchy że protest rozpoczęto bo Chevron szuka nie na tej działce co trzeba, zarobił nie ten co trzeba - takie drobne lokalne przepychanki o miedzę i kasę a nie o 'ekologię' :)

A że teraz pod 'protest' podpinają się eko-cwaniaczki to inna sprawa.

Może zabrać rolnikom traktory i inne maszyny, odciąć energię elektryczną i telefony - przecie... rozwiń

Avatar
poznaniak / 5 lipca 2013 o 22:36
0


Chodzą słuchy że protest rozpoczęto bo Chevron szuka nie na tej działce co trzeba, zarobił nie ten co trzeba - takie drobne lokalne przepychanki o miedzę i kasę a nie o 'ekologię' :)

A że teraz pod 'protest' podpinają się eko-cwaniaczki to inna sprawa.

Może zabrać rolnikom traktory i inne maszyny, odciąć energię elektryczną i telefony - przecież wiadome jest że od tych wynalazków kury dają ścięte jajka a krowy kwaśne mleko :)

I czas na bramę wjazdową i napis 'Welcome to Ciemnogród' :)

ty żalosna k...o!   ile ci płacą za taka rozbijacką robotę, szpicluuuu, kablu,   genetyczny UBeku?

Ci ludzie  stoja tam dzień i noc, żebys i TY, gnoju, pił czystą Nieskazona Wode, żeby i twoje dzieci - mialy szanse nie dostac nowotworów od fluidów frakturacyjnych od Halliburtona, o ktorych sie nawet nie dowiesz, bo objęte sa tzw , ha ha , tajemnicą handlowa, ale wiadomo, że :"

„Produktem ubocznym szczelinowania hydraulicznego jest duża ilość wody zanieczyszczonej substancjami rakotwórczymi, biobójczymi, promieniotwórczym radonem i dodatkowymi niebezpiecznymi chemikaliami (patrz rozdział  2.6). (str.51)” -

  /.../

Substancje te mogą znaleźć ujście do podziemnego  źródła wody pitnej ,JEŻELI SZCZELINY ROZCIĄGAJĄ SIĘ POZA DOCELOWĄ FORMACJĘ LUB JEŻELI OSŁONA BĄDŹ CEMENTOWANIE ODWIERTU NIE WYTRZYMAJĄ CISNIEŃ WYTWARZANYCH PODCZAS SZCZELINOWANIA HYDRAULICZNEGO .

 Inne substancje toksyczne mogą powstawać wskutek złożonych reakcji biogeochemicznych z dodatkami chemicznymi używanymi w płynie szczelinującym [EPA, 2011].  (str.35)

 i jeszcze

Po ukończeniu szczelinowania hydraulicznego w ziemi pozostaje mieszanina niebezpiecznych materiałów. Chemikalia te przemieszczają się w miarę upływu czasu w przestrzeni w sposób NIEKONTROLOWANY I NIEPRZEWIDYWALNY   

 Rozdz.4..3., PDF str.63

To jest  w przeciwieństwie do  slodzonych gadek-szmatek - waszych koncernowych klamcow - profesjonalna Ekspertyza Parlamentu Europejskiego, pt. „Wpływ wydobycia gazu łupkowego i ropy łupkowej na  środowisko naturalne i zdrowie ludzi” - Bruksela, czerwiec, 2011 -  najbardziej kompleksowy raport UE nt.  szans i niebezpieczeństw związanych z gazem/ ropą łupkową. Oparty na opracowaniach naukowców z całego świata ( ponad 100 pozycji w bibliografii!!)  również na raportach amerykańskich , plik PDF, 96 str. do pobrania na Googlach  

ZNAŁEŚ  TOOO?

WIDZIALEŚ, ŻE TAKIE COŚ MOŻNA POBRAĆ W NECIE??

jakos w żadnej gazecie nas o tym nie poinformowali!  Ani w TV!  Ale pobierac polska wode, handlować po pasersku polską  ziemią, wodą, zdrowiem ludzi - to potrafią QUUUUUUR.....Y!!!!!

Ciekawe, że żadna  k...a z gaz-lobby - żaden euro-oseł gaz-lobbystyczny - nie próbował MERYTORYCZNEJ  POLEMIKI, nawet nigdy NIE  ZACYTOWAŁ FRAGMENTU  tej Ekspertyzy !!!

A chyba JEST  o czym rozmawiać?!

" Nieeee, a po cooo?"  

Zeby ludzie zaczeli zadawać niewygodne pytania?

Przecież sam Kaczyński- ZABRANIA  NAWET -  Z A D A W A N I A   - S A M Y C H  -  P Y T A Ń  -    WŁASNIE !!!

Ha ha ha ha! Prawy i Sprawiedliwy ale Prawdy - NIECIEKAW !

  (   http://www.youtube.com/watch?v=2SP8wb999ys  min 1: 22 )

Wszystko - O S Z U Ś C I  !!!

...o!   ile ci płacą za taka rozbijacką robotę, szpicluuuu, kablu,   genetyczny UBeku?

Ci ludzie  stoja tam dzień i noc, żebys i TY, gnoju, pił czystą Nieskazona Wode, żeby i twoje dzieci - mialy szanse nie dostac nowotworów od fluidów frakturacyjnych od Halliburtona, o ktorych sie nawet nie dowiesz, bo objęte sa tzw , ha ha , tajemnicą handlowa, ale wiadomo, że :"

„Produktem ubocznym szczelinowania hydrauliczn... rozwiń

Avatar
jan kowalski, ojciec / 5 lipca 2013 o 18:22
0

Oooo... widac, że gaz-agentura pracuje na forach, ciekawe - ile dostajecie, kure*ki, za jednego posta?

Natomiast poczciwym gaz-idiotom, zmanipulowany, gaz-propagandą gaz-entuzjastom - radzę  zacząć samodzielną edukację nt gazu łupkowego i wielorakich jego aspektów.

Raczej n ie polegajcie na opiniach i haslach ludzi oplacanych przez gaz-lobby i koncerny.

Ja- nie jeste,m żadnym EKO, ani agentem Gaspromu, należe do milionowej, miliardowej rzeszy ludzi na Ziemi, którzy chcą pić  nieskazoną przez  gaz-koncerny, Wodę.

Czy to JUZ  jest agenturalnoooość?

.

Natomiast ja  i wielu znajomych, równiez całkiem zwyklych ludzi (ojców i matek dzieciom),   ludzi śledzących  temat z troski o los własnych rodzin,  złapaliśmy   gaz-lobbystów po wielokroć na po prostu ... o r d y n a r n y c h ,  b e z c z e l n y c h  - k ł a m s t w a c h ! (np. W Y P I C I E  na oczach milionów  telewidzów przed kamerami w TVP Info, w programie "Po Dwudziestej", 31  października 2012. - przez gaz-ministra Budzanowskiego -  z prywatnie przyniesionej przez niego buteleczki - rzekomego ... jak stwierdził minister, uwaga: p ł y n u   do   s z c z z e l i n o w a n i a ! – (prawdziwy płyn do szczelinowania zawiera setki trucizn: kancerogenów, neurotkosyn, mutagenów, do których nawet nie wolno się ZBLIŻAĆ bez odzieży ochronnej!) żeby pokazać Polakom, jaki to ów płyn jest niegroźny, stając sie idolem  kabareciarzy na Zachodzie i żywą juz legendą światowego frackingu. Obecna obok  ( dzis już również – była, ale bynajmniej nie z powodu propagandowych kłamstw, które inni gaz-lobbyści  uskuteczniają z równym sukcesem_ szefowa PGNiG -Grazyna Piotrowska-Oliwa zagrzewała ministra slowami: "tak, potwierdzam, to jest płyn szczelinujący dostarczony przez nas", obecny był przy tym wlasnie m. in. p. Sonik. NIE PROTESTOWAŁ.M I L C Z A Ł )

Google: "NO FRACKING" - na dziś ponad  50 mln str! z protestami  anty - frackingowymi  na całym świecie!: od USA, przez Europe, po RPA i Australię  oraz

http://www.marcellusprotest.org/bans-and-moratoria -  albo, google: Bans, Moratoria & Resolutions as of April 28,  2013, potem – kliknąć  w  attachment – załącznik. To jest  aktualizowany rejestr ogólnomerykańskiego Protestu Przeciw Frackingowi i łupkom, steki, tysiące  miejscowości, miast, okręgów, gdzie ludzie kategorycznie żądaja p Zakazów i moratoriów na wydobywanie gazu łupkowego gdzie te zakazy i moratoria . . . otrzymują

Jest oczywiste, że dla Europy  im większa podaż gazu , tym lepiej, ceny bedą niższe, a  jeszcze ,jeszcze , ha ha, rynek dla produktów rolnych francuskich, holenderskich, niemieckich etc - się poszerzy, gdy zniknie konkurencja z Polski i produkty polskiego rolnictwa "Made By Poland / GASLAND" - po prostu przestaną istnieć

A że Polacy  będą mieli z tego głównie - dożywotne skażenia ziemi, wody, powietrza i koniec rolnictwa?

No skoro tak bardzo chcąąą?!

 A chcą, bo w Polsce, jak widac:

 n i e -   m ó w i - s i ę  -  p r a w d y  -  o -  R e w o l u c j i -  Ł u p k o w e j  - i jej  ciemnym  zapleczu  u jej źródeł, w USA.

Euro-posłanka Lena Kolarska-Bobińska zapowiedziała w EuroParlamencie, że przywiezie do Brukseli (która ,niczym Piłat, "umywa rece" i zaleca  tylko uzaleznienie wydobycia od  akceptacji tego przemysłu  przez społeczeństwo), a więc L. K-Bobinska, nastepona , która twierdi, że 'Nie ma skażeń",  obiecała, że przywiezie do Brukseli -  " masowe sondazowe poparcie Polaków dla Gazu Łupkowego" !

Co obiecała, to i uczyniła. Ogłosiła wyniki zamówionego przez siebie sondażu nt  stosunku Polaków do wydobycia g. łupkowego w Polsce. Wynikało   z tego  z tego „sondazu”,( gdzies tak w marcu, 2013) że, uwaga 86% Polaków popiera  to wydobycie w Polsce,  a na  Lubelszczyźnie , słynnej z   najlepszych w Polsce ziem i głębokich  tradycji  rolniczych, gospodarskich , gdzie nastapiły pierwsze wiercenia za g. łupkowym ( koncern Chevron) i gdzie  były/ są  potężne protesty ludzi w Rogowie, Grabowcu, , tam, na tej Lubelszczyźnie,

Europoslance Lenie Kolarskiej - Bobińskiej wyszło w sondażu, że  -cytuje dosłownie : „" 72 proc. mieszkańców Lubelszczyzny zgodziłoby się na to, by gaz łupkowy był wydobywany w pobliżu ich miejsca zamieszkania” Czy  owe 72% to może 7 osób na 10 –  spośród krewnych i znajomych  Leny K.B., a owe 2% to glos  zaprzyjaźnionego kota?

Sumując: teraz juz rozumiem, dlaczego cały świat,  Europa, Australia itd. - nie chcą tego gazu, ba nawet Chińczycy są 10-krotnie mniej (proporcjonalnie) zaangażowani w poszukiwania łupek i tylko Polska, j e d y n a   na świecie (prócz  pomysłodawców i włascicieli patentu - Amerykanów, którzy na eksporcie Frackingu, toksycznej technologii wydobywania gazu z lupkow - zwyczajnie tłuka forsę)  tak bardzo  "kocha" łupki.

Bo my mamy  najmądrzejszych,  najszlachetniejszych , najbardziej dalekowzrocznych i najuczciwszych polityków i decydentów i europoslów.

Oooo... widac, że gaz-agentura pracuje na forach, ciekawe - ile dostajecie, kure*ki, za jednego posta?

Natomiast poczciwym gaz-idiotom, zmanipulowany, gaz-propagandą gaz-entuzjastom - radzę  zacząć samodzielną edukację nt gazu łupkowego i wielorakich jego aspektów.

Raczej n ie polegajcie na opiniach i haslach ludzi oplacanych przez gaz-lobby i koncerny.

Ja- nie jeste,m żadnym EKO, ani agentem Gaspromu, należe do milionowej, miliardowej rzeszy ludzi na Ziemi, którzy chcą pić  nieskazoną przez  gaz-konc... rozwiń

Avatar
mm / 2 lipca 2013 o 22:28
0

W 2010 roku Komisja Europejska złożyła pozew przeciw Polsce do Trybunały Sprawiedliwości UE, który wydał wyrok stanowiący, że Polska złamała unijne prawo przyznając koncesje na eksploatację gazu łupkowego i ropy naftowej bez zastosowania otwartej procedury przetargowej.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości, może oznaczać, że Polska zamiast czerpać zyski z łupków będzie zmuszona wypłacić wysokie odszkodowania poszkodowanym podczas rozdzielania koncesji. Co więcej, także przepis, który miał się pojawić w nowelizacji Ustawy prawa geologicznego i górniczego, na mocy którego posiadacze koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego mieliby bez przetargu otrzymywać koncesję na jego wydobycie, może okazać się niezgodny z prawem unijnym.

W 2010 roku Komisja Europejska złożyła pozew przeciw Polsce do Trybunały Sprawiedliwości UE, który wydał wyrok stanowiący, że Polska złamała unijne prawo przyznając koncesje na eksploatację gazu łupkowego i ropy naftowej bez zastosowania otwartej procedury przetargowej.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości, może oznaczać, że Polska zamiast czerpać zyski z łupków będzie zmuszona wypłacić wysokie odszkodowania poszkodowanym podczas rozdzielania koncesji. Co więcej, także przepis, któ... rozwiń

Avatar
z ciemnogrodu... / 2 lipca 2013 o 21:10
0

Och, jakich to my mamy mądrych ludzi tam w mieście! Rusz duppę jeden z drugim i idz zapie.....alać na polu. Ciekawe ile wytrzymasz. A i będziesz mógł perzy okazji posłuchać super muzyki w fantastycznie wypasionych traktorach! :)

Boże i oni piszą, że na wsi ciemnogród..

Oni wszyscy tacy mądrzy,że rozgarnięty chłop ze wsi przerasta ich o niebo kulturą,inteligencją i zdrowym rozsądkiem.Ja mam wokół samych  oświeconych,mądrych,myślących i pracowitych ludzi,którzy to co mają osiągnęli własną ciężką pracą.Mają także te wypasione traktory,kombajny,samochody i to mnie cieszy.

Oni wszyscy tacy mądrzy,że rozgarnięty chłop ze wsi przerasta ich o niebo kulturą,inteligencją i zdrowym rozsądkiem.Ja mam wokół samych  oświeconych,mądrych,myślących i pracowitych ludzi,którzy to co mają osiągnęli własną ciężką pracą.Mają także te wypasione traktory,kombajny,samochody i to mnie cieszy.

rozwiń
Avatar
lolol / 2 lipca 2013 o 20:54
0

Och, jakich to my mamy mądrych ludzi tam w mieście! Rusz duppę jeden z drugim i idz zapie.....alać na polu. Ciekawe ile wytrzymasz. A i będziesz mógł perzy okazji posłuchać super muzyki w fantastycznie wypasionych traktorach! :)

Boże i oni piszą, że na wsi ciemnogród..

Avatar
dziadek / 2 lipca 2013 o 17:35
0

Ekolodzy = cwaniaczki od kasy

Znajomy z północnej Polski opowiedział mi o praktyce "działalności" ekologów.

Żądali po 10 tys. rocznie i chłopina chcąć uzyskać koncesję na wydobywanie odkrywkowe żwiru płacił; nawet dostawał "kwit" na te 10 tys.

Po uzyskaniu koncesji rzekł iż będzie wpłacał tym złodziejom, ale na konto bankowe i poprosił o nr konta.

Od tej pory ma spokój - nie podano mu nr-u konta.

Złodzieje, a nie ekolodzy - im ekologia zwisa i powiewa

Avatar
Paweł / 2 lipca 2013 o 16:48
0

Buraki blokujący rozwoj regionu. Każdemu po kolegium i przynajmniej będzie z tych nierobów jakiś pożytek.

Avatar
Welcome to Ciemnogród / 2 lipca 2013 o 16:39
0

Chodzą słuchy że protest rozpoczęto bo Chevron szuka nie na tej działce co trzeba, zarobił nie ten co trzeba - takie drobne lokalne przepychanki o miedzę i kasę a nie o 'ekologię' :)

A że teraz pod 'protest' podpinają się eko-cwaniaczki to inna sprawa.

Może zabrać rolnikom traktory i inne maszyny, odciąć energię elektryczną i telefony - przecież wiadome jest że od tych wynalazków kury dają ścięte jajka a krowy kwaśne mleko :)

I czas na bramę wjazdową i napis 'Welcome to Ciemnogród' :)

Chodzą słuchy że protest rozpoczęto bo Chevron szuka nie na tej działce co trzeba, zarobił nie ten co trzeba - takie drobne lokalne przepychanki o miedzę i kasę a nie o 'ekologię' :)

A że teraz pod 'protest' podpinają się eko-cwaniaczki to inna sprawa.

Może zabrać rolnikom traktory i inne maszyny, odciąć energię elektryczną i telefony - przecie... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 4 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 27 21

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 8 17

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 3 11

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 4 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 28 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 63 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 3

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.